Sezon 2014/2015

SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SerCos »

Cuccarini traktuje Glinkę jak świętą krowę czy jak? Wrocław robi na niej punkty w końcowej fazie seta, a on nie reaguje, tylko jak już trzeba odrabiać kilka punktów. Wiadomo Jagieło nie ma takiej mocy w ataku, ale przecież to nie jest jakaś przypadkowa siatkarka, która nie ogarnie meczu w półfinale :x
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

Artek1967 pisze:miałem na myśli niepłacenie nie będącym w ciąży :)

kwestie niezdolności do gry, czym niewątpliwie jest ciąża, na pewno jest dokładnie obwarowane w kontraktach, stąd
Piła nie zapłaciła jeszcze zawodniczkom za sezon 2013/14, a PZPS jakoś nie reaguje. W dodatku Piła ma szansę zostać w Orlen Lidze na kolejny rok, bo PLPS podobno nie chce przyjąć Sulechów, Torunia ani ŁKS Łódź mimo, że taki Toruń jest stabilniejszy finansowo niż Piła.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: serBalonSwann »

Ja tam bym jeszcze wprowadził 2-letnią dyskwalifikacje za zajscie w ciaze w trakcie sezonu..
wystarczyłby zasięg krajowy, prawdziwe profesjonalistki tak nie robią i tak, a takiej Olszówki czy Scibisz nikt za granicą nie chce
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

phil pisze:Piła nie zapłaciła jeszcze zawodniczkom za sezon 2013/14, a PZPS jakoś nie reaguje. W dodatku Piła ma szansę zostać w Orlen Lidze na kolejny rok, bo PLPS podobno nie chce przyjąć Sulechów, Torunia ani ŁKS Łódź mimo, że taki Toruń jest stabilniejszy finansowo niż Piła.
Nie znam szczegółów, dlatego nie mogę sie wypowiadać w kwestii Piły.

Mogę potwierdzic natomiast, że Toruń jest przygotowany na OL. Kuriozalnie, gdyż nie przystapili do turnieju barażowego do Ol w ub. sezonie, ale miesiąc później przekształcili sie w SSA i zadeklarowali że będą walczyc o OL!

Niestety w kwestii Sulechowa to bym był bardzo ostrożny, gdyz kompletnie nie wiadomo czy utrzymaja 1 lige! Miasto nie chce finansować w obecnej wysokosci tego zespołu. Budzet na cały 2015 juz (chyba) im wypłacili, ale to nie starczy na rozpoczęcie kolejnego sezonu. Niestety budzety miast nie pokrywają się z sezonem rozgrywkowym. Dla miasta jest okres obrachunkowy od stycznie do grudnia, a liga gra od października do kwietnia, dlatego jest problem.

Moze sie okazac że drużyna, która wygra 1 lige nawet nie zgłosi akcesu do OL, a wrecz nie zgłosi się na kolejny sezon do 1-szej Ligi! Było juz tak , jak ktos pamieta Jedynkę Aleksandrów sprzed dwóch lat. ( a inny przykład zespołu opartego tylko i wyłącznie na miejskich funduszach to Wieżyca Stężyca), Zespół, który jest w 100% finansowany przez miasto jest funkcjonującą bomba. Tylko nie wiadomo kiedy odpali. W kwestii ŁKS to też może sie okazać że miasto nie bedzie chciało finansowac dwóch zespołów na poziomie OL a nie wiem czy samodzielnie bedą w stanie udźwignąć taki ciężar. Aczkolwiek moge byc w błedzie,gdyz może maja jakichś sekretnych sponsorów.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

Artek1967 pisze:W kwestii ŁKS to też może sie okazać że miasto nie bedzie chciało finansowac dwóch zespołów na poziomie OL a nie wiem czy samodzielnie bedą w stanie udźwignąć taki ciężar. Aczkolwiek moge byc w błedzie,gdyz może maja jakichś sekretnych sponsorów.
Tak, w ŁKSie podobno ma być sponsor. Od miata Łodzi ten klub otrzymał w ubiegłym roku chyba tylko 50 tys. złotych, więc tutaj miasto właściwie niczego na klub nie daje. Budżet ŁKSu prawie w całości oparty jest na sponsorach.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

