Transfery 2017/18

phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Barbara Sokolińska, Anna Myjak oraz Kamila Dyduła zagrają w Gliwicach.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Gliwice się zbroją :D Paulina Brzoska nową środkową klubu.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Artek1967 »

żeby jeszcze Docent na dobrego trenera się zgodził i nie INGEROWAŁ w jego pracę w trakcie sezonu, to w dwa-trzy lata można tam i o OL powalczyć. Zaplecze jest, kasa również, hala, uczelnia itd itp... tylko ego starszego Pana Czapli stoi na przeszkodzie moim, i chyba nie tylko moim, zdaniem. Z całym szacunkiem dla dokonań organizacyjnych Docenta Czapli, powinien chyba wziąć przykład z np. p.Bogdana Serwińskiego i troche z boku przyjrzeć się drużynie. Moze to by wyszło na dobre?
Ostatnio zmieniony 17 maja 2017, o 21:16 przez Artek1967, łącznie zmieniany 1 raz.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Sava Thaka otrzymała ofertę z Gliwic :D
Kolejną, nową zawodniczką tej drużyny jest przyjmująca Dominika Kęsik.
dweep
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2017, o 10:38
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: dweep »

W świeciu zostają Majkowska Kubacka Dybek Borawska, podobno przychodzą juniorki: Żurawska, Fedusio, Dąbrowska.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Dąbrowska Dagmara, tak? Z Malborka?
Dobre zawodniczki jak na pierwszą ligę. Fedusio miała kilka dobrych spotkań w Orlen Lidze, a Żurawska 2 lata temu grała nawet w reprezentacji Polski podczas Ligi Europejskiej.
dweep
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2017, o 10:38
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: dweep »

tak. jak tam macie jeszcze jakieś nowinki co do ruchów na zapleczu ?
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Artek1967 »

Z Wisły odchodzi Hatala do Krakowa
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Artek1967 »

pozwoliłem sobie zacytować post z wyzszego działu w tym miejscu
dweep pisze:Nie wiem czy się interesowali, ale zostają w Wieliczce. Ogólnie sytuacja w pierwszej lidze w przyszłym sezonie może być ciekawa. Wydaje się, że cztery drużyny mogą być wyrównane, do Wisły Solnej i Jokera dołączy Kalisz, w którym zostaje Isajlovic, przychodzi Bulbak i mówi się też o Wawrzyniak na rozegranie czy Sobczak na atak. Zobaczymy jak poradzi sobie Wiktorowicz. Słyszałem też, że do Wisły może wrócić Kutyła. Legionovia przekonała Jasek. Drugą rozgrywającą ma być u nich Szpak.
Odnosnie Wisły to jedynie słyszałem, że chyba odejdzie Zawieracz, i w jego miejsce pojawi się dość znane nazwisko. O ruchach kadrowych Prezes bedzie decydował po 31.05

Czy Solna bedzie mocniejsza? Hmmm wątpię. Decyzje kadrowe raczej o tym nie swiadczą, skoro maja się opierać na doswiadczeniu zawodniczki, która nigdy nie była postacia pierwszoplanowa w jakimkolwiek zespole by nie była, a jest juz w wieku dość zaawansowanym jak na swoja pozycje, to raczej nie wróży to nic dobrego.

Joker od kilku lat zawsze potrafi poskładać ciekawy skład, i zapewne w kolejnym sezonie tez tak bedzie. Szkoda że nie są zainteresowani (ale moze bedą???) awansem sportowym, lecz z drugiej strony moze to wcale nie jest zła decyzja...

Wiktorowicz w Kaliszu nie ma takiej kasy jak miał tworząc (przejmując) Police w 1 Lidze, ale zapewne poukłada ciekawy sklad.

Uważam, że miejsce Wieliczki zajmą jednak Gliwice, i poprawia wynik z poprzedniego sezonu. Kontraktują doś interesujace zawodniczki do pierwszego składu, i chyba nie zbieraja 150% zawodniczek :D 12-14 im w tym sezonie wystarczy... chyba...

