Po co sześć grup?

Po co sześć grup?

Postby Barba » 1 Apr 2015, o 22:48

Koniec rozgrywek II ligi.
PZPS jest wyalienowany ze środowiska siatkarskiego. Tam żyją reprezentacją, Plus Ligą , Orlen Ligą i niczym więcej.
Sprawy siatkówki młodzieżowej i siatkówki w terenie są obce działaczom Zarządu PZPS.

W II ligach, a właściwie w III ligach, bo to trzeci poziom rozgrywek - bieda aż piszczy. Grają pasjonaci po 30-tce i młodzież. Poziom też coraz słabszy. Konkurencję tym rozgrywkom robią Młode Ligi, które w aktualnym wydaniu są zupełnym nieporozumieniem. Różne kluby różnie to traktują i czasem są niewypały jak podróż 500 km na mecz by zagrać z kadetami rywali w 44 minuty.
Na szczęście poziom II ligi mężczyzn jest mimo wszystko lepszy, niż w śmiesznej Młodej Lidze. Bogacze z Plus Ligi dostają od szefów po 150 tysięcy na tzw.Młodą Ligę na sezon i marnują to niemiłosiernie. Oczywiście każdy wywiad na stronie Młodej Ligi chwali te rozgrywki, a ci sami ludzie potem prywatnie śmieją się z tego.
Chyba jest potrzeba powrotu do czterech grup II ligi, bo może w ten sposób nie będzie bardzo słabych drużyn. Dofinansowanie na szkolenie młodzieży trzeba skierować do klubów II ligi, a nie do bogaczy z Plus Ligi.
Za rzekomą promocję zawodnika w Plus lidze bogacze dostają 20 tysięcy, a klub, który wychował młodego zawodnika ma z tego gó..... Kpina!!! A nie łaska dać klubom I i II ligi za promocję młodzieży w rozgrywkach?
Problemów jest co niemiara.
Piszcie na ten temat...
Barba
 
Posts: 5
Joined: 30 Jan 2015, o 22:41
Płeć: M


Re: Po co sześć grup?

Postby lipton » 2 Apr 2015, o 07:35

Może zamiast Młodej Ligi warto by wprowadzić obowiązek posiadania zaplecza w niższej lidze seniorskiej? W zależności od poziomu na jakim gra dana drużyna (bo - przykład zupełnie z czapy - Młoda Liga Effectora Kielce może być słabsza niż Młoda Liga Resovii, więc nie załapie się do II ligi tylko do wojewódzkiej), dofinansowanie z PZPS byłoby na innym poziomie, np. za I ligę pełna pula, za II jakaś mniejsza, a za III brak dofinansowania. Jakby w tej III drużyna spisywała się koszmarnie słabo to można pomyśleć o dowaleniu jakiejś kary.

W drużynach z zaplecza mogliby grać zawodnicy zgodnie z wymogami ML (nie wiem ile to teraz jest - U23 czy U21?).

U Panów ten problem nie jest jeszcze tak bardzo widoczny jak u Pań, gdzie po ostatnich zmianach w grupie 3 grało w tym roku 7 drużyn.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
User avatar
lipton
 
Posts: 2316
Joined: 23 Apr 2009, o 15:53
Location: Łask
Płeć: M


Return to II liga mężczyzn

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests