II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: Elgarten »

Już jutro rusza kolejny sezon drugoligowych rozgrywek. W tym roku w grupie IV będziemy oglądać 9 zespołów. Jedynym beniaminkiem jest MKS MDK Legia Warszawa. Niewiele brakowało a 10 ekipą byłby STS Skarżysko Kamienna, ale drużyna ze Świętokrzyskiego trafiła ostatecznie do grupy III. Na wstępie warto podkreślić, że PZPS zdecydował się przywrócić fazę play off i play - out. Czołowa czwórka po sezonie zasadniczym zagra między sobą w półfinałach, a cztery najgorsze zespoły zagrają dwumecze o utrzymanie(szósty z dziewiątym, siódmy z ósmym). Z ligi spadnie najgorszy klub. Zrezygnowano z rozgrywania jakichkolwiek baraży. Przypomnę, że dwie najlepsze drużyny po fazie play - off będą dalej walczyć o awans do I ligi.

MOS Wola Warszawa
W szeregach mistrza naszej grupy doszło do gruntownej przebudowy składu. Co prawda trenerem pozostał Krzysztof Wójcik, ale z klubu odeszło kilku najważniejszych siatkarzy: Mateusz Kańczok (Jastrzębski Węgiel), Piotr Cichocki, Rafał Obermeler (obaj Pekpol Ostrołęka), Paweł Sęk (Krispol Września), Adam Sobolewski (Caro Rzeczyca), Jakub Filip (Wisłok Strzyżów), Grzegorz Kowalczyk (Huragan Międzyrzec Podlaski), Szymon Gregorowicz (AZS Politechnika Warszawska ML), Patryk Kozdroń (Błękitni Ropczyce). Trzeba się cieszyć, że kilku fajnie rokujących zawodników znalazło zatrudnienie w I lidze, a transfer Kańczoka do Jastrzębia to duża i miła niespodzianka. Właściwie z podstawowej "siódemki" Wolan pozostał tylko grający na libero Patryk Bujniak. Inni zawodnicy, którzy nadal będą grać na Rogalińskiej to: Jakub Monkiewicz (środkowy), Cezary Rudzki (przyjmujący) i Bartosz Poros (atakujący). Do składu dokooptowano Kajetana Kulika, Damiana Siutę i Kamila Matę, którzy zakończyli wiek juniora. Kulik dostawał już szanse gry w zeszłym sezonie. Nowe twarze to: rozgrywający Marcin Wojtulewicz (Stoczniowiec Gdańsk), atakujący Dawid Daraszkiewicz (Centrum Augustów), środkowy Bartosz Załęcki (Zawkrze Mława) i atakujący Marcin Turkot (AZS UW Warszawa). Było też blisko zakontraktowania zdolnego Mateusza Ogrodniczuka (czwarte miejsce wśród najlepiej punktujących Młodej Ligi 13/14), ale ostatecznie chłopak wybrał ofertę Kęczanina Kęty. Podobnie wyglądała sytuacja z Alanem Wasilewskim, który trenował ze stołeczną ekipą, ale dostał dobrą propozycję z ligi niemieckiej i ponownie wyjechał do naszych zachodnich sąsiadów. W miarę potrzeb MOS będzie uzupełniał skład najzdolniejszymi juniorami trenera Krzysztofa Felczaka.

Sparingi:
MOS Wola - MKS MDK Legia 2:3 (25:13, 25:21, 15:25, 25:27, 11:15)
MOS Wola – AZS UWM II Olsztyn 1:3 (23:25, 25:20, 27:29, 14:25)*
MOS Wola – STS Skarżysko-Kamienna 3:1 (25:11, 22:25, 27:25, 25:17)*
MOS Wola – Huragan Międzyrzec Podlaski 2:3 (25:15, 25:18, 22:25, 17:25, 11:15)*
MOS Wola – AZS UWM II Olsztyn 3:1 (25:21, 17:25, 25:23, 25:17)**
MOS Wola – AZS UW Warszawa 1:3 (25:22, 19:25, 19:25, 18:25)**
MOS Wola – Wicher Wilkasy 0:3 (23:25, 20:25, 23:25)**
*Turniej o Puchar Prezydenta Wyższej Szkoły Menadżerskiej (4 miejsce)
**Memoriał prof. Wawrzyczka (3 miejsce)

Mój typ: 6 miejsce
Strata filarów drużyny musi wpłynąć na poziom sportowy MOSu. Młodą ekipę na pewno stać na pojedyncze niespodzianki z wyżej notowanymi przeciwnikami. Jednak w perspektywie całego sezonu powtórzenie wyników sprzed kilku miesiącu będzie zadaniem piekielnie trudnym.

SKS Hajnówka

Wicemistrz z sezonu 13/14 również ma za sobą gruntowną rewolucję. Odeszli wszyscy kluczowi zawodnicy: Daniel Saczko (Pekpol Ostrołęka), Janusz Ignaciuk (Czarni Rząśnia), Bartosz Małachowski, Artur Żyliński i Rafał Kuźma (wszyscy Caro Rzeczyca). W klubie pozostali: Łukasz Bernatowicz (środkowy), Marcin Mołs (przyjęcie/libero) i Łukasz Piekarski (libero) oraz trener Jerzy Nowik. Nowymi siatkarzami zostali: środkowy Krzysztof Kowalewski (Skra Bełchatów ML), rozgrywający Rafał Grabarczyk (Lechia Tomaszów Mazowiecki), libero Bartosz Zieliński (Norwid Częstochowa), środkowy Radosław Sterna (Jastrzębski Węgiel ML) i przyjmujący Marcin Tyszkowski (AZS UW Warszawa). Trzeba przyznać, że sytuacje ekipy jest bardzo kiepska. Klub poszukuje dalszych wzmocnień, ale ciężko znaleźć wartościowych zawodników do gry. Prezes narzekał, że kilku siatkarzy po reorganizacji I ligi w ostatniej chwili odmówiło Hajnówce, przez co przedłuża się kompletowanie drużyny. Kolejny cios dla zespołu to nowy przepis Ministerstwa Sportu mówiący o konieczności wyboru przez ucznia czy chcą grać w reprezentacji szkoły, czy też w klubie. Z tego powodu z SKSem pożegnało się trzech zdolnych juniorów Łukasz Kruk, Erik Mikulski i Daniel Andrzejewski . Brakuje przede wszystkim przyjmujących i atakujących. Na „młota” został z konieczności przekwalifikowany Sterna. Wśród ośmiu zawodników aż czterech może występować jako libero (Tyszkowski grał tak na niedawnych Akademickich Mistrzostwach Europy w Rotterdamie). Jeśli nikt nie wzmocni jeszcze SKSu, to może być dla kibiców Hajnówki najtrudniejszy sezon od lat.

Sparingi:
Drużyna w fazie przygotowań rozegrała tylko trzy sparingi.
SKS Hajnówka – AZS UWM II Olsztyn 3:2 (24:26, 25:21, 25:23, 20:25, 15:5)*
SKS Hajnówka - Huragan Międzyrzec Podlaski 3:0 (25:20, 25:20, 25:17)*
SKS Hajnówka – AZS UWM Olsztyn 0:3 (23:25, 13:25, 23:25)*
*Turniej o Puchar Prezydenta Wyższej Szkoły Menadżerskiej
Ostatecznie SKS zajął w zawodach trzecią pozycję.

