Transfery 2019/20

Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Transfery 2019/20

Post autor: Goscinnie »

Przykra sytuacja, zespół miał walczyć o awans, teraz nie zabrakło dużo. No ale na nieudolne zarządy nie ma siły. To nie jedyny taki przypadek przecież.
Co rok pada jakiś klub i tym razem musiało trafić na MKS. Kto po następnym sezonie ? Mam swoje typy
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Transfery 2019/20

Post autor: Goscinnie »

Zespoły wracają do treningów, więc można zacząć podsumowywać okres transferowy (choć jeszcze są niewiadome)

KSZO - trudno ocenić potencjał zespołu, Karolina Szczygieł powinna być dobrym rozwiązaniem na rozegraniu, jeśli oczywiście będzie miała dobry sezon, bo w Solnej głównie na rezerwie była, Salanciova jeśli wróciła do formy po kontuzji to też na plus, nie wiem, jak zaciągi z Piły i Łodzi, mam wątpliwości, czy pomoże trener, nie jestem fanem statystyków jako pierwszych trenerów

Joker - po tym co pokazał w minionym sezonie, a do tego utrzymał trzon zespołu, dla mnie faworyt rozgrywek, jestem pod wrażeniem pracy, jaką wykonał trener Wojtowicz

Dąbrowa - nie ma o czym pisać ...

Grupa Azoty - trzymam za nich kciuki, ciekawie budowany zespół, wielkich nazwisk tam nie było, a były wyniki od samego początku, kiedy weszli do 1 ligi, teraz skład wydaje się słabszy, ale nie powinni mieć problemu ze spokojnym ligowym bytem, dobrze, że została Szabó, powinna być liderką zespołu, Jaroszewicz to ciekawy transfer, Buczek na rozegraniu powinna sobie poradzić, ciekawe co pokaże Strózik, duży potencjał, ale mało zauważalny w poprzednich sezonach

AZS Opole - stracili najmocniejszą zawodniczkę, czyli Asię Pacak i to będzie luka nie do zakrycia, odeszła też Maternia, która miała przebłyski w poprzednim sezonie, to też może być duża strata, Pytel Asi Pacak nie zastąpi, ale na poziomie 1 ligi może być dobrą zawodniczką, brakuje drugiej i trzeciej środkowej, bo nie liczyłbym na Witkowską,

Energetyk - mocno przebudowany, ale została Świstek, która powinna być liderką, Tobiasz przy dobrym sezonie powinna być dobrym transferem, wzmocnieniem na pewno jest Jurczyk, zapowiada się, że to będzie chyba najlepsza środkowa ligi, jeśli będzie prezentowała poziom z poprzednich sezonów, ciekawe jak na poziomie 1 ligi odnajdzie się Dybek, powinna być dużym wzmocnieniem

Solna - też bardzo przebudowana, liderką Pasznik, ciekawe co pokaże Piśla, bo ostatnio nie grała dużo, skład chyba jeszcze nie domknięty?

AZS Gliwice - znów przebudowany, mocnymi punktami powinny być Skiba i Wystel, ciekawe na jakim poziomie będą zaciągi z Piły i Ukrainka, nie spodziewam się jednak wielkich wyników, bo w zespole nie ma trenera, który mógłby zawodniczkom pomóc

Budowlani - ?

Karpaty - z roku na rok skład coraz słabszy, jedynym mocnym punktem trener, ale przy słabej 1 lidze być może się utrzymają,

Szóstka - wzmocnienia w osobach Głaz, Kucińskiej, Cygan, Ząbek i Michalewicz powinny dać zespołowi conajmniej środek tabeli, jeśli nie walkę o 4, mam tylko wątpliwości jeśli chodzi o trenera,

Pajda - Jagodzińska, Bryda i Stroiwąs to wzmocnienia, jednak zespół nie powalczy o nic więcej jak tylko utrzymanie

Częstochowianka - bardzo mało wiadomości o zmianach kadrowych, dla mnie obok Krosna główny faworyt do spadku

do sezonu zostały jeszcze dwa miesiące, a niektóre składy wyglądają na niedomknięte, więc może się coś jeszcze pozmieniać

obstawiam taką kolejność na zakończenie sezonu (nie wliczając SMS-u):

1. Joker
2. Energetyk
3. Grupa Azoty
4. AZS Opole
5. Solna
6. Szóstka
7. AZS Gliwice
8. Pajda
9. KSZO
10. Budowlani
11. Karpaty
12. Częstochowianka
dweep
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2017, o 10:38
Płeć: M

