Sezon 2014/2015

olog55
Posty: 286
Rejestracja: 24 paź 2007, o 15:58
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: olog55 »

Espadon Szczecin- Ślepsk Suwałki 0:3 :). Ale Ślepsk ma serię. Brawo.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Murilo0 »

Wybrałem się dzisiaj na mecz AGH Kraków- SMS Spała, więc podzielę się kilkoma spostrzeżeniami na temat meczu. Mecz wygrała Spała 3:2, gospodarze mimo że wizualnie byli wyraźnie gorsi od młodych jakimś cudem wygrali dwa sety na przewagi w tym jednego do 35 jeśli dobrze pamiętam. W krakowskiej drużynie wyróżniali się Łaba i Hałaba (ten drugi zwłaszcza miał świetną, mocną zagrywkę i dobry atak).
W SMS-ie mieliśmy klasyczny "one man show" w wykonaniu Bartosza Kwolka. Nabił on chyba spokojnie ponad 30 pkt, był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na boisku. Gość ma niesamowitą parę w ręce, siły uderzenia mogli mu zazdrościć wszyscy seniorzy w drużynie AGH ;) Bezbłędny w ataku z przeróżnych piłek, dobrze radził sobie w przyjęciu, a zdecydowanie najlepszy był w zagrywce. Odkąd wszedłem na halę (stan 25:25 w pierwszym secie) zdążył nabić 6 asów serwisowych zagrywając cały czas na pełnym ryzyku, myląc się przy tym tylko 3 razy, w tym 2 razy pod koniec meczu kiedy był już wyraźnie zmęczony. Przy tym widać było niesamowitą kontrolę tej zagrywki, nie było to coś na zasadzie mocno na drugą stronę, regularnie trafiał do linii bocznych, raz zagrał skrót na 4-ty metr. Liczbę przyjęć w punkt jego zagrywki można by policzyć na palcach jednej ręki, mimo że serwował pewnie grubo ponad 20 razy. Jednocześnie zachowywał się buracko w stosunku do sędziego po jednej z akcji kiedy zagwizdano mu przejście linii środkowej. Wrzeszczał na niego machając rękami za co dostał żółtą kartkę, a kilka akcji później po skończonym ataku przeszedł ostentacyjnie na drugą stronę cały czas patrząc się na sędziego i mamrotając coś pod nosem za co dostał czerwoną kartkę. W międzyczasie zdążył jeszcze zrugać sędziego liniowego za to że pokazał boisko po jednej z zagrywek krakowian :) Nie zmienia to faktu, że to ogromny talent i jeśli to co pokazał dzisiaj jest jego normalnym poziomem to zaryzykowałbym stwierdzenie, że już teraz poradziłby sobie z grą w szóstce Plusligowego zespołu.
Cała drużyna SMSu wydawała się bardzo poukładana, wszyscy zawodnicy oprócz Komendy serwowali mocno i regularnie z wyskoku, widać że dużo poświęcają uwagi na ten element. Grali bez prawego skrzydła, bo zastępujący Lipińskiego Siemiątkowski kompletnie sobie nie radził raz po raz nabijając się na blok. Na chwilę został zmieniony przez Domagałę, który skończył 1 atak, poszedł na zagrywkę zagrywając 5 razy z całej siły z wyskoku, zaatakował w siatkę i zszedł. Dość dobrze zagrał Fornal, choć był mało widoczny z powodu Kwolka. Komenda starał się grać szybko i dość dobrze mu to wychodziło, często krakowscy środkowi nie nadążali do bloku. Wydaje się, że Nawrocki jest jednak dobrym trenerem, na grę SMSu świetnie się patrzyło i moim zdaniem powinien zostać w Spale jak najdłużej. W razie jakichś pytań chętnie odpowiem.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: grzegorzg »

Murilo0 pisze:Wydaje się, że Nawrocki jest jednak dobrym trenerem, na grę SMSu świetnie się patrzyło i moim zdaniem powinien zostać w Spale jak najdłużej.
Przywracasz mi wiarę w ludzi. ;) Czekałem na moment w którym ktoś to dostrzeże lub tylko wyartykułuje.
Cały czas jednak jestem skłonny postawić wszystkie swoje dolary przeciwko paru orzechom, że gdyby trenerem był jakis obcokrajowiec, to tutaj byłyby peany na jego cześć...
PS Zresztą powszechnie wyśmiewany Bartodziejski także dobrze sobie radzi...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: StanLee »

