Sezon 2012/13

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2012/13

Post autor: grzegorzg »

krzysiu pisze:Ja nie wiem jak na to sponsor Mineralnych zareaguje , ale ja bym wywalił Serwińskiego i ściągnął jakiegoś dobrego trenera z zagranicy.
Myślę, że nawet w Polsce znajdzie się kilku trenerów,którzy zagwarantują znaczny postęp w stosunku do B.Serwińskiego.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: krzysiu »

Chyba nie , te zawodniczki muszą mieć kogoś z zagranicy. U nas jedynym wg.mnie dobrym trenerem jest Makowski , kiedyś Matlak
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2012/13

Post autor: grzegorzg »

Nie gniewaj się, ale mnie zawsze wkurza jak któs mówi, że musi miec trenera z zagranicy. Chodzi mi o głownie o wypowiedzi zawodniczek i zawodników, a pózniej tworzy się taki stereotyp wśród kibiców. No ale my lubimy wierzyc w cudowną moc sprawczą obcokrajowców, i to niestety działa na zasadzie placebo. Historia meskiej siatkówki w XXI wieku jest tego dobitnym przykładem. Musiał przyjśc Lozano, żeby zawodnicy nauczyli się najpierw zapi....ć (przepraszam, ale mam do tego stosunek emocjonalny), a pózniej czekac na efekty (mówili o tym wielokrotnie między innymi Bosek I Dzryzga). W Polsce trenera, który zmusił grupę ludzi do dużego wysiłku, okrzyknięto mianem "kata". "Kat" mial jednak szczęście, bo oni mu uwierzyli i to zaakceptowali, i wspólnie zrobili wielki sukces. Niestety, nigdy więcej na takich zawodników juz nie trafił.
Jesli zawodnik a priori zakłada, że potrzebuje trenera z zagranicy, to mamy w tym przypadku przerost siatkarskiej formy nad treścią.

PS Lepszych od Serwińskiego, znajdziesz naprawdę kilku, co najmniej...
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2013, o 07:54 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: krzysiu »

No ale np.zawodniczki typu Barańska i inne chciały np. obcokrajowca w kadrze Polski bo też same widziały , że tylu dobrych trenerów Polskich było i od czasu Niemczyka nic nie drgnęło . Ja nie mówię , że musi być zagraniczny , ale żaden Polski nic w ostatnich latach nie zdobył i taka jest niestety prawda.
Aleksandersen zostaje na następny sezon w Impelu
Streeter
Posty: 7137
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2012/13

Post autor: Streeter »

O wyższości zagranicznych trenerów może świadczyć sytuacja we Wrocławiu - przychodzi (jak dla mnie) anonimowy trener z zagranicy i zespół gra o niebo lepiej niż przy "dobrym, polskim trenerze". Rozumiem, że promowanie tego co polskie jest fajne, pod warunkiem, że mamy co promować, a w przypadku trenerów niestety nie mamy. Serwińskiego nie na darmo nazywają "żeńskim Nawrockim", w ogóle na miejscu Matlaka czy Niemczyka obraziłbym się, że Bogdana określa się takim samym mianem, co ich. A co do Grabowskiego... Po prostu trafił na jeszcze większego "speca", niż jest sam i prawdopodobnie dlatego wygrał. Drugim z powodów jest Rachel, która ma uderzenie na poziomie męskiej siatkówki, a reszta ligi głównie umie kiwać i stąd też minimalna przewaga Atomu. Trener Grabowski swoje umiejętności trenerskie będzie mógł pokazać z Dąbrową - jeśli ich pokona, to znaczy że jest dobrym trenerem.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2012/13

Post autor: grzegorzg »

Streeter pisze:O wyższości zagranicznych trenerów może świadczyć sytuacja we Wrocławiu - przychodzi (jak dla mnie) anonimowy trener z zagranicy i zespół gra o niebo lepiej niż przy "dobrym, polskim trenerze". Rozumiem, że promowanie tego co polskie jest fajne, pod warunkiem, że mamy co promować, a w przypadku trenerów niestety nie mamy.
Powody powyżej to raz. A dwa, Rafał Błaszczyk jest bardzo dobrym szkoleniowcem. Czasami jednak człowiek jest zwyczajnie za długo w jednym miejscu, w jednej drużynie i traci ostrośc widzenia. Policz ile lat był we Wrocławiu...
Streeter
Posty: 7137
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2012/13

