II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Elgarten »

Już jutro rozpoczyna się sezon w II lidze. Najwyższy czas założyć temat o grupie IV która zapowiada się bardzo ciekawie. Już przed sezonem 2012/2013 ciężko były mi wytypować czołówkę naszej grupy. Teraz to zadanie będzie chyba równie trudne, z uwagi na reformę II ligi. Mamy aż czterech beniaminków. Postaram się przybliżyć wszystkie drużyny grające w grupie IV.

SKS Hajnówka
Zacznę od drużyny, która bardzo dobrze spisywała się w zeszłym sezonie zajmując ostatecznie II miejsce. Wtedy trafnie przewidywałem, że jest to team zdolny powalczyć o czołowe miejsca. Teraz sytuacja jest diametralnie inna. Przede wszystkim odszedł do Rząśni bardzo ceniony trener Paweł Blomberg. Jego miejsce zajął Jerzy Nowik. Ze starego składu pozostało ledwie sześciu siatkarzy: Bartosz Małachowski (rozgrywający), Marcin Mołs i Daniel Saczko (przyjmujący), Łukasz Piekarski (libero), Rafał Kuźma (środkowy) oraz Artur Żyliński (atakujący). Nowe twarze to: Łukasz Bernatowicz, Daniel Andrzejewski, Łukasz Kruk,Janusz Ignaciuk oraz Erik Mikulski.
Dwa tygodnie temu SKS wziął udział w Turnieju o Puchar Rektora Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie. Zwycięstwa 3:1 nad AKSem UŁ Łódź i 3:0 nad AZSem UWM Olsztyn 3:1 dały powody do optymizmu. Siatkarzom z Hajnówki nie wyszedł tylko mecz z Mosem Wola. Pojedynek skończył się porażką 0:3 i ostatecznie podopieczni Jerzego Nowika zajęli II miejsce w turnieju. Z tego co słyszałem, nie doszedł do skutku turniej o Puchar Burmistrza Hajnówki. Powodem brak chętnych do gry w Hajnówce.
Trener nie ukrywa, że ciężko będzie w tym roku walczyć o ścisłą czołówkę. Podstawowym celem postawionym przez zarząd jest utrzymanie II ligi w Hajnówce. Jerzy Nowik stawia sobie i siatkarzom ambitniejsze cele. Liczy, że jego ekipa będzie walczyć w każdym spotkaniu o zwycięstwo. - Osobiście nie stawiam zawodnikom celu związanego z konkretnym miejscem, bo jak wygramy każde spotkanie, to miejsce będzie dobre, a jak przyjdą porażki, to będziemy z nich wyciągać wnioski. Choć presja na zespole musi być zawsze, bo nie może być tak, że zespół nie gra o nic - podsumował Nowik.

Mój typ: środek tabeli

KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski
Pierwsza rzecz która od razu się rzuca w oczy, to oczywiście zmiana nazwy klubu. Teraz siatkarze będą występować pod jednym szyldem z piłkarzami. Według pomysłodawców zmian mają one usprawnić funkcjonowanie międzyrzeckiego sportu i ułatwić finansowanie poszczególnych sekcji. Rok temu siatkarze z Międzyrzeca Podlaskiego dzielnie walczyli na froncie drugoligowym. Niewiele brakowało, a ówczesny beniaminek wywalczyłby awans do finału swojej grupy. Czy w tym roku będzie przynajmniej tak samo dobrze ??? Plany są ambitne. Zmiany w porównaniu do zeszłego sezonu nie są duże. Z drużyny odeszli: rozgrywający Damian Roszkowski i libero Konrad Szaruga. Obaj dostali się na studia w Warszawie. W ich miejsce sprowadzono Łukasza Wasąga(urodzony w Międzyrzecu, ostatnio rozgrywający Avii Świdnik) i Konrada Małka(wcześniej libero KPS Siedlce i Farta II Kielce). trenerem pozostał Marcin Śliwa.
Ekipa trenuje od 23 sierpnia. Pierwszy sparing rozegrano 10 dni temu w Wołominie z miejscowym Huraganem. Pojedynek zakończył się wygraną gości 3:1, z kolei dodatkowego seta wygrali Wołominianie. Jak mówił trener każdy miał szansę się zaprezentować, zespół ćwiczył różne ustawienia. Międzyrzeczanie rozpoczęli mecz praktycznie w ligowym ustawieniu z wiosny: Tomasz Nowacki (ponownie będzie kapitanem zespołu), Patryk Sobieszczak (zastąpił Wiktora Musiała, który nie mógł być tego dnia obecny), Rafał Ostapowicz, Paweł Łęgowski, Bartosz Jesień, Jacek Wieczorek plus Jakub Sadowski. W drugim secie na parkiecie pojawili się Łukasz Wasąg, Konrad Małek i Karol Kondraciuk, w trzecim – Rafał Rybak i Sylwester Kasjaniuk. Trener Śliwa nie chciał nikogo szczególnie chwalić, ale przyznał, że bardzo miłym zaskoczeniem był dla niego gra nowego libero Konrada Małka.
W klubie zdają sobie, że na papierze grupa jest słabsza niż przed rokiem. Wystarczy zauważyć, że beniaminkami nie są koniecznie zwycięzcy lig regionalnych. Ambicje Huraganu są bardzo duże. Wszyscy zdają sobie sprawę, że jest szansa uzyskać dobry rezultat. Optymistyczny jest także fakt, że tylko Jacek Wieczorek narzeka na drobny uraz. Reszta jest gotowa do walki i głodna zwycięstw.

Mój typ: 1 - 2 miejsce

KS AZS UWM II Olsztyn
W ubiegłym sezonie II drużyna AZSu UWM Olsztyn dość pechowo nie awansowała do półfinałów grupy. Przegrali wejście do czwórki ustępując siatkarzom z Rzeczycy ledwie o 1 punkt. Teraz dokonano sporo roszad w składzie. Oto skład drużyny na najbliższy sezon: Karol Dziuba, Marcin Ociepski, Szymon Witkowski, Maciej Szadkowski, Paweł Borkowski, Krystian Chełchowski, Dorian Nawrocki (l) oraz Paweł Mazek, Szymon Macyra, Łukasz Olender, Maciej Pichłacz. Marcin Kamiński. Nie chcę tu szczególnie nikogo wyróżniać, ale ważnym zawodnikiem powinien być Marcin Ociepski, który może się choćby pochwalić brązowym medalem Mistrzostw Polski juniorów w siatkówce plażowej.
Siatkarze trenera Andrzeja Grygołowicza zagrali w dwóch ważnych turniejach przedsezonowych. W Warszawie we wspomnianym już Turnieju o Puchar Rektora Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie zajęli 3 miejsce. Klubowi nie wyszedł właściwie tylko pierwszy mecz przegrany 0:3 z Hajnówką(choć wszystkie sety były wyrównane i zakończone wynikami 23:25). Dalej już było o wiele lepiej, wygrane nad gospodarzami - Mosem 3:1 i AKSem UŁ Łódź 3:0 dały powody do zadowolenia. W ostatni weekend akademicy wystąpili w Memoriale prof. Wiktora Wawrzyczka. Wygrali wszystkie pojedynki, kolejno z: siatkarzami z Olsztyna z Młodej Ligi 3:1, Stoczniowcem Gdańsk 3:1 i juniorami AZS UWM Olsztyn 3:0. Zwycięstwo w memoriale to na pewno dobry prognostyk na przyszłość.
Trener Grygołowicz unika konkretnych deklaracji o co będzie walczyć jego drużyna. Wydaje się, że w tym sezonie ekipa zaprezentuje się solidnie. Przynajmniej nic nie wskazuje, by miało być inaczej.

