II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

ufo
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2014, o 08:40

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: ufo »

a co to się w Wołominie stało ??
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: Elgarten »

ufo pisze:a co to się w Wołominie stało ??
Zasłużona wygrana Centrum ;).

Już przed meczem wiedziałem, że Huraganowi będzie bardzo ciężko. Forma augustowian wyraźnie rośnie, a wołominianie mają swoje problemy. Przez około miesiąc nie będzie grał lider drużyny - Szumielewicz. Na dodatek nogę skręcił podstawowy środkowy Szewczyk. Ich brak był we wczorajszym pojedynku aż nadto widoczny.

Trener Blomberg zaskoczył kibiców wystawiając w pierwszej szóstce Gniewka. Trzeba przyznać, że przez dwie pierwsze partie Przemek grał bardzo dobrze. Potem w ekipie z Augustowa coraz lepiej zaczął funkcjonować blok oraz relacja blok - obrona. Podobnie wyglądała sytuacja z Kuchtą. Problemem Huraganu była zbyt prosta gra. Przeciwko tak dobremu przeciwnikowi nie da się wygrać grając tylko: lewe, prawe. W dalszej części pojedynku przebłyski miał Szuleka i Gorzewski, ale to było stanowczo za mało na świetnie dysponowanych gości. Słabszy mecz trafił się Nurczyńskiemu. Może trzeba było w trakcie spotkania wprowadzić Zielińskiego ??? Później trener zdecydował się zagrać z Gniewkiem na przyjęciu, żeby wzmocnić siłę ataku. Jednak inteligentni zawodnicy Centrum wiedzieli, że Przemek nie jest nominalnym przyjmującym i starali się w niego celować. Od połowy IV seta miałem wrażenie, że gospodarze podświadomie pogodzili się z porażką.

W drużynie Centrum cała drużyna zagrała na bardzo wysokim poziomie. Nie było słabszego ogniwa. O ile w I partii niemal bezrobotni byli środkowi drużyny, to później wyglądało to już zupełnie inaczej. Szczególnie Wasilewski kończył większość ataków i okazał się murem nie do przejścia na siatce. Kapitalną robotę wykonał Bonisławski. Libero bezbłędnie przyjmował i sporo bronił w polu. Z dojrzałej strony pokazał się Tomczak, który dokładnie rozgrywał. Ponadto dołożył do tego też regularną, mocną zagrywkę. Cała trójka skrzydłowych zagrała na wysokim % w ataku. Od mniej więcej połowy II seta Iwanowicz, Szlejter i Leik kończyli większość otrzymanych piłek. Do tego stabilne przyjęcie dwóch ostatnich. "Iwan" rządził też w polu serwisowym. Przy jego zagrywce prawie zawsze szła seria punktów dla gości. Jak miałbym wybierać MVP to wahałbym się właśnie pomiędzy Wojtkiem a Dariuszem. Jednak jak podkreśliłem wcześniej, cała ekipa zasłużyła na słowa pochwały.

Oddzielny akapit muszę poświęcić kibicom. Według mnie od sezonu 2011/2012 kiedy w Wołominie wskrzeszono sekcję siatkówki, nie było tak świetnej atmosfery na hali. To również dzięki kibicom gości, ale o tym za chwilę ;). Gdy Huragan grał w III lidze siłą rzeczy zainteresowanie meczami było mniejsze. Pojedynki w środku tygodnia, słabsza promocja lokalnej drużyny. Teraz jest naprawdę diametralnie inaczej. Hala zapełnia się kibicami, mamy zorganizowany doping. Wczoraj w młynie pojawili się też kibice piłkarskiego Huraganu. Bałem się trochę, żeby nie było jakichś zgrzytów, ale niepotrzebnie. Pomimo słabszego spotkania, sympatycy gospodarzy do końca głośno dopingowali swój klub. Obyło się bez jakichkolwiek zaczepek czy wulgaryzmów. Brawo !!! :)
Od kilku dni wiedziałem, że na mecz wybiera się spora grupa kibiców z Augustowa. Pamiętałem jak doskonałą atmosferę potrafili zrobić w zeszłym sezonie w Warszawie i spodziewałem się tego samego. Faktycznie, nie pomyliłem się ;). Około 30 osób żywiołowo dopingowało swoich ulubieńców przez cały pojedynek. Pod koniec spotkania to już było istne szaleństwo. W tym miejscu chciałbym pozdrowić uroczą blondynkę, która najpierw siedziała spokojnie na trybunach, ale w końcowych fragmentach rywalizacji dała się ponieść emocjom i świetnie wspierała Klub Kibica :).