Post autor: Streeter »

grzegorzg pisze:Policz ile lat był we Wrocławiu...
Podobnie z Serwińskim, za dużo lat w jednym miejscu, chociaż trener Błaszczyk posiada jednak moim zdaniem dużo większe umiejętności trenerskie aniżeli Jego kolega po fachu z Muszyny.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: madlark »

Sopot jak dzieci we mgle
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Streeter
Posty: 7137
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2012/13

Post autor: Streeter »

madlark pisze:Sopot jak dzieci we mgle
A teraz prowadzi 21:8 :D skoro męski finał był bez emocji, to co powiedzieć o tym ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2012/13

Post autor: tomasol »

Poziom poziomem, ale dąbrowianki w pełni wykorzystały atut własnego boiska i prowadzą w całej rywalizacji 2:0. Wydaje mi się, że zespół MKS-u będzie w stanie wygrać przynajmniej raz na Pomorzu i zarazem wywalczyć tytuł mistrzyń Polski. Co byłoby dużym osiągnięciem dla wszystkich, miasta, klubu, zawodniczek, trenerów wreszcie kibiców. Poza tym myślę, że zasłużyła Dąbrowa na tytuł postawą w całym sezonie i tym, że gra jak prawdziwa drużyna, choć próżno szukać tam takich indywidualności czy medialnych nazwisk jak w Muszynie czy nawet Sopocie. Ale właśnie za to darzę sympatią tę drużynę, bo pokazuje jak ważna we współczesnym sporcie (i nie tylko) jest dobrze i rzetelnie wykonana praca. I że właśnie praca jest podstawą sukcesów, a nie tylko wydanie dużej ilości pieniędzy. Myślę, że w kilku klubach tak męskich jak i żeńskich mogliby wziąć przykład z zespołu Dąbrowy.

I jeszcze zdanko o innej rywalizacji, Wrocławianki wygrały pierwszy mecz o 5 lokatę i tym samym są na niezłej drodze do uratowanie tak fatalnie przecież zaczętego sezonu. Moim zdaniem nie są bez szans, bo pilanki z pewnością nie przewyższają zawodniczek z Wrocławia umiejętnościami siatkarskimi.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: krzysiu »

Tak się zastanawiałem podczas tego meczu , że nasze drużyny tak naprawdę nawet jak wejdą do LM to i tak nie mają raczej żadnych szans na grę w F4 , bo teraz drużyny turecki i azerskie mają takie zespoły , że szok . Tylko zostaje nam CEV , albo danie większej kasy na drużynę w co nie bardzo wierzę.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Sezon 2012/13

Post autor: Hirako »

No i czemu Dąbrowa nie dobiła tego nędznego klubiku bez historii? :|
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2012/13

Post autor: BadTrue »

Hirako pisze:o i czemu Dąbrowa nie dobiła tego nędznego klubiku bez historii? :|
Bo nie ma w składzie Rachel Rourke.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: compact »

To za ile lat według ciebie ten nedzny klub bedzie miał historie upowazniajaca do bicia sie z Dabrowa o złoto?
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Sezon 2012/13

Post autor: Hirako »

compact pisze:To za ile lat według ciebie ten nedzny klub bedzie miał historie upowazniajaca do bicia sie z Dabrowa o złoto?
Nigdy gardze takimi sztucznymi tworkami...
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2012/13

Post autor: tomasol »

Nie wiem jak wytłumaczyć sobie to, co zrobiły dąbrowianki w piątym secie, chyba tylko paraliżem wynikającym ze stresu. Jak dla mnie to trener Kawka ma problem. Z jednej strony jego zawodniczki zrobiły błąd nad którym nie sposób przejść do porządku, ale z drugiej takie mecze trzeba "wyrzucić" z głowy i grać dalej, czyli (tak sądzę) nie roztrząsać specjalnie tego co stało się dzisiaj w hali Atomu.
Gospodynie dostały drugie życie, że się tak wyrażę, i od nich zależy jak z tego korzystają. Wiadomo, że tak wygrane spotkania potrafią zupełnie odwrócić przebieg rywalizacji. A gospodynie mają zawodniczki, które są przyzwyczajone do gry o wysoką stawkę i nie pękają, kolokwialnie pisząc, w takich momentach. A w tych play offach grają całkiem nieźle, w formie są, więc wcale jeszcze nie są bez szans na wygranie całej rywalizacji.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: krzysiu »

saite
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2012, o 11:48
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sezon 2012/13

