Sezon 2014/2015

phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

Zawieracz dopiero niedawno objął posadę trenera drugoligowej Wisły Warszawa (i bardzo dobry tam mają skład jak na drugą ligę).
Wiktorowicz jest dyrektorem sportowym w Zawiszy Sulechów i nie wiem czy chciałby tak z dnia na dzień zmienić otoczenie.

Może Matlak zostanie trenerem Budowlanych :D (inni wolni polscy szkoleniowcy nie przychodzą mi do głowy, no może jeszcze Dariusz Luks)
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

Powiedzieć o dzisiejszym meczu Legionowo-Bydgoszcz, że był żenujący to mało.
Rozumiem, że tu i tu grają młode dziewczyny, ale serie jaki tam szły to chyba w rozgrywkach licealnych nie zdarzają się.
Drugi set: 10:15==>19:15.
W pierwszym secie Pałac zdobył tylko 4 punkty po własnych akcjach, pozostałe z błędów rywalek.
W przyjęciu jedna wielka tragedia.

Pytanie do kogoś bardziej ogarniętego.
Smarzek z tego co wiem normalnie trenuje, Kosmol zamierza ją kiedyś wystawić?
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

hunter to był mecz zespołów które prezentuja poziom srodka tabeli 1 ligi, to nie za duzo wymagasz? To że w obu druzynach sa ostatnio powoływane reprezentantki Polski świadczy tylko o tym, że obecny selekcjoner reprezentacji jest totalnym ignorantem, i nic wiecej. Owszem w obu zespołach jest sporo fajnych, perspektywicznych zawodniczek, ale na dzień dzisiejszy nie prezentuja poziomu, który mozna by oczekiwac po najwyższej klasie rozgrywkowej!. I kolejna sprawa- Jak mozna do tych młodych zawodniczek zatrudniac tak beznadziejnych trenerów! To jest chyba najwiekszy bład OBU tych zespołów! Te dziewczyny stana w rozwoju! Rozumiem- KASA- ale taka Legionovia ma na etacie trenera przy którym te dziewczyny zrobiłyby postepy!! Q**a!! Załamka!
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Jiroux »

Smarzek dostała pozwolenie na pełen trening w tym tygodniu
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

Artek1967 pisze:hunter to był mecz zespołów które prezentuja poziom srodka tabeli 1 ligi, to nie za duzo wymagasz? To że w obu druzynach sa ostatnio powoływane reprezentantki Polski świadczy tylko o tym, że obecny selekcjoner reprezentacji jest totalnym ignorantem, i nic wiecej. Owszem w obu zespołach jest sporo fajnych, perspektywicznych zawodniczek, ale na dzień dzisiejszy nie prezentuja poziomu, który mozna by oczekiwac po najwyższej klasie rozgrywkowej!. I kolejna sprawa- Jak mozna do tych młodych zawodniczek zatrudniac tak beznadziejnych trenerów! To jest chyba najwiekszy bład OBU tych zespołów! Te dziewczyny stana w rozwoju! Rozumiem- KASA- ale taka Legionovia ma na etacie trenera przy którym te dziewczyny zrobiłyby postepy!! Q**a!! Załamka!

Nie wymagam wiele, mam sporo tolerancji co do błędów czy punktów traconych seriami, ale dzisiaj to przypominało poziom licealiady momentami.
Co do trenerów to jak ostatnio przeczytałem listę kandydatów, którzy ewentualnie mogliby objąć zespół Budowlanych to nasuwa mi się tylko coś takiego :]
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

hunter pisze: Co do trenerów to jak ostatnio przeczytałem listę kandydatów, którzy ewentualnie mogliby objąć zespół Budowlanych to nasuwa mi się tylko coś takiego :]


Tych kandydatów skomentowałem wcześniej, i generalnie poza jednym wyjątkiem jak dla mnie, nie były to złe kandydatury. Z róznych powodów część kandydatur mało realna, ale w kwestii kwalifikacji warsztatowych to OK. Przy czym co bardziej zabawne to fakt, ze zwolniony trener Budowlanych jest dużo lepszym fachowcem od pozostajacych dalej na stanowiskach pierwszych trenerów Bydzi czy Legionovii. Podejrzewam że po prostu nie udało mu się zbudować DRUŻYNY z tych elementów które dostał, bo na papierze zespół zebrany w Łodzi prezentował się naprawdę nieźle.

