Sezon 2014/2015

2liga
Posty: 139
Rejestracja: 20 sie 2010, o 07:25
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: 2liga »

Vivtoria-Camper 3:0
Kęty-Ślepsk 0:3
Nowy lider
Nike1
Posty: 49
Rejestracja: 22 lut 2015, o 08:51
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Nike1 »

Dla tych co nie mieli okazji być na meczu Victoria PWSZ Wałbrzych-Camper Wyszków krótka relacja.
1 set był bardzo wyrównany aż do stanu 18-18 kiedy to Wałbrzych przejął inicjatywę i odskoczył rywalowi na kilka punktów, duża w tym zasługa dobrze zagrywającego Łukasza Kaczmarka. 2 set to katastrofa w wykonaniu Campera. Momentami aż żal było patrzeć co wyczyniają, chyba nawet trenerowi ręce opadły. Masa błędów, problemy z przyjęciem sprawiły że set zakończył się wynikiem 13-25. W 3 secie Wyszków trochę się obudził, nawet wyszedł na prowadzenie ale dobra gra Victorii pozwoliła szybko odrobić straty i ostatecznie wygrać seta i cały mecz 3-0.
Camper nie miał nic do powiedzenia w tym meczu. Zagrali bardzo słabo we wszystkich elementach, w oczy rzucał się brak pomysłu na grę, momentami bezradność zawodników. Trochę rozczarowała mnie postawa Campera, nie wiem czy to zmęczenie, brak motywacji czy też nie docenili przeciwnika. Na pewno sztab trenerski będzie miał dużo do przemyślenia.
Zupełnie inaczej wyglądała drużyna Victorii. Podeszli do meczu mocno zmotywowani, widać było walkę o każdą piłkę, potrafili wykorzystać błędy przeciwnika. Oprócz tego bardzo dobrze spisywali się w polu zagrywki, sprawiali ogromne problemy przyjmującym lub też asami serwisowymi załatwiali sprawę.
Najlepszym zawodnikiem meczu został przyjmujący Łukasz Kaczmarek. Zagrał naprawdę świetny mecz. Warto zwrócić uwagę na tego młodego zawodnika (do niedawna siatkarza plażowego), gdyż robi on ogromne postępy i może być jeszcze o nim głośno. Wyróżniłabym też drugiego przyjmującego Sebastiana Zielińskiego świetnie spisywał się na zagrywce oraz w obronie, gdzie wyciągnął kilka "niemożliwych" piłek.
Jeśli ktoś ma pytania chętnie odpowiem.
olog55
Posty: 286
Rejestracja: 24 paź 2007, o 15:58
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: olog55 »

Odnowienie Campera przyjdzie w play offach. Świadome zagrywki, bo lepiej zająć 2 miejsce przed play offami.
Nike1
Posty: 49
Rejestracja: 22 lut 2015, o 08:51
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Nike1 »

Świadome czy też nie, nie wiem. Oceniam co widziałam. Jak na zespół który cały czas powtarza że chce wygrać ligę, ba nawet grać w plus lidze to nie powinni się bać nikogo i czy zajmą pierwsze czy też drugie miejsce nie powinno mieć dla nich różnicy. Dla porażki zawsze znajdzie się wytłumaczenie jak nie wypadek przy pracy to taktyczne zagranie, ale to nie mój problem, niech się w Wyszkowie martwią.
sparrow1
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2015, o 07:45
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: sparrow1 »

Świadoma zagrywka-przegrać 8 z 13 meczów rundy? Spała, Suwałki, Nysa, Września, Ostrołęka, Kraków, Zawiercie,Wałbrzych. Taaaaak, jaaaasne. Uśpienie przeciwnika, hehe.
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: MaciejJoker »

Pary ćwierćfinałowe play-off:
Camper Wyszków (1) - Espadon Szczecin (8)
Ślepsk Suwałki (2) - Pekpol Ostrołęka (7)
Victoria Wałbrzych (3) - Krispol Września (6)
SMS PZPS Spała (4) - Stal AZS PWSZ Nysa (5)

Play-out:
Kęczanin Kęty (11) - ASPS AVIA Świdnik (14)
AGH 100RK AZS Kraków (12) - LKS Łabędź Rzeczyca (13)
2012, 2013, 2015
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Mateusz1993 »

