Sezon 2007/08 - prognozy, opinie i uwagi

Awatar użytkownika
x-man
Posty: 59
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:50
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa/Cieszyn

Sezon 2007/08 - prognozy, opinie i uwagi

Post autor: x-man »

Powoli, małymi kroszkami zblizamy sie do inauguracji :)
Na zawsze wierni, na zawsze STAL!!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Arff »

Głównymi faworytami zdaję sie być Trafl i Gwardia... ale zobaczymy jak to bedzie wyglądało... Bo i nysa i Poznań może coś namieszać...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: PaStKa »

Tak, do sezonu w którym Gwardia powróci do PLS. Pisze tak nie tylko dlatego, że jestem z Wrocławia, ale i dlatego, że personalnie Gwardia wygląda najlepiej. Wprawdzie straciliśmy kilku ważnich zawodników, z Sopką i Janeczkiem na czele, ale Chadała, Wilk, Dzryzga, Terlecki oraz zostający na nastęny sezon Krupnik, Marciniak powinni stworyć team na awans. Myśle, że główne zagrożenie może powstać z Poznania i Nysy, ewentualnie Gdańska.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Arff »

Personalnie najlepiej wygląda Trefl...zobacz sobie ich skład... może i nie są pierwszej młodości ale są to głośne nazwiska...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
skynet18
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:59
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: skynet18 »

Wszystko wyjdzie na boisku zobaczymy wtedy kto jest lepszy nie zawsze nazwiska grają czasem niestety zawodzą. Ja mimo wszystko obstawiał bym główna walke pomiędzy treflem i Gwardią. Zapowiada się ciekawie :D
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Knutsen »

Arff pisze:Personalnie najlepiej wygląda Trefl...zobacz sobie ich skład... może i nie są pierwszej młodości ale są to głośne nazwiska...
z całym szacunkiem dla Ciebie,ale nazwiska nie grają liczy się kolektyw i dyspozycja meczowa.
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Ted »

Ten sezon w I lidze mezczyzn zapowiada sie bardzo ciekawie. Jak zawsze kandydatow na awans PLS jest kilku. We Wroclawiu mowi sie ze w sezonie 2007/2008 druzyna jest silniejsza niz w kiedy grala w PLS. Z zespolu odszedl Janeczek, Sopko w ich miejsce pozyskano wielu ciekawych graczy, ktorzy za soba maja juz kilka lat w PLS. Aspiracje do gry o lige wyzej zglasza Trefl. Jestem bardzo ciekaw jak prezentowac bedzie sie ten zespol, tym bardziej, ze powaznie wzmocniono druzyne. O powrocie do ekstaklasy mysla rowniez w Nysie i jak co roku ten zespol do konca powinien sie liczyc w stawce o awans do PLS. Trudno nie wspomiec o ekipie z Poznania... Szczerze mowiac ta druzyna (polaczenie dwoch zespolow) jest dla mnie wielka zagadka, jednak powaznie traktowalbym ich w przedsezonowych typowaniach na awans do PLS.
Awatar użytkownika
x-man
Posty: 59
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:50
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa/Cieszyn

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: x-man »

Trefl personalnie najmocniejszy, finansowo chyba też. Jednak zobaczymy co dziadki zdziałaja.
W Nysie musielibyśmy najpierw zmienić trenera :-). Co do Gwardii nie wymieniliście Olejniczaka, który na pewno bedzie dużym wzmocnienieniem, jak zrzuci parę kilo :-)
Jak dla mnie bedziemy w Nysie walczyli o utrzymanie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: mewa »

Trefl będzie miał największy problem z... samymi zawodnikami, ktorym najmniej będzie zależeć na awansie. Sa już doświadczeni i zdają sobie sprawę, że jak wywalczą awans, to nie mają żadnych szans na angaż w PLS. Dlatego też im najmniej na tym awansie będzie zależało, by jeszcze chociaż jeden rok przy korycie być...

Ale może się mylę i chłopaki sa na tyle ambitni, że będa walczyć na calego :)
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Knutsen »

Zobaczycie Trefl okaże się wielką klapą tego sezonu, awans powinna przynajmniej na papierze wywalczyć Wrocławska Gwardia - programowo najlepsza :D
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
qba92
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:45
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: qba92 »

Dwa lata temu Nysa też miała nazwiska i co...? klapa i w Treflu będzie tak samo. Głównym faworytem jest Gwardia no i Poznań z Gerymem na ławce trenerskiej. A co do Nysy to trzeba by było zrobić najpierw czystki w zarządzie...
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: PaStKa »

