Sezon 2009/10 - grupa IV

Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: kufel »

A co na to wydział sędziowski ?
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: precedens »

Wydział Sędziowski w takich sytuacjach ma odruch strusia.
Z drugiej strony: sekretarz zawodów z Krakowa, kwalifikator z Krakowa,
przewodniczący Wydziału Sędziowskiego PZPS z Krakowa ..., ba nawet liniowi (Bogu ducha winni) byli z Krakowa:)
Atmosferka niemal domowa, nie ma kogo zbić po łapach.
Brat wielkiego brata dopatrzyłby się układu i pewnie 18% narodu (wg ostatnich sondaży) przyznałoby mu rację.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: mewa »

precedens pisze:Wydział Sędziowski w takich sytuacjach ma odruch strusia.
W takich sytuacjach? Przecież pisałeś, że to precedens, bo prekursorzy :)
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: >Petr< »

Oficjalne oświadczenie Zarządu AZS SKAWA UEK ws. decyzji Wydziału Rozgrywek PZPS

http://www.azsskawauek.pl/index.php?opt ... i&Itemid=1
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: kufel »

No właśnie jak słusznie zauważa Zarząd klubu tu w grę wchodzą jeszcze i to jest chyba najważniejsze koszty. Czy w takiej sytuacji koszty powinien ponosić klub?
beemaster
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2010, o 21:34
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: beemaster »

Czyli teraz każdy kto ma nagrany błąd sędziego powinien się odwołać do pzpsu i mecz będzie anulowany. Piękną żenadę PZPS urządził. Wszystko jest pięknie na video nagrane, ale na video jest też nagrane że SKAWA wygrała 3-1, a to że jakaś sędzina i sędzia kwalifikator ( szef kwalifikatorów ) zrobili szopkę, to już chyba sobie związek powinien z wydziałem sędziowskim wyjaśnić, a nie karać Bogu ducha winne zawodniczki z Krakowa ?? ŻENADA !!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: mazia »

Błąd miał miejsce w 1 secie. Jeśli grałeś to wiesz, że wynik pierwszego seta potrafi ustawić cały mecz. Inaczej wychodzisz do drugiego seta, jeśli w pierwszym wygrałeś. A skąd wiesz, że Siarka nie wygrałaby tej partii, gdyby zawodniczce UEK, która błędnie weszła na zagrywkę, nie przytrafiła się seria zagrywek? A może i tak UEK i tak by wygrał. Rzecz w tym, żeby wyeliminować to może. Bogu ducha winne są obie drużyny.
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
beemaster
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2010, o 21:34
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: beemaster »

Sędziowie popełniają błędy w każdym meczu !!!!Thierry Henry strzela bramkę ręką !! W meczu Bydgoszcz Warszawa na boisku pojawia się zawodnik który nawet nie jest w protokole !! Skorupa blokuje w tie braku piłkę meczową będąc w drugiej linii !! Czyli wychodzi na to że wszystkie te mecze powinny zostać powtórzone ?? Tak w ogóle to na który punkt regulaminu powołał się Wydział Rozgrywek anulując ten mecz, bo z tego co kojarzę, to nie ma punktu który mówi o tym, że w przypadku błędu sędziowskiego, należy powtórzyć mecz ??
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: precedens »

mewa pisze:
precedens pisze:Wydział Sędziowski w takich sytuacjach ma odruch strusia.
W takich sytuacjach? Przecież pisałeś, że to precedens, bo prekursorzy :)
Redaktorze 'mewa' nie zaciemniaj obrazu, bo pomyślę, że należysz do 'układu'
- Wydział Rozgrywek to nie Wydział Sędziowski i na odwrót - to nie są śmichy-chichy.

