Sezon 2018/2019

dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: dezerter »

Tak jak pisałem wyżej, prawdziwa katastrofa w AZSie, 0-3 bez walki, Mickiewicz na falii, trzecia wygrana za trzy punkty. Co do meczu Olimpii, wygląda na to, że kolejny sezon się przeslizgają tym razem kosztem AZSu Cze-Wa :| Za to Norwid gra świetnie i zasłużona pozycja po rundzie jesiennej.Podobnie Wrocław, bardzo udana runda w ich wykonaniu, na pewno zaskoczyli na plus. Czy jest ktoś z Tomaszowa Maz? Jak tam wygląda z infrastrukturą, kolejny sezon w "czubie" tabeli może jakaś Plus Liga z tyłu głowy? :] I takie spostrzeżenie 12ty Kluczbork traci do strefy play-off tylko lub aż- 6pkt. Liga wyrównana i będzie się działo w rundzie rewanżowej.
Edit:

Do kolegi mAiZkSe. Tichaczek znalazł zatrudnienie w MKS Będzin, czyli wypada z Twojej układanki. A tak w ogóle, to niezła "patolka" się odwala w tej Plus Lidze. Podobno w Szczecinie będą grać zawodnicy z innych drużyn, którzy nie mogą liczyć na grę w swoich zespołach. Ciekawy jestem na jakich warunkach chcą to klepnać i czy wystarczy zawodników, bo w kolejce Bydgoszcz chociaż podobno coś tam miasto pomogło. Powinni zamknąć ligę z powrotem!!! :] :] :]
Awatar użytkownika
mAiZkSe
Posty: 576
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:59
Płeć: M
Lokalizacja: Czę100chowa...

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: mAiZkSe »

Witam Kolegę.

Nie take AZSy my chcieli gdy chcielim wylotu Turka. Cóż...Owszem Lukas w Będzinie, Kozub w Resovii, a gdzie pójdzie Redwitz?... Olek Maziarz podobno do AZSu dołączył, chociaż wcale nie wiem tak szczerze po co....
Kiedyś wrócimy tam, gdzie nasze miejsce...
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: dezerter »

mAiZkSe pisze:Witam Kolegę.

Nie take AZSy my chcieli gdy chcielim wylotu Turka. Cóż...Owszem Lukas w Będzinie, Kozub w Resovii, a gdzie pójdzie Redwitz?... Olek Maziarz podobno do AZSu dołączył, chociaż wcale nie wiem tak szczerze po co....
No wiesz, z tego co wiem, Maziarz trenował przed sezonem z AZS-em, więc to chyba normalna kolej rzeczy. Swoją drogą strasznie u Was w klubie kuleje przepływ informacji. Coś wiadomo o poszukiwaniach sypacza?
alberto
Posty: 95
Rejestracja: 4 mar 2016, o 16:53

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: alberto »

Dla Ślepska potrzebny jest chyba psycholog. Jak lekceważą słabszych, to ci ich ogrywają na ich terenie
Awatar użytkownika
mAiZkSe
Posty: 576
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:59
Płeć: M
Lokalizacja: Czę100chowa...

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: mAiZkSe »

alberto pisze:Dla Ślepska potrzebny jest chyba psycholog. Jak lekceważą słabszych, to ci ich ogrywają na ich terenie
Wygrywają z Nysą, a Ty marudzisz... ;)
Kiedyś wrócimy tam, gdzie nasze miejsce...
VolleyTom
Posty: 52
Rejestracja: 14 maja 2017, o 20:26
Płeć: M

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: VolleyTom »

dezerter pisze: Czy jest ktoś z Tomaszowa Maz? Jak tam wygląda z infrastrukturą, kolejny sezon w "czubie" tabeli może jakaś Plus Liga z tyłu głowy? :]
Myśli wielu osób krążą wokół tego tematu. Jednak tak jak piszesz, infrastruktura leży. Nie ma się póki co pchać do Plus Ligi. Nie ma hali, dużych pieniędzy. Póki co ta liga jest chyba dobrym miejscem dla Lechii. A co do przyszłości, to zobaczymy. Władze miasta i powiatu przed wyborami obiecywały budowę hali. Teraz temat ucichł. W ciągu 2-3 najbliższych lat Plus Liga tu raczej nie zagości.

