Sezon 2008/09 - 16. kolejka

damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Sezon 2008/09 - 16. kolejka

Post autor: damianho »

23.01.09r
SMS Spała : Siatkarz Wieluń (zaległy) 17:00
24.01.09r.
GTPS Gorzów Wlkp. : Gwardia Wrocław
Avia Świdnik : AZS PWSZ Nysa
BBTS Bielsko-Biała : SMS PZPS I Spała
MCKiS Jaworzno : Pronar Parkiet Hajnówka
Orzeł Międzyrzecz : MKS MOS Będzin
Siatkarz Wieluń : —
Ciekawy mecz w Gorzowie i w Świdniku :D
esox54
Posty: 4
Rejestracja: 2 sty 2009, o 14:16
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 16. kolejka

Post autor: esox54 »

SMS Spała - Siatkarz Wieluń 0:3 (19:25, 21:25, 20:25) :-)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2008/09 - 16. kolejka

Post autor: dreamer »

damianho pisze:23.01.09r ... Ciekawy mecz w Gorzowie i w Świdniku :D
Co do pojedynku w Gorzowie absolutnie zgadzam się.Sądzę, że to właśnie bedzie "mecz kolejki".
Trochę zawodzą moje oczekiwania w meczach wyjazdowych zawodnicy z Nysy. Mówię oczywiście o meczach rozgrywanych od czasu, gdy ich forma poszła zdecydowanie w górę.
Jakoś nie mam do nich zaufania w spotkaniach na wyjeździe. U siebie natomiast są niezwykle niebezpieczni. Pomimo wszystko jednak mecz Avia - Nysa, to obok meczu gorzowskiego drugie elektryzujące spotkanie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Artek
Posty: 335
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 16. kolejka

Post autor: Artek »

Będzin idzie w górę :) Kolejne 3:0!
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 16. kolejka

Post autor: >Petr< »

co to się działo w meczu Będzina z Orłem?
gremlin
Posty: 6
Rejestracja: 9 lis 2008, o 01:37
Płeć: M
Lokalizacja: Międzyrzecz

Re: Sezon 2008/09 - 16. kolejka

Post autor: gremlin »

Od razu mowie ze nie podwazam faktu ze Bedzin byl lepszym zespolem na boisku no i oczywiscie w dyskusji...
Zawodnicy z Bedzina dyskutowali prawie o kazda pilke, podwazali decyzje sedziow, pod koniec trzeciego seta gdy sedzia pokazal pilke dla Orla, Legien wrecz lamentowal i zalil sie sedziemu jak to zostal skrzywdzony on i jego zespol, az smiac sie chcialo, tak doswiadczony zawodnik a nie mogl pogodzic sie z decyzja....Ale najlepsze bylo jak bedzin zablokowal i tym samym wygral mecz, wtedy to bodajze Pan Nowak z Bedzina chcial zamienic parkiet w ring bokserski gdyby nie szybka interwencja to byla by gala bokserska, ale mimo iz Bedzin wygral to Legien jeszcze przez dobre 10 minut po zakonczeniu spotkania plakal i dyskutowal, naprawde az wstyd, taki duzy chlopiec...,a moze juz powinien dac sobie spokoj z siatkowka jak nie wytrzymuje presji??? No i dochodza jeszcze ironiczne oklaski calego zespolu z bedzina w kierunku klubu kibica ale to juz inna bajka...
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 16. kolejka

Post autor: Kali BBTS »

czyli reasumując znowu przez sędziów?
Naprzód małymi łyżeczkami :)
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 16. kolejka

Post autor: damianho »

w Wieluniu Legień też dyskutował z sędzią...
widać że ładnie było w Świdniku. :)
gremlin
Posty: 6
Rejestracja: 9 lis 2008, o 01:37
Płeć: M
Lokalizacja: Międzyrzecz

Re: Sezon 2008/09 - 16. kolejka

Post autor: gremlin »

Drogi kolego Kali BBTS, proponuje zaczac czytac ze zrozumieniem, wyraznie napisalem ze Bedzin byl lepszy na boisku, a sedziowie sprawowali sie wmiare dobrze, a najwieksze pretensje mial Legien i jego ekipa!!!Wiec na poraszke Orla nie mialy wplywu zle decyzje arbitra!!!
iscariot
Posty: 29
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 08:33
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 16. kolejka

