II liga 2016/17

edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: II liga 2016/17

Post autor: edukukuredu »

dakuul pisze:.....Czwarty set to zdecydowana dominacja gości, a podopieczni trenera Lebiody nagle stracili i zapał go gry i wszystkie umiejętności (???).
No właśnie trener Gwardii... Myślałam, że prowadzenie drużyny a'la Karpol to przeżytek. Dziś zachowywał się tak, jak chyba z 15 lat temu, gdy opiekował się zespołem naszych kadetów (z Gromadowskim i Jaroszem w składzie). Tylko miejsce się zgadza...
Widzę, że koleżanka nie jest fanką trenera Lebiody. Niektórzy twierdzą, że jest to fachowiec. Ja uważam, że jest zdecydowanie lepszy w swoim fachu od poprzedniego trenera Pajora.

Wróćmy do rozgrywek II ligi.
Ostatnia kolejka pierwszej rundy i ciekawe pojedynki w grupie IV:
- akademickie derby w Poznaniu. Stawiam na drużynę trenera Lisieckiego
- do Żarowa przyjeżdża Bolesławiec i ,być może, gospodarze zaliczą pierwsze zwycięstwo w II lidze
- do Żagania przyjeżdża Gwardia Wrocław i widzę tu zwycięstwo gospodarzy "zranionych" po przegranej w Zielonej Górze
- W Głogowie Chrobry podejmuję Olavię i może być to wyrównany pojedynek, patrząc na składy (nazwiska). Stawiam na mojego faworyta tej grupy czyli gospodarzy.
- najważniejszy mecz grupy rozegrany zostanie w Nowej Soli , gdzie Astra podejmie Bielawiankę. Obie drużyny chcąc liczyć się w walce o podium tej grupy muszą starać się o wygraną. Mój typ - Astra.

W grupie V , oprócz jednego spotkania, wyniki poszczególnych potyczek nie powinny stanowić niespodzianek:
- SMS Spała - Winner Czechowice. Zdecydowanie "spałowicze"
- Tychy - Radlin. "Starsi panowie" podrażnieni ostatnio przegranym meczem będą chcieli trzy punkty zapisać na swoje konto. Stawiam na 3:0 dla Tychów.
- W Raciborzu RAFAKO podejmuje sąsiada - Volley Rybnik. Mecz ten może być "setnym" (100) :) wygranym rybniczan na parkietach II ligi. Zawodnicy trenera Luksa powinni ten mecz wygrać, lecz znając waleczność raciborzan nie zakończy się on w trzech setach.
- do Strzelec Opolskich przyjeżdża drużyna Juvenii Głuchołazy i może być to dobry mecz. Zawodnicy Juve jak tylko "poczują krew" potrafią nie odpuścić. Tutaj widzę możliwość niespodzianki. Dodatkowym "smaczkiem" będzie występ w drużynie z Głuchołaz zawodników, którzy w poprzednim sezonie występowali w Strzelcach. Stawiam na wygraną UKS-u.
- do Opola przyjeżdża młodzież z Jastrzębia-Żor, już sam nie wiem jak pisać, z trenerem Kubiakiem. "Talenty" raczej nie powinny być wzmocnione graczami plusligowymi z uwagi na mecz pierwszej drużyny z LOTOSem. Trzy punkty powinny zostać dopisane do dorobku drużyny opolskiej
- w Andrychowie dojdzie do "małego finału" I rundy grupy V II ligi (ale się napisałem). Wygrany w tym meczu zostanie liderem tej grupy (przynajmniej na tydzień). Pomimo sentymentu do sympatycznej drużyny z Jaworzna stawiam na wygraną drużyny andrychowskiej. Podstawowym atutem jest własna hala. Malutka, niziutka i niejeden faworyt stracił tam punkty.