AZS II Olsztyn wygrał 3:1 w Hajnówce. SKS miał szanse doprowadzić do V seta, ale chłopaki stracili cztery punkty z rzędu od stanu 23:21.
Czołowa czwórka powiększa przewagę nad pozostałymi ekipami, bo Mos przegrał u siebie z Międzyrzecem Podlaskim 1:3.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: Elgarten »

AZS UW - Mos 2:3
Międzyrzec - SKS 3:0
Wicher - Legia 0:3
Olsztyn - Wołomin 3:1
Olsztyn grał cały mecz najmocniejszym możliwym składem z braćmi Pietkiewiczami i Jacyszynem. Mimo to cudem wygrali za 3 punkty wszystkie partie wygrywając najmniejszą możliwą różnicą punktów. W trzecim secie przegrywali 12:18 i 22:24. Przypominam, że Huragan cały czas nie może skorzystać z kluczowego zawodnika - Szumielewicza. Czytałem też, że sędziowie dołożyli do pieca, gwiżdżąc po gospodarsku. Dlatego mimo porażki jestem zadowolony z postawy Huraganu. Obawiałem się wyraźniejszej porażki, a przy odrobinie szczęścia siatkarze wracaliby do Wołomina z 2 lub nawet 3 punktami. Jak widać same nazwiska nie grają, a Olsztynianie "ślizgają" się kolejny raz...Na szczęście w półfinałach wszystko się wyzeruje ;). Oby tylko Huragan omijały kontuzje. Osobiście życzę awansu do dalszej fazy dwóm zespołom z trójki: Wołomin, Mięrzyrzec Podlaski, Augustów. Ten cały Olsztyn: bez żadnej strony internetowej, bez nawet głupiego fanpage'a, właściwie bez kibiców działa mi coraz bardziej na nerwy.
Cała czołowa czwórka ma według mnie bardzo podobne szanse na wyjście z grupy. Ciężko sobie wyobrazić, żeby jakaś drużyna mogła temu kwartetowi zagrozić w przekroju całego sezonu.

Warto jeszcze dodać, że nowym trenerem Legii jest Mariusz Stępczyński.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: lipton »

Elgarten pisze:Ten cały Olsztyn: bez żadnej strony internetowej, bez nawet głupiego fanpage'a, właściwie bez kibiców działa mi coraz bardziej na nerwy.
Akurat jeśli chodzi o kibiców, to na Kortowie zazwyczaj jest pełna hala i bardzo przyjemnie się tam gra, przynajmniej tak było jeszcze 2-3 sezony temu :-)

Chociaż z drugiej strony muszę przyznać że czasami ciężko było skoncentrować się na meczu, bo stanowiące sporą część publiczności olsztyńskie studentki były zazwyczaj wyjątkowo urodziwe 8-)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: Elgarten »

Mecz Międzyrzec - Hajnówka: https://www.youtube.com/watch?v=0Wxg9HzsEVo
Skrót spotkania Wołomin - Augustów: http://www.zyciepw.pl/muks-huragan-wolo ... m-augustow
lipton pisze: Akurat jeśli chodzi o kibiców, to na Kortowie zazwyczaj jest pełna hala i bardzo przyjemnie się tam gra, przynajmniej tak było jeszcze 2-3 sezony temu :-)

Chociaż z drugiej strony muszę przyznać że czasami ciężko było skoncentrować się na meczu, bo stanowiące sporą część publiczności olsztyńskie studentki były zazwyczaj wyjątkowo urodziwe 8-)
Skoro tak piszesz, to nie mam zamiaru się sprzeczać. Co nie zmienia faktu, że gdyby nie jedna sportowa strona z tego regionu, to właściwie nic bym o tej drużynie nie wiedział. Może wybiorę się do Olsztyna na ewentualny półfinał AZS - Huragan, jeśli tak zachwalasz olsztyńskie studentki :D

W sobotę dwa bardzo ciekawie zapowiadające się pojedynki: mecz Huraganów w Wołominie i starcie Centrum z akademikami z Olsztyna.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
ekspert14
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2014, o 09:44
Płeć: K

