Sezon 2013/14

Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: Sezon 2013/14

Post autor: Alferek »

Obejrzałem pierwsze dwa sety i pojechałem na hokej. Po hokeju podali w radio, że był tie-break.
Trudno mi coś powiedzieć po 2 setach, ale spodziewałem się, że mecz zakończy się w trzecim.
Mecz sobie nagrałem i obejrzę dziś anatomię porażki "drim timu".

Zresztą dziś też arcyciekawy mecz o 4 miejsce w tabeli. Mięsko kontra aluminium...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2013/14

Post autor: madlark »

Całkiem fajny mecz Dąbrowy z Atomem.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sezon 2013/14

Post autor: Asta »

http://www.chemik-police.com/aktualnosc ... ku-police/
W dup... się im poprzewracało. Szkoda Wiktorowicza :(
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2013/14

Post autor: madlark »

Asta pisze:http://www.chemik-police.com/aktualnosc ... ku-police/
W dup... się im poprzewracało. Szkoda Wiktorowicza :(
Bez sensu, zwłaszcza ze wyglądało że fajnie dogaduje się z dziewczynami.
Jeśli to nowy kierunek myślenia u sponsora, to Seba musi zabrać się do roboty ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2013/14

Post autor: phil »

Trochę szkoda Wiktorowicza, ale Chemika to prowadzić nie umiał (o czym świadczy mecz z Piłą). Chemik jest liderem w tabeli, ale zdecydowanie stać ten zespół na lepszą grę.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2013/14

Post autor: akukuk »

Fatalnie spisują się dąbrowianki w tym sezonie. Przegrały dziś 3:1 z Bielskiem. W IV secie do 7... Takiej drużynie nie przystoi.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2013/14

Post autor: SevenUP »

Nie no dziś trener Impelu przebił wszystkich i wszystko. Jak można grać prawie cały mecz Sieczką i Brinker? Żadna nie może skończyć ataku, Brinker chyba 6 czy 7 autów w 2. secie. Czy trener słyszał o czymś takim jak zmiana? Tym bardziej, że na ławce siedziały Mroczkosska i Pyziołek, które były kluczowymi zawodniczkami w najlepszych meczach Impelu. Co za idiota.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Sezon 2013/14

Post autor: Antonella Hard Core »

SevenUP pisze:Nie no dziś trener Impelu przebił wszystkich i wszystko. Jak można grać prawie cały mecz Sieczką i Brinker? Żadna nie może skończyć ataku, Brinker chyba 6 czy 7 autów w 2. secie. Czy trener słyszał o czymś takim jak zmiana? Tym bardziej, że na ławce siedziały Mroczkosska i Pyziołek, które były kluczowymi zawodniczkami w najlepszych meczach Impelu. Co za idiota.
Akurat B.Pyziołek w pierwszych dwóch setach wchodziła za E.Sieczke w koncówkach przy kilkupunktowym prowadzeniu Impelu i tak sie składało że zespół z Wrocławia za chwile tracił przewage i przegrywał sety. Jednak nie można sie nie zgodził że przyjmujące Impelu zagrały słabiutko, E.Sieczka przez 2 sety skończyła 1 z 15 ataków co daje zawrotne 7% w ataku co jak na tą bardziej ofensywną przyjmującą jest dramatem. M.Brinker także niczym nie zaimponowała ale że nigdy nie była postrachem dla rywalem w ataku to normalne natomiast zawiodła zupełnie w tym w czym jest najlepsza czyli przyjęciu które wczoraj było niepewne.
Wojtus
Posty: 2
Rejestracja: 21 sty 2014, o 14:49
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2013/14

Post autor: Wojtus »

SevenUP pisze:Nie no dziś trener Impelu przebił wszystkich i wszystko. Jak można grać prawie cały mecz Sieczką i Brinker? Żadna nie może skończyć ataku, Brinker chyba 6 czy 7 autów w 2. secie. Czy trener słyszał o czymś takim jak zmiana? Tym bardziej, że na ławce siedziały Mroczkosska i Pyziołek, które były kluczowymi zawodniczkami w najlepszych meczach Impelu. Co za idiota.
Kazdy trener ma inny sposób bycia, nie ma co sie denerwować - jeszcze pare takich akcji i brak wynikow doprowadzi do zmiany trenerio
Lexus
Posty: 20
Rejestracja: 10 sty 2014, o 17:25
Płeć: M

Re: Sezon 2013/14

Post autor: Lexus »

Jak potoczy sie wedlug was walka o play-off? Patrze na terminarz Siodemki (Atom na wyjezdzie i Chemik u siebie) i stwierdzam ze Pila ma wszystko w swoich rekach. Trzy punkty z Muszyna u siebie (Muszyna gra w Sopocie dwa dni wczesniej) i beda mialy punkt przewagi nad Legionowem przed ostatnia kolejka. W ostatniej kolejce Pila gra na wyjezdzie z Aluprofem.