Mój typ: 7 miejsce
Przed rokiem nie doceniłem podopiecznych Nowika. Jednak porównując personalia z zeszłego i obecnego sezonu, to niebo a ziemia. Sparingi pokazały, że mimo wszystko drużynę stać na zwycięstwa. Czy można oczekiwać od nich walki o czołowe lokaty ??? W tym składzie nie wierzę. Najwyżej drugi raz będę musiał odszczekiwać swoje słowa, a trener Nowik stanie się dla mnie prawdziwym cudotwórcą ;) .

Huragan Wołomin
W Wołominie nie było wielkich ruchów transferowych, ale skład został poważnie wzmocniony. Przede wszystkim nastąpiła zmiana trenera. Macieja Alancewicza, który wyjechał do Londynu zastąpił bardzo ceniony w środowisku Paweł Blomberg. Mnie osobiście bardzo cieszy, że facet z ponad trzydziestoletnim stażem będzie się teraz zajmował Huraganem. Poczytałem wiele opinii o Blombergu na różnych stronach i wszędzie były to zdania pozytywne. Do zespołu dołączyło również dwóch solidnych przyjmujących: Grzegorz Szumielewicz(AGH AZS Kraków) i Mateusz Gorzewski (TSV Mansard Sanok). Obu chyba nie trzeba szczególnie przedstawiać, bo grają już na wysokim poziomie od kilku lat. W ramach ciekawostki tylko wspomnę, że 9 lat temu Mateusz był kapitanem reprezentacji polski kadetów, która zdobyła złoty medal na zawodach w Rydze. W składzie mistrzowskiej ekipy obok Gorzewskiego byli m.in. Kurek, Jarosz, Bartman, Łomacz czy Janeczek. Grzesiek oprócz tego, że będzie ważnym ogniwem drużyny, został też trenerem zdolnych juniorów klubu. Ostatni nowy zawodnik w Huraganie to młody libero z Transferu Bydgoszcz - Jakub Nurczyński (rocznik 95). Obok Alancewicza z ekipy odszedł Cezary Sapiński (Centrum Augustów). Na dzisiaj nie wiem co z Tomaszem Rosłańcem, po sobotnim meczu napiszę ;). W klubie pozostali: Adam Sowa (rozgrywający), Rafał Sędek (rozgrywający), Mateusz Gawryś (libero), Hubert Stojczyk (przyjmujący), Sebastian Kuchta (przyjmujący), Adam Zieliński (libero), Piotr Świerżewski (środkowy), Łukasz Szewczyk (środkowy), Przemysław Gniewek (atakujący), Maksymilian Szuleka (atakujący). Oprócz tego skład będzie uzupełniany przez najlepszych juniorów. Na pewno swoje szanse dostaną Bartosz Grabowski (przyjmujący), Adam Szpański (środkowy) czy Bartłomiej Oniszk (środkowy).

Sparingi:
Huragan – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3, 2:2, 3:2
Huragan – Legion Obuchowo (ekstraklasa białoruska) 2:3*
Huragan – Centrum Augustów 2:3*
Huragan – MKS MDK Legia Warszawa 0:3*
Huragan – Hutnik Kraków 3:1**
Huragan – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3**
Huragan – SMS Spała 3:2**
* Turniej o Puchar Burmistrza Augustowa (4 miejsce)
** Memoriału Wiesława Gawłowskiego (1 miejsce)

Mój typ: 1 miejsce
Na papierze Huragan jest wyraźnie lepszy, niż w zeszłym sezonie. Oby przełożyło się to również na wyniki na parkietach. Z tak rutynowanymi siatkarzami jak Szumielewicz, Gorzewski, Świerżewski, Gniewek czy Szuleka awans do fazy play - off jest według mnie obowiązkiem. Prezes Zbigniew Paziewski odważnie mówi o ataku na I ligę. Ja bym na razie tonował te nastroje, żeby nie powodować zbyt dużej presji na zawodnikach i trenerze. Jednak potencjał w drużynie jest ogromny i mam dużą nadzieję, że trzecie miejsce w grupie IV sprzed paru miesięcy zostanie poprawione.

Centrum Augustów
Augustowianinie to już doświadczony i zaprawiony w bojach ligowiec. Wojciech Iwanowicz nadal będzie grającym trenerem. W drużynie pozostali: przyjmujący - kapitan Mariusz Szlejter, Artur Karniłowicz i Mariusz Ostaszewski; libero - Dariusz Bonisławski oraz wspomniany atakujący Iwanowicz. W Centrum zagrają też młodzi lokalni zawodnicy: Bartosz Szyper (rozgrywający), Sebastian Kuryło (środkowy) i Bartosz Jarząbski (atakujący). Nowe twarze to trio pozyskane z Olsztyna, które skończyło właśnie wiek juniora: Michał Tomczak (rozgrywający), Tomasz Leik (przyjmujący) oraz Maciej Ostaszyk (środkowy). Szczególnie ta pierwsza dwójka rokuje spore nadzieje na przyszłość. Tomczak ma opinię bardzo zdolnego "sypacza", czas żeby pokazał to na parkietach II ligi seniorów. Z kolei Leik zbierał bardzo dobre opinie podczas sparingów. Pomimo tego, że Tomek nie posiada świetnych warunków fizycznych(190/85) powinien być silnym punktem Centrum. Hitem było ściągnięcie do klubu Tomasza Wasilewskiego występującego wcześniej w Ślepsku Suwałki. Chłopak trzy lata temu wywalczył już awans do I ligi w barwach Ślepska Augustów. Teraz kibice liczą, że ponownie z Tomkiem w składzie uda się awansować szczebel wyżej. Ostatni nowy nabytek to Tomasz Matyśniak, który reprezentował ostatnio Skrę Bełchatów w rozgrywkach Młodej Ligi. Ostatecznie nowym siatkarzem nie zostanie Tomasz Zborowski, który miał wzmocnić konkurencję na rozegraniu(wybrał ofertę klubu z Wielkopolski). Z klubu odszedł Cezary Stanisławajtys. Bardzo zdolny środkowy będzie grał w beniaminku I ligi Caro Rzeczyca. Oprócz tego Dariusz Daraszkiewicz przeszedł do MOSu Wola, a Paweł Haraburda zakończył przygodę z profesjonalną siatkówką.

Sparingi:
Centrum – Ślepsk Suwałki 1:4
Centrum – Legion Obuchowo 3:2 (26:24, 27:25, 14:25, 24:26, 25:17), 1:4, 0:3(22:25, 20:25, 20:25)*
Centrum – MKS MDK Legia Warszawa 3:2*
Centrum – Huragan Wołomin 3:2*
Centrum - Wicher Wilkasy 4:2 (25:10, 25:15, 25:19, 25:21, 24:26, 14:16)
Centrum – Caro Rzeczyca 1:2**
Centrum – Czarni Rząśnia 3:0**
Centrum - Krispol Września 1:2**
Centrum – SMS Spała 0:3**
* Turniej o Puchar Burmistrza Augustowa (2 miejsce)
** Turniej o Puchar Wójta Gminy Rzeczyca (4 miejsce)
Mecze na turnieju w Rzeczycy były rozgrywane do trzech setów bez względu na wynik, przy czym trzeci set rozgrywany był do 15 punktów

Mój typ: 2 miejsce
Nie ma dla mnie wątpliwości, że Centrum powinno być silniejsze w tym sezonie. Przede wszystkim z uwagi na zdecydowanie liczniejszą kadrę. Wcześniej często na ławce było tylko 2/3 juniorów, teraz cała ekipa wygląda na bardziej wyrównaną. Dużo zależeć będzie od Iwanowicza. Jeśli utrzyma wysoki poziom z ubiegłego sezonu, to Augustowianie powinni liczyć się w walce o triumf w rozgrywkach grupy IV.

