Sezon 2008/09 - 18. kolejka

Artek
Posty: 335
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Sezon 2008/09 - 18. kolejka

Post autor: Artek »

Avia Świdnik - Siatkarz Wieluń
BBTS Bielsko-Biała - Gwardia Wrocław
MCKiS Jaworzno - AZS PWSZ Nysa
Orzeł Międzyrzecz - SMS PZPS I Spała [ 11.02.2009 g. 18.00 ]
MKS MOS Będzin - Pronar Parkiet Hajnówka
GTPS Gorzów Wlkp. — pauzuje

Hit kolejki to oczywiście Avia Świdnik z Wieluniem. jeden pkt straty z czego Siatkarz ma jeden mecz mniej.
To samo jest w meczu o 4. miejsce pomiędzy Będzinem i Hajnówką.
A na dole walka o to aby nie być przedostatnią drużyną ligi. Czuję że Jaworzno wygra :)
Awatar użytkownika
lasek89
Posty: 32
Rejestracja: 16 lut 2008, o 20:35
Płeć: M
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 18. kolejka

Post autor: lasek89 »

Avia 2-0 Pamapol :) do 22,20
koander
Posty: 60
Rejestracja: 7 sty 2009, o 12:55
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 18. kolejka

Post autor: koander »

może ktoś podać wynik Avii z Pamapolem ? ???
Artek
Posty: 335
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 18. kolejka

Post autor: Artek »

Będzin przegrał z Hajnówka 3:1.
jaroswidnik
Posty: 1
Rejestracja: 7 lut 2009, o 20:25
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 18. kolejka

Post autor: jaroswidnik »

AVIA WYGRYWA Z PAMAPOLEM 3:1
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 18. kolejka

Post autor: damianho »

co tu dużo mówić...
Od początku seta na rozegraniu grał... Maciek Bartodziejski :o, a to ze względu na to że Bartek Matejczyk miał kontuzję... ale na BB będzie gotowy :P, później wszedł już Szymon Kosmęda i grał do końca widać że bez Maćka na przyjęciu i mózgu drużyny (Bartku) będzie ciężko wywieść jakieś punkty ze Świdnika. To co się działo na hali w Świdniku to jest śmiech :x sędzia główny z Będzina sędziował bardzo słabo tak samo jak liniowi... którzy najpierw pokazują pole a później aut... brawo !!!(oczywiście punkty dla Avii) Byliśmy w 6 kibiców z Wielunia i robiliśmy większy hałas niż 15 osobowa grupka "kibiców" ze Świdnika...
Co do podawaczy podawali zawodnikom z Wielunia nieprzetarte piłki... i podczas przerwy nie chcieli dać piłek zawodnikom Pamapolu dobrze że sędzia ich upomniał...
szkoda tej porażki ale zobaczymy jak to będzie w play-off. :D
iscariot
Posty: 29
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 08:33
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 18. kolejka

Post autor: iscariot »

damianho: nie przesadzaj :) tez bylem, tez widzialem, szacunek za doping, ale widac bylo ze Wasi zawodnicy nie mieli swojego dnia i tyle, reszta to tylko nerwy. Doping na tej sali to rzecz względna - skoro siedzialeś przy swoich bębnach to i tylko je słyszałes, z drugiej strony trybun było dokładnie odwrotnie - uwierz mi choć na słowo :)
Pojedynek zapowiadany jako spotkanie najlepszych atakujacych pierwszej ligi zdecydowanie na korzysc Pawłowskiego - Lubiej postraszyl tylko wzrostem i niczym wiecej. Widac bylo po stronie Wielunia dlaczego rezerwowy sypacz jest rezerwowym ( choc naprawde niezle momentami mu szło), jedyny emocjonujący punkt w tym meczu to 6 piekielnych zagrywek Sarneckiego z 8:10 na 14:10 w trzecm secie....

Nie ulega wątpliwości, że Avia potrafi grać z Siatkarzem, tak jak potrafiła grać z Skrą II, ten przeciwnik po prostu leży graczom ze Świdnika.

