II liga Sezon 2015/2016 gr. V

Jorgu
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2016, o 22:30
Płeć: M

II liga Sezon 2015/2016 gr. V

Post autor: Jorgu »

Jestem zaniepokojony tym co się dzieje w tej grupie.
Jestem przekonany że jeden z lepszych zespołów tej grupy TKS Tychy celowo przegrywa mecze z mało znanych mi przyczyn ale jak nie wiadomo o co chodzi to z pewnością chodzi o kasę.
W pierwszej rundzie wszystko wskazywało na to że chłopaki powalczą o wejście do I ligi i takie były zapewnienia działaczy i trenera. Lecz jak się temu przyglądam to widzę w awansie sprzeczność interesów trenera i kilku zasłużonych zawodników którzy jeśli drużyna awansuje będą musieli wybierać między pracą a grą w zespole. Obecnie ładnie to sobie poukładali i mają fajną kasę super się przy tym bawiąc.
Decyzje trenera w ostatnich meczach ukierunkowane są na to aby meczu za wszelką cenę nie wygrać!!!!!!!!!!!
Szkoda młodych i ambitnych zawodników którym podcina się skrzydła oraz kibiców którzy mimo wszystko przychodzą na mecze.
Nie wiem czy ktoś się temu przygląda i wyciąga podobne wnioski......ale myślę że ktoś kto daje kasę na ten zespół powinien się temu mocno przyglądnąć.
Gacekbwp
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2016, o 22:11
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2015/2016 gr. V

Post autor: Gacekbwp »

Sugerujesz ze poprostu bardzo ie chcą awansować z przyczyn prywatności osobistych czy w grę mają wchodzić tez lewe pieniądze ???
Jorgu
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2016, o 22:30
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2015/2016 gr. V

Post autor: Jorgu »

Witam serdecznie:)
Jestem mile zaskoczony że jednak ktoś czyta wpisy z grupy V.
Pytasz kolego czy sugeruje "osobiste prywatności" lub "lewe pieniądze"...
O lewych pieniądzach dla zawodników na takim szczeblu jak II liga to chyba nie ma mowy. Ja bardziej sugeruje osobiste korzyści związane z wykonywaniem drugiej pracy - całkiem fajnie płatnej......
Proszę!!!! przypatrz się co się w tym sezonie dzieje..... to nie ta sama drużyna..... przegrywają wszystko nawet z ostatnim zespołem w grupie!!!!!!!!!!!!! a przecież po pierwszej rundzie mieliśmy 2 miejsce!!!!!!! Co? przez święta oduczyli się grac? czy może cel został osiągnięty - budżet na nowy rok zatwierdzony więc????????????
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: II liga Sezon 2015/2016 gr. V

Post autor: edukukuredu »

Obserwuję zespół z Tychów od pewnego czasu i faktycznie zdecydowanie obniżył loty. Może faktycznie Jorgu masz rację z tym awansem, a raczej chęcią nieawansowania. Tychy już grały w I lidze za poprzedniego trenera, a kilku zawodników "powąchało" pierwszoligowy chleb, więc wiedzą czego się spodziewać. Poza tym ,faktycznie, trzeba by było skończyć pracę w innych instytucjach i poświęcić się siatkówce. Przykładem może być jeden z przyjmujących pracujący na codzień w Straży Pożarnej. Na jego miejscu "zdecydowałbym się" na wariant drugoligowy - cały czas w czubie tabeli, lecz bez awansu. Kasa niezła i nikt sie nie czepia.

No, ale skończmy z teoriami spiskowymi i przyjmijmy wersję, że chłopaki z Tychów są po prostu bez formy, może są w zespole jakieś kontuzje, może nie wszyscy trenują.......
Jeszcze trzy kolejki do końca rundy rewanżowej i zobaczymy czy wejdą do playoff. Na pewno po piętach depcze Rybnik, JSW oraz finiszujący Racibórz. Zobaczymy
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
Donatka19
Posty: 4
Rejestracja: 4 lut 2016, o 15:56
Płeć: K

Re: II liga Sezon 2015/2016 gr. V

Post autor: Donatka19 »

