Transfery 2014/2015

phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: phil »

Gina w kadrze USA jest chyba od 2013 roku. Rok temu była tą piątą/szóstą, ale pojechała na MŚ U-23 i tam była najlepiej punktującą zawodniczką. W tym roku pojawiła się w Montreux, ale grały głównie Hill i Robinson.
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: phil »

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /140618729
Aneta Duda (Karpaty Krosno) zagra w KSZO. Iwona Kosiorowska została prezesem KSZO Ostrowiec SA
Z artykułu wynika, że skład jest już właściwie zamknięty, czyli zostają z jedną atakującą (Brojek?)
Kamyk88
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2013, o 08:38
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Kamyk88 »

phil pisze:http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /140618729
Aneta Duda (Karpaty Krosno) zagra w KSZO. Iwona Kosiorowska została prezesem KSZO Ostrowiec SA
Z artykułu wynika, że skład jest już właściwie zamknięty, czyli zostają z jedną atakującą (Brojek?)
Tym samym w składzie KSZO w nowym sezonie zobaczymy dotychczasowe zawodniczki klubu: Katarzynę Brojek, Kamilę Ganszczyk, Barbarę Bawoł, Małgorzatę Ścibisz, Ewelinę Tobiasz, Alicję Stefańską. Nowymi twarzami w zespole będą Marta Wójcik, Dominika Nowakowska oraz wspomniane Joanna Kuligowska, Klaudia Grzelak, Monika Naczk i Aneta Duda. Na oku sztabu szkoleniowego są jeszcze dwie zagraniczne siatkarki: atakująca ze Słowacji oraz przyjmująca z Bułgarii.

---> http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /140618710
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: phil »

Jak wstawiałem posta z tamtym linkiem to nie było jeszcze artykułu o zagranicznej atakującej i przyjmującej. Myślałem, że KSZO postawi na Polski. Chociaż ciężko byłoby im znaleźć solidną atakującą i przyjmującą.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Jiroux »

Ciężko by było teraz o polski atak. Ja osobiście jestem ciekawa co się stanie w Łodzi. Brakuje dwóch atakujących
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: phil »

Jiroux pisze:Ciężko by było teraz o polski atak. Ja osobiście jestem ciekawa co się stanie w Łodzi. Brakuje dwóch atakujących
Chociaż może warto byłoby postawić na Polkę, są np. Laura Tomsia, Majka Szczepańska, Katarzyna Bryda (grała na ataku w Sparcie).

W Budowlanych być może będzie jedna zawodniczka zagraniczna, a drugą będzie młoda Polka.
http://www.lodz.sport.pl/sport-lodz/1,1 ... _Lodz.html

Natalia Piekarczyk oficjalnie w Dąbrowie http://mks.dabrowa.pl/2,2620,natalia-pi ... ks-ie.html
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

phil pisze: Chociaż może warto byłoby postawić na Polkę, są np. Laura Tomsia, Majka Szczepańska, Katarzyna Bryda (grała na ataku w Sparcie).
Majka ma chyba (?) ważny kontrakt w Mysłowicach. Kasia Bryda w Sparcie grała na przyjęciu, na ataku nominalnie Ania Widera i Marcelina Nowak.
phil pisze:W Budowlanych być może będzie jedna zawodniczka zagraniczna, a drugą będzie młoda Polka.
http://www.lodz.sport.pl/sport-lodz/1,1 ... _Lodz.html


a o atakującej w Łodzi to jak makiem zasiał, Rachel to było raczej płonne marzenie, bo realnie to nawet Prezes Chudzik powiedział że " rozbieżności, jeśli chodzi o pieniądze, są na razie duże":D
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Jiroux »

Uśmiechnęłam się na tego newsa. Rachel to chyba po prostu może luźna sugestia trenera Grabowskiego. Coś się na początku okna transferowego słyszało o kierunku belgijskim, no ale Lise Van Hecke się z Serie A wynosić nie zamiera. Więc może młoda Kaja Grobelna i jeszcze ktoś? Ja już szczerze mówiąc nie wiem kogo brać pod uwagę. Ciekawe jakby sprawdziło się przesunięcie na prawy atak Martyny Grajber.
PustynnaBurza
Posty: 214
Rejestracja: 28 lut 2014, o 11:13
Płeć: K

