Sezon 2016/17

SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2016/17

Post autor: SevenUP »

No właśnie, patrząc na to jak gra Łukasik czy Damaske można się zastanowić dlaczego one grzały ławę, a grała Kaczorowska z Efimienko :] No ale niestety tak w Polsce jest, że jak zawodniczka jest młoda to niech sobie siedzi, bo starsza koleżanka była droższa...

Może całe szczęście, że Sopot stracił sponsora, na Chemika i tak był za słaby, a teraz przynajmniej młode dziewczyny sobie pograją i wcale jak widać batów nie zbierają. Damaske powinna być już rok temu szóstkową zawodniczką, a co miał Micelli na myśli z Kaczorowską, to tylko on wie. A tegoroczne jej występy są tego najlepszym dowodem.

Nie zdziwię się jak Sopot skończy sezon nie jak wszyscy założyli w dole tabeli, ale w czołowej 6. Chemik, Impel i Budowlane będzie ciężko pokonać, ale resztę w zasadzie czemu nie?
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

Zmieniając temat, szkoda, że Polsat Sport nie będzie transmitować poniedziałkowego meczu pomiędzy ŁKSem, a Budowlanymi. Podobno to PLPS wybiera mecze do transmisji i dziwnym trafem, po raz kolejny wybrano Developres. Transmitują 1 mecz na kolejkę (i to z wielką łaską) i przypadkowo będzie to czwarty z 4 dotychczasowych meczów Developresu :D
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: SerCos »

Myślałem, że Chemik to będzie profesjonalny projekt na wzór klubów włoskich, a wychodzi na to, że podobnie jak PZPS z reprezentacją tak włodarze z Polic nie maja na ten klub żadnych pomysłów. Z głośnych nazwisk przed sezonem wyszło tyle, że coraz starsza Jagieło jest podstawową zawodniczką, a za to Smarzek i Montano grzeją ławę. Nie wiem co ma z tego zostać stworzone. Polską ligę z pewnością wygrają, ale mogli to zrobić dużo mniejszym kosztem.
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

Ten skład nie do końca miał tak wyglądać, ale przez sponsorów wyszło jak wyszło. Trenerem miał być Marichev, a Smarzek w ogóle miało tam nie być.
Głuszak w jakimś wywiadzie dla lokalnej prasy mówił, że Smarzek na początku nie było w "14", tylko jakaś inna przyjmująca. Malwina miała iść na wypożyczenie i chciała iść na wypożyczenie - tak mówiła w jednym z materiałów na SiatkarskaLiga.tv
Nie wiem czy Nikola Abramajtys miała być w składzie, czy jakaś inna środkowa (bo to też dziewczyna "znikąd")
Zauważcie, że PGNiG i Energopol zniknęli z koszulek Chemika.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: SerCos »

Wszystko się zgadza tylko mieli testować Smarzek na lewym czy Montano, a się okazuje, że wychodzi Ola Jagieło, a przy kontuzji Anki Werblińskiej pierwszą zmianową jest Blagojevic. I te serie zarówno z Bydgoszczą jak i Rzeszowem nie wypada tracić kilka razy w meczu po ponad 6 punktów z rzędu. Ja nie twierdzę, że tak się nie da grać, ale przy dobrym przyjęciu Policzanki nie potrafiły kończyć ataku, a Rzeszów z Dąbrową grał fatalnie w przyjęciu, w tym elemencie Policzanki również nie zachwyciły.

Ja rozumiem młody trener i się uczy, ale żeby nie było tak jak z Nawrockim, gdzie wszystkie reprezentacje grające z Dominikaną otwierały Martinez prostą i blokowały skos, a Polki przez cały mecz skakały przy antence. Wszyscy to widzieli, a trenerzy nie i żadnych wniosków nie wyciągnęli.

