Transfery 13/14

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery 13/14

Post autor: dreamer »

Jak dobrze popatrzeć na zestawienie zrobione przez Streetera, to widać, że bardzo wiele zawodniczek z rocznika 94 zostało zakontraktowanych. Nie ma więc podstaw do psioczenia na władze klubów, że zaniedbują rozwój młodych talentów nie dając im szansy. Przecież w tym roku maturę pisały dziewczyny z rocznika 1994 i jak tylko skończyły szkołę, to wiele klubów z wieloma z nich podpisało kontrakty. Roczniki 95 i 96 jeszcze mają na głowie naukę, a nie bawienie się w gwiazdy siatkówki. Na to przyjdzie czas jak zdadzą maturę.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 13/14

Post autor: phil »

dreamer pisze:Jak dobrze popatrzeć na zestawienie zrobione przez Streetera, to widać, że bardzo wiele zawodniczek z rocznika 94 zostało zakontraktowanych.
Streeter pominął Karolinę Szymańską (środkową Legionovii), też rocznik 94.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Transfery 13/14

Post autor: Ted »

mucha1759 pisze:Zastanawia mnie dlaczego Chemik,Impel i Dabrowa nie zatrudniły polskich siatkarek młodego pokolenia takich jak [...]
Pewnie dlatego, że to jeszcze kadetki.
Streeter
Posty: 7134
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 13/14

Post autor: Streeter »

Jana Sawoczkina w Pałacu Bydgoszcz... Nawet nie wiedziałem, że Ona jeszcze (sportowo) żyje... Bez sensu ruch, ani to zawodniczka dobra, ani młoda, a do tego niska. Może i doświadczona, tyle że nasza liga kobiet to chyba Jej szczyty, z tego co pamiętam.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7134
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 13/14

Post autor: Streeter »

Tabi Love - tak sympatycznie będzie się nazywać nowa przyjmująco-atakująca Beef Master Budowlanych Łódź. Przyznam, że nie kojarzę dziewczyny, ale wyczytałem, że ma 21 lat i 196 cm wzrostu. Jest to Kanadyjka i na tym wiedza o tej zawodniczce się kończy.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 13/14

Post autor: madlark »

Streeter pisze:Tabi Love - tak sympatycznie będzie się nazywać nowa przyjmująco-atakująca Beef Master Budowlanych Łódź. Przyznam, że nie kojarzę dziewczyny, ale wyczytałem, że ma 21 lat i 196 cm wzrostu. Jest to Kanadyjka i na tym wiedza o tej zawodniczce się kończy.
Dotychczas niespełna 22-letnia reprezentantka Kanady grała w amerykańskiej lidze uniwersyteckiej. - Była najlepiej punktującą w rozgrywkach - mówi Chudzik. Według niego atutami Love są bardzo silny atak i blok.
http://www.sport.pl/sport/1,65025,14335 ... nych_.html

Na tym filmiku jest dość dynamiczna. Może być interesujaca.
http://www.youtube.com/watch?v=9h16tWbpa7Q
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Roberto36
Posty: 123
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Transfery 13/14

Post autor: Roberto36 »

Skład zespołu na sezon 2013/2014: PTPS Piła

Rozgrywające: Irina Archangielskaja, Emilia Kajzer
Przyjmujące: Agata Babicz, Joanna Kuligowska, Daria Paszek, Veronika Hudima
Atakujące: Natalia Krawulska, Magdalena Wawrzyniak
Środkowe: Faimie Rose Kingsley, Tricia Mayba
Libero: Marta Kuehn – Jarek
Ponadto, z pierwszym zespołem trenować będą dwie juniorki PTPS Piła – rozgrywająca, Klaudia Konieczna oraz środkowa, Anna Stencel.

I trener – Dariusz Luks
Asystent trenera - znany będzie do 10 sierpnia.
Fizjoterapeuta – Jarosław Tkaczewski, któremu pomagać będzie nasza była zawodniczka Natalia Wardzińska.
Statystyk – Maciej Ślusarczyk
Lekarz – Krzysztof Zając
Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cie,bo najlepszy w Polsce jest Pilski klub PTPS
Streeter
Posty: 7134
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 13/14

Post autor: Streeter »

Roberto36 pisze: Środkowe: Faimie Rose Kingsley, Tricia Mayba
Mógłby ktoś parę słów o tych środkowych powiedzieć? Prawdę mówiąc jestem zaskoczony, bo przewidywaliśmy Polki, a mamy siatkarki zagraniczne, o których przynajmniej ja pierwszy raz słyszę... No i Tijana jednak out. Piła kadrowo będzie jednym ze słabszych zespołów Orlen Ligi, co w połączeniu z Dariuszem Luksem może niestety dać walkę o utrzymanie.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 13/14

Post autor: phil »