Mysle ze Muszyna i Pila zgarna ostatnie miejsca do play-off.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Sezon 2013/14

Post autor: Ted »

Siódemka wszystko we własnych rękach miała w Łodzi, a jakby się przyczepić, to i z Muszynianką. Gdyby wygrały za trzy punkty, pewnie teraz nie byłoby w klubie nerwowych ruchów. Kalendarz gier przemawia na korzyść pilanek, ale proszę pamiętać, że siatkówka w żeńskim wydaniu jest szczególnie nieprzewidywalna. Tak naprawdę poza play-off równie dobrze może znaleźć się Muszynianka.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2013/14

Post autor: krzysiu »

Ciekawe czy jakby poza PO znalazła się Muszynianka to czy poza klubem znalazł by się Serwiński :D
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2013/14

Post autor: phil »

Pewnie Bogdan nie znalazłby się poza klubem. Podczas jednej z ostatnich transmisji nawet Wojciech Drzyzga zastanawiał się nad fenomenem Serwińskiego w Muszynie :)
Muszynianka ma bardzo trudny kalendarz, w poniedziałek grały z Impelem, jutro grają z Atomem, a w sobotę z Piłą. W środę grają u siebie z Azeryolem, potem lecą do Baku i jest jeszcze przełożony mecz PP z Legionovią.
Lexus
Posty: 20
Rejestracja: 10 sty 2014, o 17:25
Płeć: M

Re: Sezon 2013/14

Post autor: Lexus »

Impel 3-2 Aluprof. Dobry mecz. Wielka szkoda ze polsat pokazal TYLKO 2 mecze siatkowki w ten weekend. Nie wiem kto moze byc podniecony jakimis galami bokserskimi gdzie wystepuja same ogorki.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2013/14

Post autor: madlark »

Lexus pisze:Impel 3-2 Aluprof. Dobry mecz. Wielka szkoda ze polsat pokazal TYLKO 2 mecze siatkowki w ten weekend. Nie wiem kto moze byc podniecony jakimis galami bokserskimi gdzie wystepuja same ogorki.
trzeci jutro. mecz miał dramaturgię, ale poziom taki sobie
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2013/14

Post autor: SevenUP »

Dziś znowu Sieczka zaszalała, ktoś wie jaka to jest rodzina trenera? Bo to jest aż nie do uwierzenia, że można ją wystawić w 6 i posadzić na ławce Brinker i Pyziołek.
Lexus
Posty: 20
Rejestracja: 10 sty 2014, o 17:25
Płeć: M

Re: Sezon 2013/14

Post autor: Lexus »

madlark pisze:
Lexus pisze:Impel 3-2 Aluprof. Dobry mecz. Wielka szkoda ze polsat pokazal TYLKO 2 mecze siatkowki w ten weekend. Nie wiem kto moze byc podniecony jakimis galami bokserskimi gdzie wystepuja same ogorki.
trzeci jutro. mecz miał dramaturgię, ale poziom taki sobie
Gwozdzi á la Gamova tu nie znajdziemy ale jak dla mnie to starcza dramaturgia. Trzba sie cieszyc z tego co sie ma. Wierze ze bedziemy miely zblizony poziom do Rosji czy Turcji ale na to trzeba czasu i inwestowania w mlodzierz.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2013/14

Post autor: madlark »

Lexus pisze:trzeba czasu i inwestowania w mlodzierz.
Kasy? A może ta młodzież powinna inwestować w siebie?
Zamiast patrzeć na kasę szukać gry?
Jak ktoś pcha się na ławę, zamiast wybierać grę w słabszym klubie, to ja nie chcę takich inwestycji.
Zwłaszcza, że kupony odetnie młodzież ;)
Ostatnio zmieniony 2 lut 2014, o 23:05 przez madlark, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Sezon 2013/14

Post autor: Ted »

SevenUP pisze:Dziś znowu Sieczka zaszalała, ktoś wie jaka to jest rodzina trenera? Bo to jest aż nie do uwierzenia, że można ją wystawić w 6 i posadzić na ławce Brinker i Pyziołek.
Mistrzowie i trenerzy zza biurka. Wystarczy tylko troszeczkę pomyśleć, to naprawdę nic nie boli :) W wówczas uniknęlibyście takich komentarzy... Limit zagranicznych zawodniczek misie, limit... dlatego Brinker zaczęła od ćwiczenia barków w kwadracie.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2013/14

Post autor: SevenUP »

