Sezon 2015/2016

szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: szatow »

Mojżesz i Morze Czarne ; )
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: weary_skier »

Masłowski to serio najlepszy libero w tej kategorii wiekowej?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: chemical_brother »

Kozub cały czas wystawia na podwójny blok na środek.

Są Piechocki i Popiwczak jeszcze, weary. Ale że nie ma nikogo lepszego w Spale od Masłowskiego też się dziwię.

Nie no serio, ten Kozub jest koszmarny, piąty raz wystawia w tym secie na podwójny blok na środek.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: szatow »

Naprawdę teraz go będziecie oceniać po tych kilkunastu punktach?To finał, ogromne emocje i młody libero. Choć nie jestem ani jego fanem ani idolem, to nienawidzę takiego formowania opinii. Zwłaszcza, że libero inaczej się rozwijają niż choćby przyjmujący imo.
A że zbudowała się wokół niego taka burza, nikomu nie pomaga. Dobrze, że nie nazywa się Góral czy jak mu tam, bo by już chłopak był zjedzony. A że w mojej opinii jest mniej utalentowany od choćby Piechockiego to swoją drogą.

Katowice bardzo chwiejnie, świetna okazja dla Spały
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: StanLee »

Masłowski świetnie broni, i dziś w drugim secie to pokazuje, więc...
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: szatow »

Dokładnie, ciężko oczekiwać od kogoś, kto nie jest Grebennikowem, aby był monolitem w przyjęciu i w obronie w takim meczu i w takim wieku.
Specjalistom od rozwoju libero nie jestem, ale talent ma, jak się rozwinie- nie wiadomo, cieszcie się tym co macie, oraz tym, że nie dostaliście go od razu na pierwszego libero ; )
Ostatnio zmieniony 7 maja 2016, o 17:07 przez szatow, łącznie zmieniany 1 raz.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: Kamil92 »

@szatow
Świetne komentarze, zgadzam się w pełnej rozciągłości. Także z oceną potencjału Masłowskiego i Piechockiego.

Tak się zastanawiam, czy najbardziej obciążonymi grą zawodnikami polskimi nie są Kwolek i Fornal (no i reszta tej ekipy, która gra w pierwszym składzie). I liga, PP, te wszystkie eliminacje, turnieje na kadrze i to wszędzie praktycznie dochodzą do finałów i je wygrywają. Ciężko byłoby to policzyć, ale gry, to im na pewno nie brakuje.
kanimo

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: kanimo »

Jest paru fajnych libero w juniorze.
A i Maslowski np w PP gral sporo lepiej.
Spala nie gra swojej najlepszej siatkowki a GKS slaby.

Coz-rzadko zdaze sie 7 swietnych zawodnikow w jednym roczniku. Tutaj sa swietni, dobrzy i ciut powyzej sredniej.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: szatow »

Pytanie, które nasuwa mi się od dłuższego czasu, to jaki wpływ na to jak się prezentują chłopaki ma ich zgranie i ogranie. Fajnie, że mamy taką maszynkę do zabijania, lecz może to przysłaniać oceny potencjału poszczególnych zawodników, coś w stylu Zaksy. Fajnie też, że już teraz się uczą się seniorskiego grania, lecz może przez to już nie mają takiego pola do rozwoju, coś jak Deroo- są na innym etapie rozwoju(jak tu często się mówi o Amerykanach).

Co ten Kwolek dzisiaj ; )

"Na domiar złego jestem też dzieciaty"
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: Aranger »

Niesamowita jest ta regularność w zagrywce Kwolka. :)
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: Kamil92 »

Kwolek jest w mega formie.
Co do tej ich gry razem, to ja uważam, że większość z nich jest zbyt dobra indywidualnie żeby nie poradzić sobie jak ich wszystkich rozdzielą. A to ich zgranie będzie procentować za kilka lat, gdy będą tworzyć "dorosłą" reprezentację Polski.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: szatow »

co do tej ich gry razem, to ja uważam, że większość z nich jest zbyt dobra indywidualnie żeby nie poradzić sobie jak ich wszystkich rozdzielą. A to ich zgranie będzie procentować za kilka lat, gdy będą tworzyć "dorosłą" reprezentację Polski.
Tak, to oczywiście zaleta i to im z pewnością pomoże wchodzić w dorosłość- po to to jest. Po prostu trzeba ich inaczej oceniać. Ale potencjału choćby Kwolkowi nie idzie odmówić, natomiast Domagała ma grę na siatce prawie jak Szalpuk kiedyś.

