Sezon 2011/2012 grupa 1

Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

Pontek pisze:Po tym co pokazal Słupsk w 5 ostatnich meczach, uważam że ma duże szanse w starciu z Sokołem.
Pod warunkiem, że zdoła się podnieść po ostatniej porażce, bo po wyrazach twarzy zawodniczek sądząc, to się mocno podłamały. Trenerowi też chyba puściły nerwy po meczu w Elblągu. Na plus dla dziewczyn z Mogilna trzeba zapisać, że miały czas na przygotowania i powinny być bardziej wypoczętę. Tym bardziej, że ławka u Czarnych jest symboliczna. Zobaczymy. ???
Mi szkoda dziewczyn ze Słupska, bo to naprawdę przyzwoity zespół.
W mojej ocenie wygra drużyna, która jest mocniejsza mentalnie, dlatego jednak wskazałbym Sokoła jako faworyta tej batalii. 8-)
szefo
Posty: 3
Rejestracja: 1 kwie 2012, o 11:42
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: szefo »

W 1 meczu Play-out siatkarki ze Słupska wygrały w Mogilnie z Sokołem 1:3 !!! 28:26, 19:25, 19:25, 20:25
Dziewczyny grały bez 3 zawodniczek co przy krótkiej ławce jest dużym sukcesem i przybliża do utrzymania się w lidze, bo myślę, że miejsce takiego klubu jest nawet wyżej niż 2 liga...

O 11 zaczął się mecz nr 2
CZARNI SŁUPSK
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: dreamer »

szefo pisze:W 1 meczu Play-out siatkarki ze Słupska wygrały w Mogilnie z Sokołem 1:3 !!!
Trochę dziwnie brzmi stwierdzenie "wygrały w Mogilnie z Sokołem 1:3" ;) ale rozumiem, że trzymasz się logiki zapisu wynikającego z kolejności podawania rywalizujących ekip gospodarz - gość.
Odnośnie wyniku, to widzę, że zgodnie z moimi wcześniejszymi przypuszczeniami, Mogilno będzie miało problem z Czarnymi. Choć na podstawie suchego wyniku można przypuszczać, że jednak wydarzy się jeszcze w tej rywalizacji dużo ciekawego.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

Stało się Słupsk ma drugą wygraną. Mogilno bliskie spadku.
szefo pisze:myślę, że miejsce takiego klubu jest nawet wyżej niż 2 liga...
Widziałeś jakiś mecz? ??? To stwierdzenie przy tym składzie personalnym Słupska to naprawde gruuuuuuba przesada. :D
Chociaż - zawsze miło pomarzyć.
szefo
Posty: 3
Rejestracja: 1 kwie 2012, o 11:42
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: szefo »

Pontek pisze:Stało się Słupsk ma drugą wygraną. Mogilno bliskie spadku.
szefo pisze:myślę, że miejsce takiego klubu jest nawet wyżej niż 2 liga...
Widziałeś jakiś mecz? ??? To stwierdzenie przy tym składzie personalnym Słupska to naprawde gruuuuuuba przesada. :D
Chociaż - zawsze miło pomarzyć.
Oczywiście, że tak, bywam na meczach, które dziewczyny rozgrywają "w domu". Siatkarki mają ambicje nawet żeby moim zdaniem awansować do wyższej ligi, niestety ich gra jest nierówna, grają falami i mają dobre fragmenty oraz sety, a wiemy, że 1-2 sety to jeszcze nie wszystko... Myślę, że problemem jest trener... Mimo wszystko dziewczyny walczą,a to kibice cenią. Klub jest na słabym poziomie organizacyjnym, nie wspominając, że całym budżetem klubu jest dotacja od miasta, więc pieniędzy nie ma, nie wiem jak to w innych klubach jest(jaki jest budżet?). Napisałem, że miejsce takiego klubu jest wyżej, ponieważ to był kiedyś potężny wielosekcyjny klub liczący się w Polsce oraz grający w europejskich pucharach...
W serii jest 0:2 dla Czarnych i rywalizacja przenosi się do Słupska.
CZARNI SŁUPSK
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: dreamer »

szefo pisze:...Napisałem, że miejsce takiego klubu jest wyżej, ponieważ to był kiedyś potężny wielosekcyjny klub liczący się w Polsce oraz grający w europejskich pucharach...
Całkowicie zgadzam się z tą opinią. Słupsk ma to, czego brakuje wielu innym miejscom (miastom) w którym w ostatnim czasie pojawiły się zespoły na najwyższych szczeblach rozgrywek. Słupsk ma piękne tradycje, na których ze wsparciem miejscowego biznesu i miasta można budować bardzo solidny zespół. Są też przecież kibice, którzy - jak widzę - interesują się wynikami i życiem zespołu. Na początek drogi do wyższej ligi jest więc chyba wszystko co trzeba.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

