Sezon 2011/2012 grupa 1

Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

Hi hi
Wiesz... Bez Moni to nie to samo!
Na szczęście ma twardą głowę i na Gedanię będzie ok. ;))
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: dreamer »

Widzę, że jakoś bez echa przeszedł wynik zaległego meczu pomiędzy Piastem Szczecin i Energetykiem Poznań, więc pochwalę się trochę.
W miniony piątek wieczorem Energetyk we własnej hali pokonał faworyzowaną, wymienianą w gronie kandydatów do awansu do I ligi ekipę Piasta 3:2.
Energetyk Poznań - Piast Szczecin 3:2 (19:25, 25:21, 25:21, 15:25, 15:7)
To był zdecydowanie najlepszy mecz Energetyka w tym sezonie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

dreamer pisze:Widzę, że jakoś bez echa przeszedł wynik zaległego meczu pomiędzy Piastem Szczecin i Energetykiem Poznań
Echo było i to donośne, tylko nikt na forum nie komentował.
Niespodzianka to była z pewnością. :o Gratulacje dla Poznania.
Zdaje się, że Orzełki mają nikłe (chyba tylko matematyczne) szanse dogonić Energetyka. :<
Mam nadzieję, że nie odbierze im to motywacji do walki do końca sezonu. ???
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

Za mecz z Sulechowem czapki z głów przed Energetykiem. :o Brawo!!!
Orzełki po gorzej niż słabym meczu w Gdańsku powinny się wziąć w garść i brać przykład z Poznania. :x
a1948
Posty: 9
Rejestracja: 4 lut 2012, o 12:34
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: a1948 »

Dzisiaj ciekawy mecz w Szczecinie.

Piast , który zajmuje 4 miejsce z 6 punktową przewagą i jednym meczem zaległym nad 5 miejscem, podejmuje Zawisza Sulechów , która z dorobkiem 38 pkt zajmuje drugą lokatę.W Piaście wzmocnienia z Chemika Police, także liczę,że W końcu wygramy z Zawiszą.

Postaram się o mała relacje po meczu.
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

a1948 pisze:W Piaście wzmocnienia z Chemika Police, także liczę,że W końcu wygramy z Zawiszą.
Wątpie, ale czekam z zaciekawieniem. :)
a1948
Posty: 9
Rejestracja: 4 lut 2012, o 12:34
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: a1948 »

Piast Wygrał 3:1 !

1 set zdecydowanie dla Piasta, jednak drugi był w naszym wykonaniu tragiczny, dużo prostych błędów i nie wykorzystanych szans.
Trzeci był w miarę wyrównany ale znów na korzyść Piasta. Czwarty to...Nerwówka. Piastunki prowadziły już 10 punktami i grało za bardzo rozluźnione, bo Zawisza wyrównała. Na szczęście zawodniczki się spięły i odniosły cenne zwycięstwo.

Cieszy widok po kilku latach Mierzwińskiego i Chojnackiej :). No i jak chodziłem na Piasta w 1 lidze, gdy walczyły o awans, nie było Liktoras jako pani prezes.I hala znowu wypełniła się szczelnie. Jest dobrze.
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

Gratki dla Szczecina. To teraz play-off zapowiada się ciekawie. 4 wyrównane drużyny - kto najlepszy?
a1948
Posty: 9
Rejestracja: 4 lut 2012, o 12:34
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: a1948 »

http://ligowiec.net/siatkowka/2liga_kobiet/0
Tutaj tabela. Dzieki temu,że Piast wygrał, awansowal na 3 lokate.ALe jak dobrze kojarze, to trecie miejsce gra z pierwszym w play offach ? Ostatni raz na meczu siatkówki byłem właśnie w play off Piast-Budowlaniu Łódź kilka lat temu, i troche zapomnialem.