Inna sprawa, że poziom rozgrywek mocno się podniósł. Praktycznie każdy mecz przynosi emocje, więc tomaszowianie nie mają na co wybrzydzać ;)
alberto
Posty: 95
Rejestracja: 4 mar 2016, o 16:53

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: alberto »

I oto mi chodzi, że jak wygrywają z Nysą, to powinni u siebie wygrywać wszystkie mecze.
Awatar użytkownika
mAiZkSe
Posty: 576
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:59
Płeć: M
Lokalizacja: Czę100chowa...

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: mAiZkSe »

AZS Częstochowa ma nowego atakującego w osobie Bruno Romanuttiego. Grzegorz Szymański potwierdzony jako dyrektor sportowy. Możliwe, że jeszcze ktoś dołączy do składu.
Kiedyś wrócimy tam, gdzie nasze miejsce...
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: Kali BBTS »

Ciekawe kto zatem na ławkę - Serb czy Bułgar?
Naprzód małymi łyżeczkami :)
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: dezerter »

Kali BBTS pisze:Ciekawe kto zatem na ławkę - Serb czy Bułgar?
Co Serb, czy Bułgar ma do nowego atakującego? To jest konkurent dla Piotrowskiego i Rykała.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

dezerter pisze:
Kali BBTS pisze:Ciekawe kto zatem na ławkę - Serb czy Bułgar?
Co Serb, czy Bułgar ma do nowego atakującego? To jest konkurent dla Piotrowskiego i Rykała.
W 1 lidze jest limit dla dwóch obcokrajowców ,więc ,któryś z nich musi siąść.Pewnie Bułgar bo skoro nie łapie się do składu Bułgarii z takimi "artystami" jak Bratojew czy Seganow to znaczy ,że musi być kiepski sypaczem.
Awatar użytkownika
mAiZkSe
Posty: 576
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:59
Płeć: M
Lokalizacja: Czę100chowa...

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: mAiZkSe »

W porównaniu z Chono Seganow I Bratojew to wirtuozi rozegrania,niestety dla AZSu...
Kiedyś wrócimy tam, gdzie nasze miejsce...
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: Aranger »

Ktoś jest w stanie przybliżyć sylwetkę i charakterystykę gry przyjmującego Gwardii Wrocław - Kamila Maruszczyka ? Bo gość w tym sezonie notuje niewiarygodne statystyki, 351 ataków i 60% skuteczności, do tego 0.68 asa na set, dzisiaj dla przykładu 17/23 z Suwałkami.

Jest to tym dziwniejsze, że ma zaledwie 191 centymetrów wzrostu.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: dezerter »

Kamil1999 Dzięki za wyjaśnienie.

Aranger

http://bravevolley.com/pl/zawodnik/kamil-maruszczyk/
alberto
Posty: 95
Rejestracja: 4 mar 2016, o 16:53

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: alberto »

Prezes Winnik powinien prewencyjnie opierniczać zawodników Ślepska przed każdym meczem
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: Kali BBTS »

Kali BBTS pisze:Ciekawe kto zatem na ławkę - Serb czy Bułgar?
A więc wyglada na to, że Romanutti na przyjęcie kosztem Serba.
Naprzód małymi łyżeczkami :)
banro9
Posty: 60
Rejestracja: 31 sty 2011, o 06:46
Płeć: M

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: banro9 »

Czy wie ktoś może co w tabeli liczy się pierwsze zwycięstwa czy punkty...z tego co wiem to zwycięstwa ale na stronie oficjalbej 1 ligi wygląda że pkt
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: mewa »

banro9 pisze:Czy wie ktoś może co w tabeli liczy się pierwsze zwycięstwa czy punkty...z tego co wiem to zwycięstwa ale na stronie oficjalbej 1 ligi wygląda że pkt
W pierwszej kolejności punkty. Przy równej liczbie punktów liczba zwycięstw, potem ratio setów i ratio małych punktów.
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: dakuul »