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: ekspert14 »

Ostatnio ponownie miałem okazję zobaczyć mecz Mosu Wola, który grał z Wichrem Wilkasy. Potwierdziła się moja opinia na temat libero stołecznej drużyny. Patryk nie radził sobie z atakami outsidera 2 ligi, nie mogąc obronić żadnej piłki. Wydaję mi się też że Patrykowi odbiła sodówka do głowy.W takim meczu jak sobotni powinien pokazać że już posiada spore umiejętności i wyróżniać się na tle wszystkich zawodników. W przyjęciu radził sobie bez większych problemów, jednak w obronie podbiłmoże 1-2 piłki. Trenerowi Mosu radzę, żeby odbył poważną rozmowę z Patrykiem, gdyż obserwuje jego gre od ponad roku i nadal nie robi postępów w obronie, a przypominam że libero oprócz gry w przyjęciu rozliczany jest także z ilości piłek jaką obroni. Co do meczu to uważam że nie był on dość ciekawy. Opisałbym go jako pojedynek Dzwierka z calą drużyną Wilkas. Moją uwagę zwrócił zawodnik z mosu grający bodajże z nr. 3, który z tego co wiem rzadko mieści się w 12. W kilku krótkich zmianach podbił znacznie większa ilość piłek niż Patryk w całym meczu, co powinno dać libero do myślenia i radzę mu żeby się zastanowił nad swoją grą, bo inaczej utknie w 2 lidze na zawsze
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: Elgarten »

ekspert14 pisze: Moją uwagę zwrócił zawodnik z mosu grający bodajże z nr. 3, który z tego co wiem rzadko mieści się w 12. W kilku krótkich zmianach podbił znacznie większa ilość piłek niż Patryk w całym meczu, co powinno dać libero do myślenia i radzę mu żeby się zastanowił nad swoją grą, bo inaczej utknie w 2 lidze na zawsze
Mówisz o Macieju Macie. Chłopak pomimo wysokiego wzrostu, grał już wcześniej na libero. Teraz coraz częściej dostaje szanse w seniorach.

Idąc na mecz Huraganów, spodziewałem się długiego, wyrównanego pojedynku. Jednak gospodarze rozbili rywala w trzech setach. O ile pierwsza partia była jeszcze wyrównana, to w następnych okresach spotkania grała już tylko jedna drużyna. Międzyrzec mocno mnie zawiódł. Oprócz libero Kowalczyka (Grzesiek też nie zaprezentował się jakoś fenomenalnie), reszta zagrała słabo, albo wręcz tragicznie. Musiał co chwilę atakował w aut lub w siatkę. Nieźle zaczął Ostapowicz, ale potem gasł z minuty na minutę. Ciekawe czy chłopaki pozbierają się do soboty, bo czeka ich równie trudne starcie przeciwko Centrum. Z kolei w Huraganie wyróżniłbym Szulekę i Gorzewskiego. Fajnie też zagrał Nurczyński. Powoli do składu wraca Szumielewicz (na razie wchodził tylko na krótkie zmiany). Cieszyła też dobra postawa obu środkowych. Po takim rezultacie ciężko mieć jakiekolwiek zastrzeżenia do zespołu.

AZS UW wygrał na wyjeździe w Hajnówce. Jednak trzeba pamiętać, że SKS zagrał bez Piekarskiego. Uniwerek dość szczęśliwie uciułał już 12 punktów, zobaczymy jak będą się dalej spisywać.
Centrum po zwycięstwie z AZS II Olsztyn zostało nowym liderem (Augustowianie w IV partii obronili dwie piłki setowe).

Od soboty do poniedziałku odbędzie się następna kolejka.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: Elgarten »