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: PustynnaBurza »

Budowlani Łódź kto by pomyślał że to własnie ten klub zatrudni moim zdaniem największą gwiazdę
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: akukuk »

No i proszę, Sanja Popović w Budowlanych.
http://budowlanilodz.pl/artykul/-/f/222 ... ic-w-lodzi

Wielkie gratulacje dla klubu z Łodzi za politykę transferową w tym okienku. Naprawdę bardzo bardzo ciekawy skład zbudowali i biorąc pod uwagę ruchy kadrowe pozostałych drużyn, to Budowlani w tym momencie stają się naturalnym kandydatem do medalu. Brawo!
marcinho121
Posty: 40
Rejestracja: 18 cze 2012, o 17:50
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: marcinho121 »

Pierwszy hit transferowy tego okienka w OrlenLidze ! bravo Budowlani działacze się postarali
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: madlark »

Fajny ruch, drużyna wygląda ciekawie.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Antonella Hard Core »

Super transfer dla Budowlanych ale raczej nie nazwałbym go pierwszym hitem transferowym tego okienka czy największą gwiazdą bo np. do Polic zostały pozyskane dwie zawodniczki na pewno nie o mniejszej renomie. Jednak faktem jest że powrót do Polski S.Popović jest jednym z nielicznych ruchów kadrowych naszych klubów które mogą cieszyć, zdecydowanie więcej moim zdaniem było rozczarowań bo oczekiwania były znacznie wieksze jesli chodzi o nazwiska zagranicznych siatkarek. Pozostaje jedynie nadzieja że te mniej znane nazwiska to owoc lepszego skautingu a nie szukania na siłe tańszych a co za tym idzie mniej znanych i prezentujących słabszy poziom zawodniczek.
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: phil »

marcinho121 pisze:Pierwszy hit transferowy tego okienka w OrlenLidze ! bravo Budowlani działacze się postarali
Ja tradycyjnie się nie zgodzę. Nawet jeżeli patrzymy na siatkarki jako na nazwisko to bardziej znane i cenione są np: Malagurski, Veljković czy Hanke.
Jak wiadomo za nazwiskiem nie zawsze idzie dobra gra (przykład: Molnar, Sassa, Brinker - okrzyknięte hitami transferowymi sezon temu).
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: akukuk »

phil pisze:Ja tradycyjnie się nie zgodzę. Nawet jeżeli patrzymy na siatkarki jako na nazwisko to bardziej znane i cenione są np: Malagurski, Veljković czy Hanke.
Za to ja o ile jeszcze z Malagurski jestem w stanie się zgodzić, o tyle z Veljković, a tym bardziej Hanke zupełnie nie. Popović jest moim zdaniem bardziej wartościową siatkarką. Co do Hanke - czym zasłużyła sobie na takie uznanie?
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: phil »

Sanja grała w mniej znanych krajach, Korei Południowej, Czechach, potem w Muszynie. Jest reprezentantką Chorwacji, która nie łapała się do największych imprez. Naprawdę nie każdy ją zna :) Hanke za to pokazywała się w Montreaux, na WGP itd. zajęła 4. miejsce w LM z Eczacibasi.
Veljković to samo. Wygrywała z Serbią kilka imprez, zdobywała medale WGP, ligi włoskiej, tureckiej.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: akukuk »

Dla mnie zdecydowanie bardziej miarodajna jest ocena umiejętności i to, jak duże znaczenie ma zawodnik dla drużyny i co może jej dać, a nie kluby widniejące w CV. Przeszłość klubowa owszem ma znaczenie, jednak bywa bardzo często zgubna. Może Vejlković i Hanke są bardziej znane, ale to Popović może stanowić wartość dodaną swojego zespołu i ja zdecydowanie bardziej cenię Chorwatkę. I również jestem zdania, że Popović to pierwszy hit transferowy Orlenligi w tym okienku.
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: sharkinator »

Największym hitem jeśli można tak w ogóle mówić to transfer Malagurski.

