Sezon 2016/17

Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Sezon 2016/17

Post autor: madlark »

Terminarz ORLEN Ligi sezonu 2016/17.
http://www.orlenliga.pl/news/id/28417.html
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: SerCos »

Nie myślałem, że przyjdzie mi krytykować terminarz. Tradycyjnie powinien mistrz grać z beniaminkiem w pierwszej kolejce, a tutaj mamy mecz dwóch beniaminków, Police grają z Piłą, a Sopot z Bielskiem. Chemik z jednym z beniaminków gra dopiero w szóstej kolejce (19.11.2016), a z drugim (30.11.2016) w środę, czyli promocja nowych ośrodków pełną gębą. I jeszcze ta kolejka 30 grudnia w piątek :] Pozytyw, że mistrz z wicemistrzem grają w ostatniej kolejce, a nie jak dotąd w drugiej.
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Camillo Marcotti »

Akurat mecz dwóch beniaminków nie jest złym pomysłem na początek - któraś drużyna fajnie zacznie sezon. Przy tym "standardowym" rozpisywaniu to po 5 kolejkach beniaminek miał 3:0 z 5 najmocniejszymi drużynami w lidze i pół drużyny już było do zwolnienia.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Artek1967 »

Coś mało licencji jak na chwile obecna....

http://www.pzps.pl/Informacja-dotyczaca ... czyzn.html

nawet Police nie dostały??? Mam na mysli KPS a nie PSPS
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

SevenUP pisze:Budowlane zamiast Medyńskiej mają Maj Erwardt, a Muresan i tak nie grała długo, więc jej brak chyba nie może dziwić. Obstawiałbym Budowlane na 3. miejscu, na papierze skład lepszy niż Dąbrowa i Muszynianka.
Sopot będzie dużo niżej na 90%. ŁKS ma szanse na 6-7 miejsce.
Zgadzam się z Seven Up. Według mnie Impel i Budowlani mają lepszy skład niż Dąbrowa Górnicza.
ŁKS może walczyć o miejsca 6-7. Poza nimi jest też Muszyna, wspomniana Dąbrowa, Rzeszów. Nie skreślałbym też Sopotu. To jest młoda drużyna, ale zawodniczki w niej grające mają potencjał, oczywiście nie na czołową czwórkę, ale na miejsce 8 pewnie tak (Nie wiadomo czy do drużyny zgłoszone zostaną Dąbrowska, Fedusio, Grzmocińska czy tylko jedna z nich).
Bydgoszcz będzie grać w praktycznie takim samym zestawieniu jak rok temu. Ich pozycja pewnie zależeć będzie od gry środkowych i tego jak radzić sobie będę lewoskrzydłowe. Kuligowska ma już swoje lata, Fojucik gra w kratkę, a Krzywicka to jednak tylko 175 cm.
Ciekawie może wyglądać skład Budowlanych Toruń. Są tam zarówno doświadczone zawodniczki jak i te młodsze. Mam nadzieję, że w drużynie odbuduje się Sylwia Wojcieska.

Zostają więc Bielsko, Piła, Ostrowiec, Legionowo. Nie do końca podoba mi się skład Bialskiej drużyny. Gryka nie mogła grać w pełnym wymiarze w Impelu, ponieważ miała jakieś problemy z sercem, więc nie wiem jak teraz wyglądać będzie jej gra w Bielsku. Na przyjęciu mają solidne jak na naszą ligę Brzezińską i Muchę. Na ataku jest za to Mikyskova, która miała przeciętny sezon we Francji, a jej rezerwową jest 3 atakująca Developresu z ubiegłego sezonu...
Legionowo - nie wiadomo ile w tym sezonie będzie zmian trenerów w drużynie :]
Ostrowiec - nie jestem przekonany do tej drużyny. Teoretycznie mają nowego sponsora, są bezpieczni finansowo, zapowiadają, że będą walczyć o ósemkę, ale z takim składem. Serio? Wszystkie zawodniczki w ich drużynie są przeciętne.
Piła - ważną kwestią mogą być tutaj finanse zespołu i cierpliwość zawodniczek.