Dziś Gwardia Wrocław straciła swoją halę, w której klub (nie tylko sekcja siatkówki męskiej) funkcjonował od blisko 70 lat. Jak potoczą się się losy Gwardzistów - nie wiadomo. Do 15.01 muszą opuścić budynek przy Krupniczej. Taka jest ostateczna decyzja właściciela, czyli Agencji Mienia Wojskowego.
wrz
Posty: 22
Rejestracja: 21 maja 2018, o 10:49
Płeć: M

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: wrz »

dakuul pisze:Dziś Gwardia Wrocław straciła swoją halę, w której klub (nie tylko sekcja siatkówki męskiej) funkcjonował od blisko 70 lat. Jak potoczą się się losy Gwardzistów - nie wiadomo. Do 15.01 muszą opuścić budynek przy Krupniczej. Taka jest ostateczna decyzja właściciela, czyli Agencji Mienia Wojskowego.
Ciekawe czy to jakieś polityczne zagranie, czy faktycznie obiekt jest w kiepskim stanie
alberto
Posty: 95
Rejestracja: 4 mar 2016, o 16:53

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: alberto »

Ślepsk-KPS 3:2(-28, 21, -23, 20, 10)
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: dakuul »

Dziś - jeszcze w hali przy Krupniczej - Gwardia Wrocław pokonała Tauron AZS Częstochowa 3:0. Gospodarze zagrali zespołowo, a każdy z nich miał swój udział w sukcesie. Osobiście wyróżniłabym rozgrywającego Kubę Nowosielskiego i przyjmującego Kamila Maruszczyka. Przez dwa sety męczył się okrutnie Michał Superlak, ale w trzeciej partii zagrał znakomicie.

Częstochowianie, coż... Okropny Bieńkowski, niemrawi środkowi, Murek zamęczony zagrywką Gwardzistów został wreszcie zmieniony przez Romanuttiego (na plus), ale tak i ogromny szacunek dla tego zawodnika. Do tego dziwna taktyka, bo póki zagrywali w Maruszczyka to przynajmniej utrzymywali bliższy dystans z rywalami, a gdy tego zaniechali - sami skazali się na porażkę. Dzikowicz przyjmował w punkt, a Naliwajko większych błędów nie popełniał.

Na ścianach hali banery: "Pozwólcie nam zostać", "ryszardzie czarnecki, gdzie jesteś?" (pisownia oryginalna), "Dlaczego miasto milczy" nawiązujące do trudnej sytuacji lokalowej Gwardii. Atmosfera na meczu znakomita, także za sprawą dużej i aktywnej grupy kibiców AZS. Przypomniały mi się dawne czasy, gdy Gwardia walczyła o powrót do ekstraklasy z Nysą... Też kibice stali i siedzieli wszędzie, gdzie się dało...
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: Kali BBTS »

Na następnym już nie będą musieli stać, bo Gwardia zagra na Orbicie.
Naprzód małymi łyżeczkami :)
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: dakuul »

Do Orbity to ja się wybieram na Puchar Polski :).

Nie wiadomo, gdzie następny mecz zagra Gwardia, przynajmniej oficjalnie. Orbita? Kiedyś tam zespół grał, nawet w I lidze, ale to dawne czasy. Droga, bardzo droga hala, bo w pomoc miasta nie wierzę. I za duża na dzisiejsze potrzeby zespołu. Wrocławianie powinni iść drogą Onico i powoli odbudowywać markę Gwardii. Ale oczywiście - lepsza Orbita, niż niebyt.
Awatar użytkownika
mAiZkSe
Posty: 576
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:59
Płeć: M
Lokalizacja: Czę100chowa...

