Sezon 2007/08 - grupa III

znajomyznajomego
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:56
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: znajomyznajomego »

A co z miejscem Jokera, które zwolni się w II lidze?
Awatar użytkownika
krajak
Posty: 35
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 10:40

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: krajak »

Pekpol pisze:
himen pisze:Główczyński prawdopodobnie w Hajnówce ale nie jestem pewny na 100%
Zgadza się - informacja potwierdzona. Główczyński w Hajnówce.
Poza tym jeszcze Damian Kaniowski odszedł do Gorzowa Wlkp.
Hajny bedzie gral w przyszlym sezonie w Slepsku, byl na piatkowym statku gdzie bylo jako takie przedstawienie druzyny na przyszly sezon. Informacje taka dostalem wczoraj.

Slyszalem, ze w Ostrolece sponsor sie wycofal? Co tam u Was sie dzieje?
ZKS ŚLEPSK AUGUSTÓW
Pekpol
Posty: 185
Rejestracja: 27 sty 2008, o 22:19
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: Pekpol »

U nas burdel jak cholera, inaczej tego nazwać nie można.
Sponsor się wycofał ze względu na nowego prezesa, który jest członkiem PiS a firma Pekpol nie chciała być kojarzona z jakąkolwiek partią. Okres transferowy przespany, sponsorów brak. Totalna żenada.
W nowym sezonie drużyna wystąpi jako NET Ostrołęka i będzie walczyć pewnie o spokojne utrzymanie się w lidze. No chyba, że pojawi się jakiś cudotwórca ale takie rzeczy to podobno tylko w Erze... :|

Pozostaje w najbliższym sezonie się utrzymać a później się zobaczy.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: Jacek »

Starzewski (chyba dobrze napisałem nazwisko) z Pekpolu też do Ślepska przeszedł.
himen
Posty: 235
Rejestracja: 22 paź 2007, o 20:00
Płeć: M
Lokalizacja: Siedlce

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: himen »

Kolejni nowi zawodnicy w Siedlcach to: uczestnik MP 2008 rozgrywający Dominik Sobieraj (Serbinów Biała-Podlaska) i kardowicz atakujący Bartosz Krzysiek (MDK Warszawa). Tyle wiemy już o Augustowie, Siedlcach i Ostrołęce a co z innymi klubami Wilga? Kozienice?....
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: yfysk »

co do Siedlec to jestem zdziwiony transferami na pozycję rozgrywającego. Dwóch młodych rozgrywających? hmm..szczególnie, że Jackowicz nie zwalał z nóg..Sobieraja nie widziałem nigdy. W sumie to tylko 2 liga, ale jeśli się walczy o 1 ligę to jakiś bardziej doświadczony rozgrywacz by się moim zdaniem przydał.

Jeszcze bardziej zdziwił mnie dzisiejszy artykuł o Ślepsku na siatka.org. Wpierw mówiono tylko o walce w finale grupy..a teraz, że już mierzą w 1 ligę. Wiem, że cele trzeba stawiać wysoko i że powinienem wierzyć w swoją drużynę..ale z takim przyjęciem to chyba trochę wysoko mierzą. Niby trener zostawia jeszcze rezerwę mówiąc, że jeśli ktoś się pojawi to kogoś mogą jeszcze kupić. To pozostawia mnie przy nadziei, może tak jak przed rokiem przed samym obozem pojawi się jakiś Korpak :) Jak na razie skład Augustowa liczy sobie 11 zawodników i brakuję właśnie 4 przyjmującego.
Marcin Podwysocki na prezydenta!
onyx
Posty: 62
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:05
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: onyx »

Czy ktoś może wie coś na temat podziału na grupy jakiego ma dokonac PZPS, po zamknięciu listy zgłoszeń (termin minał 15 lipca) ???
himen
Posty: 235
Rejestracja: 22 paź 2007, o 20:00
Płeć: M
Lokalizacja: Siedlce

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: himen »

yfysk pisze:co do Siedlec to jestem zdziwiony transferami na pozycję rozgrywającego. Dwóch młodych rozgrywających? hmm..szczególnie, że Jackowicz nie zwalał z nóg..Sobieraja nie widziałem nigdy. W sumie to tylko 2 liga, ale jeśli się walczy o 1 ligę to jakiś bardziej doświadczony rozgrywacz by się moim zdaniem przydał.
hmm widzisz polityka klubu polega na odmłodzeniu składu widocznie trener i zarząd widzą potencjał w nowych młodych zawodnikach, osobiście nie mam jeszcze wyrobionego zdania temat nowych rozgrywaczy, zobaczymy w trakcie sezonu.
Co do podziału to co tu dużo myśleć? Odejmij sobie Hajnówkę i Warkę, mogą zamienić Gdańsk na MOS Wola albo po prostu dołożyć sam MOS i tyle.
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: yfysk »

Jeszcze jest Pruszcz Gdański. MOS jest pewniakiem w naszej grupie. Pruszcz i Gdańsk ewentualnie może jeszcze grać w 1 grupie, bo kiedyś nawet tak było, ale to mało prawdopodobne. Już kiedyś o tym pisałem, ale teraz można do tego wrócić.