Nike- poruszyła kwestię Kaczmarka, o którym już wspominałem. W prawdzie nie jestem z Wałbrzycha, także jakoś dużo meczów nie widziałem tyle co się dało. Ale przyjmujący Victorii zaimponował mi od samego początku, nie zawodząc w kolejnych meczach. Dla mnie osobiście jest to materiał na bardzo fajnego przyjmującego. O dobrym ataku i zagrywce, a i przyjęcia nie kaleczył. Fajna dynamika jak i kontrola ataku, to chyba podpasowało mi najbardziej, bo zawsze w cenie przy dobrych warunkach, wyskoku i ogólnej motoryce jest kontrola ataku. Po Twoim poście wnioskuje, że jesteś z Wałbrzycha lub okolic i mogłaś widzieć go w akcji częściej niż ja. A pamiętam, że był też moment gdzie z szóstki wypadł i nieco się zmartwiłem, ale to chyba spowodowane było jakąś kontuzją.
Mogłabyś powiedzieć, czy Łukasz zanotował dobry sezon na tle większej ilości meczy? Nie będę ukrywał, że liczę na niego więc jak będzie wiadome, że transmitują Wałbrzych dajcie znać w temacie ;) Czekam na odpowiedzi
Nike1
Posty: 49
Rejestracja: 22 lut 2015, o 08:51
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Nike1 »

Zdecydowanie Łukasz Kaczmarek zanotował udaną rundę zasadniczą, przed nami jeszcze play-offy. Zwłaszcza pierwsza część była bardzo dobra, potem niestety przytrafiła się kontuzja i musiał pauzować jakiś czas. Mimo młodego wieku jest podstawowym zawodnikiem Victorii, na którym opiera się gra. W przekroju całej rundy na pewno jest zawodnikiem regularnym, w każdym meczu prezentował równą formę bez huśtawek typu dziś gram świetnie a za tydzień słabo. Wysokie miejsce w tabeli Victorii to między innymi zasługa jego dobrej gry. Zgadzam się że ma on genialne warunki fizyczne, mocy też nie brakuje, ale przy tym jest też zawodnikiem "mądrze grającym"-nie tylko siła razy ramię i jakoś to będzie. Szybko wyciąga wnioski z nieudanych akcji, co nie jest takie oczywiste przy młodych graczach. Potrafi też w trudnych momentach dźwignąć zespół. Odważnych zagrań też się nie boi. Tak naprawdę nie pamiętam jakiegoś bardzo słabego występu w jego wykonaniu.
Żeby nie było za słodko to oczywiście braki są, jest nad czym pracować ale nie da się wszystkiego nadrobić w ciągu dwóch sezonów. Kaczmarek pokazuje jednak z meczu na mecz że robi postępy. Należy też wspomnieć o ogromnej pracy jaką wykonuje trener Krzysztof Janczak, naprawdę kawał dobrej roboty nie tylko z Kaczmarkiem ale i z całą drużyną.
Zeszłoroczne powołanie do Kadry B przez Andrzeja Kowala nie wzięło się znikąd. Mam nadzieje że i w tym sezonie reprezentacyjnym zostanie doceniony powołaniem bo warto w niego inwestować.
Co do transmisji tv, nie wszystko w nich widać ale na żywo chłopak robi naprawdę wrażenie. Czy będą jakieś transmisje w najbliższym czasie tego nie wiem ale dam znać.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: sb.slav »

Pierwszy ćwierćfinał 1 Ligi pomiędzy zespołami Września-Wałbrzych zakończył się zwycięstwem gości 3:2. Wałbrzyszanie przegrywali już 0:2 ale zdołali odwrócić losy meczu i przechylić jego szalę na swoją korzyść wygrywając dość zdecydowanie dwa kolejne sety. W tie-breaku natomiast długo prowadzili gospodarze, którzy zresztą żadnego z nich do dzisiejszego meczu nie przegrali, jednak również piąty set, a trzeci z kolei padł łupem gości, tym samym pieczętując pierwsze zwycięstwo i czyniąc zadość znanemu powiedzeniu jeśli nie wygrywasz w 3 setach prowadząc 2:0, przegrywasz 3:2. Faworytem ćwierćfinału według mnie wałbrzyszanie, którzy teraz będą dodatkowo grać u siebie, więc powinni zakończyć serię już w pierwszym meczu.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Nike1
Posty: 49
Rejestracja: 22 lut 2015, o 08:51
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Nike1 »

