Sezon 2007/08 - prognozy, opinie i uwagi

Awatar użytkownika
x-man
Posty: 64
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:50
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa/Cieszyn

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: x-man »

zamiast Jaworzna wpisałbym Orła w walce o utrzymanie, co do Bielska to nie jestem taki pewnien...
Na zawsze wierni, na zawsze STAL!!
sylwia_
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:23
Płeć: K

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: sylwia_ »

Właśnie, ekipa z Gorzowa również może liczyć sie w tym sezonie. Działacze jak również zawodnicy powoli wyciągnęli wnioski z poprzedniego, nieudanego sezonu i podjęli myślę że odpowiednie działania aby sytuacja nie powtórzyła się i w nadchodzącym sezonie.;) Niepokoi mnie jedynie ta długa nieobecność w Gorzowie nowego trenera. Wiem oczywiście, że pracuje on z kadrą, ale szkoda, ze spedza z chłopakami z GTPS-u tak mało czasu i to w okresie przygotowawczym.. No ale pożyjemy zobaczymy jak to się wszystko rozwinie;)
Oprócz tego zespołu myślę, że w walce o awans liczyć będzie się również Gwardia Wrocław, być moze Trefl Gdańsk (chociaż to duza niewiadoma), oraz Nysa, która od jakiegos czasu utrzymuje się w czołówce I ligi.
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: zielony »

Chociaz jestem z Miedzyrzecza to jednak kibicuje ekipie z Gorzowa.. maja naprawde niezla pake... Miedzy innymi Januszkiewicz ktory gral jeszcze w dobrych czasach w zespole Mostostalu... NIe lubie Maciejewicza, ale to wlasnie dzieki niemu Warszawa zyskala wiecej szans aby pozostac w PLSie... NO a reszta zespolu tez jest pozazdroszczenia.. Śmigiel Matusiak Borczyński.... kazdy znawca siatkowki ich zna :)
zgadzaj się albo nie. To jest tylko moje zdanie....
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: PaStKa »

zielony pisze:Chociaz jestem z Miedzyrzecza to jednak kibicuje ekipie z Gorzowa.. maja naprawde niezla pake... Miedzy innymi Januszkiewicz ktory gral jeszcze w dobrych czasach w zespole Mostostalu...
Rok temu w Gwardii też się tak mówiło o Januszkiewiczu. Ale u nas zawiódł kompletnie, to już nie ten sam środkowy co był w Mostostalu. Co nie zmienia faktu, że Gorzowianie mogą troche zamieszać. Może w Gorzowie Olo bedzie grał lepiej niż u nas i przyczyni się do wysokiej lokaty, ale na awans chyba nie ma co liczyć.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: zielony »

tak ale zauwaz ze w tej sytuacji jest to 1 liga a nie PLS czyli poziom nizszy a po drugie Januszkiewicz ma wsparcie wsrod kolejnych doswiadczonych zawodnikow m.in. dobrego rozgrywajacego Borczynskiego. Moze bedzie okazja do niespodzianki wzgledem Gorzowa o walke do PLS z czego bardzo bym sie cieszyl :)))) i moze wreszcie Januszkiewicz pokaże na co go stac :))
zgadzaj się albo nie. To jest tylko moje zdanie....
mat_nysa
Posty: 2
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:44

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: mat_nysa »

qba92 pisze:Kocik I Winnik oraz Szulik takie widzę tylko pozytywy w Treflu.
Stancelewski, Szczurowski, Poskrobko, Serafin i Drabkowski będą grali na stojaka i że mecz wygrają bez wysiłku...

Ciekawą ekipę ma Gorzów, Poznań i Wrocław i między tymi drużynami będzie walka o awans.
Nysa, Jaworzno i Bielsko będą walczył o utrzymanie
Ale oczywiscie nie zapomonaj o AZS ja myśle że Palacz już skompletował kadre tak że można ją zaliczać do pierwszej czwórki
pozdro
sylwia_
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:23
Płeć: K

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: sylwia_ »

hmm.. Borczyński, Januszkiewicz, Maciejewicz, Gulczyński, to bym się zgodzila, ale jednak pan Śmigiel bardzo zawiódł w zeszłym sezonie i jakoś nie mam do neigo zaufania..
KS_Poznan
Posty: 84
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:18
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: KS_Poznan »