Mój typ: 3 - 4 miejsce

UMKS MOS Wola Warszawa
Stołeczni siatkarze rok temu zajęli 6 lokatę w ówczesnej grupie III. Czy teraz będzie lepiej, czy może niekoniecznie ??? Ciosem dla ekipy z Rogalińskiej była decyzja o wycofaniu się miasta Warszawy z dofinansowania zespołów ligowych stolicy w bieżącym sezonie. Władze póki co muszą korzystać ze środków własnych i kilku wspomagających darczyńców. Tak na marginesie, mamy kolejny przykład jak Warszawa promuje sport i zachęca do jego uprawiania :x Mos to zawsze lekka niewiadoma. W klubie doszło do kilku roszad w składzie. Zespół wzmocnili: atakujący Bartosz Poros z SMSu Łódź, środkowy Patryk Kozdroń oraz rozgrywający Jakub Filip – obaj z Resovii Rzeszów. Po dwóch latach przerwy do MOSu wraca przyjmujący Konrad Nassalski, który poprzednio występował w drużynie pierwszoligowego Campera Wyszków. Nie do końca jasna jest sytuacja wychowanka Przemysława Smolińskiego. Teoretycznie jest awizowany w kadrze klubu, ale wciąż wiąże go kontrakt z Politechniką. Być może dojdzie do kompromisu Jakuba Bednaruka z trenerem Mosu Krzysztofem Wójcikiem. Byłoby to najlepsze wyjście dla utalentowanego środkowego i z tego co słyszałem jest spora szansa, że tak się stanie. Z klubem pożegnali się: Jakub Skwarek, Mateusz Osiecki, Tomasz Dmowski, Jakub Linka oraz Marcin Turkot.
Co do turniejów towarzyskich, oczywiście trzeba wspomnieć o turnieju o Puchar Rektora Wyższej Szkoły Menedżerskiej. Drużyna wygrała turniej notując następujące wyniki: wygrana z AKSem UŁ Łódź 3:0, porażka 1:3 z AZSem UWM II Olsztyn i zwycięstwo nad SKS Hajnówka 3:0. Ostatecznie dzięki lepszemu bilansowi setów od konkurentów stołeczna ekipa wygrała turniej. Drogi turniej młodych siatkarzy miał miejsce w Dreźnie. Mos pojechał tam na zaproszenie klubu I Bundesligi VC Drezno(gra tam Alan Wasilewski - wychowanek Mosu). Turniej miał mocną obsadę. Warszawianie zajęli ostatecznie 4 miejsce wygrywając m.in. z silnymi gospodarzami 2:1. Gdyby nie minimalna porażka z klubem z czeskiej ekstraklasy z Pragi, z pewnością byłoby miejsce na podium, a być może nawet triumf w Dreźnie.
Drużyna wygląda solidnie. Wydaje się, że z utrzymaniem nie powinno być najmniejszego problemu. Takie nazwiska jak Nassalski, Cichocki, Sęk, Obermeler, Sobolewski czy bardzo zdolny libero Bujniak gwarantują odpowiedni poziom. Jeśli drużynę ominą problemy finansowe i problemy z kontuzjami, to sezon powinien być udany.

Mój typ: 3 - 4 miejsce

UKS Centrum Augustów
Trzeba zacząć od tego, że niewiele brakowało a Augustowian w ogóle nie byłoby w tym sezonie w II lidze. Na szczęście widmo katastrofy finansowej udało się oddalić. Centrum nie ma sponsora, władze muszą liczyć na pomoc ze strony miasta. Burmistrz długo wahał się nad decyzją o przyznaniu pieniędzy klubowi. Ostatecznie ku radości lokalnych sympatyków siatkówki sięgnął głębiej do lokalnej kasy. Trenerem pozostał Wojciech Iwanowicz, a obowiązki II przejmie były libero Centrum Roman Roszkowski. W ekipie doszło do kilku poważnych zmian: odeszli Łukasz Berantowicz i Kamil Starzewski. Wzmocnienia mogą robić wrażenie, do drużyny przyszli Cezary Stanisławajtys(ostatnio Pekpol Ostrołęka), Bartosz Kasperowicz i Artur Karniłowicz(przyszli z Żubra Białowieża), Damian Wywrot(wcześniej Skra Bełchatów) i Dariusz Bonisławski(ostatnio Zawkrze Mława). Szczególnie pozyskanie Stanisławajtysa i Bonisławskiego to duży plus dla działaczy. Ten ostatni w zeszłym sezonie był najlepszym siatkarzem Mławy i jednym z lepszych libero w grupie.
W sparingach Centrum prezentował się przyzwoicie. Rozbił Wicher Wilkasy 4:0, pokonał Legion Obuchowo 3:2 (drużyna z białoruskiej ekstraklasy). Jedynie w starciu ze Ślepskiem Suwałki zeszli z parkietu pokonani przegrywając 0:4. Jednak w dwóch setach niewiele brakowało do zwycięstwa. Mimo wszystko porażka z jednym z najlepszych klubów I ligi, gdzie grają np. Wojciech Winnik czy Krzysztof Andrzejewski ujmy nie przynosi. Kadra zespołu: Paweł Haraburda, Bartosz Szyper
Mariusz Szlejter, Artur Karniłowicz, Damian Wywrot, Mariusz Ostaszewski, Mikołaj Stankiewicz, Bartosz Kasperowicz, Cezary Stanisławajtys, Dawid Daraszkiewicz, Wojciech Iwanowicz, Dariusz Bonisławski.

