Chemik Police

chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Chemik Police

Post autor: chemical_brother »

W zasadzie to atak, ofensywne przyjęcie, Bednarek-Kasza (środkowa 185 cm wzrostu i to jeszcze bez ataku - serio?) i Wołosz (najwyżej na ławkę) do wymiany. Najlepiej gdyby Chemik podpisał Skowrońską, lepszą przyjmującą i rozgrywającą z zagranicy i lepszą środkową z zagranicy tylko na LM. Wtedy można zacząć myśleć o LM. Niestety poziom sportowy u kobiet jest dużo wyższy w LM niż u mężczyzn, dlatego dużo trudniej się przebić.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Chemik Police

Post autor: phil »

chemical_brother pisze:Najlepiej gdyby Chemik podpisał Skowrońską, lepszą przyjmującą i rozgrywającą z zagranicy i lepszą środkową z zagranicy tylko na LM. Wtedy można zacząć myśleć o LM. Niestety poziom sportowy u kobiet jest dużo wyższy w LM niż u mężczyzn, dlatego dużo trudniej się przebić.
Powiedzmy, że czołowe kluby europejskie mają po 5-6 zawodniczek zagranicznych, a Volero Zurich czy Lokomotiv Baku po 12-13 :D
Niektóre z nich godzą się na to, żeby grać tylko w lidze mistrzyń np. Christa Harmotto-Dietzen, ale nie wiem czy Chemika stać na to (i nie chodzi mi o finanse) żeby ściągnąć np. 6 zawodniczek zagranicznych. W przypadku kontuzji którejś z kluczowych zawodniczek z Polski może być już problem.
Nie jestem pewien czy Skowrońska byłaby w stanie pociągnąć drużynę. To już nie ta sama zawodniczka co 4-5 lat temu i w Impelu średnio wygląda w tym sezonie (rok temu w Rabicie w play-offach to już była tylko rezerwową).
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Chemik Police

Post autor: chemical_brother »

phil pisze:
chemical_brother pisze:Najlepiej gdyby Chemik podpisał Skowrońską, lepszą przyjmującą i rozgrywającą z zagranicy i lepszą środkową z zagranicy tylko na LM. Wtedy można zacząć myśleć o LM. Niestety poziom sportowy u kobiet jest dużo wyższy w LM niż u mężczyzn, dlatego dużo trudniej się przebić.
Powiedzmy, że czołowe kluby europejskie mają po 5-6 zawodniczek zagranicznych, a Volero Zurich czy Lokomotiv Baku po 12-13 :D
Niektóre z nich godzą się na to, żeby grać tylko w lidze mistrzyń np. Christa Harmotto-Dietzen, ale nie wiem czy Chemika stać na to (i nie chodzi mi o finanse) żeby ściągnąć np. 6 zawodniczek zagranicznych. W przypadku kontuzji którejś z kluczowych zawodniczek z Polski może być już problem.
Nie jestem pewien czy Skowrońska byłaby w stanie pociągnąć drużynę. To już nie ta sama zawodniczka co 4-5 lat temu i w Impelu średnio wygląda w tym sezonie (rok temu w Rabicie w play-offach to już była tylko rezerwową).
Akurat limity to żaden problem dla Chemika, przecież rezerwowym składem (w formie) też wygrałyby mistrzostwo Polski. Chemik trochę spotkał się ze ścianą - bo Polek, które znacząco poprawią poziom gry, nie ma. Skorupa, no ale nie ma powodu żeby odeszła z bardzo mocnego Fener, ew. Tomsia na ławkę, ale tak naprawdę to Skowrońska by się przydała na ławkę, a do tego lepsza atakująca z zagranicy. No ale to brzmi bardzo jak s-f. Poza tym nie ma nikogo.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Chemik Police

Post autor: phil »

chemical_brother pisze:Akurat limity to żaden problem dla Chemika, przecież rezerwowym składem (w formie) też wygrałyby mistrzostwo Polski.
Nie jestem przekonany. Rok temu jakoś nie udało im się zdobyć Pucharu Polski grając najmocniejszym składem :D
Nie sądzę też, żeby Skowrońska albo Tomsia chciały siedzieć na ławce.
bartosz25876458790
Posty: 40
Rejestracja: 12 wrz 2015, o 15:28
Płeć: M

Re: Chemik Police

Post autor: bartosz25876458790 »