Wczorajszy mecz Victorii Wałbrzych z Krispolem Września był meczem telewizyjnym, więc dziś krótko. W przeciągu całego sezonu wałbrzyszanie pokazali że są mocną drużyną, i łatwo się nie poddają. Są młodą drużyną, czasem brakuje ogrania i sprytu siatkarskiego ale walecznością potrafią odwrócić losy meczu.
Na pewno atutem jest w miarę wyrównana ławka rezerwowych. I tu należy pochwalić przeprowadzone przez trenera zmiany. Arek Olczyk i Szymon Piórkowski to był strzał w 10. Zagrywka Olczyka sprawia dużo problemów, nie jeden miał okazje się o tym przekonać. MVP meczu został Łukasz Kaczmarek, o którym pisałam już nie raz. Według mnie na wyróżnienie zasługuje młody atakujący Bartek Filipiak. Porównując jak grał na początku sezonu a jak gra teraz to zrobił duży postęp. Jeśli będzie się tak dalej rozwijał to będzie z niego na prawdę dobry zawodnik.
Spotkanie numer dwa wałbrzyszanie zagrają 20.04 (poniedziałek).We własnej hali, przed swoją publicznością na pewno będą jeszcze groźniejsi.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: dezerter »

W pierwszym meczu półfinałowym- pomiędzy Camper Wyszków a Stal AZS Nysa, lepsi Stalowcy, którzy pokonali wyżej rozstawionego rywala na jego własnym terenie 3-2 (25:21,17:25,25:16,23:25,13:15) i tym samym objęli prowadzenie w serii do trzech zwycięstw 1-0.
Już jutro drugie starcie pomiędzy Camperem a Stalą, na które zapraszam do TVP Sport na godz 16-30.
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: marakuja »

Dziś na meczu młodej ZAKSY z Treflem był Marcin Nowak nowy grający dyrektor sportowy Espadonu Szczecin ;) Oglądał mecz w towarzystwie Waldemara Wspaniałego i Sebastiana Świderskiego ;) Czyżby oglądał młodych zawodników do swojego przyszłego składu i od razu negocjował warunki ?? ;) ;)
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
2liga
Posty: 139
Rejestracja: 20 sie 2010, o 07:25
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: 2liga »

Camper Wyszków-Stal Nysa 1:3 (25:23,18:25,21:25,23:25)
Kto winien - trener, czy zawodnicy?
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: yfysk »

2liga pisze:Camper Wyszków-Stal Nysa 1:3 (25:23,18:25,21:25,23:25)
Kto winien - trener, czy zawodnicy?
system awansów do plusligi ;)
Marcin Podwysocki na prezydenta!
Nike1
Posty: 49
Rejestracja: 22 lut 2015, o 08:51
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Nike1 »

W pierwszym meczu pary Ślepsk Suwałki - Victoria PWSZ Wałbrzych, zasłużenie wygrała Victoria 3-0. MVP meczu Maciej Fijałek. Dziś o godzinie 18 mecz numer dwa.
Co do meczu Camper Wyszków-Stal Nysa to trzeba przyznać ze Stal była lepsza w każdym elemencie i zasłużenie prowadzi w całej rywalizacji 2-0. Camper nie miał ani pomysłu ani chyba chęci. Jeśli powodem ich słabej gry faktycznie jest brak awansu do Plus Ligi i dlatego "obrazili się na cały świat" to na miejscu kibiców czułabym się oszukana. Ale to zmartwienie fanów Wyszkowa.
kanimo

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: kanimo »

Co z Filipiakiem? Jakos bardziej mi sie podobal. Troche klepia pilke na razie Walbrzyszanie, jakos bez zycia. W bloku spoznieni, serwis nie odrzuca od siatki, bronia sredniawo, przyjmuja w trybuny :(
Slepsk lepszy w kazdym elemencie.
bolsik87
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2015, o 19:47
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: bolsik87 »

Wałbrzych dziś naprawdę słabo. Nie ma co szukać winy w Filipiaku, każdy z zawodników poniżej swoich możliwości. Trzeba mieć nadzieje na bardziej wyrównane mecze w Wałbrzychu.
Nike1
Posty: 49
Rejestracja: 22 lut 2015, o 08:51
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Nike1 »

Z trudem ale muszę przyznać że to był najsłabszy mecz w wykonaniu Victorii w tym sezonie. Nie działało nic. Wszyscy zagrali słabo. Trzeba dokonać analizy i u siebie zagrać na maxa. Jedna przegrana jeszcze o niczym nie decyduje.
kanimo

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: kanimo »