Pyziołek chyba jest Polką ale mogę się mylić.
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: Sezon 2013/14

Post autor: Alferek »

SevenUP pisze:Pyziołek chyba jest Polką ale mogę się mylić.
Sądząc po niewątpliwej urodzie na pewno jest Polką ;). Poza tym jest dobrą siatkarką, wcale nie gorszą od znanej siostry.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Sezon 2013/14

Post autor: Ted »

Darku, po prostu kolega nie ma wiedzy na temat zdrowia siatkarek. Ów urodziwa Polka ma kontuzję/nie jest w pełni sił po kontuzji i w tym meczu celowo była oszczędzana przez trenera. Ot cała tajemnica.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2013/14

Post autor: SevenUP »

Ted pisze:Darku, po prostu kolega nie ma wiedzy na temat zdrowia siatkarek. Ów urodziwa Polka ma kontuzję/nie jest w pełni sił po kontuzji i w tym meczu celowo była oszczędzana przez trenera. Ot cała tajemnica.
Ta zawodniczka jest wiecznie kontuzjowana, bo Sieczka wychodzi w prawie każdym meczu. A Brinker nie grała nawet jak w składzie była Kąkolewska, więc limit to słaby argument.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Sezon 2013/14

Post autor: Ted »

Dlatego powtarzam jeszcze raz, zamiast bezproduktywnie klepać w klawiaturę zamień komputer na ławkę trenerską. Jednak wcześniej, zanim będziesz chciał zostać wujkiem Staszkiem mistrzem ciętej riposty, sprawdź najpierw jak na przełomie sezonu wyglądało przyjęcie wrocławianek w wyjściowej szóstce.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2013/14

Post autor: grzegorzg »

Alferek pisze:Poza tym jest dobrą siatkarką, wcale nie gorszą od znanej siostry.
A całkiem niedawno zupełnie poważnie rozważała zakończenie kariery profesjonalnej. Choć czas tak szybko leci, że moze to nie było tak całkiem niedawno.
A propos formy sportowej młodszej z sióstr, ja nie jestem właściwie żadnym obserwatorej siatkówki kobiecej, ale wydaje mi się, że Bogumiła Pyziołek nigdy nie była tak dynamiczna jak w tym sezonie. Nie mówiąc o walorach wolicjonalnych, którymi naprawdę zaimponowała.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2013/14

Post autor: SevenUP »

Ted pisze:Dlatego powtarzam jeszcze raz, zamiast bezproduktywnie klepać w klawiaturę zamień komputer na ławkę trenerską. Jednak wcześniej, zanim będziesz chciał zostać wujkiem Staszkiem mistrzem ciętej riposty, sprawdź najpierw jak na przełomie sezonu wyglądało przyjęcie wrocławianek w wyjściowej szóstce.
Po 1. widziałem wszystkie transmitowane mecze w TV Impelu i nie pamiętam, żeby w którymś Sieczka grała dobrze. Natomiast pamiętam, że Pyziołek kilkukrotnie była MVP i nawet na libero zagrała świetny mecz i wyciągała niemożliwe piłki. No ale pewnie to dla Ciebie za mało, więc obiektywne statystyki.

Atak: Sieczka 17/87 19,5% przyjęcie perf. 20%
Pyziołek 105/262 40,2 % przyjęcie perf. 32%

Pyziołek ma najwyższy procent skuteczności w ataku i w przyjęciu oprócz libero jeśli chodzi o wrocławską drużynę. Jeśliby dodać do tego, że sporo broni i ważnym momentach jest skuteczna, to po prostu ciężko mi zrozumieć sens obecności Sieczki na boisku. I uwierz mi, że siatkówkę znam nie z TV, tylko gram czynnie w klubie. Trenerem nie jestem, no ale chyba chyba nikt nie trzyma na boisku np. Kaczorowskiej jeśli może grać Leys (oczywiście jeśli limit pozwala).

PS. wiem że statystyki nie grają i mogą być mylące, podałem je tylko żeby wypowiedź nie była subiektywna.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Sezon 2013/14

Post autor: Ted »

Ale dlaczego odchodzisz do tematu? Udowodnij, że jest tak jak napisałeś wcześniej, a nie że nagle zaczynasz mi udowadniać, która statystycznie jest lepsza. W przeciwieństwie do Ciebie przejrzałem wszystkie mecze, z których wynika, że trener rotował przyjmującymi to raz, dwa, będę się trzymał swojego zdania na temat wyjściowej szóstki Impelu w ostatnim meczu i na tym dyskusję zakończę, gdyż jest bezprzedmiotowa.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2013/14

Post autor: SevenUP »