W Warszawie Huragan wygrał w pięciu setach z AZSem UW. Mam spory niedosyt, bo była szansa na zgarnięcie kompletu punktów przez gości. Skończyło się na podziale "oczek", co już nieraz miało miejsce w przeszłości pomiędzy tymi klubami. U gospodarzy dobre zawody zagrali Pempiak, Żyłkowski i Kleczaj. Pierwszy "trzymał" w ryzach przyjęcie, a pozostała dwójka świetnie ze sobą współpracowała przez większość spotkania (akcje z krótkiej w idealnym tempie). Fajnie zaczął Raba, potem zmieniony przez Sutyńca. Ośmielę się stwierdzić, że Paweł dał AZSowi punkt, bo w IV partii był nie do zatrzymania - 90% szło do niego, a on wszystko kończył na szczelnym podwójnym bloku ;). Reszta niewidoczna, albo słaba. Ignatowski zepsuł dwie ostatnie piłki w tie - breaku. Odbicie libero Bączka palcami = katastrofa !!! Nie rozumiem jak sędziowie mogą coś takiego tolerować.
Tak w ogóle, AZS to ekipa o kilku twarzach. Pomijam już aspekt sportowy, gdzie raz grają na poziomie Plusligi, a za chwilę jakiś babol rodem z kadetów. I tak są według mnie wyraźnie lepsi niż w zeszłym sezonie. Chodzi mi bardziej o charakter tych chłopaków. Do większości nie mam żadnych zarzutów - potrafią się zachować w każdej sytuacji. Niestety niektórych to przerasta: Ignatowski z wielkimi pretensjami do sędziego: "Czy nie obstawiliście tego meczu w STSie?", Bogacki wydzierający się na II arbitra: "Od czego ty tu jesteś?!" Chłopak prawdopodobnie cały sezon spędzi w kwadracie, ale do pyskówek to pierwszy :]. Sędziom zabrakło odwagi i w ogóle nie karali zawodników ze stolicy. Swoją drogą, poziom sędziowania był kiepski, ale panowie mylili się w obie strony. Oczywiście nad niczym nie potrafił zapanować trener (jeśli tak można nazwać Olafa Wekera). I tak mnie facet dzisiaj pozytywnie zaskoczył, bo kilka razy wstał ze swojego krzesełka. Jeszcze kilka lat, a może zacznie coś mówić do swoich zawodników na czasach ;) . Póki co, wszystkie time - outy prowadzi Michał Drabkowski, a Weker patrzy się bezradnie wokoło. Moja teza: gdyby AZS zatrudnił trenera z prawdziwego zdarzenia, byłaby to to drużyna walcząca o ścisłą czołówkę grupy. Serio, zespół ma duży potencjał. Niestety wiceprezes klubu sam siebie nie zwolni i koło się zamyka.
W Huraganie według mnie na najwyższe noty zasłużyli Szuleka i Nurczyński. Maks ponownie na wysokim % w ataku, a Kuba zagrał porządnie w przyjęciu i "znalazł" sporo piłek w polu. Reszta solidnie, jedynie Sędek był trochę słabszy (kilka niedokładnych piłek na środek). Cieszy, że do formy wraca Szumielewicz. Wczoraj zagrał końcówkę IV odsłony i cały V set. Grzesiek przez ten krótki okres potrafił zapunktować w ataku, bloku i na zagrywce. Ponadto, pobronił też w polu. Myślę, że jeszcze kilka tygodni i "Szumi" wróci do swojej formy. Wtedy wołominianie będą jeszcze silniejsi.
Jutro zakończenie kolejki w Warszawie, a sytuacja w tabeli arcyciekawa: http://wyniki.siatka.org/ligi-polskie/2 ... zasadnicza
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: dia30 »

Nikt nic nie napisze o derbach Warszawy? MOS rzadzi w stolicy, wygral dwa pojedynki derbowe i to na wyjazdach. Sety wskazuja na to, ze dzialo sie sporo.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: Elgarten »

dia30 pisze:Nikt nic nie napisze o derbach Warszawy? MOS rzadzi w stolicy, wygral dwa pojedynki derbowe i to na wyjazdach. Sety wskazuja na to, ze dzialo sie sporo.
Niestety aktywność w tym roku jest niższa, niż w w zeszłym ;) .
Relacja ze strony Legii: http://www.legiasiatka.pl/aktualnosci/m ... -warszawy/

Dzisiaj najciekawiej zapowiada się pojedynek w Międzyrzecu, gdzie Huragan zagra z akademikami z Olsztyna. Interesująco powinno być również w Warszawie, podczas starcia AZSu UW z Centrum Augustów.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
roarflex
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2014, o 12:09
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: roarflex »