Mój typ: 1 - 2 miejsce

MUKS Huragan Wołomin
Tegoroczny beniaminek. Bardzo się cieszę, że powoli Wołomin wraca na siatkarską mapę Polski. Jeszcze kilka lat temu sytuacja wyglądała fatalnie, wycofano nawet drużynę seniorów z III ligi. Na szczęście po zmianie władz(dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji został były siatkarz Piotr Szulc) wszystko idzie ku dobremu. W zeszłym sezonie Huragan sportową drogą wywalczył awans do II ligi, pokonując m.in. mocnych rywali z Andrychowa czy Gdańska. W najbliższych rozgrywkach działacze zdecydowali się pozostawić trzon drużyny która wywalczyła II ligę dla Wołomina. Najbardziej znanymi zawodnikami są siatkarze mający przeszłość pierwszoligową, czyli Przemysław Gniewek i Piotr Swierżewski oraz Maciej Alancewicz(były siatkarz AZSu Olsztyn i Lennika, obecnie grający trener drużyny). Wspomagać go będzie Hubert Milewski były siatkarz Stolarki Wołomin która grała wtedy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Alancewicz mówi, że zmiany są niewielkie. Mnie udało się jakiś czas temu dowiedzieć, że drużynę wzmocnią: Jakub Skwarek(były rozgrywający Mosu) oraz trzej wychowankowie Metra: Mateusz Majcherek, Igor Grunt i Maciej Juszt. Jutro na meczu to zweryfikuję ;) . Z tą czwórką skład na papierze wyglądałby na zrównoważony i solidny. Trener wspomina też, że drużyna będzie uzupełniana najzdolniejszymi juniorami.
Co do sparingów, to najważniejszym był wspomniany już niedawny pojedynek z Huraganem Międzyrzec Podlaski przegrany 1:3. Z przykrością muszę stwierdzić, że w lokalnych mediach brakuje informacji o Wołominianach, a przecież dawno już nie było II ligi u nas. Najbliższy mecz już jutro, a promocja tego wydarzenia prawie żadna. Mam nadzieję, że to się zmieni w trakcie trwania sezonu.
Jeśli chodzi o przewidywania najchętniej wstrzymałbym się z oficjalnym składem. Mimo wszystko wierzę, że uda się utrzymać II ligę w moim mieście. Tym bardziej, że zrezygnowano z baraży i ligę opuści tylko najgorszy zespół.

Mój typ: środek tabeli

Czołg AZS UW Warszawa
Stołeczni siatkarze z ulgą przyjęli fakt o reorganizacji rozgrywek II ligi. Po porażce w turnieju barażowym w Wilczynie w klubie panowały minorowe nastroje. Teraz dzięki PZPS, II liga wraca na "Uniwerek". W klubie postawiono przede wszystkim na zawodników którzy walczyli w zeszłym roku w III lidze na Mazowszu. Słyszałem tylko, że ściągnięto jakiegoś siatkarza z Bełchatowa. Na razie nie udało mi się ustalić personaliów. Najważniejsze punkty to: atakujący Miłosz Raba, rozgrywający Cezary Żyłkowski, środkowy Łukasz Kleczaj czy grający od zawsze w ekipie libero Łukasz Michalak.
Najważniejszy turniej towarzyski zawodnicy rozegrali w połowie września. W II Memoriale Krzysztofa Kowalczyka AZS UW Warszawa zwyciężył we wszystkich 4 meczach, tracąc tylko 4 sety i oczywiście triumfował w zawodach. W pokonanym polu zostały: Politechnika(Młoda Liga)/Metro, AZS UAM Poznań, Akademicka Reprezentacja Warszawy i AZS UWM Olsztyn. MVP został Żyłkowski.
Widać, że drużyna nie ma ochoty wracać do III ligi. Zawodnicy są w dobrej formie i na przestrzeni całego sezonu powinni pokazać dobry volley.

Mój typ: 5 miejsce

GKS Stoczniowiec Gdańsk
Gdańszczanie to duża niewiadoma. W zeszłym sezonie najpierw bardzo dobrze radzili sobie w III lidze, ale koniec końców nie potrafili sportowo awansować do II ligi. W turnieju rozgrywanym u siebie musieli uznać wyższość Huraganu Wołomin, a w barażach polegli z Żyrardowianką Żyrardów(szkoda, że nie będzie już II ligi w tym mieście). Znaleźć jakieś informacje o składzie teamu, chyba graniczy z cudem. Jednym z lepszych siatkarzy jest zapewne Marcin Dziwierek który miał również sukcesy na plaży. W zeszły sezonie ważnymi postaciami byli również: Paweł Klimek, Bartłomiej Szczypczyk, Piotr Ilewicz czy Jakub Papke, ale nie mam pewności czy wszyscy ci siatkarze będą dalej grać w Stoczniowcu. Podobnie wygląda sprawa z gwiazdą klubu Andrzejem Skórskim - zawodnikiem w przeszłości występującym w Pluslidze w Politechnice Warszawskiej. Siatkówka nie jest teraz dla niego priorytetem, ale być może wspomoże beniaminka w starciach z bardziej doświadczonymi ekipami na tym szczeblu. Pozyskano z Mławy Łukasza Pawlickiego. Przymierzany jest też kolega Pawlickiego z Zawkrza Piotr Wiśniewski.
Stoczniowiec wystartował w Memoriale prof. Wiktora Wawrzyczka. Tam udało się wygrać tylko z drużyną juniorów AZS UWM Olsztyn którzy wystąpili w Memoriale awaryjnie. Później było gorzej, bo przyszły porażki z ekipą Młodej Ligi z Olsztyna 2:3 i z AZS UWM II Olsztyn 1:3. Gdańszczanie wielka niespodziankę zrobili za to swoim kibicom przedwczoraj, gdy pokonali w Pucharze Polski GTPS Gorzów Wielkopolski w składzie z m.in. Pawłem Maciejewiczem czy Krzysztofem Kocikiem. W najbliższą środę Stoczniowiec podejmie we własnej hali świeżo upieczonego I ligowca z Wrześni.
Pokonanie Gorzowian pokazało, że beniaminek ma potencjał. Pytanie tylko czy będą potrafili utrzymać równą formę przez długi sezon.