Ciekawe koga zwolnia jeszcze po tym sezonie z Chemika Police macie jakies typy
bartosz25876458790
Posty: 40
Rejestracja: 12 wrz 2015, o 15:28
Płeć: M

Re: Chemik Police

Post autor: bartosz25876458790 »

Mam pytanie czy Madelayne Montano ma roczny czy dwuletni kontrakt z Chemikiem Police
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Chemik Police

Post autor: phil »

bartosz25876458790 pisze:Mam pytanie czy Madelayne Montano ma roczny czy dwuletni kontrakt z Chemikiem Police
Chyba 1+1, ale nie jestem pewien na 100%.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Chemik Police

Post autor: SevenUP »

bartosz25876458790 pisze:Mam pytanie czy Madelayne Montano ma roczny czy dwuletni kontrakt z Chemikiem Police
Omijając odpowiedź na to pytanie: Montano nie zostanie w Chemiku :]
bartosz25876458790
Posty: 40
Rejestracja: 12 wrz 2015, o 15:28
Płeć: M

Re: Chemik Police

Post autor: bartosz25876458790 »

Skad wiesz ze Madelayne Montano odchodzi z Chemika
Camillo Marcotti

Re: Chemik Police

Post autor: Camillo Marcotti »

Po takim sezonie, to musieliby być psychicznie chorzy, żeby ją zostawić. A tak się cieszyłem na jej transfer. Jednak ciągle jak przychodzą do nas zawodnicy/zawodniczki tej najwyższej klasy, to kalekie, połamane, niezdolne do gry...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Chemik Police

Post autor: SevenUP »

bartosz25876458790 pisze:Skad wiesz ze Madelayne Montano odchodzi z Chemika
Jakby to powiedzieć... Gdyby Montano była w formie odpowiadającej jej umiejętnościom, to zostałaby w Fenerbache. Miałaby lepszą kaskę, pograłaby w lepszej lidze i miałaby większe szanse na triumf w LM. Ale Turcy jej nie chcieli, bo jednak atak na poziomie 30-kilka procent w najważniejszych meczach (i nie mówię tu o atakowaniu jak Skowrońska 70 czy 80 świeczek na mecz) to trochę mało. Na takim procencie może grać Kaliszuk, Smarzek, Kaczor i parę innych polskich zawodniczek, więc po co przepłacać? Zaroślińska praktycznie co mecz/drugi mecz gra na powyżej 50%, w IE średnio 55%, po kontuzji trochę słabiej, ale te 40% ma praktycznie co mecz. Berenika Tomsia jak ma poniżej 40% w ataku, to w zasadzie można mówić o jej słabym meczu. Bo w tym sezonie 50% to norma, a trzeba podkreślić, że koleżanki z zespołu jej nie pomagają za bardzo.

Więc ogólnie przyjmijmy, że te najwyższej klasy atakujące raczej 40% robić powinny, nawet przy lepszych przeciwnikach. 40-60% to powinna być norma. A Montano w LM niestety takiego progu nie osiągała. W lidze z najlepszymi też nie. To skoro jest najlepiej opłacaną zawodniczką w Chemiku, to chyba wymaga się czegoś od niej. Bo patrząc na ten sezon zarobki w Chemiku powinny być takie:
1. Werblińska
2. Zenik
3. Veljkovic
4. Wołosz
5. Havelkova
6. Montano
7. Bednarek Kasza
A jak jest zapewne wszyscy wiedzą...

Chemik kupuje niestety niezbyt rozważnie, duże lepsze transfery ma Atom, który np. kupił Grotheus która nie miała ekstra sezonu, więc fury za nią nie dali, a jak się okazuje jest mocnym punktem drużyny. Nie przepłacają, a przeważnie kupione zawodniczki grają dobrze. A Chemik to sobie szasta na lewo i prawo bez żadnej koncepcji.

