Siatkarz Wieluń

Florian
Posty: 161
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 16:29
Płeć: M

Siatkarz Wieluń

Post autor: Florian »

Ponieważ nikt jeszcze nie wkleił tu takiego tematu zrobilem to pierwszy, a jak wiadomo od wczoraj tzn od 5 kwietnia zespół z Wielunia zagra w PlusLidze.
Proszę o wklejanie informacji na temat klubu, budzetu, zawodników, spodziewanych transferow itd
Ze znanych nazwisk kojarze olbrzyma Lubiejeckiego, ktory przyszedl do Siatkarza z AZS Olsztyn, Miko Sarneckiego złotego medaliste ME Kadetow z 2005 i Macka Zajdera.
Reszta kadry:
przyjęcie - Zmuda, Paniączyk, blonski, Zychla, Bartodziejski
Srodek - Buniak, Paniaczyk W, Sobala, Zajder
Libero - Krys
atak- Sarnecki, Lubiejewski
rozegranie- Kosmeda, Matejczyk
Wiekszosc nazwisk jednak nieznana jak dla mnie i bez transferow to moze nie wystarczy na utrzymanie w PL. Jednak wszystko zalezec bedzie od budzetu.
Trenerem kadry jest Damian Dacewicz były reprezentant Polski.
dawmal
Posty: 17
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 18:10
Płeć: M

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: dawmal »

Kolego Florian:
1. nie Lubiejeckiego tylko Lubiejewskiego
2. Dominika Żmudy i Wojtka Paniączyka nie ma z zespołem już od 2 tygodni (za incydent z grafitti )
3. Maciej Bartodziejski to brązowy medalista MP, który to tytuł zdobył ze Skrą Bełchatów
4. dokładnie - bez transferów nie mamy szans na utrzymanie sie w lidze, ciekawe kto zostanie w zespole a z kim się pożegnamy?
5. czy Damian Dacewicz da sobie rade jako trener zespołu z Plus Ligi ?
Wieluń czekał na to 726 lat !!!
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: damianho »

Klub MUKS "Siatkarz" powstał w 2006 roku. Jego pierwszym prezesem została Aleksandra Marcinkowska. Nowy klub przejął wszystkie sekcje siatkarskie od Wieluńskiego Klubu Sportowego. Seniorzy "Siatkarza" na początku występowali w rozgrywkach III ligi.

Rok później działacze klubu wykupili licencję na grę w II lidze od Stowarzyszenia Piłki Siatkowej w Zduńskiej Woli. Udało się pozyskać sponsorów, w tym strategicznego, jakim jest firma "Pamapol" z Ruśca. W sezonie 2007/08 Pamapol Siatkarz zajął ósme miejsce w rozgrywkach drugoligowych, co pozwoliło mu na historyczne utrzymanie w lidze.

Między sezonami 2007/08 a 2008/09 wieluński klub z włodarzami aktualnego Mistrza Polski BOT Skra Bełchatów wymienił się licencjami. Dzięki temu od sezonu 2008/09 Pamapol Siatkarz Wieluń występuje w pierwszej lidze siatkówki mężczyzn w miejsce rezerw Skry Bełchatów. Skra II zaś zajmuje miejsce Pamapolu Siatkarz w II lidze.

Adres klubu:
ul. Częstochowska 35
98-300 Wieluń

Telefon: (43) 843 20 27
Email: siatka.wielun@wp.pl
strona: http://www.siatka.wielun.pl

Rok założenia: 2006
Tradycyjne barwy: czerwono-białe

Zarząd klubu:
Adam Dąbrowny
Aleksandra Janik-Marcinkowska
Aleksandra Marcinkowska-Duda
Grażyna Jagiełło
Mariusz Grabczak
Aleksander Kokot
Krzysztof Nowakowski
Adam Widera

Jak Dacek awansował z I ligi do +Ligi to może nie dać rady w +Lidze ?
co do zawodników wejdźcie na oficjalną stronę i kadrę zawodniczą i macie wszystkich opisanych.
Zostanie pewnie podstawowy skład i nie będzie wielkich transferów.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: Chal »

damianho pisze:Jak Dacek awansował z I ligi do +Ligi to może nie dać rady w +Lidze ?
Może, przykładów nie trzeba daleko szukać, Wojciech Kasza choćby.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: damianho »