Macie rację chłopaki. Byłam na kilku meczach Tks Tychy i niestety mam wrażenie, że nie graja dla zwycięstwa grupy, tylko utrzymania sie na w miare bezpiecznym miejscu, a to że graja tylko "sztywną" szóstką też jest zaskakujace, bo młodzież ściągnięta do klubu stoi w kwadracie jak "świeczka" i może dlatego nie jest wpuszczana na zmiany - bo głodni gry - mogliby niechcący wygrac seta, a może nawet i mecz. Sądze, że ich treningi wygladaja jak gra-mało potu, trochę zabawy. Szkoda, że brak ambicji u trenera, bierze góre nad solidnością zespołu, który kiedyś był liczącym się zespołem. Aż chciałoby się powiedzieć-brawo Wy, a tu niestety, mecze małowidowiskowe, aż odechciało się chodzić na kolejne. Playoffy-wątpię, no chyba że wpuści tych z kwadratu.
Jorgu
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2016, o 22:30
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2015/2016 gr. V

Post autor: Jorgu »

Witam!!
Trochę mnie nie było - przepraszam.....
Cóż za miła niespodzianka mnie spotkała gdy weszłem na forum - CIESZĘ SIĘ!!!!! że nie tylko mnie interesuje los Naszej Drużyny...
No i moje czarne prognozy na razie się realizują........ mimo wszystko mam nadzieje że znajdą się w czwórce, choć widzę to czarno!!!! No chyba że "TRENER" nagle zacznie być Trenerem i w końcu włoży okulary na meczu a przez nie może zobaczy co się dzieje na boisku w trakcie meczu.
Ciekawe jak poszedł dzisiaj sparing w Jaworznie i kto w nim grał???? Może w końcu Trener odpali "świeczki" z kwadratu....
Jutro sparing u NAS.........
krzychu xD
Posty: 3
Rejestracja: 5 lut 2016, o 11:35
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2015/2016 gr. V

Post autor: krzychu xD »

Droga Donatko (i tak wiemy, że to Donatan pisał), w TKS nie ma sztywnej szóstki, skład na mecz jest wybierany na podstawie tego jak chłopaki pracowały przez cały tydzień. To że są w 6, to jest dla nich nagroda za cały tydzień pracy. Więc jeśli uważa się, że jest to sztywna 6, łatwo się domyślić kto na treningach nie daje z siebie 20% tak jak reszta!
Co do play-offów. To z tego co słyszałem, zawodnicy mają w tym roku za zadanie pobić rekord porażek z rzędu, który to został ustanowiony w I lidze! Jeśli zawodnicy dostaną się do play offów, to nawet mimo przegrania wszystkich meczów w tym roku i tak są w stanie to zrobić. Dodają playoffy, będzie upragniony rekord!
Jeśli chodzi o świeczki z kwadratu, jak dobrze wiadomo, jak knot wisi a nie stoi to nic z tego nie będzie i ju noł łot aj min!
Mecze może nie są widowiskowe, ale liczy się wynik, prawda! A rekord sam się nie pobije!
Jorgu, stary druhu!
Do pustego to i Salomon nie naleje! A prognozy nie są czarne, tylko optymistyczne, zawodnicy z pewnością są w stanie zrealizować to co sobie założyli! BEZ OBAW! DADZĄ RADĘ!
Odnośnie sparingu, to był to sparing przez duże SYYYY. Doszły mnie słuchy, że trener nie bał się kontrowersyjnych decyzji, wnikliwa analiza, szybka zmiana taktyki, multum czasów na żądanie, aby wprowadzić zmiany taktyczne w życie. Innymi słowy, działo się i to nie mało! Nie bez kozery nasi zawodnicy po dwóch pierwszych setach w których dostali lanie, potrafili się odbudować i w kolejnych setach z drugim składem zawodników Jaworzna odnieśli dwa spektakularne zwycięstwa i sparing udało im się zremisować! Także idzie ku gorszemu, niestety :/
Donatka19
Posty: 4
Rejestracja: 4 lut 2016, o 15:56
Płeć: K

Re: II liga Sezon 2015/2016 gr. V

Post autor: Donatka19 »

Dzięki Krzychu za informacje, kamień z serca mi spadł, bo jeśli czołowi zawodnicy trenują na treningach na 20% to wygraną w najbliższym meczu z Opolem mamy w zasięgu ręki. Dadzą radę chłopaki, tym bardziej że wygrali spektakularnie z II garniturem z Jaworzna. Daj znać prosze jak dzisiaj im pójdzie u nas.