Pożyjemy zobaczymy jak to będzie :D po pierwszych 2 - 3 kolejkach zobaczymy jak zespoły są przygotowane do sezonu ;) zobaczymy jak tez będzie na róznych turniejach np. w bielsko-białej , gorzowie i poznaniu :]
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: zielony »

W sumie widzialem Smigla na sparingu w meczu z Orlem i widac w nim bylo ze pomimo, iz mial na boisku doswiadczonych zawodnikow on zawsze uspakajal swoich zawodnikow, a sadze ze wczesniej brakowalo w druzynie Gorzowa kogos kto potrafi i zmobilizowac zawodnikow ktorzy sa jak to sie mowi starymi wygami i nie z jednego pieca chleb jedli :))) Ale sadze ze teraz przy takim skladzie Smigiel bedzie musial pokazac wreszcie na co go stac :))
zgadzaj się albo nie. To jest tylko moje zdanie....
Awatar użytkownika
x-man
Posty: 64
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:50
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa/Cieszyn

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: x-man »

Czy Smigiel nie miał zostać menagerem??
Na zawsze wierni, na zawsze STAL!!
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: zielony »

Smigiel jest grajacym menagerem ;) podwojna kasa heheh :) oby z nadmiaru obowiazkow nie byl przez to gorszy na boisku...
zgadzaj się albo nie. To jest tylko moje zdanie....
Awatar użytkownika
sensi
Posty: 63
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:38
Płeć: K
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: sensi »

qba92 pisze:Kocik I Winnik oraz Szulik takie widzę tylko pozytywy w Treflu.
Stancelewski, Szczurowski, Poskrobko, Serafin i Drabkowski będą grali na stojaka i że mecz wygrają bez wysiłku...
Wg. mnie nazwiska nie grają.
Mimo, że Trefl ma w swoim składzie wielu zawodników z doświadczeniem w ekstraklasie, może wyjść tak,że nie zgrają się pod względem charakterologicznym.
Poskrobko, Serafin, Drabkowski są już raczej bliżej końca kariery, niż jej początku, a Winnik i Szulik to także nie są jakieś nazwiska wielkiego formatu.
Dlatego też nie byłabym taka pewna awansu. Nie należy zapominać o Poznaniu, który połączył się z mocnym pilskim Jokerem, Gwardii, która spadła z PLS-u i Gorzowie. Liga może być bardzo ciekawa.
Miłościwie panująca Anna Maria Katarzyna I Sensi :P
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: zielony »

sensi pisze:
qba92 pisze:Wg. mnie nazwiska nie grają.
Mimo, że Trefl ma w swoim składzie wielu zawodników z doświadczeniem w ekstraklasie, może wyjść tak,że nie zgrają się pod względem charakterologicznym.
Poskrobko, Serafin, Drabkowski są już raczej bliżej końca kariery, niż jej początku, a Winnik i Szulik to także nie są jakieś nazwiska wielkiego formatu.
Dobra dobra ale widziałem poczynania Trefla przed tymi w tym sezonie wzmocnieniami i tam w lidze stracili bodajże tylko 8setów a potem o wejście do 1B stracili tylko 1 seta jak się nie myle.. A skuteczność piorunująca, bo w setach potrafili z rywalem wygrywać do 14, 15... a to jest już wielka różnica klas. I przypominam grali bez wzmonień typu Serafin Drabkowski Poskrobko. Ale zobaczymy. Sądzę, że pierwsze 3kolejki ukaże powoli siłe i szereg każej z drużyn.
zgadzaj się albo nie. To jest tylko moje zdanie....
Kasia324
Posty: 13
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:21
Płeć: K

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Kasia324 »

zielony pisze: Dobra dobra ale widziałem poczynania Trefla przed tymi w tym sezonie wzmocnieniami i tam w lidze stracili bodajże tylko 8setów a potem o wejście do 1B stracili tylko 1 seta jak się nie myle.. A skuteczność piorunująca, bo w setach potrafili z rywalem wygrywać do 14, 15... a to jest już wielka różnica klas. I przypominam grali bez wzmonień typu Serafin Drabkowski Poskrobko. Ale zobaczymy. Sądzę, że pierwsze 3kolejki ukaże powoli siłe i szereg każej z drużyn.
Dokładnie to sracili 3 sety w grupie ;p
a w play-ofach nie stracili zadnego seta ;P
a różnice klas było widać. Casami zdarzały sie sety wygrywane do np. 23 ale tak normalnie to do 15 lub 19 ;]
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: zielony »