97 to nasz najlepszy rocznik od lat, tego nawet Nawrocki nie jest w stanie popsuć... Ale nie, tak serio na tym poziomie to dobry trener, Fornal mi mówił że ma niesłychany posłuch tam.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Kamil92 »

Murilo0 pisze:W SMS-ie mieliśmy klasyczny "one man show" w wykonaniu Bartosza Kwolka. Nabił on chyba spokojnie ponad 30 pkt..
http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/4 ... -w-i-lidze
Dokładnie to 37 punktów z czego 8 asów. Nieźle, widać, że mamy ogromny potencjał wśród tego pokolenia.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Murilo0 »

No to tak jak mówiłem. 8 asów to coś niesamowitego. Szkoda, że nie widzieliście tego na żywo, przecierałem oczy ze zdumienia, bo tak regularnej zagrywki o takim poziomie trudności jeszcze na żywo nie widziałem, mimo że byłem na ok 10-15 meczach Resovii. Gość wchodził na serwis i zagrywał np. 5 razy z rzędu bomby po ok. 105-110 km/h, często do linii bocznych dotąd aż przeciwnicy zdołali zdjąć go z zagrywki :] Oby tak dalej. Generalnie cała Spała miała świetny, mocny serwis. Nie ważne czy na zagrywkę szedł Kwolek, czy Fornal, Kochanowski, Zwiech, Siemiątkowski czy Domagała.
All work and no play makes Jack a dull boy...
kanimo

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: kanimo »

Dzieki Murilo0 za relacje.

Fajnie serwuja to fakt, ale u Domagaly to serwis byl baardzo powtarzalny od przyjscia do Spaly. Jemu jeszcze braknie sil, w koncu jest rok mlodszy. Co do Kuby Kochanowskiego- ten pracuje chyba sporo (a w kazdym razie bardzo efektywnie) nad zagrywka od wielu lat. Jeszcze przed przyjsciem do Spaly zaczal z wyskoku ale mial tez taka podcieta, uciekajaca do linii, niezla byla.
To tak dla porzadku.
Ale rzeczywiscie maja fajnie poukladana gre i robia postepy. U Pawlika i obecnie u Nawrockiego.
Gdyby mieli atakujacego w mlodszym roczniku to i w kadecie mogliby zajsc wyzej niz poprzednicy.

Co do zachowania Kwolka-mial 2 trenerow, ktorzy nie slyna z dzentalmenskich manier na boisku. Czym skorupka….

Szkoda troche przestawianie Domagaly z koniecznosci. Mnie on sie bardzo podobal na przyjeciu (choc nad samym przyjeciem powinien popracowac)
Czy Woch juz byl w 12 i co z jego kostka?

Warto dodac, ze Halaba to zeszloroczny junior. Fajnie, ze sie rozwija.
bebe
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2013, o 20:44
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: bebe »

No i Spała na czwartym miejscu, z taką samą ilością punktów jak trzecia drużyna. Oby tak dalej, fajnie się ogląda tych młodych siatkarzy, ich zapał , stanowią naprawdę zgraną drużynę :)
olog55
Posty: 286
Rejestracja: 24 paź 2007, o 15:58
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: olog55 »

Po sezonie rozbiorą ich do zespołów . Ci co się zdecydują na Plus ligę posiedzą na ławach i niewiadoma ich kariera jak wielu innych znikających w rozgrywkach seniorskich, bo nie mieli wpływowego sponsora.
bebe
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2013, o 20:44
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: bebe »