I jeszcze jedno hunter zamiast sie śmiać, z niewiadomo czego, podaj swoje ew propozycję- temu ma słuzyć to Forum
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

Artek1967 pisze:
hunter pisze: Co do trenerów to jak ostatnio przeczytałem listę kandydatów, którzy ewentualnie mogliby objąć zespół Budowlanych to nasuwa mi się tylko coś takiego :]


Tych kandydatów skomentowałem wcześniej, i generalnie poza jednym wyjątkiem jak dla mnie, nie były to złe kandydatury. Z róznych powodów część kandydatur mało realna, ale w kwestii kwalifikacji warsztatowych to OK. Przy czym co bardziej zabawne to fakt, ze zwolniony trener Budowlanych jest dużo lepszym fachowcem od pozostajacych dalej na stanowiskach pierwszych trenerów Bydzi czy Legionovii. Podejrzewam że po prostu nie udało mu się zbudować DRUŻYNY z tych elementów które dostał, bo na papierze zespół zebrany w Łodzi prezentował się naprawdę nieźle.

I jeszcze jedno hunter zamiast sie śmiać, z niewiadomo czego, podaj swoje ew propozycję- temu ma słuzyć to Forum
Śmiałem się z tego, bo to ciągle te same nazwiska.
Z tych, którzy byli wymienieni tylko Wiktorowicza mógłbym ewentualnie zaakceptować, choć nie jestem jego fanem, m. in. nie podobał mi się nigdy styl jego rozmów na przerwach, mało merytoryczny.
Z polskich trenerów nikt konkretny nie przychodzi mi do głowy, może wart rozejrzeć się za jakimś zagranicznym trenerem.
A może dać szansę komuś młodemu z Polski, idąc tropem Pasińskiego, Świeniewicz mogłaby być ciekawą opcją, choć przyznaję, że nie mam pojęcia jaki ma warsztat trenerski.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

Bądź realistą, kasa jest potrzebna, żaden zagraniczny trener, coś sobą reprezentujący (!), nie przyjdzie do OL za czapke śliwek. W kwestii trenera do Budowlanych to chyba sprawa jest jeszcze otwarta. Przy czym Prezes jest ociupine nieobliczalny, żeby nie powiedzieć szalony :) i naprawdę ciężko rozgryźć jego zamiary. Przykładu nie trzeba daleko szukac - jak załatwił angaż Popovic :D nic nie słychac a tu nagle taki spektakularny transfer. Jednak w tym wypadku nie sądzę aby było coś aż tak szalonego. Raczej poszuka czegoś na krajowym podwórku. Nie podejrzewam aby żeby Błażej poprowadził Budowlane do końca sezonu, nawet po takim meczu jak wczorajszy z Chemikiem (kolejna pięciosetówka he he he), w którym dziewczyny naprawdę dały z siebie 120%.

A w kwestii Doroty Świeniewicz to niestety obawiam się że poprowadzić zespół w OL nie dała by rady. Z całym szacunkiem jaki mam do Niej, jest to świetnie wyszkolona zawodniczka, technicznie perfekcyjna, ale jest również osoba zbyt delikatną aby poradzić sobie z całym zespołem. Czasami trzeba coś krzyknąć, huknąć, potrząsnąć towarzystwem, a to chyba jest w sprzeczności z Jej charakterem. Za to świetnie się sprawdza w pracy z młodzieżą. Obserwowałem kilka Jej zajęć z dziewczętami i naprawdę świetnie nawiazuje z nimi kontakt. Jako trenerka drużyny juniorek/kadetek- duże TAK, naprawde wiele może przekazać dziewczynom. Gdyby zaczęła pracować z zespołem młodzieżowym, to za kilka lat, jestem przekonany, spod jej ręki wyszły by doskonale wyszkolone technicznie zawodniczki. Czyli np. przyjmująca potrafiła by zarówno atakować jak i przyjmować, czego wiele naszych zawodniczek, nawet powoływanych juz do reprezentacji, nie potrafi! Lecz obawiam się że byłoby to w sprzeczności z działalnością Fundacji Świeniewicz, która ma wspierać uzdolnione zawodniczki bez wzgledu na przynależność klubową. I tu mógłby być problem.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