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: mAiZkSe »

1. AZS przyjechał na mecz w sobotę i z marszu po wyjściu z autokaru do niego przystąpił. Nie jest to co prawda nie wykonalne, ale do oswojenia się z grą na tej hali potrzeba przynajmniej 1 treningu. Pomijam fakt że hala na Krupniczej nie powinna być dopuszczona do rozgrywek nawet 1 ligi ze względu na swoją specyfikę.

2. Gwardii siedziała zagrywka, a AZS zaserwował tylko 1 asa, a popełnił 13 błędów w zagrywce. Tak się nie da wygrać.

3. Brak Huberta Mańko (kontuzja) w 12 meczowej - w 3 cim secie wszedł nawet Walczak, który gra role epizodyczne...

4. Słabo w bloku i brak konsekwencji : co chwilę Murek pokazywał kolegom z pierwszej linii, że źle ustawiają ręce.

5. Atmosfera znakomita - stawiliśmy się w licznym groni -> dzięki temu byliśmy dobrze słyszani, nie oszczędzaliśmy do samego końca stanowiliśmy godną konkurencję dla dopingu gospodarzy :)

P.S. : Gdyby nie ewidentny błąd sędziego na niekorzyść biało-zielonych w końcówce seta nr 1 to różnie mogło być...
Kiedyś wrócimy tam, gdzie nasze miejsce...
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: Kali BBTS »

dakuul pisze:Do Orbity to ja się wybieram na Puchar Polski :).

Nie wiadomo, gdzie następny mecz zagra Gwardia, przynajmniej oficjalnie. Orbita? Kiedyś tam zespół grał, nawet w I lidze, ale to dawne czasy. Droga, bardzo droga hala, bo w pomoc miasta nie wierzę. I za duża na dzisiejsze potrzeby zespołu. Wrocławianie powinni iść drogą Onico i powoli odbudowywać markę Gwardii. Ale oczywiście - lepsza Orbita, niż niebyt.
Będzie mecz telewizyjny Gwardii z Lechią 22 stycznia. Chyba, że Lechia pokona Stal w PP i 23 stycznia podejmie Onico, to wtedy może będą chcieli coś przełożyć i będzie to raczej mecz z Gwardią :]
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Awatar użytkownika
fibus
Posty: 125
Rejestracja: 2 lut 2008, o 23:32
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: fibus »

dakuul pisze: Atmosfera na meczu znakomita, także za sprawą dużej i aktywnej grupy kibiców AZS. Przypomniały mi się dawne czasy, gdy Gwardia walczyła o powrót do ekstraklasy z Nysą... Też kibice stali i siedzieli wszędzie, gdzie się dało...
Na hali Gwardii wystarczy że przyjdzie 200 osób i już jest "kocioł" - to taki relikt jeszcze poprzednich czasów a'la Nyski Kocioł czy hala w Andrychowie, już w sezonie 2008/09 (kiedy to wspomniana Energa Pro GIGAWAT Wrocław, tak wtedy się nazywali, utrzymała się w lidze po wygraniu play-outów z AZS PWSZ Nysą) nie powinni występować na drugim szczeblu rozgrywek. Ale wiadomo, Wrocław to Wrocław.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

dakuul pisze:Przypomniały mi się dawne czasy(...)
A zapach został? ;) Zawsze z wyjścia "sanitarnego" (szatnie, prysznice) równo dawało. Chyba, że ja akurat miałem takie szczęście.
Awatar użytkownika
fibus
Posty: 125
Rejestracja: 2 lut 2008, o 23:32
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: fibus »

grzegorzg pisze:
dakuul pisze:Przypomniały mi się dawne czasy(...)
A zapach został? ;) Zawsze z wyjścia "sanitarnego" (szatnie, prysznice) równo dawało. Chyba, że ja akurat miałem takie szczęście.
Został, został.
alberto
Posty: 95
Rejestracja: 4 mar 2016, o 16:53

Re: Sezon 2018/2019

Post autor: alberto »

Siatkarze Ślepska to chyba nie lubią swoich kibiców
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”