AZS UWM II Olsztyn
Ciekawą ekipę zmontowano w Olsztynie. Jednak po kolei...trenerem nadal będzie Andrzej Grygołowicz prowadzący zespół z małymi przerwami od...1970 roku. W zeszłym sezonie akademicy z Kortowa zajęli w rozgrywkach 6 lokatę. Dlaczego teraz powinno być lepiej ??? Pozyskano kilku ciekawych zawodników. Nowe postacie to rozgrywający Grzegorz Pietkiewicz i przyjmujący Artur Jacyszyn. Obaj występowali ostatnio w pierwszoligowcu z Ostrołęki. Teraz powinni być mocnymi punktami AZSu. Kolejny interesujący człowiek w zespole to Patryk Szwaradzki, który skończył właśnie wiek juniora. W zeszłym sezonie grał w ML w Olsztynie. Teraz dostał już dwie statuetki dla najlepszego siatkarza drużyny w turniejach towarzyskich. Skład AZSU UWM II Olsztyn: Paweł Borkowski, Krystian Chełchowski, Artur Jacyszyn, Grzegorz Pietkiewicz, Marcin Ociepski, Marcin Kamiński, Patryk Szwaradzki, Szymon Macyra, Grzegorz Szczotko, Dorian Nawrocki, Maciej Pichłacz, Gracjan Godlewski, Damian Święcicki, Marek Kurmin i Kamil Guzewicz. Problemem dla trenera są kontuzje, na które narzekają Jacyszyn, Ociepski, Macyra i Kamiński.

Sparingi:
AZS - MOS Wola 3:1 (25:23, 20:25, 29:27, 25:14)*
AZS – STS Skarżysko Kamienna 3:0*
AZS – SKS Hajnówka 3:0 (25:23, 25:13, 25:23)*
AZS – AZS UŁ Łódź 3:0**
AZS – Metro Warszawa 3:0 (25:20, 25:18, 25:20)**
AZS – Akademicka Reprezentacja Warszawy 3:2**
AZS – Czołg AZS UW Warszawa 1:3**
AZS – MOS Wola 1:3 (21:25, 25:17, 23:25, 17:25)***
AZS – Wicher Wilkasy 3:0 (25:20, 25:15, 25:19) ***
AZS – Czołg AZS UW Warszawa 3:0 (25:19, 25:16, 25:20)***
*Turniej o Puchar Prezydenta Wyższej Szkoły Menadżerskiej (1 miejsce)
** Mistrzostwa Polski AZS w ramach Memoriał Krzysztofa Kowalczyka ( 1 miejsce)
***Memoriał prof. Wawrzyczka (1 miejsce)

Mój typ: 3 miejsce
Trzeba powiedzieć, że Olsztynianie powinni być bardzo groźni dla każdego przeciwnika grupy IV. Pokazały to dobitnie wyniki sparingów. Tylko czy po tych wynikach należy wśród podopiecznych Grygołowicza upatrywać kandydatów do zwycięstwa w rozgrywkach ??? Byłbym ostrożny z takimi osądami. Warto zauważyć, że AZS nie miał jakichś super wymagających przeciwników. Oczywiście grali z innymi II ligowcami, ale brakuje mi starcia z kimś silniejszym żeby dokładniej zweryfikować siłę Kortowian. Tak czy siak, w mojej opinii Jacyszyn i spółka są pewniakami do play - offów.

Huragan Międzyrzec Podlaski
W ubiegłym sezonie obstawiałem, że Huragan stać na zwycięstwo w grupie. Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te prognozy i ostatecznie siatkarze z Podlasia zakończyli zmagania na 7 miejscu. Teraz nie odważyłbym się typować tak wysokiej lokaty dla podopiecznych Marcina Śliwy. Z zespołem pożegnało się trzech ważnych zawodników: przyjmujący Paweł Łęgowski, Jakub Sadowski (obaj trafili do Avii Świdnik) oraz Jacek Wieczorek (Lechia Tomaszów Mazowiecki). Szczególnie bolesna może być strata Łęgowskiego, który był bardzo pewnym punktem w przyjęciu, a i w ataku dokładał sporo punktów. Nic dziwnego, że Paweł trafił do I ligi. Sadowskiemu zdarzały się czasem niedokładne przyjęcia, ale za to nadrabiał świetną grą w obronie. Wieczorek był z kolei dobrym duchem drużyny oraz facetem mającym bardzo nieprzyjemnego flota. Przygodę z siatkówką zakończył inny środkowy Karol Kondraciuk. Do trzecioligowego teamu z Białej Podlaskiej odeszli również atakujący Patryk Sobieszczak i przyjmujący Konrad Rybak, a za granicę wyjechał Konrad Małek. Nowymi zawodnikami zostali: przyjmujący Robert Wróbel (AZS UWM Olsztyn), DJ Nelson (Zawkrze Mława). Na libero zagra Grzegorz Kowalczyk (MOS Wola), nowym środkowym będzie Przemysław Toma (Lechia Tomaszów Mazowiecki). Do drużyny dołączyło też dwóch juniorów, którzy mogą zagrać na libero lub przyjęciu: Radosław Łubik oraz Artur Młynarczuk. Ostatnim wzmocnieniem został Bartosz Matraszek (Chemik Puławy). Z zeszłego sezonu w klubie pozostali: rozgrywający Łukasz Wasąg i Tomasz Nowacki; atakujący Wiktor Musiał i Rafał Ostapowicz; przyjmujący Sylwester Kasjaniuk oraz środkowy Bartosz Jesień. Jestem bardzo ciekawy postawy DJ Nelsona. Rok temu w Mławie na początku zmagań prezentował się obiecująco, a potem...spakował się i wyjechał. Oby teraz Jamajczyk dograł cały sezon bez przeszkód. W Huraganie miał występować również drugi obcokrajowiec, ale sprawa ostatecznie upadła.

Sparingi:
Huragan – Czołg AZS UW Warszawa 3:0 (25:23, 25:21, 25:20)*
Huragan – SKS Hajnówka 0:3 (20:25, 20:25, 17:25)*
Huragan – MOS Wola 3:2 (15:25, 18:25, 25:22, 25:17, 15:11)*
Huragan - Avia Świdnik 2:2 (przed meczem umówiono się na 4 sety) i 1:3

Mój typ: 4 miejsce
Forma drużyny to spora niewiadoma. Z jednej strony odeszło trzech kluczowych siatkarzy, z drugiej postarano się o ciekawych następców (Wróbel, Nelson, Kowalczyk). Dla kibiców w Międzyrzecu świetną wiadomością jest pozostanie w klubie Musiala, który gdy ma dzień konia jest niemal nie do zatrzymania. Podziwiałem go już niejednokrotnie za zróżnicowane formy ataku oraz regularność na zagrywce. Priorytetem dla zespołu powinno być ustabilizowanie przyjęcia. Zobaczymy jak wkomponuje się do ekipy Wróbel i jakie postępy poczynił zdolny Kasjaniuk. Trener Śliwa celuje w czołową czwórkę. Moim zdaniem ma spore szanse na osiągnięcie tego celu.

