II liga sezon 2012/2013 . gr IV

pavian
Posty: 77
Rejestracja: 2 lis 2011, o 07:29
Płeć: M

II liga sezon 2012/2013 . gr IV

Post autor: pavian »

zespoły biorące udział gry w tej grupie to:

1. KS Wanda Instal Kraków
2. ASPS Avia Świdnik
3. PWSZ Karpaty Krosno
4. STS Skarżysko Kamienna
5. MKS Wisłok Strzyżów
6. AGH 100RK AZS Kraków
7. AZS Politechnika Świętokrzyska Fart Kielce
8. Contimax MOSiR Bochnia
9. KS Błękitni Ropczyce
10. SMS PZPS Spała
Świdniczanie Na Wyprawie !!!
zibiavia
Posty: 47
Rejestracja: 4 lut 2009, o 17:22
Płeć: M

Re: II liga sezon 2012/2013 . gr IV

Post autor: zibiavia »

Prześledziłem terminarz grupy IV na nowy sezon i widzę błędy w kolejce 4 i 13. W zestawieniu kolejki dwa razy występuje AZS Politechnika Świętokrzyska, nie ma Wandy Kraków. Zestawienie kolejki obejmuje 3 mecze rozegrane w 1 kolejce, m.in. Błękitni Ropczyce - Avia. Liczę na szybką korektę. Moim zdaniem kolejka 4 wygląda następująco: Skarżysko - Wanda, Karpaty - Avia, Wisłok - Błękitni, AGH - Bochnia, AZS Politechnika Św. - SMS Spała.
pavian
Posty: 77
Rejestracja: 2 lis 2011, o 07:29
Płeć: M

Re: II liga sezon 2012/2013 . gr IV

Post autor: pavian »

Przygotowania do sezonu w świdnickiej Avii ruszyły pełną parą. Od dwóch tygodni drużyna rozgrywa mecze kontrolne, aby w lidze dobrze się zaprezentować i wywalczyć awans na zaplecze PLS.

W ostatni weekend sierpnia siatkarze ze Świdnika rozegrali turnieju w Hajnówce. Trzy wygrane mecze, z pierwszoligowym Pekpolem Ostrołęka, MOS-em Wola Warszawa i AKS-em Łódź zagwarantowały im pierwsze miejsce. Marc
in Jarosz, nowy trener ASPS Avii Świdnik, był zadowolony z postawy swoich podopiecznych. - Z meczu na mecz nasza gra wyglądała lepiej. Na pewno potrzeba nam gry i to nie z zespołami z drugiej ligi. Chciałbym zagrać jak najwięcej sparingów z mocniejszymi rywalami - tłumaczy szkoleniowiec, który zastąpił na stanowisku trenera Mariusza Kowalskiego.

Słowa trenera Jarosza okazały się prorocze, bowiem 31 sierpnia świdniczanie zagrali na wyjeździe mecz kontrolny z pierwszoligowym KPS Jadarem Siedlce. Szkoleniowcy umówili się na pięć setów, z czego ostatni był grany na zasadzie tie-break. Spotkanie stało na wysokim poziomie. Pierwszego seta wygrali żółto-niebiescy, ale następne cztery partie należały do gospodarzy. Trener świdniczan nie mógł skorzystać z usług podstawowego atakującego - Wojciecha Pawłowskiego. Z drużyną pojechał środkowy Michał Stępień, który z powodu bólu barku nie mógł skutecznie atakować. - Michał był tylko statystą, straszakiem. Gospodarze szybko zorientowali się i bezlitośnie wykorzystywali uraz naszego środkowego - mówi Jarosz.

- Na pewno dobrze wyglądała nasza gra w przyjęciu. Musimy popracować jeszcze nad asekuracją. Ogólnie jednak mogę ten sparing uznać za udany - podsumował mecz z Jadarem trener. W Siedlcach zabrakło również przyjmującego Macieja Kołodziejczyka, natomiast pojawił się dobrze znany świdnickiej społeczności wychowanek klubu Marcin Kurek, który w poprzednich sezonach występował w Politechnice Lubelskiej i we Francji. Marcin Jarosz ma nadzieje, że młody zawodnik pozostanie w Avii, o ile pozwoli na to zasobność kasy klubowej.