Ted pisze:Ale dlaczego odchodzisz do tematu? Udowodnij, że jest tak jak napisałeś wcześniej, a nie że nagle zaczynasz mi udowadniać, która statystycznie jest lepsza. W przeciwieństwie do Ciebie przejrzałem wszystkie mecze, z których wynika, że trener rotował przyjmującymi to raz, dwa, będę się trzymał swojego zdania na temat wyjściowej szóstki Impelu w ostatnim meczu i na tym dyskusję zakończę, gdyż jest bezprzedmiotowa.
Ja swoje udowodniłem, uważam że Pyziołek jest lepszą zawodniczką, a Sieczka to pomyłka. Zauważ, że czasem nawet Brinker grała w wyjściowej 6, choć czasem jej gra była tragiczna. Zatem jedyne czego nie wiem, to fakt dlaczego Pyziołek prawie nigdy nie gra w wyjściowej 6. I właśnie o to rotowanie mi chodzi. A Ty mi piszesz, że PRZEJRZAŁEŚ wszystkie mecze i chyba to jest klucz, bo widzisz ja je OGLĄDAŁEM. Jak widzisz inni forumowicze wcześniej zauważyli to samo, co ja. A jeśli dalej się z tym nie zgadzasz, to zaznacz z czym konkretnie, a nie myslisz, że skoro jesteś moderatorem, to możesz napisać 'ja wiem lepiej, a wy wszyscy nie macie racji'. Forum służy dyskusji.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Sezon 2013/14

Post autor: Ted »

To po kolei :
SevenUP pisze:Ja swoje udowodniłem,
Chyba sam sobie udowodniłeś, bo gdybyś choć przez chwilę wychylił czubek nosa poza swoje, w mig zorientowałbyś się od czego cała ta dyskusja się zaczęła, a tak, bardzo mi przykro, ale kłania się brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Próbujesz brnąć, porównując obie zawodniczki, a jedną obrażając nawet w taki sposób
SevenUP pisze:Sieczka to pomyłka
, ale w sile rozpędu nawet się nie zorientowałeś, że ani przez moment nie próbowałem wchodzić w polemikę, która z nich jest lepsza, a która gorsza. Swoją drogą gratuluję bogatej argumentacji, jestem bardzo ciekawy, jak być się czuł, gdybyś przeczytał na forum, które służy dyskusji przytoczone przez siebie słowa?
W tym miejscu przypomnę, że między wierszami pytałeś dlaczego w wyjściowym składzie na mecz nie pojawiła się Niemka (w związku z kontuzją pani Kąkolewskiej limit zawodniczek) i pani Pyziołek (oszczędzana zdrowotnie przez trenera). I na tym koniec, nie podjąłem się żadnej oceny.
SevenUP pisze: Zatem jedyne czego nie wiem, to fakt dlaczego Pyziołek prawie nigdy nie gra w wyjściowej 6.
No faktycznie, to prawie nigdy nie grała,( nie wspominając meczów pucharowych, to pomijając ostatnie z BKS-em,) to w 16 spotkaniach wynosiło 7 razy w tym raz jako libero. I przyznaję , tak jak napisałeś
SevenUP pisze:Ty mi piszesz, że PRZEJRZAŁEŚ wszystkie mecze i chyba to jest klucz, bo widzisz ja je OGLĄDAŁEM.
Przez swoją ułomność nie spamiętałbym tych informacji.
SevenUP pisze:Jak widzisz inni forumowicze wcześniej zauważyli to samo, co ja. A jeśli dalej się z tym nie zgadzasz, to zaznacz z czym konkretnie, a nie myslisz, że skoro jesteś moderatorem, to możesz napisać 'ja wiem lepiej, a wy wszyscy nie macie racji'. Forum służy dyskusji.
Napisałem wyżej, w tym, że odpowiedziałem konkretnie na pytania, nie dając się wypuścić w ocenę, kto lepszy, a kto gorszy :)
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2013/14

Post autor: SevenUP »

7/16 to bardzo mało biorąc pod uwagę jej skuteczność. Może i teraz ma problemy zdrowotne, ale mnie bardziej chodzi o cały sezon, od początku. Po prostu nie rozumiem filozofii prowadzenia tego zespołu i tyle. Podobnie jak idei powoływania np. Sieczki i Kosek do reprezentacji.

Poza tym pani Ewelina jest sportowcem i musi liczyć się z różnymi ocenami. Przecież nie oceniam jej wyglądu czy życia, tylko jej formę sportową. Jeśli się kończy mniej niż co piątą piłkę i nie nadrabia tego przyjęciem, a trener ma do wyboru inne zmienniczki, to albo się trzeba wziąć za siebie, albo będzie grzać ławę. Przecież prywatnie nic do niej nie mam.
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”