Streeter pisze:
Roberto36 pisze: Środkowe: Faimie Rose Kingsley, Tricia Mayba
Mógłby ktoś parę słów o tych środkowych powiedzieć? Prawdę mówiąc jestem zaskoczony, bo przewidywaliśmy Polki, a mamy siatkarki zagraniczne, o których przynajmniej ja pierwszy raz słyszę... No i Tijana jednak out. Piła kadrowo będzie jednym ze słabszych zespołów Orlen Ligi, co w połączeniu z Dariuszem Luksem może niestety dać walkę o utrzymanie.
Faime jest z USA, a Tricia z Kanandy. Mayba grała na MŚ w 2010 roku, gra na środku i na ataku. Tyle o nich wiem.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 13/14

Post autor: madlark »

Serwiński szuka wzmocnień. Być może będzie nim Małgorzata Kożuch.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Streeter
Posty: 7134
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 13/14

Post autor: Streeter »

madlark pisze:Serwiński szuka wzmocnień. Być może będzie nim Małgorzata Kożuch.
Gosia byłaby fajnym ruchem. Pytanie tylko skąd Boguś weźmie na nią pieniądze...
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 13/14

Post autor: phil »

Streeter pisze:
madlark pisze:Serwiński szuka wzmocnień. Być może będzie nim Małgorzata Kożuch.
Gosia byłaby fajnym ruchem. Pytanie tylko skąd Boguś weźmie na nią pieniądze...
Muszyna ma nowego sponsora, podobno to Polski Cukier SA
Streeter
Posty: 7134
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 13/14

Post autor: Streeter »

phil pisze: Muszyna ma nowego sponsora, podobno to Polski Cukier SA
Oby tylko zabrakło na zagraniczną przyjmującą, bo Kurnikowskiej na ławce nie zdzierżę :D bo Serwiński Jagieło raczej nie posadzi...
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7134
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 13/14

Post autor: Streeter »

Zespół Beef Master Budowlani Łódź leci na turniej do Belgii w składzie: Magdalena Śliwa, Ewa Cabajewska, Anita Kwiatkowska, Olga Trach, Sylwia Pycia, Aleksandra Sikorska, Agata Durajczyk, Dorota Ściurka, Martyna Grajber, Natalia Nuszel oraz Noris Cabrera.
Coś mnie ominęło? Noris po opuszczeniu Sopotu występowała w sparingach przeciw Sopotowi w którejś z rosyjskich drużyn. W powyższym fragmencie mamy więc błąd, czy Noris zdecydowała się jednak na Polskę?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 13/14

Post autor: krzysiu »

Potem w meczu z Rosyjską drużyną grała też w barwach Budowlanych Łódź , więc raczej to prawda :)
Agata Karczmarzewska-Pura podpisała roczny kontrakt z Pałacem Bydgoszcz
Streeter
Posty: 7134
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 13/14

Post autor: Streeter »

Ostatnio przeczytałem (chyba nikt tego nie pisał), że jeżeli Gosia Kożuch w Muszynie nie wypali, to Serwiński przygotował już hit zastępczy. Będzie nim mi osobiście nie znana, 38-letnia Carmen Turlea. Czy to byłby mądry ruch, drużyny, która rzekomo chce walczyć o 4 w lidze? Już chyba lepiej dać szansę Magdzie Piątek.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 13/14

Post autor: madlark »

Streeter pisze:Ostatnio przeczytałem (chyba nikt tego nie pisał), że jeżeli Gosia Kożuch w Muszynie nie wypali, to Serwiński przygotował już hit zastępczy. Będzie nim mi osobiście nie znana, 38-letnia Carmen Turlea. Czy to byłby mądry ruch, drużyny, która rzekomo chce walczyć o 4 w lidze? Już chyba lepiej dać szansę Magdzie Piątek.
A na ile sezonów Piątek ma podpisany kontrakt?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery 13/14

Post autor: weary_skier »

@Streeter- Ciebie spytam, bo widzę, że ogarnasz Orlenligę.
Jeśli chodzi o Impel, to Konieczna jest szykowana na przyjęcie czy na atak?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 13/14

Post autor: phil »

weary_skier pisze:@Streeter- Ciebie spytam, bo widzę, że ogarnasz Orlenligę.
Jeśli chodzi o Impel, to Konieczna jest szykowana na przyjęcie czy na atak?
Podobno na przyjęcie, ale zobaczymy jak wyjdzie. To byłaby 5ta przyjmująca. Może na ataku zobaczymy Kaczor/Konieczną, a Mroczkowska spędzi sezon na trybunach :)
Streeter
Posty: 7134
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 13/14

Post autor: Streeter »

weary_skier pisze:@Streeter- Ciebie spytam, bo widzę, że ogarnasz Orlenligę.
Jeśli chodzi o Impel, to Konieczna jest szykowana na przyjęcie czy na atak?
No właśnie Konieczna będzie pewnie grać tam, gdzie będzie taka potrzeba - chociaż według mnie będzie pełnić rolę drugiej atakującej, a przy Kaczor to jest szansa, że nawet pierwszej. Przyjęcie dość solidnie obsadzone - Brinker, Sieczka, Polak i Pyziołek/Barańska, więc tu Konieczna na niewiele się zda, no chyba, że przydarzy się sporo kontuzji. Oglądając poprzedni sezon odnosiłem wrażenie, że Tore niespecjalnie przepada za Mroczkowską - jedną z pierwszych jego decyzji było danie w większym wymiarze grać właśnie Koniecznej, bo u Błaszczyka nie było to takie pewne. Myślę, że trener dał Mroczkowskiej do zrozumienia, że większość sezonu spędzi na trybunach, a Ona jako osoba dosyć mocno związana z regionem po prostu się na taką rolę dla siebie zgodziła.

