Transfery 2013/14

Jawol
Posty: 129
Rejestracja: 25 maja 2013, o 08:29

Re: Transfery 2013/14

Post autor: Jawol »

Damian Wierzbicki w Pekpolu.
Kresovia Kre Kresovia Kre Kresovia Kre Kre Kre Kre Kre Kreszów!

PGE SKRA <3
ortalion
Posty: 121
Rejestracja: 23 kwie 2012, o 17:48

Re: Transfery 2013/14

Post autor: ortalion »

Pekpol może mieć ciężko na siatce. Klub pozostawił właściwie wszystkich przyjmujących którzy nie brylowali na siatce i dodatkowo wymienił Jana Króla na młodego zawodnika z mniejszym doświadczeniem ???
Jawol
Posty: 129
Rejestracja: 25 maja 2013, o 08:29

Re: Transfery 2013/14

Post autor: Jawol »

Trwają rozmowy z jakimś atakującym ze sportm doświadczeniem w Plus Lidze i nie tylko...tyle wiem. A przyjęcie jeśli Jacyszyn by wrócił do takiej formy jaką miał przed kontuzją to... siła na siatce może być.
Kresovia Kre Kresovia Kre Kresovia Kre Kre Kre Kre Kre Kreszów!

PGE SKRA <3
pavian
Posty: 77
Rejestracja: 2 lis 2011, o 07:29
Płeć: M

Re: Transfery 2013/14

Post autor: pavian »

Jakub Peszko ze Ślepska Suwałki idzie do Avii Świdnik
Na 90% w Avii jest Kacper Gonciarz z Czarnych Radom i Kamil Dembiec ze Ślepska Suwałki.
Świdniczanie Na Wyprawie !!!
TanioSkuryNieSpzedam
Posty: 86
Rejestracja: 13 maja 2013, o 17:38
Płeć: K

Re: Transfery 2013/14

Post autor: TanioSkuryNieSpzedam »

Taki mały transferowy hit w I lidze reprezentant Słowacji Peter Kašper w Cuprum Lubin
Pekpol
Posty: 185
Rejestracja: 27 sty 2008, o 22:19
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Transfery 2013/14

Post autor: Pekpol »

Transfery przeprowadza Milicz: http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... w-skladzie

i Ostrołęka, która ma wstępną umowę z nową "strzelbą" :)
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... -ostroleki
globert94
Posty: 19
Rejestracja: 1 lip 2011, o 08:51
Płeć: M

Re: Transfery 2013/14

Post autor: globert94 »

Jakieś wieści lub podejrzenia co do kolejnych transferów??
ortalion
Posty: 121
Rejestracja: 23 kwie 2012, o 17:48

Re: Transfery 2013/14

Post autor: ortalion »

mam przeczucie że nowa strzelba może ........nie dotrzeć do Ostrołęki . na różnych forach piszą o zainteresowaniu tym zawodnikiem a także o jego wyjeździe za granicę ???
Pekpol
Posty: 185
Rejestracja: 27 sty 2008, o 22:19
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Transfery 2013/14

Post autor: Pekpol »

ortalion pisze:mam przeczucie że nowa strzelba może ........nie dotrzeć do Ostrołęki . na różnych forach piszą o zainteresowaniu tym zawodnikiem a także o jego wyjeździe za granicę ???
Tak aby zakończyć te brednie: http://www.pekpol.nstrefa.pl/index.php/ ... -w-ostroce :)
Ejt
Posty: 216
Rejestracja: 8 lis 2009, o 19:59
Płeć: M

Re: Transfery 2013/14

Post autor: Ejt »

Tracąc Króla a pozyskując Owczarza nie wzmocniliście się. O ile w tym przypadku odejście Króla było nieuniknione tak pozbycie się najlepszego środkowego na rzecz Kowalczyka to strzał w kolano ;)
Pekpol
Posty: 185
Rejestracja: 27 sty 2008, o 22:19
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Transfery 2013/14

Post autor: Pekpol »

Ejt pisze:Tracąc Króla a pozyskując Owczarza nie wzmocniliście się. O ile w tym przypadku odejście Króla było nieuniknione tak pozbycie się najlepszego środkowego na rzecz Kowalczyka to strzał w kolano ;)
Zobaczymy na koniec sezonu znawco, już w zeszłym sezonie nas skazywali na walkę o utrzymanie :] Aha, i nie pozbyliśmy się tego zawodnika tylko nie doszliśmy do porozumienia w kwestii finansowej. I w zasadzie to nie wiem kto na tym lepiej wyszedł, to już zobaczymy w sezonie. Jeżeli charakter drużyny nie ulegnie zmianie to o wynik na koniec sezonu jestem spokojny.

