Sezon 2015-2016

Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1036
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: hunter »

Jak to jest, że w klubach, w których nikt w sumie nie liczył na jakieś super wyniki działacze mieli odwagę zwolnić trenerów (Rzeszów, Legionowo), a w tych klubach z potencjałem (Bielsko, Wrocław) nieudacznicy ciągle pracują?
We Włoszech już poleciał Pedulla, choć Novara zajmowała 2 miejsce w lidze, to ich gra, jak choćby w meczach z Atomem wyglądała często fatalnie i to działaczom wystarczyło.

Podobać może się gra Piły.
Sklejono solidny skład, zakładam, że za niewielkie pieniądze, fanem Vettoriego nie jestem, ale jakoś udaje mu się nie przeszkadzać.
Okazało się, że Kwiatkowska w drużynie ze środka tabeli może być prawdziwą liderką, Leggs i Skorupa są parą najlepiej blokujących środkowych w lidze, a w ogóle jako drużyna w liczbie bloków ustępują jedynie Budowlanym.
Jeśliby udało się poprawić nieco przyjęcie to naprawdę mogłyby od czasu do czasu napsuć krwi.

Perry odeszła z Dąbrowy, w jej miejsce Popović.

Wie ktoś ile potrwa przerwa Muresan?
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: lipton »

hunter pisze:Jak to jest, że w klubach, w których nikt w sumie nie liczył na jakieś super wyniki działacze mieli odwagę zwolnić trenerów (Rzeszów, Legionowo), a w tych klubach z potencjałem (Bielsko, Wrocław) nieudacznicy ciągle pracują?
W Bielsku już nie 8-)
http://reklama konkurencyjnego serwisu.wp.pl/siatkowka/56 ... rc01=6a4c8
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: SerCos »

Zastanowiłbym się czy w Bielsku to wina trenera, przydałoby się tam wietrzenie szatni. Atak w dużej mierze opiera się na duecie Horka - Bamber, przy czym obie to atakujące i to od kilku sezonów nie zdaje egzaminu, a ten układ się nie zmienia. Do tego Lis i Wojtowicz. 34, 35, 34, 33, 30 i dwie młodsze to wiek podstawowych zawodniczek zespołu z Bielska. Co by nie mówić to ten zespół przy trzymaniu tych samych siatkarek lepiej grał nie będzie, a mieszanie młodymi jedynie na jednym miejscu na środku i na przyjęciu nic im nie da. Ten pomysł na skład chyba się wypalił.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1036
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: hunter »

Gdybym wiedział, że wystarczy zamieścić tutaj post do zwolnienia to zrobiłbym to dużo wcześniej, szkoda, że ci z Wrocławia nie czytają forum.

Mówimy o drużynie, która grała wręcz żenująco, już po pierwszym meczu Bielska pisałem, że ustawienie z Horką na przyjęciu kompletnie mnie nie przekonuje, a kto jest odpowiedzialny za ustawienie zespołu?
W ogóle nie podjęły walki u siebie z Dąbrową czy z Sopotem, z Imelem, który męczy się z własną grą powalczyły w jednym secie, piękne baty od rezerw Chemika, z Muszyną także poza jednym setem bez historii. Potrafiły przegrać nawet u siebie seta z KSZO.
Chyba mi nie powiesz, że Bielsko jest kadrowo słabsze od Piły czy Muszyny, od których są niżej w tabeli i grają zwyczajnie dużo gorzej.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: SerCos »

Oczywiście, że częściowo to wina trenera, jednak od czasu sukcesu i srebrnego medalu w sezonie 2012/2013 zespół z Bielska pozbył się Pelc, Sieczki, Polańskiej, Sawickiej, Wołosz, a w zmian nie postawił na młodsze tylko wolał się okopać w towarzystwie starszych siatkarek, które progresu wynikowego im nie zapewnią.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: SevenUP »

Bielsko powalczyło tylko z Łodzią, ale po pierwsze Łódź nie gra nic fantastycznego nawet jak na skład, a po drugie tam punkt wywalczyła Mucha i Łyszkiewicz, pierwsza weszła przy 16-22 bodajże i zrobiła 2 asy, 2 bloki i 3 ataki na 3. I w nagrodę została zdjęta z boiska :] Druga w dwa sety skończyła 12/22 ataków (55%) i też raczej za dużo po tym meczu się nie nagrała. Może wreszcie ktoś da im szanse pograć a Horkę rzuci na atak?
dominikatus
Posty: 26
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 15:33
Płeć: K

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: dominikatus »

Negro nie jest juz trenerem Impelu
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: SerCos »

