II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: lipton »

only_volleyball pisze:
Dokładnie , mecz bez większej historii, nie rozumiem tylko zachowania trenera Gdańszczan Pana Zbigniewa Świderskiego !!! Wiedząc ,że meczu i tak nie wygra narobił wstydu sobie jak i swoim podopiecznym bo cała szopka i zamieszanie z jego udziałem trwała ponad 10 minut :)
Jakieś szczegóły?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
only_volleyball
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2014, o 11:24
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: only_volleyball »

Huragan Wołomin - MOS WOLA Warszawa 0-3

MOS ewidentnie poważnie podchodzi do każdego spotkania co potwierdzają ich trzy ostanie zwycięstwa po 3:0 :)MOS juz ma pewny udział w turnieju półfinałowym. W środę zostanie rozegrany mecz, najprawdopodobniej o mistrzostwo Grupy IV pomiędzy MOS WOLA i SKS Hajnówka !!!
Spotkanie w Warszawie zapowiada się bardzo ciekawie.
2liga
Posty: 139
Rejestracja: 20 sie 2010, o 07:25
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: 2liga »

Centrum wygrało ze Stoczniowcem 3:0 (25:17, 25:22, 25:19).
beequeen
Posty: 26
Rejestracja: 20 mar 2013, o 11:06
Płeć: K
Lokalizacja: W-wa

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: beequeen »

only_volleyball pisze:Huragan Wołomin - MOS WOLA Warszawa 0-3

MOS ewidentnie poważnie podchodzi do każdego spotkania co potwierdzają ich trzy ostanie zwycięstwa po 3:0 :)MOS juz ma pewny udział w turnieju półfinałowym. W środę zostanie rozegrany mecz, najprawdopodobniej o mistrzostwo Grupy IV pomiędzy MOS WOLA i SKS Hajnówka !!!
Spotkanie w Warszawie zapowiada się bardzo ciekawie.
Co do meczu w Wołominie zasada jak i cała siatkówka jest prosta : jak MOS-owi siedzi serwis to ciężko się z nimi gra, a w tym elemencie póki co spisują się dobrze. Do tego nie są to pojedynczy zawodnicy bo praktycznie kto by nie stawał na zagrywce to sprawia problemy drużynie przeciwnej.
W II secie Sobolewski niefortunnie wybił palec przy bloku ( będzie żył ;) ) i do końca meczu na przyjęciu były roszady na linii Cichocki/Rudzki/Nassalski. Cieszy, że wreszcie po kontuzji do gry wraca Mateusz Kańczok.
Cóż, póki co całkiem fajnie to wszystko wygląda w wykonaniu warszawian, zobaczymy jak zaprezentują się w półfinałach ;)
Historia uczy jednego a mianowicie, że nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Elgarten »

beequeen pisze: Co do meczu w Wołominie zasada jak i cała siatkówka jest prosta : jak MOS-owi siedzi serwis to ciężko się z nimi gra, a w tym elemencie póki co spisują się dobrze. Do tego nie są to pojedynczy zawodnicy bo praktycznie kto by nie stawał na zagrywce to sprawia problemy drużynie przeciwnej.
W II secie Sobolewski niefortunnie wybił palec przy bloku ( będzie żył ;) ) i do końca meczu na przyjęciu były roszady na linii Cichocki/Rudzki/Nassalski. Cieszy, że wreszcie po kontuzji do gry wraca Mateusz Kańczok.
Cóż, póki co całkiem fajnie to wszystko wygląda w wykonaniu warszawian, zobaczymy jak zaprezentują się w półfinałach ;)
Właściwie Twoje pierwsze zdanie może służyć za podsumowanie całego meczu ;) Siatkarze z Warszawy mieli bardzo dobry dzień w polu serwisowym, a wtedy przeciwnikowi bardzo trudno nawiązać wyrównaną walkę. W porównaniu do pojedynków sprzed kilku miesięcy, MOS bardzo mocno ograniczył błędy własne na zagrywce. Ważna jest też różnorodność. Wiadomo, że Cichocki czy Sęk mają regularny, mocny serwis, ale bardzo kąśliwego flota ma przykładowo Obermeler. Również cieszę się, że powoli wraca na parkiet Kańczok. Z nim stołeczni zawodnicy powinni być jeszcze mocniejszą ekipą. Muszę też pochwalić obu rozgrywających. Filip wreszcie trochę więcej gra środkiem, a Gregorowicz rozgrywał w sobotę bardzo dokładnie. Obaj fajnie się uzupełniają na boisku. Jak zwykle swoją robotę bardzo solidnie wykonał Bujniak.

