Turnieje półfinałowe o awans do I ligi

Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Turnieje półfinałowe o awans do I ligi

Post autor: Elgarten »

Już jutro kolejna odsłona walki o I ligę. W Gorzowie Wielkopolskim, Kaliszu i Katowicach odbędą się turnieje półfinałowe. Awans uzyskają po dwa najlepsze zespoły z każdego turnieju.

Gorzów Wielkopolski:
GTPS - http://www.siatka-gorzow.pl/kadra/
Orzeł - http://ksorzelmiedzyrzecz.jimdo.com/dru ... k%C5%82ad/
Gwardia - http://www.gwardiawroclaw.pl/gwardia/team
Bielawianka - http://new.bielawianka-siatkowka.pl/web ... /show/id/1

Moje typy:
1. miejsce - GTPS. Gospodarze turnieju śmiało mówią o awansie do I ligi. W rundzie zasadniczej przegrali tylko raz, później w play - offach pokonali Olimpię Sulęcin 3:1. Kapitanem jest atakujący Patryk Wojtyniak, a najbardziej znanym zawodnikiem Michał Stępień. Warto podkreślić, że w przypadku awansu klub pozyska tytularnego sponsora. Po dużych finsnowych kłoptach taka decyzja na pewno ich mocno podbuduje.
2. miejsce - Orzeł. Klub z lubuskiego po kilku latach przerwy ponownie pokazuje swój spory potencjał. Drużyna bez jakichś "głośnych" nazwisk. Powinni stoczyć wyrównany bój o awans z Gwardią, ale jak będzie zobaczymy ;). Już raz w tym sezonie grali w Gorzowie - zawsze to jakiś mały handicap.

Kalisz:
MKS - http://mks-kalisz.pl/index.php?option=c ... Itemid=130
Czarni - http://czarniwirexrzasnia.like.pl/sklad-p1.html
Huragan - http://mukshuragan.nazwa.pl/seniorzy.html (już bez Szumielewicza)
Centrum - http://www.centrumaugustow.pl/8,9,senio ... d37fb10a17

Moje typy:
1. miejsce - Czarni. Dla mnie bardzo prawdopodobny przyszły pierwszoligowiec. Po średnim początku sezonu od dłuższego czasu zawodnicy z Rząśni deklasują przeciwników. Wystarczy przytoczyć liczby. Ostatni raz klub przegrał 8 listopada, a od następnej kolejki (15.11) ich bilans to: 14 zwycięstw, 42 wygrane sety i 2 przegrane !!! Drużyna jest zbudowana na solidnych fundamentach - najbardziej znane postacie to rozgrywający Bartłomiej Matejczyk, środkowy Tomasz Narowski czy przyjmujący Jakub Rohnka.
2. miejsce - Centrum. Tutaj miałem twardy orzech do zgryzienia. Postawiłem na augustowian, chociaż oczywiście chciałbym awansu Huraganu ;). Myślę, że doświadczeni: Iwanowicz, Szlejter czy Wasilewski mogą poprowadzić ekipę do premiowanej lokaty. Do tego w wysokiej formie byli ostatnio rozgrywający Tomczak i skrzydłowy Leik. Gospodarze i wołominianie też nie są bez szans. Szczególnie liczę na podopiecznych Pawła Blomberga, gdzie również nie brakuje ogranych siatkarzy (Gorzewski, Sędek, Szuleka czy Świerżewski).

Katowice:
Czarni - http://www.czarni.com.pl/siatkowka/ii-liga/kadra
Volley - http://www.volley.rybnik.pl/zespol/Seniorzy-II-liga
TSV - http://tsvsanok.pl/zespol/seniorzy-2/
Hutnik - http://uks-hutnik.pl/druzyna/

1. miejsce - Czarni. W Katowicach również można usłyszeć zdecydowane głosy mówiące o awansie szczebel wyżej. Na pewno nie są to głosy bezpodstawne. W końcu drużyna na 22 spotkania w tym sezonie przegrali tylko raz. Na pierwszy plan wysuwają się dwaj zawodnicy mający największy wpływ na drużynę: atakujący Peter Divis i rozgrywający Łukasz Jurkojć. Absurdalną decyzją było zakończenie współpracy z Przemysławem Halapaczem, który wygrał wszystkie pojedynki w tym sezonie. Zwolnić w połowie lutego trenera, który ostatnio schodził z boiska pokonany w marcu 2014 roku? :o Tym bardziej, że pan Halapacz opiekował się zespołem od 2011 roku i w takich okolicznościach mu podziękowano...Mimo wszystko, Czarni mając taką kadrę będą faworytem.
2. miejsce - Hutnik. Krakowianie mają duże szanse na powalczenie o czołową dwójkę. Forma drużyna zwyżkuje, o czym świadczy wynik rywalizacji z Jaworznem. Trenerem drużyny po 24 latach ponownie został Jerzy Piwowar. Głośne nazwiska to libero Radosław Szymczak czy atakujący Krzysztof Ferek. Nie przekreślam siatkarzy z Sanoka, ale obstawiam że mogą mieć kłopoty z opanowaniem nerwów. Tym bardziej, że brakuje tam zawodników z bagażem doświadczeń i mających "niezłą" przeszłość na wyższym poziomie. Wyjątek to środkowy Tomasz Kusior.