Nie wiem ,czy oprócz kibiców z Wrocławia (patrz : dakuul), ktoś czyta to forum i czy kogoś jeszcze interesują drugoligowe rozgrywki w naszym kraju.
Hej !!! Kibice !!! Znawcy siatkówki !!! Czekamy na Wasze opinie :)
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
arur
Posty: 55
Rejestracja: 26 maja 2012, o 22:26
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: arur »

Zabawie sie w zatypowanie wszystkich najciekawszych meczow w tej kolejce ;)

Grupa 1:
Olimpia Sulęcin 3:2 Orzeł Międzyrzecz (niedziela)

Grupa 2:
AZS UWM Olsztyn 3:1 Huragan Wołomin (niedziela)
Czołg AZS Uniwersytet Warszawski 2:3 MOS Wola Warszawa
Legia Warszawa 3:1 BAS Białystok
Metro Warszawa 2:3 Huragan Międzyrzec Podlaski

Grupa 3:
Czarni Rzasnia 1:3 Lechia Tomaszow Maz.

Grupa 4:
Sobieski Żagań 3:1 Gwardia Wrocław
Astra Nowa Sól 3:1 Bielawianka Bielawa
Chrobry Głogów 3:1 Olavia Oława

Grupa 5:
SMS PZPS III Spała 3:0 Winner Czechowice-Dziedzice
TKS Tychy 3:1 Górnik Radlin
AZS Rafako Racibórz 1:3 Volley Rybnik
MKS Andrychów 3:1 MCKiS Jaworzno

Grupa 6:
AKS V LO Rzeszów 0:3 Karpaty Krosno
Błękitni Ropczyce 3:1 Neobus Niebylec
Awatar użytkownika
gadugadu
Posty: 253
Rejestracja: 22 lis 2009, o 12:10
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: gadugadu »

Jeśli chodzi o grupę drugą to niezła czujka arur :] :] :]
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: II liga 2016/17

Post autor: dakuul »

W Żaganiu kibice obejrzeli nadspodziewanie zacięty mecz, a trzeba pamiętać iż zmierzyli się: wicelider z okupującą przedostanie miejsce w grupie IV wrocławską Gwardią. Jeden punkt wrocławian stanowi spore zaskoczenie, choć z relacji internetowych wynika, że podopieczni trenera Lebiody mogli nawet przywieść komplet punktów.

Niestety, lepsza gra wrocławian na dystansie jakiś dwóch tygodni sugeruje, że nie do końca zostali oni dobrze przygotowani do sezonu. A to pierwsze spotkania, tak gładko przegrywane, sprawiły że drużyna ma tak niewielką ilość punktów.

Faktycznie, nie jestem fanką obu ostatnich trenerów Gwardii, czyli Pajora i Lebiody. Personalnie nic do nich nie mam, ale... Martwi mnie fakt, iż od kilku lat szkoleniowców szuka się jak najbliżej hali na Krupniczej. A może nawet się nie szuka? Na kogo wypadnie, na tego... Wrocław to duże miasto z wyższą uczelnią systematycznie szkolącą trenerów różnych specjalności. I nikt nie jest zainteresowany prowadzeniem drużyny siatkarzy? Dlaczego? W tym roku nawet został (podobno) ogłoszony konkurs na trenera. Wygrał go właśnie Lebioda, osadzony w strukturach Gwardii odkąd pamiętam. Promocja, marketing, marka to słowa, które długo jeszcze nie przebiją się przez grube, historyczne mury wrocławskiej hali.

A co do małego zainteresowania forum siatka. org rozgrywkami II ligi. Cóż, pisuje tu i wypowiada się mnóstwo tzw. kibiców telewizyjnych (bez urazy), którzy na nawet na mecze reprezentacji nie jeżdżą bo to: głośno, jarmarcznie i drogo. Komentują zatem wyłącznie wydarzenia siatkarskie obecne w mediach. Nie chce mi się wierzyć, iż wszyscy nasi "forumowi eksperci" nie mogą znaleźć w swojej okolicy drużyny choćby właśnie drugoligowej. Ale to ich wybór.

Myślę, że jeśli choć niewielka grupka zainteresowanych zacznie dzielić się swoimi przemyśleniami na temat tych, nieco zapomnianych, rozgrywek to jednak ktoś, kiedyś zmierzy się z wizytą w siatkarskiej hali:).

