Kandydaci do gry w PlusLidze

revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Kandydaci do gry w PlusLidze

Post autor: revis »

Czyli gracze, którym waszym zdaniem gra w wyższej klasie rozgrywkowej nie sprawiłaby ogromnych problemów ;)
Moim zdaniem Zajder i Błoński z Wielunia na przykład
AZS szkoli inni biorą...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Kandydaci do gry w PlusLidze

Post autor: Arff »

Myślę że przykład Trefla pokazuje jak ogromna przepaść jest między I ligą, a Plusligą i żaden z zawodników I ligi z sezonu na sezon nie będzie ciągnął gry w Pluslidze... Za to znajdziemy tam całą masę zawodników, młodych i trochę starszych, którzy aby się rozwijać powinni grać w Pluslidze... Chyba nie odkryje ameryki pisząc ze, w przyszłym roku w Pluslidze widzę takich zawodników jak Jasiński, Kasparek, Mikołajczak, Król...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Kandydaci do gry w PlusLidze

Post autor: damianho »

do tej listy można dodać też M.Krysia, M.Bartodziejskiego czy Z.Żurka
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Kandydaci do gry w PlusLidze

Post autor: Pele »

Tylko czy wy widzicie tylko tych graczy czy też ich w drużynach w których graja??
Bo Wieluń to ostoja złotych juniorów Skry 2006 z których Zatorski juz w Czewie sobie radzi OK. Pora na następnych
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
sulajmin
Posty: 92
Rejestracja: 7 lut 2009, o 14:04

Re: Kandydaci do gry w PlusLidze

Post autor: sulajmin »

Arff pisze:Myślę że przykład Trefla pokazuje jak ogromna przepaść jest między I ligą, a Plusligą i żaden z zawodników I ligi z sezonu na sezon nie będzie ciągnął gry w Pluslidze...
Dokładnie i według mnie żaden zespół się nie nadaje do PlusLigi.Przepraszam jeśli ktoś został urażony,ale lepiej by było jak z PlusLigni nikt nie spadł,ponieważ poziom lepszy by był niż awans jakiejś 1-2 drużyn z I ligi.
I chyba najważniejsze - kasa.Czy stać którąś z drużyn finansowo aby zawitać do PlusLigi.Bo w wielu dyscyplinach sportowych były historie,że kluby napalone były na awans do najwyższych rozgrywek,a później znikają z map sportowych.
Wg mnie Orzeł,Avie i BBTS nie stać na to.MOŻE,powtarzam MOŻE by Wieluń jakoś dał rade,ale to i tak by musiał dostać dobry zastrzyk gotówki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Kandydaci do gry w PlusLidze

Post autor: Pele »

Wieluń kupił miejsce w 1 lidze i sobie nieźle poczynał. Może uda się im awansowac do PLUSLIGI bo tam trochę fajnej młodzierzy ale zobaczymy
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
dario56
Posty: 21
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:03
Płeć: M

Re: Kandydaci do gry w PlusLidze

Post autor: dario56 »

sulajmin pisze:
Arff pisze:Myślę że przykład Trefla pokazuje jak ogromna przepaść jest między I ligą, a Plusligą i żaden z zawodników I ligi z sezonu na sezon nie będzie ciągnął gry w Pluslidze...
Dokładnie i według mnie żaden zespół się nie nadaje do PlusLigi.Przepraszam jeśli ktoś został urażony,ale lepiej by było jak z PlusLigni nikt nie spadł,ponieważ poziom lepszy by był niż awans jakiejś 1-2 drużyn z I ligi.
I chyba najważniejsze - kasa.Czy stać którąś z drużyn finansowo aby zawitać do PlusLigi.Bo w wielu dyscyplinach sportowych były historie,że kluby napalone były na awans do najwyższych rozgrywek,a później znikają z map sportowych.
Wg mnie Orzeł,Avie i BBTS nie stać na to.MOŻE,powtarzam MOŻE by Wieluń jakoś dał rade,ale to i tak by musiał dostać dobry zastrzyk gotówki.
Pozdrawiam
Tak, najlepiej żeby nikt z I-szej ligi nie wchodził do ekstraklasy, niech wszyscy już tam gniją na zawsze. Co roku podnoszone są głosy, że druzyna, która awansuje do PLSu nie ma czego tam szukać, a jednak wiele z nich szuka i co więcej znajduje (nie odnoszę tego doTrefla, bo oni akurat mieli kasę i skład, a i tak sobie nie poradzili - dziwne prawda?? Jak widać kasa nie gra).
Jestem przekonany, że każda z drużyn, która awansuje (nie wiem, jak Orzeł, bo dla nich szansa awansu pojawiła się dopiero teraz, wcześniej nie byli pewni gry w play-offach) poradzi sobie z aspektami organizacyjnymi i finansowymi (nie wiem na jakiej podstawie piszesz, że tylko Wieluń??? znasz sytuację w Bielsku i Świdniku?) i powalczy o utrzymanie, bo działacze tych 3 drużyn mieli sporo czasu na oswojenie się z myślą walki o awans i mogli tym samym zrobić małe rozeznanie. A chętnych do sponsorowania najbardziej medialnej dyscypliny sportu w Polsce nie brakuje.
ps. podam przykład Avii - 1 mln budżetu w tym sezonie + (około) 1 mln za prawa do transmisji w PLSie = 2mln PLN. Aby równać się z zespołami walczącymi o utrzymanie potraba jeszcze około 0,5 - 1 mln PLN - i nie jest to suma nie do znalezienia.
pozdrAVIAm
sulajmin
Posty: 92
Rejestracja: 7 lut 2009, o 14:04

