Sezon 2014/2015

akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Sezon 2014/2015

Post autor: akukuk »

Pierwsze mecze sezonu za nami. Sprawą godną zanotowania dorobek punktowy rozgrywającej Impela Denise Hanke w meczu z Pałacem Bydgoszcz. Niemka w czterech setach zdobyła 17 !!! punktów (6 z zagrywki, 7 w ataku i 4 w bloku) i została najlepszą punktującą spotkania.
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

To akurat nie powinno dziwić, chociaż 17 to sporo jak na rozgrywającą. Denise podobne wyniki uzyskiwała w lidze niemieckiej. Ma bardzo dobrą zagrywkę z wyskoku, lubi atakować z drugich piłek (dzisiaj 88% w ataku 7/8), w dodatku blok i mamy wynik jaki mamy. Jak tak dalej pójdzie to Hanke będzie najlepszą punktującą Impelu :]
arbuz666
Posty: 7
Rejestracja: 6 mar 2014, o 13:40

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: arbuz666 »

Nie znalazłem odpowiedniego tematu, więc napisze tutaj. Już niedługo rozpoczną się pierwsze rozgrywki Młodej Ligi Kobiet, jednak w mediach na ten temat jest bardzo niewiele informacji. Jakie jest wasze zdanie odnośnie tych rozgrywek, czy maja one sens i będą udane, czy raczej będzie to niewypał? Jedną z niewielu wzmianek na ten temat znalazłem tutaj: Terminarz rozgrywek i co ciekawe inny harmonogram. Drużyną będą podzielone na trzy grupy regionalne, czy to ma sens? czy lepiej byłoby gdyby grały normalnym systemem ligowym.
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

14 spotkań w sezonie to trochę mało. Należy się jednak cieszyć, że w ogóle powstała Młoda Liga. Na razie nie podano składów poszczególnych drużyn, chociaż widać, że Atom będzie miał silną ekipę. Ciekawie wygląda też drużyna z Rzeszowa (z zawodniczkami z rocznika 1996 i młodszymi). Mają w składzie m.in. atakującą z (r.1997, 192 cm) oraz środkową (r.1998, 194 cm)
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Jiroux »

Valerie Courtois nową libero Budowlanych Łódź
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

Bardzo dobry transfer. Kilka miesięcy temu ogłoszono, że Courtois ma grać w Rabicie Baku, ale jednak wybrała Łódź. W Baku pewnie byłaby tą drugą (albo i trzecią).
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SevenUP »

Łódź ma w tym sezonie mocny team i chyba bardziej przekonujący niż choćby Impel. Z pewną Ściurką w przyjęciu, przyzwoitą Sieczką no i Wojtowicz w dobrej formie. O Popovic chyba wiele nie trzeba pisać. A jeszcze z Belgijką na libero, w przyjęciu powinno być bardzo dobrze.

A co do dzisiejszego spotkania całkiem dobry mecz Łyszkiewicz, trochę szarpała w przyjęciu, ale mam nadzieję że będzie grać w 6.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

SevenUP pisze:Łódź ma w tym sezonie mocny team i chyba bardziej przekonujący niż choćby Impel. Z pewną Ściurką w przyjęciu, przyzwoitą Sieczką no i Wojtowicz w dobrej formie. O Popovic chyba wiele nie trzeba pisać. A jeszcze z Belgijką na libero, w przyjęciu powinno być bardzo dobrze.

A co do dzisiejszego spotkania całkiem dobry mecz Łyszkiewicz, trochę szarpała w przyjęciu, ale mam nadzieję że będzie grać w 6.

Czy Courtois jest taka pewna w przyjęciu...oj miałbym wątpliwości. W reprezentacji bardzo przeciętnie wygladala w tym elemencie, trochę lepiej w obronie, ale za jakiś wybitny transfer nie uważałbym jej przybycia.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SevenUP »

Na skalę MŚ może nie jest gwiazdą, ale na skalę Orlen Ligi to chyba trochę co innego.
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Ależ fajnie gra Atom:)
:))
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: akukuk »

Fajnie grał Atom do momentu, gdy Zaroślińska siadła, a na parkiecie pojawiła się Miros czy tam Podolec, jak kto woli. Ten ruch ostatecznie pogrążył Atomówki. Do tego anemiczna Leys i wyniki jest jaki jest.
Co do Chemika, to nie zachwycił, taka ta gra bez ładu i składu, a na dodatek jakoś nie widać chemii w tym zespole.