Huragan Międzyrzec Podl. AZS UWM II Olsztyn 1:3 25:14, 22:25, 24:26, 19:25
Zaskakujący mecz. Pierwszy set wzorowy w wykonaniu gospodarzy. Wynik mówi sam za siebie, a taką grę bardzo dobrze się oglądało. Po pierwszym secie przy takiej przewadze myślałem, że już wszystko wiadomo. A jednak dzień konia chłopaków z Huraganu zmienił się w dzień muła. Pojawiły się błędy w ataku i serwisie, które wykorzystał AZS. W poprzedniej kolejce Huragan przegrał z AZS 3:2
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: Elgarten »

roarflex pisze:Huragan Międzyrzec Podl. AZS UWM II Olsztyn 1:3 25:14, 22:25, 24:26, 19:25
Zaskakujący mecz. Pierwszy set wzorowy w wykonaniu gospodarzy. Wynik mówi sam za siebie, a taką grę bardzo dobrze się oglądało. Po pierwszym secie przy takiej przewadze myślałem, że już wszystko wiadomo. A jednak dzień konia chłopaków z Huraganu zmienił się w dzień muła. Pojawiły się błędy w ataku i serwisie, które wykorzystał AZS. W poprzedniej kolejce Huragan przegrał z AZS 3:2
Dzięki za relację. Z tego co czytałem, Huragan miał nawet 24:22 w III secie. Olsztynianie tradycyjnie wygrali końcówki wyrównanych partii...

W Warszawie AZS UW stoczył zacięty pojedynek z Centrum. W I secie gospodarze roztrwonili pięciopunktową przewagę (19:14). Również w II odsłonie mieli szansę na zwycięstwo. Po wygranej w III partii, wydawało się że stołeczni zawodnicy pójdą za ciosem. Jednak po ataku Ostaszewskiego, trzy punkty ostatecznie pojechały do Augustowa. Centrum zagrało bez ważnego siatkarza - Szlejtera. Mimo wszystko jego brak nie był aż tak widoczny. Najlepsi po stronie gości to: Iwanowicz (większość jego serwisów siała spustoszenie po drugiej stronie siatki) i Bonisławski (pewne przyjęcie i sporo obron). Szczerze mówiąc, przyjezdni nie zagrali wielkiego meczu, ale przy takim rezultacie styl schodzi na dalszy plan. Najważniejsze są 3 punkty i udany rewanż na stołecznej ekipie. Po stronie AZSu bardzo dobry mecz Sutyńca. Niestety facet nie miał wystarczającego wsparcia w kolegach z drużyny. Trochę dziwię się, że tak mało mogłem obejrzeć dwójkowych akcji Żyłkowski - Kleczaj, bo tydzień wcześniej współpraca tej pary wyglądała świetnie. Moim zdaniem warszawianie za dużo zagrywek posyłali w libero Centrum. Rozumiem, że Bonisławski stara się kryć kolegów, ale na drugoligowym poziomie trzeba dokładniej realizować założenia. Tym bardziej, że Leik i Ostaszewski nie są ideałami w przyjęciu. Z pewnością można ich było trochę bardziej "poruszyć".

W najbliższej kolejce nie ma żadnych starć pomiędzy czołową czwórką, ale na pewno emocji nie zabraknie ;) .
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: dia30 »

i jakie wieści z tej ciekawej kolejki ? ktoś coś oglądał?
zaskakujący i to nawet bardzo wynik w Olsztynie. Raczej odejście Pietkiewicza nie moglo tak podzialać na AZS, przecież wygrywali nawet bez niego. Uniwerek zaczyna naciskać na czwórke, ciekawe jak sie to skonczy (pewnie tak, ze zajmą 5-6 ;) )
Dobry wynik MOSu w Hajnowce, gdzie mimo wszystko nie jest latwo. Szkoda, ze zarzad SKSu juz odpuscil i zwolnil trenera. Chlopaki sa skazani na siebie, robia co moga, ale jak widac nie wystarcza to na wiele. W II secie prowadzili nawet 20:16, ale za moment bylo 24:20 dla MOSu. W trzecim wyszli z 2:12 na 22:23 i tez im sie nie udalo. Jest tez pierwszy set Wichra ;) i to u lidera.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: Jacek »

dia30 pisze:Szkoda, ze zarzad SKSu juz odpuscil i zwolnil trenera. Chlopaki sa skazani na siebie, robia co moga, ale jak widac nie wystarcza to na wiele.
A co tam się stało ?
2liga
Posty: 139
Rejestracja: 20 sie 2010, o 07:25
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: 2liga »