Post autor: saite »

Najlepsze, że od tytułu Dąbrowę dzieliło kilka centymetrów - tyle zabrakło gdyby Dirickx popisała się większą precyzją przy przebiciu piłki przy meczowej. Teraz może być nerwowo i na pewno będzie. Często takie zwroty akcji powodują, że zespół który stał nad przepaścią łapie później wiatr w żagle i jest nie do zatrzymania. Jeśli dziś wygra Atom to w piątym meczu własny parkiet i własni kibice wcale nie muszą być atutami... to już byłaby wojna nerwów.

W ogóle, mimo że nie jestem stronniczy, to fajnie że Rourke podeszła poważnie do meczu mimo że była już 'po słowie' z azerskim klubem.
Streeter
Posty: 7137
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2012/13

Post autor: Streeter »

Co niby dałaby taka fuzja i po co miałaby się odbyć? Police i tak zapewne stać na wykupienie większości Muszynianek, jeśli zechcą, klub i tak będzie grał w Policach, więc co ma do tego Muszyna? Zapewnią kibicom z Muszyny bezpłatny dojazd na mecze do Polic? Jak dla mnie bez sensu i pewnie nie będzie mieć nic takiego miejsca.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2012/13

Post autor: lipton »

Może scenariusz bełchatowsko - częstochowski?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
depciak
Posty: 241
Rejestracja: 1 maja 2009, o 21:25
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: depciak »

wspolczuje kibicom Dabrowy Gorniczej
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2012/13

Post autor: tomasol »

Siatkarki Dąbrowy były już niemal w niebie, ale teraz mocno zbliżają się do piekła. Brakuje słów aby opisać to co robią, ale może spróbuję: dawno już nie widziałem, aby ktoś w tak spektakularny sposób marnował swoje szanse na życiowy wynik. Wczoraj oddane zwycięstwo, dzisiaj odtrącona ręka podana przez przeciwnika. Trener Kawka i jego podopieczne będą miały ciężką podróż powrotną na Śląsk.
Przed finałem pisałem, że zespół Dąbrowy sprawia wrażenie, że dojrzał do tego aby wygrać mistrzostwo. Ale wrażenie okazało się mylne. Moim zdaniem w tej chwili szala przechyliła się w stronę Sopotu, a w każdym razie na pewno są psychologicznie w znacznie lepszej sytuacji.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2012/13

Post autor: lipton »

tomasol pisze:Trener Kawka i jego podopieczne będą miały ciężką podróż powrotną na Śląsk.
Gwoli ścisłości - Dąbrowa to jeszcze nie Śląsk, tylko Zagłębie. W tamtych rejonach za taką pomyłkę można nawet w zęby dostać :D
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2012/13

Post autor: tomasol »

lipton pisze:
tomasol pisze:Trener Kawka i jego podopieczne będą miały ciężką podróż powrotną na Śląsk.
Gwoli ścisłości - Dąbrowa to jeszcze nie Śląsk, tylko Zagłębie. W tamtych rejonach za taką pomyłkę można nawet w zęby dostać :D
No masz rację, zapomniałem :) . A sam się wkurzam jak ktoś mówi, że Olsztyn to Mazury :) .
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2012/13

Post autor: Robert »

Tomasaol - przypomnij sobie 1/2 finału z Muszynianką trzy sezony temu (2009/2010). Piłkę na skończenie meczu miała Katarzyna Gajgał (grała wówczas w Dąbrowie Górniczej), nie skończyła i MKS przegrał cały mecz. w tym sezonie takich "akcji" widziałem wiele prowadziły 23:19 i potrafiły parę razy przegrać sety. W ubiegłym sezonie słynne 8:0 w tie-breaku w Sopocie i porażka. Obiektywnie oceniając to Trefl jest w lepszej sytuacji psychologicznej, dwie przegrane zostaną w głowach i mocno mogą się odbić na postawie siatkarek, choć nie muszą. Wczorajsza przegrana to było mistrzostwo 14:11 i nieskończone piłki się zemściły, niestety. Dzisiaj spokojnie mogły wygrać, nie udało się trudno, zobaczymy co będzie w sobotę.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2012/13