Z pewnością przydałoby się też więcej publikacji na temat rozgrywek - to ukłon w stronę redaktorów Strefy.
Naprawdę w to wierzę, bo przed lat współpracowałam z portalem zwanym dziś przeze mnie Sportowym Pudelkiem :P, pisując wówczas m.in o I lidze mężczyzn i sporadycznie - właśnie o II. Materiały miały nadspodziewanie dużą oglądalność. A i zacięte polemiki się trafiały.
arur
Posty: 55
Rejestracja: 26 maja 2012, o 22:26
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: arur »

gadugadu pisze:Jeśli chodzi o grupę drugą to niezła czujka arur :] :] :]
Juz pisalem, ze tej grupy sie nie da przewidziec :D

We wszystkich grupach połowa ligi minela, wiec napisze kilka slow o kazdej z grup.
Grupa 1:
1. Olimpia Sulęcin 20pkt
2. GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz 20pkt
3. LUKS Wilki Wilczyn 19pkt
4. KS Espadon II Szczecin 19pkt
5. GKS Stoczniowiec Gdańsk 17pkt
6. Stal Grudziądz 15pkt
7. Trefl Lębork 11pkt
8. UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg 5pkt
9. Womix NTS Trójka Nakło 5pkt
10. LO MS Świnoujście 4pkt

Przed sezonem pisalem, ze 1 bedzie Sulecin, a drugi Miedzyrzecz i o dziwo udalo mi sie trafic przynajmniej taki uklad tabeli w polowie sezonu, zobaczymy jak bedzie na koncu ;) Jednak nie wierze, ze ktoras z druzyn wywalczy awans do 1 ligi. Grupa moim zdaniem najslabsza ze wszystkich, ale na pewno dosc ciekawa dla kibicow tych druzyn. Dodam tylko ze mecze z top5 druzyn miedzy soba, prawie zawsze wygrywa druzyna grajaca u siebie, wiec atut wlasnej hali jest bardzo wazny.

Grupa 2:
1. Energa Ostrołęka 28pkt
2. UMKS MOS Wola Warszawa 27pkt
3. BAS Białystok 25pkt
4. KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski 21pkt
5. AZS UWM Olsztyn 21pkt
6. Legia Warszawa 18pkt
7. KS Metro Warszawa 18pkt
8. KS Lesan Halinów 14pkt
9. UKS Centrum Augustów 13pkt
10. Czołg AZS Uniwersytet Warszawski 6pkt
11. MUKS Huragan Wołomin 6pkt
12. UKS IFLO Zakład Karny Biała Podlaska 1pkt

Tutaj juz nie udalo mi sie tak dobrze przewidziec, bo obstawialem w czworce Miedzyrzec, Bialystok, Augustow i Olsztyn. Najsmieszniejsze, ze nie wydawalo mi sie, zeby MOS Wola ani Ostroleka moglaby cos ugrac w tym roku w tej grupie, a tu takie zaskoczenie ;) Jednak da sie zbudowac druzyne w sierpniu i byc na 1 miejscu w tabeli :D O ile Miedzyrzec trzyma sie w czubie to Augustow okupuje dno, jednak uwazam ze do play offow awansuja, a tam nie zdziwie sie jak zaczna wygrywac te najwazniejsze mecze. Maja w tym sezonie troche pecha, Szlejter i Iwanowicz kontuzjowani, wiec zobaczymy. Jednak podobnie jak w grupie 1, nie widze zeby ktoras z druzyn awansowala do 1 ligi. Plus dla tej grupy jest to, ze lacza sie z grupa 1, gdzie awans z polfinalow do finalu nie powinien byc bardzo ciezki (tak jak to pokazal rok poprzedni) w przeciwienstwie do grup 3-6.

Grupa 3:
1. KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 28pkt
2. LKS Czarni Wirex Rząśnia 28pkt
3. UKS Mickiewicz Kluczbork 19pkt
4. Caro Team Opoczno 16pkt
5. MKS Kalisz 15pkt
6. LKPS Borowno 14pkt
7. MKS Bzura Ozorków 13pkt
8. AZS Uniwersytet Łódzki 13pkt
9. SMS PZPS II Spała 12pkt
10. ULKS MOSiR Sieradz 5pkt
11. SPS Dragon Dobre 2pkt

Myslalem, ze Tomaszow zdominuje grupe, ale Rzasnia im w tym pomaga :D Grupa bez wiekszych niespodzianek, Tomaszow i Rzasnia jedna noga w polfinalach ;) Dwaj solidni kandydaci do awansu szczebel wyzej.