Ja pytalam co z Filipiakiem, bo jak wrzucilam transmisje w polowie I seta to juz go nie bylo na boisku.
Wiec nie wiedzialam, ze wyszedl w 6ce i zostal zmieniony.
Zreszta uwazam, ze po powrocie wniosl wiecej zycia w gre zespolu.
Moze Piorkowski najmniej cieniowal (mial najmniej bledow i najwiecej checi do gry).
Nike1
Posty: 49
Rejestracja: 22 lut 2015, o 08:51
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Nike1 »

Filipiak po powrocie na boisko nie zagrał nic rewelacyjnego, nawet połowy tego co potrafi. Może nieznacznie był lepszy od Karpiewskiego. Więcej życia wprowadził moim zdaniem S. Zieliński. Co do Szymona Piórkowskiego to w każdym meczu jest mocno zaangażowany. Waleczny i ambitny chłopak. Natomiast sam jeden meczu nie wygra.
kanimo

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: kanimo »

Z ekranu to ta zmiana Zielinskiego troche ambiwalentna. No przyjecie chyba ogarnal lepiej. Serwis wizualnie gorzej. I w ataku pare baboli mial w decydujacych momentach, jak walbrzyszanie dochodzili. Z trenerem sie przynajmniej nie klocil ;)
Nie wiem co im sie stalo? Nie do poznania zespol. Mysla juz o kontraktach w PL ?

Filipiak mial chyba niezle momenty w MPL, nie pamietam czy wpadl mi w w oko w SMSie czy w Bydgoszczy ale raczej na przyjeciu (SMS). Na atakiera na wieksze granie to pare centymetrow wiecej by sie przydalo.

W ogole z rozgrywek MPl sprzed paru lat w I lidze kilku chlopcow ladnie okrzeplo. Ale to ci co wczesniej sie wyrozniali, jak np Modzelewski.
Nike1
Posty: 49
Rejestracja: 22 lut 2015, o 08:51
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Nike1 »

Nie potrafię stwierdzić co się stało z chłopakami. Ewidentnie to nie był ich dzień. Trzeba poczekać na mecz w Wałbrzychu. Na żywo zawsze widzi się więcej.
olog55
Posty: 286
Rejestracja: 24 paź 2007, o 15:58
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: olog55 »

W pierwszym meczu można było stwierdzać co się stało z chłopakami z Suwałk , tak słabego meczu dawno nie rozegrali, a w drugi to samo o chłopakach z Wałbrzycha. Ale zazwyczaj tak się gra jak przeciwnik pozwala. W pierwszym meczu bardzo dobra zagrywka Wałbrzycha odrzuciła Ślepsk od siatki, do tego słabsze rozegranie nie pozwalało atakującym rozwinąć się w ataku. Przy tym Viktoria nie tylko bardzo dobrze serwowała i atakowała ale i broniła wyprowadzając kontry. W drugim jak wszyscy widzieli było odwrotnie to Suwałki nie dali rozwinąć się drużynie z Wałbrzycha. Bardzo dobra gra Makowskiego, wystawy przez całe boisko i szybka, kombinacyjna gra.
olog55
Posty: 286
Rejestracja: 24 paź 2007, o 15:58
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: olog55 »

Wracając jeszcze do obydwu meczów z Suwałk. W pierwszym w Viktorii się Kaczmarek(patrzyłem z podziwem)i on trzymał atak i zagrywkę. Przy słabej zagrywce Ślepska nie było problemu z przyjęciem i Fijałek z rozegraniem i każdy atak kończył Kaczmarek. W drugim meczu cała drużyna Ślepska razem z wejściem Rawiaka zagrała dobrze. Wyróżniając Winnika czy Modzelewskiego nie można pominąć pozostałych. Ślepsk w tym meczu stanowił drużynę, kompletną, poukładaną , oby tak dalej.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: dezerter »

Moja rozprawka będzie krótka- Stal !! w finale!!
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: dezerter »

kanimo pisze:Co z Filipiakiem? Jakos bardziej mi sie podobal. Troche klepia pilke na razie Walbrzyszanie, jakos bez zycia. W bloku spoznieni, serwis nie odrzuca od siatki, bronia sredniawo, przyjmuja w trybuny :(
Slepsk lepszy w kazdym elemencie.
To, co powiesz o Karpiewskim, to cień zawodnika, jak grał u Bułkowskiego w Stali, szkoda go, snuje się po parkiecie, jakby szukał ziemniaków, a to nie ten sport, może niech się przekwalifikuje na piłkę kopaną- tudzież, na wykopki..NP. Do T-Mobile- extra coś tam..
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Mateusz1993 »