dzieki za poprawke ale to samo pokazuje, ze juz wczesniej Trefl byl mocny, a tymi wzmocnieniami jeszcze bardziej pokaze swoja klase ;)
zgadzaj się albo nie. To jest tylko moje zdanie....
Awatar użytkownika
Matthias
Posty: 16
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 21:21
Płeć: M
Lokalizacja: Gorzów Wlkp./Poland
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Matthias »

zielony pisze:Dobra dobra ale widziałem poczynania Trefla przed tymi w tym sezonie wzmocnieniami i tam w lidze stracili bodajże tylko 8setów a potem o wejście do 1B stracili tylko 1 seta jak się nie myle.. A skuteczność piorunująca, bo w setach potrafili z rywalem wygrywać do 14, 15... a to jest już wielka różnica klas. I przypominam grali bez wzmonień typu Serafin Drabkowski Poskrobko. Ale zobaczymy. Sądzę, że pierwsze 3kolejki ukaże powoli siłe i szereg każej z drużyn.
i też nie należy pominąć, jakie występują pozimy gry między I a II ligą.
--
Ze sportowym pozdrowieniem,
Maciej
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: zielony »

no nie mowcie ze strata zaledwie 2 setow robi wrazenie jesli mamy do czynienia z ponad 16 meczami. Dla mnie wlasnie to pokazalo sile Trefla ktory przejdzie jak burza 1b. No i mam nadzieje ze bedzie walczyl z Gorzowem o 1 miejsce ;)
zgadzaj się albo nie. To jest tylko moje zdanie....
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: zielony »

"1b" to z powodow sentymentalnych ;) a Trefl bedzie silny bo jest nowy sponsor, rzucil kasą i od razu bedzie lepiej zespol grac. Jak zawodnik wie ze ma zapewnione place to moze spokojnie skupic sie tylko i wylacznie na grze. Przynajmniej ja bym tak zrobil hehehe
zgadzaj się albo nie. To jest tylko moje zdanie....
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Arff »

No... niestety zapędy nie mogą być inne skory wywala się w ten biznes tyle kasy...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
borek
Redaktor
Redaktor
Posty: 28
Rejestracja: 21 sie 2007, o 20:50
Lokalizacja: Międzyrzecz/Zielona Góra

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: borek »

Owszem Trefl w zeszłym sezonie przez drugą ligę przeszedł jak burza, ale jak mówił Rysiek Ohudzki "Nie mieszajmy mentalnie dwóch systemów walutowych". Między drugą a pierwszą ligą zawsze była przepaść, a w tym sezonie wydaje mi się, że to już się zrobił Wielki Kanion!! I liga jest teraz tak silna jak chyba już dawno nie była a byc moze nawet nigdy. Nie mówie, że Trefl sobie nie poradzi, bo rzeczywiście ekipa jest teoretycznie silna, ale jak ktoś liczy, że będzie tak jak w zeszłym sezonie że większość spotkań będzie się kończyć po 3:0 to raczej niech porzuci takie nadzieje...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Arff »

nikt nie mówi że będzie łatwo... im silniejszy PLS tym silniejsza 1 liga... to normalne.. bo jest coraz większy odsiew ziarna od plew :P Mnie się wydaje że Trefl powinien awansować do PLSu... w końcu to kolejny klub ze sporą kasą... byłoby ich już 8 w PLSie... a w tedy byłoby bardzo ciekawie :P
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: zielony »

borek pisze:Owszem Trefl w zeszłym sezonie przez drugą ligę przeszedł jak burza, ale jak mówił Rysiek Ohudzki "Nie mieszajmy mentalnie dwóch systemów walutowych". Między drugą a pierwszą ligą zawsze była przepaść, a w tym sezonie wydaje mi się, że to już się zrobił Wielki Kanion!! I liga jest teraz tak silna jak chyba już dawno nie była a byc moze nawet nigdy. Nie mówie, że Trefl sobie nie poradzi, bo rzeczywiście ekipa jest teoretycznie silna, ale jak ktoś liczy, że będzie tak jak w zeszłym sezonie że większość spotkań będzie się kończyć po 3:0 to raczej niech porzuci takie nadzieje...
Dobrze zgadzam sie. ale to oznacza ze dla Trefla II liga byla za slaba i teraz okaze sie na co tą druzyne stac. Dlatego wiem juz ze pomimo ze Trefl jest beniaminkiem ma od razu na wstepie aspiracje aby mierzyc ku PLS jak nie w tym sezonie to w nastepnym. Ale napenwo w krotkim czasie :)
zgadzaj się albo nie. To jest tylko moje zdanie....
SENIOR
Posty: 114
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:46
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: SENIOR »