Grupa 4:
1. SPS Chrobry Głogów 22pkt
2. WKS SobieskI-Arena Żagań 21pkt
3. MKST Astra Nowa Sól 19pkt
4. KS Bielawianka Bester Bielawa 19pkt
5. MKS Olavia Oława 15pkt
6. KU AZS UAM Poznań 12pkt
7. KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 11pkt
8. BTS Elektros Bolesławiec 9pkt
9. KS Gwardia Wrocław 5pkt
10. UKS Volley Żarów 2pkt

Top4 bylo dosc latwe do przewidzenia jednak walka o lidera zażarta ;) Nowa Sol troche rozczarowuje, Glogow solidny zespol i zasluzenie "lideruje". Myslalem, ze Nowa Sol moze sie bic o najwyzsze cele w tym sezonie, jednak zobaczymy co pokaza dalej, bo trzeba przyznac ze kontuzje rowniez ich troche skrzywdzily. Najgorsze dla grupy 4 jest to, ze lacza sie w polfinalach z grupa 3, gdzie najprawdopodobniej bedzie juz czekac Tomaszow i Rzasnia. Beda wiec 4 mocne druzyny i 2 z nich beda musialy odpasc.

Grupa 5:
1. MKS Andrychów 30pkt
2. TS Volley Rybnik 28pkt
3. MCKiS Jaworzno 27pkt
4. TKS Tychy 24pkt
5. SMS PZPS III Spała 20pkt
6. UKS Strzelce Opolskie 14pkt
7. Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel 13pkt
8. AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra 13pkt
9. Juve Wakmet Głuchołazy 11pkt
10. SK Górnik Radlin 8pkt
11. KS AZS Rafako Racibórz 5pkt
12. MKS Winner Czechowice-Dziedzice 5pkt

Andrychow na czele, a Tychy maja strate 6 pkt do lidera. Top4 nie jest w zadnym stopniu zagrozona (Spala po rundzie zasadniczej nie gra w play offach, wiec nawet jakby wyprzedzila Tychy to Tychy i tak wskakuja na 4 miejsce). Patrzac na umiejetnosci tych 4 druzyn, to sa bardzo podobne i mysle, ze te dziwne straty punktow Andrychowa lub Tychow ze Spala to po prostu wypadek przy pracy. Umiejetnosci moze i sa moze podobne jednak trzeba pamietac o atucie w postacie hali Andrychowa. Jestem pewien ze Jaworzno, Rybnik ani Tychy nie beda chcieli trafic na Andrychow w play offach. W sobotnim meczu na szczycie Andrychow - Jaworzno 3:1 zawodnik Andrychowa Kantor zaliczyl 12 asow. Nie wiem ile z nich wyladowalo w sufit, ale mysle ze spora czesc. O ile Tychy nie chca skonczyc sezonu na play-offach to mysle ze walka o miejsca 2-3 bedzie bardzo ciekawa. Dla ciekawostki powiem tylko ze Andrychow w zeszlym sezonie mial sety 37:6 u siebie, pakujac w lidze niepokonane Jaworzno 3:0 w godzine. Grupa przeciekawa i nie umiem wskazac kto wejdzie do polfinalow, jednak obie druzyny moga sie liczyc w walce o awans do 1 ligi.

Grupa 6:
1. Krosno Glass Karpaty PWSZ 24pkt
2. LKPS Politechnika Pszczółka Lublin 19pkt
3. KKS Kozienice 14pkt
4. STS Dunajec Nowy Sącz 11pkt
5. ASPS Avia Świdnik 11pkt
6. KS Błękitni Ropczyce 8pkt
7. KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec 8pkt
8. AKS V LO Rzeszów 8pkt
9. PZL Sędziszów Małopolski 5pkt

Krosno odskoczylo, Lublin zasluzenie vice-lider. Zaskakujace miejsce w tabeli Raf-Maru Niebylec, ale zobaczymy jak dalej. Krosno powazny kandydat do awansu szczebel wyzej, bardzo fajnie graja.
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: II liga 2016/17

Post autor: dakuul »

Puk, puk. Śpicie?

