Transfery 2015/16

Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Artek1967 »

phil z tą kopalnia to przesadziłeś :) przyjęcie nie jest moze jej ulubiona pozycja, tym niemniej trochę juz pograła na tej pozycji w Baku, i ogarniała sie przyzwoicie. Aczkolwiek zdecydowanie lepiej idzie Kasi na prawym. Może Impel chce miec ta pozycje obsadzona bardziej jak Chemik (Bielica+Kowalińska) niz jak Budowlani (Popovic i nic)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SevenUP »

Jeden z włoskich klubów jest zainteresowany Bjelicą. Czyżby Chemik zaklepał jakąś porządną atakującą?
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: MaciejJoker »

Czy transfery Wołosz i Bełcik do Chemika są oficjalnie potwierdzone ?
2012, 2013, 2015
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: krzysiu »

1 czerwca pewnie będą potwierdzone , bo wszystkie dziewczyny mają do 31 maja kontrakty
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Artek1967 »

w nawiazaniu do powyższych wypowiedzi, sądzę że Police moga nas mile zaskoczyć jeśli chodzi o atakującą. Dziś to chyba taka cisza przed burzą. Sądze że zaprezentują "hurtem" cały skład z jakimś spektakularnym rodzynkiem,mam przynajmniej taka nadzieję.... :)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery 2015/16

Post autor: PJ_volleyball »

Ciekawy ruch Bielska ze sciagnieciem rozgrywającej Castiglione.
Reprezentantka Argentyny, ograna zawodniczka.

Powinno cos z tego być.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SerCos »

Powiedziałbym, że bardzo ciekawy. Bardzo inteligentna rozgrywająca. Ostatnie dwa sezony grała w Brazylii.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SevenUP »

Transfer Joanny Wołosz został potwierdzony przez Chemika ;)

Co do Impelu, Grabowski:
- Jesteśmy na półmetku budowania nowego zespołu. Z kilkoma zawodniczkami trwają jeszcze rozmowy, inne mają jeszcze ważne kontrakty w innych klubach i nie możemy ogłosić ich przejścia do naszego. O transferach informujemy na bieżąco - myślę, że już niedługo usłyszymy o kolejnym bardzo ciekawym - tak podsumowuje sprawę transferów Jacek Grabowski, Prezes Zarządu Impel Volleyball S.A.

- Kadra na przyszły sezon będzie silna i jest budowana z pomysłem. To na pewno połączenie doświadczenia z młodością - bo takie dawało dotychczas najlepsze rezultaty - dodaje Grabowski. Z wrocławskim klubem łączone są nazwiska wielu bardzo dobrych siatkarek. Czy spekulacje okażą się prawdą?
Co do Bełcik, to nie wiem po co miałaby iść do Chemika i grzać ławę? (oczywiście za pieniądze, to oczywiste :] ale jeszcze mogłaby pograć) Już lepiej jakby skończyła w Dąbrowie lub Łodzi. I ciekawe jeszcze co z przyjęciem Atomu? Skąd Sopot chce wziąć nagle 2 dobre przyjmujące !?
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: phil »

SevenUP pisze:Skąd Sopot chce wziąć nagle 2 dobre przyjmujące !?
Chodzi Ci o kogoś za Kaczorowską i Leys? Kaczorowska może zostanie z tego co wiem. Chemik podobno się rozmyślił i jej nie chce...
Jest sporo wolnych, dobrych przyjmujących - może nie tych z ligi włoskiej, ale jest sporo zawodniczek grających na tej pozycji.
Artek1967 pisze:phil z tą kopalnia to przesadziłeś :) przyjęcie nie jest moze jej ulubiona pozycja, tym niemniej trochę juz pograła na tej pozycji w Baku, i ogarniała sie przyzwoicie. Aczkolwiek zdecydowanie lepiej idzie Kasi na prawym. Może Impel chce miec ta pozycje obsadzona bardziej jak Chemik (Bielica+Kowalińska) niz jak Budowlani (Popovic i nic)
Na worldofvolley są staty z ligi azerskiej. Kiedyś były darmowe, teraz trzeba płacić 30$ za miesiąć, ale ja patrzałem na nie regularnie w poprzednim sezonie i Kaśka na przyjęciu grała fatalnie... W play-offach ligi azerskiej i F4 LM grała na ataku i prezentowała się o wiele lepiej. Wszystkie zawodniczki w lidze celowały w Kaśkę gdy ta przyjmowała i np. wygrana rok temu Igtisadchi z Rabitą to w głównej mierze zasługa Kasi i jej przyjęcia... A staty z tego roku można znaleźć np. na fanpage'u Lokomotivu Baku i wynika z nich, że Kasia w tym sezonie grała na przyjęciu jeszcze gorzej. W play-offach często była zmieniana przez Horvath czy Salas.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Artek1967 »

phil, w naszej lidze jest sporo takich "przyjmujących" :) ale na powaznie to ja KSD widzę od dawna tylko na prawym! Dla mnie jest bezdyskusyjnie numer 1 na tej pozycji
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SevenUP »