A to, że AZS Skawa uznaje decyzję PZPS w 'duchu fair-play rywalizacji sportowej',
to zapewne jeden z niewielu już dzisiaj aktów solidarności (mam nadzieję, że nie ostatni) z pokrzywdzonym zespołem.
Całkiem inna to postawa niż ustawianie meczów i rolowanie przeciwników.
Aaa... czy to nie w poprzednim sezonie Siarka Tarnobrzeg ustawiła mecz do spóły z MKS Łańcut
- wbrew regulaminowi - na termin po rundzie zasadniczej, żeby wyrzeźbić Skawę z play-off?
Siarka i Łańcut złapały za to obustronnego walkowera.

Tym większe ukłony dla AZS Skawa za szlachetną postawę wobec Siarki.
Nie..., bez przesady, tacy 'frajerzy' już powymierali, gdzieś tu musi być drugie dno :)
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: >Petr< »

mam pytanie. czemu redakcja nie opublikowała treści oświadczenia AZS-u SKAWY UEK na swojej stronie (zostało ono wysłane osobno do redakcji)? skoro na stronie głównej pojawiła się informacja o anulowaniu meczu to w myśl dziennikarskiej rzetelności wypadałoby chyba również zamieścić stanowisko jednej ze stron?
beemaster
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2010, o 21:34
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: beemaster »

pewnie ktoś chce zamieść sprawę pod dywan.. sprawa nabiera nieprzyjemnego smrodku, zbyt wysoko postawieni ludzie mogą stracić swoje korytko
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: mewa »

>Petr< pisze:mam pytanie. czemu redakcja nie opublikowała treści oświadczenia AZS-u SKAWY UEK na swojej stronie (zostało ono wysłane osobno do redakcji)? skoro na stronie głównej pojawiła się informacja o anulowaniu meczu to w myśl dziennikarskiej rzetelności wypadałoby chyba również zamieścić stanowisko jednej ze stron?
Napisaliśmy o tym, że został protest złożony i napisaliśmy, co postanowił Wydział Rozgrywek. Nie uważaliśmy za stosowne dalej ciągnąć tematu umieszczając oświadczenia czy to AZS UE, czy tez Siarki. I nie ma to nic wspólnego z rzetelnością dziennikarską - zaistniał fakt, o którym poinformowaliśmy, a mamy prawo umieszczać Piotrze w naszym serwisie te komentarze, które uznamy za warte zamieszczenia. Oświadczenie, które nam zostało przesłane, było właśnie takim komentarzem.
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: precedens »

mewa pisze: Napisaliśmy o tym, że został protest złożony i napisaliśmy, co postanowił Wydział Rozgrywek. Nie uważaliśmy za stosowne dalej ciągnąć tematu umieszczając oświadczenia czy to AZS UE, czy tez Siarki. I nie ma to nic wspólnego z rzetelnością dziennikarską - zaistniał fakt, o którym poinformowaliśmy, a mamy prawo umieszczać Piotrze w naszym serwisie te komentarze, które uznamy za warte zamieszczenia. Oświadczenie, które nam zostało przesłane, było właśnie takim komentarzem.
A jednak 'układ' i 'zamiatanie pod dywan',
bo z rzetelnością dziennikarską chyba się mijacie:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... 004#p93477

Wygląda na to, że racja jest po stronie brata wielkiego brata i jego 18%.
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: >Petr< »

rozumiem te argumenty, ale w takim razie mamy do czynienia z niekonsekwencją i zamykaniem ust naszemu klubowi.

news o wniesieniu protestu zawiera dużo wypowiedzi trenera Dróbkowskiego. jest także wypowiedź pani Andżeliki Miś z WR PZPS. nie uważasz, że dla równowagi wypadałoby także pozwolić zatem wypowiedzieć się naszemu klubowi? tym bardziej, że to AZS został pokrzywdzony tą decyzją. jej konsekwencje mają nie tylko wpływ na finanse klubu (to już mniej ważne, bo zawsze mogło być tak że przegramy mecz nr 3 i musimy zostać w Tarnobrzegu). bardziej boli nas to, że przez takie sprawy cierpi wizerunek klubu.