Jedno muszę przyznać - Wieluniowi tak słaby mecz jakz Avią nie zdarza się często, fajnie grali środkowi z Wielunia i momentami Sarnecki, w Avii pierwsze skrzypce dla Pawłowskiego i Malickiego. No i lider :) przynajmniej do wyrównania liczby meczów...
dario56
Posty: 21
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:03
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 18. kolejka

Post autor: dario56 »

Damianho - i gdzie jeszcze będziesz szukał przyczyn Waszej porażki? Może mieliście dziurawe skarpetki i wam przeszkadzały??Widziałem 2 albo 3 błędy sędziów w tym meczu - w tym jeden niedoliczony punkt dla Avii w 2 secie. Popatrz na wyniki setów - czy któregoś z nich przegraliście różnicą 2 punktów, na przewagi?? Nie - dwa z nich przegraliście różnicą 5-6 punktów. A może chłopcy do podawania piłek zawinili. Ja pier****. Po prostu byliście słabsi i tyle. A że Bartodziejski musiał rozgrywać, no cóż, tak klasowy zespół powinien mieć drugiego rozgrywającego na poziomie, więc nie tłumacz porażki brakiem Matejczyka.
Zarejestrowałem się ,bo nie mogę czytać, jak ktoś pieprzy głupoty.
ps. doping - nie sztuką jest zagłuszyć całą halę ludzi, jak piszczałki i trąbki to Wasze drugie imię. Nawet jak by było 10 tys. ludzi bez trąbek to i tak byście ich zagłuszyli. Ale doping chyba nie na tym polega. Zresztą idź na Skre - tam będziesz mógł się równać w jakości dopingu - też używają piszczałek. W Świdniku preferuje się inne atrybuty. I słowo kibice w cudzysłowiu odnieś do swojej grupki z trąbkami.
Co do wypowiedzi iscariota - nie powiedziałbym że Malicki zagrał tak dobrze na środku - owszem, zagrywką straszył, ale na środku nierówno. Za to nie do zatrzymania był Baranowski, który skończył praktycznie wszystkie ataki. Do tego w końcu zagrywał tak, że rywale mieli problemy.
pozdrAVIAm :P
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Sezon 2008/09 - 18. kolejka

Post autor: Arff »

No to mamy wreszcie Plusligę na Lubelszczyźnie ? :) Na to wygląda... i to nie byle jaką, wczoraj czytałem wyniki finansowe PZL Świdnik, której zysk w roku 2008 wyniósł 400mln PLN, a przy problemach finansowych Politechniki i Olsztyna być może awans uzyskają 2 ekipy z I ligi... oczywiście jeszcze może być różnie, ale jeśli utrzymają formę to jest jakoś spokojny :)

Ja przy tych ostatnich sukcesach Avii, chciałem zwrócić uwagę, na zasługi trenera Lemieszka... wszystko zaczęło się od wygranej w Nysie, po czym jeden z zawodników(już nie pamiętam który) zwrócił uwagę, na ogromną rolę trenera w odmienieniu ich gry mówiąc coś w stylu "ta wygrana to głównie zasługa trenera, który po ostatnich niepowodzeniach, w zeszłym tygodniu zastosował nam bardzo ciekawy mikrocykl", od tamtej pory Avia przegrała w lidze bodaj 1 mecz z Bielskiem, warto dodać, że Avia od zeszłego sezonu nie zrobiła aż tak rewolucyjnych zmian kadrowych, aby z 7ego, awansować na 1wsze miejsce w tabeli... dlatego brawa dla nowego-starego trenera, który co najważniejsze potrafi motywować swoich zawodników na te słabsze zespoły(bo trener Czarnecki miał z tym ogromny problem i Avia była janosikiem ligi) i bardzo rozważnie prowadzi zespół... po prostu widać że dogadał się z zawodnikami :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 18. kolejka

Post autor: damianho »

Dacek bał się wystawić w tym meczu 1 rozgrywające i według mnie powinien zaryzykować bo było widać brak Maćka szczególnie w ataku...
brawo dla Avii, nie mówię że przegraliśmy przez sędziów ale było słabo z sędziowaniem...
Ładny mecz rozegrał Wielunianin Żurek i Jarosz i oczywiście to co było w Wieluniu środek fenomenalnie...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Sezon 2008/09 - 18. kolejka