Tak a to jakie są niby te dobre wolne przyjmujące? Wyłączając te którymi interesuje się Chemik i De la Cruz raczej większość ma już klub. Chyba że za dobre uznajemy Kaczorowską, to przepraszam. Podobno Sopot miał się wzmocnić na tej pozycji, a stracił lepszą z pary :)
Camillo Marcotti

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Camillo Marcotti »

Orientuje się ktoś który rocznik jest trener Bielska Leszek Rus? Molestuje google już jakieś 20 minut i nie jestem w stanie znaleźć takiej informacji...
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SerCos »

Leszek Rus ur. 17 kwietnia 1979r.
Camillo Marcotti

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Camillo Marcotti »

@SerCos

Dzięki wielkie :)

Nasłuchując transferów w OrlenLidze wyszło mi, że Legionovia skompletowała skład :D

Trenerzy: Ettore Guidetti (ITA), Robert Strzałkowski

Rozgrywające: Emilia Kajzer (1992/180), Natalia Gajewska (1994/175)

Atakujące: Malwina Smarzek (1996/191), Monika Bociek (1996/188)

Środkowe: Katarzyna Połeć (1989/190), Karolina Szymańska (1994/187), Klaudia Alagierska (1996/190), Joanna Pacak (1996/187)

Przyjmujące: Aleksandra Wójcik (1994/185), Daria Paszek (1991/185), Iga Chojnacka (1994/183), Klaudia Grzelak (1996/186)

Libero: Katarzyna Wysocka (1987/182), Adrianna Adamek (1998/177)

Skład szalenie ciekawy, najstarsza zawodniczka 87 rocznik, Kasia Połeć też się raczej nie spodziewała że mają 26 lat zostanie drugą najstarszą w drużynie :D niemniej skład naprawdę dobry, większość zawodniczek mimo młodego wieku coś już pograło, do tego całkiem ciekawy trener, a no i zgranie, bo jednak większość zawodniczek zostało. Jest co prawda nowa rozgrywająca, ale myślę, że Emilia szybko znajdzie wspólny język z pozostałymi dziewczynami. I wielki szacunek dla działaczy, że idą taką drogą, wyłapują te młode perełki i dają im szanse na zaistnienie w tej największej siatkówce.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Artek1967 »

W MLK nie powinny mieć problemu. naprawde fajne dziewczyny. Pałac ograja bez problemu, nawet jesli zostanie tam ten sam skład. Obawiam się że z tego co widac na rynku transferowym juz z Rzeszowem moga miec problem. Mimo wszystko zawsze najlepiej wychodzi mieszanka młodosci z doswiadczeniem, ale tego drugiego tu nie widzę. I do takiego młodego zespołu jeszcze trener taki dość słaby...... hmmm...
Mimo wszystko wolałbym jednak któregoś z naszych.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SevenUP »

Kaczorowska i Damaske zostają w Sopocie, podobno trwają negocjacje z jakąś zawodniczką z Montreux Masters, czyli pewnie Niemką lub Holenderką, ew. Rosjanką. Co nie zmienia faktu, że delikatnie mówiąc przydałoby się kupić 3 wózki inwalidzkie i 4 leżanki i zainwestować w dobrego rehabilitanta i masażystę dla Zaroślińskiej.

Duże rozczarowanie.

EDIT: Rourke już sprzedana do Stambułu ;)
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: phil »

SevenUP pisze:Duże rozczarowanie.
Duże rozczarowanie, że została Kaczorowska czy że negocjują z kimś z Montreux?
Camillo Marcotti

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Camillo Marcotti »

Kaczorowska jest jaka jest, ale niby jaką lepszą Polkę mógł Sopot skombinować? Grunt, żeby koło Klaudii stała jakaś sensowna siatkarka.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: phil »

Camillo Marcotti pisze:Kaczorowska jest jaka jest, ale niby jaką lepszą Polkę mógł Sopot skombinować? Grunt, żeby koło Klaudii stała jakaś sensowna siatkarka.
Teoretycznie Ela Skowrońska miała nienajgorszy sezon w Turcji - ale nie wiem czy chce wracać do Polski.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SevenUP »

W Dąbrowie najprawdopodobniej zagrają Megan Hodge i Deja McClendon. Klub szuka też zagranicznej atakującej, a Kaliszuk będzie grała teraz też na tej pozycji.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SevenUP »