No to SMS wygrywa, Katowice poniżej oczekiwań. Ciężko cokolwiek oceniać na podstawie dzisiejszego meczu. Z pewnością, co niektórych ucieszy zwłaszcza, nie mają mentalności przegranych ; ).
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: Aranger »

Brawo dla Spały, jeszcze dwa. :)

Najlepszy na boisku Kwolek, bardzo dużo dał dzisiaj zagrywką, w pierwszym secie też bardzo ładnie w ataku, później się w tym elemencie przyciął, ale uruchomił zagrywkę.
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: chemical_brother »

Oczywiście, młody Fornal ma niespotykaną kulturę zwyciężania jak na polskiego sportowca w ogóle. Pokazał to choćby w finale MŚK w finale z Argentyną.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
kanimo

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: kanimo »

Co do doroslej reprezentacji to mam pare watpliwosci.
Dotycza glownie libero i rozegrania. Jednak Droszynski jest lepszy, Rajchelt i Prokopczuk tez.
Troche tez watpliwosci co do Ziobrowskiego, dosyc chimeryczny.
Na srodku-Kuba bedzie mial ciezko zeby sie dobic do repry na tej pozycji. Sa niezli i wyzsi od niego.
Domagala jako atakujacy tez swiata nie podbije. Choc skoczna bestia.
Edit-od Szalpuka Damian przyjmowal lepiej i ma lepszy serwis, choc kontrole ataku troche gorsza.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: StanLee »

Z tych graczy których widzieliśmy, tylko Fornal i Kwolek pokazują na ten moment reprezentacyjny potencjał, biorąc pod uwagę jakim potencjałem ludzkim dysponujemy w seniorskiej siatkówce. Mając na uwadze poziom przyjmujących Plusligi, Kwolek będzie bardzo wyróżniającym się zawodnikiem już w przyszłym sezonie.
kanimo

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: kanimo »

Nie wiem, czy sie zgodzisz Stan. Mnie Kwolek wydaje sie blizszy zrealizowania w pelni swojego potencjalu niz Fornal, troche dojrzalszy.
Moze dlatego, ze jeden bardziej wybuchowy i w stylu gry i w zachowaniu.
Ale w odroznieniu od Ciebie, widze wyzszy potencjal w Tomku.

Szkoda, ze dalej wsrod mlodziezy jakichs wybitnych atakujacych nie widzialam. Tylko, ze mam zly punkt obserwacyjny.

Wracajac do tematu-trudno uwierzyc by GKS zagral tak slabo jutro.
Ale i sms zdecydownie nie gral maxa. Np Kochanowski w serwisie zwykle gra jeszcze lepiej. Maslowski jak sie skoncentruje to moze troche lepiej przyjmowac. Foran tez moze wskoczyc poziom wyzej itp itd
Moze byc ciekawie.
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: chemical_brother »

Ziobrowski nie? Masłowski jeśli by wchodził tylko do obrony to chyba też, no ale ja nie jestem fanem tego rozwiązania w ogóle.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: krzysiu »

Jutro też będzie w tym samym linku relacja wideo?
kanimo

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: kanimo »

chemical_brother pisze:Ziobrowski nie? Masłowski jeśli by wchodził tylko do obrony to chyba też, no ale ja nie jestem fanem tego rozwiązania w ogóle.
Diabli wiedz Przeciez to mlodzi, sporo moze sie zmienic.
Po prostu Fornal i Kwolek daja pewnosc zblizona do 100% i moim zdaniem podobna, niewiele nizsza dali by Kochanowski i Domagala gdyby byli na przyjeciu.

Ziobrowski mi sie wydaje bardziej chimeryczny. Ale jesli chodzi o nastepne mecze to rezerwy na pewno ma.


Sasak zupelna niewiadoma, strasznie jeszcze slabo skoordynowany ale to taki szczupaczek-wysoki, malo miesni, we wlasne nogi sie placze. Jak pomysle, ze przy takiej samej budowie Michalak w kadecie wystrzelil na rozegraniu to zal mi sie znowu robi jego rezygnacji. Skrowy Stasiak chyba tez na razie nie powala. I tez podobna budowa.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: szatow »

(...)niewiele nizsza dali by Kochanowski i Domagala gdyby byli na przyjeciu.
Gdyby tylko na nim grali...
Ziobrowski mi sie wydaje bardziej chimeryczny. Ale jesli chodzi o nastepne mecze to rezerwy na pewno ma.
Pamiętajmy, że dla Ziobrowskiego to pierwszy sezon w tej lidze, co, mając w pamięci jak skończyła Spała z Kwolkiem i Fornalem rok temu, daje mu spory bufor bezpieczeństwa.
Matius

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: Matius »

Czy znajdę gdzieś statystyki z tego meczu? Szukałem na stronie pzps'u ale tylko suche wyniki znalazłem.
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: chemical_brother »

kanimo pisze:
chemical_brother pisze:Ziobrowski nie? Masłowski jeśli by wchodził tylko do obrony to chyba też, no ale ja nie jestem fanem tego rozwiązania w ogóle.
Diabli wiedz Przeciez to mlodzi, sporo moze sie zmienic.
Po prostu Fornal i Kwolek daja pewnosc zblizona do 100% i moim zdaniem podobna, niewiele nizsza dali by Kochanowski i Domagala gdyby byli na przyjeciu.

Ziobrowski mi sie wydaje bardziej chimeryczny. Ale jesli chodzi o nastepne mecze to rezerwy na pewno ma.