Po co rozgrywki ligowe, skoro miejsca w lidze powinno być przyznane za historyczne zasługi.
szefo pisze: Napisałem, że miejsce takiego klubu jest wyżej, ponieważ to był kiedyś potężny wielosekcyjny klub liczący się w Polsce oraz grający w europejskich pucharach.
:o
Z tego wynika, że Elbląg bez historycznych zasług (tradycji) powinien spaść z ligi i nigdy więcej nie startować.
Panowie zapominacie, że przez dokonania i ambicje jednostek i grup ludzi właśnie powstaje historia.
Obecnie w Elblągu (stojącym dotychczas szczypiorniakiem) pojawił się stabilny i cierpliwy sponsor (E.Leclerc), który jest w stanie zbudować siatkarską historię naszego miasta. Z uwagi na to trzeba zjednoczyć siły: sponsorów, kibiców, miasta i klubów młodzieżowych, aby nie zmarnować "historycznej" szansy rozwoju tej dyscypliny sportowej w Elblągu. 8-)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: dreamer »

Pontek pisze:Po co rozgrywki ligowe, skoro miejsca w lidze powinno być przyznane za historyczne zasługi.
szefo pisze: Napisałem, że miejsce takiego klubu jest wyżej, ponieważ to był kiedyś potężny wielosekcyjny klub liczący się w Polsce oraz grający w europejskich pucharach.
:o
Z tego wynika, że Elbląg bez historycznych zasług (tradycji) powinien spaść z ligi i nigdy więcej nie startować.
Panowie zapominacie, że przez dokonania i ambicje jednostek i grup ludzi właśnie powstaje historia.

Obecnie w Elblągu (stojącym dotychczas szczypiorniakiem) pojawił się stabilny i cierpliwy sponsor (E.Leclerc), który jest w stanie zbudować siatkarską historię naszego miasta. Z uwagi na to trzeba zjednoczyć siły: sponsorów, kibiców, miasta i klubów młodzieżowych, aby nie zmarnować "historycznej" szansy rozwoju tej dyscypliny sportowej w Elblągu. 8-)
Pontek
Nie wiem, czy po prostu nie przelewasz myśli na słowa szybciej niż powinieneś to robić (dla dobra sprawy).
Nie wiem z czego wynika twoje stwierdzenie, że Elbląg dotychczas stoi (stał) szczypiorniakiem. Czy nie pamiętasz tego, że to miasto stało swego czasu siatkówką żeńską - i to dominującą nad wieloma ośrodkami w kraju o wiele wyraźniej niż obecnie piłka ręczna?
W moim rozumieniu (i dlatego zgodziłem się, że dla Elbląga II liga to nie szczyt marzeń siatkarskich) w tym mieście tętniło życie siatkarskie bo właśnie na ten sport było największe zapotrzebowanie społeczne swego czasu. Po tym co słyszę z doniesień (choćby z obozu poznańskiego Energetyka) ta atmosfera i to zapotrzebowanie wcale nie zginęło, dlatego pierwsza liga to coś jak najbardziej realnego w tym mieście.
Wybacz, ale nie rozumiem tego początku twojej wypowiedzi (jakbyś miał jakieś pretensje do nas o coś)...

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

Pontek pisze:Wybacz, ale nie rozumiem tego początku twojej wypowiedzi (jakbyś miał jakieś pretensje do nas o coś)...
Spoko. To nie pretensje. !!! Poprostu nie widzę związku dzisiejszych realiów z przeszłością (pewnie się mylę)
Tradycje w Elblągu są: http://www.mosir.elblag.pl/historia_sportu/siatkowka/ .
Pontek pisze:Nie wiem z czego wynika twoje stwierdzenie, że Elbląg dotychczas stoi (stał) szczypiorniakiem.
Szczypiorniak ma drużynę w ekstraklasie żeńskiej i I lidze męskiej. O sukcesach młodzieży tylko wspomnę (srebro juniorek w 2009 i złoto w 2010). http://www.mosir.elblag.eu/index.php?pod_menu=1201
Poziom na dziś dla lokalnej siatkówki nie osiągalny.
Nadzieję budzi bezinteresowne zaangażowanie garstki ludzi, ze sponsorem tytularnym na czele, grupka utalentowanej młodzieży prowadzonej przez kilkoro trenerów - pasjonatów oraz pozytywne podejście samorządu. Czy na tej bazie da się zbudować podwaliny profesionalnej siatkówki? ??? Zobaczymy. Z niecierpliwością czekam, co przyniesie nadchodzący sezon?. 8-)
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

To jest news na nowy sezon II ligi !!!
Nie dosłownie, ale na stronie internetowej III ligowej Wieżycy można się doczytać, że Gedania sprzedała im miejsce w II lidze.
http://www.wiezyca2011.pl
Zainteresowałem się tą sprawą, gdy Wieżyca wycofała się z rozgrywek o awans do II ligi, bo o planach Gedanii mówiło się już dawno.
cyt. - "Wieżyca Stężyca zagra w II lidze
Zespół Wieżyca 2011 Stężyca zagra od nowego sezonu w II Lidze Kobiet. Dzięki bardzo pozytywnemu odbiorowi działań na rzecz rozwoju siatkówki w Gminie Stężyca w środowisku siatkarskim oraz zaangażowaniu władz gminy i zarządu klubu, Polski Związek Piłki Siatkowej w Warszawie, zakwalifikował naszą drużynę do ogólnopolskich rozgrywek II Ligi Kobiet. Drużyna Wieżycy prawdopodobnie zagra w grupie I i w tej chwili jest jedyną drużyną reprezentującą Województwo Pomorskie na tym szczeblu rozgrywek." 8-)
brunonz
Posty: 177
Rejestracja: 15 lis 2009, o 20:30
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: brunonz »