'chętni' do naszej grupy:

Ślepsk Augustów
Pekpol Ostrołęka
KKS Kozienice
Wilga Garwolin
AZS II Olsztyn
Ósemka Siedlce
Legia Warszawa
MOS Warszawa
GTS Gdańsk
Pruszcz Gdański

Więc jest 10 chętnych na 10 miejsc. Sprawa wydaje się jasna, chyba że czekają nas jakieś niespodzianki np. smsa nam dorzucą albo któraś z drużyn zrezygnuje z występów w 2 lidze.

Legia zgłosiła się do 2 ligi, ktoś wie jakim składem?
Marcin Podwysocki na prezydenta!
himen
Posty: 235
Rejestracja: 22 paź 2007, o 20:00
Płeć: M
Lokalizacja: Siedlce

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: himen »

a jak to jest z MOS`em? oni odkupili miejsce od Cukrownika to powinni mieć miejsce wyłącznie w grupie "lubelskiej", nie wiem jak to się miało w przeszłości w innych przypadkach.
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: yfysk »

Nie. W poprzednim sezonie grali w miejscu Cukrownika, bo wykupili 2 ligę już po podziale grup. Gdyby zrobili to jeszcze przed podziałem to też przydzielili by ich już w zeszłym sezonie do 3 grupy. W tym już na pewno będą w 3.
Marcin Podwysocki na prezydenta!
onyx
Posty: 62
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:05
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: onyx »

Prawdopodobnie MIchał Chaberek , który w poprzednim sezonie bardzo dobrze zaprezentował się w PLS - w Politechnice, w nadchodzącym sezonie zagra w MOS Wola Warszawa.
Taką wiadomośc podał menedzer zespołu Piotr Szulc na stronie BT Wózki MOS Wola.
Raff
Posty: 148
Rejestracja: 24 lis 2007, o 23:18
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: Raff »

Sobieraja widziałem tylko na 1/4 MPJ, więc niewiele byłbym w stanie powiedzieć. W tych meczach które oglądałem nie wyglądał jakoś nadzwyczajnie, ale też nie był zły. Inna sprawa że z meczu z Chemikiem oglądałem tylko 1 seta, a pozostałe były to mecze z drużynami z innej bajki - albo z przeciwnikiem dużo niższej (Promień) albo dużo wyższej (MOS Wola) klasy.
Na moje z Jackowicza będzie miała Ósemka na razie większy pożytek, ale potencjalnie Sobieraj powinien sobie dać radę.

Jak pisze moswola.pl, w ten weekend w Kielcach odbędzie się turniej m.in. z udziałem 2 drużyn z naszej grupy. Terminarz:

sobota, 6 października
10,00 Legia Warszawa - BT Wózki MOS Wola Warszawa
12,00 Fart Kielce - MKS MDK Trzcianka

16,00 Legia Warszawa - MKS MDK Trzcianka
18,00 Fart Kielce - BT Wózki MOS Wola Warszawa

niedziela , 7 października
10,00 MKS MDK Trzcianka - BT Wózki MOS Wola Warszawa
Fart Kielce - Legia Warszawa
himen
Posty: 235
Rejestracja: 22 paź 2007, o 20:00
Płeć: M
Lokalizacja: Siedlce

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: himen »

"sobota, 6 października" "niedziela , 7 października" i piszesz że to w ten weekend :) Nie mam pojęcia skąd żeś wytrzasną te info...
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: yfysk »

hehe..faktycznie coś tu się nie zgrywa :) może to jakieś info z poprzedniego sezonu? :P z drugiej strony przynajmniej dowiedzielibyśmy się kim będzie grała legia
Marcin Podwysocki na prezydenta!
Raff
Posty: 148
Rejestracja: 24 lis 2007, o 23:18
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: Raff »

himen pisze:"sobota, 6 października" "niedziela , 7 października" i piszesz że to w ten weekend :) Nie mam pojęcia skąd żeś wytrzasną te info...
To zdecydowanie nagły atak ślepoty z mojej strony :]

Myślę że skład zależy od dopięcia pewnych spraw, ale rewelacji bym się nie spodziewał
himen
Posty: 235
Rejestracja: 22 paź 2007, o 20:00
Płeć: M
Lokalizacja: Siedlce

