Sezon 20/21

Sezon 20/21

Postby Goscinnie » 15 Sep 2020, o 20:58

Sezon rusza za niespełna dwa tygodnie
Cieszy, że Tarnów wraca na właściwe tory, ale na pewno muszą wzmocnić skład, bez wzmocnień starania o awans będą tylko zapowiedziami. Jeśli za chwilę nie dołącza nowe zawodniczki, początek sezonu może być dla Tarnowa ciężki. W pojedynku z Mielcem na ten moment faworytem chyba jednak Mielec.
Gliwice - Krosno, akademiczki nie mają mocnego składu, ale Krosno jak dla mnie jednym z faworytów do spadku, więc Gliwice powinny wygrać.
Wieliczka - Częstochowianka , stawiam na 5 setówkę
Jarosław - Nowy Dwór, bezproblemowa wygrana gospodarza
Poznań - Sosnowiec. Energetyk obniżył loty ale powinien wygrać. Ciekaw jestem co pokaże Płomień
Opole - Jawor. Mimo że Opole słabszy ma skład na papierze niż w poprzednich dwóch sezonach to jednak Jawor raczej będzie walczył tylko o utrzymanie i w Opolu nie powinien stawić oporu
Goscinnie

Re: Sezon 20/21

Postby xeron » 15 Sep 2020, o 21:49

Tarnów powinien przede wszystkim wzmocnić przyjęcie i atak. Na rozegraniu Szczygieł to dobry wybór, tak samo myślę o środku gdzie jest Cur, czyli najlepsza blokująca poprzedniego sezonu oraz Dreczka też dosyć dobra środkowa robiąca ciągłe postępy. Niestety Bimkiewicz gra bardzo w kratkę. Przekonany też nie jestem do gry Stroińskiej. Myślę, żeby realnie patrząc na awans wyżej, potrzeba wzmocnień.
xeron

Postby Goscinnie » 17 Sep 2020, o 18:03

xeron wrote:Na rozegraniu Szczygieł to dobry wybór.

O ile odpali, bo poprzednie sezony nie należały do udanych. Ale ma potencjał. Obserwuje ja od czasu SMS-u

Inna sprawa że pchać się na awans a później w 99 % przebudować skład to też trudna sprawa
Goscinnie

Postby xeron » 23 Sep 2020, o 17:50

Już w ten weekend rusza I liga. Zdecydowanie obniżyła loty oraz średnie wiekową. W górnej połówce tabeli widzę Uni Opole, Stal Mielec, San Pajdę oraz Energetyk Poznań. W środku tabeli moim zdaniem będę uczennice ze Szczyrku, Wieliczanki, Płomień Sosnowiec, AZS Gliwice, Częstochowianka. O uniknięcie spadku jak co roku będę bić się Karpaty Krosno wraz z dwoma beniaminkami Nosirem oraz Olimpia Jawor.
Kibicuję głownie Poznaniowi, ale liczę po cichu na dobre wyniku Solnej Wieliczki.
xeron

Postby Goscinnie » 25 Sep 2020, o 09:18

Podobne mam obserwacje. Przy czym brak rezerwowych w Poznaniu może ich zgubić. Biszkopty odpala albo i nie, może przynajmniej coś pod kontem trenerskim się zmieni. Mielec dobrze się zapowiada ale i muszą płacić, bo jak kasy nie będzie to i cześć zawodniczek może się wypiąć. W Opolu znów mocno przebudowany skład i coraz mniej zawodniczek do grania,
Wieliczka jeśli nie odpali, to może się skończyć na walce o utrzymanie
Jawor dla mnie pewniakiem do spadku, to taki Włocławek sprzed 2 sezonów
Goscinnie

Postby Goscinnie » 25 Sep 2020, o 16:35

Moje typy:
Opole - Jawor 3:0
Poznań - Sosnowiec 3:1
Jarosław - Nowy Dwór 3:0
Wieliczka - Częstochowa może być równy pojedynek, 3:2
Gliwice - Krosno 3:1
Mielec - Tarnów , odbędzie się ? Jeszcze Mielec powinien wygrać choć z czasem Tarnów powinien być mocniejszy 3:1
Goscinnie

Postby phil » 26 Sep 2020, o 21:33

Reprezentantka Bułgarii (atakująca) Elena Becheva najprawdopodobniej zagra w Tarnowie.
Klub wrzucił na fb zdjęcie siatkarki w koszulce meczowej tarnowskiej drużyny.
phil