Teraz przed zespołem tygodnie ciężkiej pracy. W zeszłą sobotę Avia pojechała do Radomia, gdzie rozegrała kolejne spotkania kontrolne: z miejscowymi Czarnymi oraz LKS Caro Rzeczyca. Natomiast pod koniec września drugoligowców czekają turniej w Brześciu na Białorusi i VIII Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy w Świdniku.
Świdniczanie Na Wyprawie !!!
stempel
Posty: 29
Rejestracja: 1 mar 2009, o 18:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: II liga sezon 2012/2013 . gr IV

Post autor: stempel »

Podobno z naszej grupy wycofał się zespół AZS Politechniki Świętokrzyskiej Fart II Kielce. :o W jego miejsce ma grać ekipa Cukrownika Lublin.
Pieczar
Posty: 73
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:49
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: II liga sezon 2012/2013 . gr IV

Post autor: Pieczar »

to prawda
Pozdrawiam
Pieczar
pavian
Posty: 77
Rejestracja: 2 lis 2011, o 07:29
Płeć: M

Re: II liga sezon 2012/2013 . gr IV

Post autor: pavian »

Był ostatnio organizowany Turniej " Liga Mistrzów Podlaska" czy jakoś tak .
1-Trójka Międzyrzec Pdl
2-ZK Biała Podlaska
3-Cukrownik Lublin - w turnieju nie grał Jarek Rarak libero. Z nim by zaszli dalej w turnieju .
4-Żubr Białowieża
Świdniczanie Na Wyprawie !!!
pavian
Posty: 77
Rejestracja: 2 lis 2011, o 07:29
Płeć: M

Re: II liga sezon 2012/2013 . gr IV

Post autor: pavian »

Jak ktoś nie wie to w tym roku mija 60 lecie klubu FKS AVIA ŚWIDNIK !!! :)
Z tej okazji 28 października odbędzie się "mecz pokoleń Avii" w którym będą brać udział takie osoby jak Tomasz Wójtowicz , Lech Łasko ,Dariusz Jałoza , i wielu innych
Świdniczanie Na Wyprawie !!!
oliwia
Posty: 233
Rejestracja: 4 cze 2012, o 14:17

Re: II liga sezon 2012/2013 . gr IV

Post autor: oliwia »

pavian pisze:Jak ktoś nie wie to w tym roku mija 60 lecie klubu FKS AVIA ŚWIDNIK !!! :)
Z tej okazji 28 października odbędzie się "mecz pokoleń Avii" w którym będą brać udział takie osoby jak Tomasz Wójtowicz , Lech Łasko ,Dariusz Jałoza , i wielu innych
A nie 27 października?
pavian
Posty: 77
Rejestracja: 2 lis 2011, o 07:29
Płeć: M

Re: II liga sezon 2012/2013 . gr IV

Post autor: pavian »

Błękitni 0:3 Avia (26;15;20)
W pierwszym secie Avia grała bardzo słabo i przy stanie UWAGA 4:2 dla Ropczyc Trener Marcin Jarosz zadecydował że na boisko wejdzie kontuzjowany Piotrek Milewski za Łukasza Wasąga i Piotrek grał do końca.
Avia w 2 i 3 secie z górki i 3:0 w 57 minut z zegarkiem w ręku :)
Świdniczanie Na Wyprawie !!!
dario56
Posty: 21
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:03
Płeć: M

Re: II liga sezon 2012/2013 . gr IV

Post autor: dario56 »

pavian pisze:Błękitni 0:3 Avia (26;15;20)
W pierwszym secie Avia grała bardzo słabo i przy stanie UWAGA 4:2 dla Ropczyc Trener Marcin Jarosz zadecydował że na boisko wejdzie kontuzjowany Piotrek Milewski za Łukasza Wasąga i Piotrek grał do końca.
Nie przy stanie 4:2, tylko w samej końcówce seta. Jak coś piszesz to sprawdź wcześniej informacje na ten temat.
pavian
Posty: 77
Rejestracja: 2 lis 2011, o 07:29
Płeć: M