Aha, i tak oficjalnie, kadra Ostrołęki na 2013/14:

ROZGRYWAJACY: Grzegorz Pietkiewicz, Kamil Obrębski
PRZYJMUJĄCY: Maciej Krzywiecki, Artur Jacyszyn, Grzegorz Białek, Michał Przybylski
ATAKUJĄCY: Łukasz Owczarz, Damian Wierzbicki
ŚRODKOWY: Karol Szczygielski, Jakub Kowalczyk, Damian Boruch
LIBERO: Adrian Mihułka

Przybyli: Obrębski, Boruch (Indykpol AZS Olsztyn - +liga), Owczarz (Delecta Bydgoszcz - +liga), Przybylski (KU AZS UWM Olsztyn - II liga), Kowalczyk (Siedlce - 1 liga), Wierzbicki (Pronar Hajnówka - 2 liga);

Odeszli: Stańczuk (Siedlce - 1 liga), Nowosielski (Tychy-1 liga), Król (Będzin-1liga), Naliwajko (Morze Szczecin-2liga), Adamowicz (Bitterfeld-Wolfen-2liga niemiecka), Stanisławajtys, Siwczyk (szukają klubów).
Ejt
Posty: 216
Rejestracja: 8 lis 2009, o 19:59
Płeć: M

Re: Transfery 2013/14

Post autor: Ejt »

Adminowi strony Pekpolu nie wypada zaczynać wymiany poglądów w tym tonie :) Brzydko to wygląda... A znawcą nie jestem tylko stwierdzam fakty ;) Pozdrawiam.
himen
Posty: 235
Rejestracja: 22 paź 2007, o 20:00
Płeć: M
Lokalizacja: Siedlce

Re: Transfery 2013/14

Post autor: himen »

Ejt pisze:Adminowi strony Pekpolu nie wypada zaczynać wymiany poglądów w tym tonie :) Brzydko to wygląda... A znawcą nie jestem tylko stwierdzam fakty ;) Pozdrawiam.
tia Ci z nad Narwi zawsze jacyś tacy delikatni byli i szybko się napinali :) wracając do tematu to również jestem zdania że Owczarz za Króla i Kowalczyk za Stańczuka to nie wzmocnienia ale też nie osłabienia.
Pekpol
Posty: 185
Rejestracja: 27 sty 2008, o 22:19
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Transfery 2013/14

Post autor: Pekpol »

Ejt pisze:Adminowi strony Pekpolu nie wypada zaczynać wymiany poglądów w tym tonie :) Brzydko to wygląda... A znawcą nie jestem tylko stwierdzam fakty ;) Pozdrawiam.
Rzeczywiście, nie wypada mi się w ogóle odzywać bo przecież najlepiej to założyć garnitur, krawat, być eleganckim a konwersację prowadzić po angielsku bo to przecież tak pięknie wygląda. Mówię to co myślę a uważam, że tego typu wpisy są bez sensu. Podaję przykłady: pamiętam sezon 2009/10 i wpis na stronie po ogłoszeniu kadry: "z takimi 'wzmocnieniami' to na pewno awansu nie będzie" - i co? był. Chłopaki pojechali do Będzina na turniej mistrzów to się rywale pytali co to w ogóle ta Ostrołęka a na forach wpisywano nas na 4. miejscu. Po drodze na innych stronach "walniemy ich w następnym sezonie bo awansu nie zrobią", "i tak nie awansują" itd. W zeszłym sezonie też mało kto brał nas na poważnie :) Nikt nie typował nas w "czwórce", zresztą sam mogę się przyznać, że przed sezonem obstawiałem miejsca 5-8 i ten wynik, który chłopaki zrobili to było dla mnie bardzo pozytywne zaskoczenie i szacunek dla nich za to. I właśnie od tamtego sezonu nie będę już nic typował, bo siatkówka jest o tyle pięknym sportem, że jest kapitalnie nieprzewidywalna.

Niech wszystko zweryfikuje boisko. Owszem, można mówić że ten zespół czy tamten wygląda mocno na papierze i jest faworytem do czwórki czy do wygrania ligi i jak ktoś wśród takich ekip nie wymieni Ostrołęki to nie ma problemu, przecież to każdego indywidualne zdanie a to jeszcze lepiej nawet, bo nie ma żadnej presji. Ale stwierdzenie że strzeliliśmy sobie w kolano brzmi mniej więcej tak - i ja tak to odebrałem - jakby klub zrobił ruchy, dzięki którym za chwilę zładuje się do II ligi, czyli katastrofa i totalne dno. To mi się nie podoba, stąd znawca, bo już wielu takich w przeszłości pisało i nie mieli racji ;) Z drugiej strony: nie rozumiem skąd ten pesymizm co roku. Ten ma przeczucie, tamten wie, ta niecierpliwość w oczekiwaniu na informacje...Przecież nie da się wszystkiego załatwić jednego dnia ani nie da się wszystkiego załatwić tak jakby chciał każdy indywidualnie ;) Również pozdrawiam i się nie napinam chłopaki, po prostu takie stwierdzenia są mocno przesadzone a i "kurpsioski" charakter daje o sobie znać ;)
ortalion
Posty: 121
Rejestracja: 23 kwie 2012, o 17:48