Czołg AZS UW Warszawa
Czy w najbliższym sezonie AZS stać na coś więcej, niż w ubiegłym sezonie ??? Patrząc na wyniki sparingów można zaryzykować stwierdzenie, że będzie to dość trudne zadanie. Trenerem nadal będzie Olaf Weker. Co do składu drużyny musiałem sam zdobywać informację, bo "wielce szanowny pan trener" nie raczył odpowiedzieć na moje mailowe prośby. Ustaliłem, że skład będzie niemal niezmieniony w stosunku do poprzedniego sezonu. Jedyne ubytki, o których wiem to Marcin Turkot (MOS Wola) i Marcin Tyszkowski (SKS Hajnówka). Nadal najważniejszymi postaciami będą atakujący Paweł Sutyniec, Miłosz Raba; rozgrywający Cezary Żyłkowski, Jakub Pietrasik; przyjmujący Maciej Ignatowski, Adam Pempiak. Na środku zagrają Łukasz Kleczaj i Adam Falkowski, a na libero jak co roku Łukasz Michalak.
Sparingi:
AZS UW – SKS Hajnówka 2:3 (26:24, 23:25, 23:25, 25:20, 5:15)*
AZS UW – Huragan Międzyrzec Podlaski 0:3 (23:25, 21:25, 20:25)*
AZS UW – STS Skarżysko-Kamienna 3:2 (26:28, 27:25, 25:14, 20:25, 15:13)*
AZS UW - Akademicka Reprezentacja Warszawy 3:2**
AZS UW - Metro Warszawa 3:0 (25:15, 25:23, 25:21)**
AZS UW - AZS Uniwersytet Łódzki 1:3**
AZS UW - AZS UWM II Olsztyn 3:1**
AZS UW - Wicher Wilkasy 3:0 (25:19, 25:17, 25:19)***
AZS UW - MOS Wola 3:1 (22:25, 25:19, 25:19, 25:18)***
AZS UW - AZS UWM II Olsztyn (19:25, 16:25, 20:25)***
*Turniej o Puchar Prezydenta Wyższej Szkoły Menadżerskiej (5 miejsce)
** Mistrzostwa Polski AZS w ramach Memoriał Krzysztofa Kowalczyka ( 2 miejsce)
***Memoriał prof. Wawrzyczka (3 miejsce)

Mój typ: 8 miejsce
Zawodnicy mają spore możliwości, ale nie oznacza to od razu satysfakcjonujących rezultatów. Nie było wielką tajemnicą, że w zeszłym sezonie atmosfera w klubie była daleka od idealnej. Czy teraz będzie inaczej ??? Czas pokaże. Dużo zależeć będzie od Ignatowskiego, który musi pokazać, że potrafi grać w siatkówkę na wysokim poziomie. Jeden kapitalny atak i dwa proste błędy nie zagwarantuje sukcesów. Oby zachował chłodną głowę, bo potencjał na grę ma. Silną pozycją jest atak, gdzie mamy dwóch równorzędnych siatkarzy. Najgorszym punktem drużyny jest trener, który w ubiegłym sezonie nie potrafił zapanować nad drużyną. Przykładowo potrafił w czasie przegranego seta nie wziąć żadnego czasu, a jak już się na to zdecydował to dukał pod nosem jakieś banały. To miało natchnąć ekipę do walki ??? No ale tak to jest, jak wiceprezes AZSu chce być jednocześnie trenerem... Jednak według mojej opinii spadek Warszawianom nie powinien grozić. Ścisła czołówka też niestety raczej nie.

Wicher Wilkasy
W pierwszych słowach muszę szczerze pochwalić osoby związane z klubem. Rok temu podczas zbierania informacji o drużynie trafiałem na twardy mur. Znalezienie jakiejkolwiek aktualnej notki o Wichrze graniczyło z cudem. Teraz jest zdecydowanie lepiej. Gratuluję również zawodnikom utrzymania II ligi w regionie. W przyszłym sezonie drużyna ma występować w podobnym składzie. Oto on: Wojciech Zajączkowski, Wojciech Kędzierski, Maciej Budny, Maciej Cichecki, Mateusz Budny, Tomasz Poskier, Adam Kowzowicz, Radosław Mrozik, Bogusz Grabowski, Karol Masiul, Karol Zarębski, Kamil Lis, Kamil Starzewski, Grzegorz Sieroński, Łukasz Augustynowicz. Nie wiem czy to jest ostateczny skład, być może ktoś zdecydował się odejść. Jednak jest to zbliżona ekipa, która rozpocznie w sobotę zmaganie w rozgrywkach. Zwraca tylko uwagę brak Mikołaja Pileckiego (wyjechał do Brazylii).

Sparingi:
Wicher - Centrum Augustów 2:4 (10:25 15:25, 19:25, 21:25, 26:24, 16:14)
Wicher - Czołg AZS UW Warszawa 0:3 (19:25, 17:25, 19:25)*
Wicher - AZS UWM II Olsztyn 0:3 (20:25, 15:25, 19:25)*
Wicher - MOS Wola 3:0 (25:23, 25:20, 25:23)*
*Memoriał prof. Wawrzyczka (4 miejsce)

Mój typ: 9 miejsce
Drużyna dysponuje podobnym potencjałem jak przed rokiem. Z pewnością celem ekipy będzie utrzymanie II ligi w Wilkasach. Nie będzie łatwo sprostać temu zadaniu, bo przeciwnicy są solidni. Bez dwóch zdań Wicher stać na pojedyncze niespodzianki, ale Wilkasom grozi powrót na trzecioligowe boiska.

MKS MDK Legia Warszawa
Powrót do rozgrywek warszawskiego klubu jest radosną informacją dla środowiska siatkarskiego. Ostatni raz stołeczni zawodnicy występowali w II lidze w 2010 roku. Potem ze względu na kłopoty finansowe musieli się wycofać. Legia podpisała umowę z Międzyszkolnym Uczniowskim Klubem Sportowym "Wojskowi" Warszawa dotyczącą dołączenia do sekcji sportowych zrzeszonych wokół klubu drużyny siatkarskiej. Zespół będzie rozgrywał swoje mecze pod nazwą MKS MDK Legia Warszawa. Trenerem został Michał Rybak, a trzon ekipy jego podopieczni, którzy zdobyli mistrzostwo Polski kadetów. Przypomnę, że MKS MDK sportowo awansował do II ligi pokonując najpierw rywali na Mazowszu, a potem w dwóch turniejach ogólnopolskich. Z tego składu pozostało 8 graczy, którzy będą występować w barwach Legii w najbliższym sezonie: Dariusz Staniszewski (przyjmujący), Daniel Rosa (środkowy), Kamil Bodzon (rozgrywający), Albert Pojawis (przyjmujący), Mateusz Koncewicz (libero), Marcin Górski (rozgrywający), Jakub Nieora (przyjmujący) i Tomasz Kuś (libero). Oprócz nich w zespole jest były środkowy MOSu Michał Zackiewicz oraz kilku zawodników mających już doświadczenie na boiskach I i II ligi: rozgrywający Kamil Szewczyk (kiedyś Ślepsk Suwałki), środkowy Mateusz Maron( wcześniej Pekpol Ostrołęka, Olimpia Sulęcin), mający już za sobą występy w Legii przyjmujący Mariusz Godlewski (oprócz Legii grał też w Lechii Tomaszów Maz, Wildze Garwolin i Żyrardowiance) i Radosław Szymański (kiedyś AZS Politechnika Opole). Skład uzupełnia dwóch chłopaków z MDKu z rocznika 94: atakujący Kamil Pietrzyk i przyjmujący Jakub Koc.

