Sezon 2016/17

Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Szampon093 »

krzysiu pisze:Siedzi w Polsce bo jej wybrankiem jest podobno Lisinac
Dobrali się serio, obydwoje kołkują..
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

krzysiu pisze:Siedzi w Polsce bo jej wybrankiem jest podobno Lisinac
Ona w lidze włoskiej i tureckiej nie chce grać. Grała, ale powiedziała, że włoska jest dla niej za słaba :] A w Turcji siedziała sporo na ławie, przez limit obcokrajowców. Może wybierze Rosję, albo Azję, ale pewnie w najbliższym czasie opuści Polską ligę.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: krzysiu »

Zależy od Srecko :P a chyba ma 2 letni kontrakt albo roczny jeszcze ze Skrą :D
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Sezon 2016/17

Post autor: TommyLeeJones »

Akurat Srecko był na meczu :D . Cóż, obiektywnie mówiąc mają umiejętności przerastające nasze ligi ale dobrze, że Lisinac jeszcze tu posiedzi, takich grajków nam trzeba ;) .
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Elgarten »

Rzucanie kłód pod nogi Wisły Warszawa, odcinek nr 52:
http://wisla-warszawa.pl/baraze-o-orlen ... e-widzial/
PLPS robi wszystko, żeby KSZO pozostało w lidze. Mam nadzieję, że warszawianki utrą nosa związkowym działaczom i mimo tych wszystkich przeciwności wywalczą upragniony awans.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

Też mam taką nadzieję. Wisła na Orlen Ligę po prostu zasługuje. Chociażby z tego względu, że jest zwycięzcą I ligi i spełnia wszystkie regulaminowe kryteria, by grać w najwyższej klasie rozgrywkowej, a połowa drużyn z ekstraklasy ma to gdzieś i można im robić dosłownie wszystko. Zawodniczki z Piły czekają na otrzymanie zasądzonych wypłaty za sezon 2014/15 - czy to jest normalne?

Zobaczymy jakie "piekiełko" zrobi się za rok, gdy z ligi 2 automatycznie spadną 2 najsłabsze drużyny (O ile nie zmienią zasad w tracie sezonu :D). Pewnie najwięcej do powiedzenia znowu będą mieli Ci, którzy zajmą te 2 ostatnie miejsca.
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Camillo Marcotti »

Na dobrą sprawę to Chemikowi można dawać mistrzostwo, i zostawić z 4-5 drużyn grajace o 2-3 miejsce. Po co męczyć kibiców i zawodniczki tym czymś, co zwą profesjonalną ligą.

Tu ewidentnie widać jak reprezentacja wpływa na ligę. Przecież jeszcze kilka sezonów temu w zespołach środka tabeli grały zawodniczki, które większość niedzielnych kibiców kojarzyła, a nie takie, co ich nawet Wikipedia nie zna. A teraz? Jakiś Developres ze śmiesznym składem co liczył na 6 czy tam 8 miejsce jest o krok od brązowego medalu. I to raczej nie przez to, że w Rzeszowie nagle zbudowali wielką potęgę, co bardziej przez to, że inne kluby zbudowały jeszcze większe gó..o niż Developres.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: SerCos »

A będzie jeszcze gorzej. Podobno np. Wołosz i Ganszczyk mają oferty z Włoch, więc nie dość, że nie przychodzą mocne zagraniczne siatkarki to możemy się spodziewać odpływu najlepszych Polek.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: krzysiu »

Będzie najmłodsza liga świata - wszędzie juniorki które będą się uczyć od juniorek :D
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Camillo Marcotti »

Może to i lepiej - jak zawodniczki pojadą do sensownych lig, to może reprezentacja kiedyś będzie chociaż przypominać tą, o którą nie trzeba było się bać, że może przegrać z Greczynkami. A jak kadra wróci na sensowny poziom, to może i wpłynie to na ligę. Choć inna sprawa, ale nie na ten temat, że te lepsze siatkarki w farsie o nazwie "reprezentacja kobiet" nie chcą brać udziału.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

SerCos pisze:A będzie jeszcze gorzej. Podobno np. Wołosz i Ganszczyk mają oferty z Włoch, więc nie dość, że nie przychodzą mocne zagraniczne siatkarki to możemy się spodziewać odpływu najlepszych Polek.
Podobno też Smarzek. Jeżeli jakiś klub zapłaci to Chemik pewnie ją puści.