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: himen »

teraz trochę z innej beczki, nie wiem czy ktoś wie czy nie wie ale w przyszłym sezonie wprowadzone będą zmiany odnośnie etapu play-off, 4 najlepsze drużyny z 4 grup będą walczyć o awans w 3 dniowym turnieju z czego 2 wejdą do I ligi, miejsca 5-6 nie będą rozgrywać meczy play-off, dziwne bo jakiś czas temu na stronie PZPS widniał komunikat do pobrania z owymi nowinkami, lecz od kilku dni już go niema, ciekaw jestem czemu go zdjęli z strony he?
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: yfysk »

himen pisze:teraz trochę z innej beczki, nie wiem czy ktoś wie czy nie wie ale w przyszłym sezonie wprowadzone będą zmiany odnośnie etapu play-off, 4 najlepsze drużyny z 4 grup będą walczyć o awans w 3 dniowym turnieju z czego 2 wejdą do I ligi, miejsca 5-6 nie będą rozgrywać meczy play-off, dziwne bo jakiś czas temu na stronie PZPS widniał komunikat do pobrania z owymi nowinkami, lecz od kilku dni już go niema, ciekaw jestem czemu go zdjęli z strony he?

no to jeśli tak będzie to znaczy ze w końcu coś się ruszyło ku lepszemu. Ideałem było by gdyby w takim finale grało 8 najlepszych drużyn z 4 grup (po dwie najlepsze z każdej) no ale i to też lepsze od tego co było do tej pory
Marcin Podwysocki na prezydenta!
himen
Posty: 235
Rejestracja: 22 paź 2007, o 20:00
Płeć: M
Lokalizacja: Siedlce

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: himen »

Najlepiej to by było aby 1 miejsca awansowały bezpośrednio a 2 miejsca grały baraże.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: Jacek »

himen pisze:Najlepiej to by było aby 1 miejsca awansowały bezpośrednio a 2 miejsca grały baraże.
A w I lidze grały 164 drużyny
himen
Posty: 235
Rejestracja: 22 paź 2007, o 20:00
Płeć: M
Lokalizacja: Siedlce

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: himen »

O co Ci chodzi? Sprawdź sobie jeżeli nie wiesz jaki system panuje w innych krajach i się sprawdza, analogicznie zwiększyły by się wszystkie ligi. Wszystkie mocne ligi zagraniczne maja więcej jak 10 drużyn w tabeli, a Polska chyba nie należy do słabej.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: mewa »

himen pisze:a Polska chyba nie należy do słabej.
Ostatnie problemy finansowe drużyn z ekstraklasy i I ligi świadczy o tym, że należy do słabych lig. Ekonomicznie.

Moim zdaniem II liga jest 2 razy za duża. Powinna liczyć dwie grupy po 10 zespołów. A Juniorki i kadetki (juniorzy i kadeci) powinni mieć własne rozbudowane rozgrywki.
himen
Posty: 235
Rejestracja: 22 paź 2007, o 20:00
Płeć: M
Lokalizacja: Siedlce

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: himen »

Bardziej chodziło mi o poziom sportowy niż ekonomiczny ;) Każdy ma własną teorię i przepis na ten bałagan.
Pekpol
Posty: 185
Rejestracja: 27 sty 2008, o 22:19
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Sezon 2007/08 - grupa III

Post autor: Pekpol »

Od jutra będzie wiadomo coś o personaliach nowych zawodników NET-u Ostrołęka. Nieoficjalnie mówi się o całkiem nowej ekipie z Olsztyna (m.inn. jeden z najlepszych środkowych Chemika Olsztyn, 204 cm wzrostu, wielokrotnie wybierany najlepszym zawodnikiem różnych turniejów, mistrzostw itd.) oraz o zawodniku z Krakowa, który będzie prawdopodobnie nowym libero w Ostrołęce. Na testy przyjadą najprawdopodobniej zawodnicy z Delic-Polu Częstochowa i Morza Szczecin. Zapowiada się ciekawa kapela w Necie ale na pewno nie będzie to nic na wygranie ligi. Ale o play-offach można myśleć otwarcie.



Mam prośbę: moglibyście podać imiona i nazwiska zawodników lub trenerów, którzy obecnie grają, pracują w klubach naszej ligi a w przeszłości grali w PLS lub reprezentacji? Również mogą być zawodnicy, którzy obecnie grają w kadrze B lub juniorskich reprezentacjach. Z góry dzięki, ja wiem tylko o trenerze Ósemki Siedlce Wójciku. Może ktoś ma lepsze informacje, w końcu są tu prawdziwi znawcy między nami ;) .
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga mężczyzn”