Re: Transfery 2013/14

Post autor: ortalion »

Co do zmian które zaszły w zespole to zobaczymy. Myślę że Króla Pekpolowi nie udało się utrzymać z powodów finansowych podobnie jakStańczuka pisze " Pekpol" . Jak na wymianie zawodników wyjdą oba kluby się okaże ;) . Moim z daniem najlepszym transferem do Siedlec był transfer trenera a pozostali zobaczymy . O Ostrołęce nigdy nie pisało się jak o faworycie a zawsze grali nieźle zwłąszcza w rundach zasadniczych . Sezon zweryfikuje poczynione transfery . Bardzo ważna jest chemia w zespole a nie tylko umiejętności zobaczymy było już kilka zespołów z niezłym składem a nie szło ( może kasa..... i wypłaty) np kilka lat temu GTPS . Oby w trakcie sezonu była interesująca walka . :P
Awatar użytkownika
bubus5
Posty: 175
Rejestracja: 6 mar 2010, o 21:34
Płeć: M
Lokalizacja: Wie(życzka)luń

Re: Transfery 2013/14

Post autor: bubus5 »

Kolejny ciekawy transfer w Cuprum. Nowym zawodnikiem tego zespołu został libero Marcin Kryś ostatnio grającym w Słowacji.
"Or do you think, that I might forget oh your love, is radiating… The farther away I go".
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery 2013/14

Post autor: Asta »

http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/3 ... u-plusligi
Łukasz Kadziewicz i Paweł Siezieniewski w jednym klubie?!
Streeter
Posty: 7268
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 2013/14

Post autor: Streeter »

Nie wydaje mi się to realne. Zresztą jeden i drugi bez problemu znajdą zatrudnienie w drużynach PlusLigi. A nie wierzę, że Lubin płaci lepiej niż kluby PlusLigowe...
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2013/14

Post autor: madlark »

Streeter pisze:Nie wydaje mi się to realne. Zresztą jeden i drugi bez problemu znajdą zatrudnienie w drużynach PlusLigi. A nie wierzę, że Lubin płaci lepiej niż kluby PlusLigowe...
Kto wie? Lubin buduje halę i w przyszłym sezonie chce grać w +L.
Dla KGHM kasa to nie problem.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Streeter
Posty: 7268
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 2013/14

Post autor: Streeter »

madlark pisze: Kto wie? Lubin buduje halę i w przyszłym sezonie chce grać w +L.
Dla KGHM kasa to nie problem.
Może racja, pokonać Będzin może być ciężko, więc się zbroją. Chociaż przecież by starać się o awans trzeba być w czwórce, a bycie poza nią to (na papierze oczywiście) już Lubinowi nie grozi. Ich wybór, niemniej wolałbym, żeby najlepsi Polacy grali w najwyższej klasie rozgrywkowej, a reszta niżej. Bo jeżeli np. będziemy mieć Kadziewicza w pierwszej lidze, podczas gdy w PlusLidze na środku będziemy oglądać Polańskiego w pierwszej szóstce czy nie daj Boże Kaczmarka, no to tak trochę nie halo.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2013/14

Post autor: madlark »

Streeter pisze:
madlark pisze: Kto wie? Lubin buduje halę i w przyszłym sezonie chce grać w +L.
Dla KGHM kasa to nie problem.
Może racja, pokonać Będzin może być ciężko, więc się zbroją. Chociaż przecież by starać się o awans trzeba być w czwórce, a bycie poza nią to (na papierze oczywiście) już Lubinowi nie grozi. Ich wybór, niemniej wolałbym, żeby najlepsi Polacy grali w najwyższej klasie rozgrywkowej, a reszta niżej. Bo jeżeli np. będziemy mieć Kadziewicza w pierwszej lidze, podczas gdy w PlusLidze na środku będziemy oglądać Polańskiego w pierwszej szóstce czy nie daj Boże Kaczmarka, no to tak trochę nie halo.
Może chcą uniknąć sytuacji w której wymienia się większość składu po awansie i już teraz chcą mieć trzon zespołu.
Zobaczymy czy te kontrakty będą podpisane na rok czy dłużej?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Streeter
Posty: 7268
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 2013/14

