Turniej barażowy o I ligę - Kamienna Góra 2010

Artek
Posty: 335
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Turniej barażowy o I ligę - Kamienna Góra 2010

Post autor: Artek »

Kamienna Góra 1-3 maja 2010 roku.

1. MKS Sudety Kamienna Góra
2. Ślepsk Suwałki
3. MCKiS Energetyk Jaworzno
4. AZS UAM Poznań

I dzień 01.05.2010 (sobota)
godz.17.00 MKS Sudety Kamienna Góra – AZS UAM Poznań
godz.19.00 Ślepsk Suwałki – MCKiS Jaworzno

II dzień 02.05.2010 (niedziela)
godz.17.00 AZS UAM Poznań - MCKiS Jaworzno
godz.19.00 MKS Sudety Kamienna Góra - Ślepsk Suwałki

III dzień 03.05.2010 roku (poniedziałek)
godz.11.00 Ślepsk Suwałki – AZS UAM Poznań
godz.13.00 MCKiS Jaworzno – MKS Sudety Kamienna Góra


Chyba trochę za wcześnie będzie ten turniej, bo ci z I ligi nie mają nawet czasu aby się przygotować. Ale dobrze że w Kamienna dostała ten turniej bo może to wykorzystają i awansują.
Pekpol
Posty: 185
Rejestracja: 27 sty 2008, o 22:19
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Turniej barażowy o I ligę - Kamienna Góra 2010

Post autor: Pekpol »

1 Ślepsk Suwałki 3 5 7:4
2 MCKiS PKE Energetyk Jaworzno 3 5 6:7
3 AZS UAM Poznań 3 4 7:7
4 MKS Sudety Meblomarket Kamienna Góra 3 4 6:8

Kamienna Góra miała sporą szansę, nawet prowadzili 2:1 z Jaworznem. Nie wykorzystali jednak przewagi i nie awansowali a szkoda...Chociażby dla tych kibiców, co stali godzinami pod oknami w Będzinie ten awans powinien być ;)
A Jaworzno? Wg mnie z takim składem to oni w ogóle w tym turnieju nie powinni się znaleźć, na papierze są mocnym zespołem lecz jak widać parkiet wszystko weryfikuje.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Turniej barażowy o I ligę - Kamienna Góra 2010

Post autor: dreamer »

Jestem zawiedziony końcowymi wynikami turnieju.
Cieniutki Ślepsk i niczym nie ustępujące mu pod względem miernoty Jaworzno, przedlużyly ligową wegetację (slowo zastosowane celowo).
Szczerze mówiąc, z czterech startujących w Kamiennej Górze drużyn, rzeczywiście Ślepsk i Energetyk są obecnie odrobinkę lepsze od AZS UAM i gospodarzy turnieju. Ale zdecydowanie wolalbym aby awans do I ligi wywalczyli wlaśnie tegoroczni drugoligowcy. Poziom ligi wcale nie ucierpialby na tym, a byloby przynajmniej nieco wiecej oddechu - powiewu nowości.
Przy okazji mam też mieszane uczucia, bo niestety po tej rywalizacji o awans do I ligi wydaje mi się mocno, że to nasze zaplecze ekstraklasy nie jest wcale tak okazale jak możnaby sądzić, a co istotniejsze - jakie powinno być, jeżeli rzeczywiście mówimy o zapleczu jednej z lepszych lig w Europie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Artek
Posty: 335
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Turniej barażowy o I ligę - Kamienna Góra 2010

Post autor: Artek »

Szkoda, że w Ślepsk nie przegrał 0:3, bo wtedy Kamienna też być awansowała. Może uda im się awansować za rok jeśli nie stracą swoich liderów i wzmocnią skład, aby nie gra tylko dwoma albo jednym zawodnikiem przez cały mecz.

Myślę, że dla niektórych klubów gra w I lidze to jak gra w Pluslidze i nie chcą awansować do niej. Ciekawe jakby wyglądała liga gdyby połączyć I i II ligę.
Awatar użytkownika
KKSudety
Posty: 98
Rejestracja: 3 kwie 2008, o 11:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kamienna Góra

Re: Turniej barażowy o I ligę - Kamienna Góra 2010

Post autor: KKSudety »

Sudety - Energetyk 2-3

Tuż po ostatniej piłce tie-breaka do skandalicznego zachowania dopuścił się grający trener Energetyka Janczak, który idąc w stronę klubu kibica i kibiców wymachiwał rękami prowokacyjnie i używał wulgarnych słów i gestów. Tego jeszcze nie widzieliśmy na parkietach siatkarskich. Sędziowie spotkania zapowiedzieli kary jakie zostaną nałożone na Janczaka i klub z Jaworzna. Zawodnikom i działaczom było strasznie wstyd i przepraszali kamiennogórskich kibiców za jego zachowanie.

Ten facet nie powinien występować na parkietach siatkarskich!!!
Szacunek dla przeciwników i ich kibiców.
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Turniej barażowy o I ligę - Kamienna Góra 2010

Post autor: yfysk »

dreamer pisze: Cieniutki Ślepsk i niczym nie ustępujące mu pod względem miernoty Jaworzno, przedlużyly ligową wegetację (slowo zastosowane celowo).
dreamer
Dreamer pozwolę sobie stanąć trochę w obronie Ślepska. Faktycznie mieli bardzo słaby początek sezonu, czyli pierwszą rundę (taki los beniaminka), ale potem grali całkiem przyzwoicie pnąc się w górę tabeli, prawie unikając play-outow. Wiem, że takie głupie gdybanie, ale 2 głupie wpadki mniej w 1 rundzie to Ślepsk byłby 5, ale być może świadczy to tylko o słabości 1 ligi. Nie wiem ile razy widziałeś ich grę na oczy, ale ja uważam, że jest tam całkiem niezła DRUŻYNA. Celowo wielkimi literami. Wiadomo, ze potrzebują wzmocnień, ale klub moim zdaniem ma potencjał. Za równo finansowy jak i organizacyjny. Jest już też tam zalążek szkolenia młodzieży. Wiadomo, że chciałbyś, żeby twój Poznań miał 1 ligę, ale pamiętamy, że nie tak dawno miał..ba! nawet PLS..a nie to tylko aspiracje były ;)
Marcin Podwysocki na prezydenta!
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Turniej barażowy o I ligę - Kamienna Góra 2010

Post autor: Ted »

W mojej ocenie przy tak grającym Ślepsku przez cały sezon jak w II rundzie części zasadniczej, w Suwałkach byłaby piątka. Stało się inaczej... Co do Jaworzna... Dobrze się stało, bo w tym sezonie jest szansa, że będzie tam niezła siatkówka. O ile oczywiście nie zawiodą... nazwijmy "względy organizacyjne". W przeciwnym wypadku, będzie tak jak w tym sezonie, czyli miał być hit, wyszedł kit. Ale chłopcy zostali w I lidze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga mężczyzn”