W sezonie 2015/2016 w rozgrywkach ORLEN Ligi, Pucharu Polski oraz Pucharu CEV zespół Polskiego Cukru Muszynianka Muszyna będą reprezentować:
Rozgrywające: Julia Milovits (Węgry, poprzedni klub: Crvena Zvezda Belgrad), Karolina Szczygieł (Młoda Liga Kobiet)
Przyjmujące: Natalia Kurnikowska, Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Natalia Skrzypkowska (Budowlani Łódź), Anna Grejman (Impel Wrocław)
Atakujące: Marta Drpa (Serbia, Spartak Subotica), Kinga Hatala
Środkowe: Maja Savic (Serbia, Partizan Vizura), Sylwia Pelc (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Justyna Sosnowska
Libero: Izabela Śliwa (VT Aurubis Hamburg)
Myślę, że istnieje duża szanse, że Katie Carter zagra w Dąbrowie o ile zostanie w Polsce. Ciekawe co z Pauliną Maj, no i może Grejman trochę pogra.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Transfery 2015/16

Post autor: akukuk »

Skład delikatnie mówiąc nie powala i mnie osobiście niektóre zmiany mocno zdziwiły. Ale może wyjść z tego coś ciekawego.

Ciekawa jestem co z Pauliną Maj. Rozważam dwie opcje - albo Police, albo urlop.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: phil »

Nawet redaktorzy na siatka.org nie znają kilku z nowych siatkarek Muszynianki
Maja Savić, wielokrotna mistrzyni Danii i Czarnogóry.
Maja Savić grała tylko w lidze serbskiej, droga redakcjo! Chyba ktoś pomylił siatkarkę z piłkarką ręczną...
Camillo Marcotti

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Camillo Marcotti »

Dziwi mnie trochę zakontraktowanie kompletnie anonimowych (przynajmniej dla mnie, ale podejrzewam, że dla większości również) zawodniczek zagranicznych, a zakupienie 4 całkiem dobrych polskich przyjmujących. To już nie lepiej było zbudować fajną szóstkę i uzupełnić juniorkami?
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: phil »

Camillo Marcotti pisze:Dziwi mnie trochę zakontraktowanie kompletnie anonimowych (przynajmniej dla mnie, ale podejrzewam, że dla większości również) zawodniczek zagranicznych, a zakupienie 4 całkiem dobrych polskich przyjmujących. To już nie lepiej było zbudować fajną szóstkę i uzupełnić juniorkami?
Racja. Kilka dobrych siatkarek z młodej Muszyny skończyło właśnie wiek juniorski np. libero Pasiut czy przyjmująca Barszcz.
Savic to w miarę dobra środkowa - powołana do kadry Serbii, Drpa - MVP ligi serbskiej sezonu 2014/15.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SerCos »

Paulina Maj prawdopodobnie robi sobie przerwę.

Ciekawy skład, liga serbska co prawda jest dość słaba, aczkolwiek młode Serbki maja spory potencjał, w takim zespole jak ten z Muszyny mogą dać niezłą jakość.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Skrzypek »

Transfer Mileny Radeckiej potwierdzony przez Impel Wrocław! Będzie gwiazdorsko nad Odrą. To nie jest koniec. Kolejne wielkie nazwiska zagoszczą w Orlen Lidze oraz jedno z największych w ostatniej dekadzie we Wrocławiu.
Śledźcie, zachęcam (!): https://twitter.com/goimpelwroclaw
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SevenUP »

Skrzypek pisze:Transfer Mileny Radeckiej potwierdzony przez Impel Wrocław! Będzie gwiazdorsko nad Odrą. To nie jest koniec. Kolejne wielkie nazwiska zagoszczą w Orlen Lidze oraz jedno z największych w ostatniej dekadzie we Wrocławiu.
Śledźcie, zachęcam (!): https://twitter.com/goimpelwroclaw
Podobnież chodzi o Carolinę Costagrande, ale póki nie jest to oficjalne nie ma się co napalać ;)
cohen
Posty: 8
Rejestracja: 22 lut 2015, o 19:48
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: cohen »

SevenUP pisze:
Skrzypek pisze:Transfer Mileny Radeckiej potwierdzony przez Impel Wrocław! Będzie gwiazdorsko nad Odrą. To nie jest koniec. Kolejne wielkie nazwiska zagoszczą w Orlen Lidze oraz jedno z największych w ostatniej dekadzie we Wrocławiu.
Śledźcie, zachęcam (!): https://twitter.com/goimpelwroclaw
Podobnież chodzi o Carolinę Costagrande, ale póki nie jest to oficjalne nie ma się co napalać ;)
dziwiłem się czym Impel chce poza kasą skusić takie zawodniczki jak Skowrońska czy Costagrande a tu jest odpowiedź...
http://www.cev.lu/News.aspx?NewsID=20420&ID=5
ps. podobno w Atomie będzie holenderski zaciąg na przyjęciu: Maret Grothues i Anne Buijs
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2015/16

Post autor: SevenUP »

Tak, już w zasadzie po podpisaniu przez Skowrońską można było przypuszczać, że Muszyna nie zgłosi się do dzikiej karty, a wtedy na tym skorzysta Impel. Poza tym Kasia wspominała, że we Wrocławiu powstanie fajny projekt, w sensie że skład będzie mocny i na taki się zapowiada.
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”