I małe sprostowanie - jestem dziewczyną i chciałabym żeby nasz zespół Tks Tychy, grał na 100%, a nie na 20%.
A swoja drogą-sprostuj mnie jesli się mylę-to trener ustawia trening i rozlicza chłopaków z ich aktywności na treningu. Nie wyobrażam sobie, żeby część trenowała na 20%, a część stała pod ściana i przyglądała się biernie. Od samego patrzenia mistrzów nie ma. Pozdrawiam tych, którym jeszcze zależy na naszych chłopakach. Do zobaczenia na meczu 13.02.2016
krzychu xD
Posty: 3
Rejestracja: 5 lut 2016, o 11:35
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2015/2016 gr. V

Post autor: krzychu xD »

Nie ma za co Donatanie (i tak wszyscy wiemy, że to Ty zgrywusie!) 20% jest wystarczające, jakby było większe zaangażowanie to być może nie uda się pobić tego rekordu, a przecież założenia przedsezonowe są ważniejsze niż to, czego oczekują kibice, których to na meczach jest tyle co kot napłakał, więc dla kogo oni mają grać?!
Bardzo dobrze rozumiesz tajniki tej dyscypliny sportu! Wszystko co chłopaki wypracują w tygodniu na treningach przenoszą w całości na mecz. A Twoim zdaniem mój drogi, jak wyglądają treningi, jeśli zawodnicy grają tak, jak grają? A stać pod ścianą nikt nie stoi, dużo przecież jest krzesełek na naszej wspaniałej hali!
Do zobaczenia na meczu i niech żyje TKS!
Jorgu
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2016, o 22:30
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2015/2016 gr. V

Post autor: Jorgu »

Witam Was gorąco!!!!!
krzychu - nie wiem co mam o Twoim powiedzeniu myśleć "Do pustego to i Salomon nie naleje!" - czy Nasza Drużyna jest jak studnia bez dna i ile by w nią wlać kasy i pracy to i tak będzie pusta????? i nic nie osiągnie???????
Czy chciałeś napisać, że "Z pustego to i Salomon nie naleje" - bo jeśli tak... to nie zbyt fajną masz opinię o kolegach z Drużyny...hahaaaaa. nie wypominając o Trenerze...........hahahaaaa - if you know what i mean!!!!
20% zaangażowania na treningach i na meczach - nie dziw się więc że ludzie nie przychodzą na mecze!!!!!!!!!!!!!!!
A jeśli 20% mają ci co grają to ile mają "ŚWIECZKI" - i gdzie jest trener na treningach?????????
Aż boję się pomyśleć jak wyglądają te Wasze "TRENINGI"!!!!!!
"Idzie ku gorszemu" - z takim podejściem - nic dziwnego!!!!!!

No i po Sparingach przez duże Syyyy..... jak to pisze krzychu.
Znowu remis......... a może aż remis patrząc po ostatnich wynikach w lidze. Krzychu pisał że Trener przechodził siebie - aż nie mogę w to uwierzyć!!!!!!!! a może jednak rzeczywiście tak było, bo skoro "ŚWIĘTYCH" nie było na bosku tylko "ŚWIECZKI" to można się powyżywac i trochę "podbudować morale ŚWIECZEK" żeby przypadkiem nie pomyśleli że coś potrafią..................

Cóż zobaczymy czy pobiją rekord przegranych.... do następnego meczu już tylko tydzień.
Donatka19
Posty: 4
Rejestracja: 4 lut 2016, o 15:56
Płeć: K

Re: II liga Sezon 2015/2016 gr. V

Post autor: Donatka19 »

...krzychu ma rację, zwróćcie uwage kto w trakcie meczów i podczas "pseudoprzerw motywujacych zawodników ' ustala taktykę, co robi trener, co mówi i czy w ogóle mówi. "ŚWIĘCI" jak ich nazwałeś Jorgu, rządzą i dzielą. Trener jest siódmym zawodnikiem -"świeczką". Ja nazwałabym ich 'ŻYRANDOL SZEŚCIORAMIENNY" -taki trzon drużyny - zawsze są i będą, a "ŚWIECZKI" na treningi zawsze się znajdą. Szkoda młodych, raczej nie zobaczymy ich w akcji, kilka meczów do rozegrania pozostało, kilka rekordów do pobicia zostało, a młodzież mogłaby im zespuć szyki.
Może Zarząd zrobi odprawę i wyprostuje kręgosłupy!!!
A do Drużyny, taka krótka odezwa - chłopaki grajcie, już nie bijcie się o I ligę (skoro dzban pusty) nie róbcie "siepy"
Pozdrawiam wszystkich
krzychu xD
Posty: 3
Rejestracja: 5 lut 2016, o 11:35
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2015/2016 gr. V