Bardzo pozytywna informacja to fakt transmisji całego turnieju z Katowic: http://esanok.pl/2015/siatkarze-rozpocz ... ts007.html

Zapraszam do zamieszczania postów w tym wątku. Jak ktoś będzie na którymś z turniejów, to prosiłbym o napisanie kilku zdań o konkretnym meczu/meczach.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
arur
Posty: 55
Rejestracja: 26 maja 2012, o 22:26
Płeć: M

Re: Turnieje półfinałowe o awans do I ligi

Post autor: arur »

Moje typy:

I
1. Gorzow Wlkp.
2. Wroclaw
3. Bielawa
4. Miedzyrzecz

II
1. Rząsnia
2. Kalisz
3. Centrum
4. Wolomin

III
1. Katowice.
2. Sanok
3. Hutnik
4.Rybnik

Co do grupy I to jesli Miedzyrzecz wygra jakis mecz to bedzie dla mnie niespodzianka. Grupa II mysle ze Kaliszowi moze pomoc w awansie atut swojego boiska, a grupa III to czysty strzal bo zadnego z zespolow nie widzialem. Dam znac jutro na temat meczow z grupy I ;)
s.k.
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2011, o 19:46
Płeć: M

Re: Turnieje półfinałowe o awans do I ligi

Post autor: s.k. »

Wrażenia po pierwszym dniu turnieju w Kaliszu:

Czarni powinni wygrać turniej bez większych problemów. Augustów podobnie bez problemów .... ostatnie miejsce. O drugim miejscu zadecyduje ostatni niedzielny mecz, ze wskazaniem (z żalem) na Wołomin.

Sędziowie z Wrocławia to jacyś kosmici zwłaszcza pani sędzia. Pomylili chyba dyscypliny sportowe. Może są fachowcami od gimnastyki artystycznej?
arur
Posty: 55
Rejestracja: 26 maja 2012, o 22:26
Płeć: M

Re: Turnieje półfinałowe o awans do I ligi

Post autor: arur »

W Gorzowie Wlkp. mecz gospodarzy z Bielawa był dość ciekawy. 1 set wygrany przez gorzowian dość szczęśliwie, bielawa ciągle prowadziła lecz dobra zmiana atakującego w Gorzowie poskutkowala. Moim zdaniem Gorzów przeważa nad wszystkimi drużynami w tej grupie tym ze maja bardzo dobra ławkę rezerwowych. W 3 secie było 24:22 dla Gorzowa ale przegrali 31:33. Bielawa miała bardzo słaba zagrywke, atakujący grał w kratkę, jeden przyjmujący z 3, środkowy kapitan i rozgrywający bardzo solidni, libero dosc slabo bo dogrywal często proste piłki na 2,5-3m, drugi środkowy bardzo małe zagrożenie w każdym elemencie. Gorzów natomiast dobra zagrywka, libero i dwóch przyjmujących bardzo dobrze dysponowani, środkowi w miarę, rozgrywającego nie był dzień a zamiennik atakujący najlepszy zawodnik. Bielawa bardzo dużo robiła juniorskich błędów typu przebicie dołem w aut czy seria zepsutych flotow w koncowkach.

Co do drugiego meczu to Międzyrzecz nie zagrał jakoś źle, tie break miał na wyciągnięcie ręki bo w 4 secie prowadził 22:19 bodajże. Zespół dwóch przyjmujących bym to nazwał. W końcówce 4 seta zawazyly zle wybory rozgrywającego i dlatego nie było tie breaka ale ogólnie zagrał okej. Co do Wrocławia nikt się nie wyróżnia ale każdy gra bardzo solidnie. Przykul moja uwagę rozgrywający który naprawdę moim zdaniem bardzo madrze gra. Ogólnie wygrał zespół lepszy z lepiej poukladana gra.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Turnieje półfinałowe o awans do I ligi

Post autor: Elgarten »