Wystarczy spojrzeć na Blagojevic przy przebitej piłce przy decyzji, że nie skaczą do bloku Polki stoją pod siatką i czekają na nie wiadomo co, a Serbka szybko odwraca się i dogrywa przebitą piłkę i takie niuanse widać potem na reprezentacji. Wiadomo, że pewnych rzeczy się nie obejdzie, ale jak się ogląda reprezentacje po przejęciu przez dobrych trenerów to widać różnice w ustawieniach w asekuracji czy systemu blok-obrona. Nie pamiętam już, który trener po przyjściu do polskiej ligi musiał modyfikować u zawodniczek pozycje wyjściową przy przyjęciu zagrywki.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/17

Post autor: grzegorzg »

SerCos pisze:Ja rozumiem młody trener i się uczy, ale żeby nie było tak jak z Nawrockim, gdzie wszystkie reprezentacje grające z Dominikaną otwierały Martinez prostą i blokowały skos, a Polki przez cały mecz skakały przy antence. Wszyscy to widzieli, a trenerzy nie i żadnych wniosków nie wyciągnęli.
To "wieszanie się" na/przy antence jest - no, niech bedzie z zadęciem :D - immanentną cechą kazdego niedoświadczonego/nieogranego zawodnika/czki. I sobie często mozna mówic do us... śmierci, a czasem to juz lepiej przestac, zeby delikwenta/tki dodatkowo nie stresowac, bo zaraz nie przyjmie zagrywki. ;) Napatrzyłem sie na to na wszystkich mozliwych poziomach oraz znam z autopsji.

Ach, jakie to wszystko proste. Trzeba by maila do wydziału szkolenia wysłac z linkiem....
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2016/17

Post autor: SevenUP »

Zdaje się, że Nawrocki to na czasie to mówił, że blokujemy prostą :] Tu nie chodzi o efekt, bo czasem trener swoje, a zawodniczka swoje, ale z tego co pamiętam było to słychać na którymś z czasów.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Sezon 2016/17

Post autor: ldz »

nie spodziewałam się, że dojazd na derby Łodzi zajmie mi niewiele mniej czasu niż dojazd na mecze repry :o
mimo pewnego zwycięstwa Budowlanych całkiem przyjemnie mi się to oglądało. Znacznie bardziej niż ostatni mecz damskiej siatki, jaki widziałam, czyli jakiś pojedynek Chemika w LM. Szacun dla ultrasów ŁKSu za doping ;)
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Jiroux »

Dopingowo świetna robota. Dawno nie było takiej atmosfery i koło 5 tysiecy ludzi na paniach w AA. Bardzo przekonująca wygrana Budowlanych i historyczny lider. W sumie lubię takie poniedziałki
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2016/17

Post autor: SevenUP »

Budowlane mają mocny zespół, ale czuję że na finał zabraknie siły ognia. Albo lepszej atakującej, albo przyjmującej bardziej ofensywnej. Trochę w sumie zespół podobny do Chemika, tylko z gorszą atakującą.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Artek1967 »

Mecz bez historii. ŁKS nie miał przyjecia, Iza Szyjka zagrała chyba najgorszy mecz w karierze, a pozostałe przyjmujące tez miały ogromne problemy. Najwieksze zagrożenie ze strony ŁKS to tylko Kowalińska, środka kompletnie brak.... strasznie słabo to wygladało. I generalnie tak mi się rzuciło że to w sumie dość niewysoka druzyna jak na najwyższą klasę rozgrywkową.

A po drugiej stronie siatki najbardziej podobała mi sie Polańska, która doskonale wykorzystywała swoje parametry na siatce, zarówno blok jak i atak. Zgoda, ze Pycia wcale jej nie ustępowała jednak Gabi (poza oczywiście zagrywką, której sie chyba do końca kariery nie nauczy) gała zdecydowanie efektowniej :)

MVP Grobelna... hmmm na niski ŁKS wystarczyła, ale chciałbym ja zobaczyc grajaca przeciwko zespołowi lepiej grającemu zarówno blokiem jak i w obronie, bo tego zdecydowanie zabrakło dziś ŁKS-owi.