Re: Kandydaci do gry w PlusLidze

Post autor: sulajmin »

Tak, najlepiej żeby nikt z I-szej ligi nie wchodził do ekstraklasy, niech wszyscy już tam gniją na zawsze. Co roku podnoszone są głosy, że druzyna, która awansuje do PLSu nie ma czego tam szukać, a jednak wiele z nich szuka i co więcej znajduje (nie odnoszę tego doTrefla, bo oni akurat mieli kasę i skład, a i tak sobie nie poradzili - dziwne prawda?? Jak widać kasa nie gra).
1.Fakt kasa nie gra.Myślisz,że tymi składami ktoś coś zwojuje ? Kasa nie gra,ale KASA JEST POTRZEBNA DO GRY !
Nie mówie,żeby tam wszyscy gnili na zawsze,tylko,żeby znalazł się zespół co będzie mógł spokojnie grać w PlusLidze,a nie wiązać koniec z końcem.Gra w PlusLidze to jest co innego pod względem finansowym niż gra w 1 lidze !!!
Jestem przekonany, że każda z drużyn, która awansuje (nie wiem, jak Orzeł, bo dla nich szansa awansu pojawiła się dopiero teraz, wcześniej nie byli pewni gry w play-offach) poradzi sobie z aspektami organizacyjnymi i finansowymi (nie wiem na jakiej podstawie piszesz, że tylko Wieluń??? znasz sytuację w Bielsku i Świdniku?) i powalczy o utrzymanie, bo działacze tych 3 drużyn mieli sporo czasu na oswojenie się z myślą walki o awans i mogli tym samym zrobić małe rozeznanie. A chętnych do sponsorowania najbardziej medialnej dyscypliny sportu w Polsce nie brakuje.
ps. podam przykład Avii - 1 mln budżetu w tym sezonie + (około) 1 mln za prawa do transmisji w PLSie = 2mln PLN. Aby równać się z zespołami walczącymi o utrzymanie potraba jeszcze około 0,5 - 1 mln PLN - i nie jest to suma nie do znalezienia.
pozdrAVIAm
1.Pisze to na takiej podstawie,że mają dobrego sponsora ? Ale nie wiem czy wystarczającego do gry w PLS.
2.Zobacz,że jest kryzys i płaczą,że odczuwają skutki transferów,niektórzy prezesi i za dużo firm też teraz do sponosrowania się nie pcha.
3.Ale zobacz w przykładzie Avii.1 Liga to jest co innego niż PLS.Inne koszty organizacji meczu,opłaty sędziów,transfery.
To się tylko tak ładnie wydaje.
1 lidze pod każdym względem do dołu PLSu jeszcze sporo brakuje,ale życze zespołom tym jak najlepiej :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Kandydaci do gry w PlusLidze

Post autor: maggie »

Szczerze to nie rozumiem czemu bierzecie za przykład Trefla?! Ten zespoł pokazuje, że własnie nie tylko kasa się tu liczy, bo kase mają ale zespołu nie. Przypomnijcie sobie Płomień Sosnowiec. Drużyna znikąd a ileż zawojowała w PLS? Pokazała, że nie nazwiska się liczą ale siatkówka się liczy. Grali bez presji, bez kasy ale grali. nie chodzi o to, że spadli... Chodzi o to, że mogli odejść z podniesioną głową.

Chemik Bydgoszcz - wreszcie po kilku sezonach udało mi się załapać na play-off. Oby posiedział w 1 lidze dłużej... Może za kilka lat to własnie Chemik będzie w wielkiej 4?

