Transfery 2015/16

Camillo Marcotti

Transfery 2015/16

Post autor: Camillo Marcotti »

Żeby dyskusja nie latała po 3 działach, to postanowiłem założyć temat na transfery tegoroczne i podsumować co dotychczas wiemy:

Chemik Police:

Przychodzą: ?
Zostają: ?
Zainteresowanie: Joanna Wołosz, Brankica Mihajlović (SRB)

Atom Trefl Sopot:

Przychodzą: ?
Zostają: trener Lorenzo Micelli (ITA)
Zainteresowanie: ?

Muszynianka Muszyna:

Przychodzą: ?
Zostają: ?
Zainteresowanie: Anna Grejman, Natalia Skrzypkowska

Impel Wrocław:

Przychodzą: trener Nicola Negro (ITA), Milena Radecka, Katarzyna Skowrońska-Dolata
Zostają: Magdalena Gryka
Zainteresowanie: ?

MKS Dąbrowa Górnicza:

Przychodzą: ?
Zostają: trener Juan Manuel Serramalera
Zainteresowanie: Micha Hancock (USA), Kamila Ganszczyk

Budowlani Łódź:

Przychodzą: ?
Zostają: Sylwia Pycia, Gabriela Polańska, Ewelina Sieczka, Martyna Grajber, Dorota Medyńska
Zainteresowanie: ?

SK Bank Legionovia Legionowo:

Przychodzą: Emilia Kajzer
Zostają: trener Ettore Guidetti (ITA), II trener Robert Strzałkowski, Natalia Gajewska, Malwina Smarzek, Monika Bociek, Karolina Szymańska, Klaudia Alagierska, Aleksandra Wójcik, Daria Paszek, Iga Chojnacka, Katarzyna Wysocka
Zainteresowanie: Klaudia Grzelak, Joanna Pacak, Adrianna Adamek

Developres Rzeszów:

Przychodzą: Aleksandra Wańczyk
Zostają: Magda Jagodzińska, Adrianna Budzoń, Magdalena Hawryła, Paulina Głaz, Lucyna Borek, Paulina Filipowicz
Zainteresowanie: ?

W pozostałych 4 klubach, czyli BKS Aluprof Bielsko-Biała, Nafta Piła, Pałac Bydgoszcz i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski na razie nie zauważyłem żadnych informacji. Jeżeli czegoś brakuje to piszcie, uzupełnimy ;)
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Jiroux »

Impel Wrocław. Zostaje Monika Ptak
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: MaciejJoker »

Z Developresu Rzeszów odchodzi rozgrywająca Karolina Filipowicz.
2012, 2013, 2015
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: serBalonSwann »

Wojtowicz zostaje w Bielsku a Kaczor w Impelu

no i Bodzio w Muszynie skoro juz ich uwzględniamy
Camillo Marcotti

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Camillo Marcotti »

serBalonSwann pisze:Kaczor w Impelu
Nie, żebym uważał Kaczor za jakąś bardzo dobrą atakującą, ale wydawało mi się oczywiste, że po przyjściu Skowronka odejdzie do klubu, gdzie będzie szóstkową. Niemniej będzie można stosować dobrą podwójną zmianę - Gryka i Kaczor za Skowrońską i Radecką. Oby jeszcze skombinowali ciekawe przyjęcie i można grać o naprawdę dobre cele.
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: MaciejJoker »

A może Kasia będzie grała jako przyjmująca tak jak zamierza ją wystawiać Nawrocki w reprezentacji ?
2012, 2013, 2015
Camillo Marcotti

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Camillo Marcotti »

MaciejJoker pisze:A może Kasia będzie grała jako przyjmująca tak jak zamierza ją wystawiać Nawrocki w reprezentacji ?
Chyba że taki jest pomysł. Wtedy Kasia z Asią jako główne atakujące i jedna przyjmująca, która ogarnia temat przyjęcia. Też mogłoby być ciekawie. No nic, pozostaje nam czekać na pozostałe kontrakty, wtedy wszystko się wyjaśni. Niemniej jestem bardzo zaskoczony na plus postawą Wrocławia teraz w okienku transferowym, nie spodziewałem się, że poza Policami i Sopotem ktoś u kobiet będzie chciał zbudować mocną drużynę.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Jiroux »

Heike Beier przechodzi do Łodzi
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SevenUP »

Jiroux pisze:Heike Beier przechodzi do Łodzi
Łuuu, to porządne wzmocnienie dla Łodzi. Jeśli utrzymaliby Popovic, to przy środku jaki mają Łodzianki i Medyńskiej naprawdę będzie szansa na pierwszą 4.
Camillo Marcotti