Nie można zapominać o jeszcze jednym nazwisku Gwardii. Maciej Jarosz, to przecież wspaniały trener. Po za tym Gwardia ma w większości zawodników, którzy grali w PLSie, przeciwko jednym z najlepszych zawodników świata i mimo młodego wieku przewyższają doświadczeniem niektórych starych i-ligowych wyjadaczy. Może przez mój post przemawia to, że jestem fanem Gwardii, ale myśle, że znajdą się osoby które zgodzą sięze mną.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
Awatar użytkownika
qba92
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:45
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: qba92 »

Co prawda to prawda gdy by Jarosz pozostał by na stanowisku trenera dwa lata temu Nysa była by już w PLS...
janek---TOY
Posty: 3
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:24
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: janek---TOY »

A co myślicie o drużynie NLO SMS PZPS Spała ?? czy mają szanse ??? :]
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: mewa »

szanse na co? Wg mnie powogem istnienia tej drużyny jest zupełnie co innego, niż rywalizacja ligowa.
redinho
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:13
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: redinho »

poruszając ten temat to moje zdanie jest takie, że chłopakom ze spały pzps robi krzywdę na siłę trzymając ich w szeregach pierwszoligowych. szkolenie?- może mi ktoś wyjaśnić jakie wartości szkoleniowe ma przegrywanie co tydzień meczu, najczęściej w stosunku 0:3 a w setach maksymalnie do 18? pod koniec ligi chłopaki ze szkoły zaczynają się liczyć bo przygotowują się do rozgrywek kadrowych a resztę sezonu uczą sie tylko i wyłącznie przegrywać. bo przecież nie ćwiczą kombinacji, szybkiego ataku czy bóg wie czego w setach, które trwają po 15 '? Ostatni raz kiedy jakikolwiek rocznik z SMS-u liczył się w rozgrywkach, jak dobrze nawet pamiętam wygrał je, to były czasy Bąka, Grzyba, Łuki i Gołasia i grali wtedy w drugiej lidze. Po co na siłę uczyć tych młodych chłopaków porażek od początku do końca sezonu? Dać im normalne warunki ligowe. Wygrasz mecz to się utrzymasz, nie, spadasz i za rok musisz dać z siebie dwa razy więcej by awansować. To jest siatkówka a nie porażki w godzinę z prysznicem.
Awatar użytkownika
marobb
Posty: 9
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:00
Płeć: M
Lokalizacja: BiElSKo-biAŁA
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: marobb »

redinho pisze:poruszając ten temat to moje zdanie jest takie, że chłopakom ze spały pzps robi krzywdę na siłę trzymając ich w szeregach pierwszoligowych. szkolenie?- może mi ktoś wyjaśnić jakie wartości szkoleniowe ma przegrywanie co tydzień meczu, najczęściej w stosunku 0:3 a w setach maksymalnie do 18? pod koniec ligi chłopaki ze szkoły zaczynają się liczyć bo przygotowują się do rozgrywek kadrowych a resztę sezonu uczą sie tylko i wyłącznie przegrywać. bo przecież nie ćwiczą kombinacji, szybkiego ataku czy bóg wie czego w setach, które trwają po 15 '? Ostatni raz kiedy jakikolwiek rocznik z SMS-u liczył się w rozgrywkach, jak dobrze nawet pamiętam wygrał je, to były czasy Bąka, Grzyba, Łuki i Gołasia i grali wtedy w drugiej lidze. Po co na siłę uczyć tych młodych chłopaków porażek od początku do końca sezonu? Dać im normalne warunki ligowe. Wygrasz mecz to się utrzymasz, nie, spadasz i za rok musisz dać z siebie dwa razy więcej by awansować. To jest siatkówka a nie porażki w godzinę z prysznicem.
masz racje co to jest za przegrana jak sie nie ponosi konsekwencji tylko odbija sie to chłopaka z sms na psychice
W cokolwiek ludzki umysł uwierzy,ludzki umysł osiągnie!


Nieważne jak ciężko trenujesz, ktoś trenuje ciężej.
krycha_mks_orzel
Posty: 7
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:18

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: krycha_mks_orzel »

Wracając do tematu faworytów. Myślę że liczyć może się też drużyna z Gorzowa (nikt chyba o niej na razie nie wspomniał), chociaż włodarze klubu głośno o tym nie mówią ;) Kupili Gulczyńskiego z Gwardii, Borczyńskiego i paru innych. Oczywiście statystyk Raula Lozano Nicola Vetori ( możliwe że przez dwa T , jak tak to mnie poprawcie :P) jako trener też myślę że się sprawdzi.
TYLKO ORZEŁ MKS !
Awatar użytkownika
marobb
Posty: 9
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:00
Płeć: M
Lokalizacja: BiElSKo-biAŁA
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: marobb »

a co sadzicie o BBTS-SIATKARZ-ORGINAL?? :] :]
W cokolwiek ludzki umysł uwierzy,ludzki umysł osiągnie!