Chal pisze:Może, przykładów nie trzeba daleko szukać, Wojciech Kasza choćby.
tam była presja na wynik, na pewno większa niż ta która będzie w Wieluniu, ja liczę na Damiana
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3860
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: tomasol »

Zagumny w którymś wywiadzie w Super Volley powiedział, że Dacewicz był jedynym polskim trenerm który korzystał z zaproszeń Lozano i przebywał na zgrupowaniach kadry po 2, 3 tygodnie. Wszystko notował i nagrywał kamerą (znaczy to co się dało). Napewno jest to gość który chce się uczyć.
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: Antos »

Ja mysle ze Wielun bedzie klubem satelickim Skry.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
dawmal
Posty: 17
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 18:10
Płeć: M

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: dawmal »

Osobiście bardzo lubie Damiana i życzę mu, aby pozostal z naszym zespołem. Jednak patrząc chociażby na mecz z Częstochowa w Wieluniu, nie do końca zasłuzył na pochwałe. bylo jeszcze kilka innych meczy w tym sezonie, gdzie niekoniecznie dawał sobie radę. Na ostatnim meczu kilku rad udzielił mu nawet Lubiej :D
Załączniki
nasz drużyna
nasz drużyna
Wieluń czekał na to 726 lat !!!
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: Mate »

35 lat ledwo ma Dacewicz. Według mnie czeka go wielka przyszłość związana ze szkoleniem. Po prostu to uczestnictwo na treningach kadry świadczy o nim. Chce być "trenerem" i chce się uczyć od najlepszych.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: Guilder »

Mate pisze:35 lat ledwo ma Dacewicz. Według mnie czeka go wielka przyszłość związana ze szkoleniem. Po prostu to uczestnictwo na treningach kadry świadczy o nim. Chce być "trenerem" i chce się uczyć od najlepszych.
To samo sobie pomyślałem. Jego postawa świadczy o tym, że chce się dokształcać i konsekwentnie stawać się lepszym szkoleniowcem. Już jest nie najgorszym, bo Wieluń choć jest niezłą drużyną, to jednak murowanym faworytem do awansu nie był. Ale czy da radę w Plus Lidze? Moim zdaniem wszystko zależy od tego, kto wzmocni tą ekipę. Jeśli włodarze klubu przesadzą, mogą się ostro przejechać, ale w żadnym razie nie życzę tego temu klubowi.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: Elgarten »

Co do transferów przypuszczam, że Skra będzie wypożyczać młodych siatkarzy Wieluniowi. Jednak czy to wystarczy na spokojne utrzymanie? Śmiem wątpić. W drużynie brakuje ogranych, doświadczonych graczy. Jeden Lubiejewski to stanowczo za mało.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
prestidigitator
Posty: 27
Rejestracja: 3 sty 2009, o 19:51
Płeć: M

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: prestidigitator »

jesli bedzie tak ze Skra pomoze Wieluniowi wypozyczeniami to moze byc naprawde dobrze
bo byc moze uda sie wtedy wypozyczyc Neroja i Milczarka (maja oni jeszcze kontrakt na ten sezon ze Skra?) ktorzy przeciez w tym sezonie sa wypozyczeni do Wawy moze jeszcze ze 2 mlodych sie znajdzie
jesli tak sie ulozy na pewno bedzie szansa na stworzenie zespolu ktory bedzie walczyl o utrzymanie
Florian
Posty: 161
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 16:29
Płeć: M

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: Florian »

A pytanie do kibicow/ obserwatorow grę Wielunia w I lidze, kto grał z reguly w ataku? Lubiejewski czy Sarnecki?
dawmal
Posty: 17
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 18:10
Płeć: M

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: dawmal »