Mój typ: środek tabeli

Zawkrze Mława
Zawkrze w ostatniej chwili zostało dokoptowane do IV grupy. Po przegranych barażach z Żyrardowem wydawało się, że liczni kibice siatkówki w Mławie będą mogli oglądać tylko III ligę. Na pomoc przyszła reorganizacja ;) . Na początek o prawdopodobnym hicie na tym poziomie rozgrywek. Z drużyną trenuje Dennis Donovan DJ Nelson. Jamajczyk przez miesiąc był testowany przez Effectora Kielce !!! Może grać na przyjęciu lub ataku, w klubie mówią, że widać jego bardzo duży potencjał. gdyby podpisał kontrakt, Zawkrze mogłoby się stać czarnym koniem rozgrywek. Z klubem trenuje również młody rozgrywający Rafał Dobrowolski, w przeszłości junior Stoczniowca oraz Adrian Warda. Ponadto treningi wznowił po ciężkiej kontuzji Jan Kanowski. Kadrę pierwszego zespołu zasiliło kilku juniorów, m.in. Mateusz Paluszkiewicz, Karol Gołyński czy Łukasz Gumowski.
Co do prognoz, według mnie wszystko zależy od tego czy DJ Nelson pozostanie w klubie. Bez niego Mławianom może być trudno o systematyczne gromadzenie punktów w ligowej tabeli.

Mój typ: środek tabeli

KS Wicher Wilkasy
Na koniec zostawiłem sobie Wicher. Nie chcę być niemiły, ale uważam, że dopuszczenie ekipy spod Giżycka do II ligi to lekka przesada. Jakaś stronka o klubie zakończyła podawanie wieści siatkarskich w 2010 roku. W ostatnich dwóch sezonach klub starał się awansować do II ligi z mizernym skutkiem. W sezonie 2011/2012 odpadli od razu w turnieju półfinałowym, rok później udało im się dojść do turnieju finałowego, ale tam już dostali baty od każdego ugrywając 2 sety. Rozumiem, że reorganizacja ma wpłynąć na, jak to się ładnie mówi, popularyzację siatkówki. Tyle, że do prawdy nie wiem czy uda się to we wsi liczącej około 1500 osób. Wicher w ubiegłym sezonie nie potrafił nawet wygrać swojej ligi wojewódzkiej ulegając drużynie CSiR Basten Kamieniec. Ten sam Kamieniec w półfinałach w starciach z rezerwami Trefla Sopot i KS Chełmża w żadnym z setów nie pokonał granicy 20 punktów...Tak jak wspomniałem jestem za większą dostępnością siatkówki w różnych miastach, ale niech najpierw nowe ośrodki siatkarskie jakoś się wykażą.
Co do składu, oczywiście mamy wielką dziurę. Chyba nie ma sensu żebym wrzucał skład sprzed 3 lat, bo i tak nikomu nic te nazwiska nie powiedzą. Jedyne co udało mi się znaleźć, to informacja, że do macierzystego klubu wrócił Kamil Starzewski - ostatnio grający w Augustowie. Właśnie z Augustowem, Wicher rozegrał kontrolny pojedynek przegrywając go 0:4. Dzień później zagrali z drużyną z Białorusi Legionem Obuchowo. Wynik ??? Oczywiście 0:4
Typ na najbliższy sezon może być tylko jeden, każde inne miejsce dla zawodników z powiatu giżyckiego, będzie dla mnie sensacją.

Mój typ: Spadek

Sezon będzie długi, zapowiada się interesująco. Z powodu większej ilości meczów, niektóre kolejki zostaną rozegrane w środy.
Najbliższa kolejka już jutro:
Zawkrze Mława - SKS Hajnówka
Wicher Wilkasy - Huragan Międzyrzec Podl.
Stoczniowiec Gdańsk - AZS UWM II Olsztyn
Czołg AZS UW Warszawa - UMKS MOS Wola Warszawa
Huragan Wołomin - Centrum Augustów

Chętnie posłucham innych forumowiczów. Jakie są wasze przewidywanie do najbliższego sezonu ??? Może z czymś, co napisałem się nie zgadzacie ??? Czy któraś z drużyn z naszej grupy ma szansę powalczyć o I ligę ??? Czekam na Wasze spostrzeżenia i opinie :)
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2013, o 21:25 przez Elgarten, łącznie zmieniany 1 raz.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: yfysk »

Nie wiem czy w Wilkasach nie będzie grał Łukasz Augustynowicz, kiedyś rozgrywający 1 ligowego Ślepska, a potem Centrum Augustów. Może przy okazji ruszyliby do gry trenera i "doświadczonego" gracza Arka Gija. Starzewski, Gij i Augustynowicz mogliby już coś tam zagrać. O ile Arek odrywa się jeszcze od ziemi.
Marcin Podwysocki na prezydenta!
Adii_91
Posty: 65
Rejestracja: 10 lut 2008, o 21:32
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Adii_91 »

Stoczniowiec Gdańsk - AZS UWM Olsztyn II 2:3 (22:25,17:25,25:19,25:13,14:16)
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Elgarten »

Huragan Wołomin - Centrum Augustów 0:3 (22:25, 21:25, 18:25)

Zasłużone zwycięstwo gości. W pierwszych dwóch setach, dość długo wynik oscylował wokół remisu. Augustów zaczął średnio popełniając kilka błędów własnych. U gospodarzy bardzo dobrze funkcjonowały skrzydła. Jednak Centrum w dalszych fragmentach pierwszej i drugiej partii imponował spokojem. Świetnie funkcjonowała u nich zagrywka, szczególnie u Stanisławajtysa który rozstrzelał Huragan w I secie. Swoje w polu serwisowym dołożył Haraburda, a ze skrzydeł skuteczni byli Szlejter i Iwanowicz. Widać było, że Centrum to doświadczona drugoligowa ekipa. W trzecim secie od początku goście przejęli inicjatywę, przede wszystkim dzięki wielu obronom i dobrej relacji blok - obrona. W Huraganie trochę szwankowało przyjęcie, co bardziej doświadczony przeciwnik bezlitośnie wykorzystywał.
Co do składów, to wygląda na to, że nie potwierdziły się informacje jakoby Huragan zakontraktował Majcherka, Skwarka,Grunta czy Juszta. Żadnego z nich dzisiaj nie było. Skład jest niemal w całości oparty na siatkarzach którzy wywalczyli II ligę. Jedyny jak na razie transfer do klubu to pozyskanie środkowego MDKu Cezarego Sapińskiego. Dzisiaj wyszedł on w pierwszym składzie. W kadrze znalazło się też miejsce dla chłopaków z rocznika 96. Jakby się zastanowić, to jest jakiś sens w działaniach zarządu. Nie ma się co napalać na znane nazwiska i niepotrzebne nadszarpywanie budżetu. Niech pokażą się na tym poziomie ci, którzy na to zasłużyli, tak dobrze grając w zeszłym sezonie. Gdyby szło na prawdę kiepsko, zawsze będzie można pomyśleć o jakichś wzmocnieniach później.
Centrum tak jak pisałem w moich przewidywaniach, powinien być ważnych "graczem" w tej grupie. Dzisiaj Augustowianie grali jeszcze bez Bonisławskiego(względy formalne) oraz kontuzjowanego Ostaszewskiego. Mimo wszystko pokazali w Wołominie kawałek dobrej siatkówki. Według mnie z każdym miesiącem będą lepsi, bo brakowało im tak ważnych przedsezonowych sparingów.