Według mnie najlepsze składy na papierze ma ta trójka:
1. Chemik
2. Impel
3. Budowlani Łódź
iti
Posty: 916
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sezon 2016/17

Post autor: iti »

Jiroux pisze:Ania jest po artroskopii. Kule odstawi najwcześniej w grudniu
To w takim razie raczej cos powazniejszego niz sama artroskopia.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Artek1967 »

Wszyscy się podniecaja inauguracja OL w najblizszy weekend, a mi jakoś umknęło które zespoły otrzymały licencje... jakoś sprawa ucichła... wie ktos cokolwiek, bo nigdzie nic nie widzę na ten temat...
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

O ile dobrze pamiętam to Budowlani i Dąbrowa otrzymały licencję w późniejszym terminie.
Kilkanaście dni temu pan "manager gwiazd" napisał, że klub PTPS Piła nadal nie otrzymał licencji, a V. Pauliukouskaya nie zamierza zawierać ugody z PTPSem. Piła podobno zapłaciła za ubiegły sezon tylko jednej zawodniczce. Wisła Warszawa pisała coś na facebooku, że Joanna Sobczak będzie walczyć o zaległe pieniądze z Piły. (W tym roku podobno Piła przegrała sprawy w sądzie z Krawulską, Wilczyńską i Nadziałek). Pewnie dostaną licencję, bo teraz za późno żeby coś zmieniać i nie dopuścić któregoś z zespołów do rozgrywek.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Jiroux »

A i tak jej nie zapłacą bo nie mają z czego..
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Artek1967 »

Wcale bym sie nie zdziwił, jeśli w przypadku otrzymania licencji przez Piłę ktoś załozy sprawę przeciw PLPS w normalnym sadzie
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Camillo Marcotti »

Oj, no bo dziewczyny nie doczytały małym druczkiem na umowie, że PTPS oznacza "Przywłaszczymy Twoje Pieniądze Sobie" :D a dalej była podana tylko kwota, którą sobie klub przywłaszcza.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

Dzisiaj Lis zdobyła dla Muszyny 15 punktów (w tym aż 10 blokiem). Niestety, przy jednej z piłek meczowych doznała kontuzji kolana. Może ktoś był na meczu i widział czy wyglądało to groźnie?
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Artek1967 »

Tak więc ruszyły rozgrywki, a oficjalnego komunikatu o przyznanych licencjach nie było... i taka Piła gra... farsa
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Didek »

Piłka nożna myli się z piłką siatkową. Inne systemy.
Przy obecnych przepisach nie ma szans aby któryś klub nie dostał licencji. Dostanie je każdy. Nawet Piła. Bo sprawdza się wymogi formalne jak hala itp. O długi nikt nie pyta bo i nikt o to pytać nie musi.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

Muszyna nie ma odpowiedniej hali. Nigdy nie miała i pewnie mieć nie będzie, a jednak grają w Orlen Lidze. Wymogi są, ale tylko teoretycznie.
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Camillo Marcotti »

I od razu afera z Dąbrową. Ciekawe, że w Dąbrowie nagle zdziwieni, że Sobolska nie powinna grać jako Polka. Taka sama z Niej Polka jak z Gladyra czy Achrema, więc skoro oni nie grają jako Polacy, to niby czemu Sobolska ma?
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: SerCos »

Podobno było wysłane zapytanie przed podpisanie kontraktu przez Dominikę w marcu i miała grać jako Polka, dlatego Dąbrowa ją zakontraktowała, tak twierdzi Jakub Dolata na konkurencyjnym portalu. ten stan rzeczy miał funkcjonować tylko w tym sezonie.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: hunter »

Ogromnie żałuję, że wczorajszego meczu nie było w telewizji... :(
1 set zaczyna się od prowadzenia 0-7 Legio, Łódź dochodzi na 19-20, żeby przegrać do 21.
2 set z kolei Łódź zaczyna 14-1 i wygrywa do 8.
3 set Legio przegrywa ze stanu 10-17 i przegrywa do 21.
Kwintesencja patoligi
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

To w przypadku tych dwóch zespołów akurat normalne. Budowlani często tracą przewagi, a Legionovia uwielbia tracić punkty seriami. Pojedynki tych drużyn dość często są takie "zmienne". Dlatego sądzę, że Budowlane mogą stracić szansę na walkę o medal. Gdzieś potracą punkty i pewnie się okaże, że zajmą 5 miejsce po fazie zasadniczej.
Z tego co widziałem w statystykach to Grobelna na razie bardzo słabo. Może to wina rozgrywającej. Z Niemczech z Valerie Nichol grało jej się bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Artek1967 »