Dziś Gwardia Wrocław wygrała mecz w Poznaniu 2:3. A przegrywali 2:0, przy hmmm dość słabej własnej grze.

Komentarz esemesowy Gurth: "GWR niby Reprezentacja Polski w meczach z Francją" :P.
2liga
Posty: 139
Rejestracja: 20 sie 2010, o 07:25
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: 2liga »

Jeśli wygrała to 3:2
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga 2016/17

Post autor: Elgarten »

W gr. II znowu było ciekawie. Przegrały drużyny zajmujące wyższe lokaty od przeciwników - BAS Białstok i MOS Wola. Dodatkowo "oczko" u siebie straciła Ostrołęka. W tabeli nawet dziewiąte Centrum spokojnie może jeszcze przesunąć się o kilka pozycji do przodu. Pomiędzy zespołami w tej grupie naprawdę są bardzo małe różnice. Dlatego walka w I fazie play off (tylko mecz i rewanż) to będzie batalia o każdy punkt. Niestety przy takim systemie i przy tak wyrównanym poziomie, sporo może zależeć od szczęścia i od pojedynczych akcji. Moim zdaniem o wiele lepiej rozwiązano to w poprzednich latach - play off tylko dla najlepszej czwórki.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: II liga 2016/17

Post autor: dakuul »

A jednak 2:3. Pierwsza pozycja to punkty gospodarza, druga - gości.
I tyle.
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: II liga 2016/17

Post autor: edukukuredu »

@dakuul --- masz rację !!!!! :)

Jak nigdy , w tej kolejce byłem świadkiem trzech meczy(-ÓW) w II lidze: Andrychów-Rybnik, Głuchołazy-Jaworzno - kamerki internetowe i AZS Poznań-GWR - relacja punkt po punkcie na facebooku GWR.

... I tak na początek: - Znakomita relacja meczowa Stacha Szymankiewicza z meczu w Poznaniu z GWR. Gość trzymał napięcie, sypał ksywami oraz , w końcu, doprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Nie jestem pewien, lecz chyba ten człowiek jest kapitanem GWARDII Wrocław. Gościu - SZACUN !!! Dla GWR BRAWA !!! bez ściemy

Przyznam się, że na forum wchodziłem kilkanaście razy i .... nic.
A to nie było komentarzy żadnych, a to mnie się nie chciało, a to ... nie było czasu ) (a głupot nie chciałem pisać). I tak zostało :(

Po tej kolejce jestem pod wrażeniem drużyny z Głuchołaz. Wygrana z drużyną z Jaworzna (w pełnym składzie)- to jest wynik.
Dalej jestem fanem drużyn z Głogowa oraz Rybnika :) :) :)
Zauważam ,że powtarza się rok ubiegły w Żaganiu. Nie wiem co się tam dzieje :o :o :]
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: II liga 2016/17

Post autor: dakuul »

Komentarz Stacha - bezcenny:). A już myślałam, że tylko ja go śledziłam.

Do kolegi edukukuredu: Ja bardzo ładnie proszę o informacje na temat transmisji internetowych z meczów II ligi. Chętnie obejrzę, o ile będę przed komputerem, a nie w jakiejś hali. Mnie oglądanie "synchroniczne" nie przeszkadza. Siatkówki nigdy dosyć.
arur
Posty: 55
Rejestracja: 26 maja 2012, o 22:26
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: arur »

dakuul pisze:Komentarz Stacha - bezcenny:). A już myślałam, że tylko ja go śledziłam.

Do kolegi edukukuredu: Ja bardzo ładnie proszę o informacje na temat transmisji internetowych z meczów II ligi. Chętnie obejrzę, o ile będę przed komputerem, a nie w jakiejś hali. Mnie oglądanie "synchroniczne" nie przeszkadza. Siatkówki nigdy dosyć.
Na facebooku na stronie AZS Rafako Racibórz bedzie transmisja z TKS Tychy o 18:00, a tak to chyba juz nie ma wiecej meczow, bo BAS Bialystok i Olimpia Sulecin nie nagrywaja meczow u siebie, a Glucholazy i Andrychow nie nagrywaja meczow wyjazdowych.