Co do tego kto jest najlepszy-okaze sie po sezonie, OBY Piast.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: dreamer »

a1948 pisze:...Dzieki temu,że Piast wygrał, awansowal na 3 lokate.ALe jak dobrze kojarze, to trecie miejsce gra z pierwszym w play offach...
Co do tego kto jest najlepszy-okaze sie po sezonie, OBY Piast.
Nie kojarzę, aby kiedykolwiek w play-off grała pierwsza drużyna z trzecią w pierwszej rundzie. Zapewne i tym razem jest tak, że pierwsza gra z czwartą a druga z trzecią.
Jeżeli chodzi o to, kto okaże się najlepszy, to pełna zgoda, choć kadrowo najsolidniej wygląda moim zdaniem Zawisza, no i co by nie mówić, potwierdzała to w fazie zasadniczej. Porażki jakie przytrafiły się Zawiszy bardziej wiązałbym z obniżką formy tej drużyny niż z faktem, że inne zespoły mają wyższy potencjał. Wydaje mi się, że trener Mierzwiński na play-off przygotuje kolejny szczyt formy i wtedy może być różnie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
a1948
Posty: 9
Rejestracja: 4 lut 2012, o 12:34
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: a1948 »

Dzisiaj arcy ciekawy mecz Piast-Gedania, już za 2 godziny.

Mam nadzieje,ze krotka relacja wskazana ?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: dreamer »

a1948 pisze:Dzisiaj arcy ciekawy mecz Piast-Gedania,... Mam nadzieje,ze krotka relacja wskazana ?
Chętnie poznałbym wynik. Wiadomo już coś? Czy może jeszcze dogrywają pięciosetówkę?

Przy okazji
Bardzo mnie dzisiaj ucieszyły dwa punkty Energetyka Poznań w Mogilnie, czym Poznanianki zapewniły sobie wakacje już po rundzie rewanżowej i będą spokojnie mogły myśleć już o przyszłym sezonie w 2 lidze.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
a1948
Posty: 9
Rejestracja: 4 lut 2012, o 12:34
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: a1948 »

3:1 dla PIASTA !!!!!


1 set 25:20 dla Gedanii, ale w 2 secie PIAST ZMIAZDZYL !!1 wygrywaly juz 13-1 !!!!!! i ostatecznie 25-12

3 set to odskakiwanie Gedaniina kilka pkt ale Piast w pewnym momencie odrobil i wygral seta
4 set, w sumie tez wyrownany, ale kilka pkt przewagi PIASTA


niesamowicie nie rownyjest ten Piast, potrafi pregrac 5 punktami by zaraz prowadzic juz 13:1 w drugim secie.
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

To było do przewidzenia Joker Świecie vs Orzeł E-g 3:0 (-16, -18, -12). :x
a1948
Posty: 9
Rejestracja: 4 lut 2012, o 12:34
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: a1948 »

Dzisiaj Piast - Pałac o 19.00, na mecz nie poszedłem, ale poinformuję jak najszybciej o wyniku.
a1948
Posty: 9
Rejestracja: 4 lut 2012, o 12:34
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: a1948 »

Piast wygrał 3:0, Gedania również.
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

Orzeł z Energetykiem 3:0. W końcu elblążanki zagrały dobry mecz ;).
(22,20,19).
a1948
Posty: 9
Rejestracja: 4 lut 2012, o 12:34
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: a1948 »

Informacyjnie :

Piast 3:2 Joker ;)
a1948
Posty: 9
Rejestracja: 4 lut 2012, o 12:34
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: a1948 »

Widzę,że nikogo nie interesują newsy z 2 ligi gr. 1 ale dodam jednak

Play Off

Zawisza Sulechów 3:2 Piast Szczecin
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: dreamer »

a1948 pisze:Widzę,że nikogo nie interesują newsy z 2 ligi gr. 1...
Interesują, interesują...
Paradoksalnie, właśnie fani zespołów z 1 grupy udzielają się w tym sezonie najaktywniej na forum przeznaczonym dla rozgrywek II ligi kobiet.
Sam też bym chciał, żeby tych wiadomości było więcej, no ale... PlusLigi nie przebijemy, bo niezależnie od tego, jak blado będą wyglądać łydki Zagumnego przy biuście każdej z siatkarek II ligi (aluzja taka do jednego z działów naszego forum :] , to i tak więcej zwolenników będzie miał Zagumny, ZAKSA i najgorszy nawet zespół Plus Ligi.

Jeżeli zaś chodzi o play-off w naszej 1 grupie, to uważam, że zespołu walczące o awans nie zaskoczyły mnie. Czyli: Joker pewny faworyt w starciu z Gedanią, a w wyrównanej parze Zawisza - Piast, ja jednak stawiam na Zawiszę.
Zaskoczyły mnie drużyny z play-out. Chodzi o parę Orzeł - Czarni i gładką wygraną Czarnych na wyjeździe. Nie umiem tego wytłumaczyć. Może z pomocą przyjdą mi kibice Orła i Czarnych.
Natomiast przewidywałem niespodziankę w rywalizacji pary w której gra Pałac II. Gdzieś pod skórą czułem, że Sokół Mogilno będzie miał ciężką przeprawę, bo działacze Pałacu nie pozwolą, aby z II ligi spadła ekipa stanowiąca zaplecze drużyny PlusLigi Kobiet.