Sparingi:
Legia - STS Skarżysko - Kamienna 5-1 (25:22, 25:21, 25:20, 21:25, 25:21, 25:12)
Legia - MOS Wola Warszawa 3:2 (13:25, 21:25, 25:15, 27:25, 15:11)
Legia - Centrum Augustów 2:3*
Legia - Legion Obuchowo 0:3*
Legia - Huragan Wołomin 3:0*
Legia - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3 (26:28, 19:25, 25:19, 25:21, 11:15)
*Turniej o Puchar Burmistrza Augustowa (3 miejsce)

Mój typ: 5 miejsce
Ciężko wyrokować na co stać warszawskich siatkarzy po 4 latach nieobecności na drugoligowych parkietach. Samymi zawodnikami, którzy skończyli wiek juniora, byłoby ciężko pokusić się o fajny wynik. Takie wzmocnienia jak Godlewski, Maron czy Szymański powinny zagwarantować wyższy poziom. Na jaki rezultat zagra stołeczna ekipa ??? Przed siatkarzami postawiono za zadanie spokojne utrzymanie i w mojej opinii powinni spełnić pokładane w nich oczekiwania.

Pary I kolejki:

SKS Hajnówka - MKS MDK Legia Warszawa
Huragan Wołomin - Wicher Wilkasy
Centrum Augustów - Czołg AZS UW Warszawa
AZS UWM II Olsztyn - Huragan Międzyrzec Podl.
MOS Wola Warszawa - pauza

Chyba najciekawiej powinno być w Olsztynie, choć na początku rozgrywek wszędzie można spodziewać się interesujących potyczek. Od razu nasuwa mi się też pytanie gdzie zagra Legia: czy na prestiżowym memoriale Ambroziaka przeciwko drużynom z PlusLigi czy też w Hajnówce ??? Może ktoś zna odpowiedź na to pytanie, przecież chłopcy się nie rozdwoją :D . Wcześniej Warszawianie mówili o przełożeniu drugoligowego pojedynku, ale wygląda na to, że ta sztuka im się nie udała.

Podobnie jak przed rokiem zachęcam do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat rozgrywek grupy IV. Jednocześnie dziękuję za liczne wpisy w ubiegłym sezonie. W tym roku niestety studia będą kolidować mi ze spotkaniami, ale będę się starał w miarę moich możliwości temu zaradzić ;).

P.S. Moje typy to czysta zabawa. Ten sezon zapowiada się na bardzo wyrównany i konia z rzędem temu co potrafi przewidzieć końcową kolejność naszej grupy :) .
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2014, o 22:08 przez Elgarten, łącznie zmieniany 1 raz.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: lipton »

Wow! Szacunek za takiego szczegółowego i ciekawego posta!
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
2liga
Posty: 139
Rejestracja: 20 sie 2010, o 07:25
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: 2liga »

Informacje-tak, typy - nie. Lepiej było podać miejsca I-IV, V-VIII, spadek, a życie pokaże, co drzemie w drużynach.
Moje typy (wg alfabetu)-miejsca I-IV: Augustów, Hajnówka, Olsztyn, Wołomin; spadek: Wilkasy
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: dia30 »

potwierdzam, Hajnówka raczej w pierwszej "4". Mimo, że grają w 8 osób to tych ośmiu ludzi umie grać w siatkówkę, nawet jeśli wychodzą na boisko na nie swoich pozycjach: Piekarski na lewym, Sterna na ataku. Wygląda to na prawdę przyzwoicie, no i walczą o każdą piłkę. Typuje, że w Hajnówce wygra najwyżej 1 zespół. Rok temu nie wygrał nikt.

Elgarten brawo za opis każdej ekipy. Tutaj http://pzps-rejestracja.pl/ jest wykaz zawodników zgloszonych przez wszystkie druzyny, wystarczy wpisac klub. takze nie musisz dzwonic do UW ;)
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: Elgarten »

2liga pisze:Informacje-tak, typy - nie. Lepiej było podać miejsca I-IV, V-VIII, spadek, a życie pokaże, co drzemie w drużynach.
Moje typy (wg alfabetu)-miejsca I-IV: Augustów, Hajnówka, Olsztyn, Wołomin; spadek: Wilkasy
Wiadomo, że życie pokaże, ale tak jak pisałem te moje typy to forma zabawy. Rok temu obstawiałem bardziej ogólnie, teraz postanowiłem dokładniej ;) . Wilkasom będzie bardzo ciężko. Jutro zobaczę czy jest u nich jakiś progres w grze dający nadzieję na utrzymanie. Ty chyba spośród wszystkich ekip najlepiej znasz Hajnówkę, więc jak będziesz miał jakieś ciekawe newsy o klubie czy wyniki meczów, to pisz :) .
dia30 pisze:potwierdzam, Hajnówka raczej w pierwszej "4". Mimo, że grają w 8 osób to tych ośmiu ludzi umie grać w siatkówkę, nawet jeśli wychodzą na boisko na nie swoich pozycjach: Piekarski na lewym, Sterna na ataku. Wygląda to na prawdę przyzwoicie, no i walczą o każdą piłkę. Typuje, że w Hajnówce wygra najwyżej 1 zespół. Rok temu nie wygrał nikt.
Elgarten brawo za opis każdej ekipy. Tutaj http://pzps-rejestracja.pl/ jest wykaz zawodników zgloszonych przez wszystkie druzyny, wystarczy wpisac klub. takze nie musisz dzwonic do UW ;)
Wielkie dzięki. Nie wiedziałem, że jest taki wykaz.
Coraz bardziej jestem ciekawy tej Hajnówki. Jutro grają z Legią, która dopiero o 13 rozpoczyna pojedynek z AZS Olsztyn. Nie wiem jak to trener Rybak wszystko pogodzi. A propos Legii zapomniałem dodać, że zmieniono pozycję dla Dariusza Staniszewskiego. Chłopak grający do niedawna na środku, teraz został przekwalifikowany na przyjęcie. Dzisiaj nie było go jeszcze na boisku. Co do Memoriału, Bielsko to zdecydowanie za wysokie progi dla Warszawian. Mimo wszystko z bardzo dobrej strony pokazał się Mariusz Godlewski, który kilka razy bardzo sprytnie mijał blok podopiecznych Gruszki. Młodym chłopakom na pewno nie można odmówić ambicji i walki o każdą piłkę. Na plus dzisiaj też libero Tomasz Kuś.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
2liga
Posty: 139
Rejestracja: 20 sie 2010, o 07:25
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: 2liga »

SKS - Legia 3:1
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: Elgarten »

Huragan - Wicher 3:0(25:19, 25:16, 25:20)
Ciężko powiedzieć coś ciekawego o tym meczu. Przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. Według mnie najlepsi byli: Szumielewicz i Kuchta, który zmienił "Szumiego" po 2 secie i zdobył kilka punktów w trzeciej partii. Sporo błędów po stronie Wołominian, ale zrzucam to na pierwszy pojedynek. Z czasem powinno to wyglądać o wiele lepiej. Debiut w zespole zaliczył libero Jakub Nurczyński. Wśród Wichru wyróżniali się Wojciech Zajączkowski i Bogusz Grabowski. Chłopaki z Mazur dzielnie i ambitnie walczyli o każdą piłkę.
Pozostałe wyniki:
AZS UWM II Olsztyn - Huragan Międzyrzec Podlaski 3:2
Centrum Augustów - Czołg AZS UW 1:3 - ciekawe co tam się działo, wynik to dla mnie spora niespodzianka.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
roarflex
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2014, o 12:09
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: roarflex »

Elgarten wielkie dzieki za kolejny tak obszerny opis drużyn 4 grupy. Jak się zakończą rozgrywki i kto co i na, którym miejscu zobaczymy. Jak na razie mamy dobry wstep i opis transferów i możliwości poszczególnych zespołów.
beach_joker
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2014, o 00:40
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: beach_joker »

Bogusz Grabowski nie pojechał dziś z drużyną do Wołomina... ;)
Ale szacun za obszerne opracowanie. Pozdro.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: Elgarten »

beach_joker pisze:Bogusz Grabowski nie pojechał dziś z drużyną do Wołomina... ;)
Ale szacun za obszerne opracowanie. Pozdro.
Oczywiście chodziło mi o Błażeja Masłowskiego. Chłopak mimo kiepskich warunków fizycznych kilka razy sprytnie obijał wysoki blok przeciwników. Dzięki za czujność :) .