Ale żeby nie było tak ślicznie to kto wymyslił DWA (słownie- dwa!) automaty do opłat za parking!?! Q***! przeszło godzine stałem w kolejce, a te genialne automaty ewidentnie nie chciały współpracować.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Jiroux »

Szyja w obronie grała bardzo dobrze. Resztę może pomińmy milczeniem. ŁKS jest niski i ja wiem że Muhlsteinova to dziewczyna trenera, ale jak się wszystko wali to można by chociaż na chwilę Tomczyk wpuścić... Budowlane miały ŁKS przede wszystkim świetnie rozpisany i udało się przykryć to, że znowu Beier gra w ataku poniżej jakiegokolwiek poziomu
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Artek1967 »

Jiroux pisze:Szyja w obronie grała bardzo dobrze. Resztę może pomińmy milczeniem. ŁKS jest niski i ja wiem że Muhlsteinova to dziewczyna trenera, ale jak się wszystko wali to można by chociaż na chwilę Tomczyk wpuścić... Budowlane miały ŁKS przede wszystkim świetnie rozpisany i udało się przykryć to, że znowu Beier gra w ataku poniżej jakiegokolwiek poziomu
Z Twoja ocena Szyjki kompletnie się nie zgodze, wpadały jej takie piłki, że szkoda gadać- naprawdę słabe spotkanie w jej wykonaniu. Widziałem jej mecze jeszcZe w kadetkach (!) w których grała zdecydowanie lepiej niz w tym meczu. A druga sprawa, w kwestii wpuszczenia Tomczyk, to przy tak koszmarnym przyjęciu to by kompletnie nic nie zmieniło. Patrycja jest dość wolna i pewnie większość jej wystaw byłaby dyszlem, który pozwalałby na dokładne postawienie bloku, a po drugiej stronie siatki były dobre "parametry" w tym elemencie. Obie Kaśki i Iza moga o tym coś powiedzieć. O ile bloki punktowe są jeszcze w statystykach (apropos chetnie bym jeobejrzał z tego meczu, obojetne przez kogo robione) to ilość wybloków była bardzo duża.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
adrians
Posty: 4
Rejestracja: 21 lis 2016, o 19:43

Re: Sezon 2016/17

Post autor: adrians »

Sędziowie dostosowują się poziomem do zawodniczek w tym roku. Właśnie oglądam mecz Wrocław-Dąbrowa i w 1 secie przy stanie 23:23 pani sędzia pokazuje aut mimo, że 50 cm obok niej piłka wyraźnie dotyka bloku zawodniczek Dąbrowy (set dla przyjezdnych). W 3 secie przy stanie 24:24 nie gwiżdże siatki i mamy kolejny set dla przyjezdnych.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Jiroux »

Typowy poziom OL. Chyba w zeszłym sezonie tuż przy mojej twarzy a przed nosem sędziego Kaliszuk bije za antenką. Akcja trwa dalej...
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

Sędziowie w tym sezonie to porażka. Naprawdę, poziom sędziowania spadł i to bardzo. Już rok temu Vasja Lipicer (2 trener Atomu) śmiał się z poziomu sędziowania w naszej lidze. Szkoda, że nie widzi tego co się obecnie dzieje.
Pamiętam, że był taki mecz w Łodzi, że sędzia dał punkt drużynie, która zaatakowała za antenką (Budowlanym - chyba atakowała Brzezińska). O ile się nie mylę to był sędzia Wolski. Zabrał wtedy punkt Dąbrowiankom :D
W kolejnym meczu w DG był ten sam sędzia i też jakaś kontrowersyjna sytuacja.