Post autor: krzychu xD »

Jorgu, Jorgusiu, Mistrzu Dart'a!
Ja doskonale wiem co miałem na myśli, a zostało to tak napisane, aby każdy zinterpretował to jak chce i jak mu jest wygodnie!
Co do zaangażowania na treningu, to niestety nie mogę za często ich obserwować (wiadomo inne obowiązki, swoje treningi), ale w porozumieniu z Dyrektorem MOSiR'u mam wgląd w nagrania wideo treningów i stąd wiem jak to wygląda. Już samo to, że tym Świeczkom, jak to mówisz, wiszą knoty, powinno Ci uzmysłowić jakie jest ich zaangażowanie w trening. Jeśli to nie wystarcza, to odpowiedz sobie na pytanie, jeśli pierwsza szóstka, dając z siebie 20%, wygrywa z nimi rywalizację, no to jakie jest zaangażowanie reszty?
Jeśli chodzi o Świętych, no to na przed sezonowych rozmowach dokładnie wiedzieliśmy jakie są ich dodatkowe zajęcia i zaakceptowaliśmy to. A czemuż by nie? Powiedz mi mój drogi Dart'owcu, gdzie znajdziemy TAKICH zawodników, którzy to będą chcieli pchać ten wózek u steru, no bo sternik jest jaki jest... Powiedz, a w przyszłym sezonie zrobimy co w naszej mocy!
I co masz na myśli mówiąc o podbudowaniu świeczek? Bo trener w rozmowach ze mną zapewniał, iż zostaną tam gdzie ich miejsce.

Donatanku!
Czy mógłbyś przybliżyć mi to, o co chodzi Ci, gdy mówisz o pseudoprzerwach? Pytam, bo ja ze swojego miejsca nie słyszę co tam trener mówi zawodnikom, a gdy po meczu pytam o związane z tym sprawy, selekcjoner mówi iż nie pamięta, tłumacząc się tym, że stres i emocje związane z meczem to spowodowały! Teraz czytając Twoje słowa, mój drogi, zaczynam wietrzyć spisek i chciałbym się dokładniej przyjrzeć tej sprawie! I o co chodzi z tymi Świętymi na przerwach? Czy oni zamiast renera zabierają głos, czy on im na to pozwala, czy też prosi ich o to? A może to młodsi zawodnicy proszą ich o to, gdyż łajba zaczyna tonąć? Czy mogę prosić o szerszą wypowiedź na ten temat?
Kolejna sprawa która zaczęła mnie nurtować. Odnosi się ona do tego Żyrandola o którym piszesz. Któż to wchodzi w jego skład, bo z tego co trener mi mówił i mnie zapewniał, dokonywał podobno zmian w wyjściowej szóstce na poprzednich meczach! Czy to też nie była prawda? I siódmy zawodnik? Tak. Ale czyj, sądząc z Twojej wypowiedzi, niekoniecznie nasz, prawda?
Odnoście odprawy to nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam (nie mogę gdyż rozmowy o tym były przeprowadzone w Mroźnej atmosferze i dlatego taka enigmatyczna moja odpowiedź).
Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na wyjaśnienia!
Jorgu
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2016, o 22:30
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2015/2016 gr. V

Post autor: Jorgu »