Florian pisze:A pytanie do kibicow/ obserwatorow grę Wielunia w I lidze, kto grał z reguly w ataku? Lubiejewski czy Sarnecki?
zecydowanie częsciej grał Lubiejewski, chociaż powodem tego mogł byc fakt, że Sarna kilka razy zagral na przyjęciu w zamian za M.Błońskiego. Powiem tak: Sarnecki ma siłę, a Lubiejewski technike. Ale i tak lubię ich grę, każdego z osobna :)
Wieluń czekał na to 726 lat !!!
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: damianho »

a play-off Lubiej ze Świdnikiem miał taką formę że mu wszystko wychodziło i był nie do zastąpienia(w którymś z meczów z Avią 79%)
Sarneckiemu brakuje doświadczenia, ale za 2-3 lata będzie jednym z najlepszych :)
wojtek1921
Posty: 73
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:58
Płeć: M

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: wojtek1921 »

A mnie ciekawi jedno... Gdzie będzie grał Siatkarz Wieluń w PlusLidze? Hala w Wieluniu z calym szacunkiem, ale jest śmiesznie mała... Patrząc po zdjęciach to ludzi wejdzie sporo mniej niż do jastrzębskiego garażu... :)
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: damianho »

ma być wybudowana nowa, ale dopiero w 2010/2011 roku, w tym sezonie będą zrobione specjalne trybuny wysuwane(po bokach hali) i na hale wejdzie ok 1200 ludzi, a ile jest wymagane na +Ligę ?
Florian
Posty: 161
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 16:29
Płeć: M

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: Florian »

a w Jastrzebski kurnik ile wejdzie? najwiecej ok 1,200 srednio cos okolo 800 ludu tam przychodzi.
hagi1212
Posty: 34
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 12:06
Płeć: M

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: hagi1212 »

Po 1.Hala w Wieluniu jest dużo większa od Jastrzębskiego kurnika.
Po 2. Decydujące mecze z Bielskiem o awans grał na ataku Sarnecki(bardzo dobry atakujacy ktory spokojnie odnajdzie sie w pls)
Po 3. najjaśniejszym punktem w Wieluniu jest M. Bartodziejeski, zawodnik na którym można spokojnie jeszcze w tym roku opierać grę w Plus lidze.
sulajmin
Posty: 92
Rejestracja: 7 lut 2009, o 14:04

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: sulajmin »

Antos pisze:Ja mysle ze Wielun bedzie klubem satelickim Skry.
Nie będzie tylko już jest
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: Mate »

Z powiązaniem się zgadzam. Ale, cóż tak bywa już. Życzę Wieluniowi, aby nie skończył tak jak ex-beniaminek z północy Polski.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Florian
Posty: 161
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 16:29
Płeć: M

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: Florian »

Na pewno nie chcielibyśmy naszego pobytu w elicie potraktować tylko symbolicznie - przekonuje działacz klubowy. - Jeszcze nie wiemy, jakim budżetem będziemy dysponowali, choć nasi sponsorzy zadeklarowali daleko idącą pomoc. Trzon zespołu zostaje, ale myślimy o wzmocnieniach na trzech, czterech pozycjach.
Poniewaz w Wieluniu nie gra zaden obcokrajowiec, klub pewnie pokusi sie o jakies niepolskie nazwisko. Czuje jednak ze bedzie to 1, 2 osoby. i tak wszystko rozchodzi sie o kasę, jak zlepią budzet to wtedy sie zrobi glosno. Jednak napewno nie bedzie tak jak w Gdansku, ze znane nazwisko gonilo kolejne.
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: Kay »

prestidigitator pisze:jesli bedzie tak ze Skra pomoze Wieluniowi wypozyczeniami to moze byc naprawde dobrze
bo byc moze uda sie wtedy wypozyczyc Neroja i Milczarka (maja oni jeszcze kontrakt na ten sezon ze Skra?) ktorzy przeciez w tym sezonie sa wypozyczeni do Wawy moze jeszcze ze 2 mlodych sie znajdzie
jesli tak sie ulozy na pewno bedzie szansa na stworzenie zespolu ktory bedzie walczyl o utrzymanie
Ja bym był całkowicie przeciwny jakimkolwiek związkom ze Skrą. Nie była by to całkiem normalna sytuacja. Siatkarz powinien być (mam nadzieję, że jest) samodzielnym i niezależnym klubem ekstraklasy, a nie szkółką dla Beł-towian.
AZS Częstochowa
prestidigitator
Posty: 27
Rejestracja: 3 sty 2009, o 19:51
Płeć: M