Mam nadzieję,że nie. Trzon obecnej drużyny stanowią reprezentanci Polski kadetów. Są poważnym kandydatem do medalu ME. Jeśli zostaną razem w następnym roku to także w kategorii juniorów mogą powalczyć. Mam nadzieję,że sztab szkoleniowy dołoży wszelkich starań,aby nikt z rocznika 97 nie opuścił Spały.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Murilo0 »

bebe pisze:Mam nadzieję,że nie. Trzon obecnej drużyny stanowią reprezentanci Polski kadetów. Są poważnym kandydatem do medalu ME. Jeśli zostaną razem w następnym roku to także w kategorii juniorów mogą powalczyć. Mam nadzieję,że sztab szkoleniowy dołoży wszelkich starań,aby nikt z rocznika 97 nie opuścił Spały.
Raczej nie ma na to szans. Taki Fornal czy Kwolek już po sezonie pewnie dostaną propozycje gry w słabszych Plusligowych zespołach z dużymi szansami na pierwszą szóstkę.
All work and no play makes Jack a dull boy...
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: ciorny17 »

Murilo0 pisze: Raczej nie ma na to szans. Taki Fornal czy Kwolek już po sezonie pewnie dostaną propozycje gry w słabszych Plusligowych zespołach z dużymi szansami na pierwszą szóstkę.
Nie wydaje mi się aby Jastrzębie i Skra puściły "swoich" zawodników przed ukończeniem Spały do klubów gdzie i tak nie będą grać. W interesie zawodników jak i klubów macierzystych leży, by ci grali nawet na zapleczu Plusligi bo to da im dużo więcej niż klaskanie. Nawet przemawia osoba Nawrockiego gdyż lepiej jak młody zawodnik będzie trenował pod jego okiem i spokojnie po ukończeniu liceum pójdą gdzie im kluby zapewnią granie.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Murilo0 »

Myślę, że ich wypożyczą. Zarówno Fornal jak i Kwolek znaleźliby miejsce w szóstce Będzina, czy Częstochowy, a powalczyć o szóstkę mogliby w kilku innych klubach
All work and no play makes Jack a dull boy...
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: ciorny17 »

Murilo0 pisze:Myślę, że ich wypożyczą. Zarówno Fornal jak i Kwolek znaleźliby miejsce w szóstce Będzina, czy Częstochowy, a powalczyć o szóstkę mogliby w kilku innych klubach
Bliżej mi do Skry niż JW dlatego oprę się na koncepcji bełchatowian. U nich z wypożyczeniami raczej blado albo inaczej, z efektywnością tych zabiegów. Jedynie Lisinac się sprawdził jak pograł w Częstochowie i Berlinie. Janusz po przespanej przygodzie z AZSem (domniemany konflikt z Kardosem i kontuzja) teraz jest w Kielcach i tam specjalnie na długo miejsca w pierwszej szóstce nie zagrzał. Piechocki wiadomo wrócił. Bednorz przesiedział rok na ławce a teraz w Olsztynie pokazuje, że mogą być z niego ludzie. Do czego zmierzam, nie zawsze wypożyczenie daje to, o czym się marzy, ale tutaj jest dużo składowych jak trener, determinacja zawodnika, umiejętności. Oczywiście wolałbym żeby i Kwolek i Fornal grali regularnie po odejściu ze Spały bo to jest najważniejsze, ale też trzeba prać pod uwagę sytuację klubów i raczej Jastrzębie przygotuje Bartkowi miejsce w 12.
Kłamca.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: lipton »

Ciekawa sytuacja. We wcześniejszych latach gdy Spała grała w I lidze z reguły okupowała ostatnie miejsca w tabeli. Tym razem są gdzieś w okolicach podium. Co to może oznaczać?

1. Obecnie grający w I lidze zespół jest znacznie lepszy niż roczniki z poprzednich okresów.
2. Poziom I ligi znacznie się obniżył w stosunku do poprzednich okresów.
3. Obecny wynik jest wypadkową spadku poziomu ligi i dobrego rocznika "spałowiczów".
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: PvK »

Ktoś się orientuje, jak sprawuje się Kaczmarek w Victorii po definitywnym odstawieniu siatkówki plażowej?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: grzegorzg »

lipton pisze:Ciekawa sytuacja. We wcześniejszych latach gdy Spała grała w I lidze z reguły okupowała ostatnie miejsca w tabeli. Tym razem są gdzieś w okolicach podium. Co to może oznaczać?