Nikt jeszcze nie wrzucił, a informacja ważna.
Kopczyk złożyła rezygnację


Nawrocki w Łodzi
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

Ważna... spodziewana. Prowadzenie Pałacu w OL przy obecnym składzie personalnym to praca dla sapera (lub desperata) bo nie wiadomo kiedy sie wyleci :) Decydenci w Bydgoszczy sądzili że jak pościągaja juniorki z Polski, które co roku mają za cel złoto MPJ, to im wystarczy do grania w OL. Kpina. Realnie oceniając dzisiejszy skład Pałacu to maja potencjał na środek tabeli 1 ligi. Ewidentny przerost formy nad treścią.

A w kwestii koordynatora (cokolwiek ma to znaczyć) Nawrockiego, to pisałem wcześniej że Prezes Chudzik jest nieprzewidywalny .
Nie wiem czego może oczekiwać od człowieka który nie ma kompletnie doświadczenia w prowadzeniu drużyn kobiecych, a jednocześnie jest trenerem w Spale (niby niedaleko ale.. same treningi to nie wszystko, mecze... wyjazdy...) jak również selekcjonerem reprezentacji juniorów! Ani mapy ani kalendarza nie da się oszukać. Poroniony pomysł, wszystko będzie zrobione na odpierdziel. Jedyny który na tym zyska to bedzie Nawrocki. Bedzie sie o nim mówiło, lepiej lub gorzej ale przy wielu tematach. Finansowo pewnie też nie straci. Niestety obawiam się że stracą zarówno dziewczyny z Łodzi jak i chlopcy ze Spały/reprezentacji.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

Co do Nawrockiego. To podobno to jego ostatni sezon w Spale i jako trenera reprezentacji juniorów. Po MŚ ma skupić się już tylko na prowadzeniu Budowlanych.

Zgadzam się również w sprawie drużyny z Bydgoszczy. Większość zawodniczek z drużyny Orlen Ligowej występuje też w Młodej Lidze, w której to przegrywają z m.in. z młodym Chemikiem i Atomem.
Wynik ostatniego spotkania:

KS Pałac Bydgoszcz - KPS Chemik Police 1:3 (25:19, 28:30, 22:25, 27:29)
Pałac: Bałdyga, Twardowska, Jurkojć, Pieczka, Dybek, Śmieszek, Nowakowska (libero) oraz Fojucik, Jakielaszek, Adamek
Z tym składem Pałacowi ciężko będzie wygrać choćby jeden mecz w Orlen Lidze.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

phil pisze:Co do Nawrockiego. To podobno to jego ostatni sezon w Spale i jako trenera reprezentacji juniorów. Po MŚ ma skupić się już tylko na prowadzeniu Budowlanych.
skoro tak twierdzisz, to wniosek nasuwa się jeden- Budowlani będa tylko poczekalnią dla Nawrockiego. Dostanie propozycje z PL to bedzie szybkie "bye bye Łódź".
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SevenUP »