Post autor: Arff »

Dacek bał się wystawić w tym meczu 1 rozgrywające i według mnie powinien zaryzykować bo było widać brak Maćka szczególnie w ataku...
No właśnie... czy powinien zaryzykować ??? Biorąc pod uwagę wagę spotkania zdecydowanie powinien, ale już biorąc pod uwagę to że zawodnik mógł się nabawić kontuzji która pozbawiłaby go formy na play offy, albo co gorsza całkowicie go z nich wykluczyła to ryzyko było zbędne... ogólnie rzecz biorąc trzeba jednak przyklasnąć Dacewiczowi, że nie wystawił zawodnika i będą próbować walczyć w play offach pełnym składem... bo jak wiemy 1. miejsce po zasadniczej, nie daje nawet prestiżu...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
dario56
Posty: 21
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:03
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 18. kolejka

Post autor: dario56 »

Ale nie rozumiem czemu Dacewicz nie wystawił od początku meczu Szymona Kosmędy, który moim zdaniem grał o niebo lepiej od Bartodziejskiego? Przecież to podwójne osłabienie zespołu - brak Bartodziejskiego w przyjęciu i ataku i sam fakt gry przyjmującego na rozegraniu. Bo chyba od tego sa w drużynie drudzy rozgrywający, ażeby w razie konieczności wejść na boisko i zagrać, a nie grzać ławę, bo na ich pozycji gra przyjmujący.
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 18. kolejka

Post autor: damianho »

Bartodziejski grał już parę sezonów temu na rozegraniu.
dario56
Posty: 21
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:03
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 18. kolejka

Post autor: dario56 »

Może i tak, ale brak tego zawodnika na przyjęciu to przecież ogromne osłabienie.
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 18. kolejka

Post autor: damianho »

Zdobyte punkty:
Marcin Lubiejewski - 20, Michał Błoński - 13, Maciej Zajder - 8, Mikołaj Sarnecki - 7, Dominik Żmuda - 5.

Przyjęcie:
Michał Błoński - 78%, Dominik Żmuda - 69%, Marcin Kryś - 54%.

Atak: (razem / skończone / skuteczność)
Lubiejewski - 33 / 18 / 55%
Błoński - 21 / 12 / 57%
Sarnecki - 11 / 4 / 36%
Zajder - 10 / 3 / 30%

Zdobyliśmy 9 punktów z zagrywki oraz 7 punktów blokiem

MVP - Michał Błoński
http://www.siatka.wielun.pl

słabo zagrał Lubiejewski ale zdobył aż 20 pkt, słabo zajder i kryś na przyjęciu w bloku też mało.
W kolejnej kolejce 2 hity
zibiavia
Posty: 47
Rejestracja: 4 lut 2009, o 17:22
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 18. kolejka

Post autor: zibiavia »

Avia wygrała z Pamapolem bo była wyraźnie lepsza. Zrzucanie winy na błędy sędziów mija się z prawdą (łagodnie rzecz ujmując). Ja też byłem na tym meczu i nie widziałem tych błędów, o których pisze damianho. Zauważyłem raptem dwa, w tym jeden na niekorzyść Avii, w drugim secie- zabranie punktu. Żadna z decyzji sędziowskich nie była aż tak kontrowersyjna, aby mogła mieć istotne znaczenie dla wyniku całego meczu. O wiele bardziej istotną sprawą była dyspozycja obu zespołów w danym dniu, a z tym w Pamapolu było nieco gorzej.
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 18. kolejka

Post autor: Kali BBTS »

Wg mnie ujawnianie statystyk to niezbyt mądre posunięcie w tej lidze.
pozdro
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Artek
Posty: 335
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 18. kolejka

Post autor: Artek »

Dlaczego? jak zespoły przekazują sobie nagrania z meczy, to statystyki są mniej ważne.
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 18. kolejka

Post autor: Kali BBTS »

pare sezonów wczesniej była afera, bo zabronili któremuś z trenerów na filmowanie meczu. nie pamietam kogo to dotyczyło natomiast coś jest na rzeczy.
uważam poprostu, że to obnaża taktykę drużyny itd.
Naprzód małymi łyżeczkami :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”