AZS Opole- trener zmieniony w trakcie ub. sezonu miał niewielki wpływ na zawodniczki już zakontraktowane. Na przyszły sezon powinien poukładac zespół bardziej pod siebie. Może tu być poskładany interesujacy zespół. Miejmy jeszcze na uwadze iż bedą derby w Opolu :)

Krosno- po odejściu pierwszego trenera, tak czy inaczej ma szanse poukładac zespół na spokojniejszy byt w 1 lidze, ale czy to im sie uda?... ciężko powiedziec.

Co się będzie działo w Węgrowie? to narazie dla mnie wielka niewiadoma, poza tym że prowadzą castingi :)

Poznań- jako beniaminek łatwo miał nie bedzie, ale słyszałem że ma tam trafić Wołoszyn. Agnieszki przedstawiać nie trzeba, powinna zostac liderka w tym zespole, ale na co ich bedzie stac? nawet nie śmiem spekulować w chwili obecnej.

Dwa zespoły, które właśnie awansowały, zapewne powinny sie wzmocnić na kluczowych pozycjach i wcale nie muszą być w dole tabeli. pod warunkiem oczywiście że się wzmocnią :) Oglądałem troche turniej finałowy, i tak jakos mi wychodziło że to jednak nie poziom pierwszej ligi. Aczkolwiek ECO Opole ma juz dość solidny trzon zespołu i kilka doswiadczonych zawodniczek w składzie, tylko pytanie jakie poczynia dalsze ruchy kadrowe.

No i ostatni (ale nie najgorszy :) ) jest SMS Szczyrk, lecz tu polityka transferowa rzadzi się innymi prawami, stąd jej nie komentuje.

Z takich byc może ciekawostek, to słyszałem o projekcie 1 Ligi Kobiet w Radomiu. Na jakich zasadach mieli by zagrać to na dzień dzisiejszy dla mnie niewiadoma.

Na chwilę obecną to troche wróżenie z fusów, po ogłoszeniu kompletnych składów bedzie można powiedzieć coś wiecej
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Transfery 2017/18

Post autor: xeron »

Bazą na kolejny sezon dla Jokera jest zatrzymanie Szczygioł, która moim zdaniem była postacią wiodącą. Oczywiście była też Gabrysia Borawska, czy obie środkowe Majkowska i Kubacka, do tego gdzieś tam przewijała się Dybek. Nawet Wenerska się poprawiła :D

Gliwice jak na razie wykonują dość dobre ruchy kadrowe, Z tego co słyszałem zostaje Szapowal i dodatkowo te nowe dość solidne zawodniczki.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

A czy Wenerska nie ma w przyszłym sezonie grać w Bydgoszczy? Kiedyś pojawiła się taka plotka.
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Transfery 2017/18

Post autor: xeron »

Ja słyszałem, że ma grać w Proximie, ale teraz okazało się że dochodzi do nich ta węgierka i zostaje Budzoń. Może i Wenerska zasili Pałac, pewnie okaże się niebawem. Bydgoszcz zawsze ogłasza kto zostaje/ kto przychodzi na koniec maja lub początek czerwca. Ja bym chciał zobaczyć w następnym sezonie w pełnym wymiarze zobaczyć Maternie :D i chociaż gdzieś na rezerwę 17-letnią Jagłe.
dweep
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2017, o 10:38
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: dweep »

Wenerska na pewno była na testach w Bydgoszczy, ale czy "dostała angaż" to nie wiem :D Szczygioł odchodzi ze Świecia. Które konkretnie zawodniczki to te ciekawe wzmocnienia Gliwic ? Te dwie z zagranicznych lig ?
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Transfery 2017/18

Post autor: xeron »

Michalina Jagodzińska jest solidna libero i ta zmiana z Bakowska na plus, moim zdaniem.
dweep
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2017, o 10:38
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: dweep »

W Gliwicach chyba jednak problem nie tkwi w potencjale zawodniczek :D
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Transfery 2017/18

Post autor: xeron »

W Jokerze na ataku w następnym sezonie Marta Duda, a na środku Karolina Bednarek z Sopotu. Zostają Sobolewska, Majkowska, Wyrwa, Trybuła.
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Transfery 2017/18

Post autor: xeron »

Janicka zawodniczką Kalisza.
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Transfery 2017/18

Post autor: xeron »