Będzie chyba jeszcze ciekawie.
Ja niestety mojego Energetyka już nie oglądam, bo zajął bezpieczne 5. miejsce. Oczywiście cieszyłoby mnie co najwyżej oglądanie go dalej w play-off, a nie play-out.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

Orzeł Elbląg – Czarni Słupsk

I mecz 0:3 (18:25, 24:26, 19:25)
Może określenie gładko przegrały nie oddaje sytuacji na boisku (szczególnie w drugim secie Elbląg prowadził 20-15 i przegrał) - ale elblążanki zagrały naprawdę słaby mecz. Widać było duży stres. Grały lekko - głównie plasami, które podbijały rywalki.
Za to Słupsk zagrał odważną i mocną zagrywką na dużym ryzyku i przy wysokim wpółczynniku szczęścia. Liczba cudem przewiniętych przez siatkę piłek (tak w ataku jak i z zagrywki) itp - grubo ponad normę. Dodatkowo trzeba stwierdzić Słupsk zrobił wyjątkowo mało błędów własnych.
II mecz 3:1 (25:15, 18:25, 25:18, 25:23) :D
Tym razem proporcje "szczęśliwych" piłek się wyrównały.
Elbląg poprawił przyjęcie i zagrał odważniej przede wszystkim w ataku (poza drugim setem).
Ogólnie można powiedzieć, że dwumecz bardzo wyrównany, a sprawa pozostania w II Lidze - mocno otwarta.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: dreamer »

Pontek pisze:Orzeł Elbląg – Czarni Słupsk...
Ogólnie można powiedzieć, że dwumecz bardzo wyrównany, a sprawa pozostania w II Lidze - mocno otwarta.
Zgadzam się, że sprawa jeszcze jest otwarta, ale raczej skłonnu byłbym przychylić się do poglądu, że to Orzeł zawalił pierwszy mecz, a nie Czarni zagrali rewelacyjnie. Inaczej mówiąc, uważam, że Orzeł na dłuższą metę jest jednak drużyną lepszą i w kolejnych meczach przechyli szalę na swoją korzyść.
Drugie zwycięstwo Zawiszy z piastem nie było dla mnie zaskoczeniem, bo jakiś czas temu brałem pod uwagę to, że pewne załamanie dyspozycji Sulechowianek może jak podtekst mieć próbę uzyskania szczytu formy właśnie na play-off.

Trochę żal mi Sokoła. Nie będę krył, że przewidywałem w play-out wielkie problemy tej drużyny, która trafi na Pałac, i nie myliłem się. Pałac ma już dwie wygrane wyjazdowe w Mogilnie. Oczywiście, brałem pod uwagę fakt, że Pałac może na ten czas mieć jakieś wzmocnienia z pierwszej drużyny (chyba w przypadku niektórych zawodniczek trenujących w PlusLidze Kobiet jeszcze taka możliwość była). Może ktoś napisać jak to wygląda w przypadku Pałacu? Czy rzeczywiście drużyna zmieniła oblicze, bo zawodniczki chwyciły parę i poprawiły grę, czy też przyszło jakieś wzmocnienie?

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

dreamer pisze: ale raczej skłonnu byłbym przychylić się do poglądu, że to Orzeł zawalił pierwszy mecz, a nie Czarni zagrali rewelacyjnie
Byłem na meczu i w/g mojej oceny Orzeł zagrał słabo, ale Słupsk zagrał naprawdę dobry mecz.
Pontek pisze: Inaczej mówiąc, uważam, że Orzeł na dłuższą metę jest jednak drużyną lepszą i w kolejnych meczach przechyli szalę na swoją korzyść.
Dziękuję za dobre słowo ;) Wierzę, że tak będzie. :)
Wracając do Pałacanek to w trakcie regularnych rozgrywek Orzeł boleśnie odczuł na własnej skórze jak rośnie potencjał tego zespołu po drobnych korektach składu (oczywiście zgodnych z przepisami), dlatego elblążanki darły parkiet w meczu z Poznaniem, aby uniknąć w playaut Bydgoszczy. Sokół zdaje się dwa razy w lidze pokonał Bydgoszcz, więc powinien (teoretycznie) sobie poradzić i teraz. Niestety nie wiem czy Pałac zagrał wzmocniony, a bardzo mnie to ciekawi. 8-)
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