Ciekawe czy Chiappini będzie następcą.
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: MaciejJoker »

dominikatus pisze:Negro nie jest juz trenerem Impelu
Nareszcie.
2012, 2013, 2015
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: Artek1967 »

Mnie cieszy fakt, że w końcu do niektórych zaczęło docierać, iż sam fakt bycia włochem nie swiadczy o geniuszu na ławce trenerskiej. Fajnie że do kobiecej siatkówki wrócił Jacek Skrok. Jego ostatnia przygoda z Eliteskami była moim zdaniem bardzo fajna. Czy bedzie lepszy od Wiktorowicz.... nie wiem. Tym niemniej jak widac Wiktorowicz na bezrobociu nie bedzie za długo :) wraca na stare smieci do Bielska i moze to dla BKS być zdecydowanie zmiana na plus.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1036
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: hunter »

Jeden post na forum i dwie głowy w ciągu dwóch dni poleciały, czuję się spełniony.

Chiappiniego jestem w stanie zaakceptować, ale w sumie po Negro prawie każdy wydaje mi się świetnym trenerem.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: Camillo Marcotti »

hunter pisze: Chiappiniego jestem w stanie zaakceptować, ale w sumie po Negro prawie każdy wydaje mi się świetnym trenerem.
Żebyś nie musiał tego wypluwać, jak Wrocław zastrzeli kibiców jakimś Nawrockim czy Wagnerem :]
dominikatus
Posty: 26
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 15:33
Płeć: K

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: dominikatus »

Nowym trenerem siatkarek Impel Wrocław został Jacek Grabowski Prezes Zarządu wrocławskiego klubu
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: SerCos »

Rozwiązanie iście rosyjskie.
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: Camillo Marcotti »

hunter pisze: Chiappiniego jestem w stanie zaakceptować, ale w sumie po Negro prawie każdy wydaje mi się świetnym trenerem.
Pozwolę sobie drugi raz zacytować Twoją wypowiedź, teraz pytając: co Ty na to? :D

Przyznam, że mnie ten pomysł zwalił z nóg. Chyba już rzeczywiście bardziej się tego Wagnera spodziewałem, niż prezesa-trenera. Oceniał póki co nie będę, bo nie kojarzę prezesa zbytnio z pracy trenerskiej, zobaczymy jak to wyjdzie. Aczkolwiek chyba najbardziej niespodziewany i zaskakujący ruch ogólnie w polskich okienkach transferowych.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1036
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: hunter »

:D mam mieszane odczucia, więc również wstrzymam się od oceny, ciężko cokolwiek powiedzieć o trenerze, który nie pracował prawie 10 lat.
Może chodzi o dogranie sezonu do końca bez obciążania budżetu, choć to trochę bez sensu, bo dużo jest jeszcze do wygrania.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: Artek1967 »

Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: Michal5 »

Developres przegrywa seta z Impelem ze stanu 24:17. Będzie to jakiś rekord OL czy trochę brakowało? :D
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: phil »

Michal5 pisze:Developres przegrywa seta z Impelem ze stanu 24:17. Będzie to jakiś rekord OL czy trochę brakowało? :D
Wydaje mi się, że to rekord :D
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: Artek1967 »

No i koleny przykład żeby nie robic gwiazd z dziewczynek bez doswiadczenia....

http://siatka.org/pokaz/orlen-liga-kszo ... egionovii/

Obecne KSZO to zawodniczki pierwszoligowe, z doświadczeniem, wsparte orlenligową przyjmujaca.. i to wystarcza na lanie dla zespołu który i tak nie spadnie z OL, stad moga sobie w nim grać ubiegłoroczne kadetki- śmiech na sali.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: chemical_brother »

Wygrane w setach do 20, 23 i 20 to lanie? Hmmmmm.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: Artek1967 »

Wynik 3:0 juz świadczy o duzej róznicy klas, a w zadnym secie nie było nawet walki na przewagi, to jak to inaczej okreslic?? Niezasłużone zwyciestwo? Bądzmy realistami.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: phil »

Artek1967 pisze:Obecne KSZO to zawodniczki pierwszoligowe, z doświadczeniem, wsparte orlenligową przyjmujaca.. i to wystarcza na lanie dla zespołu który i tak nie spadnie z OL, stad moga sobie w nim grać ubiegłoroczne kadetki- śmiech na sali.
Tylko te kadetki i tak tam nie grają, a "są w składzie". Spójrzmy na pierwszą szóstkę Legionowa. Kajzer-Szubert - 24 lata, Smarzek - 20 lat, Wójcik - 22 lata, Paszek - 25 lat, Połeć - 27 lat, Chojnacka - 22 lata, Wysocka - 29 lat. śr. ok. 24 lata
KSZO: Polak - 23 lata, Szczygioł - 27 lat, Ściurka - 35 lat, Brzóska - 23 lata, Piotrowska - 20 lat, Suwińska - 28 lat, Bulbak - 25 lat. śr. ok. 26 lat (którą "zawyża" Ściurka).
Pierwsza szóstka Legionovi nie jest wcale taka najmłodsza.

