Transfery 2015/16

phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: phil »

SevenUP pisze:Aha, tego nie wiedziałem. A czy ci rodzice są zdrowi umysłowo? Przecież to nie jest 12-letnie dziecko, które zamiast się uczyć idzie na trening, tylko ukształtowana siatkarka i to bardzo utalentowana.
Nie wiem. Chyba 2 inne dziewczyny, które na początku sezonu były w kadrze Atomu na Młodą Ligę zrezygnowały z gry w siatkówkę, bo nie mogły pogodzić gry z nauką. Zawodniczki te zniknęły później ze strony Atomu. (Oliwia Grzelczak i jeszcze jedna przyjmująca).
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SevenUP »

No niby tak, ale skoro zdobywała medale i w kadetach i juniorach i to często z MVP, to chyba sugeruje że nie jest to jakaś przeciętna zawodniczka, której nikt nie chce.

Ale generalnie w naszej lidze sadzanie młodych zdolnych zawodniczek to norma, praktycznie w każdym klubie. No ja rozumiem, że w LM i powiedzmy w najważniejszych meczach gra się najmocniejszym składem, ale na litość czy jeśli Impel czy Sopot gra z Bydgoszczą czy Rzeszowem nie mogła choćby ta Grejman sobie pograć? (już pomijając fakt, że jakbym miał na przyjęciu Cuturę i Topić to nawet bym się zastanawiał czy na stałe bym nią nie grał...)
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: phil »

SevenUP pisze:No ja rozumiem, że w LM i powiedzmy w najważniejszych meczach gra się najmocniejszym składem, ale na litość czy jeśli Impel czy Sopot gra z Bydgoszczą czy Rzeszowem nie mogła choćby ta Grejman sobie pograć? (już pomijając fakt, że jakbym miał na przyjęciu Cuturę i Topić to nawet bym się zastanawiał czy na stałe bym nią nie grał...)
Też tego nie rozumiem. Aleksandersen trzymał Grejman na ławie cały sezon. Ona zagrała w pełnym wymiarze w dwóch ostatnich meczach i w obu była najlepiej punktującą zawodniczką. Może Tore nie poznał jej talentu. Rok wcześniej u niego na ławie siedziała Sieczka, a 2 lata wcześniej Polak...
Dawid96
Posty: 112
Rejestracja: 6 cze 2015, o 18:05
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Dawid96 »

Dlatego dobrze, że Grejman poszła do Muszyny. Pogra w dobrym klubie, w wyjściowej 6 razem z Kurnikowską, przy dobrym trenerze i to jest jej mega potrzebne.
Na środku w Muszynie będzie grała Pelc albo Sosnowska obok Savic wiec kolejna mloda.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SevenUP »

No i tak jak mówiłem, Miros zostaje w Sopocie.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SevenUP »

Fonoimoana także.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: krzysiu »

Także Sopot szału nie zrobił i postępu za bardzo - tylko ta Radenković
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: phil »

krzysiu pisze:Także Sopot szału nie zrobił i postępu za bardzo - tylko ta Radenković
Maret też jest chyba lepsza niż Charlotte "5% skuteczności w ataku [1/20]" Leys
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transfery 2015/16

Post autor: akukuk »

Ja bym się spierała czy Radenković to postęp, mnie ta zawodniczka nie przekonuje. Zamiana Leys na Grothues raczej na plus. Nie zmienia to faktu, że faktycznie szału nie ma i przydałaby się jeszcze jakaś przyjmująca do szóstki.

Budowlani Łódź skompletowali skład - jako ostatnia do łódzkiej ekipy dołączyła Aleksandra Liniarska. Całkiem ciekawy zespół powstał w Łodzi.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transfery 2015/16

Post autor: akukuk »

Po obejrzeniu finału WGP II dywizji nasunęły mi się dwa wnioski:
1. Balkestein-Grotheus to może być znakomite wzmocnienie Atomu. Jeśli Holenderka utrzyma taki poziom, to w porównaniu z Leys możemy mieć do czynienia ze sporym skokiem jakościowym. Przyznaję się do błędu, bo podchodziłam dość sceptycznie do tej zawodniczki.
2. Za to polityka mega mocnego Chemika może lec w gruzach, bo coś wydaje mi się, że transfer Wołosz będzie strzałem w kolano. Beznadziejna gra w reprezentacji w tym sezonie, bez pomysłu, czytelnie i do tego jeszcze niedokładnie. Fatalnie się patrzy na jej grę. Havelkova też nie zachwyca i stawiam, że w sezonie skończy w kwadracie. No chyba, że pod okiem Cuccariniego obie cudownie się odrodzą, a że nie jestem fanką warsztatu Włocha, to w to zwyczajnie wątpię.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Artek1967 »