Paradoksalnie w mojej opinii, Huragan nie zagrał jakoś katastrofalnie mimo takiego wyniku. Na pewno było widać brak Alancewicza. Próbowano wszystkich zawodników, ale nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Ze względu na trudny serwis gości. gra Wołominian stała się bardzo uproszczona. Akcje przez środek można policzyć na palcach jednej ręki. Ataków z szóstej strefy też sobie nie przypominam. Przebłyski Szuleki czy Rosłańca to za mało, by stawić czoła najlepszej drużynie naszej grupy. Liczę jednak, że za kilka dni Huragan pokaże fajną siatkówkę i w dobrym stylu pożegna się ze swoimi kibicami. :)

Dzisiaj mecz MOS - Hajnówka. Jeśli Warszawianie utrzymają swoją wysoką dyspozycję, to ciężko sobie wyobrazić inny wynik niż pewne zwycięstwo gospodarzy.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
only_volleyball
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2014, o 11:24
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: only_volleyball »

MOS WOLA - SKS Hajnówka 3:1

MOS na jedną kolejkę przed końcem rundy finałowej zapewnia sobie mistrzostwo Grupy IV !!!

Elgarten jeśli byłeś w Warszawie to prosimy o relację !!!
dia30
Posty: 257
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: dia30 »

Duży wyczyn MOSu. Startowali z 3 punktami straty do Hajnówki a mistrza zrobili kolejkę przed końcem !!! Tym bardziej, że nie grali najmocniejszym składem (dopiero wraca Mateusz Kańczok - chyba najlepszy środkowy). W turnieju półfinałowym może być bardzo ciekawie, MOS moze byc czarnym koniem gry o 1 lige.
only_volleyball
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2014, o 11:24
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: only_volleyball »

dia30 pisze:Duży wyczyn MOSu. Startowali z 3 punktami straty do Hajnówki a mistrza zrobili kolejkę przed końcem !!! Tym bardziej, że nie grali najmocniejszym składem (dopiero wraca Mateusz Kańczok - chyba najlepszy środkowy). W turnieju półfinałowym może być bardzo ciekawie, MOS moze byc czarnym koniem gry o 1 lige.

Moim zdaniem w walce o pierwszą ligę liczyć będą się trzy zespoły :D
Gwardia Wrocław
Victoria Wałbrzych
MOS WOLA Warszawa
dia30
Posty: 257
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: dia30 »

dużo zależy jeszcze od zamiarów SMSu, jeśli będą chcieli wejść, to może być trudno ich zatrzymać. Na razie można powiedzieć, że w dość trudnej grupie bawią się z doświadczonymi seniorami.
2liga
Posty: 139
Rejestracja: 20 sie 2010, o 07:25
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: 2liga »

Centrum - SKS 0:3
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Elgarten »

only_volleyball pisze:MOS WOLA - SKS Hajnówka 3:1

MOS na jedną kolejkę przed końcem rundy finałowej zapewnia sobie mistrzostwo Grupy IV !!!

Elgarten jeśli byłeś w Warszawie to prosimy o relację !!!
Nie było mnie niestety, może beequeen się pojawiła ??? ;)

Na stronie Mosu pojawiło się sporo informacji o tym spotkaniu: http://www.moswola.pl/mos/aktualnosci/6 ... -Woli.html