yfysk pisze:
2liga pisze:Camper Wyszków-Stal Nysa 1:3 (25:23,18:25,21:25,23:25)
Kto winien - trener, czy zawodnicy?
system awansów do plusligi ;)
Miałem pisać już wcześniej, ale jakoś się nie złożyło. A teraz już nie tylko jeden mecz przegrany przez Camper, a cała rywalizacja i to Nysa melduje się w finale.
Nie chcę zrobić z siebie jakiegoś mędra, przewidującego wszystko itp. Więc nie napiszę, że nie zaskakuje mnie awans Nysy kosztem Campera, ale bardziej zaskakiwały mnie zwycięstwa Wyszkowian i pierwsze miejsce przed play off niż to odpadnięcie na rzecz Nysy w półfinale.
Dlaczego?
A, dlatego, że jak tak sobie analizowałem to nie widziałem w zespole, zawodników zdecydowanie wybijających się ponad stan, no może Damian Sobczak (bo ile razy go widziałem, tyle razy się wyróżniał). Ale czy to przyjmujący Rutecki (nienajgorsza technika, ale ogólnie to jednak nie to), Wójcik czy Peszko (miał trochę momentów, ale zdecydowanie wyżej cenię sobie chociażby Kaczmarka czy również Piórkowskiego). Rozgrywający też nie jakiś z najwyższej półki (tzn. nie, że zły, ale w lidze znalazłbym kilku których oceniłbym wyżej, czy słusznie, nie mnie oceniać). No i atakujący Faryna wcześniej grał w młodej lidze, teraz przyszła pora na pierwszą, no i jakiegoś błysku nie było, choć i tak chyba większość czasu przegrywał z Kaczorowskim? (aż tak dokładnie nie śledziłem), ten atakujący niezły, ale też nie jakiś dający coś ponad stan reszty zespołu jakoś wyraźnie.
Do czego zmierzam?

Do tego, że jak mnie te wyniki zaskakiwały, tak duży plus dla Sucha, bo z zespołu bez gwiazd (nawet jak na pierwszą ligę) potrafił ją wygrać, a rok później wygrać też rundę zasadniczą. Więc robił tu świetną robotę. A, że do tego (mogła spaść motywacja), że nie chcieli wpuścić do plusligi, a jeśli do tego dodamy, że w zespole Nysy mogła być większa motywacja (chodzi o wywiad z Suchem gdzie słusznie mówi, o braku awansów z pierwszej ligi, że tu nie ma sportu, ale mówił to w taki sposób jakby wygranie ligi było formalnością, to i Nysa pokazała, że cale nie).
A jakby tak personalnie spojrzeć, to w Nysie Mateusz Piotrowski robi bardzo dobrą robotę jest mocnym punktem zespołu i Szczurek notabene, również grający bardzo dobrze ma go zawsze w obwodzie i w trudniejszej sytuacji w ciemno może dać piłkę. Biniek, aktywny w obronie, ale w przyjęciu go trochę Wyszkowianie pocelowali, ale generalnie niezły libero. A co do przyjmujących, to też wydają się nieźle skomponowani, bo młody Bułkowski, lepszy technicznie i w przyjęciu, a Długosz (on nie grał kiedyś na ataku?), mający bardzo dobre parametry fizyczne, wzrost, zasięg, moc w ataku, choć jeszcze powinien na techniką więcej pracować i kontrolą piłki. Są dobrze zbilansowaną parą i powiedziałbym, że lepiej niż ta w Camperze (większa siła ognia). Środkowi, też grają przyzwoicie, zarówno Nożewski, ale też i Kalembka (dobrze dochodzi do bloku). I jak w Camperze ciężko mi było wskazać graczy, których miałbym wskazać jako gwiazdy ligi, tak tu z miejsca wskazałbym Piotrowskiego i również Szczurka. W drugiej parze, typuję do awansu Wałbrzych, bo to tu widzę lepszych zawodników w postaci (gwiazdy numer jeden tej ligi- Kaczmarka), ale i Piórkowskiego, Filipiak (mecz ostatni mu nie wyszedł), ale widać różnice (może nie w ostatnim meczu) na przestrzeni od początku sezonu, a do tego dobrze rozgrywa Fijałek, a Mihułkę również sobie cenię dość wysoko (w warunkach pierwszej ligi). Więc ewentualnym zwycięstwem Ślepska byłbym bardzo zaskoczony i liczę na finał Stal Nysa- Victoria Wałbrzych i ciekawe mecze. Także Krzysztof Janczak pora na Victorię w weekend ;)
Nike1
Posty: 49
Rejestracja: 22 lut 2015, o 08:51
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Nike1 »