1. Obecnie grający w I lidze zespół jest znacznie lepszy niż roczniki z poprzednich okresów.
2. Poziom I ligi znacznie się obniżył w stosunku do poprzednich okresów.
3. Obecny wynik jest wypadkową spadku poziomu ligi i dobrego rocznika "spałowiczów".
Najpierw złośliwość - gdyby trenerem był dowolny Makaron, byłaby to jego zasługa...
Teraz jeszcze jeden mozliwy powód - Jedną z intencji jaką przyświecała włodarzom przy zatrudnianiu Nawrockiego, poza tym, że praca z młodzieżą nie była mu obca, ba, nawet miał w niej sukcesy, była chęć połozenia większego nacisku na taktykę wśród starszych młodzieżowców. A jak powszechnie (nie)wiadomo, Nawrocki bardzo swobodnie porusza się na tym polu.
A jakie znaczenie ma taktyka, każdy kto troszkę "liznął" siatkówki wie doskonale.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: StanLee »

Lipton - nr.3. Lepszy rocznik, to nie ulega wątpliwości, jak znam tych chłopaków, do tego jakby w Pluslidze grało 10 zespołów, to cztery okupowałyby pewnie pierwsze miejsca w 1. lidze, więc niższy poziom ligi także. Nawrocki jako trener ligowy to na pewno lepszy fachowiec niż ci, którzy pracowali ze Spałą w latach do których te wyniki porównujesz.
kanimo

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: kanimo »

Ciorny- co do Skry i efektywnosci wypozyczenia to sie nie zgodze. Pominales przyklady Zatora i Klosa.
Tylko w obu przypadkach byly to wypozyczenia dluzsze i do niezlych trenerow, umiejacych jak sie wydaje pracowac z mlodymi.
I po powrocie dano im spory kredut zaufania. I byli to zawodnicy bardzo rokujacy, podobnie jak obecni Spalowicze.
Piechocki tez sie troche rozwinal. Janusz akurat mial rozne perypetie a i Czewa przestala byc zespolem dla mlodych.
Wiec wypozyczenia Skry nalezy ocenic na plus-daly 2 reprezentanrow.

Mysle, ze mlody zawodnik zeby troche ustabilizowac poziom potrzebuje wiecej niz jeden sezon gry. Mika odpalil po 2 sezonach na boisku, Bednorz zaczal grac pod koniec 1 sezonu.

Dlatego wolalabym Macyre i Napiorkowskiego walczacego o 6 w I Lidze, niz na lawce lub trybunach w +lidze.

Zreszta tak naprawde nawet zespoly z dolu tabeli nie szukaja doplywu mlodej krwi, poza PW. Szukaja zapchaj dziur na lawke.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: ciorny17 »

kanimo pisze:Ciorny- co do Skry i efektywnosci wypozyczenia to sie nie zgodze. Pominales przyklady Zatora i Klosa.
Tylko w obu przypadkach byly to wypozyczenia dluzsze i do niezlych trenerow, umiejacych jak sie wydaje pracowac z mlodymi.
I po powrocie dano im spory kredut zaufania. I byli to zawodnicy bardzo rokujacy, podobnie jak obecni Spalowicze.
Piechocki tez sie troche rozwinal. Janusz akurat mial rozne perypetie a i Czewa przestala byc zespolem dla mlodych.
Wiec wypozyczenia Skry nalezy ocenic na plus-daly 2 reprezentanrow.
Tutaj moja nieuwaga i faktycznie pominięcie tej dwójki w duży sposób rzutowało na całość efektu wypożyczania
Mysle, ze mlody zawodnik zeby troche ustabilizowac poziom potrzebuje wiecej niz jeden sezon gry. Mika odpalil po 2 sezonach na boisku, Bednorz zaczal grac pod koniec 1 sezonu.