Dzisiaj w Wołominie Huragan pokonał Stoczniowca 3:1. Gospodarze byli wyraźnie lepsi od przeciwników. Pierwsze dwa sety właściwie od początku do końca pod kontrolą Wołominian. Od połowy trzeciej partii przebudzili się goście i dowieźli przewagę do końca, ale już w czwartej odsłonie znowu dość szybko przyjezdni stracili kontakt z rywalem.
Wśród gospodarzy według mnie najlepszy był dziś Szuleka - świetny % w ataku plus kilka bloków. Na pochwały zasłużył też Sowa który odważnie prowadził grę zespołu. Rosłaniec porządnie w ataku, a solidny Alancewicz to chyba norma. Nie ma się do kogo zbytnio przyczepić, cała ekipa dała z siebie wszystko i zasłużenie odniosła zwycięstwo na zakończenie występów w Wołominie w tym sezonie :)
Co do elementów zespołowych, trochę za dużo wpadło gospodarzom kiwek czy plasów między 4, a 7 metrem. Za to, podobała mi się dzisiaj regularna zagrywka. Może nie było wiele asów, ale cieszy coraz mniejsza ilość błędów własnych.

W Stoczniowcu w przekroju całego meczu nikt nie zagrał na bardzo wysokim poziomie. Świetnie rozpoczął Klimek, który trzymał przyjęcie i dokładał ważne punkty w ataku. Gdy jemu zaczęło iść słabiej, to formę ustabilizował Dziwierek. Strasznie falował Ilewicz, ogólnie chyba najbardziej zawiódł. Nieźle po raz kolejny w Wołominie zagrał libero Papke, chociaż myślę, że stać go na o wiele lepszą grę. Największy problem Gdańszczanie mieli w mojej opinii ze szczelnym blokiem. Chociaż oczywiście, bierze się to przede wszystkim z niezbyt trudnej zagrywki. Stoczniowiec przyjechał tylko w siedmioosobowym składzie, więc pole manewru było zerowe.
dia30 pisze:dużo zależy jeszcze od zamiarów SMSu, jeśli będą chcieli wejść, to może być trudno ich zatrzymać. Na razie można powiedzieć, że w dość trudnej grupie bawią się z doświadczonymi seniorami.
Pełna zgoda. Ciężko porównywać poszczególne grupy, ale jeśli Spała będzie dalej walczyć o I ligę(ktoś może to na 100% potwierdzić ??? ), to moim zdaniem są oni głównym faworytem do awansu. Wystarczy popatrzeć na ich tegoroczne rezultaty w II lidze, Młodej Lidze, czy nawet Pucharze Polski, gdzie byli o "włos" od wyeliminowania Campera Wyszków.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
beequeen
Posty: 26
Rejestracja: 20 mar 2013, o 11:06
Płeć: K
Lokalizacja: W-wa

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: beequeen »

Elgarten pisze:
Nie było mnie niestety, może beequeen się pojawiła ??? ;)
Mnie też niestety nie było, obowiązki pracowe mnie przypiliły ;)
Też mnie w sumie ciekawi na jakich ostatecznie zasadach SMS występuje w II lidze i jak się ma sprawa ich ewentualnego awansu bo nie wiem albo nie umiem sobie wyszukać tych informacji. Porównując ich choćby tylko z MOS-em gdzie w ubiegłym sezonie praktycznie ten sam skład grał jako ML i Spała tłukła ich aż miło (zresztą jak całą resztę ;) ) wydają się być mocnym kandydatem do awansu jeśli oczywiście będą o niego walczyć.
Ciekawe jeszcze gdzie odbędą się turnieje półfinałowe bo w sumie mam ochotę się wybrać o ile czas pozwoli.
Historia uczy jednego a mianowicie, że nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła...
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Jacek »

Yfysk byłeś na meczu w Augustowie ? Jak tak napisz parę zdań.
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: yfysk »

Niestety nie byłem. Stąd taki wynik.
Marcin Podwysocki na prezydenta!
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Jacek »

yfysk pisze:Niestety nie byłem. Stąd taki wynik.
No tak, to wiele wyjaśnia ;-)
roarflex
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2014, o 12:09
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: roarflex »

Wczoraj na wyjeździe Międzyrzec wygrał z Mławą. Dziś w Międzyrzecu miał się odbyć mecz 10 kolejki. Niestety sędziowie nie dopuścili do gry zawodników Wicher Wilkasy. Powodem był brak ważnych badań. Huragan wygrał walkowerem. Obydwie drużyny rozegrały mecz towarzyski wygrany 3:0 przez gospodarzy.
dia30
Posty: 257
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: dia30 »