Sasak zupelna niewiadoma, strasznie jeszcze slabo skoordynowany ale to taki szczupaczek-wysoki, malo miesni, we wlasne nogi sie placze. Jak pomysle, ze przy takiej samej budowie Michalak w kadecie wystrzelil na rozegraniu to zal mi sie znowu robi jego rezygnacji. Skrowy Stasiak chyba tez na razie nie powala. I tez podobna budowa.
Budowa to przecież nie problem, zaczną poważną siłownię i będzie ok. Co do Kwolka to nie jestem przekonany, jeśli nie poprawi znacząco przyjęcia to cienko to widzę. Nie ma wzrostu na bycie ofensywnym przyjmującym.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: krzysiu »

Ngapeth też nie jest asem w przyjęciu a daje radę , Kwolek ma szansę być takim Ngapethem czy tam gorszą wersją Kubiego - wiadomo czeka go wiele pracy , ma charakter,jest krnąbrny raczej ,ale takim często się udaje :) Trzeba czekac
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: chemical_brother »

Powiedziałbym raczej, że takim często się nie udaje. No i N'Gapeth ma zasięg jaki ma, no i jednak francuskie szkolenie. Ale trzymam za niego kciuki, ba, uważam że szkoda, że już w zeszłym sezonie nie grał w JW, bo spokojnie dałby radę.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: orw3ll »

krzysiu pisze:Kwolek ma szansę być takim Ngapethem czy tam gorszą wersją Kubiego
Czyli idąc metodą dedukcji Ngapeth to jest gorsza wersja Kubiaka, ciekawe :D tylko czemu miałby być gorszą wersją kogokolwiek z nich. Chłopak nie skończył nawet 19 lat, a już był wybierany MVP czy to mistrzostw Polski, czy to Europy, a nawet świata. Prawdopodobnie też zdobyłby statuetkę dla najlepszego gracza 1 ligi, gdyby taka istniała. Może być jednym z najlepszych przyjmujących na świecie, fajnie by było jakby jeszcze urósł parę centymetrów, na tą chwile jest wyższy 1 cm od Kubiaka i o 2 niższy od Francuza.
Matius

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: Matius »

No i tego samego wzrostu co Giba i 2 cm wyższy od Murilo :P
chemical_brother pisze:Budowa to przecież nie problem, zaczną poważną siłownię i będzie ok. Co do Kwolka to nie jestem przekonany, jeśli nie poprawi znacząco przyjęcia to cienko to widzę. Nie ma wzrostu na bycie ofensywnym przyjmującym.
Zdecydowanie lepiej być zbilansowanym przyjmującym niż defensywnym/ofensywnym.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: StanLee »

Co do Kwolka.

Po pierwsze, przyjmuje dobrze, pomimo tego, że celują w niego zagrywką prawie zawsze, np. ma lepsze "czucie" niż Fornal, zwłaszcza jeżeli chodzi o przyjęcie dołem. Za to jest gorszy technicznie, kiepsko koryguje pozycję w przyjęciu itd. ale mówimy o 18-latku. Wystarczy popatrzeć jak przyjęcie poprawił Śliwka po wejściu na poziom Plusligi.

Po drugie, może ma 193 cm wzrostu, ale wystarczy popatrzeć jak szeroki jest w barkach, zasięg ramion ma na pewno znacznie większy. Trochę analogicznie jak Murilo, nie można patrzeć tylko na wzrost, zwłaszcza, że fizycznie jest naturalnie bardzo silny. Nie wspominając o dynamice, tu trochę przypomina Bartmana.

Poza Leonem, Fornal i Kwolek to dwaj najbardziej utalentowani nasi siatkarze, odnoszę wrażenie, że reszta ma spore problemy by dotrzymać im kroku. Ziobrowski mi wygląda na drugiego Konarskiego, co oznaczałoby bardzo fajną karierę, Droszyńskiego dawno nie widziałem.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: Michal5 »

Nie zgodzę się z ogólną opinią o Ziobrowskim. Według mnie jest to zawodnik trochę niedoceniany, a ma dość spory potencjał. Miewa jeszcze mecze słabsze, jednak jak już złapie swój rytm to jest bardzo solidnym zawodnikiem i wciąż widać postęp. Już w tej chwili ma bardzo przyzwoity blok i dość dobrą zagrywkę. Czasem jeszcze się podpala, ale na tyle co go oglądam to miewa takie słabsze momenty już coraz rzadziej. Dla mnie to może być zawodnik dużo lepszy od Konarskiego.
Matius

Re: Sezon 2015/2016

Post autor: Matius »

StanLee pisze: - Bołądź to duży talent
- Muzaj to jest ogromny talent
- Ziobrowski to znakomity talent
- Leon z braku laku wymiatać może również na ataku
- pewnie wystrzeli jakiś Lipiński, jak to zwykle w naszej siatkówce
StanLee pisze:Poza Leonem, Fornal i Kwolek to dwaj najbardziej utalentowani nasi siatkarze, odnoszę wrażenie, że reszta ma spore problemy by dotrzymać im kroku. Ziobrowski mi wygląda na drugiego Konarskiego, co oznaczałoby bardzo fajną karierę, Droszyńskiego dawno nie widziałem.
Zmieniłeś zdanie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”