Post autor: Streeter »

madlark pisze: Może chcą uniknąć sytuacji w której wymienia się większość składu po awansie i już teraz chcą mieć trzon zespołu.
Zobaczymy czy te kontrakty będą podpisane na rok czy dłużej?
To również miałoby sens, tylko jakie są szanse, że Lubin zagra za rok w PlusLidze? Po mojemu niewielkie. Chyba, że się jakiś klub rozleci. Bo kolejnego powiększenia raczej nie będzie.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
siarczanwisni
Posty: 229
Rejestracja: 18 lip 2012, o 10:37
Płeć: M

Re: Transfery 2013/14

Post autor: siarczanwisni »

Ja bym też wolał widzieć Kadziewicza jednak w PlusLidze. Z pewnością mógłby dodać jej kolorytu.
Pekpol
Posty: 185
Rejestracja: 27 sty 2008, o 22:19
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Transfery 2013/14

Post autor: Pekpol »

Streeter pisze:Nie wydaje mi się to realne. Zresztą jeden i drugi bez problemu znajdą zatrudnienie w drużynach PlusLigi. A nie wierzę, że Lubin płaci lepiej niż kluby PlusLigowe...
Główny sponsor - KGHM i wszystko jasne. Wydaje mi się, że działacze celowo przeczekali co strzeli Będzin i teraz starają się przebić. Ostatnio widziałem wywiad z trenerem Gerymskim, który powiedział że tworzą się w pierwszej lidze potęgi finansowe na poziomie dwóch milionów złotych budżetu i że Będzin ściągnął 10 zawodników z PLSu nie wiadomo po co. Ale to świadczy o jednym - tam nie ma żadnego ograniczenia w pieniądzach i jest jakiś plan na kilka następnych lat. Bo jeżeli wystarczy "4" a się inwestuje ogromną kasę to znaczy, że nie interesuje ich bycie w tej lidze dłużej niż rok. Wystarczy życzyć powodzenia, dla pozostałych klubów to ekstra motywacja bo zwycięstwo z taką plejadą gwiazd na pewno byłoby pięknym ukoronowaniem pracy;)
Streeter
Posty: 7268
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 2013/14

Post autor: Streeter »

Patrząc z drugiej strony I Liga na takich ruchach sporo by zyskała - młodzi zawodnicy grający w zespołach mogłyby się mierzyć z Kadziewiczem, Siezieniewskim czy Andrzejem Stelmachem - czyli zawodnikami, których zapewne za młodu oglądali w telewizji. Ogólnie jestem za tym, żeby poziom pierwszej ligi się podniósł, tyle że niekoniecznie kosztem PlusLigi :)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
bedzinianin
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2013, o 21:21
Płeć: M

Re: Transfery 2013/14

Post autor: bedzinianin »

Zwrocie uwage że sponsor z będzina zaistniał w MKS Dabrowa gornicza. (podpisał umowe sponsorska)
rbk23
Posty: 12
Rejestracja: 20 lip 2013, o 08:02
Płeć: M

Re: Transfery 2013/14

Post autor: rbk23 »

Za rok Lubin i Będzin zapewne wystąpią w Pls. W lubinie halę juz budują, a w Będzinie jest w planach. Do czasu jej wybudowania moga grac w dabrowie Gorniczej kub sosnowcu gdzie z centrum miasta jest 5 minut autem. 14 drużyn w pls? Czemu nie!
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Transfery 2013/14

Post autor: lipton »

Pekpol pisze:Ostatnio widziałem wywiad z trenerem Gerymskim, który powiedział że tworzą się w pierwszej lidze potęgi finansowe na poziomie dwóch milionów złotych budżetu i że Będzin ściągnął 10 zawodników z PLSu nie wiadomo po co.
Dla potwierdzenia link do wspomnianego wywiadu:
http://tvsiedlce.pl/2,3351-siatkarze_przed_liga.html

Bardzo fajnie się słucha trenera Gerymskiego i jego zdroworozsądkowego podejścia do sprawy. Myślę że jego przybycie do Siedlec może sprawić że drużyna wskoczy na nieco wyższy poziom niż dotychczas, zobaczymy w trakcie sezonu jak to będzie wyglądało.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Pekpol
Posty: 185
Rejestracja: 27 sty 2008, o 22:19
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Transfery 2013/14

Post autor: Pekpol »

http://ks.cuprum.pl/aktualnosci/aktualn ... yjmujacego

Siezieniewski "Jeden z najlepszych przyjmujących w PlusLidze " oficjalnie w Lubinie:) Przypadek, że takie zdjęcie? :P
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery 2013/14

Post autor: Asta »

Kadziu w Lubinie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”