Typując zespoły do czołówki nie widziałem nigdzie Avii Świdnik ,która ubiegły sezon zakończyła na III miejscu. Warto pamiętać że drużyna ta nie schodzi nigdy poniżej pewnego poziomu.
Awatar użytkownika
x-man
Posty: 64
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:50
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa/Cieszyn

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: x-man »

Zgadza się.
Zważ jednak, ze do czwórki dostała sie "wolnym losem" a o 3 miejsce grała z naszymi rezerwami i juniorami, bo zespół rozgoniono po porażce z Jokerem. Więc III miejsce było trochę na wyrost.
Nie mniej AVIA bedzie jednym z graczy rozdającym karty obok Trufli, Jokera - KS - Inotelu (czy jak im tam) Poznania, Gorzowa i Gwardii. Dysponuje solidnym, wyrównanym i co najważniejsze ogranym składem. Do 1-ej czwórki play-offs jednak nie wejdzie (o ile system rozgrywek będzie taki sam jak w zeszłym roku).

Ciekawi mnie jak przebiegnie reaktywacja Chadały w Gwardii. Jeżeli odzyska dawna formę i do niej wróci także Oleyniczak, to przy dobrze dysponowanym Wilku moga to byc najsilniejsze "skrzydła" 1 ligi. - duzo znakow zapytania....

KALI a kto to Gaca ?? ..hehehe
Pzdr
Na zawsze wierni, na zawsze STAL!!
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: PaStKa »

Avia? Muszę przyznać, że jak typowałem faworytów, to przez chwilkę o nich pomyślałem. Może i zajmą przyzwoite miejsce, ale o 4 wg mnie nie ma mowy, choć sport jest nieprzywidywalny. Gwardia, Trefl, może Gorzów, Poznań, Nysa(choć ich oni są dla mnie wielką niewiadomą). Solidny zespół, ale nic więcej co do Avii.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
Awatar użytkownika
qba92
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:45
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: qba92 »

Nysa niewiadomą ?? Z trenerem Palaczem to dzieciak w Nysie wie co będzie w tym sezonie
Awatar użytkownika
Katerina
Posty: 17
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:08
Płeć: K
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Katerina »

Dziś pierwszy dzień turnieju "Beskidy 2007" w Bielsku-Białej , a to wyniki:
Trefl GdańskKS Poznań 1:2 (20:25, 20:25, 25:15)
Płomień SosnowiecSkra II Bełchatów 3:0 (25:12, 25:14, 25:21)
BBTS Siatkarz-Original Bielsko-Biała - VK Czeskie Budziejowice 1:2 (21:25, 25:27, 25:16)
Jak narazie kasa i nazwiska nie pomogły Treflowi. Ale to jeszcze nie liga.
Awatar użytkownika
qba92
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:45
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: qba92 »

Ciekawy mecz musiał być pomiędzy Poznaniem A Gdańskiem ciekaw jestem jak będzie w lidze
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Kali BBTS »

VK Czeskie Budziejowice – Skra II Bełchatów 3:0 (25:20, 25:18, 25:16)

BBTS Siatkarz-Original Bielsko-Biała – KS Poznań 1:2 (21:25, 22:25, 27:25)
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Kasia324
Posty: 13
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:21
Płeć: K

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Kasia324 »

Trefl przegrał ale to w sumie ich pierwszy mecz w takim składzie. Myśle że teraz powinno być coraz lepiej. A poza tym jest to turniej towarzyski i jak powiedział to trener Kasza po tym turnieju będzie wiadomo nad czym jeszcze trzeba popracować. A przeciez to nie liga, jak zacznie się liga to dopiero mozna będzie coś konkretniej powiedzieć ;P

Ja nie twierdze że w I lidze będą mecze po 3:0 bo wiem że I liga jest o wiele, wiele trudniejsza do drugiej. I będzie tzreba sie mocno napracowac by wygrywać mecze. Ja tam wierze ze Trefl ma szanse wejść do PLSu choć nie będzie to łatwe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”