Jacek na trenera?
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: Jacek »

2liga pisze:Jacek na trenera?
chyba Gmoch ;-)
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: Elgarten »

Niestety z przyczyn ode mnie niezależnych, nie miałem możliwości dodawania postów. Napiszę więc krótko o moich wrażeniach z dwóch ostatnich kolejek.
dia30 pisze:i jakie wieści z tej ciekawej kolejki ? ktoś coś oglądał?
zaskakujący i to nawet bardzo wynik w Olsztynie. Raczej odejście Pietkiewicza nie moglo tak podzialać na AZS, przecież wygrywali nawet bez niego. Uniwerek zaczyna naciskać na czwórke, ciekawe jak sie to skonczy (pewnie tak, ze zajmą 5-6 ;) )
Dobry wynik MOSu w Hajnowce, gdzie mimo wszystko nie jest latwo. Szkoda, ze zarzad SKSu juz odpuscil i zwolnil trenera. Chlopaki sa skazani na siebie, robia co moga, ale jak widac nie wystarcza to na wiele. W II secie prowadzili nawet 20:16, ale za moment bylo 24:20 dla MOSu. W trzecim wyszli z 2:12 na 22:23 i tez im sie nie udalo. Jest tez pierwszy set Wichra ;) i to u lidera.
Huragan pewnie wygrał z Legią 3:0. Dużą stratą dla gości była kontuzja Kusia w końcówce I seta. Od tego momentu zdecydowanie lepsi byli już gospodarze. Później trener Stępczyński przestawił na libero Pojawisa, ale nie przyniosło to zamierzonego skutku. Warszawianie zostali rozstrzelani na zagrywce. Serwis to był właśnie główny element, dzięki któremu 3 punkty zostały w Wołominie.
Moim zdaniem odejście Pietkiewicza, to jednak spore osłabienie akademików. Paweł trzymał przyjęcie, w ataku też nie był dziurą. Według mnie jego zmiennicy, to już półka niżej. Nowym trenerem Hajnówki został Witold Kaczmarek. Z takim składem ciężko będzie zrobić coś więcej, niż Jerzy Nowik. Zupełnie nie rozumiem tej decyzji, bo zwolniony trener to naprawdę niezły fachowiec.

W następnej kolejce wybrałem się na Wolę na spotkanie MOS - Huragan. Pomimo dużej różnicy w tabeli, spodziewałem się zaciętego meczu. Goście zagrali na swoim niezłym poziomie, natomiast podopieczni Wójcika zaprezentowali się wyraźnie poniżej swoich możliwości. Szczególnie słabo zagrywali, psując masę serwisów. Jedynie Dziwierek regularnie punktował dla gospodarzy, ale jeden zawodnik nie jest w stanie wygrać całego pojedynku. W Huraganie niemal tradycyjnie najlepsi Szuleka i Gorzewski. Najgorszą wiadomością dla kibiców drużyny był fakt, że z gry w klubie zrezygnował Szumielewicz. Przyczyną głośna sprawa ze SKOKiem. Bez niego ewentualny awans do I ligi będzie zdecydowanie trudniejszy. Nie mówiąc już, że obecna sytuacja finansowa klubu jest daleka od idealnej. Oby w nowym roku pojawił się jakiś nowy sponsor, bo szkoda byłoby zmarnować taki potencjał tej ekipy (nawet bez "Szumiego"). Podobno są szanse na poprawienie sytuacji, więc trzeba być dobrej myśli ;) .
Swój potencjał pokazała Legia, urywając punkt liderowi. AZS UW w kluczowym dla siebie spotkaniu, poległ w trzech partiach z Międzyrzecem Podlaskim. Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby skład czołowej czwórki jeszcze się zmienił.