Karierę po tym sezonie kończą: Dziękiewicz, Pycia i Staniucha. Nie wiadomo co z Kasią Skowrońską. Według mnie pod znakiem zapytania są też dalsze występy: Sielickiej (mówiła już rok temu że chyba to będzie jej ostatni sezon), Rabki (ma już swoje lata), Jagieło czy Ściurki.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Artek1967 »

Camillo Marcotti pisze: Jakiś Developres ze śmiesznym składem co liczył na 6 czy tam 8 miejsce jest o krok od brązowego medalu.
Akurat analizując skład Developresu przed sezonem szacowałem ich mozliwości na pierwsza czwórke, stąd jak dla mnie to nie jest niespodzianka.
Nie przeczę, że poziom ligi sie obnizył, ale winiłbym za to bardziej zamknięcie OL na jakiś czas, co pozwoliło niektórym zespołom na znaczne cięcie kosztów na zawodniczki i granie juniorkami ( bo i tak nas nie wywalą) czego najlepszym przykładem jest Legionovia.
ŁKS i Toruń będąc beniaminkami znalazły się w ósemce ligi, i pokazały się naprawdę z dobrej strony, świadcząc jednocześnie, że jak się chce to mozna. Jest to jednocześnie jasny sygnał, żeby OL pozostała otwarta, bo są kluby którym zależy na wyniku sportowym a nie na układzikach. Cały czas bardzo żałuję Sulechowa, i mam nadzieję że taka sytuacja już nigdy sie nie powtórzy.
Jednocześnie już nie mogę doczekać się baraży KSZO z Wisłą :D
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Camillo Marcotti »

Artek1967 pisze:
Camillo Marcotti pisze: Jakiś Developres ze śmiesznym składem co liczył na 6 czy tam 8 miejsce jest o krok od brązowego medalu.
Akurat analizując skład Developresu przed sezonem szacowałem ich mozliwości na pierwsza czwórke, stąd jak dla mnie to nie jest niespodzianka.
Może i tak, ale wstaw sobie taki Developres np. w sezon 2013/14, gdzie np. Łódź z Kwiatkowską, Nuszel, Ściurką, Pycią czy Durajczyk zajęły 7 miejsce, Muszynianka z Różycką, Plchotovą, Jagieło, Kurnikowską czy Maj 6, a Bielsko z Horką, Beier, Ciaszkiewicz, Lis czy Dorotą Wilk 5, o wyższych pozycjach nie wspominając, gdzie można było znaleźć chociażby Sassę, Molnar (która może wiele nie pokazała, ale jednak sam fakt ściągnięcia zawodniczki w jej kosztach dzisiaj byłby niewykonalny pewnie nawet dla Chemika), Leys, Brinker, Diricx, Wilson, Ognjenović, Glinka czy Bjelica.

Nie żebym miał coś do Developresu, jestem z Rzeszowa to siłą rzeczy im kibicuję, mimo, że w tym roku nie widziałem żadnego meczu OrlenLigi, bo nie lubię się katować, a i czasu coraz mniej. Może i poziom spadł tak jak mówisz, przez zamknięcie, ale chyba nie do końca, bo o ile z tego powodu i tak niewielkie loty obniżyło np. Legionowo, o tyle budżet Sopotu, Chemika czy Impelu nie powinien spać dlatego, że "nie spadniemy".
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

Tylko Sopot stracił sponsora strategicznego i w związku z tym wycofało się również mnóstwo innych firm wspierających klub - dlatego tak znacznie spadł budżet.
Impel również ograniczył finansowanie po nieudanym sezonie 2015/16 w Lidze Mistrzyń i zapowiadanej walce o MP (skończyło się na brązowym medalu).