Krzychu, Krzysiu - nie wiedziałem że z ciebie taki poeta:):)
Jeżeli tekst da się zinterpretować w sposób dowolny to nic z niego nie wynika -TAKIE BZDURNE BICIE PIANY!!!!! a skoro jesteś zorientowany w temacie - a jesteś i to dobrze - bo temat także Ciebie dotyczy, to trochę powinieneś się bardziej wysilić.
Skoro masz taki super kontakt z kierownikiem MOSiR-u i masz wgląd do nagrań z monitoringu to radziłbym się tym nie chwalić:(:(
NO CHYBA ŻE TO KOLEJNE BZDURNE BICIE PIANY!!!!! ale za takie pomówienia też może ktoś ci nakopać do przysłowiowego tyłka....
A jeśli masz okazje oglądać te mecze z odtworzenia to może spojrzysz na nie inaczej niż z pozycji zawodnika który stoi na boisku bo z trybun to wygląda zupełnie inaczej niż sugerujesz.
Sternik jest jaki jest i "ŚWIĘCI" są jacy są - no to rozłóżmy ręce i nic nie róbmy TAK JEST DOBRZE - aby kasa była.............
Jak drużyna gra i nagle z niewyjaśnionych przyczyn zaczyna przegrywać wszystko!!!!!!!! to należałoby najpierw potrzepać Trenera a potem zawodników szczególnie tych z pierwszej szóstki którzy dają z siebie 20%!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i to jest odpowiedź na twoje pytanie co należałoby zrobić w następnym sezonie!!!!
Odnośnie "podbudowania ŚWIECZEK" jakbyś przeczytał ze zrozumieniem - to pisało tam "bo skoro "ŚWIĘTYCH" nie było na bosku tylko "ŚWIECZKI" to można się powyżywac i trochę "podbudować morale ŚWIECZEK" żeby przypadkiem nie pomyśleli że coś potrafią.................. " z naciskiem na "powyżywać i żeby przypadkiem nie pomyśleli że coś potrafią".
Jorgu
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2016, o 22:30
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2015/2016 gr. V

Post autor: Jorgu »

Witam serdecznie!!!!
No i doczekaliśmy się jednak........................interwencji z GÓRY!!!!!!!!!.......... w końcu........................................, tylko dla czego tak późno???????????????
No i jak pogrozić paluszkiem to od razu jest efekt -- i rekordu przegranych nie będzie:):)
Oj chyba jednak wyjściowa szóstka musiała dać z siebie więcej niż 20%. Nooo chociaż??...... Opole było bardzo słabe!!!!! i bez prowadzącego trenera (w zastępstwie była pani) więc całkiem możliwe, że nawet te 20% wystarczyło aby wygrać bo jakiejś wyraźnej poprawy nie było widać. Nooo ale liczy się wynik!!!!! Jest zwycięstwo i to jest najważniejsze!!!!!!!!
Jorgu
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2016, o 22:30
Płeć: M

Re: II liga Sezon 2015/2016 gr. V

Post autor: Jorgu »

Witam Wszystkich....

No i mój poprzedni wpis był chyba na wyrost, aczkolwiek sugestia dalszego doła w drużynie była............
Nie pomyliłem się w przypuszczeniach o tym, że wcale nic się nie poprawiło, tylko Opole kiepsko grało!!!!!!!
Miałem jednak nadzieję że rozmowa z zarządem poskutkuje i coś się poprawi. Niestety zawiodłem się!!!!!!!!!!!!!

Kolejny mecz i znowu klapa!!!!!!!!
Na szczęście dla naszej drużyny Jastrzębie przegrało wcześniej mecz i awans do czwórki mamy pewny..............
Tylko nasuwa się pytanie - co dalej z tak słabo grająca drużyną?????????? i tak kiepskim trenerem!!!!!! bo odpowiedzialność głównie ponosi trener!!!!!!!!!!!!!!!!! nie tylko zawodnicy.............
Czy ktoś wyciągnie z tego co się dzieje dobre wnioski?????????!!!!!!!!!!!

Po jutrze ostatni mecz w sezonie mam nadzieje że zakończą go nasi zawodnicy z honorem i powalczą............
Donatka19
Posty: 4
Rejestracja: 4 lut 2016, o 15:56
Płeć: K

Re: II liga Sezon 2015/2016 gr. V

Post autor: Donatka19 »

"Po cichu po wielkim cichu idu sobie po miastu..." tyle pozostało nam po marzeniach o wejściu do I ligi. Chłopaki walczyli, nie powiem, ale ogólnie szkoda sezonu. Myślę, a nawet chcę, żeby w kolejnym sozonie nie było już tego "pseudotrenera" bez ambicji. Może siatkówka w naszym mieście odżyje, może przyjdą nowi, bo podejrzewam, że spora grupa odejdzie z tego klubu......zobaczymy. To tyle....a ja prznoszę się na hokej.
Pozdrawiam wszystkich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga mężczyzn”