Sanja Popovic według mnie to nr 2 tego sezonu. Dobrze jej z oczu patrzy, fajna dziewczyna:)
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: phil »

W Dąbrowie zakończono budowanie składu na sezon 2014/15. Muszę powiedzieć, że nie wygląda to zbyt ciekawie i bardziej podoba mi się np. skład Legionovii.
Atakujące są bardzo niskie jak na Orlen Ligę. Obie mają siłę, ale siła to nie wszystko. Konieczna według mnie jest lepszą rezerwową. Nie raz ratowała Impel od porażki wchodząc z ławki. Gdy zaczyna w podstawowym składzie to robi mnóstwo błędów. Podobnie Kaliszuk. Sporo ataków kończy, ale te nieskończone to często auty lub czapy.
Jekaterina Zakrewskaja to dla mnie kompletnie nieznana zawodniczka i nie wiem czego można się po niej spodziewać. Wiem, że nie ma jej w kadrze Białorusii. Ciekawe jak będzie z przyjęciem. Jedynie Gina Mancuso jest rokującą zawodniczką i może wybić się w Orlen Lidze, ale to raczej ofensywna zawodniczka, a jak wiadomo na pomoc od libero nie ma co liczyć, bo Krysia Strasz nie błyszczy w przyjęciu.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: akukuk »

Kolejny klub z czołówki ogłasza skład i kolejny po Atomie i Wrocławiu zawód. Wystarczy przypomnieć jakie nazwiska zagościły do Orlenligi w minionym sezonie. Teraz za to zagraniczne transfery topu to m.in. Topić, Cutura, Kauffeldt, McClendon, Matiasovska, Mancuso czy Zakrewskaja. Tak naprawdę nie wiemy co te zawodniczki sobą zaprezentują, ale na tę chwilę ich ranga do najwyższej nie należy.
Jeszcze co do Dąbrowy - nie jestem w stanie zrozumieć jak tak uznany klub w naszej lidze może w taki sposób obsadzić atak. Duet Konieczna - Kaliszuk nie jest w stanie zapewnić stabilnego poziomu, to samo z resztą tyczy się atakujących z Wrocławia - Kaczor i Kwiatkowskiej. Takie zaniechanie może się tym drużynom niejednokrotnie w sezonie odbić czkawką. Za to w Łodzi na ataku mamy Popović... można? Można.
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: phil »

Caroline Jarmoc zagra w PTPS Piła (źródło: twitter Caroline)
Milena Rosner trenuje z Atomem Trefl i może zagrać tam na libero w nadchodzącym sezonie (źródło: http://m.trojmiasto.pl/news/Sopockie-si ... 82012.html )
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: phil »

Brittnee Cooper zagra w Atomie Treflu http://atomtrefl.pl/index.php/atom-tref ... ra-param=1 Środek w Sopocie wygląda teraz zdecydowanie solidniej. Brittnee zastąpi Julię Shelukhinę, która chyba zamierza zakończyć karierę (?) Mam nadzieję, że będzie prezentowała się tak dobrze jak w sezonie 2012/13 w lidze francuskiej.
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: sharkinator »

A wiadomo co z Bogumiłą Pyziołek?
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: phil »

Prezes Impelu mówił, że byli z nią dogadani i nagle zrezygnowała z podpisania kontraktu. Pewnie z powodu ciąży. Tak przynajmniej sądzę.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Szampon093 »

Skowrońska w Impelu, Wrocław sie postarał.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: grzegorzg »

Może jej obecność ożywi trochę atmosferę wokół siatkówki we Wrocławiu.
Ciekawe na jaka pozycję jest przewidywana.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: leeon »

Impel przebił Chemika, się dzieje...
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: SerCos »

Żeby się nie okazało, że pieniędzy starczyło tylko na Skowrońską ;)

W sumie nie wiem jak to odczytać, było wicemistrzostwo i kolejny sezon skład zbudowany fatalnie, a teraz przychodzi Skowrońska, o ile budżet się nie zwiększył to zakończony sezon pod względem budowania zespołu to jeszcze większa katastrofa.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Szampon093 »

leeon pisze:Impel przebił Chemika, się dzieje...
Podobno Radecka tez zaklepana.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

ten sam temat w trzech działach.... a temat tego działu juz dawno nieaktualny, teraz mamy transfery na 15/16 :) :D
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”