W innych meczach bez niespodzianek. Huragan Międzyrzec Podlaski stracił seta w Wilkasach, ale w pozostałych partiach nie pozostawił złudzeń beniaminkowi. Zawkrze przegrało u siebie z Hajnówką 0:3, Uniwerek uległ Mosowi 1:3. O meczu w Gdańsku już napisał Adii. Jeśli ktoś był na którymś z pojedynków, zachęcam do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami,choćby krótkimi ;)
Niech w tym sezonie, ten wątek na prawdę żyje :)
Następna kolejka już w następny weekend.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
beequeen
Posty: 26
Rejestracja: 20 mar 2013, o 11:06
Płeć: K
Lokalizacja: W-wa

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: beequeen »

Czołg AZS UW Warszawa - UMKS MOS Wola Warszawa (1:3) 17:25, 25:18, 19:25, 23:25

Stosunkowo pewne zwycięstwo gości choć nie bezproblemowe. Pierwszy set łatwo wygrany przez MOS, drugi przez gospodarzy, dwie pozostałe partie już bardziej wyrównane.
Wyjściowy skład MOS-u raczej bez niespodzianek ( Filip, Sęk, Cichocki,Urbański, Smoliński, Kańczok (w połowie meczu zmieniony przez Obermelera), Bujniak (L). Smoliński wyszedł w szóstce więc chyba ostatecznie doszło do "porozumienia" na linii MOS-PW i Przemek będzie "obskakiwał" 2 ligi w zależności od potrzeb.
W drużynie gości dobrze zaprezentował się Sęk,poza kilkoma błędami pewny atak,mocna,regularna zagrywka. Całkiem poprawnie Bujniak, ogólnie cały zespół nieźle w bloku. Kuleje współpraca na linii rozgrywający-środkowi ale chyba w MOS-ie to norma ;) . Nie w tempie, zdrapki, ataki "pod górę", inna sprawa, że przyjęcie fragmentami też nie rozpieszcza.
Trzeci set pod kontrolą MOS-u. W początkowej fazie czwartego kilku punktowa przewaga gości z czego bardzo szybko (nieporozumienia w przyjęciu,niewykorzystane kontry,niechlujstwo w obronie) zrobił się wynik"na styk", który utrzymał się już do końca seta i meczu.
Mam nadzieję, że MOS powalczy o czołówkę w swojej grupie a może i w lidze. Skład jest młody, zmiany w porównaniu z minionym sezonem niewielkie ( kluczowa -rozgrywający ale myślę, że tu sprawa jest otwarta i równie dobrze może grać Gregorowicz, który z pozostałymi już się "zna".)
Co do UW- przyznaję, że poza niektórymi zawodnikami ( Ignatowski,Turkot) składu jako takiego nie znam. Trzeba będzie zgłębić temat ;) . Ogólnie zespół wygląda w miarę solidnie,niezły rozgrywający , całkiem dobry serwis. Myślę, że z czasem powinno być coraz lepiej i w środku stawki powinni spokojnie się uplasować.
Elgarten pisze: Co do składów, to wygląda na to, że nie potwierdziły się informacje jakoby Huragan zakontraktował Majcherka, Skwarka,Grunta czy Juszta.
Nie wiem czy ma to jakiś związek ale Ci zawodnicy są zgłoszeni do Młodej Ligi PW.Może jakieś "kolizje" terminów ( PW dziś zaczyna rozgrywki). Lub tak jak piszesz do transferów tych zwyczajnie nie doszło.
Historia uczy jednego a mianowicie, że nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła...
zawodnik91
Posty: 1
Rejestracja: 1 paź 2013, o 15:53
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: zawodnik91 »

Stoczniowiec Gdańsk - AZS UWM Olsztyn II 2:3 (22:25,17:25,25:19,25:13,14:16)

Zawodnicy Stoczniowca wyszli na mecz chyba za bardzo zmotywowani i skupienii co chyba przeszkodziło im w dwóch pierwszych setach które przegrali dość gładko. Siatkarze z Olsztyna swobodnie sobie poczyniali na siatce i można powiedzieć że robili "co chcieli". Identyczna sytuacja miała miejsce tydzień wcześniej na turnieju w Olsztynie z tym samym przeciwnikiem gdzie Stoczniowiec nie istniał w dwóch pierwszych setach. Pobudka w tamtym meczu jak i tym inaugurującym sezon nastąpiła w trzecim secie. Zostały wyeliminowane błedy zagrywki oraz poprawiło się przyjęcie czego skutkiem był wygrany set do 19. Czwarty set był kontynuacją trzeciego. Prowadzenie od początku do końca i deklasacja bezradnego rywala, który nie mógł nic zrobić na dobrze grających zawodników z Gdańska czego efektem wygrany set czwarty do 13. Gdyby Stoczniowiec zagrał całe spotkanie jak w secie czwartym mecz skończyłby sie w trzech setach ALE niestety do wyołonienia zwyciezcy potrzebny był tie-break. Ten zaczął się zaskakująco
(biorąc pod uwagę dwa poprzednie sety) bo od cztero punktowego prowadzenia olsztynian. Stoczniowiec gonił przeciwników i przy zmianie stron na tablicy wyników widniał wynik 8:7 dla AZS. Po zmianie stron znowu stroną przeważającą był AZS który wypracował sobie trzy punktową przewagę (12:9) ale ambitni gdańszczanie nie mieli zamiaru odpuśić ponieważ od początku spotkania gonili wynik i za wszelką cene chcieli przechylić szalę zwyciestwa na swoją stronę. Po emocjonującej końcówce wygrał AZS UWM 16:14 po dwóch skutecznych blokach na skrzydłach.