Huragan Międzyrzec Podlaski prowadził już w V secie 13:11, ale następne 4 punkty z rzędu zdobyli Olsztynianie i to oni zapisali na swoim koncie 2 "oczka".
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
strix
Posty: 7
Rejestracja: 8 paź 2011, o 20:10
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: strix »

Hajnówka, mimo że w kwadracie zionie pustką zaprezentowała się bardzo przyzwoicie. Zespół zapowiada się na waleczny, a nowi zawodnicy prezentują się dobrze pod względem technicznym. Brakuje trochę pewności, ale mam nadzieję, że przyjdzie to z grą. Ciekaw jestem jak wypadną w starciu z bardziej wymagającymi przeciwnikami. Trzymam kciuki.
2liga
Posty: 139
Rejestracja: 20 sie 2010, o 07:25
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: 2liga »

UMKS MOS WOLA - SKS Hajnówka 3:2 (25:21,25:21,22:25,26:28:15:7)
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: Elgarten »

Legia Warszawa - Huragan Wołomin 0:3 (22:25, 17:25, 14:25)
Goście wyraźnie dominowali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Zwraca uwagę mała ilość błędów własnych Huraganu, szczególnie na zagrywce. Kolejny element, w którym Wołominianie wyraźnie górowali to przyjęcie zagrywki. Jeśli dobrze pamiętam, Legii udało się zaserwować tylko jednego asa. Poza tym, podopieczni Blomberga większość zagrywek przyjmowali w punkt, ewentualnie na 2 - 3 metr. W konsekwencji bardzo duża ilość akcji kończyła się w "pierwszym uderzeniu".

Indywidualnie trzeba wyróżnić Szulekę, który był nie do zatrzymania w ataku. Do tego dołożył kilka punktów w zagrywce. Wysoki poziom zaprezentował też Szumielewicz. Do reszty również nie można się właściwie o nic przyczepić. Każdego zawodnika zwycięskiej ekipy mogę pochwalić. Wymieniłem dwójkę, która "najbardziej rzucała mi się w oczy". Brawo dla całej drużyny i oby tak dalej :) . Zupełnie inaczej wygląda sytuacja wśród Warszawian. Na początku fajnie na ataku zaczął Pietrzyk, ale z czasem było coraz gorzej. Największym problemem był stabilny drugi przyjmujący obok Godlewskiego. Dzisiaj żaden z trójki: Koc, Staniszewski, Nieora kompletnie tego nie gwarantował. Na plus zasłużył Kuś, który chyba tylko raz został "ustrzelony". Środkowi niewidoczni.
Podsumowując, Huragan pokazał swoje wysokie aspiracje. Z kolei Legia, w takiej formie nie ma szans na walkę o play - offy. Za tydzień znowu czeka ich trudne zadanie, bo grają w Augustowie.

Mos Wola - SKS Hajnówka 3:2 (25:21, 25:21, 22:25, 26:28, 15:7)
Z uwagi na fakt, że spotkanie na Polnej trwało ledwie godzinkę z malutkim okładem, zdecydowałem się pojechać na Rogalińską. Chciałem zobaczyć na żywo tą chwaloną na forum Hajnówkę ;) .
Na wstępie muszę zauważyć, że Mos został niedawno wzmocniony Mateuszem Dziwierkiem - leworęcznym przyjmującym ściągniętym ze Stoczniowca Gdańsk. Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia - nie do zatrzymania byli Kulik, Daraszkiewicz i wspomniany Dziwierek. Ich skuteczność zacięła się w połowie trzeciego seta, kiedy mocno do głosu zaczęli dochodzić goście. Tak jak pisaliście, SKS bardzo ambitnie nie odpuszczali żadnej piłki i wyszarpali punkcik (chociaż Dziwierek miał piłkę w górze na mecz). W tie - breaku już zabrakło im sił, a Warszawianie po zmianie Daraszkiewicza na Turkota odzyskali moc w ataku.

Wśród stołecznych zawodników dla mnie bohaterem był Dziwierek. Zdarzały mu się bezpośrednie pomyłki w ataku i w zagrywce, ale trzymał przyjęcie i summa summarum był najrówniejszy na parkiecie. Ciekawym rozgrywającym jest Wojtulewicz, chociaż mógłby grać więcej środkiem. Na swoim poziomie zagrał też Bujniak. Reszta falowała przez cały pojedynek. Za tydzień Huragan na pewno powinien starać się trafiać serwisem w Darszkiewicza/Turkota. Obaj grali wcześniej na ataku i zdarzają im się błędy w przyjęciu. Na pochwałę zasługuje występ młodego środkowego Wiktora Siewierskiego(rocznik 98!). Jeśli będzie sumiennie pracował, to myślę, że za kilka lat zagra w PlusLidze. W Hajnówce najstabilniejszy był Piekarski. Byłem w szoku na jakiej wysokiej skuteczności grał Łukasz. Dzielnie wspierał go Sterna, ale w końcówce spotkania wyraźnie opadł z sił i zaczął dostawać mniej piłek. Mocny punkt Hajnówki to przyjęcie, ale mając w linii trzech nominalnych libero nie może być chyba inaczej ;) . Zdziwiłem się, że sporo chaosu wywoływały zagrania rozgrywającego Grabarczyka. A to wystawa za niska, a to zrobiony przez niego błąd ustawienia. Mimo wszystko, ten duży punkcik należał się gościom. Widać u nich radość z gry i ogromną determinację. We własnej hali są z pewnością jeszcze lepsi.

Wicher Wilkasy - Centrum Augustów 0:3 (12:25, 19:25, 26:28)
W trzeciej partii Wilkasy prowadziły nawet 23:22, ale ostatecznie jeszcze nie udało im się zdobyć pierwszego seta. Za tydzień też będzie o to ciężko, bo grają z akademikami z Olsztyna.
Czołg AZS UW – AZS UWM II Olsztyn 1:3 (19:25, 25:20, 16:25, 24:26)
Tak jak się spodziewałem, Olsztyn został jeszcze wzmocniony Pawłem Pietkiewiczem. Widać, że poważnie myślą tam o czołówce ligi.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: dia30 »

Elgarten pisze:Tak jak się spodziewałem, Olsztyn został jeszcze wzmocniony Pawłem Pietkiewiczem. Widać, że poważnie myślą tam o czołówce ligi.
Olsztyn mając trójkę Pietkiewicz, Pietkiewicz, Jacyszyn powinien w tej lidze rządzić i ewentualnie Wołomin może się postawić, chodź raczej musieli by mieć dobry dzień. Różnica jest na rozegraniu, gdzie duet Sowa Sędek nawet jakby się scalili w jedność nie będą dorównywać Pietkiewiczowi.