phil pisze:
Artek1967 pisze:W kwestii ŁKS to też może sie okazać że miasto nie bedzie chciało finansowac dwóch zespołów na poziomie OL a nie wiem czy samodzielnie bedą w stanie udźwignąć taki ciężar. Aczkolwiek moge byc w błedzie,gdyz może maja jakichś sekretnych sponsorów.
Tak, w ŁKSie podobno ma być sponsor. Od miata Łodzi ten klub otrzymał w ubiegłym roku chyba tylko 50 tys. złotych, więc tutaj miasto właściwie niczego na klub nie daje. Budżet ŁKSu prawie w całości oparty jest na sponsorach.
Mogło tak być, lecz zwróć uwagę, że za ubiegły rok ŁKS mógl dostać dofinansowanie na klub 2 Ligi.Różne są tego nazwy ale generalnie chodzi o pieniadze od miasta. Dopiero w tym roku na pewno dostana coś jako klub 1 ligi, nawet jakby awansowali do OL. Budżety miast są rozdysponowane w styczniu na cały rok. Wypłaty moga być w ciągu calego roku, ale liczy się stan na 1 stycznia. ŁKS ma też inny problem- halę. Hala na Skorupki chyba nie spełnia wymogów OL, a Atlas Arena ma duże obłożenie. Nawet Budowlani najczęściej grają w poniedziałki... A skoro ma byc sponsor to mozna się tylko cieszyć, bo jakby nie było to będą jakieś pieniadze dla żeńskiej siatkówki, a o to wcale nie jest łatwo. Chyba że jesteś w topie OL, jak widać po przykładzie sponsorów czołowych zespołów. Dlatego trzymam kciuki.

A tak na marginesie właśnie przeczytałem, że PGNiG zostało sponsorem w Policach... to ciekawe co z Piłą....
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: lipton »

Zgodnie z http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/37 ... ,t,sa.html tegoroczna kwota dotacji miejskiej dla ŁKS to 53 tys. zł.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

lipton pisze:Zgodnie z http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/37 ... ,t,sa.html tegoroczna kwota dotacji miejskiej dla ŁKS to 53 tys. zł.
sprzeczał sie nie bedę ale tam jest napisane:

"Urząd Miasta Łodzi ogłosił oficjalne wyniki podziału dotacji na sport w pierwszym półroczu 2015 roku."

czyli pewnie coś jeszcze dostaną w drugim półroczu, a na marginesie to Budowlani SSA całkiem ładna monete dostają z miasta 545+75(pewnie na młodzież)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: lipton »

Nie doczytałem dokładnie. Czyli na drugie półrocze dostają drugą, taką samą dotację, czy dzielą pieniądze jeszcze raz?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

Artek1967 pisze:A tak na marginesie właśnie przeczytałem, że PGNiG zostało sponsorem w Policach... to ciekawe co z Piłą....
Pewnie odejdą z Piły. PGNiG przez ostatnie 2 sezony łożyło kasę na klub, ale i tak klub ma zaległości z poprzedniego sezonu. A nawet nie wiem czy nie z sezonu 2012/13, bo Malesević nie dostała pieniędzy i nie wiem czy jej wypłacili w końcu.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

lipton pisze:Nie doczytałem dokładnie. Czyli na drugie półrocze dostają drugą, taką samą dotację, czy dzielą pieniądze jeszcze raz?
Podejrzewam że dostaną drugie tyle, lub podobnie, ale nie jestem z UM Łodzi :D
phil pisze:Pewnie odejdą z Piły. PGNiG przez ostatnie 2 sezony łożyło kasę na klub, ale i tak klub ma zaległości z poprzedniego sezonu. A nawet nie wiem czy nie z sezonu 2012/13, bo Malesević nie dostała pieniędzy i nie wiem czy jej wypłacili w końcu.
Dlatego każda informacja, mając na uwadze całokształt siatkówki żeńskiej, o nowym sponsorze jest dobrą informacja :D To i tak są kwoty nieporównywalnie mniejsze niż u facetów, dlatego każda złotówka powinna cieszyć.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

Artek1967 pisze:To i tak są kwoty nieporównywalnie mniejsze niż u facetów, dlatego każda złotówka powinna cieszyć.
Skąd to wiesz? Porównując np. Politechnikę Warszawską do Piły nie sądzę, żeby była aż tak ogromna różnica w zarobkach. Niektórzy wypisywali, że czołowi siatkarze zarabiają ok. 2 mln złotych rocznie co też raczej nie jest prawdą. Nie sądzę, że budżet takiego Chemika jest o wiele niższy niż budżet Skry :)
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

phil pisze: Skąd to wiesz? Porównując np. Politechnikę Warszawską do Piły nie sądzę, żeby była aż tak ogromna różnica w zarobkach. Niektórzy wypisywali, że czołowi siatkarze zarabiają ok. 2 mln złotych rocznie co też raczej nie jest prawdą. Nie sądzę, że budżet takiego Chemika jest o wiele niższy niż budżet Skry :)
wszystkich cen i szczegółów to chyba nie poznamy. W 2 bańki to raczej nie uwierzę, nie słyszałem w każdym bądź razie aż takiej kwoty, ale połowę tego to na pewno kilku ma. A kilku na pewno więcej. W przeliczeniu na € to wychodzi 250tyś a słyszałem nawet o wyższych kontraktach. U facetów. Zresztą przypomnij sobie za ile Kurek wyemigrował za chlebem :) a sądzę że wtedy to był główny argument za odejściem ze Skry. U kobiet 100-150tyś € to już bardzo przyzwoity kontrakt, aczkolwiek niektóre panie mają więcej, ale naprawdę pojedyncze. Jakbyś był mocno zainteresowany tematem to musisz "przycisnąć" któregoś z managerów , bo jak sadzę oficjalnie nikt się nie wygada :D
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Jiroux »