Mecz zapowiadał się ciekawie i taki był chociaż bywały momenty gdzie obie drużyny popełniały szkolne błedy, które nie są miłe dla oka ale jak wszyscy wiemy siatkówka to gra błędów ;) Zobaczymy jak te zespoły będą prezentować się w lidze. Stoczniowiec mimo że jest beniaminkiem ma potencjał. Pokazał to w miniony czwartek gdzie pokonał w Pucharze Polski GTPS Gorzów (3:2) aspirujący do gry w I lidze. Jutro natomiast czeka zawodników z Gdańska kolejny ważny sprawdzian i okazja do zagrania z dobrym rywalem mianowicie przyjeżdża świeżo upieczony I-ligowiec Krispol Września.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Elgarten »

Huragan Wołomin - Zawkrze Mława 3:0 (25:12, 25:16, 25:18)

Przed meczem nie spodziewałem się, że pojedynek będzie tak jednostronny. Przede wszystkim bardzo słabo zagrali goście. W pierwszym secie gdyby nie kilka popsutych zagrywek Huraganu, byłby problem z wyjściem z "dychy". Druga partia bliźniaczo podobna, dopiero w trzeciej Zawkrze do połowy seta nieźle się trzymało. Końcówka zdecydowanie należała jednak do Wołominian. W ich szeregach najlepszy był dzisiaj według mnie Alancewicz: nie do zatrzymania w ataku + dobry, regularny serwis. Cały zespół zagrał lepiej niż przed tygodniem, ale trzeba pamiętać o poziomie gry przeciwnika. Żałuję tylko, że nawet na chwilę nie pojawili się na boisku juniorzy którzy byli w kadrze na to spotkanie. Moim zdaniem była to bardzo dobra okazja, żeby młodzi siatkarze zadebiutowali w tej klasie rozgrywkowej i oswajali się powoli z tymi rozgrywkami. Trenerzy postanowili inaczej, nie mam zamiaru się kłócić ;)
Co do Mławian, dzisiaj zadebiutował u nich DJ Nelson. Niestety widać, że Jamajczyk nie jest w najwyższej formie. Przed nim, jak i przed całą drużyną ogrom pracy. Ciężko kogoś wyróżnić po takim meczu. Uważam, że na dobrym poziomie zagrał tylko młody libero Karol Gołyński. Reszta słabo albo bardzo słabo. Szczerze mówiąc w takim składzie, trenerowi Szymonowi Zejerowi niezwykle ciężko będzie o punkty w drugoligowych rozgrywkach.

W tabeli po dwóch kolejkach z kompletem punktów są Centrum Augustów i Mos Wola. Międzyrzec Podlaski stracił punkt wygrywając 3:2 z Hajnówką. Pewna wygrana AZSu UWM II Olsztyn nad Wilkasami pozwoliła awansować akademikom na 4 miejsce w tabeli.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
2liga
Posty: 139
Rejestracja: 20 sie 2010, o 07:25
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: 2liga »

Stoczniowiec Gdańsk - Centrum Augustów 3:1 (22, 18, -21, 16 ). :o
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: yfysk »

2liga pisze:Stoczniowiec Gdańsk - Centrum Augustów 3:1 (22, 18, -21, 16 ). :o
już sodówka?
Marcin Podwysocki na prezydenta!
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Elgarten »

Czołg AZS UW Warszawa - Huragan Wołomin 2:3 (25:19, 25:15, 15:25, 22:25, 9:15)

Mecz na bardzo zróżnicowanym poziomie. Raz jednej drużynie, wszystko "siedziało", raz drugiej. Po pierwszych dwóch setach nic nie wskazywało, że gości jeszcze stać na wywiezienie ze stolicy 2 punktów. Mocny serwis to była główna broń "Uniwerku". Potem pojedynek częściowo się odwrócił, ale IV partię gospodarze przegrali trochę na własne życzenie. Prowadzili już 17:12, ale w tym momencie coś się u nich zacięło, pojawiły się proste błędy, a Huragan na prawdę uwierzył, że stać ich na triumf. Ten set był kluczowy, bo w tie - breaku od stanu 6:6 brylowali już tylko Wołominianie.

Wśród AZSu najjaśniejszą postacią był leworęczny atakujący Miłosz Raba, nieźle grał też Cezary Żyłkowski(szczególnie błyszczał na zagrywce). Zawiedli pozostali, szczególnie skrzydłowi(Ignatowski szybko "zdjęty", a pozostałe skrzydła też bardzo przeciętnie).
Warszawianie mają na kocie już 3 porażki, jednak na pewno z czasem zaczną odnosić zwycięstwa, bo ekipę mają całkiem solidną. W następnej kolejce grają u siebie z Mławą i powinni odnieść pierwszą wygraną.

W klubie z Wołomina ciężko wyróżnić jedną osobę, ale dla mnie najlepszy był dzisiaj Adam Sowa. Drugi rozgrywający dał nowy impuls Huraganowi. Można powiedzieć, że jego wejście odmieniło drużynę. Wreszcie bardzo dobrze wyglądała gra środkiem, a jedna "krótka" zagrana z Łukaszem Szewczykiem spokojnie na poziomie Plusligi. Mocnym punktem byli również Maciej Alancewicz i Tomasz Rosłaniec. Obaj świetnie serwowali i byli skuteczni na skrzydłach. Cieszy też debiut juniora Bartosza Grabowskiego, który zdobył swój premierowy punkt na tym poziomie rozgrywkowym. Warto też zauważyć, że Huragan we wczorajszym starciu musiał sobie radzić bez podstawowego atakującego Przemysława Gniewka.

W tabeli z kompletem punktów jest Mos, który o jedno "oczko" wyprzedza Huragan Międzyrzec Podlaski. Bez punktów są jeszcze Wicher Wilkasy i Zawkrze Mława. Najbliższa kolejka już środę.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
takwiemze
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2013, o 16:16
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: takwiemze »

I jak oceniacie obecna sytuacje w tabeli?
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Elgarten »

takwiemze pisze:I jak oceniacie obecna sytuacje w tabeli?
Myślę, że na pierwsze, większe podsumowania trzeba poczekać przynajmniej do zakończenia I rundy zasadniczej. Po III kolejkach jest na to zdecydowanie za wcześnie. Mogę tylko powiedzieć, że dla mnie póki co zaskakująco dobrze prezentuje się Hajnówka. Może trochę nie doceniłem klubu z Podlasia. Jeszcze wiele ciekawego się wydarzy. Na pewno po IX kolejce napiszę dłuższy tekst podsumowujący I fazę rozgrywek.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
malutki
Posty: 60
Rejestracja: 1 mar 2008, o 19:20
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: malutki »

Czołg w końcu się troszkę ockną i przeładował!!
3:1 z Mławą
25:16,22:25,25:12,25:21
beequeen
Posty: 26
Rejestracja: 20 mar 2013, o 11:06
Płeć: K
Lokalizacja: W-wa

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: beequeen »

UMKS MOS Wola Warszawa -SKS Hajnówka 3:1(25:17, 23:25, 25:19, 25:15)
Jutro postaram się napisać kilka słów odnośnie meczu bo dziś padam na twarz.
Pozytyw jeśli chodzi o MOS-środek (no nareszcie). MVP-Mateusz Kańczok.
Historia uczy jednego a mianowicie, że nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Elgarten »