Pewnie teraz się rzucą na Tomsię, żeby sobie wyklepać limit na OL Tomsia+Werblińska+Wołosz, Zenik i Veljkovic zostawią pewnie i będą szukać środkowej i przyjmującej. Tylko mam nadzieję, że raczej spośród zawodniczek klasy Stevanovic czy Akinradewo na środku i Rabadżiewej i Wasiliewej na przyjęciu a nie znów odpady typu Bjelica...
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Chemik Police

Post autor: serBalonSwann »

hehe pamiętam jak przed sezonem się różni użytkownicy orlenligi podniecali Montano, a ja już wówczas pisałem, że to żadne wzmocnienie i że miała fatalny sezon w Turcji :- )))
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Chemik Police

Post autor: Artek1967 »

Chemikowi jest niewątpliwie potrzebna na tą pozycję taka Rourke czy nawet któraś z amerykanek??... Glass, Fawcett czy nawet Hooker :) Z KSD pewnie sie nie dogadają z racji relacji pozaboiskowych i pewnych animozji...
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Chemik Police

Post autor: SerCos »

Glass? Kimberly? Ona jest przyjmującą, a z Hooker są problemy wychowawcze, dlatego nie grała w reprezentacji i wystawiała jakiś chiński klub do wiatru mimo, że wszystko było uzgodnione.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Chemik Police

Post autor: Didek »

SerCos pisze:Glass? Kimberly? Ona jest przyjmującą, a z Hooker są problemy wychowawcze, dlatego nie grała w reprezentacji i wystawiała jakiś chiński klub do wiatru mimo, że wszystko było uzgodnione.
Jak niegrzeczna dziewczynka to przez kolano i klaps w pupę. Sorry, ale w zawodowym sporcie nie ma czegoś takiego jak "problemy wychowawcze ". To nie jest przedszkole.
bartosz25876458790
Posty: 40
Rejestracja: 12 wrz 2015, o 15:28
Płeć: M

Re: Chemik Police

Post autor: bartosz25876458790 »

Ktos moze wie kogo mozemy juz nie zobaczyc w nastepnym sezonie w Chemiku Police. Fajnie w Chemiku byloby zobaczyc Rosir Calderon Diaz lub Bethanie de la Cruz. Ciekawe czy na nastepny sezon zostanie Havelkova
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Chemik Police

Post autor: SevenUP »

Hooker to raczej była w ciąży, a z Chin nic nie wyszło bo znów jet w ciąży.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Chemik Police

Post autor: SerCos »

Przecież rozmowy z Chińczykami były jak grała w Korei, a Kiraly na z nią na pieńku. Było o tym głośno przed sezonem w Chinach i nikt nie mówił nic o ciąży.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Chemik Police

Post autor: SevenUP »

Tak, podobno Karch wykluczył jej udział w IO. Ale tak swoją drogą, to ja bym wolał zabrać Hooker niż Murphy czy Fawcett. Sle trenerzy USA nigdy się nie nauczą zabrania atakującej która na IO już grała i w finale ręka się nie zatrzęsie.
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Chemik Police

Post autor: phil »

SevenUP pisze:Hooker to raczej była w ciąży, a z Chin nic nie wyszło bo znów jet w ciąży.
A wcześniej chodziło chyba o to, że jej mąż podejrzewany był o przemoc i na to, że znęca się nad rodziną. Później była taka sytuacja, że ukradł pieniądze z konta Destinee, które zostały wpłacone na jej konto przez rodziców dzieci, które miały udać się na campy organizowane przez Destinee. W tym sezonie nie grała przez ciążę, ale czytałem też, że nie za bardzo mogła wyjechać do Chin, ponieważ były mąż chciał odebrać jej dziecko, więc musiała zostać w USA.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Chemik Police

Post autor: Noworoczny »

phil pisze:
SevenUP pisze:Hooker to raczej była w ciąży, a z Chin nic nie wyszło bo znów jet w ciąży.
A wcześniej chodziło chyba o to, że jej mąż podejrzewany był o przemoc i na to, że znęca się nad rodziną. Później była taka sytuacja, że ukradł pieniądze z konta Destinee, które zostały wpłacone na jej konto przez rodziców dzieci, które miały udać się na campy organizowane przez Destinee. W tym sezonie nie grała przez ciążę, ale czytałem też, że nie za bardzo mogła wyjechać do Chin, ponieważ były mąż chciał odebrać jej dziecko, więc musiała zostać w USA.
Może w tej doktrynie mormońskiej coś jest na rzeczy...
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Chemik Police

Post autor: Szampon093 »

Wg PS nowym trenerem Chemika ma zostac Jurij Mariczew, a nowa atakujaca ma zostac Natalia Obmoczajewa, ale bylby hit, a nawet dwa.
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Chemik Police

Post autor: phil »

Obmoczaeva podobno przedłużyła kontrakt z Dinamo.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Chemik Police

Post autor: SerCos »

W marcu zeszłego roku pojawiła się informacja, że Natalia przedłużyła kontakt o dwa lata.