a co do komentarzy wartych zamieszczenia to w takim razie kolejna rzecz. przy okazji tej sprawy wielu osobom z pewnością przypomina się to co się działo rok temu. wtedy opublikowaliście list otwarty siatkarek siarki choć nie wnosił on nic nowego do sprawy, a padły w nim o wiele mocniejsze słowa (m.in oszustwo, kradzież) niż w przypadku o którym teraz dyskutujemy. skoro nasz nie jest wart zamieszczenia to tamten był?

przy całej mojej sympatii do portalu i Ciebie Bartku - odnoszę wrażenie, że nie bez znaczenia jest fakt, iż w naszym oświadczeniu otwarcie zrzucamy winę za całe zajście na sędziów. mam nadzieję że się mylę
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: mewa »

Ciężko mi dyskutować z "precedensem", bowiem argumenty o układzie są trochę poniżej pewnego poziomu dyskusji.
>Petr< pisze:rozumiem te argumenty, ale w takim razie mamy do czynienia z niekonsekwencją i zamykaniem ust naszemu klubowi.

news o wniesieniu protestu zawiera dużo wypowiedzi trenera Dróbkowskiego. jest także wypowiedź pani Andżeliki Miś z WR PZPS. nie uważasz, że dla równowagi wypadałoby także pozwolić zatem wypowiedzieć się naszemu klubowi?
Rzeczywiście, dopiero jak zwróciłeś mi uwagę, to zauważyłem, że jest równiez news Marzeny, w którym są wypowiedzi trenera Dróbkowskiego.
>Petr< pisze:tym bardziej, że to AZS został pokrzywdzony tą decyzją. jej konsekwencje mają nie tylko wpływ na finanse klubu (to już mniej ważne, bo zawsze mogło być tak że przegramy mecz nr 3 i musimy zostać w Tarnobrzegu). bardziej boli nas to, że przez takie sprawy cierpi wizerunek klubu.
te argumenty są dla mnie jak najbardziej zrozumiałe.
>Petr< pisze:a co do komentarzy wartych zamieszczenia to w takim razie kolejna rzecz. przy okazji tej sprawy wielu osobom z pewnością przypomina się to co się działo rok temu. wtedy opublikowaliście list otwarty siatkarek siarki choć nie wnosił on nic nowego do sprawy, a padły w nim o wiele mocniejsze słowa (m.in oszustwo, kradzież) niż w przypadku o którym teraz dyskutujemy. skoro nasz nie jest wart zamieszczenia to tamten był?
Przekonałeś mnie, dziś Wasze oświadczenie znajdzie się w serwisie.
>Petr< pisze:przy całej mojej sympatii do portalu i Ciebie Bartku - odnoszę wrażenie, że nie bez znaczenia jest fakt, iż w naszym oświadczeniu otwarcie zrzucamy winę za całe zajście na sędziów. mam nadzieję że się mylę
Nie wiem do czego odnosisz nadzieję, że się mylisz. Jeśli do sędziów, to się nie mylisz, całe zamieszanie jest ich winą (największą chyba sekretarza, choć swoją wiedzę czerpię tylko od Was i WR). Jeśli chodzi o kwestię zamieszczenia w portalu, to się nie mylisz, nie jest to bez znaczenia. Jestem bardzo ostrożny w zamieszczaniu w serwisie wszelkich opinii oskarżających sędziów. Przede wszystkim dlatego, że nie mają się oni jak bronić, ponadto sam wiem, że większość takich opinii jest wypowiadana przez osoby zaangażowane emocjonalnie w spotkanie i kiepsko znające się na przepisach gry.

W tym przypadku jednak tak nie jest.

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... cyzja-pzps
madaa
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2010, o 14:28
Płeć: K

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: madaa »

precedens napisał: "Aaa... czy to nie w poprzednim sezonie Siarka Tarnobrzeg ustawiła mecz do spóły z MKS Łańcut
- wbrew regulaminowi - na termin po rundzie zasadniczej, żeby wyrzeźbić Skawę z play-off?
Siarka i Łańcut złapały za to obustronnego walkowera."