Poza zamknięciem ligi nastąpiło też jej rozszerzenie. Z 10 do 12, a później do 14 zespołów. To też miało wpływ na poziom ligi.
Kiedyś każdy zespół miał 12 (max.13-14) zawodniczek. Czyli było ich ok. 125-130.
Teraz mamy 14 zespołów. Wszyscy mają po 14 zawodniczek i więcej... Z tego co widziałem w statystykach to w tym sezonie OL grały 204 zawodniczki! To wzrost o ok. 50% w porównaniu do sezonu 13/14.
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Camillo Marcotti »

phil pisze:Tylko Sopot stracił sponsora strategicznego i w związku z tym wycofało się również mnóstwo innych firm wspierających klub - dlatego tak znacznie spadł budżet.
Impel również ograniczył finansowanie po nieudanym sezonie 2015/16 w Lidze Mistrzyń i zapowiadanej walce o MP (skończyło się na brązowym medalu).

Poza zamknięciem ligi nastąpiło też jej rozszerzenie. Z 10 do 12, a później do 14 zespołów. To też miało wpływ na poziom ligi.
Kiedyś każdy zespół miał 12 (max.13-14) zawodniczek. Czyli było ich ok. 125-130.
Teraz mamy 14 zespołów. Wszyscy mają po 14 zawodniczek i więcej... Z tego co widziałem w statystykach to w tym sezonie OL grały 204 zawodniczki! To wzrost o ok. 50% w porównaniu do sezonu 13/14.
To wypisz sobie TOP20 (nawet na czysto, ze statystyk) zawodniczek w sezonie 13/14 i w obecnym, i porównaj ich poziom do siebie. Od razu powiem, że tego nie robiłem, ale jestem przekonany, że za żadną cholerę nie wyjdzie Ci, że w obecnym sezonie jest lepsza dwudziestka niż wtedy.

Poza tym rozszerzenie ligi mogło osłabić Piłę, chyba mi nie chcesz powiedzieć, że KSZO czy inny Toruń zaczęły podkupywać zawodniczki Policom, Dąbrowie czy Impelowi i dlatego są one słabsze niż jak liga miała mniej drużyn :D

Edit.: A dlaczego te drużyny straciły sponsora / wielkość budżetu? Czy nie stąd, że nikt tego nie ogląda? Widać to nawet po tym forum... Taki temat z 24 kolejką ma 9 stron, gdzie tu, wątek z całego sezonu ma 7. To chyba nie przez ten jeden mecz więcej w kolejce PlusLigi? :D
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Rysio z Klanu »

A sam temat Skra Belchatow ma 4 razy więcej postów niz caly dzial Orlen Liga od założenia forum :D
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Artek1967 »

Camillo Marcotti pisze:Może i tak, ale wstaw sobie taki Developres np. w sezon 2013/14,
takie wstawianie jest bez sensu. Szacowałem mozliwości Developresu na tle innych zespołow i tak mi wyszło a nie inaczej
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

Camillo oto mi właśnie chodziło. Nie dość, że zagraniczne zawodniczki są coraz gorsze. To do ligi potrzebnych jest coraz więcej zawodniczek. Często są to "średnie Polki". Dlatego spadek poziomu jest zauważalny.
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Camillo Marcotti »

Rozszerzenie ligi, spadek oglądalności, spadek poziomu reprezentacji, więcej słabych zawodniczek - to wszystko czynniki, które spowodowały taka, a nie inną sytuację. Jak temu zapobiec? Pewnie jakoś można, ale tak na szybko może być ciężko. Można by było zacząć od zaprzestania skupowania jakichś tworów z Albanii czy innych Trynidadów i próbowanie tych młodych Polek, których co prawda już mamy pół ligi, ale niech się nawet jedna wybije z każdego klubu to mamy jakiś zysk, a jak się jakimś cudem te wynalazki sprawdzą, to moment idą gdzieś indziej.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: krzysiu »

Ogólnie dno i 5 metrów mułu
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

Cyrku z KSZO, Wisłą i PLPS ciąg dalszy.
Być może klub z Warszawy z powodu terminów odda baraże walkowerem :(
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Artek1967 »