Zresztą ona sie rozwiodła w styczniu i będzie funkcjonować jako Goncharova.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Chemik Police

Post autor: SevenUP »

Ale przedłużenie o 2 lata to może być 1+1.

Aczkolwiek rozwaliło mnie to że Chemik negocjował z Koszeliewą i Gonczarową ;OO Zawsze myślałem że interesują ich tylko niewypały których nikt już nie chce :]

Podobno Chemik negocjuje też z Fabris i Brakocevic. Czyli pewnie było tak, że wymyślili sobie, że kupią Koshelevą i zostawią Monatno na ataku ale się sprawa rypła i szukają atakującej. Były też głosy, że Montano zakończy karierę.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Chemik Police

Post autor: krzysiu »

W końcu może realnie chcą zagrozić możnym siatkówki,ale do tego trzeba kogoś lepszego niż Pena,jakaś gwiazda
PPP111
Posty: 167
Rejestracja: 20 lis 2015, o 18:32
Płeć: M

Re: Chemik Police

Post autor: PPP111 »

Marichev przyjdzie i Natalia o ile rzeczywiscie tak bedzie i co nagle beda w stanie sie bic na rowni z Fenerem czy Vakifbankiem? :] Fajnie ze Tureckie giganty bija sie o Thaise ktora odeszla z Osasco to sa bomby transferowe a nie jaranka sie rosjanka ktora nie chce mi sie wierzyc by odeszla z Moskwy. Tatjana wysmiala oferte Polic wiec co Natlia pojdzie za Marichevem? Byc moze ale na razie to jest abstrakscja jak dla mnie. Fabris? A jakie to ma byc niby wzmocnienie? Przeciez ona poziomem to sie nadaje predzej do Muszyny czy DG a nie Polic 8-) Brakocevic 2 lata temu byl temat ale wiadomo ze ciaza etc wiec odpadla teraz jest wielka niewiadoma jezeli chodzi o nia ale ostatnie fotki pokazuja iz figura nie naganna 8-)
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Chemik Police

Post autor: phil »

krzysiu pisze:W końcu może realnie chcą zagrozić możnym siatkówki,ale do tego trzeba kogoś lepszego niż Pena,jakaś gwiazda
Tylko że Pena była ściągana awaryjnie we wrześniu! Gdy Glinka powiedziała nie.

Żurowska mówiła, że teraz sondują rynek już od lutego i rozmawiają z managerami.
Co do Fabris to się zgadzam. Taka gwiazda i ma wysoki % na moltenach, ale Mikasami w LM np. z Atomem grała fatalnie.
Brakocević po ciazy to wielka niewiadoma.

Ja się zastanawiam czy naprawdę Thaisa posżłaby do Fener. W lidze grałaby mało co. W tym roku Harmotto w lidze nie grała prawie w ogóle, a po Lidze Mistrzyń od razu odeszła z klubu. W Fenerze będzie zagraniczna atakująca, obie przyjmujące, rozgrywająca, a limit zagranicznych to 3.

Eczacibasi w tym roku ma 6 zagranicznych zawodniczek: atakującą Bosković, przyjmujące Calderon i Larson, środkowe Furst i Poljak i rozgrywającą Kreklow. Może tutaj Thaisa miałaby większą szansę na grę w lidze, jednak zagraniczna rozgrywająca i Larson mają pewnie miejsce w szóstce, więc wykorzystując Thaisę na środku to na przyjęciu i ataku muszą grać 2 Turczynki.
PPP111
Posty: 167
Rejestracja: 20 lis 2015, o 18:32
Płeć: M

Re: Chemik Police

Post autor: PPP111 »

a myslisz ze ona bedzie sie zbytnio przejmowac ze w lidze sobie nie pogra majac gwiazdorski kontrakt jaki jest pewnie zaproponują? 8-)
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Chemik Police

Post autor: phil »

PPP111 pisze:a myslisz ze ona bedzie sie zbytnio przejmowac ze w lidze sobie nie pogra majac gwiazdorski kontrakt jaki jest pewnie zaproponują? 8-)
Ona jest Brazylijką, więc pewnie nie chce siedzieć na ławie.
Sheila za swój wybór krytykowana jest przez fanów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”