I znów Serwiński pokazuje, że tych zagranicznych szkoleniowców i zawodniczki to można sobie kupić, ale za wiele to nie daje. Najpierw Muszynianka ograła Atom, potem Impel i teraz do kompletu Tauron.
A wszystko to w drużynie opartej na Kosek (!!!), Kurnikowskiej, Ciaszkiewicz, Maj i Carter. Ale jak widać z polskich głównie zawodniczek można zbudować dobry zespół. A to co dziś wyczyniała Maj w obronie to jakiś kosmos.
A w Dąbrowie... Sprzedajemy Zaroślińską i Skowrońską, a kupujemy Mancuso i Zakrzewską... Coś się tu nie trzyma kupy, a Cemberci jest chyba największą katastrofą tego sezonu. Nie zdziwię się jak Tauron jeszcze dostanie od Developresu czy Piły, bo w tym kierunku to wszystko zmierza.
To samo Atom, albo i jeszcze gorzej. Kaczorowska albo ma sponsora, albo bogatych rodziców, bo to aż się wierzyć nie chce że można grać tak długo w podstawowej "6" w klubie i w reprezentacji (!!!) nie grając nic. Bo nie ma ani przyjęcia, ani ataku, ani obrony, wielkie 0. Żeby nie było, to sprawdziłem skuteczność i wynosi 26% w ataku, ale nabita jest na słabych klubach, więc nie ma o czym rozmawiać. Durajczyk, Zaroślińska i Cooper trzymają poziom, ale bez przyjęcia (bo Leys totalnie zawodzi, ale tu przynajmniej może być lepiej, kwestia formy i udziału w MŚ), to mogą sobie go potrzymać i na niewiele się to zda. Bełcik nie komentuje, już wszystko napisaliśmy chyba na jej temat. Damaske grzeje trybuny, Podolec ławkę, oby tak dalej.
Impel to chyba największa z tych katastrof, bo zamiana Mroczkowskiej i Pyziołek na dwie średnio utalentowane Chorwatki to dla mnie coś z poziomu sci-fi. Jeszcze podparte Joanną Kaczor, ale tu trochę ją będę bronił, bo się rozkręca i naprawdę ma fatalne piłki. No i wymiana Frauke na Hanke, to kula w kolano.
Budowlane też zawodzą, ale tu przynajmniej jest światełko ostatnio i zespół zagrał kilka dobrych meczów. Poza tym nie ma tu transferowych niewypałów, wręcz przeciwnie, Courtuis i Popovic zdaje się najlepsze na swoich pozycjach w lidze.

Co jest najgorsze w tym wszystkim, to fakt że tam nawet nie ma prób zmian. Ozge gra fatalnie, ale trzymajmy ją bo ją kupiliśmy. To samo Topic, Cutura, Hanke, Kaczorowska, Mancuso (choć ta akurat gra falami, na pewno nie tak źle jak poprzednie- ale i tak rzadko się ją zmienia). Polityka tych klubów, najpierw transferowa, a potem personalna woła o pomstę do nieba. Chemik też najrozsądniejszy nie jest, ale przynajmniej się broni wynikami. Bo jak to jest, że taka Kurnikowska, Olszówka, Śliwińska, Łyszkiewicz, Szeremeta, Nuszel czy z drugiej strony Kosek, Sieczka (dwa koszmary reprezentacyjne, a jednak!!!), Bamber itd. grają wszystkie na dobrym poziomie, a w innych klubach (i to jeszcze tych bogatszych) się te zawodniczki mrozi. I sprzedaje Okuniewską, Skowrońską, Frauke i tu lista się ciągnie... Dla mnie to wszystko jest niepojęte. Szczególnie przy zamkniętej lidze.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SerCos »

Kolejny trener zwolniony - tym razem szkoleniowiec Legionowa Maciej Kosmol.

Ogólnie jestem zawiedziony sposobem budowania zespołów przez kluby z Orlen Ligi. Zero koncepcji, co roku inny kształt zespołów.

O ile jestem w stanie zrozumieć Chemika, gdzie doszło do wzmocnienia składu i wymieniono niektóre zawodniczki jak Muhlsteinova, która chciała więcej grać. Są mniej więcej zrozumiałe.