Miło byłoby, żeby wypowiadając się na dany temat mieć o nim pojęcie... Siarka nie ustawiła meczu z Łańcutem i jest to bezczelna insynuacja, o terminie spotkania zostalismy poinformowani w październiku, zresztą publikowaliśmy tenże faks, Łańcut wysłał prośbę o zmianę terminu do PZPS i nie dostał odmownego pisma... my dostalismy potwierdzenie od łańcuta że mecz wtedy i wtedy i przyjechalismy... zresztą sędziowie wysłani przez PZPS RÓWNIEŻ... Siarka została ukarana za błąd Łańcuta walkowerem i nie grała w play-offach, a mecz nas kosztował wiele wysiłku i nerwów, ostatecznie okazało się, że to co wypracowałyśmy przez cały sezon zostało nam odebrane.. więc podłe stwierdzenia że coś ustawiłyśmy prosze zachować dla siebie...

Sytuacja, która miała miejsce w Krakowie (w ostatnim meczu) jest rzeczywiście niesłychana, ale gdyby i tym razem nas "wykołowano " byłaby to przesada... w pierwszym secie zgłaszałyśmy sędziemu błąd ustawienia i z tym błędem zespół Skawy zdobył 10 punktów, ale odsyłano nas, poinformowano że jest wszystko ok i ze nie mamy racji... okazało się że w protokole są bzdury niezgodne z tym co miało miejsce (np. ostatnią piłkę zagrywkę zepsuła rzekomo zawodniczka, która weszła na zmiane i nie zagrywała wcale!), ... sędziowie się pomylili i zamiast się przyznac, cofnąć punkty Skawie i grac dalej,zatuszowano błąd ustawienia Skawy... my protestowaliśmy ale sędziowie stwierdzili że wszystko w porządku.... co można było zrobić zejśc z boiska i iśc do domu? Generalnie nie chodzi nawet o wygranie czy przegranie meczu, ale o to by było to czysto sportowo, a nie w ten sposób... a prawdą jest również fakt że w siatkówce jak się wygra pierwszego seta gra się inaczej...

Rozumiem, że zespół Skawy w jakiś sposób może czuć się pokrzywdzony (tak jak my w roku ubiegłym), ale popełnił błąd ustawienia (i grał tak prawie połowę seta), którego nie wykryli sędziowe, a chyba od tego sa - tym bardziej, że zwraca im się uwagę...
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: mewa »

Gwoli ścisłości w wypowiedzi madaa nie chodzi o błąd ustawienia, a błąd rotacji - tak przynajmniej zrozumiałem z protestu i uzasadnienia decyzji WR PZPS.
beemaster
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2010, o 21:34
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: beemaster »

Koleżanko rok temu "wykołowałyście" się same... z trenerem dróbkowski i trenrem barnicką na czele... ustawiać mecze trzeba umieć jak mawiali wielcy piłkarskiego pokera... SKAWA rok temu skorzystała z błędu "grupy trzymającej władzę", której zresztą nie tylko w tym przypadku nie znajdziemy gdyby mecz odbył się w sobote to nic by nie mogli zrobić... a w tym roku to precedens... ciekawe co zrobią z kwalifikatorem ?? podobno łakoma posadka jest do przejęcia
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: >Petr< »

i gwoli ścisłości madaa z tego co pamiętam to Łańcut dostał odmowę tylko podobno gdzieś się zgubiła, ale proponuję nie odgrzewać już tego kotleta.
madaa
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2010, o 14:28
Płeć: K

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: madaa »

uściślając... był błąd roatcji, ale i błąd ustawienia, gdyż na zagrywkę poszła nie ta zawodniczka , która powinna i tym samym grała pod siatką zawodniczka, która powinna być w drugiej linii... (czyli błędy były oba)
po wtóre, jeśli komuś trudno przyjąć do wiadomości, że w tamtym roku to my zostaliśmy poszkodowani i nikt się z nikim nie układał (jak to niektórzy na forum piszą, a nas i trenera takie stwierdzenia obrażają, bo są nieprawdziwe... ) to nie będę już tłumaczyć, w tamtym roku jasno przedstawiliśmy sprawę... rozumiem, że zadziwiająca część społeczeństwa ma problemy z rozumieniem tekstów pisanych, więc trudno...
beemaster
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2010, o 21:34
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: beemaster »