Nie zgodzę się Dezerterem co do Karpiewskiego. Miał dobre mecze, w drugiej części sezonu to on był podstawowym atakującym a Filipiak stał w kwadracie. Kilka razy ratował zespół z opresji. Pech że Tvp sport pokazywała słabsze występy Victorii, i kilka osób wyrobiło sobie opinię że niektórzy siatkarze są słabi.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Mateusz1993 »

Ważne i pewne zwycięstwo Victorii. Kto widział mecz ten wie, że dziś gospodarze na niezbyt wiele pozwolili gościom z Suwałk i przez większość meczu kontrolowali grę, raz czy dwa pozwalając rywalom na serię punktów. Widać było, że to nie był ten Wałbrzych z drugiego meczu, a bliżej optymalnej gry.
Dobre zawody Bartka Filipiaka, uderzał bardzo fajnie, mocno po kierunkach, oczywiście nie za każdym razem (bo tak ze 2 ataki)- pamiętam bo mi się w oczy rzuciły, walnął na przysłowiową „pałę”. Ale myślę, że skuteczność miał powyżej 50%. Podobnie zresztą jak Kaczmarek, który z moich obserwacji zbliżył się do progu 60% (bodaj 10/17 zagrał, mogło mi coś umknąć). Co do Łukasza, potwierdził potencjał i umiejętności- początek nerwowy na przyjęciu, bo uciekło mu kilka (bezpośrednio + na drugą stronę), jednak później ustabilizował i było lepiej. W ataku od początku bardzo dobrze pewnie, wysoko i bodaj tylko jedna czapa. A to dobry wynik bo miał ‘trochę’ piłek wysokich. W zagrywce bez szału, bo tylko jeden as, a błędów trochę narobił, generalnie (mam wrażenie, że w porównaniu z początkiem sezonu, zmienił wyrzut i nabieg), zresztą Filipiak podobnie. MVP dziś Piórkowski, choć miałem wrażenie, że przez pierwsze dwa sety był jakby w cieniu, dwóch pozostałych skrzydłowych, ale w tym trzecim włączył się bardzo wydatnie. Bardzo dobre również zawody Fijałka, reżyserował grę w odpowiedni sposób, uruchamiając wszystkie strefy i na tle rywali wypadł dużo lepiej, ale to też zasługa skrzydłowych, bo jak w pierwszej lidze masz skrzydła (Filipiak, Kaczmarek, Piórkowski) to jesteś w naprawdę dobrej sytuacji, bo każdy potrafi niemało i w razie czego na wysokiej piłce też, szczególnie dwaj pierwsi, ale gra Victorii to nie tylko skrzydła, bo i środek też dziś ładnie pograł.
Co do Ślepska, to dziś słabszy dzień Winnika (nie śledziłem ich jakoś mega mocno, ale z tego co mówili komentatorzy, to na tle ligi mocna opcja tej drużyny)- późno wszedł Kluth, a przed sezonem myślałem, że pogra więcej- dziś zrobił wejście smoka, miał (nie wiem) z 8-9 ataków i skończył niemal wszystkie, bo tylko po jednym jego zbiciu nie było punktu, ale na zagrywce, hmm lekko rotacyjnie, w pół siatki. Modzelewski nieźle sobie pogrywa, ale konkurentów po drugiej stronie miał mocnych to i na ich tle nie wypadł jakoś bardzo dobrze, bo miał ataki w aut i nieskończone, ale widać, że w Ślepsku to mocna opcja. Dobre wejście Rawiaka (coś Panas o nim wspominał i tezą się obronił, bo zaliczył ten przyjmujący dobre zawody). To tyle, jutro typuje również Victorię i bój w finale z Nysą.
Nike1
Posty: 49
Rejestracja: 22 lut 2015, o 08:51
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Nike1 »

Wszyscy zagrali dzisiaj świetnie. Kaczmarek wrócił do tego co pokazywał wcześniej, Filipiak również. Być może nie było tego widać w tv ale Piórkowski dzisiaj rządził na boisku od początku i zasłużone mvp dla niego. Co do zagrywki faktycznie zmienili(Kaczmarek i Filipiak) trochę sposób jej wykonywania.
Na koniec szacunek dla kilku kibiców Ślepska Suwałki za to ze przyjechali wspierać swoją drużynę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”