Plus Liga to nie jakieś kasty. Czemu chcecie z tego zrobić zamknietą grupe?? Trudno jest nowym zespołom zadomowić się w extraklasie ale nic nie ma za darmo. Jednym sie uda utrzymać, innym nie... Ale na tym polega sport. bym chyba z nudów zasnęła gdyby co roku w plus lidze grały te same zespoły i grałyby bez żadnych konsekwencji ... nie ważne czy dobrze,czy źle i tak pozostawali w plus lidze. Masakra jakaś.


Aha, i jak można mówić, że dół extraklasy i góra 1 ligi to niebo a ziemia skoro niejednokrotnie drużyna 1 ligi pokonała w barażach drużyną plus ligi?
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
dario56
Posty: 21
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:03
Płeć: M

Re: Kandydaci do gry w PlusLidze

Post autor: dario56 »

maggie pisze:Aha, i jak można mówić, że dół extraklasy i góra 1 ligi to niebo a ziemia skoro niejednokrotnie drużyna 1 ligi pokonała w barażach drużyną plus ligi?
Ten sam argument jest podnoszony co roku i jakoś co roku drużyna z 2 miejsca I ligi sprawia dużo problemów w barażach ekstraligowcowi. Ale to nie przeszkadza głosić, że róznica pomiędzy dołem ekstraklasy a górą I ligi jest przeogromna.
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Kandydaci do gry w PlusLidze

Post autor: damianho »

ja tylko przypomnę mecz w którym beniaminek I ligi rozgromił zdobywcę pucharu polski :D :D
sulajmin
Posty: 92
Rejestracja: 7 lut 2009, o 14:04

Re: Kandydaci do gry w PlusLidze

Post autor: sulajmin »

damianho:
Puchary rządzą się swoimi zasadami też.Szkoda,że w drugim meczu zostali rozgromieni.
dario:
Ja o przeogromności nic nie pisałem,tylko,że 1 lidze do PLSu jeszcze sporo brakuje pod każdym względem.A o dół PLSu to chodziło mi o drużyny 7-10,nie tylko barażowe :) Taka jest prawda niestety.Ale życze,żeby przyszły beniaminek jak najwięcej krwi napsuł stałym ligowcom :)

Pozdrawiam
Sojek
Posty: 224
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:47
Płeć: M
Lokalizacja: Międzyzrecz
Kontakt:

Re: Kandydaci do gry w PlusLidze

Post autor: Sojek »

2 Orzeł ; BBTS 3 (20;25 ,27;25 , 17;25, 25;18 , 11;15)
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Kandydaci do gry w PlusLidze

Post autor: damianho »

ale widać ze drużyny z I ligi nie są bez szansy ze starciami z drużynami z PlusLigi
sulajmin
Posty: 92
Rejestracja: 7 lut 2009, o 14:04

Re: Kandydaci do gry w PlusLidze

Post autor: sulajmin »

damianho pisze:ale widać ze drużyny z I ligi nie są bez szansy ze starciami z drużynami z PlusLigi
No to oczywiste :)
zibiavia
Posty: 47
Rejestracja: 4 lut 2009, o 17:22
Płeć: M

Re: Kandydaci do gry w PlusLidze

Post autor: zibiavia »

Myślę, że duże szanse na grę w Pluslidze i to jeszcze w tym sezonie, mają Paniączyk i Żmuda. Są wolni od zobowiązań i ostatnio zaprezentowali dość wysoki poziom, może nawet po 1l na głowę - ekstraliga...
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Kandydaci do gry w PlusLidze

Post autor: damianho »

takie wypowiedz jak ta która jest wyżej niema sensu...
Erika1987
Posty: 47
Rejestracja: 2 lis 2007, o 15:16
Płeć: K
Lokalizacja: Lublin

Re: Kandydaci do gry w PlusLidze

Post autor: Erika1987 »

Zibi żebyś dzisiaj dzisiaj wieczorem też się tak śmiał :]
zibiavia
Posty: 47
Rejestracja: 4 lut 2009, o 17:22
Płeć: M

Re: Kandydaci do gry w PlusLidze

Post autor: zibiavia »

Zawsze trzeba mieć nadzieję. Twórczość Sienkiewicza uczy, że nawet w czasach potopu szwedzkiego trzeba było wierzyć w lepszą przyszłość, a wiara czyni cuda.
Erika1987
Posty: 47
Rejestracja: 2 lis 2007, o 15:16
Płeć: K
Lokalizacja: Lublin

Re: Kandydaci do gry w PlusLidze

Post autor: Erika1987 »

Nadzieja zawsze umiera ostatnia... I już po wszystkim :<
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Kandydaci do gry w PlusLidze

Post autor: Pele »

No jeszcze nie koniec teraz finał wieluń kontra BBTS
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”