Huragan Wołomin - Stoczniowiec Gdańsk 3:0 (25:19, 25:16, 25:16)
Kolejny dobry mecz Huraganu. Ani przez moment zwycięstwo gospodarzy nie było zagrożone. Cieszy przede wszystkim coraz lepsza gra w obronie oraz relacja blok - obrona. Po raz kolejny siatkarze z Wołomina świetnie serwowali, zwraca uwagę mała ilość błędów w tym elemencie. Kluczem do triumfu były bardzo dobrze funkcjonujące skrzydła. Tym razem według mnie najlepszym zawodnikiem był wychowanek Sebastian Kuchta, który był nie do zatrzymania w ataku i pewny w przyjęciu. Reszta pokazała swój wysoki, solidny poziom. Wczoraj zadebiutował kolejny siatkarz juniorów z rocznika 96 - Adam Szpański zdobywając nawet punkt po efektownym ataku z krótkiej. Fajnie, że trenerzy sukcesywnie wprowadzają młodzież do II ligowego zespołu.
Co do Stoczniowca, widać, że jest to ekipa przede wszystkim bardzo groźna we własnej, specyficznej hali, gdzie wiele ekip ma problemy. Na wyjazdach grają zdecydowanie gorzej. Oczywiście dużym osłabieniem był brak Andrzeja Skórskiego. Mimo wszystko myślałem, że Gdańsk uskrzydlony wygraną z Augustowem trochę bardziej się postawi. Miałem wrażenie, że w połowie II seta drużyna przestała wierzyć, że jest w stanie pokonać przeciwnika. Przeciętnie zagrali skrzydłowi, a udane akcje środkowych można policzyć na palcach jednej ręki. Jedynym który zasłużył moim zdanie na wyróżnienie był libero Jakub Papke.

W tabeli z kompletem punktów prowadzi MOS, ale w sobotę czeka ich bardzo trudny sprawdzian. Stołeczni siatkarze zagrają w Międzyrzecu Podlaskim z Huraganem. Drużyna Marcina Śliwy jest bardzo mocna na własnym boisku. Dość powiedzieć, że w zeszłym sezonie w fazie zasadniczej nie przegrali tam ani razu(teraz podobnie). Ciekawie powinno być również w Hajnówce, gdzie spotkają się dwie solidne podlaskie ekipy - SKS i Centrum. Na dole tabeli bez zmian Wicher i Zawkrze.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
therion
Moderator
Moderator
Posty: 251
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:03
Płeć: M
Lokalizacja: już Łódź
Kontakt:

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: therion »

Elgarten, aż żal że się nie spotkaliśmy, bo sędziowałem wczoraj mecz, ale jakoś nie skojarzyłem Cię z Wołominem kompletnie. Rzeczywiście, do połowy pierwszego seta wydawało się, ze zapowiada się wyrównany mecz, a później był już tylko odjazd Wołomina i szybkie zaakceptowanie porażki przez gdańszczan. Dobrą robotę w Wołominie odwalił na zagrywce Tomek Rosłaniec, który na początku 2 i 3 seta odjechał na spokojne prowadzenie, a później tylko konsekwentna kontrola wyniku i mecz bez historii. Fajnie też patrzy się na spokój i doświadczenie Maćka Alancewicza, który w kluczowych momentach z chłodną głową kończy co jest do skończenia.
Dodo nie tuman! Nie da się wytępić!
Adii_91
Posty: 65
Rejestracja: 10 lut 2008, o 21:32
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Adii_91 »

Stoczniwoiec Gdańsk - Czołg Warszawa 3:0
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Jacek »

Czy ktoś był na meczu w Hajnówce i może napisać parę słów ? Ponoć "wesoło" było ...
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: yfysk »

Jacek pisze:Czy ktoś był na meczu w Hajnówce i może napisać parę słów ? Ponoć "wesoło" było ...
Dwóch z trybun w szpitalu.
Marcin Podwysocki na prezydenta!
dezerter
Posty: 1269
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: dezerter »

Gowno prawda- napisała coś o tym, więcej tutaj:

http://www.bialystok.sport.pl/sport-bia ... ko_na.html
fet
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2013, o 20:45

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: fet »

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Jacek »

Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Elgarten »

therion pisze:Elgarten, aż żal że się nie spotkaliśmy, bo sędziowałem wczoraj mecz, ale jakoś nie skojarzyłem Cię z Wołominem kompletnie.
Cóż, może będzie jeszcze kiedyś okazja. Jak będziesz wiedział, że będziesz sędziował II ligę w Wołominie czy w Warszawie, to daj znać ;)
Jacek pisze:Takie coś znalazłem:

http://wmeritum.pl/w-przyrodzie-nic-nie-ginie/
Nie chcę się jakoś specjalnie wymądrzać, bo nie byłem na miejscu, ale akurat ten artykuł, według mnie jest dość mocno tendencyjny.
"Kto jest odpowiedzialny za ten przykry incydent? Organizatorzy, czy może kibice hajnowskiego zespołu? Odpowiedź brzmi: Ani jedni ani drudzy." - od razu autor stosuje dziwne "chwyty" wyraźnie zrzucając winę na gości.
"Szokujące może być stwierdzenie, że kibice z Hajnówki nie są winni. Po części są winni, bo przecież brali w tym udział, ale nie zmienia, to faktu, że nie są odpowiedzialni w takim stopniu jacy winni tych zajść są kibice przeciwnej drużyny" - Niezrozumiała interpretacja poparta później dość naciąganymi argumentami.
"Poza tym, gdzie to rozum, aby „wpadać” na halę i krzyczeć „Jesteśmy u siebie”?!" - czy to faktycznie taki straszny okrzyk ??? Moim zdaniem zwykłe dopingowanie, którego pełno na sportowych arenach. Jeśli fanów Hajnówki, aż tak sprowokował ten okrzyk, to tylko pogratulować.


Nie chcę w pełni usprawiedliwiać kibiców z Augustowa, ale po przeczytaniu wielu tekstów o tym zajściu, nie spotkałem aż tak jednostronnego opisu. Zresztą autor tekstu, M.Magnuszewski w jednym ze swoich wpisów na FB napisał o urazach czaszki hospitalizowanego kibica z Augustowa: "morda, nie szklanka". Czy tak powinien wypowiadać się dziennikarz ???