Bulbak w Kaliszu
W Świeciu Nowacka, Sidor, Żurawska.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Artek1967 »

Pisalem wcześniej że w Węgrowie jest wielka niewiadoma. Właśnie się wyjasniło- Nike nie zagra w 1 Lidze. Potwierdza się równiez aspiracja Radomia do gry w tej klasie rozgrywkowej. Na przeszkodzie w przepisaniu licencji stoi ponoć wysokość "odstępnego" zaproponowana przez Węgrów. Licencją Węgrowa zainteresowana była również Mazovia, lecz wspomniane 'odstepne" również ich zraziło. Przy czym jak sadzę ktoś sie zapewne dogada z Węgrowem, bo jak nie dojdą do porozumienia to zostaną z bezwartosciową licencja w reku, a wtedy PZPS zapewne zaproponuje miejsce AWF Warszawa, na co zapewne trener Ojrzanowski się zgodzi :)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Gvantsa Ulumbelashvili zagra w Gliwicach.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Artek1967 »

AZS PW Opole nie zgłosi sie do 1 Ligi... miejsce dla AWF, Pszczyny lub Mazovii wg rozdzielnika chyba że zdążą komus sprzedać
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Anastasiya Trach (siostra bliźniaczka Olgi Trach znanej z Budowlanych) zagra w Gliwicach.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Artek1967 »

Sprostowanie mojego poprzedniego postu- najprawdopodobniej zaproszenie otrzyma NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Transfery 2017/18

Post autor: xeron »

Radom w pierwszej lidze w miejsce Opola. Przepiórka, Pelczarska, Samul, Szczepańska nowymi zawodniczkami.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Artek1967 »

xeron pisze:Radom w pierwszej lidze w miejsce Opola. Przepiórka, Pelczarska, Samul, Szczepańska nowymi zawodniczkami.
Opola a nie Węgrowa?
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
justynaa8
Posty: 14
Rejestracja: 23 cze 2016, o 19:14
Płeć: K

Re: Transfery 2017/18

Post autor: justynaa8 »

Artek1967 pisze:
xeron pisze:Radom w pierwszej lidze w miejsce Opola. Przepiórka, Pelczarska, Samul, Szczepańska nowymi zawodniczkami.
Opola a nie Węgrowa?
zastąpi Opole ;)
http://www.echodnia.eu/radomskie/sport/ ... ,12182984/
alvaro
Posty: 10
Rejestracja: 26 maja 2017, o 13:06
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: alvaro »

Radom ma być w miejsce Węgrowa
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: Artek1967 »

alvaro pisze:Radom ma być w miejsce Węgrowa
byłem tym zdziwiony, ale jednak w miejsce Opola. Opole decyzje podjęło o niezgłaszaniu/wycofaniu z 1 Ligi 13.06 wieczorem, gdzie termin zgłaszania upływał 15.06. Troche wystawili do wiatru pare zawodniczek i trenera, ale jak widać tez tak mozna. A podobno mieli gotowy skład z porozsyłanymi kontraktami.

Węgrów złozył o przedłozenie terminu zgłaszania zespołu, aczkolwiek ma chyba marne szanse na znalezienie kasy, a chetnego na zakup licencji kolejnego juz nie ma. I tak że dwie licencje znalazły nabywców to uważam za sukces. A teraz? troche po ptokach. Zespoły drugoligowe maja poskładane ekipy ale na swoim poziomie. No chyba ze jest zespół który ma zawodniczki i nie stanowiło by dla niego problemu dobranie 6 zawodniczek pierwszoligowych extra. Nawet nie tak dawno było tak w Gliwicach :) czyli takie rzeczy są mozliwe
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery 2017/18

Post autor: phil »

Kontynuując temat Gliwic, zagra tam rozgrywająca Karolina Szczygieł.
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Transfery 2017/18

Post autor: xeron »

Karpaty Krosno 2017/18:
R:A. Mikołajewska, Gajer
P:Stronias, Wojnarowska, Kucharczyk, Szczyrba
A:Krochmal, Pietrzkiewicz
Ś:Brzezińska, Muszyńska, Szcześnik, Urbanowicz
L:Bodasińska, Bartyzel
Jedyne co lepsze to młot...
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”