Co do jutrzejszej kolejki to ciekawa kolejka w grupie 2, bo dol tabeli gra ze soba i czolowka tez ze soba, wiec spodziewam sie samych wynikow 3:1 lub tie breakow. W grupie 5 Rybnik gra z Jaworznem o 2 miejsce i stawiam na gospodarzy;)
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: II liga 2016/17

Post autor: dakuul »

Dziękuję za informację o relacji internetowej:). Wybrałam jednak mecz na żywo, czyli spotkanie Gwardii Wrocław z Astrą Nowa Sól.

Gospodarze przegrali 1:3, całkowicie zresztą zasłużenie. Nie zmienia to faktu, iż widać wyraźny progres w grze wrocławian. trudno wprawdzie przyzwyczaić się do ciągłych zmian pozycji poszczególnych zawodników. A oglądania dzisiejszego spotkania nie ułatwiał fakt, iż znacząca większość zawodników drużyny z Wrocławia najwyraźniej sprawdzała możliwości maszynki do strzyżenia, co sprawiło, iż wyglądali mocno podobnie :P.

Dziś zagrali odważnie w polu zagrywki i w ataku, czujnie w bloku. Pierwszy set na przewagi, drugi wyraźnie wygrali gospodarze. Niestety, potem zawodnicy Astry zagrali bardzo konsekwentnie i dojrzale wykorzystując przewagę umiejętności technicznych. A rozgrywający Gwardii zaczął grać coraz bardziej kreatywnie, co nie znaczy - dokładnie i rozsądnie. Jednak rozumiem, że nieco poniosły go meczowe emocje, bo widziałam, jak przeżywał swoje błędy. I się posypało... Ale i Intrys i Tobys na plus. Fanką Maksia (Zwiecha) jestem od zawsze, a i Jajor coraz bardziej zaczyna go przypominać :).

Naprawdę szkoda, że tak nie wyglądał początek rozgrywek, bo strat punktowych już zapewne nie da się odrobić.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga 2016/17

Post autor: Elgarten »

Na żywo transmisja z Wołomina:
https://www.facebook.com/basIIligamen/?fref=ts
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
2liga
Posty: 139
Rejestracja: 20 sie 2010, o 07:25
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: 2liga »

UMKS MOS WOLA Warszawa : BAS Białystok 3:2 (14:25, 19:25, 25:20, 25:21, 15:11)
arur
Posty: 55
Rejestracja: 26 maja 2012, o 22:26
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: arur »

2liga pisze:UMKS MOS WOLA Warszawa : BAS Białystok 3:2 (14:25, 19:25, 25:20, 25:21, 15:11)
Byl ktos na meczu i opowiedzialby co tam sie stalo nagle? :D

Co do kolejki "poswiatecznej" to w calej 2 lidze kilka ciekawych wynikow.
W grupie 2 Ostroleka dostaje z Wolominem 1:3, AZS dalej niepokonany u siebie na hali wygrywa 3:1 z Legia, Augustow w koncu wygrywa 3:0 z Miedzyrzecem (twierdze ze w playoffach oni namieszaja jesli beda w pelnym skladzie) no i MOS wygrywa 3:2 z BAS-em, ktory przegrywa 5-ty mecz z 8 wyjazdowych jakie grali. Slyszalem o duzych planach BAS-u w tym sezonie i wielu stawialo ich w roli faworyta grupy, ale na razie tego nie widac i nie zapowiada sie.
W grupie 5 Andrychow GROMI rywali Czechowice-Dziedzice 3:0 (13, 16, 17) i dalej utwierdza, ze maja tylko jeden cel w tym sezonie czyli awansowac do 1 ligi. TKS Tychy podobnie jak MOS Wola przegrywajac 0:2 z MCKiS Jaworzno, od 3 seta przy kilku zmianach z kwadratu gromia w kolejnych setach do 16, 19 i tie break do 7 i zasluzenie wygrywaja. Volley Rybnik cudem wyjezdza z 3 pktami z Jastrzebia. W 4 secie przy stanie 2:1 dla Rybnika i 20:24 rybniczanie wygrywaja tego seta 26:24 ;)
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga 2016/17

