Transfery 2017/18

krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: krzysiu »

Mega dziwny zjazd Efimienko do ,,bazy"
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2017/18

Post autor: SevenUP »

Jasne, Gajewska pod Micellim bardzo się rozwinie jak nawet nie da jej powąchać boiska. On słynie z trzymania składu przez cały sezon i mecz bez zmian, nawet jak drużyna nic nie gra, już nie mówiąc o trzymaniu na boisku Kaczorowskiej zamiast Damaske. Więc na moje oko Gajewska zagra z 3 razy w sezonie po secie i na tym się skończy. A z młodych rozgrywających gra chyba najfajniejszą siatkówkę i cały jej postęp w Sopocie pójdzie w piach.

A co do Efimienko, to w lidze włoskiej grała fatalnie, więc nie wiem co takiego dziwnego. W końcu fachowiec Nawrocki zawsze ją powołuje, to można powiedzieć że kupili reprezentantkę. A że Zuza średnio miała z 25% w ataku i 1 blok na mecz, no to co... :]
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transfery 2017/18

Post autor: mewa »

SevenUP pisze: A że Zuza średnio miała z 25% w ataku i 1 blok na mecz, no to co... :]
Ja zanim napiszę, lubię sprawdzić...

193 ataki - 68 punktów - to daje średnią 35,2% w tym sezonie.
blok - 54 punkty w sezonie, co daje śrdenią 0,75 na set, 2,45 punktowego bloku na mecz.

Pomyliłeś się o 10 punktów procentowych (40%) jeśli chodzi o atak i 245% jeśli chodzi o blok. Masz spory margines błędu w tym co piszesz... Zakładając, że wiesz, co piszesz :)
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Zuza była jedną z czołowych blokujących ligi. Także trochę przestrzeliłeś SevenUP.
Myślisz, że Gajewska zrobiłaby większy postęp np. u Makowskiego? :D
W Sopocie Lorenzo dawał szanse Bełcik, Radenkovic i Kaczmar.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery 2017/18

Post autor: SevenUP »

A mam podstawowe pytanie, czy oglądałeś te mecze? Mi sie udało całkiem sporo, mimo że to nie topowa drużyna ale z 2/miesiąc widziałem. I naprawdę szału nie ma.

Natomiast średnia z całego sezonu naturalnie pokazuje lepsze mecze i gorsze, mi natomiast bardziej chodziło o to co się dzieje najczęściej, oczywiście statystyk nie sprawdzałem i nie znam ich na pamięć na wyrywki. Tylko że statystyki można sobie nabijać na słabszych zespołach. Natomiast wrażenie wzrokowe nie jest korzystne zdecydowanie,

35.2 % to wciąż bardzo zły wynik jak na środkową, jakiś 15% mniej od porządnej zawodniczki. i 6-7% mniej niż granica przyzwoitości.

Phil, 0.75 bloku na mecz? To jest czołówka czego? To jest dosyć słaby wynik jak na środkową, raczej 1/blok na set to taki standard. CHoć i tak te statystyki wyglądają lepiej niż gra Zuzy, niestety.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transfery 2017/18

Post autor: mewa »

SevenUP pisze:A mam podstawowe pytanie, czy oglądałeś te mecze? Mi sie udało całkiem sporo, mimo że to nie topowa drużyna ale z 2/miesiąc widziałem. I naprawdę szału nie ma.
Co innego wrażenie i ocena - tu dyskutować nie ma co, co innego liczby, które podałeś fałszywe.
SevenUP pisze:Natomiast średnia z całego sezonu naturalnie pokazuje lepsze mecze i gorsze, mi natomiast bardziej chodziło o to co się dzieje najczęściej
No nie, pisałeś o średniej. Średnia oznacza, że były mecze i lepsze i gorsze.
SevenUP pisze:Phil, 0.75 bloku na mecz? To jest czołówka czego? To jest dosyć słaby wynik jak na środkową, raczej 1/blok na set to taki standard. CHoć i tak te statystyki wyglądają lepiej niż gra Zuzy, niestety.
Teraz już naprawdę twierdzę, że nie wiesz, o czym piszesz, w dodatku nie czytasz tego, co piszą inni. Przeczytaj mój poprzedni post raz jeszcze.