akukuk pisze:Po obejrzeniu finału WGP II dywizji nasunęły mi się dwa wnioski:
1. Balkestein-Grotheus to może być znakomite wzmocnienie Atomu. Jeśli Holenderka utrzyma taki poziom, to w porównaniu z Leys możemy mieć do czynienia ze sporym skokiem jakościowym. Przyznaję się do błędu, bo podchodziłam dość sceptycznie do tej zawodniczki.
2. Za to polityka mega mocnego Chemika może lec w gruzach, bo coś wydaje mi się, że transfer Wołosz będzie strzałem w kolano. Beznadziejna gra w reprezentacji w tym sezonie, bez pomysłu, czytelnie i do tego jeszcze niedokładnie. Fatalnie się patrzy na jej grę. Havelkova też nie zachwyca i stawiam, że w sezonie skończy w kwadracie. No chyba, że pod okiem Cuccariniego obie cudownie się odrodzą, a że nie jestem fanką warsztatu Włocha, to w to zwyczajnie wątpię.

ad1- w 100% sie zgadzam, i nadmienie że nigdy nie byłem fanem Lays, bo jej postawa jakos mnie nie przekonywała.

ad2- mam nadzieje że Aśka jednak bedzie zmiana na + w porównaniu z Ognienovic, aczkolwiek do tzw. "mistrzostwa świata" sporo jej brakuje. Mozna liczyć że jednak Chemik ma mocniejsze skrzydła i środek (o libero nawet nie wspomne) niz nasza kadra AD 2015
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: phil »

Rebecca Perry zagra w Dąbrowie Górniczej.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery 2015/16

Post autor: PJ_volleyball »

Co do Leys i Grotheus.

Leys to zawodniczka, która strasznie dużo traci jak nie jest w optymalnej formie (każda traci, ale po Belgijce strasznie to było widać).
A tak się składa, że ostatnie dwa sezony (i klubowe i reprezentacyjne) to na pewno nie była jej najwyższa forma.

Grotheus w WGP naprawdę fajnie się pokazała, zresztą już we wcześniejszych spotkaniach w kadrze miała kilka ciekawych występów.
Jeżeli będzie zdrowa to powinna sporo wnieść do zespołu Atomu.


Co do Wolosz.

Na pewno jest to zawodniczka stworzona do szybkiej gry. A obecnie w reprezentacji nie ma miejsca na taka grę.
Zobaczcie jak Aska wyglądała w Busto. Kreowała grę, ale trzeba pamiętać, że miała obok siebie zawodniczki stworzone do takiej gry. Marcon i Leonardo to specjalistki od przyjęcia (obie poszły do Piacenzy teraz), Havelkova też dobrze funkcjonuje na szybkiej piłce, dobre szybkie środkowe (zwłaszcza Liubuszkina robi spore postępy, a nie byłem jakoś do niej przekonany) i zawsze też było odejście w postaci Diouf.

Zresztą podobnie to wszystko funkcjonowało w Casalmaggiore, gdzie rozgrywala Kasia Skorupa.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Antonella Hard Core »

phil pisze:Rebecca Perry zagra w Dąbrowie Górniczej.
Troche niespodziewany transfer biorąc pod uwage że jeszcze kilka dni można było usłyszeć informacje że Amerykanka w przyszłym sezonie będzie grała w chińskim klubie Fujian Xi Meng Bao, widać w Dąbrowie Górniczej postawiono na Amerykanki bo będą aż trzy grały w MKS-sie ( chyba ostatni raz taka sytuacja w Polsce z trzema zawodniczkami/zawodnikami z USA miała miejsce w AZS-ie Częstochowa gdzie było trio B.Billings,D.McKenzie i P.Eatherton). Poza tym warto odnotować że R.Perry to już trzecia zawodniczka aktualnego srebrnego medalisty Ligi Mistrzyń która przechodzi do naszej ligi, jednak pierwsza która we włoskim zespole była tylko rezerwową bo J.Wołosz i H.Havelkova miały pewny plac w Busto Arsizio.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SerCos »