Post autor: Elgarten »

arur pisze:
2liga pisze:UMKS MOS WOLA Warszawa : BAS Białystok 3:2 (14:25, 19:25, 25:20, 25:21, 15:11)
Byl ktos na meczu i opowiedzialby co tam sie stalo nagle? :D
Miałem być, ale w ostatniej chwili musiałem zmienić plany :(
Natomiast pojawiła się obszerna relacja na siatka.org: http://siatka.org/pokaz/ii-liga-m-mos-w ... e-liderem/
Widać, że główny ciężar zdobywania punktów spoczywał na atakujących: Sasaku i Kańczoku. Cieszy, że ważne role w pojedynku odgrywała młodzież. Oprócz wspomnianego Sasaka (rocznik 97) sporo punktów nastukali juniorzy: Kacperkiewicz, Grzymała czy Cylwik.
Co do innych dość niespodziewanych wyników...typowa grupa II :)
Czy ktoś stawiał, że zeszłoroczny pierwszoligowiec i lider obecnych rozgrywek przegra u siebie za 3 punkty z przedostatnią ekipą tabeli??? No właśnie. Fajnie, że Huragan W. zaczął wreszcie lepiej się prezentować. Mam nadzieję, że jeszcze ambitnie i skutecznie powalczą o poprawę obecnej lokaty. W tabeli ciasnota i każda następna kolejka zapowiada się bardzo ciekawie.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
2liga
Posty: 139
Rejestracja: 20 sie 2010, o 07:25
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: 2liga »

BAS - Centrum 2:3?
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: II liga 2016/17

Post autor: edukukuredu »

Grupa V :

Głuchołazy - Akademia Talentów JSW 3 : 0

Rybnik - Tychy 3 : 2

Andrychów - Strzelce 3 : 1

AZS Opole - Górnik Radlin 3 : 1

Racibórz - Spała 3 : 1

Jaworzno - Czechowice 3 : 0
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: II liga 2016/17

Post autor: dakuul »

A dziś Gwardia Wrocław przegrała 0:3 z Bolesławcem. Przykro. Tym bardziej, że właśnie na finałach PP kupiłam sobie książkę o historii klubu... Która przed laty była... Ach, szkoda słów...

Można spaść z II ligi?
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: II liga 2016/17

Post autor: dakuul »

Dziś Gwardia przegrała w Oławie 3:2.
Nie da się wygrać meczu bez lewego skrzydła i środka. No i psując niezliczoną liczbę zagrywek. Słabo na poczynania swoich podopiecznych reagował też sztab szkoleniowy. Szkoda było patrzeć na niemoc Szymankiewicza, który był dokładnie "rozpisany" przez rywali. A mimo to walczył do końca. Jednak można było zawodnikowi pomóc, chyba że wszyscy zmiennicy byli niezdolni do gry.
Nie chcę się nad nikim pastwić, ale zwyczajnie mi przykro.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga 2016/17

Post autor: Elgarten »

dakuul pisze: Można spaść z II ligi?
Teoretycznie tak, ale w praktyce jest to bardzo trudne ;)

W sobotę wybrałem się na Szturmową na mecz AZS UW - Metro. Pojedynek nie stał na zbyt wysokim poziomie, ale ostatecznie Metrowcy okazali się lepsi. Decydujące okazały się punktujące zagrywki w tie - breaku Majcherka i Skwarka. Całościowo ciężko kogoś wyróżnić za ten pojedynek. Największy pozytyw, że wreszcie na ławce trenerskiej Uniwerku nie muszę oglądać Olafa Wekera :) Dwa tygodnie wcześniej byłem na Rogalińskiej, gdzie MOS pewnie pokonał Huragan Wołomin. Najlepsi wśród gospodarzy okazali się według mnie: Kańczok (prawdziwa opoka na "młocie"), Wojtulewicz (zdecydowanie na plus w ocenie przeciwko vis a vis po drugiej stronie siatki na pozycji rozgrywającego) oraz Jaglarski, który znowu bardzo stabilnie w przyjęciu i nieźle w obronie). Sytuacja w tabeli grupy II bardzo ciekawa, a do końca fazy zasadniczej pozostały jeszcze tylko trzy kolejki.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: II liga 2016/17

Post autor: dakuul »

Gwardia pokonała dziś lidera grupy IV, czyli drużynę z Głogowa 1:3 :).
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: Xenio »

No nie można pokonac kogos 1:3 .
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: II liga 2016/17

Post autor: dakuul »

O rany! Znowu? Można, jak się gra w hali rywala.