Post autor: grzegorzg »

lipton pisze:Gwoli ścisłości - Dąbrowa to jeszcze nie Śląsk, tylko Zagłębie.
Oświeć/oświećcie mnie - a Zagłębie nie jest częścią Ślaska? Wybaczcie pytanie, ale geografię miałem baaardzo dawno. Choć to, że Olsztym to Warmia, to pamiętam. ;)
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2012/13

Post autor: tomasol »

grzegorzg pisze:
lipton pisze:Gwoli ścisłości - Dąbrowa to jeszcze nie Śląsk, tylko Zagłębie.
Oświeć/oświećcie mnie - a Zagłębie nie jest częścią Ślaska? Wybaczcie pytanie, ale geografię miałem baaardzo dawno. Choć to, że Olsztym to Warmia, to pamiętam. ;)
Zagłębie obecnie to województwo śląskie, ale historycznie to część Małopolski.

@Robert
Dzięki za odświeżenie kilku wyników. Cóż, widać niezależnie od tego kto gra w Dąbrowie to nie potrafi postawić przysłowiowej kropki nad i.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2012/13

Post autor: Robert »

Tomasol najlepszy był w tym roku tie-break w drugim meczu półfinałowym z BKS-em 14:11 kibice zbierają się do domu, a ja mówię siadać, ponieważ to nie koniec. Zaczęli mnie mówić, panie to koniec, skończyło się .... na 17:15 dla DG, to jest kobieca siatkówka i uwierz mnie wiele meczów widziałem i nic mnie nie jest w stanie zaskoczyć.
Alicja1861
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 10:17
Płeć: K

Re: Sezon 2012/13

Post autor: Alicja1861 »

Zastanawia mnie, że nikt (łącznie z sędziami) nie zauważył zasłony jaką robił Sopot w 3 secie, szczególnie przy zagrywce Bełcik i dlatego tak kosiła DG. W jednym przypadku komentatorzy to wyłapali, ale potem ani mru mru. Specjalnie potem zwracałam na to szczególną uwagę - i robiły to notorycznie! Czy nikt z Was nie zwrócił na to uwagi? Sędziowie gwizdali każde nieczyste zagranie, a zasłony w ogóle nie zauważali....
Awatar użytkownika
ark
Posty: 408
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 11:22
Płeć: M
Lokalizacja: Kęty

Re: Sezon 2012/13

Post autor: ark »

Alicja1861 pisze:Zastanawia mnie, że nikt (łącznie z sędziami) nie zauważył zasłony jaką robił Sopot w 3 secie, szczególnie przy zagrywce Bełcik i dlatego tak kosiła DG. W jednym przypadku komentatorzy to wyłapali, ale potem ani mru mru. Specjalnie potem zwracałam na to szczególną uwagę - i robiły to notorycznie! Czy nikt z Was nie zwrócił na to uwagi? Sędziowie gwizdali każde nieczyste zagranie, a zasłony w ogóle nie zauważali....
"12.5 ZASŁONA
12.5.1 Zawodnicy zespołu zagrywającego nie mogą przez stosowanie indywidualnej lub zbiorowej zasłony utrudniać przeciwnikowi obserwacji zawodnika zagrywającego ani lotu piłki.
12.5.2 Zawodnik lub grupa zawodników zespołu zagrywającego tworzy zasłonę podczas wykonywania zagrywki, wymachując rękami, skacząc lub poruszając się na boki, lub stojąc w grupie, by zasłonić lot piłki."


całkowicie się z Tobą zgadzam ... nie tylko zawodniczki przy siatce stały w grupie, zawodniczka w II linii stała z podniesionymi rękami przed zagrywającą, a to za każdym razem kiedy piłka nad nimi przelatuje powinnno być odgwizdane jako zasłona
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”