To samo tyczy się Muszyny. Zawiodła doświadczona Mazurek sprowadzono Radenkovic. Odeszła Piątek, która już w trakcie sezonu została zmieniona przez Cvetanovic, więc od razu sprowadzono w miarę solidną Carter. Tak samo logiczne wydaje się sprowadzenie Ciaszkiewicz za Jagieło.

Ruchów innych klubów nie potrafię zrozumieć. Tak jak słynne zakontraktowanie Katic przez Piłę co nie byłoby dziwne, gdyby nie po fatalnej grze w kolejnym sezonie została zakontraktowana przez Dąbrowę :|

Można zrozumieć, że niektórych siatkarek nie da się zatrzymać, ale kontraktowanie niektórych zawodniczek i ich wykorzystywanie w trakcie sezonu to jakaś masakra. Atom, który może zakontraktować większość polskich siatkarek na przyjęciu ma reprezentantkę Azerbejdżanu Matiaskovą, która po ośmiu kolejkach zdobyła 9 punktów, na 19 ataków skończyła 4, a w przyjęciu na 14 przyjęć popełniła 4 bezpośrednie błędy. Ja rozumiem, że ona może mieć potencjał, ale pasowałoby wziąć pod uwagę specyfikę ligi.

Nieumiejętna polityka transferowa plus nieprzemyślana pozycja trenera i mamy takie kwiatki jakie mamy do tego dołóżmy zamknięcie ligi, czyli można zaoszczędzić i słabsze zespoły zdecydowanie odstają. A to, że młodzież się ogra można włożyć między bajki. Może się ograć, ale przy doświadczonych koleżankach, a nie między sobą gdy dostaną baty od Chemika czy innych :<
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

SerCos pisze:Kolejny trener zwolniony - tym razem szkoleniowiec Legionowa Maciej Kosmol.
powiedziałbym ... nareszcie! Wiem ,że ta decyzja sporo kosztowała Legionovie, ale moim zdaniem to było nie do uniknięcia.
SerCos pisze: A to, że młodzież się ogra można włożyć między bajki. Może się ograć, ale przy doświadczonych koleżankach, a nie między sobą gdy dostaną baty od Chemika czy innych :<
Zgadzam się z wypowiedzią przedmówcy w 100%.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
timothee
Posty: 21
Rejestracja: 8 sie 2012, o 11:43
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: timothee »

SevenUP pisze:I znów Serwiński pokazuje, że tych zagranicznych szkoleniowców i zawodniczki to można sobie kupić, ale za wiele to nie daje. Najpierw Muszynianka ograła Atom, potem Impel i teraz do kompletu Tauron.
A wszystko to w drużynie opartej na Kosek (!!!), Kurnikowskiej, Ciaszkiewicz, Maj i Carter. Ale jak widać z polskich głównie zawodniczek można zbudować dobry zespół. A to co dziś wyczyniała Maj w obronie to jakiś kosmos.
A w Dąbrowie... Sprzedajemy Zaroślińską i Skowrońską, a kupujemy Mancuso i Zakrzewską... Coś się tu nie trzyma kupy, a Cemberci jest chyba największą katastrofą tego sezonu. Nie zdziwię się jak Tauron jeszcze dostanie od Developresu czy Piły, bo w tym kierunku to wszystko zmierza.
Otóż to, polskie zespoły powinny brać przykład z Muszyny. Co prawda, Muszyna też sprowadza sobie zawodniczki z zagranicy, ale przynajmniej robi to na tyle umiejętnie, że te zawodniczki okazują się później skuteczne.
Natomiast Matiaskova w Atomie to totalna pomyłka.. Nie wiem, czy wzięli ją za twarz, czy ma jakieś chody.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: lipton »

Do gry w Legionovii jakiś czas temu wróciła Malwina Smarzek i prezentuje się więcej niż dobrze. W meczach z czołówką była najlepiej punktującą zawodniczką zespołu a we wczorajszym meczu z Tauronem zdobyła 30 punktów. Malwina skorzysta zapewne na rozwiązaniu kontraktu z Piątek i powinna mieć pewne miejsce w składzie Legionovii do końca sezonu.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