Cooper jest fenomenalna. 26 punktów środkowej :o Miazga.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SevenUP »

Rzeczywiście, Cooper zagrała rewelacyjnie, 7 bloków i zdaje się 18 w ataku, to rewelacyjny wynik. Poza tym wiele ożywienia wnosi Amerykanka. Podolec i Zaroślińska niestety nie pomagały koleżankom i się skończyło jak skończyło. Zgadzam się z mazurem, że brak Damaske to żenada, ale takie są realia, niestety. Lepiej kupić Amerykankę, która ostatecznie i tak zagrała na słabej skuteczności. Albo grzać Kaczorowską, z której jak widać wielkich cudów też się nie wyciągnie.

Natomiast zastanawia mnie cała polityka trenersko-zarządowa w Policach. Malagurski gra na ataku, podczas gdy... Glinka przyjmuje? Co w ogóle robi na parkiecie Bjelica, tego chyba już kompletnie nikt nie wie. A Kowalińska, która ciągnęła tyle lat AZS Białystok, Winiary i potem Chemika grzeje sobie ławkę i jest 3. atakującą. Może ostatnio nie grała najlepiej, ale nie ma za wiele szans by się pokazać, niestety dla reprezentacji. Klub sprzedaje Sawicką i kupuje... Zenik. Nie wiem jak trener sobie wyobraża grę w LM, ale każdy porządny klub (a takie tylko ma Chemik w grupie) zbombarduje je zagrywką i nie będzie gry. Obecnie zasadzie wszystko będzie opierać się na tym, czy Werblińska będzie miała dobry dzień czy nie. Ma z Zenik praktycznie całe boisko, a takie ustawienie tylko coś daje jeśli obie są w stanie super przyjmować. A jak widać niestety nie są.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: akukuk »

SevenUP pisze:Klub sprzedaje Sawicką i kupuje... Zenik.
O właśnie, o tym też miałam pisać. Ta zamiana libero w Policach to moim zdaniem strzał w kolano. Po co było ruszać nieźle spisującą się Sawicką na 32-letnią Zenik, której poziom gry od kilku sezonów pozostawia wiele do życzenia? Dla mnie ruch nieco bezsensowny.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SevenUP »

No właśnie, jeszcze Durajczyk czy Medyńską bym zrozumiał jako młodszą, albo zagraniczną. Ale może po prostu Sawicka chciała wyjechać, nie wnikam.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

Tymczasem Rzeszów wygrywa swój pierwszy mecz w historii w Orlen Lidze!
Odważna decyzja Wojtowicza, który posadził bezproduktywną na początku sezonu Szeremetę, a postawił na Jagodzińską i zagrała całkiem niezłe zawody.
Bardzo mało błędów w odbiorze co się chwali a ze swojej strony niezła zagrywka.
Od pierwszego meczu z Policami kibicuję Rzeszowiankom, głównie za ambicję i wolę walki, mam nadzieję, że będą regularnie punktować.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

A w Legionowie mamy kolejną kontuzję, tym razem trafiło na libero - Kasię Wysocką. Mam nadzieję, że w obliczu tych kontuzji trener da szansę Justynie Antosiewicz, która powinna zastąpić grającą fatalnie na ataku Piątek.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

phil pisze:A w Legionowie mamy kolejną kontuzję, tym razem trafiło na libero - Kasię Wysocką. Mam nadzieję, że w obliczu tych kontuzji trener da szansę Justynie Antosiewicz, która powinna zastąpić grającą fatalnie na ataku Piątek.
co ma kontuzja libero do zmiany atakujacej? Poza tym ta dziewczynka jest za słaba nawet na pierwsza drużyne juniorek Legionowii!! stad Twoja propozycja to chyba forma żartu??