Dzięki za relacje.
To w uzupełnieniu napiszę kilka słów o turnieju w Katowicach. Czarni zdecydowanie górowali nad Hutnikiem we wszystkich elementach. Grę gospodarzy bardzo dobrze prowadził Łukasz Jurkojć. Oprócz niego najbardziej podobała mi się gra przyjmującego Rafała Sobańskiego. Wśród krakowian słabszy dzień miał Krzysztof Ferek.
Rybnik zagrał kiepsko, zwodnicy popełniali sporo prostych błędów. Z kolei siatkarze TSV bardzo fajnie serwowali. Kluczowy dla losów spotkania był chyba II set.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Turnieje półfinałowe o awans do I ligi

Post autor: dakuul »

Dzisiaj gładka przegrana Gwardii z Bielawianką, co jednak nie powinno się zdarzyć. Niestety, pewnie i w kolejnym sezonie będę emocjonować się grą wrocławian na parkietach II ligi.

Czekam na relację, jeśli ktoś z forumowiczów oglądał ten mecz.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Turnieje półfinałowe o awans do I ligi

Post autor: Elgarten »

Dwa dni za nami i tylko Czarni Katowice mają zagwarantowany awans. Dzisiaj wygrali bez straty seta, a Peter Divis zagrał z konieczności na środku. Ciekawie było w Kaliszu, gdzie MKS wypuścił prowadzenie 2:1 i 24:20. Może ktoś był i opisze jak wyglądał pojedynek? ;) Huragan zmarnował podobną szansę w I secie, tracąc z Centrum pięć punktów z rzędu od stanu 24:21. Później już się nie chłopaki nie pozbierali. Jutro bardzo ciekawie zapowiada się starcie Rząśni z Augustowem. W Gorzowie gospodarzom brakuje seta do wywalczenia awansu. Pozostałe ekipy nadal nie straciły jeszcze nadziei.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
arur
Posty: 55
Rejestracja: 26 maja 2012, o 22:26
Płeć: M

Re: Turnieje półfinałowe o awans do I ligi

Post autor: arur »

Z tego co slyszalem Rzasnia miala ogromne problemy z wysokoscia hali, absurd ze dopuscili ich do organizacji tych polfinalow. W 4 secie przy 24:21 wszedl Frankowski na zagrywke i sie zrobilo 25:24 i wygrali 33:31. Jest zdecydowanym liderem zespolu i jak gra na swoim poziomie sa bardzo trudni do zatrzymania.

Mam nadzieje ze ma jakies granice chlopak wytrzymalosciowe i jutro Centrum wygra i awansuje do finalow ;)
SuperJ
Posty: 93
Rejestracja: 8 lip 2012, o 22:01
Płeć: M
Lokalizacja: Toronto
Kontakt:

Re: Turnieje półfinałowe o awans do I ligi

Post autor: SuperJ »

To, ze Sanok gra na takim szczeblu, to jest dla mnie kosmos. Ciesze sie, ze chlopaki taka ekipe zebrali. Dzieki Bogu, ze jest internet i mozna sobie obejrzec te mecze. Tam w Sanoku juz pewnie malo kto nie pamieta, ze Zryw Sanok siegnal po MP Juniorow.
Szlag kulery nie wiezmie!
arur
Posty: 55
Rejestracja: 26 maja 2012, o 22:26
Płeć: M

Re: Turnieje półfinałowe o awans do I ligi

Post autor: arur »

Centrum - Rzasnia 2:3
Kalisz - Wolomin 0:3

Hutnik - Rybnik 3:0
Katowice - Sanok 2:1 (w tej chwili taki wynik co juz daje awans hutnikowi)

No to 2 i 3 grupa juz wiadomo.

II 1. Rzasnia
2. Centrum

III 1. Katowice
2. Hutnik
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Turnieje półfinałowe o awans do I ligi

Post autor: Elgarten »

Emocje w Kaliszu musiały być ogromne. Wołominianie sprawili piękny prezent swoim grupowym przeciwnikom z Augustowa. Podobno atmosfera na meczu świetna.Może jak ktoś był, to rozwinie moją wypowiedź ;) . Kaliszanie są sami sobie winni, bo już wczoraj powinni mieć zapewniony awans. Gratulacje dla Centrum i powodzenia w finałach.
W Katowicach trochę szkoda mi ekipy z Sanoka. Fajnie dzisiaj walczyli z gospodarzami, ale jednak wystarczyło to tylko na wyrwanie jednej partii. Trzeba przyznać, że sędziowie byli bardzo słabi i przynajmniej dwa razy skrzywdzili drużynę TSV.
To w takim razie jeszcze nam została jedna niewiadoma. Bardzo ważny mecz dla układu tabeli pomiędzy Bielawianką i Orłem właśnie się rozpoczął. Relacje punkt po punkcie na facebooku klubu z Bielawy.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Turnieje półfinałowe o awans do I ligi

