Sezon 2011/2012 grupa 1

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2011/2012 grupa I

Post autor: dreamer »

slawomir pisze:Zgadzam się z Brunonem - teraz to są elbląskie Orlice. Podziobały trochę Piasta i czekamy na kolejne punkty w Elblągu z Gedanią.
1. Jeżeli już, to teraz w tabeli przewodzi Piast przed Orłem.
2. Piast i Orzeł mają już po trzy mecze i nie mają już kompletu punktów (Piast stracił jeden punkt z możliwych do zdobycia, Orzeł - 2)
3. Gdy pisałem poprzedniego posta mecz Piasta z Orłem jeszcze nie był rozegrany i na czele faktycznie były Joker i Energetyk.
4. Joker i Energetyk mają rozegrane po 2 mecze i nie straciły jeszcze punktu (nawet seta).
5. Nie twierdzę, że Joker i Energetyk są najmocniejszymi drużynami w grupie (powiem więcej - postawa Energetyka mile mnie zaskakuje), ale na razie mają najlepszy bilans osiągnięć.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

dreamer pisze: 1. Jeżeli już, to teraz w tabeli przewodzi Piast przed Orłem.
2. Piast i Orzeł mają już po trzy mecze i nie mają już kompletu punktów (Piast stracił jeden punkt z możliwych do zdobycia, Orzeł - 2)
3. Gdy pisałem poprzedniego posta mecz Piasta z Orłem jeszcze nie był rozegrany i na czele faktycznie były Joker i Energetyk.
dreamer
1. Dreamar, rzeczywiście tabela mogła być nieuzupełniona, ale z całą pewnością mecz był rozegrany, a jego wynik wyczytasz z wpisów ponad godzinę wcześniejszych od Twojego. :D
2. Do czasu tego meczu Orzeł też nie miał straconego seta (bilans taki sam). :P
3. Też nie twierdzę, że Orzeł jest lepszy od zespołów, z którymi jeszcze nie zagrał - tym bardziej, że ogrywał do tej pory tylko dół tabeli.
4. Na pewno lepszy okazał się Piast, co udowodnił w sobotę.
5. Tym ciekawiej zapowiada się konfrontacja naszych ulubieńców - już się nie mogę do czekać. 8-)
Pozdrawiam Dreamar i niech wygra lepszy.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: dreamer »

Pontek pisze:...5. Tym ciekawiej zapowiada się konfrontacja naszych ulubieńców - już się nie mogę do czekać. 8-)
Pozdrawiam Dreamar i niech wygra lepszy.
Amen!
Dodam jeszcze tylko, że moje oczekiwania względem Energetyka w momencie startu ligi, obejmowały walkę o miejsce w mocnym środku tabeli (pozycje 4-6, nawet z lekkim wskazaniem na 4-6). Myślę, że na więcej Energetyka nie stać, że względu na jakość kadry zawodniczek. Cieszę się jednak, że w pierwszych meczach - mimo że forma zespołu jeszcze jest daleka od optymalnej - drużyna wygrywa z teoretycznie słabszymi rywalkami. Na razie robi więc to co powinna - nie traci pewnych punktów, a to dobry prognostyk na prolongatę miejsca w II lidze.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

:< Orzełki u siebie bardzo gościnne - oddały Gedanii komplet punktów - 0:3 (19, 12, 24). Kibiców spotkał srogi zawód. Koniec snu o liderowaniu choćby na kolejkę ;( . Dwa pierwsze sety Orzeł
obok meczu i na dokładkę przegrały trzeciego, w którym miały Gedanię na widelcu. !!!
Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, o 20:50 przez Pontek, łącznie zmieniany 3 razy.
brunonz
Posty: 177
Rejestracja: 15 lis 2009, o 20:30
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: brunonz »

Nic dodać nic ująć .Należy podkreślić, że bardzo dobrze zagrały Monika Tchórzewska/libero/i Eliza Białczak /środkowa/ale to za mało ,reszta zespołu spała z momentami przebudzenia, co przekładało się na branie Gedanii na przysłowiowy widelec.ale sen był za długi :o
fun
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2011, o 15:33
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: fun »