Co do wzmocnien to i w MOSie nowy transfer. Doszedl Piotr Ilewicz, doswiadczony przyjmujacy. MOS moze byc jeszcze grozniejszy, tym bardziej, ze na przyjeciu graja tam na razie atakujacy (Turkot, Daraszkiewicz, Dziwierek).
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: Elgarten »

dia30 pisze:
Elgarten pisze:Tak jak się spodziewałem, Olsztyn został jeszcze wzmocniony Pawłem Pietkiewiczem. Widać, że poważnie myślą tam o czołówce ligi.
Olsztyn mając trójkę Pietkiewicz, Pietkiewicz, Jacyszyn powinien w tej lidze rządzić i ewentualnie Wołomin może się postawić, chodź raczej musieli by mieć dobry dzień. Różnica jest na rozegraniu, gdzie duet Sowa Sędek nawet jakby się scalili w jedność nie będą dorównywać Pietkiewiczowi.

Co do wzmocnien to i w MOSie nowy transfer. Doszedl Piotr Ilewicz, doswiadczony przyjmujacy. MOS moze byc jeszcze grozniejszy, tym bardziej, ze na przyjeciu graja tam na razie atakujacy (Turkot, Daraszkiewicz, Dziwierek).
Zgadzam się z oceną Olsztyna, który staje się głównym faworytem grupy. Po tym jak Paweł odszedł z Krakowa, to byłem niemal pewny że dołączy do brata. Skrzydła mają bardzo silne. Będzie chyba trzeba celować w libero :) .

Hmm, czyżby Warszawianie planowali zmienić nazwę na MOS Gdańsk ??? ;) Najpierw Wojtulewicz, później Dziwierek, teraz Ilewicz...Powinien być mocnym punktem drużyny.
A jest gdzieś potwierdzenie tego transferu??? Bo nigdzie na razie nic nie mogę znaleźć.

Kilka tygodni temu wydawało się, że nasza grupa będzie sporo słabsza, niż przed rokiem. Przecież wielu zawodników dostało się do I ligi. Jednak wygląda na to, że rywalizacja będzie stać na wysokim poziomie. Teraz na pewno trochę zmieniłbym swoje typy ;) . Z niecierpliwością czekam na następne kolejki.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: dia30 »

ipon
Posty: 1
Rejestracja: 6 paź 2014, o 13:59
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: ipon »

Sparingi:
Legia - STS Skarżysko - Kamienna 5-1 (25:22, 25:21, 25:20, 21:25, 25:21, 25:12)
Legia - MOS Wola Warszawa 3:2 (13:25, 21:25, 25:15, 27:25, 15:11)
Legia - Centrum Augustów 2:3*
Legia - Legion Obuchowo 0:3*
Legia - Huragan Wołomin 3:0*
Legia - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3 (26:28, 19:25, 25:19, 25:21, 11:15)
*Turniej o Puchar Burmistrza Augustowa (3 miejsce)
Legia nie grała sparingu z STS-em Skarżysko Kamienna tylko z 3 ligową drużyną SAS SF WIOLETTA, to tak na marginesie :)
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: Elgarten »

ipon pisze: Legia nie grała sparingu z STS-em Skarżysko Kamienna tylko z 3 ligową drużyną SAS SF WIOLETTA, to tak na marginesie :)
Źle założyłem, że w Skarżysku jest tylko jeden zespół grający w ligowych rozgrywkach. Dzięki.

Dzisiejsze wyniki:
Centrum - Legia 3:1
Huragan Międzyrzec Podl. - AZS UW 3:0
Huragan Wołomin - MOS Wola 3:0 (25:17, 25:17, 25:18)
W każdym secie Huragan spokojnie budował przewagę. Ich dominacja nie podlegała dyskusji. Gospodarze bardzo dobrze serwowali i mieli wysoką skuteczność pierwszej akcji. Świetnie też ustawiali się w obronie i właśnie ten element w grze Wołominian najbardziej mi się podobał. Wśród gości jedynie blok funkcjonował na niezłym poziomie.
Według mnie najlepiej zagrali dziś: Szuleka, Sędek i Szumielewicz. Bohaterem był ten pierwszy, który podobnie jak przed tygodniem był nie do zatrzymania w ataku. Ponadto dorzucił kilka punktów w zagrywce. Wyróżniłem też Sędka za bardzo dokładne rozegranie oraz Szumiego za całokształt ;) . W zespole Mosu bardzo dobre zawody rozegrał libero Bujniak. Patryk był niemal bezbłędny w przyjęciu i fajnie w obronie wyciągnął kilka piłek. Myślę, że prezentując taki poziom Patryk poradziłby sobie w I lidze. Reszta przeciętnie lub wręcz słabo. Dziwierek miał problemy z atakiem. Z kolei Daraszkiewicz/Turkot, tak jak przewidywałem z przyjęciem. Cieszy, że prawie non stop ktoś z tej dwójki był "zatrudniany" w odbiorze. Warto podkreślić wejście na plac przyjmującego z drużyny kadetów Adriana Kacperkiewicza.

Ogółem wyniki bez niespodzianek, choć nie znam jeszcze rezultatu z Olsztyna.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
ufo
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2014, o 08:40

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: ufo »

Wieczorek był z kolei dobrym duchem drużyny oraz facetem mającym bardzo nieprzyjemnego flota
Wieczorek zagrywał z wyskoku :D
ekspert14
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2014, o 09:44
Płeć: K

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: ekspert14 »

Też byłem na meczu i co do Patryka uważam że fajnie przyjmuje, ale jego gra obronna woła o pomste do nieba. Nie potrafi się ustawić przez co wpadło w jego strefe kilka bardzo prostych piłek. Czeka go jeszcze bardzo dużo ciężkiej pracy jeżeli chce grać w 1 lidze. Wiem co mówie, bo sam kiedyś grałem na libero. Dodatkowo w grze Mosu widać niezgranie skrzydłowych z rozgrywającym i nie wiem dlaczego już w 2 meczu trener Mosu nie próbował dać szansy 2 rozgrywającemu Siucie, który wyróżniał się w rozgrywkach juniorskich na Mazowszu oraz z bardzo dobrej strony pokazał się na memoriale Kowalczyka w Warszawie.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: Elgarten »

ufo pisze:
Wieczorek był z kolei dobrym duchem drużyny oraz facetem mającym bardzo nieprzyjemnego flota
Wieczorek zagrywał z wyskoku :D
Jakoś miałem źle zakodowane, że Wieczorek serwuje flotem. Za to drugi ze środkowych Jesień potrafił uprzykrzyć życie flotem. Tego już jestem pewny :D . Fajnie, że wyłapujecie błędy. Widać przynajmniej, że ktoś to dokładnie czyta ;) .
ekspert14 pisze:Też byłem na meczu i co do Patryka uważam że fajnie przyjmuje, ale jego gra obronna woła o pomste do nieba. Nie potrafi się ustawić przez co wpadło w jego strefe kilka bardzo prostych piłek. Czeka go jeszcze bardzo dużo ciężkiej pracy jeżeli chce grać w 1 lidze. Wiem co mówie, bo sam kiedyś grałem na libero. Dodatkowo w grze Mosu widać niezgranie skrzydłowych z rozgrywającym i nie wiem dlaczego już w 2 meczu trener Mosu nie próbował dać szansy 2 rozgrywającemu Siucie, który wyróżniał się w rozgrywkach juniorskich na Mazowszu oraz z bardzo dobrej strony pokazał się na memoriale Kowalczyka w Warszawie.
Ja bym nie przesadzał z opinią, że gra obronna Patryka woła o pomstę do nieba. Chociaż zgadzam się, że ma pole do poprawy. Również dziwię się, że jeszcze nie zadebiutował Siuta. Wojtulewicz nie rozgrywa jakoś tragicznie. Jednak gdy drużyna wysoko przegrywa warto poszukać jakiegoś dodatkowego impulsu.

