Transfery 2015/16

krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: krzysiu »

Malagurski wraca do Brazylii i dobrze - druga kontuzja poważna 2 lata z rzędu to za dużo.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Jiroux »

krzysiu pisze:Podobno w Sopocie tak do 10 dni mają być jakieś 1wsze informacje o transferach
SevenUP pisze:
Jiroux pisze:Jeśli już chcemy być dokładni to grały w jednym, przed Pucharem Polskim pojawiły się jeszcze białe, więc w raz z tym była wymiana też czerwonych, żeby dokleić energomontaż północ bełchatów i termy. Generalnie w Łódzi z kasą super nie jest...
Wszystkie oprócz 1 transmitowanego meczu Budowlanych były w Łodzi, na wyjazdach grały w białych, już nie przesadzajcie...

Jeśli ma się w składzie Pycię, Polańską, Medyńską, Beier i do tego jeszcze Popovic czy Van Hecke (a jeszcze nie wiemy o innych transferach, które pewno będą) to wiele klubów chciałoby klepać taką biedę.

Ja szczerze mówiąc cieszę się, ze sporo młodych zawodniczek będzie mogło pograć, zarówno Trojan, Wójcik, Smarzek, Medyńska, Kąkolewska, Kurnikowska, a powoli przestajemy kupować jakieś Słowaczki i Brazylijki, których nikt nie chce nigdzie indziej.
Seven ja nie przesadzam. Czerwony to był docelowo wyjazdowy komplet i jak mnie nie było na meczu dziewczyn to zawsze widziałam zdjęcia. Białe weszły dopiero po Pucharze Polski
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SerCos »

Wg. przeglądsportowy.pl Joanna Wołosz i Helena Havelková w Chemiku. Spekulują przyjście również Izy Bełcik.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: krzysiu »

Widzę,że robią kolejną Resovię :)
Stenol_92
Posty: 183
Rejestracja: 29 sie 2014, o 18:40
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Stenol_92 »

Katarzyna Zaroślińska zostaje w Sopocie na kolejny sezon.

http://atomtrefl.pl/index.php/atom-tref ... ra-param=1
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery 2015/16

Post autor: PJ_volleyball »

SerCos pisze:Wg. przeglądsportowy.pl Joanna Wołosz i Helena Havelková w Chemiku. Spekulują przyjście również Izy Bełcik.
Havelkova juz coraz słabsza. I pomimo tego, ze bardzo lubię Helene to nie da się tego ukryć.
woli
Posty: 488
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 15:25
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: woli »

Havelkova bliżej do Conte będzie miała. :)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: krzysiu »

Z Conte już nie są chyba 2 lata ;)
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery 2015/16

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Miała być Brankica, przyjdzie Havelkova?
:))
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SerCos »

Nie wiadomo jak to jeszcze będzie z tym Chemikiem. Co z Serbkami. Oczywiste wydaje się odejście Ognjenović. Jest jeszcze Glinka, która się nie określiła, a jeśli tak to w jakim charakterze. Werblińskiej skończył się kontrakt, nie wiadomo czy przedłuży, a ona jest związana z Wrocławiem, chociaż nie jestem pewien czy bez Ligi Mistrzyń i ze Skowrońską się skusi na Impel. Malagurski już w trakcie sezonu spakowała manatki. Jeśli odejdzie jeszcze Bjelica to Veljkovic pewnie też nie zostanie.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Artek1967 »

Chemikowych roszadach to można pobawić się w kto za kogo.

Malagurski raczej spakowana, w jej miejsce? Havelkowa bedzie chyba lepsza, majac na uwadze przejście Wołosz.
Ognienovic raczej nie bedzie jako druga , bo zdecydowanie Wołosz jest lepsza. Czyli chyba tez pakowanie.
Bielica jakoś nie potrafiła pociagnąć gry, w jej miejsce poszukałbym naprawde klasowej kilerki w stylu Rourke lub Kozuch, bo drugą maja Kowalińską (chyba że Izie podziekują- bo kto ich tam wie- kasy mają to rządzą) a moze do kompletu Djuf:)
i ostatnia Velikovic- cóz.... jeśli dostałbym na jej miejscu propozycję przedłużenia kontraktu to nie odchodziłbym z Polic, nawet jesli miałby być jedyną Serbką.
Werblińska do Impelu raczej nie trafi (KSD), czyli raczej przedłuży kontrakt. A w kwestii Maggie to chyba ona sama ma dylemat. W statystykach całego sezonu wypadła naprawdę nieźle, to znaczy że jest jak wino :) obstawiam że jednak przedłuży na kolejny sezon.
No i widzę mine Bełcikowej jakby miała być drugą :D bezcenne
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SevenUP »

Mihajlovic mogłaby grać na ataku. Glinka też może grać na ataku.