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Camillo Marcotti »

SevenUP pisze:
Jiroux pisze:Heike Beier przechodzi do Łodzi
Łuuu, to porządne wzmocnienie dla Łodzi. Jeśli utrzymaliby Popovic, to przy środku jaki mają Łodzianki i Medyńskiej naprawdę będzie szansa na pierwszą 4.
Pozostaje jeszcze kwestia rozgrywającej, ale przy Łodzi nie będzie problemu z limitami, jeżeli będą fundusze to pewnie ściągną ciekawą rozgrywającą zza granicy (jak niegdyś reprezentantkę USA).
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Artek1967 »

Z Sanią w Łodzi moze być problem. Po jej samo-promocji w tym sezonie w OL Chudzik raczej nie wyłoży tyle ile Ruscy proponuja. Ale na pewno coś wymyślą. Może taka Lise v.d. Hecke? :D Bardziej martwi mnie brak sypaczki... bo dotychczasowe sa wyautowane..
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: krzysiu »

Podobno ma być Czeszka na rozegraniu a mi to tylko mówi o Muhlsteinovej niestety
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Jiroux »

Muhlsteinova/Smutna - dwie opcje czeskie takie raczej na porządnym poziomie.

O ile mnie wiadomo Sanja chce zostać. Po sezonie w Moskwie to raczej Rosja nie wchodzi w grę, ale nie wiadomo co z pieniędzmi.... Podobno Łódź interesuje się Lise Van Hecke, ale to też podobno
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SevenUP »

Czy z Popovic, czy z Van Hecke Łódź będzie bardzo mocna, głównie traciły na słabym przyjęciu ale z Beier+ nawet Grajber albo Sieczka to i tak robi się mocny kandydat do podium.
Camillo Marcotti

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Camillo Marcotti »

Co do czeskich rozgrywających to jest jeszcze Pavla Vincourova.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Artek1967 »

Coś tam jeszcze świergocze że do przyjecia bedzie jeszcze Twardowska, a to niby reprezentantka Polski :) A na sypa wolałbym jakiś może dalszy import (bo krajowych nic nie widzę) np. z USA, szkoda że taka ex-Budowlana Courtney Thompson niestety szaleje w Rio :D

No i zmiana na ławce pierwszego trenera
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Jiroux »

Tu Jacek Pasinski wydaje się naprawdę sensownym ruchem
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: MaciejJoker »

Jiroux pisze:Tu Jacek Pasinski wydaje się naprawdę sensownym ruchem
Kto to ?
2012, 2013, 2015
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Jiroux »

Trener juniorek Budowlanych (trzecie miejsce na MPJ z dziewczynami) wcześniej Sparta Warszawa, a jeszcze wcześniej prowadził zespół bodajże od trzeciej ligi do ORLEN Ligi

Był przy zespole seniorskim cały sezon
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery 2015/16

Post autor: PJ_volleyball »

Van Hecke?
To ile Łódź ma pieniędzy?

Beier doświadczona, solidna, ale w Bielsku według mnie poniżej oczekiwań. Niczego ciekawego nie pokazała.
Camillo Marcotti

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Camillo Marcotti »

PJ_volleyball pisze: Beier doświadczona, solidna, ale w Bielsku według mnie poniżej oczekiwań. Niczego ciekawego nie pokazała.
Jak i całe Bielsko. Zachciało się próbowania Rusa jako trenera, to takie są efekty :) jak będzie dobry trener w Łodzi to i Beier będzie dobrze grać.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transfery 2015/16

Post autor: akukuk »

Beier to fajne wzmocnienie Łodzianek, byleby na tym nie poprzestali.
Co do Bielska - fatalna końcówka sezonu, teraz odchodzi ich najlepsza zawodniczka, mówi się o powrocie Śliwy (jakiś nonsens) - także wygląda na to, że może nie być u nich zbyt różowo.
Jestem bardzo ciekawa czym odpowie Chemik na transfer Skowrońskiej i co dalej zamierza Impel. Mówi się co nieco o Havelkovej w Policach. Byłby to ruch ciekawy, ale ja czekam na nową atakującą i rozgrywającą, bo jak dla mnie te dwie pozycje wymagają zmian.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SevenUP »

No tak, Leonardi i Marcon odeszły z Busto więc teraz większa szansa czy to na Wołosz, czy na Havelkovą. Ciekawe co zrobią z atakiem, może Havlickova, Rachel Rourke? ;p