Antonella Hard Core pisze:
phil pisze:Rebecca Perry zagra w Dąbrowie Górniczej.
( chyba ostatni raz taka sytuacja w Polsce z trzema zawodniczkami/zawodnikami z USA miała miejsce w AZS-ie Częstochowa gdzie było trio B.Billings,D.McKenzie i P.Eatherton)..
W zeszłym sezonie w Sopocie grała McClendon, Fonoimoana i Cooper.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Antonella Hard Core »

SerCos pisze:
Antonella Hard Core pisze:
phil pisze:Rebecca Perry zagra w Dąbrowie Górniczej.
( chyba ostatni raz taka sytuacja w Polsce z trzema zawodniczkami/zawodnikami z USA miała miejsce w AZS-ie Częstochowa gdzie było trio B.Billings,D.McKenzie i P.Eatherton)..
W zeszłym sezonie w Sopocie grała McClendon, Fonoimoana i Cooper.
Fakt wypadło mi z głowy choć na moje małe usprawiedliwienie można powiedzieć że jedna z tej trójki dołączyła do Atomu w trakcie sezonu a druga była tylko rezerwową (podobnie zresztą jak i tak pierwsza) więc ich obecność w Sopocie mogła być mało zauważalna.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SerCos »

W sumie trochę tych Amerykanek się przewinęło przez Orlen Ligę.

Thompson, Spicer, Glass, Hagglund, Lichtman
Adams, Cooper, Crimes, A. Wilson, M. Wilson, Kingsley, Barfield, Dozier
Hodge, Hill, Fonoimoana, McClendon, Mancuso, Myiashiro, Carter, Davis, Olsovsky, Landi, Ward

Pominąłem jakieś?
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: serBalonSwann »

A gdzie grały Lichtmann, Spicer i Davis?
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: serBalonSwann »

i Tami Myahiro?
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: phil »

Lichtman i Tamari w Bielsku
Davis w Pile
Spicer w Bydgoszczy
Dawid96
Posty: 112
Rejestracja: 6 cze 2015, o 18:05
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Dawid96 »

Wygląda na to, że Glinka kończy karierę ;(

http://radioszczecin.pl/2,128363,jedna- ... -nie-zagra
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: phil »

Dawid96 pisze:Wygląda na to, że Glinka kończy karierę ;(

http://radioszczecin.pl/2,128363,jedna- ... -nie-zagra
Może tylko tak "straszy" :D
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transfery 2015/16

Post autor: akukuk »

Hoho, no to Chemik będzie miał problem.
Dawid96
Posty: 112
Rejestracja: 6 cze 2015, o 18:05
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Dawid96 »

akukuk pisze:Hoho, no to Chemik będzie miał problem.
Trochę tak, tym bardziej że dobrych wolnych przyjmujących jak na lekarstwo.
Tak naprawdę bez klubu sa jeszcze Yerkov, Tom no i De La Cruz. ale ta ostatnia ma chyba poważną kontuzję i nie zagra przez następny sezon
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SevenUP »

Moim zdaniem przy trójce Jagieło, Werblińska, Havelkova wystarczyłaby jakaś nawet średnia zawodniczka, nie sądzę żeby Chemik rzucał się na kolejną gwiazdę, bo oni Werblińska ani Helena nie będą raczej siedzieć na ławie.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: StanLee »

No właśnie Havelkova to sportowo taka fajna opcja na ławkę...
Dawid96
Posty: 112
Rejestracja: 6 cze 2015, o 18:05
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Dawid96 »

Nie ździwie sie jak zakontraktuja Tom. ;)
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SevenUP »

StanLee pisze:No właśnie Havelkova to sportowo taka fajna opcja na ławkę...
Opcja fajna, ale ona mogła spokojnie grać w wielu dobrych klubach w pierwszej szóstce i nie sądzę że przyszła do Polic grzać ławę.

Co do pozostałych... Jerkov- nie wierzę, Tom- m oże ale ona miała straszny sezon...

EDIT: Maggie kończy karierę.
- Ta decyzja powoduje, że mamy wolne miejsce na przyjęciu. Niebawem poinformujemy, kto je zajmie - zapowiada Joanna Żurowska, prezes klubu.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transfery 2015/16

Post autor: akukuk »

Zawodniczki takiej klasy jak Glinka nie ściągną, więc jest to olbrzymie osłabienie.
Werblińska swoje lata też już ma i potrafi grać nierówno, a Czeszka jest zawodniczką zbyt chimeryczną, by opierać na niej grę bez konkretnej alternatywy w zespole o takich aspiracjach jakie ma Chemik.
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery 2015/16

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Tom, pomimo słabego ostatniego sezonu, myślę, że słabsza niż Glinka nie jest:)
:))
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”