Nieważne jak ciężko trenujesz, ktoś trenuje ciężej.
Awatar użytkownika
sisi
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:21
Płeć: K
Lokalizacja: stolica Podbeskidzia
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: sisi »

marobb pisze:a co sadzicie o BBTS-SIATKARZ-ORGINAL?? :] :]
powiedzmy, że zespół ma skład na utrzymanie się w Lidze.
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Kali BBTS »

Jeśli trener okaże się magikiem po raz drugi z rzędu to ten cel można osiągnąć.
Zapraszam na zdjęcia ze sparingów BBTS na oficjalnej stronie.
Ps.Jakieś dziwne to forum:(
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Awatar użytkownika
Pasjonat
Posty: 171
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:43
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Pasjonat »

qba92 pisze:Co prawda to prawda gdy by Jarosz pozostał by na stanowisku trenera dwa lata temu Nysa była by już w PLS...
:] :] :] Jarosz wprowadziłby Nysę do Pls gdyby został :] :] :] sądzę że w Twoim nicku qba92 jest ukryta data urodzin ;) On miał swoje pięć minut a jak przegrał baraż z Gwardią to poszedł do Wrocławia młody człowieku!nic dodać nic ując :| :]
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Kali BBTS »

już w najbliższy weekend - w dniach 7-9 września - odbędzie się kolejna edycja turnieju Beskidy. Do stolicy Podbeskidzia przyjadą siatkarze z Gdańska, Czeskich Budziejowic, Sosnowca, Poznania i Bełchatowa (druga drużyna).
Naprzód małymi łyżeczkami :)
nero_zw
Posty: 6
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 15:23
Płeć: M
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: nero_zw »

Mam takie pytanko do kibicow Energetyka Jaworzno.Jak tam sie spisuja w sparingach Maciek Kordysz i Krzysiek Andrzejewski ?W sercach kibiców ze Zduńskiej Woli beda oni na zawsze.Pozdrawiam.Forum super sprawa.
Sojek
Posty: 224
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:47
Płeć: M
Lokalizacja: Międzyzrecz
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Sojek »

co myślicie o Orle Międzyrzecz?? beniaminku 1 ligii
KS_Poznan
Posty: 84
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:18
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: KS_Poznan »

Hmm... Moim zdaniem są 4 zespoły które powalczą o awans - Gdańsk , Gorzów , Gwardia i Poznań ;) Co do Nysy , nie wzmocniła się aż tak bardzo aby powalczyć o awans. Liga w tym sezonie zapowiada się naprawdę ciekawie :P Zgadzam się z poprzednikiem: redinho , chłopacy z sms-u przerywają prawie mecz za meczem i brak konsekwencji przegranej... To musiało by się w jakiś sposób zmienić bo oni nie mają mobilizacji aby wygrywać mecze...
redinho
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:13
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: redinho »

nero_zw pisze:Mam takie pytanko do kibicow Energetyka Jaworzno.Jak tam sie spisuja w sparingach Maciek Kordysz i Krzysiek Andrzejewski ?W sercach kibiców ze Zduńskiej Woli beda oni na zawsze.Pozdrawiam.Forum super sprawa.
zapraszam na nową stronę klubu: http://www.energetyk.mckis.jaw.pl
są tam relacje z odbytych do tej pory spotkań sparingowych

a co do prywatnej opinii: to libero jest chyba najlepszym zakupem; w pierwszych dwóch spotkaniach zagrał b. dobrze, dwa następne trochę słabiej, ale zespół ogólnie dołował

kordysz: póki co nie błyszczy, ale większych słów krytyki też nie można powiedzieć.. trochę słabo przyjmuje..
Swider
Posty: 111
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:56
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: Swider »

Co z tego, że Trefl ma budżet 2-3 mln zł. Ma zawodników, którzy zarabiają dobrze ponad 15 tyś zł. a tak na dobrą sprawę są to raczej niszowe nazwiska. Chociaż wydaję mi się, że ambicji u takich zawodników jak np. Kocik nie brakuje. Nie mniej wg. mnie to jednak będzie za mało.
Zawsze jest ktoś kto wie więcej od Ciebie. Najpierw poznaj przepisy, potem dyskutuj z sędzią.
Awatar użytkownika
qba92
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:45
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: qba92 »

Kocik I Winnik oraz Szulik takie widzę tylko pozytywy w Treflu.
Stancelewski, Szczurowski, Poskrobko, Serafin i Drabkowski będą grali na stojaka i że mecz wygrają bez wysiłku...

Ciekawą ekipę ma Gorzów, Poznań i Wrocław i między tymi drużynami będzie walka o awans.
Nysa, Jaworzno i Bielsko będą walczył o utrzymanie
redinho
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:13
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008

Post autor: redinho »

o utrzymanie? to w takim razie gdzie będzie orzeł i druga skra?
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”