Postby Goscinnie » 27 Sep 2020, o 08:54

Goscinnie

Postby xeron » 27 Sep 2020, o 09:37

1 kolejka za nami. Tak jak wszyscy wokół się spodziewali Opole z łatwością rozprawiło się z Jaworem(MVP Marta Ciesiulewicz, poza tym dobry mecz Sieradzkiej), a Gliwice z Karpatami.
Bardzo emocjonujący mecz był w Poznaniu, gdzie beniaminek z Sosnowca pokazał się z bardzo dobrej strony i pokonał Energetyka po tie-breaku. Nagrodę MVP dostała Magdalena Trojnar.
Zaskakujący wynik w Wieliczce. Brakowało argumentów drużynie Solnej, a Częstochowa zdecydowanie lepsza na skrzydłach. MVP: Wiktoria Szumera, chociaż moim zdaniem bardziej zasługiwała Rozalia Hnatyszyn.
Jarosław miał nerwówkę z Nowym Dworem. Katarzyna Saj przestawiona na atak, radziła sobie bardzo dobrze, ale za to brakuje solidnej środkowej w jej miejsce. Sama Szymańska to za mało. Nosir nie zaprezentował się wcale źle, z taką grą powinien się spokojnie utrzymać.
No i na koniec również rollercoaster w Mielcu. 3:2 dla gospodyń, chociaż mogły wygrać do 0. MVP: Hania Łukasiewicz.
xeron

Postby Goscinnie » 30 Sep 2020, o 19:32

A druga przed nami. Moje typy:
Krosno - Mielec, gładkie 3 punkty dla Stali
Częstochowa - Gliwice , po ostatnich sezonach trudno mi uwierzyć w Gliwice, po dobrym meczu Częstochowy w pierwszej kolejce stawiam na drugą wygraną,
Nowy Dwór - Wieliczka, wyrównany mecz, ma że nawet tie break
Sosnowiec - Jarosław, punkty dla przyjezdnych choć Płomień nie odda meczu darmo
Jawor - Poznań, bezdyskusyjnie Poznań za 3,
Szczyrk - Opole, liczę na dobre otwarcie uczennic,
Goscinnie

Postby Goscinnie » 3 Oct 2020, o 20:06

Krosno - Mielec jutro ale nie wydaje mi się żeby miło być inaczej już 0:3
Gliwice pozytywnie zaskoczyły choć Częstochowa mogła wygrać 3:1. Wysokie wygrane w drugim i czwartym secie.
W Nowym Dworze faktycznie wyrównany pojedynek, pierwsze punkty Solnej, przy okazji zastanawiam się skąd pomysł redaktora który ocenił nowy dwór jakoocmy zespół, choć to oczywiście początek sezonu
Ja w każdym razie potencjału nie widzę
Biszkopty ku mojemu zaskoczeniu nie zagrały nic rewelacyjnego w Sosnowcu. Ciekaw jestem, czy to potknięcie, czy zeszły sezon był tylko pojedynczym wyskokiem
Energetyk zgodnie z planem,
Szczyrk zaczyna od dobrego meczu. Przy okazji pokazuje słabości Opola.
Goscinnie

Postby Goscinnie » 17 Oct 2020, o 21:44

4 kolejka już niestety z covidem, dlatego nie odbył się mecz Nowego Dworu ze Stalą Mielec.
Niespodzianka w Częstochowie, Częstochowianka pokonała Tarnów 3:1. Ale niezbyt mnie to dziwi biorąc pod uwagę dziwne działania władz klubu. Zwolniony trener Kalinowski, a zatrudniony Wojtek Serafin, który nie ma się czym pochwalić jeśli chodzi o pracę pierwszego trenera. Trudno sobie teraz wyobrazić żeby Tarnów miał się bić o awans.
Sosnowiec lepszy od Gliwic i tego można było się spodziewać. Gliwice z meczu na mecz będą coraz słabsze mimo dobrego składu.
Zgodnie z oczekiwaniami też porażka Jawora, tym razem z Wieliczka.
I na koniec potwierdzenie, że pieniądze to nie wszystko. Opole przegrywa z Energetykiem 2:3 i zajmuje w tabeli należne mu miejsce
Szczyrk z Jarosławiem mają zagrać w listopadzie.
W piątej kolejce jeśli Jarosław się obudzi, ma szansę wygrać z Opolem,
Wieliczka - Szczyrk, stawiam na SMS
Gliwice - Jawor, AZS za 3 punkty powinien wygrać
Mielec - Sosnowiec zapowiada się ciekawie, ale stawiam na Stal
Tarnów - Nowy Dwór zapewne się nie odbędzie w tym terminie
Krosno - Częstochowa, kolejna porażka Krosna
Goscinnie

Postby xeron » Yesterday, o 22:17

Fajnie prezentuje się jak dotychczas beniaminek z Sosnowca, prawdziwy sprawdzian będzie w meczu ze Stalą Mielec, który czeka nas już w następnej kolejce. Zawodzi Tarnów, który zasłużenie przegrał z Częstochowainką. Tarnów robi się na taki "sztuczny twór". Ważne punkty Solnej Wieliczka. No i kolejna przegrana Opolanek.
xeron

Return to I liga kobiet