W 4 meczu 3:1 dla Orła ;)
Stan rywalizacji 2:2. Wszystko rozstrzygnie się w Elblągu.
Podobno w Słupsku tak to wyglądało:
I mecz: 3:2 (28:26, 25:20, 19:25, 23:25, 12:15) znalazłem też (28:26, 25:19, 18:25, 22:25, 15:12)
II mecz: 1:3 (17:25, 25:20, 14:25, 22:25)
:D
Ostatnio zmieniony 25 mar 2012, o 20:12 przez Pontek, łącznie zmieniany 2 razy.
brunonz
Posty: 177
Rejestracja: 15 lis 2009, o 20:30
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: brunonz »

UFFF!!!!!!chyba osiwieję :<
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

Ja już jestem siwy.
Grają podobno w środę, ale jeszcze nic więcej nie wiem.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: dreamer »

Gdyby n9ie jedna para drużyn, to rozstrzygnięcia w play-off i play-out byłyby dokładnie takie jak przypuszczałem. Joker spokojnie pokonał Gedanię, podobnie Zawisza Piasta. Bydgoszcz nie dała żadnych szans ekipie z Mogilna - i to nie dziwi zważywszy, że Bydgoszczanki zawsze na jakieś wsparcie z kadry pierwszego zespołu mogą liczyć.
Jedyna para która mnie zadziwia, to Czarni - Orzeł.
Ciągle nie chce mi się wierzyć, że Czarni aż tak znakomicie poprawili(ły) grę, że mogą postawić w kłopotliwej sytuacji drużynę, która poza Energetykiem najbardziej pukała do pierwszej czwórki.
Czy Orzeł na pewno w rywalizacji z Czarnymi gra swoją siatkówkę, czy drużyna przechodzi jakiś kryzys?

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

Kryzys to przesada. Rzeczywiście Orzeł nie gra maxa od połowy sezonu. Nie bez znaczenia były tu kontuzje przyjmującej, rozgrywajacej i libero. Na szczęście dziewczyny już dochodzą do siebie i to widać w grze. Za to Słupsk już od pewnego czasu miał formę zwyżkującą. Analizują ostatnie 4 kolejki Słupsk grał conajmniej przyzwoicie z przebłyskami gry bardzo dobrej.
Wymienię kolejno: wygrana z Pałacem, set urwany jokerowi potem energetykowi i tiebreak z Sulechowem!!! Co nie zmienia faktu, że Orzeł zostal zaskoczony grą Słupska na dużym ryzyku w zagrywce i ataku. Dziewczyny chyba myślały, że jak nie grają z Bydgoszczą to playout sam sie wygra. Za to trener Orła już wcześniej sygnalizował, że mecze ze Słupskiem to nie będzie spacerek.
Wierzę, że Orzełki zagrają swoje i zadowolą swoich kibiców.
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

Orzeł Elbląg – Czarni Słupsk 3:0 (25:14, 25:16, 29:27) – stan rywalizacji 3:2
Byłem i oczy nacieszyłem. :D
Elblążanki grały na własnej sali po raz pierwszy w play-out. Słupsk dwa pierwsze sety bardzo zdeprymowany. W 3 wykorzystał moment dekoncentracji Orła i się wstrzelił. Na szczęście Orzełki nie pękły w koncówce. Ta faza meczu była bardzo wyrównana (punkt za punkt) Słupsk obronił 4 meczbole, ale do 5 razy sztuka ;)
Orzeł lepszy i zasłużył na odpoczynek!
Po tym co pokazal Słupsk w 5 ostatnich meczach, uważam że ma duże szanse w starciu z Sokołem.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: dreamer »

Pontek pisze:...Po tym co pokazal Słupsk w 5 ostatnich meczach, uważam że ma duże szanse w starciu z Sokołem.
Zgadzam się z tobą całkowicie. Może nie pisałem tego wcześniej wprost, ale wtedy gdy pisałem, że żal mi Sokoła, bo ma niewielkie szanse z Pałacem, to na myśli miałem między innymi i to, że w rywalizacji ze Słupskiem wcale nie będzie faworytem.

dreamer
Ostatnio zmieniony 30 mar 2012, o 11:01 przez dreamer, łącznie zmieniany 1 raz.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga kobiet”