Re: Transfery 2019/20

Post autor: dweep »

Dla mnie na papierze trzy najmocniejsze drużyny to Energetyk, Uni i Joker, jednak nie wiem jak po takim ciosie jak nie wystąpienie w barażach podejdą do sprawy zawodniczki ze Świecia, choć to, że wszystkie zostały raczej świadczy o tym, że w pełni rozumieją tę decyzję. Opole znacząco wzmocnilo się na ataku, jednak nie przypominam sobie ostatniego dobrego sezonu ich trenera ;) Poznań dla mnie jest najmocniejszy(jeśli zdrowie dopisze). Sikorska, Jurczyk, Dybek to wiodące zawodniczki w tej lidze, do tego doszła Tobiasz, Muszyńska, no i została Klaudia Świstek. Według mnie mocno zawyżyłeś potencjał Tarnowa. Jeśli prześledzisz dokładnie jakie zawodniczki będą tam w pierwszej szóstce, to myśle, że zmienisz zdanie. Mocno obsadzona pozycja przyjęcia to może być za mało. W Solnej rewolucja, ale jeśli dojdzie jeszcze solidna srodkowa(są chyba tylko dwie?) to mają bardzo mocną i ciekawą szóstkę. Niżej może być bardzo różnie, wiec ciężko się wypowiadać. Ogólnie liga nie będzie raczej tak mocna i wyrównana jak w ubiegłym sezonie.
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Transfery 2019/20

Post autor: Goscinnie »

Myślę, że zawodniczki Jokera były świadome, jakie są możliwości klubu, poza tym bardzo sobie chwalą pracę z trenerem.
Poznań miał też mocny skład w poprzednim sezonie, ale coś nie zagrało w końcówce. Mówi się o słabym trenerze, który faktycznie nie może się pochwalić żadnymi wynikami. Może to ten problem? A nie każdy zespół z doświadczonymi zawodniczkami może sobie sam poradzić, bez trenera. Udało się to Wiśle w poprzednim sezonie, ale to wyjątek.
Opole wydaje się mieć dobry skład, ale problemy ze zdrowiem ma Gierak, Wołodko, Szczygioł (Gierak Szczygioł podatne na kontuzje) jeśli one odpadną to na prawym skrzydle powinna sobie poradzić Sobiczewska, ale już z przyjęciem problem, a drugiej rozgrywającej nie ma w składzie. A statystyk pełniący funkcję 1 trenera tego zespołu :D gra gołą siódemką, więc tylko kwestia czasu, kiedy granie w zespole z Opola zdechnie. Co ciekawe zresztą dużo zawodniczek odmówiło zespołowi z Opola. Klub, ani tym bardziej trener nie cieszą się dużą popularnością.
W przypadku Tarnowa liczę na niespodziankę. Masz rację, że skład nie wygląda bardzo atrakcyjnie. Ale jeśli obejrzy się składy kolejnych zespołów, to może Mielec może wskoczyć do 4? może Wieliczka, choć tutaj też dziury w składzie. Można by jeszcze liczyć na Gliwice, ale najpierw trzeba tam wprowadzić kogokolwiek, kto zna się na pracy trenerskiej. No i tu kończą się w miarę mocne zespoły. Poziom ligi będzie bardzo niski i będzie dużo niewiadomych.
cierpliwy
Posty: 7
Rejestracja: 28 cze 2015, o 08:31
Płeć: M

Re: Transfery 2019/20

Post autor: cierpliwy »

Na pierwszych treningach Czestochowianki ; Magda Ociepa, Oliwia Sieradzka z Świecia,Emilia Oktaba z KSZO i Ola Stachowicz i Hanna Łukaszewicz z Torunia.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Transfery 2019/20

Post autor: Artek1967 »

cierpliwy pisze:Na pierwszych treningach Czestochowianki ; Magda Ociepa, Oliwia Sieradzka z Świecia,Emilia Oktaba z KSZO i Ola Stachowicz i Hanna Łukaszewicz z Torunia.
a kto prowadzi? Parkitny?
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
cierpliwy
Posty: 7
Rejestracja: 28 cze 2015, o 08:31
Płeć: M

Re: Transfery 2019/20

Post autor: cierpliwy »

Andrzej Stelmach drugim Anita Krzyczmonik. Najprawdopodobniej również Malwina Stroińska z Gliwic też w zespole.
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Transfery 2019/20

Post autor: Goscinnie »

Co w takim razie z Budowlanymi ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”