Jeśli Werblińska odejdzie, to wtedy można się zastanawiać. Wtedy Bjelica może zostać, ale Chemik zapewniał że nie będzie przebudowy zespołu, tylko dokupią 2-3 klasowe zawodniczki. No to dwie mamy, 3 może być właśnie Brankica. Zresztą Anka to jeździ wszędzie z Bednarek, więc ona też by musiała odejść.

Ja też jestem zdania, że przydałaby się porządna atakująca, ktoś jak Rourke.

Fabris jest wolna, ale chciałaby grać w Turcji (inna sprawa czy ktoś ją kupi, skoro w czołowych drużynach jest Sheila, Montano, Neslihan), jest podobno wolna Hooker (to byłby hicior, ale pewnie jak już wróci do Europy, to do Rosji albo Włoch albo Turcji), jest sprawa Ozsoy i Hodge (tutaj Sopot mógłby powalczyć...), Van Hecke i Łódź oraz Brakocevic. To takie chyba najciekawsze, bo Diouf ma grać we Włoszech.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Artek1967 »

Chyba w Policach nie bedą podchodzić że ktoś "mógłby grać" a raczej o konkretny młotek chodzi :) I wcale bym nie przesądzał która zawodniczka gdzie będzie grała, póki cos nie jest klepniete na papierze. Przypomnij sobie rok wcześniej, jak Prezes Chudzik zaskoczył wszystkich sprowadzając Popovic. Hooker mówisz.... mniam, czemu nie, ale sadzę że bliżej by było Rachel.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SerCos »

Nie wiadomo jak tam z kontraktami, Rourke była na kontrakcie w Rabicie i wypożyczyli ją do Korei (do Heungkuk), ale podobno liga azerska się rozpada, bo włodarze stracili cierpliwość :] A i tak w poprzednim sezonie w lidze azerskiej była Rabita-2 i Azeryol-2 (oficjalnie Telekom i Azerrail).

Rynek koreański także mocno ograniczony przez zmiany, które wprowadzili nie zagrają tam na pewno ubiegłoroczne bywalczynie, czyli Rahimova, Hooker, wspominana Rourke czy Fawcett.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SevenUP »

Fawcett to chyba w Japonii grała.

Co do reszty zawodniczek, silnym argumentem będzie Liga Mistrzyń. Jedynie są pogłoski, że Hooker ma zagrać w Fenerbache, ale tak poza tym to wątpliwe, że któraś z wymienionych zawodniczek pójdzie do Rosji, a we Włoszech Novara i Pomi są powoli skompletowane. Więc tak naprawdę Chemik i Sopot mają mocne karty przetargowe i ciekawe jak na tym wyjdą.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2015, o 14:28 przez SevenUP, łącznie zmieniany 1 raz.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SerCos »

Nicole Fawcett grała w zespole Seongnam Korea Expressway Corporation Hi-pass Zenith ;) W Korei, nawet została MVP, na przekór tego, że jej drużyna dostała srogą lekcję w finale od zespołu Hooker to ta druga nie załapała się nawet do najlepszej siódemki ligi ;)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Noworoczny »

Było już? Wołoszka w milicji.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Artek1967 »

Noworoczny pisze:Było już? Wołoszka w milicji.
odczytałbym ten rebus że niby we Wrocławiu? skad ten news?

chyba że o to Ci chodziło:

http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/5 ... _siatkowka

a chyba nie muszę wyjaśniać że pomyslałem o Wrocławiu :)
Ostatnio zmieniony 18 maja 2015, o 17:57 przez Artek1967, łącznie zmieniany 1 raz.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: phil »

Artek1967 pisze:
Noworoczny pisze:Było już? Wołoszka w milicji.
odczytałbym ten rebus że niby we Wrocławiu? skad ten news?
http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /150519715
SerCos pisze:Nie wiadomo jak tam z kontraktami, Rourke była na kontrakcie w Rabicie i wypożyczyli ją do Korei (do Heungkuk), ale podobno liga azerska się rozpada, bo włodarze stracili cierpliwość :] A i tak w poprzednim sezonie w lidze azerskiej była Rabita-2 i Azeryol-2 (oficjalnie Telekom i Azerrail).
Nie do końca prawda.
1. Liga się nie rozpadła, podobno ma być, ale jeszcze nie wiadomo w jakim kształcie i chyba Rabita i Lokomotiv zgłosiły się do LM.
2. Rourke zerwała kontrakt z Rabita i poszła do Korei, nie była na wypożyczeniu tam (info, które kiedyś podał Andrzej Grzyb, manager Rachel).
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Noworoczny »