Oczywiście wszystko co napisałem powyżej to są tylko moje, wydaje mi się, że realne, ale jednak przypuszczenia. Czy na pewno tak będzie to przekonamy się po pierwszych kolejkach ligowych.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 13/14

Post autor: krzysiu »

Różycka w Muszyniance
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery 13/14

Post autor: Antonella Hard Core »

Czyli raczej nie bedzie zagranicznej przyjmującej w Muszynie skoro K.Różycka bedzie czwartą przyjmującą z kontaktem w drużynie B.Serwińskiego, na pewno przyjecie powinno stać na wysokim poziomie w tym klubie bo para K.Różycka-A.Jagiełoto zawodniczki dobrze przyjmujace tylko pytanie kto bedzie kończył ataki czyli wciąż czekamy na ostatnią odpowiedz kto zagra na ataku.
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 13/14

Post autor: phil »

Antonella Hard Core pisze:Czyli raczej nie bedzie zagranicznej przyjmującej w Muszynie skoro K.Różycka bedzie czwartą przyjmującą z kontaktem w drużynie B.Serwińskiego, na pewno przyjecie powinno stać na wysokim poziomie w tym klubie bo para K.Różycka-A.Jagiełoto zawodniczki dobrze przyjmujace tylko pytanie kto bedzie kończył ataki czyli wciąż czekamy na ostatnią odpowiedz kto zagra na ataku.
Prawdopodobnie Kożuch, która niedawno w jednym z wywiadów powiedziała, że chciałaby znowu zagrać w polskiej lidze.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transfery 13/14

Post autor: akukuk »

Dziwię się, że Serwiński zdecydował się na Różycką. Dla mnie zupełnie niezrozumiała decyzja, tym bardziej że w kontekście gry w Muszyniance mówiło się o solidnych zawodniczkach. W mojej opinii Różycka to żadne wzmocnienie. Ciekawe jak wyjaśni się sprawa z Kożuch.
Streeter
Posty: 7134
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 13/14

Post autor: Streeter »

Czyli znów Kurnikowska na ławce :x
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transfery 13/14

Post autor: akukuk »

Streeter pisze:Czyli znów Kurnikowska na ławce :x
Hmm.. moim zdaniem do czasu. Kurnikowska spokojnie jest w stanie wygryźć Różycką i mając na uwadze formę z ostatniego czasu tej drugiej, nie musi to być wcale takie trudne.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Transfery 13/14

Post autor: compact »

Trochę nie rozumiem znęcania się na Różycką. Przyzwoita zawodniczka, solidny poziom ligowym, skoro Makowski nie chciał grać nikim innym i wsadził ją do swojej szalonej wizji z KSD na przyjęciu, to co więcej mówić. To tak jakby Anastasi wstawił Wierzbowskiego do przyjmowania w parze z Kurkiem.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transfery 13/14

Post autor: akukuk »

Różycka to nie od dziś zawodniczka bardzo kiepska w ataku (wieczne kiwki i "klepanie" piłki), a i w przyjęciu bez szału. Wystarczy spojrzeć na jej ostatnie sezony - one są tego najlepszym dowodem. Jak dla mnie jest to bardzo słaby transfer Muszynianki i też się zastanawiam kto tam będzie kończył ataki.
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 13/14

Post autor: phil »

compact pisze:Trochę nie rozumiem znęcania się na Różycką. Przyzwoita zawodniczka, solidny poziom ligowym, skoro Makowski nie chciał grać nikim innym i wsadził ją do swojej szalonej wizji z KSD na przyjęciu, to co więcej mówić. To tak jakby Anastasi wstawił Wierzbowskiego do przyjmowania w parze z Kurkiem.
Różycka miała dość dobry sezon w Turcji, szczególnie drugą połowę sezonu. Jej drużyna była na 9. miejscu, ale o ile dobrze pamiętam to wygrali raz z Fenerbahce 3:1 i to głównie dzięki Karolinie. Nie mam pojęcia co tam sobie wymyślił Serwiński, ale według mnie Kurnikowska ma szansę pograć, bo ktoś ataki musi kończyć.
MichalR456
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2013, o 13:08
Płeć: M

Re: Transfery 13/14

Post autor: MichalR456 »

Kurnikowska nie będzie ławce, odbije się i wskoczy do pierwszego składu. Ma dobry atak i spokojnie jest w stanie wygryźć Różycką. Zła passa nie może trwać wieczność.
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”