Pontek pisze::< Truso u siebie bardzo gościne - oddało Gedanii komplet punktów - 0:3 (19, 12, 24). Kibiców spotkał srogi zawód. Koniec snu o liderowaniu choćby na kolejkę ;( . Dwa pierwsze sety Truso obok meczu i na dokładkę przegrały trzeciego, w którym miały Gedanię na widelcu. !!!
Truso???? :o
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

fun pisze:Truso????
Sorki, przejęzyczenie. Już się poprawiłem. Bądź co bądź połowa Orła dalej gra w Truso. Był moment, że na boisku były 4 juniorki z Truso. 8-)
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Ted »

A tak z ciekawości gdzie Gedania rozgrywa swoje mecze?
Misiek-Piast
Posty: 5
Rejestracja: 19 gru 2009, o 19:06
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Misiek-Piast »

a no właśnie ciekawe pytanie, bo w sobotę mamy tam mecz :)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: dreamer »

Mam pytanie do kibiców z Sulechowa.
Wiecie może, jak wygląda z dyspozycją Pauliny Chojnackiej? Orientuję się, że w dwóch początkowych meczach wchodziła tylko okazjonalnie. Czy to zabieg trenera, który nie chce jej forsować (jeżeli dobrze pamiętam, to chyba w tamtym sezonie miała kontuzję)? A może odnowiła jej się kontuzja?
Pytam, bo nie chce mi się wierzyć, że w pełni sił nie miałaby miejsca w podstawowym składzie Zawiszy.
Swoją drogą, Zawisza moim zdaniem to jeden z głównych kandydatów do awansu (o ile nie stanie się coś całkowicie niewytłumaczalnego).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Picel
Posty: 24
Rejestracja: 15 mar 2008, o 13:57
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Picel »

Ted pisze:A tak z ciekawości gdzie Gedania rozgrywa swoje mecze?
Gedania rozgrywa teraz mecze w hali AWFiS na Żabiance.
W sezonie 2011/2012 nasze drugoligowe siatkarki występują pod nazwą AWFiS Gedania Gdańsk. Zmienia się także miejsce prowadzenia treningów i rozgrywania meczów.

Od początku obecnego sezonu rozgrywek nasza drugoligowa drużyna występować będzie pod nową nazwą AWFiS Gedania Gdańsk. Dzieje się tak za sprawą podpisania umowy o współpracy pomiędzy klubem Gedania Gdańsk a Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

To nie jedyna zmiana jaka czeka naszą drużynę w nowym sezonie. Kolejną nowością będzie miejsce rozgrywania meczów.
Dzięki współpracy z Gdańską uczelnią zespół seniorek Gedanii trenować i rozgrywać swoje mecze będzie na jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Trójmieście, Hali Widowiskowo-Sportowej znajdującej się na terenie AWFiS przy ulicy Górskiego 1.
Literka T! Literka P! Literka S! jak TPS!!! ;) http://www.tpsrumia.mojeforum.net/.
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

Przeczytałem artykuł Pana Bartosza (pt Już widac kto w II lidze kobiet...) i muszę wyjaśnić, że niezgadzam się ze sformułowaniem - cytuję "Bydgoszczanki dość niespodziewanie bez straty seta pokonały Orła Elbląg". Niespodziewanie tylko dla niewtajemniczonych lub nie zagłębiających się w temat.

Na jednym z portali wyczytałem "...Pałac II, aktualny mistrz Polski juniorek, zasilony zawodniczkami z pierwszej drużyny Emilią Muchą i Martą Biedziak...".
Zobacz więcej: http://elblag.wm.pl/75568,Outsider-mial ... z1cXTg3zqI

Moim zdaniem dołączenie do składu 2 zawodniczek, które nawet na stronie Pałacu figurują, ale w składzie zespołu z extraklasy, całkowicie zmienia ocenę wydarzenia.
W tym kontekście można jedynie pochwalić Elblążanki za dzielną, a nawet momentami wyrównaną walkę. :<
Pytanie - kto ma szanse w ewentualnym barażu o pozostanie w II lidze jeśli Pałac może dużą część skladu wstawić z ekstraklasy? ???
Police nie mogą spaść itd.
Może umówmy się, że w grupie I kto nie awansuje do Turnieju mistrzów ten spada.
Ba... Może się okazać, że Bydgoszcz manipulując składem będzie rozdawać karty: kto do playoff, a kto do playaut. 8-)
Może nieco fantazjuję, ale w mojej ocenie Elbląg może i powinien meć żal o takie " sprawiedliwe zasady gry" na których ucierpiał pierwszy, choć pewnie nie ostatni.
Nic to - gramy dalej. :P