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: prestidigitator »

mysle ze nie bedzie tak ze Belchatow bedzie mial 2 zespoly w PLS
ale wydaje mi sie ze mozliwa jest taka sytuacja ze jesli Skra bedzie chciala wypozyczyc gdzies swoich zawodnikow to Wielun bedzie pierwszym i bardziej uprzywilejowanym miejscem z ktorym negocjacje moga isc latwiej niz z innymi klubami
jednak w PLS jest jakis limit wypozyczen prawda? wiec na pewno Wielun nie bedzie drugim skladem Skry
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: Urban »

A jak wygląda podstawowa 7(9) zawodników? I jaką rolę pełni M.Błoński?
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Awatar użytkownika
Mati_W
Posty: 24
Rejestracja: 21 mar 2009, o 12:09
Płeć: M

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: Mati_W »

To chyba tak: Lubiejewski(Sarnecki), Bartosz Buniak, Marcin Kryś, Michał Bloński, Bratek Matejczyk, Macij Bartodziejski i Maciej Zajder to chyba tak przeciętnie było. 8-)
MUKS Pamapol Siatkarz Wieluń
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: damianho »

Urban pisze:I jaką rolę pełni M.Błoński?
przyjęcie
kalinek
Posty: 29
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 23:04

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: kalinek »

wg mnie skład Wielunia wymaga dość sporych wzmocnień, choćby wyżsi przyjmujący, owszem na Bielsko to wystarczyło, ale pytanie jest na ile to styknie na pluslige. Tak samo Bartodziejski nie jest zawodnikiem, który pociagnie gre przez caly sezon.
Wielun od poczatku byl faworytem rozgrywek i prosze tutaj nie mowic, ze to czarny kon. To BBTS, ktory mial sie utrzymac w tym sezonie wygral lige, ale w play-off jak na razie zapomnial jak sie gra;) co do spotkan z Lozano to G. Wagner takze w nich uczestniczyl i podczas dotychczasowej pracy skonczyl odpowiednie studia na AWF. Nie jest sztuką zrobić zespol z gotowego zespolu, moim zdaniem Dacewicz nie ma na tyle papierow zeby sie utrzymac. To jest moje zdanie i niekoniecznie trzeba sie z nim zgadzac.
A co do hali to wysuwane trybuny chyba juz byly w meczach z BB.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: Pele »

[quote="dawmal"]Kolego Florian:
2. Dominika Żmudy i Wojtka Paniączyka nie ma z zespołem już od 2 tygodni (za incydent z grafitti )

W kwestii formalnej to nie była sprawa incydentu z grafitti tylko raczej sprawa nadmiernego spożycia alkoholu (mieli coś koło 1,5 promila)
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
sulajmin
Posty: 92
Rejestracja: 7 lut 2009, o 14:04

Re: Siatkarz Wieluń

Post autor: sulajmin »

Kay pisze:
prestidigitator pisze:jesli bedzie tak ze Skra pomoze Wieluniowi wypozyczeniami to moze byc naprawde dobrze
bo byc moze uda sie wtedy wypozyczyc Neroja i Milczarka (maja oni jeszcze kontrakt na ten sezon ze Skra?) ktorzy przeciez w tym sezonie sa wypozyczeni do Wawy moze jeszcze ze 2 mlodych sie znajdzie
jesli tak sie ulozy na pewno bedzie szansa na stworzenie zespolu ktory bedzie walczyl o utrzymanie
Ja bym był całkowicie przeciwny jakimkolwiek związkom ze Skrą. Nie była by to całkiem normalna sytuacja. Siatkarz powinien być (mam nadzieję, że jest) samodzielnym i niezależnym klubem ekstraklasy, a nie szkółką dla Beł-towian.
To jest Skra II,tylko pod zmienioną nazwą !!! :)

http://nasza-klasa.pl/profile/18857357/gallery/114
http://nasza-klasa.pl/profile/18857357/gallery/113

Jeszcze niech barwy zmienią na żółto czarne :) i nazwę na Skra Wieluń
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”