Rodzaj błędu raczej tu nie jest ważny, jak już pisałem, zdarzają się wszędzie i wszystkim, tylko dlaczego ten przypadek stworzył precedens ??
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: precedens »

mewa pisze: "Ciężko mi dyskutować z "precedensem", bowiem argumenty o układzie są trochę poniżej pewnego poziomu dyskusji."
...
"Jestem bardzo ostrożny w zamieszczaniu w serwisie wszelkich opinii oskarżających sędziów."
Jedna jaskółka nie czyni wiosny, ale dwie - kto wie? Dwie, bo w krótkim czasie przekazujecie niepełne informacje:
1. opinia komisarza zawodów po meczu Dąbrowa - Bielsko
2. zablokowanie oświadczenia AZS Skawy (jak widzę już skorygowane - po interwencji Piotra)

W obu omijacie szerokim łukiem "oczywiste" (cytat z brata wielkiego brata) dowody na brak kwalifikacji sędziów.
Stąd posądzenie o 'układ'. Może przesadzone, ale Redaktorze sam zacząłeś myląc
Wydział Rozgrywek z Wydziałem Sędziowskim w celu "zaciemnienia obrazu",
a to już trzecia jaskółka. Więc oczekuję przeprosin, bo to nie ja zaniżam tutaj poziom dyskusji.
madaa pisze: ...jeśli komuś trudno przyjąć do wiadomości, że w tamtym roku to my zostaliśmy poszkodowani i nikt się z nikim nie układał (jak to niektórzy na forum piszą, a nas i trenera takie stwierdzenia obrażają, bo są nieprawdziwe... ) to nie będę już tłumaczyć, w tamtym roku jasno przedstawiliśmy sprawę... rozumiem, że zadziwiająca część społeczeństwa ma problemy z rozumieniem tekstów pisanych, więc trudno...
Czyli - cytując Pawlaka zza Buga (nie mylić z wicepremierem):
"Sądy sądami ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie"
Rozumiem, że w tamtym roku Wydział Rozgrywek PZPS był be, a w tym roku jest cacy. Pozdrawiam tarnobrzeskie 18%.

Tym większe ukłony dla AZS Skawy,
czy wyście tam z księżyca spadli, czy może PZPS ma na was jakieś haki?
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: pek »

Karpaty Krosno - Wisła AGH Kraków 2:3, Wisła w finale:
http://siatkowka.tswisla.pl/?akcja=news&id=2224
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: pek »

1. mecz krakowskiego finału: AZS Skawa UEK - Wisła AGH 3:0
http://siatkowka.tswisla.pl/?akcja=news&id=2275
marge
Posty: 61
Rejestracja: 31 sty 2008, o 19:20
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: marge »

Tym razem pewnie nie było już problemu z protokołem.
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: pek »

AZS Skawa UEK - Wisła AGH 1:3, w finale remis 1-1
http://siatkowka.tswisla.pl/?akcja=news&id=2278
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: >Petr< »

AZS Skawa UEK przed meczami nr 3 i 4

http://www.azsskawauek.pl/index.php?opt ... i&Itemid=1

i jeszcze takie nietypowe zaproszenie
http://www.youtube.com/watch?v=EO_OF46UmeM
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: >Petr< »

na stronie http://www.azsskawauek.pl będzie aktualizowana na żywo tablica wyników z finałowych spotkań.
oba mecze rozpoczynają się o godz. 15
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - grupa IV

Post autor: pek »

Tutaj też będa aktualizowane wyniki:
http://siatkowka.tswisla.pl/

Do tego relacja radiowa:
http://siatkowka.tswisla.pl/?akcja=news&id=2306
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga kobiet”