Chemik w finale podparty pięknym popisem sędziego Sikory. W jednym secie trzy kartki w tym czerwona dla Tore Aleksandersena. Dużo niefajnych decyzji co w efekcie zaowocowało złożeniem oficjalnego protestu w protokole pomeczowym przez Joannę Kaczor w imieniu Impelu.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: serBalonSwann »

przeciez zawsze jak sa klasyfikacje najlepiej zarabiajacych sportowców, to KSd czy Glinka sa przed najlepszymi siatkarzami
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: MaciejJoker »

serBalonSwann pisze:przeciez zawsze jak sa klasyfikacje najlepiej zarabiajacych sportowców, to KSd czy Glinka sa przed najlepszymi siatkarzami
Słucham? Na pewno nie po 2014r.
2012, 2013, 2015
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

serBalonSwann pisze:przeciez zawsze jak sa klasyfikacje najlepiej zarabiajacych sportowców, to KSd czy Glinka sa przed najlepszymi siatkarzami
Jakoś nie widziałem ostatnio KSD w OL, czy coś mi umknęło? Bo temat działu to ORLEN Liga ... chyba
a Maggie też nie ma już tureckich zarobków :)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

Artek1967 pisze:U kobiet 100-150tyś € to już bardzo przyzwoity kontrakt, aczkolwiek niektóre panie mają więcej, ale naprawdę pojedyncze. Jakbyś był mocno zainteresowany tematem to musisz "przycisnąć" któregoś z managerów , bo jak sadzę oficjalnie nikt się nie wygada :D
W Polsce 150 tys. Euro to ok, ale nie za granicą. Najlepsze siatkarki Orlen Ligi zarabiają jeszcze więcej niż to 150 tys. Euro.
W Fakcie publikują rankingi zarobków, ale to takie niedokładne i tam wynik Kurka był na podobnym poziomie co Skowrońskiej czy Skorupy. Nie było tam chyba Glinki, a wtedy grała jeszcze w Turcji i zarabiała sporo.
W Turcji (u kobiet) gwiazdy zarabiają 600-800 tys. Euro za sezon.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: krzysiu »

Ogólnie patrząc na pojedyncze kontrakty to kobiety mają więcej niż faceci :)
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek1967 »

Czyli generalnie potwierdzasz to co napisałem , a piszemy o OL :)

W kwestii zarobków najlepszych (!) pań i panów, niewielka różnica wynika z faktu że u pań jest generalnie mniejsza podaż takowych :)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: krzysiu »

Tak kończąc temat zarobków największe zarobki ma/miała koreanka KIm ; coś ponad 1 milion euro albo nawet i grubo więcej :)
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: serBalonSwann »

To głupota, największe powinna mieć Jordan LArson Burbach.

Oczywisce Jaqueline tez, ale ona nie chce grac w najlepszyuch klubach tylko tam gdzie maz, więc z własnej winy nie ma
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: phil »

krzysiu pisze:Tak kończąc temat zarobków największe zarobki ma/miała koreanka KIm ; coś ponad 1 milion euro albo nawet i grubo więcej :)
Gamova też ponad 1 mln euro zarabia w Kazaniu.
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Jest jeszcze De la Cruz, ciekawe ile w tym sezonie 'bierze' Logan Tom. ( I co nawiasem mówiąc zrobi w przyszłym sezonie ) .
Co do tematu, to ktoś na I-V napisał, o Molly Kreklow i Impelu.
:))
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: serBalonSwann »

to ja byłem, dowcipkuję sobie

Rok temu napisałem o Bosetti i potem pisała o tym siatka.org :]
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: serBalonSwann »

A jeszcze takiemu turasowi z Fenerbahce mało żyłka nie pękła, jak się z nim spierałem, że jednak w Impelu :]
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Ty to jednak jesteś gościu .
:))
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SevenUP »

W meczu MKS- Łódź dobra postawa Kaliszuk na przyjęciu, oraz w sumie Sieczki i Polańskiej.
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: sharkinator »

No i Muszyna z brązem, a Impel z niczym.
I chyba dobrze, że tak się stało, bo w Muszynie zbudowali fajny team, gdyż niewiele zawodniczek odeszło po poprzednim sezonie, w odróżnieniu od Impela, w którym były duże przemeblowania.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: SevenUP »

Fajny mecz Grejman, szkoda tylko że na szansę trochę się naczekała. Zresztą tak jak Grajber, która z Bielskiem w zasadzie była najlepsza na boisku.
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”