Camillo Marcotti pisze:Rozszerzenie ligi, spadek oglądalności, spadek poziomu reprezentacji, więcej słabych zawodniczek - to wszystko czynniki, które spowodowały taka, a nie inną sytuację. Jak temu zapobiec? Pewnie jakoś można, ale tak na szybko może być ciężko. Można by było zacząć od zaprzestania skupowania jakichś tworów z Albanii czy innych Trynidadów i próbowanie tych młodych Polek, których co prawda już mamy pół ligi, ale niech się nawet jedna wybije z każdego klubu to mamy jakiś zysk, a jak się jakimś cudem te wynalazki sprawdzą, to moment idą gdzieś indziej.
Zgoda, że rozszerzenie OL było błedem, lecz większym było jej zamknięcie, a rozszerzenie było niezbyt udana próbą naprawy tego błędu. W kwestii ogladalności to siatkówka żeńska nigdy nie gromadziła tłumów, aczkolwiek bywały z tego wyjątki, nawet w obecnym sezonie. W kwestii spadku poziomu reprezentacji to uważam że jest to zasługa PZPS-u w pierwszej, a JN w drugiej kolejnosci ale to nie ten dział. Nie bardzo rozumiem stwierdzenie "więcej słabych zawodniczek"? Polek czy cudzoziemek? Jeśli polek to nie do końca sie zgodzę, bo zaczynają wchodzić do powazniejszego grania dziewczyny z rocznika 96 (złotka z MEK), a w 93-95 też jest kilka naprawde fajnych graczek. Lecz jeśli chodzi o durną polityke sprowadzania miernot z zagranicy, które kompletnie nie podnoszą poziomu sportowego swoich zespołow, co przekłada się na poziom całej ligi, to zgadzam się z Tobą w 100%. Takie zawodniczki tylko blokują rozwój naszego kolejnego pokolenia zawodniczek. Oczywiście żeby nie popaść w euforię, to granie samymi takimi zawodniczkami, nie bede się powtarzał o kogo chodzi, jest równie poważnym błędem.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Jiroux »

Nie żeby coś, ale rozmawiamy o lidze w której jeden z pierwszych klubów wisi grube pieniądze swojej podstawowej zawodniczce i jednej rezerwowej.
Czysta patologia...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: krzysiu »

Przecież to normalne w Polskim sporcie , mnie nic nie dziwi :D
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: SerCos »

Developres z brązem. Impel kompletnie zawiódł, a to Wrocławianki miały napsuć najwięcej krwi Policom.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

Coś tam "zepsuło się" od czasu kontuzji Agaty Sawickiej. Megan Courtney to też nie ta sama zawodniczka co w listopadzie czy grudniu.
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Camillo Marcotti »

No no, jeszcze się okaże, że Developres z medalem, a Resovia bez :D ciekawe, czy komuś przed sezonem przyszło coś takiego do głowy :)
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Odp: Sezon 2016/17

Post autor: hardy »

Polańska trzeci serwis w 8 rząd trybun :-D
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Noworoczny »

Takie spostrzeżenie. W siatkówce męskiej zawodnik na szóstce, w czasie, gdy piłka leci do dłoni rozgrywającego, biegnie i wybija się w powietrze, a następnie uderza piłkę, która przypadkiem znajduje się przy jego dłoni.

W żeńskiej wszystkie atakujące czekają. Piłka wpada w palce rozgrywającej. Ta wystawia. Wtedy zawodniczka na szóstce zaczyna rozbieg.

Niebrzydka ta Grobelna. Kontraktowałbym na kolejne sezony.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: SerCos »

phil pisze:Cyrku z KSZO, Wisłą i PLPS ciąg dalszy.
Być może klub z Warszawy z powodu terminów odda baraże walkowerem :(
Nie chce mi się wierzyć. To jest masakra i tłumaczenie, że w klubach z Orlen Ligi występują reprezentantki różnych krajów i nie może przesunąć meczów o kilka dni. Co za amatorka, że nie można zagrać w dni w które sami wyznaczyli :o
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”