Dzisiaj odbył się w Wołominie memoriał Jerzego Cudnego. Wyniki:
Huragan - Lechia Tomaszów Maz 3:2
Centrum Augustów - Lechia 1:3
Huragan - Centrum 3:0

Gospodarze zagrali bez Gniewka, a Centrum m.in. bez Bonisławskiego. Następna kolejka odbędzie się 10 stycznia. Niestety tak się złożyło, że Huragan, MOS i Legia grają na wyjazdach. Z kolei AZS UW pazuje. Dlatego, jeśli ktoś będzie na którymś z meczów, niech skrobnie dwa zdania :) .
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
strix
Posty: 7
Rejestracja: 8 paź 2011, o 20:10
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: strix »

Hajnówka - Huragan Wołomin 0:3 (-20,-21,-21).
Debiut nowego trenera niezbyt udany. Zakładam jednak, że na efekty trzeba trochę zaczekać. Jak na razie to wyraźnie brakuje chemii pomiędzy trenerem a drużyną, ale na to też pewnie potrzeba czasu. Mecz w wykonaniu hajnowian wyraźnie słabszy od ostatniego z MOS-em. Początek, jak to często się już w tym sezonie zdarzało bardzo dobry w każdym elemencie, ale później nagle coś siada i dopiero jest zryw w samej końcówce seta. Kolejny raz hajnowianie zagrali słabo w zagrywce, grając przecież we własnej dobrze znanej sali. Wołomin zagrał raczej przeciętnie, po prostu zrobił swoje. Najlepszym zawodnikiem, jak dla mnie, był Kuchta - dobrze na zagrywce, pewnie w przyjęciu i mądrze w ataku. Chłopak wyraźnie szukał gry i sporo mu wychodziło. Za to środkowi - trochę słabo. Mało ruchliwi i niewidoczni. Dużo lepiej na ich tle prezentowali się hajnowianie. Gniewek jak miał dobrze rozegraną piłkę nie do zatrzymania, ale przy sytuacyjnych nie kończył nawet na pustej siatce. Gorzewski w trudnych momentach dawał Huraganowi ważne punkty. Cóż Hajnówka musi przygotować się na walkę o utrzymanie. Nie będzie to łatwe przy tak krótkiej ławce rezerwowych i trochę przypadkowym składzie. Blomberg by coś wymyślił, czy uda się to obecnemu trenerowi? Trzymam kciuki.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: Elgarten »

Dzięki za relację. Dzisiaj ciekawie powinno być w Warszawie, gdzie Mos zagra z AZS II Olsztyn. W wolnej chwili napiszę o swoich obserwacjach z tego spotkania. Do gospodarzy z upadłego klubu z Drezna wrócił Alan Wasilewski i już w pierwszym pojedynku przeciwko liderowi z Augustowa pokazał się z dobrej strony (54% w ataku i 57% pozytywnego przyjęcia. Reszta statystyk: https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... ee8304e2e1
W innym starciu mamy wyraźnych faworytów, chociaż Legię na pewno stać na niespodziankę w rywalizacji z Huraganem Międzyrzec Podlaski.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
2liga
Posty: 139
Rejestracja: 20 sie 2010, o 07:25
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: 2liga »

SKS-Centrum 2:3
Coś się ruszyło?
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: Elgarten »

2liga pisze:SKS-Centrum 2:3
Coś się ruszyło?
Lepiej późno niż wcale ;) . Zobaczymy jak zagrają w końcówce sezonu. Chociaż trzeba zauważyć, że w ekipie z Augustowa brakowało Szlejtera.

W Warszawie Mos zasłużenie wygrał z AZS Olsztyn. Stołeczni zawodnicy mogą czuć duży niedosyt, bo powinni wygrać za 3 punkty (niewykorzystane 4 meczbole). Jednak podopieczni trenera Grygołowicza jak to najczęściej bywa, byli górą w końcówce najbardziej zaciętego seta. Tie - break to już pełna dominacja warszawian.

Wśród gospodarzy najlepszy był według mnie Wasilewski. Widać, że pobyt w Niemczech dodał mu dużo pewności siebie. Alan nieźle przyjmuje i ma szeroki wachlarz ataków. Jego koledzy mocno falowali. Na pochwałę na pewno zasłużył młody libero Dominik Jaglarski (97 rocznik). Chłopak wyciągnął sporo ważnych piłek. Warto zauważyć, że wolanie przez sporą część spotkania grali bardzo młodym składem m.in. na rozegraniu - Bartek Drewniak (96) i na ataku z Kajetanem Kulikiem (95) czy ze wspomnianym Jaglarskim.
U olsztynian najlepszy był Bartosz Bednarczyk, który właściwie w pojedynkę wygrał dla gości IV odsłonę. Cała reszta miała wzloty i upadki. Moim zdaniem nikogo więcej nie można wyróżnić. Mnie osobiście zawiódł Pietkiewicz.Trzeba jednak zauważyć, że zespół grał bez Artura Jacyszyna.