Uważam tak samo i pisałem o tym w temacie przyszłości polskiej reprezentacji. Mika po fajnym wejściu w Resovii gdzieś zgasł i bardzo dobrze zrobił mu wyjazd do Francji. Z wielką aprobatą przyjąłbym taką samą decyzję np. Maćka Muzaja.
Dlatego wolalabym Macyre i Napiorkowskiego walczacego o 6 w I Lidze, niz na lawce lub trybunach w +lidze.
Piotr Łukasik też wyszedł z tego założenia i póki co ani w Pluslidze się nie nagrał ani w I lidze. Oczywiście wiadomo, że lepiej aby młodzi rozwijali się poprzez regularną grę, ale jak widać bez determinacji i odpowiednich umiejętności nic samo nie przyjdzie. Ja się tylko obawiam, że ktoś kiedyś wpadnie na debilny pomysł z wprowadzeniem przepisu o konieczności grania zawodników w pierwszej szóstce w Pluslidze poniżej danego wieku. To nie polepszy aktualnego stanu i tylko może pogorszyć sytuację polskich zespołów w Europie. W pierwszej lidze jak najbardziej. Zmusiłoby to do ogrywania młodych, a nie inwestowania w już nie raz wiekowych zawodników odcinających kupony od swojej kariery.
Kłamca.
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Pawel9221 »

Victoria : Sms 0:2 , czyżby SMS po tym meczu wskoczył juz na 3 miejsce ?
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Alfred Tennyson »

Dlatego wolalabym Macyre i Napiorkowskiego walczacego o 6 w I Lidze, niz na lawce lub trybunach w +lidze.
A może nie są po prostu tak utalentowani jak zakładałeś? Różne są koleje losu, taki lżony przez większość Szymura odnalazł się w pluslidze lepiej niż ktokolwiek by się spodziewał...
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
bebe
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2013, o 20:44
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: bebe »

Czy ktoś widział mesz SMS z Wałbrzychem?
123456789
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2015, o 21:37
Płeć: M

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: 123456789 »

Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: lipton »

E tam nosa, myślę że mało kto typował Spałę na wysokie miejsce, biorąc pod uwagę jak dotychczas prezentowała sie w I lidze.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Artek
Posty: 335
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Artek »

Ja byłem pełen podziwu jak grali ci "chłopcy". Zero kompleksów, nie zwalniali ręki ani w ataku, kończąc zwykle przy pierwszym uderzeniu. To samo na zagrywce, którą mieli bardzo mocną i precyzyjną. Podobała mi się gra Kochanowskiego, Fornala i Komendy, a Kwolek trochę jak drugi Bartman :)

Czy dużo mają kibiców w Spale?
kanimo

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: kanimo »

lipton pisze:E tam nosa, myślę że mało kto typował Spałę na wysokie miejsce, biorąc pod uwagę jak dotychczas prezentowała sie w I lidze.
A co to ma do rzeczy. Jestes jak rankingi mlodziezowe?
Albo posluchales wypowiedzi trenera Rysie z poczatku sezonu? Facet nawet nie wiedzial kim tam moga grac, albo wyobrazni mu nie starczylo do dopuszczenia mysli oparcia gry na 2 klasie.

Wystarczy porownac miejsca na arenie miedzynarodowej roczniow 96/97 z np 93/94.
To juz nawet roznica nie klasy a dwoch.
No i niechetnie przyznam ;) ze moze i klasa trenera lepsza.


Alfred Tennyson » wczoraj, o 20:11
Dlatego wolalabym Macyre i Napiorkowskiego walczacego o 6 w I Lidze, niz na lawce lub trybunach w +lidze.

A może nie są po prostu tak utalentowani jak zakładałeś? Różne są koleje losu, taki lżony przez większość Szymura odnalazł się w pluslidze lepiej niż ktokolwiek by się spodziewał...
Talent Macyry umieszczam gdzies pomiedzy Bienkiem i Lemanskim a Marcyniakiem i np Dryja, tak ciut wyzej od Mordyla.
Pewnie czytales ostatnia wypowiedz Felczaka, wg ktorego to do jakich zespolow i trenerow chlopcy trafiaja jest czynnikiem niezwykle istotnym. Halaba-powiedzmy porownywalny talent, jakos gra i gra niezle. Moze za jakis czas zmieni lige na wyzsza.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: lipton »

Myślę że trochę do rzeczy mogło mieć, zwłaszcza dla kogoś ze SF. A Ty, powiedz szczerze, jakbyś typowała prrzed sezonem?
Na przestrzeni lat było w Spale sporo zdolnych roczników, a jednak zawsze to miejsce było niskie (pomijając fakt trenera i to że nie zawsze grali najstarsi / najlepsi), więc mogło to mieć wpływ na postawę typujących.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
kanimo

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: kanimo »

Szczerze to typowalam bezpieczne miejsce w polowie tabeli i mozliwosc namacenia w walce z najlapszymi.
Ale ja jestem hurra-optymistka.