Pamiętam jak 2 sezony temu Beier (Bielsko-Biała) zwróciła uwagę, że Impel ma błąd ustawienia. Sędziowie nie byli w stanie tego "ogarnąć". Sprawdzanie zajęło im z 15 minut. Wyszło na to, że jednak błędu nie było i sędziowie mieli pretensje do drużyny z Bielska i ich kapitan Horki i chyba nawet dali jej czerwoną kartkę. A takie sprawdzenie ustawienia chyba zawsze powinno być możliwe - ale jak widać to za wysokie progi dla naszych sędziów.

Nie wiem też czy to ja źle oglądałem, ale wydawało mi się, że podczas meczu Wrocław-Bielsko (w tym sezonie) źle zostały policzone punkty drużynie z Bielska (o 1 za mało w którymś z setów, bodajże drugim).
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Elgarten »

Od dzisiaj po Developersie mam drugi "ulubiony" zespół w lidze: http://siatka.org/pokaz/chemik-police-p ... szynianki/
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Jiroux »

http://www.mksmuszynianka.com/wiadomosc ... 1,375.html

To ja to w takim razie tu tylko zostawię
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Camillo Marcotti »

A dlaczego wszyscy mają się zgadzać na przenoszenie meczów, "bo tak"? Terminarz był ustalony i każdy się na niego zgodził. Grając LM trzeba brać pod uwagę, że może się tak zdarzyć. Większość siatkarek z Polic zarabia nie małe pieniądze i korona im z d*py nie spadnie, jak raz zamiast spędzić miły wieczór z rodziną pojadą do Muszyny i raczą zagrać tam mecz.

Nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę za przenoszeniem meczów, bo to stwarza więcej problemów niż pożytku. Skoro mają zbyt napięty terminarz, to niechby nie szli do tej Ligi Mistrzyń, przecież nie oszukujmy się, skoro lepszymi składami nic tam nie ugrały, to teraz tym bardziej nie ugrają. A dlaczego Muszyna ma czekać, aż Ania i spółka łaskawie nagadają się z rodziną, wypoczną i złoją ich do zera, jak tak będą miały większe szanse? I najlepsza argumentacja: "przecież my reprezentujemy Polskę na arenie międzynarodowej, to powinno nam się iść na rękę". Łaskę robią, że reprezentują? Zresztą tak, jak kluby OrlenLigi reprezentują Polskę, to... Podobnie swego czasu reprezentacja piłkarska reprezentowała Polskę. Kit i dwa metry mułu, ale nie, cała liga ma być im wdzięczna i kłaść się po parkiecie, bo jaśnie Ania i inne Anioły raczą reprezentować Polskę w LM.
iti
Posty: 916
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sezon 2016/17

Post autor: iti »

Nie zagalopowales sie troszeczke?
Granie w odstepie 2 dni w zawodowym sporcie to czysta glupota.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Didek »

Camillo Marcotti pisze:A dlaczego wszyscy mają się zgadzać na przenoszenie meczów, "bo tak"? Terminarz był ustalony i każdy się na niego zgodził. Grając LM trzeba brać pod uwagę, że może się tak zdarzyć. Większość siatkarek z Polic zarabia nie małe pieniądze i korona im z d*py nie spadnie, jak raz zamiast spędzić miły wieczór z rodziną pojadą do Muszyny i raczą zagrać tam mecz.

Nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę za przenoszeniem meczów, bo to stwarza więcej problemów niż pożytku. Skoro mają zbyt napięty terminarz, to niechby nie szli do tej Ligi Mistrzyń, przecież nie oszukujmy się, skoro lepszymi składami nic tam nie ugrały, to teraz tym bardziej nie ugrają. A dlaczego Muszyna ma czekać, aż Ania i spółka łaskawie nagadają się z rodziną, wypoczną i złoją ich do zera, jak tak będą miały większe szanse? I najlepsza argumentacja: "przecież my reprezentujemy Polskę na arenie międzynarodowej, to powinno nam się iść na rękę". Łaskę robią, że reprezentują? Zresztą tak, jak kluby OrlenLigi reprezentują Polskę, to... Podobnie swego czasu reprezentacja piłkarska reprezentowała Polskę. Kit i dwa metry mułu, ale nie, cała liga ma być im wdzięczna i kłaść się po parkiecie, bo jaśnie Ania i inne Anioły raczą reprezentować Polskę w LM.
Police mają rację. Droga do łatwych nie należy a i zima. Mogła Muszyna pójść na rękę.