Olsztyn zgodnie z planem rozbił Wicher oddając im ledwie 34 punkty. Trzeba jeszcze zauważyć, że akademicy wystąpili bez czterech ważnych zawodników: Jacyszyna, P.Pietkiewicza, Ociepskiego i Kamińskiego. W następnej kolejce znowu będą faworytami, bo zagrają w stolicy z Legią.
Ciekawie powinno być też w innej dzielnicy Warszawy: na Wolę przyjedzie Centrum. Z kolei w Wołominie, Huragan zmierzy się z Hajnówką(zmieniono gospodarza).
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: dia30 »

Potwierdza się, że o wygranie ligi będzie grał Olsztyn z Wołominem. W Augustowie mimo ciekawego składu chyba brakuje trenera, kogoś kto by pokierował tym z boku. Ciekawie będzie w Warszawie, Augustów jeszcze tam nie wygrał. Z resztą sprawdziłem, że MOS w poprzednim sezonie tylko raz poległ u siebie (0-3 derby z UW) a poprzednia porażka w styczniu 2013 z Rzeczyca 2:3. Wydaje się, że będzie to trudny do zdobycia teren mimo osłabienia składu. Pod górkę robi się w Legii, teraz prawdopodobna porażka z Olsztynem i wyjazd do Międzyrzeca gdzie też trudno wygrać faworytom.
2liga
Posty: 139
Rejestracja: 20 sie 2010, o 07:25
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: 2liga »

MOS - Centrum 1:3(29:31, 19:25, 25:22, 21:25)
Huragan Wołomin - SKS Hajnówka 3:1
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: Elgarten »

W Wołominie byłem dzisiaj świadkiem ciekawego pojedynku. Może mecz nie stał na najwyższym poziomie sportowym, ale emocji nie brakowało. Przez cały pierwszy set gospodarze utrzymywali kilka punktów przewagi, które "dowieźli" do końca. Bardzo dużo działo się w drugiej partii. Hajnówka prowadziła nawet 23:22, ale ostatecznie szczelne bloki Wołominian zdecydowały o końcowym rezultacie tego seta. W trzeciej odsłonie SKS zagrał świetnie na zagrywce, notując kilka asów serwisowych. Mimo ambitnej postawy podopiecznych Blomberga, ten set padł łupem gości. W czwartej partii widać było, że Huragan jest zdecydowanie lepiej przygotowany kondycyjnie(oczywiście ogromne znaczenie mają możliwości kadrowe obu drużyn). Gospodarze zagrali kapitalnie w bloku i zasłużenie zgarnęli komplet oczek. Bardzo się cieszę, że na mecze przychodzi coraz więcej kibiców. Niemal pełne trybuny i nieustanny doping to coś, co kilka lat temu było nie do pomyślenia w moim mieście. Oby tak dalej !!! :)
Indywidualnie najbardziej podobała mi się dzisiaj gra Gorzewskiego. Mateusz pewnie przyjmował i wizualnie grał na wysokim % w ataku. Widać, że nie był w kadrze wicemistrza Polski z Jastrzębia "za ładne oczy". Swoje dołożył też dziś Szuleka(kolejny dobry występ). Na pewno na plus też Świerżewski za skuteczne ataki i liczne bloki. Reszta poprawnie, chociaż bez jakiejś rewelacji ;). Szkoda mi trochę Nurczyńskiego, bo kilka razy był bardzo blisko podbicia mocnych ataków przeciwników, ale ciągle brakowało centymetra czy ułamków sekundy.
W zespole Jerzego Nowika dość niespodziewanie najlepszy był według mnie Mołs. Obstawiałem, że będzie on raczej trzecią opcją w ataku. Jednak pozytywnie zaskoczył skutecznością na lewym skrzydle. Trochę gorszy występ zanotowali pozostali skrzydłowi (na plus dla Piekarskiego kilka bloków i dwa fajne ataki z 6 strefy). Spodziewałem się więcej po Sternie. Środkowi bardzo mało ataków, chociaż przyjęcie wcale nie było najgorsze w przekroju meczu. To zarzut do rozgrywającego Grabarczyka. Na libero nieźle zaprezentował się Zieliński. Hajnówka będzie groźna dla każdego, ale nadal trudno mi wyobrazić ich sobie w czwórce ;) . Ciekawe jak zagrają za tydzień w Augustowie.

Huragan Międzyrzec Podlaski - Wicher Wilkasy 3:0

Niespodzianka w Warszawie, gdzie Legia wygrała 3:1 z Olsztynem. AZS wystąpił w silnym zestawieniu z G.Pietkiewiczem, Jacyszynem czy Szwarackim. Podobno po raz kolejny stołeczni zawodnicy zagrali bardzo dobrze w obronie. Szkoda, że mecz był w tym samym czasie, co starcie w Wołominie ;) .
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
2liga
Posty: 139
Rejestracja: 20 sie 2010, o 07:25
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: 2liga »

Centrum-SKS 3:0 (25:16, 25:22, 25:18)
ufo
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2014, o 08:40

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: ufo »

Huragan Międzyrzec 3-0 Legia Warszawa (25:17,25:20,25:17)
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: dia30 »

AZS Olsztyn - MOS Wola 3-0 (27,14,9)
roarflex
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2014, o 12:09
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: roarflex »

Po 5 kolejce pierwsza czwórka według typu Elgartena. Zespoły, które przeprowadziły najmniejsze zmiany w składzie mają się najlepiej. Pozostałe może jeszcze się zgrają.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: Elgarten »

roarflex pisze:Po 5 kolejce pierwsza czwórka według typu Elgartena. Zespoły, które przeprowadziły najmniejsze zmiany w składzie mają się najlepiej. Pozostałe może jeszcze się zgrają.
Na razie faktycznie sporo się zgadza, ale jeszcze daleko do końca zmagań ;) . Co do Olsztyna, czytałem wywiad z P.Pietkiewiczem, który nie ukrywa że chciałby spróbować grać na wyższym poziomie jeszcze w tym sezonie(okienko otwarte do końca grudnia). Trzymam kciuki, żeby udało mu się znaleźć taki klub. Nie ukrywam ;) .

Dla zainteresowanych niedawny mecz Huragan - Legia: https://www.youtube.com/watch?v=Gl4YvfEeYAM

W najbliższej kolejce najciekawiej zapowiada się starcie w Wołominie, gdzie Huragan zagra z Centrum. Interesująco powinno być również w Hajnówce. Jak wiemy SKS zazwyczaj świetnie gra we własnej hali. Teraz gościć będą silną ekipę akademików z Olsztyna. Szóstą kolejkę zakończą niedzielne derby Warszawy: Legia - AZS UW(początek o godzinie 17 na Polnej).
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
roarflex
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2014, o 12:09
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: roarflex »

Film z meczu Huragan - Legia w linku od Elgartena, opis i zdjęcia:
http://miedzyrzec.info/artykuly/legla-w ... li-trojki/
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga mężczyzn”