Problem w tym, ze nie zawsze najstarsi= najlepsi. O tym trener Rys zapomnial w swojej wypowiedzi . Falszywie zalozyl, ze druzyna bedzie oparta na najstarszych i nie wiedzial jakie sa skarby w roczniku 97. Brawo dla trenera, ktory nie bal sie po nich siegnac.
Nike1
Posty: 49
Rejestracja: 22 lut 2015, o 08:51
Płeć: K

Re: Sezon 2014/2015

Post autor: Nike1 »

Witam wszystkich
Co do meczu Victorii Wałbrzych z SMS Spała, był to bardzo trudny mecz.
Zacznę od SMS:
Zawodnicy SMS Spały w żadnym stopniu nie przestraszyli się rywala. Konsekwentnie realizowali swoje założenia,do tego świetnie czytali grę. Przede wszystkim swoją silną zagrywką sprawiali duże problemy przyjmującym Victorii. Dobrze współpracowała linia bloku i obrony, praktycznie żadne "głupie" piłki nie wpadały w boisko. Oprócz tego walczyli w obronie o każdą piłkę, nawet wydawałoby się niemożliwą do obrony, a jednak udawało się ją podbić. Szybko poruszający się wysoki blok nie ułatwiał atakującym Victorii zdobywania punktów. W mojej ocenie na zwycięstwo złożyła się mądrość w rozwiązywaniu akcji, niesamowita waleczność i duża siła ataku. Nie wyróżnię żadnego zawodnika bo cała drużyna zagrała bardzo dobry mecz i wszyscy zasługują na pochwały. Co do trenera Nawrockiego można mieć o nim różne zdanie ale jedno trzeba przyznać że z tymi chłopakami wykonuje kawał dobrej roboty i nie jedno jeszcze osiągnie.
Co do Victorii ciężko cokolwiek napisać wiedząc jak grali we wcześniejszych spotkaniach.
Victoria Wałbrzych rozpoczęła mecz w składzie: Fijałek, Olczyk, Zieliński, Kaczmarek, Krulicki, Karpiewski, Mihułka (L).
Na pewno był to słaby mecz w wykonaniu Victorii. Zwycięstwo nad Wartą Zawiercie dawało nadzieje że drużyna wraca na właściwe tory.Niestety. Zawodnicy źle zaczynali każdego seta, SMS odskakiwał na kilka punktów i trzeba było gonić rywala. Jak już się to udało to wtedy popełniali mnóstwo błędów. Problemy z przyjęciem zagrywki sprawiały problemy w wystawie a następnie w ataku. Niedokładność wystaw, zwłaszcza do środkowych. Brak komunikacji sprawiał że w boisko wałbrzyszan wpadało dużo piłek, które można było obronić. Można by długo wymieniać co było nie tak. Nie pomogły też zmiany w zespole.
Nie będę oceniać gry poszczególnych zawodników. Victoria nie istniała niestety w żadnym elemencie. Zryw w końcówce 3 seta na niewiele się zdał. W mojej ocenie zabrakło lidera, który wziąłby ciężar gry na siebie i pociągnął kolegów do walki. Widoczna była niestety nieobecność na boisku Szymona Piórkowskiego. Coś się ewidentnie zacięło w drużynie. Miejmy nadzieje że przerwa w rozgrywkach pozwoli Victorii na rozwiązanie problemów i powrót do swojej dobrej gry. Sezon się jeszcze nie skończył a Victoria na pewno nie składa broni.
Jest to moja ocena meczu, można się z nią zgadzać lub też nie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”