Z drugiej strony popatrz najpierw jak wyglada przyjecie w Legionovii i co musi wyczyniac sypaczka, Aż mi żal Piatek za te farfocle które dostaje
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

Nie mówię, że kontuzja libero ma coś do zmiany atakującej. Chodziło mi o to, że jest jedno wolne miejsce w meczowej "12" (ostatnio na parkiet wyszło 11 zawodniczek). Antosiewicz grała w ubiegłym roku w SMSie Sosnowiec i podczas kwalifikacji do ME, więc chyba jest jedną z bardziej obiecujących zawodniczek młodego pokolenia. (Wcześniej też na ME i MŚ kadetek)
Wiem jak wygląda przyjęcie Legionovii, ale spójrz na jakim procencie skuteczności gra Piątek ("trochę" słabo jak na atakującą).
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: akukuk »

Atom ostatecznie wygrywa z Impelem 3:2. W mojej opinii ten mecz zakończyłby się zdecydowanie szybciej, gdyby Micelli jakoś zareagował zmianami za fatalnie spisujące się w ataku Leys i Kaczorowską (odpowiednio 13 i 18% w ataku, obie zdobyły po 6 punktów w trzysetowym spotkaniu - dramat!). Leys notuje stopniowy, jednak już bardzo widoczny spadek formy i z sezonu na sezon jest coraz gorzej z jej dyspozycją. I tyczy się to również gry w reprezentacji Belgii, gdzie regularnie potrafiła zdobyć 3-4 punkty na mecz. Słabo się na to patrzy biorąc pod uwagę jej postawę z czasów gry choćby w Dąbrowie.

Po dzisiejszym meczu jakoś mniej dziwię się, że Chemik zrezygnował z Sawickiej. O ile w obronie pozytywnie, o tyle w przyjęciu piłka odbija się od niej jak od ściany. Nie wiem czy to pojedynczy wybryk, ale dziś wyglądało to naprawdę kiepsko.

Po stronie Impelu na plus postawa Topić, wizualnie nieźle wyglądało jej przyjęcie, w ataku też sobie radziła, często z trudnych piłek. To właśnie w Chorwatce upatrywałabym liderki wrocławskiego zespołu. W ogóle nie podoba mi się za to gra Hanke. Czytelne wystawy, często niedokładne, wrzuca notorycznie na podwójny blok i do tego odnoszę wrażenie, że jednak zbyt często się popisuje tymi atakami z drugiej piłki. No nie przekonuje mnie Niemka w ogóle.

Brawo dla Zaroślińskiej, solidny mecz i 35 punktów na jej koncie. Niezły wynik.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

phil pisze:Nie mówię, że kontuzja libero ma coś do zmiany atakującej. Chodziło mi o to, że jest jedno wolne miejsce w meczowej "12" (ostatnio na parkiet wyszło 11 zawodniczek). Antosiewicz grała w ubiegłym roku w SMSie Sosnowiec i podczas kwalifikacji do ME, więc chyba jest jedną z bardziej obiecujących zawodniczek młodego pokolenia. (Wcześniej też na ME i MŚ kadetek)
Wiem jak wygląda przyjęcie Legionovii, ale spójrz na jakim procencie skuteczności gra Piątek ("trochę" słabo jak na atakującą).
phil, z całym szacunkiem ale czy miałes okazje oglądac ja jak grała w tym SMS-ie? Ile tej gry było to jeszcze inna sprawa. Kompletnie nie rozumiem Twojego zachwytu z kilku powodów:
1) pierwsza atakującą bez dyskusyjnie była w Sosnowcu Malwina- z wyjatkiem eksperymentów Kosatki ze stawianiem jej na przyjecie.
2) wg mnie do SMS-u trafiła "na fali" za Igą Chojnacka, a nie ze wzgledu na jej wyjatkowy talent (ok, lewa reka, ale motoryka i dynamika słabiutka)
3) kompletnie nie zgodze się że jest "bardziej obiecujaca" gdyz w samej Legionowii jest kilka dziewczyn z tego samego rocznika (96) które są duuuuuuzo bardziej perspektywiczne, a jesli rozszerzysz pojecie "młodego pokolenia" do np przedziału roczników np.94-96 to nawet w Legionovii wypada słabiutko, gdyz byłaby dopiero dziewiata (!) zawodniczka z tego przedziału wiekowego.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: hunter »