Skład Bydgoszczanek w pluslidze kobiet:

Numer / imię i nazwisko
wzrost
3. Mayvelis Martinez Adlum
183
4. Magdalena Mazurek (Godos)
182
5. Patrycja Polak
182
6. Anna Grejman 183
7. Julia Szeluchina 192
8. Emilia Mucha 185
10. Ewelina Krzywicka
174
11. Zuzanna Czyżnielewska 185
12. Justyna Sosnowska 188
13. Marta Kuehn-Jarek - libero 169
14. Marta Biedziak 175
17. Natalia Ziemcowa 185

Rafał Gąsior - I trener
Patryk Fogel - II trener
Ewa Kowalkowska - menedżer zespołu
Anatol Szawejko - masażysta, fizjoterapeuta
Andrzej Gałaj, Jacek Kruczyński - lekarze
Ostatnio zmieniony 2 lis 2011, o 10:51 przez Pontek, łącznie zmieniany 1 raz.
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: pek »

Przed sezonem druzyny mające rezerwy w niższych ligach musza przedstawić na I rundę listę 10 "spalonych" - takich których nie moga wystawić w rezerwach. W II rundzie taka lista "spalonych" jest tworzona na podstawie ilości wystepów.

Biorac pod uwagę, że w ekstraklasowej kadrze Pałacu jest 12 zawodniczek, tzn ze na tej liscie znalazły się tylko 2 zawodniczki - własnie Mucha i Biedziak - i tylko one moga grac w meczach Pałacu II do końca I rundy (w II rundzie tez beda to tylko 2 zawodniczki chyba ze Pałac kogos pozyska).

Nie wiem, czy w takim razie uprawnione są te narzekania na wzmocnienia Pałacu II (były na pewno, ale czy az tak duże)? A przede wszystkim stwierdzenia
o manipulowaniu składem, skoro chodzi tylko o 2 dziewczyny?
Dziewczyny, które na dodatek jeszcze w ub. sezonie byly wlasnie w kadrze Pałacu II...
Mało tego - wtedy skład Pałacu II był duzo silniejszy, bo grały tam jeszcze inne zawodniczki, których dzisiaj nie ma.

I jeszcze jedno - takie rozwiązanie jest dobre dla samych zawodniczek, które mogą zagrac na parkiecie, a nie stoją tylko w kwadracie rezerwowych. No i te zasady gry - sprawiedliwe czy nie - obowiązują od dawna.
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

Dziękuję, za pouczenie. ;)
Wiem jednak, że dwie dobre zawodniczki robią kolosalną różnicę.
pek pisze:Nie wiem, czy w takim razie uprawnione są te narzekania na wzmocnienia Pałacu II (były na pewno, ale czy aż tak duże)?
Skoro zostały wpisane do składu ekstraklasy to pewnie na to zasługują.
Pontek pisze:I jeszcze jedno - takie rozwiązanie jest dobre dla samych zawodniczek, które mogą zagrac na parkiecie, a nie stoją tylko w kwadracie rezerwowych.
Pewnie masz rację.
Jednak boli mnie to, że Pałac nie ogrywał ich z innymi drużynami.
Nie twierdzę nawet, że bez tych zawodniczek Elbląg by wygrał (tego się już nie dowiemy), jednak oczywiste jest, że zespoły konkurujące o miejsce w tabeli (Poznań, Mogilno, Słupsk) miały nieco łatwiejsze zadanie i swojej szansy nie zmarnowały ;)
Cóż nie od dziś wiadomo, że w siatkówkę gra się nie tylko piłką. :P
Teraz Orzełki muszą szukać punktów gdzie indziej i mam nadzieję, że skorzystają z lekcji, którą dostały w Bydgoszczy. :]
Ostatnio zmieniony 2 lis 2011, o 15:25 przez Pontek, łącznie zmieniany 2 razy.
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

Trzymam kciuki za Orzełki i nic tego nie zmieni. :D
slawomir
Posty: 2
Rejestracja: 9 paź 2011, o 15:54
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: slawomir »