Chodziło o the Police.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: serBalonSwann »

myślę że wszystkie 3 tureckie kluby wymienią swoje atakujące. Nie sądzę, żeby zostały z Neslihan, Montano i Sheilą po takich sezonach. tzn. Vakif moze zostać z Sheilą, bo ma wazny kontrakt.

Co oznacza, że skłądy Pomi i Novary są juz zbudowane?ja slyszalem ze odchodzi sporo zawodniczek to kto za nie przyjdzie?
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SerCos »

phil pisze:1. Liga się nie rozpadła, podobno ma być, ale jeszcze nie wiadomo w jakim kształcie i chyba Rabita i Lokomotiv zgłosiły się do LM.
2. Rourke zerwała kontrakt z Rabita i poszła do Korei, nie była na wypożyczeniu tam (info, które kiedyś podał Andrzej Grzyb, manager Rachel).
1. To znaczy nie wiem jak ta liga ma wyglądać jak będą dwa zespoły? W poprzednim sezonie było 5 z tego jak wspominałem dwie to były drugie drużyny Rabity i Azerroylu. Czytałem gdzieś informacje o tym, że ma być stworzony zespół lub dwa tylko do gry w europejskich pucharach (do tego stworzony z rodzimych zawodniczek) czy będą grać o mistrzostwo ligi azerskiej nie wiem, ale jaki to będzie mieć sens gdyby nawet grali ze sobą kilka razy w sezonie? Nawet trzy zespoły w lidze to nie wygląda dobrze, a nawet na to się nie zapowiada.

2. Nie wiem jak to do końca było, na początku jej przygody z ligą koreańską czytałem, że po sezonie ma wrócić do Rabity. Być może coś się w międzyczasie zmieniło, albo informacja od początku była błędna.

W końcu można się pogubić ile zawodniczek zakontraktowała Rabita? Skorupa też ponoć była wypożyczona do ligi włoskiej. Do tego dochodzą jakieś Kubanki i Amerykanki, których status nie był do końca jasny.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Artek1967 »

Noworoczny pisze:Chodziło o the Police.
hmmm to błednie uzyłeś słowa -milicji, gdyż kluby sportowe milicji miały w nazwie Gwardia, a Impel jest niejako sukcesorem takiego klubu :)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SevenUP »

Leys odchodzi z Sopotu do Galatasaray, więc Sopot będzie miał zagwozdkę.

A Fabris już znalazła klub, Novarę.
Camillo Marcotti

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Camillo Marcotti »

Szkoda Belgijki, była bardzo solidną zawodniczką, a podejrzewam że ogromnym obciążeniem budżetu nie. Ciężko będzie znaleźć kogoś w jej miejsce.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SevenUP »

Tak, trzeba napisać że była solidna w przyjęciu, ale w ataku już tak różowo nie było. Ciekawe teraz jakie ruchy nastąpią w Sopocie, szczególnie wśród 2 przyjmujących.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: krzysiu »

Coś pierdzielą,że i Kaczorowska ma iść do Chemika no chyba,że do Wrocka idzie ..
Camillo Marcotti

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Camillo Marcotti »

Jeżeli Police chcą "mocniejszą" drużynę oprzeć na Kaczorowskiej, no to dziękuję bardzo. No chyba, że za Jagieło, choć i tu wątpię, czy Klaudia będzie wartościowszą zmienniczką.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SevenUP »

Camillo Marcotti pisze:Jeżeli Police chcą "mocniejszą" drużynę oprzeć na Kaczorowskiej, no to dziękuję bardzo. No chyba, że za Jagieło, choć i tu wątpię, czy Klaudia będzie wartościowszą zmienniczką.
A kto powiedział, że ona będzie grać? :] Kupić można, niech sobie posiedzi, a Sopot niech sobie szuka na rynku ;p
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: serBalonSwann »

ja tam uwazam że Sopot powinien sie wzmocnic ibardzo dobrze że kaczorowska i bełciki odchodzą
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”