Camper - Hajnówka 5:0
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Elgarten »

roarflex pisze:Wczoraj na wyjeździe Międzyrzec wygrał z Mławą. Dziś w Międzyrzecu miał się odbyć mecz 10 kolejki. Niestety sędziowie nie dopuścili do gry zawodników Wicher Wilkasy. Powodem był brak ważnych badań. Huragan wygrał walkowerem. Obydwie drużyny rozegrały mecz towarzyski wygrany 3:0 przez gospodarzy.
Kolejna przesłanka, która pokazuje jak nietrafiona była reorganizacja II ligi. Nie tylko poziom został drastycznie obniżony przez dokooptowanie takich drużyn jak Wicher czy Zawkrze. Okazuje się, że Wilkasy nie potrafią nawet zadbać o ważność wyników badań. Nie muszę chyba podkreślać, że na tym poziomie walkower to kompromitacja...Niestety PZPS pewnie będzie bronił reformy rękami i nogami, bo przecież co innego niezła kasa od 40 ekip, a co innego od prawie 60.

Już pojutrze zakończenie rozgrywek w naszej grupie. Hajnówka podejmie u siebie Huragan.
Mniej więcej za tydzień powinno być jasne, kto zorganizuje turnieje półfinałowe o awans do I ligi.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
roarflex
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2014, o 12:09
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: roarflex »

Niestety reforma II ligi nie wpłynęła najlepiej na poziom. Można mieć nadzieje, że z sezonu na sezon będzie lepiej. Chyba, że w będą nowe zmiany w lidze.
Podsumowując Wilkasy pozostaje w grupie i jeśli drużyna nie przeprowadzi u siebie reformy nadal będzie chłopcem do bicia. W mojej ocenie największym pozytywnym zaskoczeniem jest gra MOS-u Wola który ma szanse na awans i niby osłabionej Hajnówki. Mniej pozytywnym zaskoczeniem jest wynik Międzyrzeczan i spadek wydawało by się wzmocnionej drużyny Zawkrze Mława.
dia30
Posty: 257
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: dia30 »

od jutra półfinały. jakieś ciekawe informacje? faworyci?

moje typy:

w Wałbrzychu:
1. Victoria Wałbrzych
2. Gwardia Wrocław

w Spale:
1. SMS Spała
2. MOS Wola

w Ropczycach:
1. Warta Zawiercie
2. Karpaty Krosno
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Elgarten »

dia30 pisze:od jutra półfinały. jakieś ciekawe informacje? faworyci?

moje typy:

w Wałbrzychu:
1. Victoria Wałbrzych
2. Gwardia Wrocław

w Spale:
1. SMS Spała
2. MOS Wola

w Ropczycach:
1. Warta Zawiercie
2. Karpaty Krosno
Niestety drużyny z naszej grupy nie awansowały do turnieju finałowego. Niewiele zabrakło Hajnówce, która stoczyła zacięty bój o awans z Rzeczycą. Zawiódł Mos przegrywając wszystkie spotkania, wygrywające ledwie 2 sety. Do SKSu nie mam żadnych zastrzeżeń. Sam trener Nowik powiedział, że były to ich najlepsze mecze w sezonie i jest dumny z zawodników.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
roarflex
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2014, o 12:09
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: roarflex »

To chyba w następnym sezonie będziemy mieli w grupie dwie drużyny z Warszawy: MOS i MDK, który wygrał awans.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: lipton »

Obiły mi się o uszy plotki, że po awansie MDK-u w jego miejsce może grać zreaktywowana warszawska Legia.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Elgarten »

lipton pisze:Obiły mi się o uszy plotki, że po awansie MDK-u w jego miejsce może grać zreaktywowana warszawska Legia.
Jak wielu wie, w MDKu z kasą się nie przelewa. Budżet na II, a III ligę to nie niebo a ziemia, więc myślę że taka opcja jest realna.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
roarflex
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2014, o 12:09
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: roarflex »

To by było ciekawie, przynajmniej z nazwy.
dia30
Posty: 257
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: dia30 »

MDK na pewno nie zagra w II lidze. Są kupcy z Mazowsza: Garwolin i Kozienice. Legia jak co roku skonczy raczej za zapowiedziach (w tym sezonie zglosila sie do IV ligi, po czym zaraz sie wycofala).
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga mężczyzn”