Artek, patrzałem na wyniki. W trzecim secie Legionowo prowadziło, a przegrało w końcówce. W drugim secie było chyba 21-21 i też końcówkę przegrało Legionowo. Walka była, ale jednak to ogranie dziewczyn z KSZO zadecydowało, chociaż z drugiej strony cała pierwsza szóstka Legionovii (poza Wysocką) ma doświadczenie reprezentacyjne.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: Artek1967 »

No własnie... takie doswiadczenie reprezentacyjne czy ma to świadczyć o "potedze zaplecza" ? Nie zapominaj że poza pierwsza 6 w kwadracie sa kolejne "nadzieje reprezentacji" z zaliczonymi występami na arenie miedzynarodowej a przegrywaja z 1 Liga... ostatnio z Wisłą... teraz z Ostrowcem... dumna druzyna OL... litości. Od dawna uważam że dla młodych zawodniczek lepsze jest solidne granie w 1 Lidze niz stanie w kwadracie OL...
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: phil »

Artek1967 pisze: Nie zapominaj że poza pierwsza 6 w kwadracie sa kolejne "nadzieje reprezentacji" z zaliczonymi występami na arenie miedzynarodowej a przegrywaja z 1 Liga... ostatnio z Wisłą... teraz z Ostrowcem... dumna druzyna OL... litości. Od dawna uważam że dla młodych zawodniczek lepsze jest solidne granie w 1 Lidze niz stanie w kwadracie OL...
Zgadzam się z tobą. Zawodniczki typu Pacak, Bociek też mają za sobą występy w kadrze.
Z ŁKSem też przegrały w sparingach. Zgadzam się, lepiej grać w czołowych klubach I ligi niż siedzieć w kwadracie w ostatnich zespołach z Orlen Ligi.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: Artek1967 »

phil pisze:... chociaż z drugiej strony cała pierwsza szóstka Legionovii (poza Wysocką) ma doświadczenie reprezentacyjne.
I jak sadzisz czy właśnie za ten brak doświadczenia ją zwolniono? czy raczej z oszczędności? czy zawyżała średnią wieku?
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
dominikatus
Posty: 26
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 15:33
Płeć: K

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: dominikatus »

I stalo sie Chemik przegral 1 mecz w tym sezonie w Orlen Lidze.
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: Camillo Marcotti »

Usiluje oglądać Pile z Legionovem, gdyby nie to, ze czesc dziewczyn z Legionowa calkiem przystępnie wygląda, to nie byloby na co w tym meczu patrzeć...

Poziom spotkania jest taki żenujący, że bez przesady mogę stwierdzić, ze nasz politechnikowy mecz w siatkę byl na wyższym poziomie niż to, gdzie jestesmy informatykami i nikt nic nie ma wspólnego ze sportem... Sam fakt, ze Pila ostatnie dwa punkty w drugim secie zdobyly... Przebijając po prostu piłkę na drugą stronę! Nie spodziewałem sie tu nie wiadomo jakiego poziomu, ale to co zobaczyłem mimo wszystko mnie przeroslo...
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: Artek1967 »

miałeem sie zapytać czy komukolwiek sie podobał ten mecz w Legionowie? Jak dla mnie to Legionovia ma zespół na środek (!) tabeli 1 ligi a nie OL!
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2015-2016

Post autor: lipton »

Faktycznie wczorajszy mecz ciężko się oglądało. Ostatnio na Orange Sport leciały dwa mecze warszawskiej Wisły, z Toruniem i Świeciem i szczerze mówiąc te mecze oglądało się dużo lepiej niż wczorajszy.

Pytanie z nieco innej beczki. Orientuje się ktoś gdzie można znaleźć wiarygodne informacje dotyczące frekwencji na meczach Orlenligi? Na stronie orlenliga.pl w raporcie meczowym jest napisane, że wczorajszy mecz w Legionowie oglądało 800 widzów. Biorąc pod uwagę, że pojemność legionowskiej Areny to niecałe 2000 miejsc, wychodzi na to, że niemal połowa krzesełek powinna być zajęta. Tymczasem oglądając mecz w telewizji i później zdjęcia ze spotkania ciężko w to uwierzyć.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”