Można lubić zawodniczkę lub nie. Można oceniać ją dobrze, lub też wręcz przeciwnie. Ale jak się zakłamuje liczby, a po zdemaskowaniu tego brnie się w to dalej, to ja jjuż zakładam złą wolę :)
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

SevenUP pisze: Phil, 0.75 bloku na mecz? To jest czołówka czego? To jest dosyć słaby wynik jak na środkową, raczej 1/blok na set to taki standard. CHoć i tak te statystyki wyglądają lepiej niż gra Zuzy, niestety.
0,75 na set.
Sprawdź statystyki bloku innych środkowych ;)
Rozumiem, że można być fanem Budowlanych i nie lubić ŁKSu, ale bez przesady.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Transfery 2017/18

Post autor: lipton »

No ale trzeba Zuzie oddać, że w ataku nie poszalała. Patrząc w zbiorcze statystyki środkowych Serie A jest dopiero na 35-tym miejscu jeśli chodzi o skuteczność w tym elemencie i wyprzedza ledwie kilka zawodniczek. W bloku natomiast spisywała się zdecydowanie lepiej i ze wspomnianymi 0,75 pkt/set jest na bardzo wysokiej, czwartej pozycji. Niezłe siódme miejsce zajmuje też w rankingu asów/set (0,18).
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: krzysiu »

A czy ona kiedyś szalała w ataku i ogólnie Polska środkowa kiedyś szalała w ataku nie licząc śp.Agaty Mróz ,czasami Bednarek Kaszy i pewnie jeszcze ktoś by tam się znalazł - no nie mamy środkowych wysokich,mobilnych
erminka89
Posty: 32
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:31
Płeć: K

Re: Transfery 2017/18

Post autor: erminka89 »

podobno Paszek w Krakowie.
BKS1922
Posty: 12
Rejestracja: 29 kwie 2017, o 10:22

Re: Transfery 2017/18

Post autor: BKS1922 »

Emilia Mucha z nowym kontraktem w Bielsku- Białej :D
erminka89
Posty: 32
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:31
Płeć: K

Re: Transfery 2017/18

Post autor: erminka89 »

O
Camillo Marcotti

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Camillo Marcotti »

Emilka na przyszły sezon i tak miała. Przedłużyła na dłużej?
bielszczanek
Posty: 123
Rejestracja: 1 maja 2016, o 10:08
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: bielszczanek »

Tak tak przedłużyła jeszcze o rok :)
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Didek »

Podobno Ania Grejmam rozmawia na temat transferu z Developresem.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2017, o 10:18 przez Didek, łącznie zmieniany 1 raz.
ollo0
Posty: 383
Rejestracja: 3 kwie 2017, o 18:07
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: ollo0 »

Skoro Ania rozmawia z Developressem to Bartek z Resovią ?
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Być może rozmawia z Resovią. Ze Skrą jeszcze niczego nie podpisał. Czeka na ogłoszenie nazwiska nowego trenera. (Piechocki mówił, że ogłoszą do niedzieli).
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Artek1967 »

Podobno Agnieszka Wołoszyn kończy karierę? Pisze podobno gdyż z innej strony słyszałem, że ma grac w Energetyku Poznań... może red.Mewa wie cos z pierwszej ręki :)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery 2017/18

Post autor: VernonRoche »

Żeby nie zaśmiecać wątku Skry, to odpowiem tutaj:
krzysiu pisze:W tym sensie,że za duzo zarabiają a nie są tyle warte i to mówił nawet Dolata,że rynek jest przepłacony
Tak, ale ja pytałem co jest kryterium wartości według Ciebie, a na to mi nie odpowiedziałeś. Nie są tyle warte bo?