Według statystyk zdobywa średnio 4,8/set. W dodatku ma przyzwoitą skuteczność w ataku (lepszą niż Kaczor, Popović itd) , a grała przeciwko Chemikowi, Atomowi i Impelowi czyli czołówce ligi.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SevenUP »

To fakt, Smarzek oscyluje w granicach 50%, w zasadzie tak jak Zaroślińska ;)
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Jiroux »

Jenna Hagglund we Wrocławiu
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

Falyn Fonoimoana w Sopocie (pewnie za Matiasovską).
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: MaciejJoker »

Jiroux pisze:Jenna Hagglund we Wrocławiu
Druga rozgrywajaca Impelu Wrocław Magdalena Gryka zachorowała na arytmie serca.
3 sypaczka drużyny USA, myślę, że może powalczyć o skład ze słabo grającą Niemką Denise Hanke.
2012, 2013, 2015
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Jiroux »

Falyn Fonoimoana - wiadomo coś o owej zawodniczce oprócz tego, że jest przyjmującą?
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SerCos »

Rocznik 1992

Wiadomo tyle, że grała w rozgrywkach uniwersyteckich w USA w Południowej Kalifornii, potem zrobiła sobie przerwę macierzyńską, następnie występowała w lidze portorykańskiej.

W 2013 podpisała kontrakt z Zarieczem Odincowo, który został zerwany prze zespół z powodu oszczędnościowego.

W 2007 roku była w Mysłowicach na MŚ juniorów w siatkówce plażowej w parze z Lane Carico.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: serBalonSwann »

To w k6torym roku ona urodziła dziecko? :O
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SerCos »

Przerwę macierzyńska miała miejsce w latach 2011-2012, gdy Falyn miała 19-20 lat.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: lipton »

OT, z ciekawości, czy Falyn łączą jakieś koligacje rodzinne z Ericiem Fonoimoaną, mistrzem olimpijskim w plażówce z Sydney?

Edit
Już znalazłem, to jej wujek. Co ciekawe siostra jej mamy zajęła 7 miejsce w finale olimpijskim na 100m motylkiem w Montrealu, niezła sportowa rodzinka (-:
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: serBalonSwann »

SevenUP pisze:I znów Serwiński pokazuje, że tych zagranicznych szkoleniowców i zawodniczki to można sobie kupić, ale za wiele to nie daje. Najpierw Muszynianka ograła Atom, potem Impel i teraz do kompletu Tauron.
A wszystko to w drużynie opartej na Kosek (!!!), Kurnikowskiej, Ciaszkiewicz, Maj i Carter. Ale jak widać z polskich głównie zawodniczek można zbudować dobry zespół. A to co dziś wyczyniała Maj w obronie to jakiś kosmos.
A w Dąbrowie... Sprzedajemy Zaroślińską i Skowrońską, a kupujemy Mancuso i Zakrzewską... Coś się tu nie trzyma kupy, a Cemberci jest chyba największą katastrofą tego sezonu. Nie zdziwię się jak Tauron jeszcze dostanie od Developresu czy Piły, bo w tym kierunku to wszystko zmierza.
To samo Atom, albo i jeszcze gorzej. Kaczorowska albo ma sponsora, albo bogatych rodziców, bo to aż się wierzyć nie chce że można grać tak długo w podstawowej "6" w klubie i w reprezentacji (!!!) nie grając nic. Bo nie ma ani przyjęcia, ani ataku, ani obrony, wielkie 0. Żeby nie było, to sprawdziłem skuteczność i wynosi 26% w ataku, ale nabita jest na słabych klubach, więc nie ma o czym rozmawiać. Durajczyk, Zaroślińska i Cooper trzymają poziom, ale bez przyjęcia (bo Leys totalnie zawodzi, ale tu przynajmniej może być lepiej, kwestia formy i udziału w MŚ), to mogą sobie go potrzymać i na niewiele się to zda. Bełcik nie komentuje, już wszystko napisaliśmy chyba na jej temat. Damaske grzeje trybuny, Podolec ławkę, oby tak dalej.
Impel to chyba największa z tych katastrof, bo zamiana Mroczkowskiej i Pyziołek na dwie średnio utalentowane Chorwatki to dla mnie coś z poziomu sci-fi. Jeszcze podparte Joanną Kaczor, ale tu trochę ją będę bronił, bo się rozkręca i naprawdę ma fatalne piłki. No i wymiana Frauke na Hanke, to kula w kolano.
Budowlane też zawodzą, ale tu przynajmniej jest światełko ostatnio i zespół zagrał kilka dobrych meczów. Poza tym nie ma tu transferowych niewypałów, wręcz przeciwnie, Courtuis i Popovic zdaje się najlepsze na swoich pozycjach w lidze.