Już dzisiaj następna kolejka. Hitem jest spotkanie w Augustowie pomiędzy Centrum a Huraganem. Zapowiadają się spore emocje. Jestem ciekawy jak zaprezentuje się MOS na trudnym terenie w Międzyrzecu. Jak ktoś będzie na jakimś meczu, to nie pogniewam się jak napisze kilka zdań :)
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
roarflex
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2014, o 12:09
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: roarflex »

Międzyrzec wygrywa z MOSem 3:1
Po przegranym pierwszym secie Huragan zabrał się do pracy. Warszawiacy wracają do gry, wygrana z Olsztynem to nie przypadek. Mimo, że obydwie drużyny popełniały wiele błędów w serwisie było na co popatrzeć. MOS miał sporo słusznych i nie słusznych pretensji do sędziów. Zawodnicy Woli dostali 2 żółte kartki a w ostatnim secie przy piłce setowej dla Huraganu czerwoną za opóźnianie meczu.
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: dia30 »

na yt MOSu pojawilo sie kilka tych spornych akcji. delikatnie mowiac sedziowanie faktycznie dalekie od idealu i chyba mieli sluszne pretensje.

https://www.youtube.com/watch?v=h9FNGpKGznM

https://www.youtube.com/watch?v=EUoDYc94Xwc
roarflex
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2014, o 12:09
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: roarflex »

Moim zdaniem w większości przypadków zawodnicy MOS mieli racje. Ale były sytuacje gdzie pretensje były niesłuszne. Były też wpadki sędziów dające punkty Warszawiakom. Ogólnie sędziowanie poniżej średniej:) .
ufo
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2014, o 08:40

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: ufo »

W każdym meczu zdarzają się błędy sędziów a tu z całego meczu pokazali 3 ? no i to tak wpłynęło na wynik spotkania ?? Niech lepiej trener mosu się uspokoi i pogodzi się z porażką a nie wylewa swoje żale na forum do każdej piłki pretensje czasy brane po gwizdu w sumie zakończył mecz :D może to też wina sędziego była że dostał czerwoną ? jednym słowem niech mniej kombinuje rozgrzewkę też sobie wymyślił indywidualną także słusznie przegrali nie ma czego tu szukać.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: lipton »

Może i słusznie przegrali, nie zmienia to jednak faktu, że błąd przy ataku w aut międzyrzeczan, zwłaszcza przy pomocniczej sygnalizacji 3 pozostałych sędziów, którzy ten aut pokazywali, był karygodny i skandaliczny.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
ufo
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2014, o 08:40

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: ufo »

Aut był ewidentny i nikt nie będzie dyskutował na ten temat ale mos zawsze szuka błędów wszędzie i później wrzucają wszędzie te swoje filmiki jacy to oni pokrzywdzeni są przez wszystkich. Rok temu też to samo było też szukali wszędzie tylko nie u siebie
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: dia30 »

akurat jak sie przegrywa do 15 czy 18 to raczej nie przez sędziów, ale wynik 25:22 przy 3 pomyłkach oznacza, ze powinno byc 22:25, a to spora róznica.
z tego co pamietam to mos rok temu ta lige wygral, wiec chyba nie czuli sie pokrzywdzeni i nie musieli nic szukac

w tym roku wyglada na to, ze beda grali o utrzymanie. 5 miejsce raczej poza zasiegiem, przy 6pkt straty do UW i 3 meczach do konca
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: dia30 »

a co do wrzucania filmikow to moim zdaniem dobrze, ze mozna w ogole cos o siatkowce 2 ligowej znalezc. akurat o poziomie sedziowania w roznych ligach nidy za malo. sedziowie co raz czesciej czuja sie bezkarni i robia co chca.
roarflex
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2014, o 12:09
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2014/2015 gr. IV

Post autor: roarflex »

Zawodnicy Huraganu też się czasem zastanawiali o co chodzi. Błędy sędziowskie nie były jednostronne. Nie da się ich przeliczyć na punkty, ponieważ niesłuszne oddawanie punktów rywalowi na początku setu dla drużyny ma całkowicie inne znaczenie niż strata tych punktów np. przez popełniane błędy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga mężczyzn”