Wygrana zapewniła Gwardii utrzymanie w II lidze. Sukces? :P
arur
Posty: 55
Rejestracja: 26 maja 2012, o 22:26
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: arur »

Mam pytanie co do 1 fazy play-off.
Jest tam dwumecz i jest mozliwy zloty set. W jakim wypadku grany jest zloty set?
1) Gdy jest 1:1 w meczach, np 3:0 i 2:3.
2) Gdy jest 1:1 w meczach przy takim samym stosunku setow, 3:1 i 1:3.
3) Gdy jest 1:1 w meczach przy takim samym stosunku setow i takich samych malych punktach, 3:0 i 0:3 (135:135).

Rok temu gdy grane byly dwumecze o zalozmy 5 lub 7 miejsce w grupie to chyba zloty set byl w wypadku 3 opcji.
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: Xenio »

[quote="dakuul"]O rany! Znowu? Można, jak się gra w hali rywala.

Nawet wtedy wygrywa się 3:1 .
2liga
Posty: 139
Rejestracja: 20 sie 2010, o 07:25
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: 2liga »

Wielu dzisiejszych kibiców nie czuje sportu. B. Tomaszewski pewnie w grobie się przewraca.
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: II liga 2016/17

Post autor: dia30 »

arur pisze:Mam pytanie co do 1 fazy play-off.
Jest tam dwumecz i jest mozliwy zloty set. W jakim wypadku grany jest zloty set?
1) Gdy jest 1:1 w meczach, np 3:0 i 2:3.
2) Gdy jest 1:1 w meczach przy takim samym stosunku setow, 3:1 i 1:3.
3) Gdy jest 1:1 w meczach przy takim samym stosunku setow i takich samych malych punktach, 3:0 i 0:3 (135:135).

Rok temu gdy grane byly dwumecze o zalozmy 5 lub 7 miejsce w grupie to chyba zloty set byl w wypadku 3 opcji.
Licza sie punkty meczowe. Jak przegrasz 0:3,wygrasz 3:1 to zloty set. Jak przegrasz 2:3 wygrasz 3:1 przechodzisz.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: II liga 2016/17

Post autor: Elgarten »

Już dzisiaj ostatnia kolejka fazy zasadniczej.
Grupa I:
Pierwsze miejsce zapewniła sobie już Olimpia Sulęcin.
Grupa II:
W tabeli MOS Wola ma jedno "oczko" przewagi nad Ostrołęką. Lider podejmie u siebie AZS UW, który zajmuje przedostatnią lokatę. Siatkarze wicelidera wyjeżdżają do Augustowa, gdzie Centrum będzie broniło miejsca w play - offach (mają tylko punkt przewagi nad Lesanem Halinów). Wspomniany Lesan powinien spokojnie pokonać outsidera z Białej Podlaskiej, ale czy to wystarczy do zajęcia ósmej lokaty? Będziemy mogli pasjonować się też korespondencyjnymi starciami o 3. miejsce (pomiędzy AZSem UWM Olsztyn i BASem Białystok) oraz o 5. miejsce (pomiędzy dwoma warszawskimi ekipami: Legią i Metrem).
Grupa III:
Prawdziwy hit w ostatniej kolejce, bo w bezpośrednim pojedynku zmierzą się Tomaszów Mazowiecki i Rząśnia. W tabeli punkt przewagi mają zawodnicy Czarnych.
Grupa IV:
Również tylko punkcik dzieli dwie najlepsze drużyny. Lider - Astra Nowy Sól jedzie jednak na bardzo trudny teren do Bielawy. Teoretycznie łatwiejszy przeciwnik czeka na Chrobrego Głogów (wyjazd do Oławy).
Grupa V:
Liderem jest MKS Andrychów i to się już jutro nie zmieni.
Grupa VI:
Karpaty Krosno niezagrożone na pierwszej lokacie.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga mężczyzn”