Pontek cieszę się, ,ze poruszyłeś sprawę składu Pałacu w meczu z Orzełkami i w pełni zgadzam się z Twoimi wywodami. Mimo, że nie jestem z Elbląga, jednak jestem kibicem Tej drużyny i mam nadzieję, że na boisku swoją grą, radością i urodą udowodnią, że są w stanie walczyć z KAŻDYM. :)
brunonz
Posty: 177
Rejestracja: 15 lis 2009, o 20:30
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: brunonz »

Manipulacje i logistyka Pałacu znane są już nie od dziś,zarówno w kadetkach i juniorkach i jak widać w lidze:(no cóż robią to legalnie 8-)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: dreamer »

Czy rozpisując się tak szeroko o składzie Pałacu w ostatnim meczu ligowym sugerujecie, że bydgoski klub zrobił coś, co jest niezgodne z przepisami?

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

W papierach gra, ale niesmak pozostał.
:<
Zazdroszcze Ci dreamer - pewnie w przyszly weekend poglądasz (mam nadzieje dwa dobre mecze w wykonaniu Orzełków) trochę siaty w wydaniu drugoligowym. Ja niestety będe czekał na wieści przed kompem.
Liczę, że szybko coś skrobniesz ;)
brunonz
Posty: 177
Rejestracja: 15 lis 2009, o 20:30
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: brunonz »

Dreamer: czy takie pojęcie jak "legalny przekręt"mówi ci coś? 8-)
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

Doszły mnie słuchy o rewolucyjnych zmianach terminarza grupy 1 w drugiej rundzie. Może ktoś zna jakieś konkrety?
Ja słyszałem że Orzełki na początek 2 rundy nie grają ze Słupskiem tylko z Sulechowem. !!! ???
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

Orzeł poległ w Poznaniu 3:0 (25:15, 26:24, 25:16) ;(
Ostatnio zmieniony 19 lis 2011, o 20:03 przez Pontek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

Orzeł w końcu się przełamał i wygrał 3:2 w Mogilnie. :)
Sokół Mogilno - Orzeł Elbląg 2:3 (25:23, 23:25, 18:25, 28:26, 8:15)
Komplet punktów był blisko - meczówka w 4 secie niestety nie wygrana, ale jest postęp. 8-)
brunonz
Posty: 177
Rejestracja: 15 lis 2009, o 20:30
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: brunonz »

Dziś Orzeł wygrał z Sokołem 3:0 :D
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

W Elblągu Sokół zawalczył tylko w 1 secie. Nawet prowadził 19:16, ale od tego momentu 6 punktów z rzędu i dominacja Orła do końca meczu. Wynik 3:0 ( -21, -15, -16). Mecz trwał niewiele ponad godzinę.
brunonz
Posty: 177
Rejestracja: 15 lis 2009, o 20:30
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: brunonz »

RMS Police -Orzeł Elbląg 1:3 piękny mecz trzymający w napięciu.Szacunek dla Polic, za obronę ataków Orła !Bardzo dzielny zespół nie odpuszczający do końca!!!
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

W tabeli punkty się nie zgadzają. Doliczyłem się 18 dla Orzełków, a nie 15 :D
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Ted »

W rundzie rewanżowej powinno zrobić się ciekawiej, a to dlatego, że "chemiczne" wzmocnienia poczyniły szczecinianki. Z Polic do Piasta wypożyczone zostaną Duda i Seta, co powinno skutkować, że walka w play-off powinna być jeszcze bardziej zażarta. No, ale najpierw do play-off to trzeba awansować :)
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

Szczecin pewnie wygrywa w Elblągu 3:0 (18, 13, 18). Chemiczne wzmocnienia zrobiły swoje. W takim składzie Szczecin może realnie myśleć o awansie na zaplacze ekstraklasy.
brunonz
Posty: 177
Rejestracja: 15 lis 2009, o 20:30
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: brunonz »

Pontek bez przesady:)Szczecin nie zagrał nic szczególnego ! Nasze Orły dały kichę,czyżby wystraszyły się jakiejś "czarnej długiej laski":)))))))?Fakt dziewczyna ma zasięg i nie wiem co robi w II lidze, ale team do ekstra klasy ma sporo!!!!Jak widzę podkówki na twarzach "naszych" to już wszystko wiem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga kobiet”