Wartość zawodniczek (zresztą czegokolwiek) określa rynek, funkcja popytu i podaży, ile ktoś za coś jest w stanie zapłacić w stosunku do tego za ile ktoś chce sprzedać. Myślałem że to oczywiste.
erminka89
Posty: 32
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:31
Płeć: K

Re: Transfery 2017/18

Post autor: erminka89 »

Kwiatkowska Babicz następny sezon w Pile
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: krzysiu »

są słabe i dostaja tyle bo rynek jest mierny i trzeba płacic wiecej niz sa warte - kontrakty sa za wysokie i nieadekwatne do um. jezeli Dolata mowi ze u nas niektore mialy tyle co we Wloszech to pokazuje ze sie marnotrawi pieniadze
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transfery 2017/18

Post autor: mewa »

Artek1967 pisze:Podobno Agnieszka Wołoszyn kończy karierę? Pisze podobno gdyż z innej strony słyszałem, że ma grac w Energetyku Poznań... może red.Mewa wie cos z pierwszej ręki :)
Agnieszka z pewnością na brak ofert nie może narzekać, ale z tego co wiem nie podjęła jeszcze decyzji, czy zagra w przyszłym sezonie. Energetyk też pewnie złoył ofertę, ale chyba jeszcze daleko do tego, żeby powiedzieć, że będzie tam grać, jak i do tego, że będzie w ogóle grać :)
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Artek1967 »

mewa pisze:
Artek1967 pisze:Podobno Agnieszka Wołoszyn kończy karierę? Pisze podobno gdyż z innej strony słyszałem, że ma grac w Energetyku Poznań... może red.Mewa wie cos z pierwszej ręki :)
Agnieszka z pewnością na brak ofert nie może narzekać, ale z tego co wiem nie podjęła jeszcze decyzji, czy zagra w przyszłym sezonie. Energetyk też pewnie złoył ofertę, ale chyba jeszcze daleko do tego, żeby powiedzieć, że będzie tam grać, jak i do tego, że będzie w ogóle grać :)
Bartek, jesli bedzie konkurs na ministra w MSZ składaj aplikacje :D tak dyplomatycznej odpowiedzi nie widziałem na tym Forum :D
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

krzysiu pisze:są słabe i dostaja tyle bo rynek jest mierny i trzeba płacic wiecej niz sa warte - kontrakty sa za wysokie i nieadekwatne do um. jezeli Dolata mowi ze u nas niektore mialy tyle co we Wloszech to pokazuje ze sie marnotrawi pieniadze
A z czego to po części wynika? Z limitów. Mamy 14 drużyn w lidze. Na boisku mogą być tylko 3 zawodniczki zagraniczne, więc te najlepsze Polki oczekują wysokich zarobków, bo mogą sobie na to pozwolić.
W Niemczech jest 12 zespołów nie ma limitów. Często grają tańsze i lepsze zawodniczki zagraniczne (głównie młode Amerykanki).
We Włoszech na 12 drużyn na boisku mogą być 4 zawodniczki zagraniczne. Kluby często ściągają po 5-6 zagranicznych zawodniczek. Więc tam tych Włoszek potrzebnych jest mniej. Ponadto każda z drużyn ma rozbudowane szkolenie młodzieży w różnych kategoriach wiekowych i w razie jakichś kontuzji itd to te młode Włoszki "wskakują" do drużyny.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: krzysiu »

nie wiem,dla mnie to przeplacanie skoro czasami Albanki itp.biora mniej niz młode Polki ktore nic nie pokazaly
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Nie tylko Albanki biorą mniej :D
Tak jak wspomniałem wyżej. Mało jest bardzo dobrych Polek, a kimś te 150 miejsc (i więcej) w lidze trzeba zapełnić.
Chemik wykupił Smarzek z Legionowa za 600 tys.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Jiroux »

Smarzek to akurat specjalny przypadek skoro jej kontrakt w Policach jest trzy, lub cztero letni. Miała ważny z Legionovią plus Legionowo za ten hajs dokończyło sezon.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: krzysiu »

Alex Holston (OPP, USA) in Chemik Police. wg.inside volley
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: SerCos »

Potwierdzone info na jej twiterze. Świetny transfer.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: krzysiu »

2letni kontrakt ;)
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”