Post autor: iscariot »

W Świdniku było ładnie i ciekawie :))
Zacięte spotkanie. Nysa postawiła trudne warunki, młode chłopaki, ale ambitne i punkt jak najbardziej zasłużenie wywieźli, dobre zawody rozegrał młody środkowy z Nysy - Kowalczyk. Avia wyszła w dość eksperymentalnym składzie z Guzem na przyjęciu i Golcem na rozegraniu( za Żurka i Gorzkiewicza).Pierwszy set to przewaga Nysy, kiedy na tablicy był wynik 21:24 dla przyjezdnych Avia zerwala sie i set rozstrzygał się na przewagi-dla Nysy do 30.Drugi i trzeci set to raczej spokojna gra i wygrane Avii.W czwartym Nysa znowu zerwala sie do ataku i osiagnietej przewagi w koncowce seta tym razem nie zmarnowala, czym zapewnila sobie jeden punkt. W tie-beaku walka punkt za punkt do stanu po 10, potem parę błędów po stronie Nysy w przyjęciu przy zagrywce Baranowskiego i Avia spokojnie wypunktowała AZS. Gdyby gracze z Nysy nie zepsuli tak dużej liczby zagrywek w meczu wynik móglby być odwrotny.
Cały mecz mógł się podobać - widać ze w AZS forma rośnie i bardzo byłoby mi miło gdyby sie bezproblemowo utrzymali.W Avii nominalni zmiennicy (Golec i Guz) zaprezetowali się przyzwoicie na całym dystansie, choć nie ustrzegli się kilku błędów, to jednak takie spotkanie, gdzie zaczynają i grają cały lub prawie cały pięciosetowy mecz potwierdza ich przydatność dla zespołu ze Świdnika.

Jeszcze jeden akcent "świdnicki" - Daniel Górski, któryw zeszłym sezonie grał w Avii - chłopak zrobil ogromny postęp!!! Jego kierowanie grą AZSu sprawiało momentami sporo problemów bardziej doświadczonemu zespołowi Avii, i spora w tym jednym punkcie zasługa sypacza Nysy.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2008/09 - 16. kolejka

Post autor: dreamer »

Muszę powiedzieć, że jak czytam to co opisuje gremlin o wyczynach Rafała legienia, to jestem zbulwersowany, a z drugiej strony czuję się nieswojo, bo tego zawodnika akurat przez wiele lat jego kariery uważałem za wzór do naśladowania. Ciekawiłoby mnie, czy Rafał jest teraz kapitanem Będzina, czy ktoś inny? Być może jeszcze niektóre zachowania dałoby się wyjaśnić obowiązkami kapitana, ale jeżeli nim nie jest, to już tylko karanie w czasie meczu zostaje dla takich zawodników.

Przychodzi mi do głowy taka refleksja, czy takie postępowanie jak Legienia nie bierze się z tego, że w pierwszej lidze pojawiło się trochę zawodników o głośnych nazwiskach z PLSu i być może chcą wykorzystywać ten fakt do wygrywania pewnych decyzji u sędziów na których te nazwiska być może (np. ze względu na niewielki staż sędziego) robią wrażenie.

A przy okazji... Z tej kolejki szczególnie interesował mnie mecz w Gorzowie. Przyznam, że bałem się o postawę ekipy Gerymskiego, bo Gwardia to drużyna noieobliczalna. I rzeczywiście taką okazała się i tym razem, choć chyba raczej w nieco negatywnym znaczeniu.

Wielkie słowa uznania dla Nysy. Kibicuję tym chłopakom bo widzę u nich ducha walki.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Artek
Posty: 335
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 16. kolejka

Post autor: Artek »

W Będzinie ani Legień ani Gabrych nie są kapitanami zespołu.
A co do Legienia dosyć często nie zgadza się z sędziami, ale do tej pory zwracał uwagę sędziom że popełnili błąd i na tym poprzestawał, bo wie że nie może się kłócić bo nie jest kapitanem. Na szczęście zawsze kończyło się na ostrzeżeniach, a Nowak jak się kłócił to od razu kartka. Więc może coś jest w tym że sławne nazwisko. Poza tym Gabrych jest za to spokojniejszy :)
ppoh
Posty: 107
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:31

Re: Sezon 2008/09 - 16. kolejka

Post autor: ppoh »

Pronar-Orzeł 3:0
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”