Co jest najgorsze w tym wszystkim, to fakt że tam nawet nie ma prób zmian. Ozge gra fatalnie, ale trzymajmy ją bo ją kupiliśmy. To samo Topic, Cutura, Hanke, Kaczorowska, Mancuso (choć ta akurat gra falami, na pewno nie tak źle jak poprzednie- ale i tak rzadko się ją zmienia). Polityka tych klubów, najpierw transferowa, a potem personalna woła o pomstę do nieba. Chemik też najrozsądniejszy nie jest, ale przynajmniej się broni wynikami. Bo jak to jest, że taka Kurnikowska, Olszówka, Śliwińska, Łyszkiewicz, Szeremeta, Nuszel czy z drugiej strony Kosek, Sieczka (dwa koszmary reprezentacyjne, a jednak!!!), Bamber itd. grają wszystkie na dobrym poziomie, a w innych klubach (i to jeszcze tych bogatszych) się te zawodniczki mrozi. I sprzedaje Okuniewską, Skowrońską, Frauke i tu lista się ciągnie... Dla mnie to wszystko jest niepojęte. Szczególnie przy zamkniętej lidze.
Ale przecież Mroczkowska została :O Tylko przegrywa rywalizacje z Chorwatkami. A Pyziołek zapewne nie chciała grać, co można wnioskować po tym, że nie ma jej w zadnym klubie.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: serBalonSwann »

SerCos pisze:Przerwę macierzyńska miała miejsce w latach 2011-2012, gdy Falyn miała 19-20 lat.
Aha, to ona ma męża czy stałego partnera, czy tak po prostu urodziła?
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SevenUP »

serBalonSwann pisze:Ale przecież Mroczkowska została :O Tylko przegrywa rywalizacje z Chorwatkami. A Pyziołek zapewne nie chciała grać, co można wnioskować po tym, że nie ma jej w zadnym klubie.
Zostać została, ale grzeje ławę.

Ale ładnie pokazała się za to Legionovia z Bielskiem, co prawda przegrały w tym tie-breaku, ale przez dwa sety rewelacyjna gra. To jak dzięki reprezentacji rozwinęły się te dziewczyny (Wójcik, Paszek, Połeć i Smarzek) jest niewiarygodne. Paszek z Wójcik trzymały przez 3 i pół seta (z Wysocką) praktycznie perfekcyjne przyjęcie i uważam że w najbliższym czasie wiele drużyn będzie miało problem. Szkoda, że Malwina dopiero zaczęła grać, a kto wie jak to by wcześniej wyglądało. A przecież te dziewczyny dopiero zaczynają, Wójcik ma 20 lat, Smarzek 18, a Paszek 23. W dodatku Wójcik w reprezentacji grała raczej przeciętnie, a teraz dostała szansę grania w 6 co tydzień i zapowiada się ta dziewczyna bardzo dobrze. Zdaje się ostatnio w ataku jej mecze to wszystko w okolicy 50 % (58,42,50 ..) z przyjęciem bywa różnie ale w piątek obiecująco to wyglądało.
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”