Re: II liga sezon 2012/2013 . gr IV

Post autor: pavian »

Byłeś ,widziałeś ?
Ja akurat wybrałem się z siatkarzami na ten wyjazd i trener Jarosz kazał Milewskiemu się rozgrzewać i być gotowym na II set ale Wasąg grał słabo i przy stanie 4:2 dla Ropczyc zmienił Wasąga bo zaczął dużo kombinować ;/
Ty pewnie przeczytałeś na nnecie gdzieś relacje a w relacji jest błąd bo ją przeanalizowałem.
I nie gadaj że pisze głupoty bo z klubem jestem na bieżąco mam dobry kontakt z każdym z zawodników jak i z trenerem , jestem na każdym treningu więc chyba więcej wiem od Cb.
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... ali-z-avia
tu jest pod koniec "wywiad" z Jaroszem tylko że do Jarosza w ogóle nikt nie podchodził i z nim wywiadu nie robił bo cały czas się trzymałem Jarosza.
Jedynego wywiadu udzielał Pawłowski gdzie pytano go o stare czasy jak grał Sovii
Świdniczanie Na Wyprawie !!!
zibiavia
Posty: 47
Rejestracja: 4 lut 2009, o 17:22
Płeć: M

Re: II liga sezon 2012/2013 . gr IV

Post autor: zibiavia »

Widzę, że nikt nie chce ciągnąć tego tematu, a tu Avia z kompletem zwycięstw, jak na razie i oby tak dalej jak najdłużej, oby do samego końca i awansu.
mon3ll
Posty: 31
Rejestracja: 16 gru 2007, o 09:49
Płeć: M

Re: II liga sezon 2012/2013 . gr IV

Post autor: mon3ll »

System awansu i spadku mówi, iż z IV grupy "tabelą wyjściową dla fazy play-off jest tabela bez SMS Spała".
Czyli wychodziłoby, że jedna z ekip (Krosno lub Skarżysko) zajmie ich miejsce w play-off.

Ale z tego co gdzieś wyczytałem to jednak SMS ma zagrać w play-off. Ile w tym prawdy?
zibiavia
Posty: 47
Rejestracja: 4 lut 2009, o 17:22
Płeć: M

Re: II liga sezon 2012/2013 . gr IV

Post autor: zibiavia »

Regulamin ustalony na początku sezonu przez PZPS przewidywał, że Spała nie weźmie udziału w fazie Play-off. Jednak w trakcie sezonu zarząd związku nie wiedzieć czemu zmienił zapisy regulaminu i nie raczył nawet zawiadomić zainteresowanych klubów. Avia dowiedziała się o tym "pocztą pantoflową", a następnie dopiero przedstawiciel klubu zadzwonił do Warszawy i uzyskał potwierdzenie. Widać tu jak związek traktuje kluby drugoligowe. Teraz poczta pantoflowa donosi, że Spała nie chce grać w play-offach. Co z tego wyjdzie - to czas pokaże.
mon3ll
Posty: 31
Rejestracja: 16 gru 2007, o 09:49
Płeć: M

Re: II liga sezon 2012/2013 . gr IV

Post autor: mon3ll »

Jednak 5. drużyna - PWSZ Karpaty Krosno - przeciwnikiem ASPS Avii Świdnik.
STARYWYGA
Posty: 343
Rejestracja: 22 sie 2007, o 14:26
Płeć: M
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

MKS Andrychów w nowym sezonie zagra w 2 lidze

Post autor: STARYWYGA »

Dziś po południu zadzwoniła jedna osoba z zarządu MKS Andrychów
i poinformowała mnie ze MKS będzie w nowym sezonie grał 2 lidze
nastąpi wymiana
Keczanin rezerwy miały grać w 2 lidze
doszło od zamiany
Kęczanin zagra w 3 lidze a MKS Andrychów w 2 lidze
Jestem inwalidą 2 grupy , nie pracuje ,szukam pracy
utrzymuje się tylko z renty 1422
w grudniu na same opłaty muszę wydać 1300 zł
numer konta 70 1470 0002 2183 8652 9000 0001
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga mężczyzn”