Post autor: dakuul »

Bielawianka gładko pokonała Orła i praktycznie ma awans w kieszeni. Tylko cud uratuje Gwardię... Sama jestem zdziwiona, że jednak liczyłam na ich awans do turnieju finałowego. W zeszłym sezonie to wystarczyło, aby - za sprawą rezygnacji zespołów - móc zagrać na parkietach I ligi.
Ech.
arur
Posty: 55
Rejestracja: 26 maja 2012, o 22:26
Płeć: M

Re: Turnieje półfinałowe o awans do I ligi

Post autor: arur »

Losowane sa grupy finalowe czy jest taka sama zasada jak rok temu?
Jesli tak jak rok temu to grupy beda nastepujace:

1. GTPS Gorzow Wlkp.
2. Centrum Augustow
3. Czarni Katowice

1. Bielawianka Bielawa
2. Czarni Rzasnia
3. Hutnik Krakow

Bedzie bardzo ciekawie :D
Radomiak
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 06:54
Płeć: M

Re: Turnieje półfinałowe o awans do I ligi

Post autor: Radomiak »

Szkoda że tak słabo wypadł Huragan Wołomin liczyłem po cichu na awans do finału... Chyba najlepsza ekipa od dłuższego czasu no i lider grupy, ale mając w swoich szeregach pseudo trenera nawet z najlepszym zespołem nie da sie nic osiągnąć. Dziwię sie że ktokolwiek jest zainteresowany zatrudnieniem przestarzałego "fachowca". Mam nadzieję że w następnym sezonie zobaczymy jakaś nową twarz na ławce trenerskiej i dotrzemy do finału!
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Turnieje półfinałowe o awans do I ligi

Post autor: yfysk »

Radomiak pisze:Szkoda że tak słabo wypadł Huragan Wołomin liczyłem po cichu na awans do finału... Chyba najlepsza ekipa od dłuższego czasu no i lider grupy, ale mając w swoich szeregach pseudo trenera nawet z najlepszym zespołem nie da sie nic osiągnąć. Dziwię sie że ktokolwiek jest zainteresowany zatrudnieniem przestarzałego "fachowca". Mam nadzieję że w następnym sezonie zobaczymy jakaś nową twarz na ławce trenerskiej i dotrzemy do finału!
Specjalnie zarejestrowałeś się na forum tylko po to, żeby zrobić z siebie idiote? Udało Ci się . Gratulacje.
Marcin Podwysocki na prezydenta!
Ejt
Posty: 216
Rejestracja: 8 lis 2009, o 19:59
Płeć: M

Re: Turnieje półfinałowe o awans do I ligi

Post autor: Ejt »

Radomiak pisze:Szkoda że tak słabo wypadł Huragan Wołomin liczyłem po cichu na awans do finału... Chyba najlepsza ekipa od dłuższego czasu no i lider grupy, ale mając w swoich szeregach pseudo trenera nawet z najlepszym zespołem nie da sie nic osiągnąć. Dziwię sie że ktokolwiek jest zainteresowany zatrudnieniem przestarzałego "fachowca". Mam nadzieję że w następnym sezonie zobaczymy jakaś nową twarz na ławce trenerskiej i dotrzemy do finału!

yyyyy... odważne słowa :)
Wygląda na wpis niedowartościowanego zawodnika, który nie dostał uznania trenera i przestał sezon w kwadracie ;)
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Turnieje półfinałowe o awans do I ligi

Post autor: Elgarten »

Aż mi się głupio odnosić do słów Radomiaka. Napiszę tylko, że moim zdaniem Huragan nie miał tak dobrego trenera od czasów pracy w klubie Krzysztofa Felczaka. Mam nadzieję, że Paweł Blomberg pozostanie w Wołominie na następny sezon.

P.S. Zbytnio się nie chwaląc, w tym roku nieźle mi się typuje siatkarskie rozgrywki :D . Tym razem udało się trafić 5/6 składu finałowego z dokładnymi miejscami. Gratulacje dla czarnego konia - Bielawianki Bielawa.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
2liga
Posty: 139
Rejestracja: 20 sie 2010, o 07:25
Płeć: M

Re: Turnieje półfinałowe o awans do I ligi

Post autor: 2liga »

Chętnie bym znów widział trenera B. w Hajnówce, jeśli Wołominowi nie odpowiada.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga mężczyzn”