Czy wyniki pierwszej kolejki były do przewidzenia? Chyba niekoniecznie.W meczu Dąbrowa - Rzeszów spodziewałem sie większej walki o sety. i zdecydowanie więcej spodziewałem się po ŁKS-ie (na plus postawa Torunia!), ale jak widac w mieście Łodzi zawsze musi się coś dziać. W pozostałych faworyci nie zawiedli. Niestety poziom ligi slabiutki. Skoro seta ugrały Sopot, Bydzia czy Legionowo... mizeria.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Jiroux »

Grobelna póki co słabo poza zagrywką, ale to dlatego że jest beznadziejnie nie zgrana z Pavlą. Nie było kiedy. Do tego dziewczyny przed meczem na Atlasie miały jeden trening. Bo wcześniej hala była zajęta motocrossem. Tak ją sprzątali że...

Legionovia gra zaskakująco dobrze. Uwijają się w obronie aż miło patrzeć, tylko tracą punkty seriami błędów co trochę to skreśla. Adamek jest daremna. Trener Nawrocki niestety jest zachwycony Alą Grabką. Chociaż fakt, po Bałdydze to spory wzrost w górę, ale i tak...
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Artek1967 »

phil pisze:Dzisiaj Lis zdobyła dla Muszyny 15 punktów (w tym aż 10 blokiem). Niestety, przy jednej z piłek meczowych doznała kontuzji kolana. Może ktoś był na meczu i widział czy wyglądało to groźnie?
Niestety pech Małgosi.. oficjalne info

http://www.mksmuszynianka.com/wiadomosc ... I.facebook
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Artek1967 »

Ładny początek... będZie sie działo

http://siatka.org/pokaz/decyzja-sprawie ... gorniczej/
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Camillo Marcotti »

Coś to słabo klub załatwił, skoro sami nie wiedzieli, że Sobolska nie jest polska. Ale to ich problem, że się nie upewnili. A że przy okazji Rzeszów skorzystał to mnie nawet cieszy :)
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: SerCos »

Podobno dostali odpowiedź, że w tym sezonie będzie traktowana jako Polka, dlatego z nią popdisali :D
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Artek1967 »

SerCos pisze:Podobno dostali odpowiedź, że w tym sezonie będzie traktowana jako Polka, dlatego z nią popdpisali :D
pytanie od kogo ją dostali ? Od Dolaty? :D
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: SerCos »

Podobno od PLPS
- Dominika Sobolska podpisała z nami kontrakt 2 marca 2016 roku, czyli jeszcze przed wejściem w życie nowych przepisów. Zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie regulacjami powinna być traktowana do końca sezonu 2016/2017 jako zawodniczka krajowa. Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej S.A. i z otrzymanych informacji jasno wynikało, że tak będzie - tak w specjalnym oświadczeniu prezes MKS-u Robert Koćma
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Camillo Marcotti »

Jeżeli mają umowę boskową to mogą się wypchać. Chyba że rzeczywiście ktoś z zarządu PLPS'u wystawił im to na piśmie, to wówczas mogą się odwoływać.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: SerCos »

Jest jeszcze wypowiedź Magdy Śliwy, ale niewiele to zmienia

http://www.mks.dabrowa.pl/aktualnosci/j ... cyzja.html

Istotna jest data, kiedy PLPS wprowadziła przepis, albo poinformowała kluby, bo też to, że wszyscy słyszeli, że będzie ten przepis wprowadzony to nic nie znaczy.
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Camillo Marcotti »

Ja poprostu myślę, że to się nie liczy do kontraktów, które trwały (jak Tichacka). Bo przecież przed przegłosowaniem zarówno Zaksa mogła sobie podpisać Gladyra, jak i Resovia Achrema, a dzień później przegłosować sprawę. Sobolska była podpisywana w momencie, gdzie już było wiadomo, że w przyszłym sezonie tak będzie (gdyby nie było wiadomo, to by nie sondowali czy to na pewno Polka, tylko zakontraktowali, bo przecież ma polski paszport). To jednak inny przypadek niż Tichacka, na który się powołują.



Po mojemu jeżeli nie mają zapewnienia na piśmie, to mogą sobie tak gadać. A nawet jeżeli ktoś w PLPS'ie im tak powiedział, a nie mają na to dowodu, to sami są sobie winni.
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”