W ogóle szykuje się jakaś mocna liga, Łódź ma chyba nadmiar pieniędzy, Wrocław mocno zaczął, Police jak nie o Brankicy to o Havelkovej- ale chyba Chemik akurat ma największy budżet, Sopot tak po cichu zaczął. Tak czy siak dużo mocnych zawodniczek może się pojawić w OL.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Artek1967 »

Chemik jest krezusem bez dwóch zdań. Juz sama Grupa Azoty zapewniała stabilizację na najwyższym poziomie (czytaj najwyższy budżet) a teraz jak jeszcze PGNiG doszło to maja raczej nadmiar kasy :) Skoro proponuja juz kasę małolatkom (na poziomie kadetki/juniorki), i to porównywalne do kasy jaka dostaja dobre (!) zawodniczki w pierwszej lidze, to zaczyna być chore.

W kwestii kasy w Budowlanych to raczej nie jest różowo :) Oczywiście Prezes lubi zaskoczyć jakimś spektakularnym transferem (np.Popovic), ale reszta wg. mnie trochę kuleje. Może się czepiam, ale czy Budowlane nie grały tylko w jednym komplecie strojów w tym sezonie? Ja widziałem je tylko w czerwonych... ale może miałem pecha :D

Atom ma pewnie zagwozdkę, bo zespół wypadł nieźle, i pewnie mysla na jakich pozycjach szukać wzmocnień... czy nic nie zmieniać...
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Jiroux »

Jeśli już chcemy być dokładni to grały w jednym, przed Pucharem Polskim pojawiły się jeszcze białe, więc w raz z tym była wymiana też czerwonych, żeby dokleić energomontaż północ bełchatów i termy. Generalnie w Łódzi z kasą super nie jest...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: krzysiu »

Podobno w Sopocie tak do 10 dni mają być jakieś 1wsze informacje o transferach
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SevenUP »

Jiroux pisze:Jeśli już chcemy być dokładni to grały w jednym, przed Pucharem Polskim pojawiły się jeszcze białe, więc w raz z tym była wymiana też czerwonych, żeby dokleić energomontaż północ bełchatów i termy. Generalnie w Łódzi z kasą super nie jest...
Wszystkie oprócz 1 transmitowanego meczu Budowlanych były w Łodzi, na wyjazdach grały w białych, już nie przesadzajcie...

Jeśli ma się w składzie Pycię, Polańską, Medyńską, Beier i do tego jeszcze Popovic czy Van Hecke (a jeszcze nie wiemy o innych transferach, które pewno będą) to wiele klubów chciałoby klepać taką biedę.

Ja szczerze mówiąc cieszę się, ze sporo młodych zawodniczek będzie mogło pograć, zarówno Trojan, Wójcik, Smarzek, Medyńska, Kąkolewska, Kurnikowska, a powoli przestajemy kupować jakieś Słowaczki i Brazylijki, których nikt nie chce nigdzie indziej.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery 2015/16

Post autor: PJ_volleyball »

Artek1967 pisze:Atom ma pewnie zagwozdkę, bo zespół wypadł nieźle, i pewnie mysla na jakich pozycjach szukać wzmocnień... czy nic nie zmieniać...
Przyjmujące do wymiany.
Leys mogłaby zostać. Kaczorowska oprócz zagrywki nie daje drużynie niczego dobrego. Ma przebłyski, ale to trochę za mało jak walczy się o MP i w europejskich pucharach.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Artek1967 »

PJ_volleyball pisze:
Artek1967 pisze:Atom ma pewnie zagwozdkę, bo zespół wypadł nieźle, i pewnie mysla na jakich pozycjach szukać wzmocnień... czy nic nie zmieniać...
Przyjmujące do wymiany.
Leys mogłaby zostać. Kaczorowska oprócz zagrywki nie daje drużynie niczego dobrego. Ma przebłyski, ale to trochę za mało jak walczy się o MP i w europejskich pucharach.
dlatego piszę, że maja zagwozdkę bo zespołu broni wynik, ale co zrobia to narazie ciiisza :)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transfery 2015/16

Post autor: akukuk »

Jeżeli chodzi o Atom, to aż prosi się, żeby znaleźć jakąś konkretną, ofensywną przyjmującą do pary z Leys. Kaczorowska pewnego poziomu przeskoczyć nie jest w stanie, a do tego gra strasznie nierówno i w ataku nie robi żadnej różnicy. Poza tym wystarczy spojrzeć na rozkład ataku w sopockiej drużynie - ilość piłek posyłanych do Zaroślińskiej w większości meczów była tak duża, że aż absurdalna. Taka Malagurski do Atomu + trzon zespołu z minionego sezonu i mogliby sporo zdziałać.
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”