akukuk pisze:Atom ostatecznie wygrywa z Impelem 3:2. W mojej opinii ten mecz zakończyłby się zdecydowanie szybciej, gdyby Micelli jakoś zareagował zmianami za fatalnie spisujące się w ataku Leys i Kaczorowską (odpowiednio 13 i 18% w ataku, obie zdobyły po 6 punktów w trzysetowym spotkaniu - dramat!).

Rozumiem, że Kaczorowska i Leys grały słabo, ale to co wyprawia Bełcik to jest kompletna głupota.
Mam na myśli liczbę piłek posyłanych do Zaroślińskiej, ok, liderka, ale niektóre wystawy aż prosiło się, żeby przerzucić na drugą stronę, ale nie jest prawe.
Zawodniczka tak długo nie pociągnie, drugi tie-break w ciągu czterech dni, dzisiaj 74 piłki w ataku...
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Jiroux »

Pomineliście malutki szczegół. Antosiewicz też jest kontuzjowana.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SevenUP »

Po takim meczu człowiek może sobie zadać pytanie jakim cudem Kaczorowska gra w reprezentacji (już pominę to, że w pierwszej szóstce Atomu...). A Bełcik to już kompletny odpał.
baleron
Posty: 55
Rejestracja: 20 sie 2013, o 12:27
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: baleron »

W sobotę gra Chemik z niepokonaną dotychczas Muszynianką, a wnioskując z programu Polsat w tym czasie na żadnym ze swoich kanałów nie pokaże tego meczu, ale za to będzie pasjonujący mecz ruskiej ligi kopanej, i jakieś studio F1. Żenada.
Chemik w środę zaczyna LM, ciekawe co będzie w tym czasie na polsacie? Bierki wodne? A może powtórka finału pucharu Anglii 1984? Boże daj tym ch... rozum.
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: mbor3k »

Widzę, że transmisji lidera z wiceliderem tabeli Polsat nie przewidział na dziś :x
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: akukuk »

Tylko czy to spotkanie ma szansę być aż tak ciekawym? Muszyna liderem, ale kolejne cztery, a może nawet pięć meczów pokaże na co ich tak naprawdę stać. A stawiam, że nie będzie to już wyglądać tak dobrze.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Jiroux »

Adam Grabowski nie jest już szkoleniowcem Budowlanych Łódź
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: akukuk »

Ten sezon nie zaczął się dla Budowlanych tak, jak oczekiwano. Taka ilość tie-breaków, przegrana z Legionovią, utrata punktu z Pałacem i Ostrowcem to chyba zbyt wiele i coś trzeba było zmienić. A skoro skład jest niezły, z wieloma uznanymi siatkarkami, to wypadło na trenera, który jednak niezbyt sobie radził.
Ciekawa jestem kto zastąpi Grabowskiego i czy postawią na jakieś mocne nazwisko.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: placid »

Zgadza się ciekawe kto go zastąpi ? Zwolnić było prosto ale czy tak samo łatwo pójdzie znalezienie następcy ?
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

W artykule o odwołaniu Grabowskiego padło kilka nazwisk ewentualnych następców. Subiektywnie oceniając szanse to wyrwanie Popika lub Nawrockiego ze szkolenia centralnego może się nie udać. Angaż Zawieracza uznałbym za zamianę na zdecydowanie gorszego szkoleniowca. Pozostaje z tej listy Wiktorowicz i Pasiński, obaj z sukcesami w prowadzeniu zespołów kobiecych. Chyba że wyskoczy ktoś ze 'starych" np.Niemczyk :) ale to chyba byłoby cofnięcie się Budowlanych w rozwoju siatkówki do początku XXI wieku. Przy czym osobiście darzę Pana Niemczyka ogromnym szacunkiem za odniesione sukcesy, i niech tak zostanie.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”