Wracając, do spraw sportowych, tabela bardzo mocno się spłaszczyła. Między liderem Mosem, a szóstą Hajnówką są tylko 3
"oczka"różnicy. W najbliższe kolejce cała czołówka gra między sobą.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
2liga
Posty: 139
Rejestracja: 20 sie 2010, o 07:25
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: 2liga »

Augustów - Międzyrzec Podlaski 3:1 (25:23, 22:25, 25:19, 25:14)
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Elgarten »

Huragan Wołomin - SKS Hajnówka 2:3 (25:15, 22:25, 18:25, 25:19, 12:15)

Ciekawy, emocjonujący mecz. Goście słabo weszli w pojedynek, psuli bardzo dużo zagrywek, a Huragan od początku narzucił swój styl gry. Później wszystko się zmieniło i Hajnówka od początku II partii zdecydowanie się poprawiła. Przede wszystkim ograniczyli błędy własne. Znakomicie realizowali też taktykę omijając w przyjęciu Alancewicza i Zielińskiego. W IV secie walka trwała niemal cały czas punkt za punkt, aż do stanu 19:18 dla gości. Od tego momentu punktowali już tylko Wołominianie, fantastyczną serię na zagrywce miał nowy nabytek klubu - Maksymilian Szuleka. Bardzo się cieszę, że Maks wzmocnił Huragan. Chłopak może mówić o dużym pechu, po tym jak z rozgrywek I ligi wycofał się KS Milicz. Fajnie, że postanowił odbudować formę w swoim rodzinnym mieście. Dzisiaj było jeszcze widać, że nie ma pełnego zrozumienia z rozgrywającymi, ale to przyjdzie z czasem ;) . Za to w polu serwisowym pokazał swój olbrzymi potencjał. Co do pozostałych graczy, nie chcę nikogo mocno krytykować, ale brakuje mi trochę bloku(zarówno tego punktowego, jak i pasywnego). Dzisiaj SKS chociaż nie stanowił wielkiego zagrożenia na środku, to i tak środkowi Wołomina nie zdążali do skrzydeł.

W ekipie gości rzucały się w oczy przede wszystkim silne skrzydła. Trójka: Ignaciuk, Saczko, Żyliński po prosu duża klasa. Ignaciuk bardzo skuteczny w ataku(dla mnie MVP), pozostała dwójka ponadto pewna w przyjęciu. Trochę słabszy występ libero, ale warto podkreślić, że wyciągnął ważną piłkę w tie - breaku po kiwce Sędka.
Mieliśmy kilka kontrowersyjnych decyzji sędziowskich, szczególnie dwie piłki na niekorzyść gospodarzy w V secie mocno dyskusyjne. Jednak oczywiście sędzia też człowiek i ma prawo się pomylić...

W lidze cały czas może imponować Mos. Warszawianie dzisiaj pewnie pokonali Olsztyn i umocnili się na pozycji lidera. Następna kolejka za półtora tygodnia.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Adii_91
Posty: 65
Rejestracja: 10 lut 2008, o 21:32
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Adii_91 »

Stoczniowiec pewnie pokonuje Zawkrze Mława 3:0.
Adii_91
Posty: 65
Rejestracja: 10 lut 2008, o 21:32
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Adii_91 »

Wicher Wilkasy - Stoczniowiec Gdańsk 1:3
Adii_91
Posty: 65
Rejestracja: 10 lut 2008, o 21:32
Płeć: M

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Adii_91 »

Stoczniowiec Gdańsk - SKS Hajnówka 2:3

Widzę że forum żyje ! :)
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Elgarten »

Adii_91 pisze:Stoczniowiec Gdańsk - SKS Hajnówka 2:3

Widzę że forum żyje ! :)
Niestety liczyłem na więcej relacji, ale chyba nie wszystkim się chce nawet te 2 zdania napisać ;)
Widzę, że jak zwykle w Gdańsku ciężko się gra gościom. Zasłużona wygrana Hajnówki czy była szansa na triumf Stoczniowca ???

W hicie kolejki Augustów przegrał w pięciu setach z liderem z Warszawy. Mos wygrał zacięty tie break 22:20. Podobno kibice gospodarzy stworzyli świetną atmosferę na meczu. Czekam na więcej szczegółów dotyczących spotkania.
W innych pojedynkach:
AZS UW - Huragan Międzyrzec Podlaski 2:3
Wicher - Zawkrze 3:1

Sytuacja Mławian robi się coraz bardziej dramatyczna. Ciężko o optymizm jak przegrywa się z sąsiadem z tabeli za 3 punkty, a na koncie ciągle okrągłe zero "oczek".
Jutro ostatni mecz kolejki Huragan zagra z Olsztynem. Wieczorem napiszę co się działo w Wołominie.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II Liga Sezon 2013/2014 gr. IV

Post autor: Elgarten »

Huragan Wołomin - AZS UWM II Olsztyn 3:1 (25:13, 25:18, 23:25, 25:17)

Pewne zwycięstwo gospodarzy które nie podlegało właściwie dyskusji. Bardzo słabo zagrał AZS. W pierwszych dwóch setach goście nie istnieli, co chwila byli rozstrzeliwani mocnymi zagrywkami Huraganu. Ani przez chwilę nie potrafili realnie przeciwstawić się przeciwnikom w jakimkolwiek elemencie. Do połowy III seta wszystko wyglądało podobnie. Wtedy chyba podświadomie wkradło się minimalne rozluźnienie w szeregach Wołominian(kilka prostych, niewymuszonych błędów), co w rezultacie niespodziewanie doprowadziło do zwycięstwa Olsztynian w III partii. Czwarty set na początku był wyrównany, ale z każdą piłką widać było coraz większą dominację gospodarzy.

W ekipie Huraganu muszę ponownie pochwalić Adama Sowę, który świetnie rozdzielał piłki. Wyrósł on zdecydowanie na "pierwszego" rozgrywającego drużyny. Cieszy, że coraz więcej skutecznych ataków mają środkowi(wczoraj na oko spokojnie 90% skończonych akcji z "krótkiej"). Reszta na niezłym poziomie. Warto wspomnieć o kapitalnej formie na zagrywce Tomasza Rosłańca. Każdy jego serwis stanowił zagrożenie dla "akademików". Na plus również sukcesywne wprowadzenie młodych siatkarzy z Wołomina do drużyny. To na pewno będzie procentować w przyszłości ;)

Olsztyn mocno mnie zawiódł. Patrząc w tabelę, wydawało się, że stawią zdecydowanie większy opór, a oprócz krótkotrwałego zrywu w III secie, zaprezentowali się kiepsko. Jedynym siatkarzem grającym wczoraj na dobrym poziomie był Kamil Guzewicz. Patrząc z perspektywy gości, można żałować, że młody przyjmujący pojawił się na parkiecie dopiero w III partii. Sam pewnie nie wygrałby pojedynku, ale może starcie trwałoby dłużej niż półtorej godziny, a kibice przeżywaliby jeszcze większe emocje ;)

W czołówce cały czas ciasno. Za tydzień ostatnia kolejka I rundy. Hitem będzie starcie w stolicy pomiędzy Mosem, a wołomińskim Huraganem.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga mężczyzn”