Zresztą przyjdzie Polsat to i o 2 dni przesuną.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Artek1967 »

Warto wysłuchać jak to z drugiej strony wyglada

http://www.mksmuszynianka.com/wiadomosc ... 1,375.html

Z innej jeszcze strony KPS Chemik Police nie jest tak bardzo w porządku jakby to mogło wyglądac po ich wypowiedziach.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: phil »

1. W ubiegłym sezonie Budowlani nie przełożyli meczu z Atomem. Atom grał bez kontuzjowanej Klaudii Kaczorowskiej, a 2 dni później miał mecz we Włoszech. Nikt tego tak bardzo nie przeżywał. Klub wystosował prośbę, Budowlani się nie zgodzili.
2. Rok temu Chemik nie chciał przełożyć meczu w PP z Rzeszowem. Dziewczyny dzień wcześniej grały jakiś mecz (chyba z Legionowem), a kolejnego miały już grać w Szczecinie z Chemikiem. Rzeszów wysłał tam swój "trzeci skład" (tylko siódemkę zawodniczek: 2 libero, 3 atakującą, środkową Janicką i inne które do tej pory mało grały).
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Camillo Marcotti »

iti pisze:Nie zagalopowales sie troszeczke?
Granie w odstepie 2 dni w zawodowym sporcie to czysta glupota.
Głupotę zrobił ktoś, kto ułożył tak terminarz. To nie jest problem Muszynianki.
Jolly
Posty: 747
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 07:57

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Jolly »

Camillo Marcotti pisze:
iti pisze:Nie zagalopowales sie troszeczke?
Granie w odstepie 2 dni w zawodowym sporcie to czysta glupota.
Głupotę zrobił ktoś, kto ułożył tak terminarz. To nie jest problem Muszynianki.
Resovia gra czwartek, sobota i to oba mecze na wyjeździe. Sorry taki mamy klimat.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Jiroux »

Lube grało wyjazd w Modenie w niedzielę, by we wtorek mieć mecz w Berlinie. Ktoś tam płakał?
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Camillo Marcotti »

Ależ tu emocjonująco... :)
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: SerCos »

Tore Aleksandersen zastąpił Mariusza Wiktorowicza w Bielsku.

Do Dąbrowy z Wrocławia dołączyła Aleksandra Sikorska.

Niestety widać, że liga jest zdecydowanie słabsza i Chemik i cała reszta.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: Artek1967 »

SerCos pisze:Tore Aleksandersen zastąpił Mariusza Wiktorowicza w Bielsku.
troche dramatyczny ruch, z kasą podobno nie najciekawiej a tu takie wydatki...
SerCos pisze:Do Dąbrowy z Wrocławia dołączyła Aleksandra Sikorska.
..i tu zakończylismy eksperyment z Olą na przyjeciu :)
SerCos pisze:Niestety widać, że liga jest zdecydowanie słabsza i Chemik i cała reszta.
na tle pozostałych drużyn OL to Chemik jest hegemonem, ale na LM to juz tak pięknie nie wyglada.... chyba też jest słabszy niz rok, dwa lata temu
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2016/17

Post autor: SerCos »

Nie za bardzo wiem o co chodzi z tymi zmianami w Chemiku, co mecz grają innym składem, ani grania na LM, ani nie ćwiczą jakiś wariantów rozegrania, nie ogrywają Smarzek, która potrzebuje dużo gry na przyjęciu za to ogrywają Bełcik i Blagojević. W dodatku w tym sezonie traciły już sety z ŁKS-em, KSZO, Pałacem czy Bielskiem. Nie za bardzo wiem w czym takie granie ma pomóc.
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”