To Gedania już nie będzie grać w siatę ,czyżby po klubie?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: dreamer »

brunonz pisze:To Gedania już nie będzie grać w siatę ,czyżby po klubie?
Na to pytanie to mogą ci odpowiedzieć tylko działacze Gedanii.
Ja z bardziej znanego mi rejonu Wielkopolski mogę powiedzieć, że przynajmniej tutaj nie kończy się aż tak źle, aby znikał klub. Z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że pierwsza ekipa Gedanii będzie startowała w zdecydowanie tańszych rozgrywkach regionalnych. To natomiast pewnie pociągnie za sobą konieczność odstawienia na bok części dziewczyn, bo budżet wiadomo - będzie odpowiednio niski. Kto wie - mi wydaje się to dość prawdopodobne - czy niektóre dziewczyny nie trafią właśnie do Wieżycy (w końcu dobrą "mamuśką" tego zespołu jest była plusligowa rozgrywająca - między innymi AZSu Poznań - Ewa Kasprów).
Zobaczymy jak to będzie w nowym sezonie. Z mojego punktu widzenia może być ciekawie, bo dla Energetyka Poznań będzie to nowy rywal.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
szefo
Posty: 3
Rejestracja: 1 kwie 2012, o 11:42
Płeć: M

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: szefo »

Sokół "odleciał" do niższej ligi...
3:0
CZARNI SŁUPSK
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

Słupsk jest wyraźnie na fali. Jeszcze nie wiadomo kto będzie jego przeciwnikiem w barażu (na pewno nie Rumia), ale na pewno będzie miał twardy orzech do zgryzienia jeśli Czarne utrzymają dyspozycję na tym poziomie. 8-)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: dreamer »

szefo pisze:Sokół "odleciał" do niższej ligi...
3:0
Po wynikach poszczególnuch setów można sądzić, że rzeczywiście Słupsk jest na fali - jak to pisze pontek w swoim poście.
Może ktoś napisać trochę więcej jak ten ostatni mecz wyglądał. Interesuje mnie też między innymi to, czy Sokół grał w swoim noemalnym składzie (najlepszym), czy też już na starcie odpuścili tę rywalizację gdy przeniosła się do Słupska przy bardzo niekorzystnym stanie 0-2 w play-out?

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: dreamer »

Jestem trochę zaskoczony wynikami dwóch pierwszych meczów finału play-off w naszej grupie drugiej ligi. Joker odniósł dwa zwycięstwa u siebie nad Zawiszą (3:1 i 3:2). 28 kwietnia następny - być może, przy takim obrocie sprawy - ostatni mecz w Sulechowie.
Moje zdziwienie bierze się stąd, że Joker nie miał jakiegoś wybitnego sezonu zasadniczego. Fakt - Zawisza też raczej nie, ale Zawisza ma Mierzwińskiego i kilka zawodniczek o budzących szacunek ligowych dokonaniach. Po prostu przewidywałem, że ekipa z Sulechowa jest prowadzona przez szkoleniowca na szczyt formy właśnie w czasie play-off.
Rywalizacja jeszcze nie jest skończona, ale szanse Zawiszy zmalały bardzo znacznie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: dreamer »

Wypadałoby napisać coś o zakończonej w minioną sobotę rywalizacji w 1 grupie drugiej ligi pań. Po dwóch zwycięstwach Jokera w Świeciu (3:1 i 3:2), rywalizacje przeniosła się do Sulechowa. Przyznam, że miałem nadzieję na to, że Zawisza będzie w stanie odwrócić losy finałowego play-off i awansować do turnieju finałowego II ligi. Stało się inaczej. Po zaciętym w większiści z pięciu setów meczu, Joker wygrał mecz w Sulechowie 3:2 i zapewnił sobie awans do decydującej rozgrywki o I ligę.
Ostatni mecz jeżeli chodzi o wyniki setów był prawie bliźniaczo podobny do drugiego meczu w Świeciu.
Zawisza Sulechów - Joker Świecie 2:3 (25:21, 25:23, 16:25, 22:25, 12:15)
Oczywiście teraz będę trzymał za dziewczyny ze Świecia kciuki w turnieju finałowym, choć wydaje mi się, że będzie im bardzo trudno zakończyć ten turniej awansem. Choć moim zdaniem szansą dla nich (ale równie dobrze szansą jaką ma każda inna drużyna) może być to, że w gronie tegorocznych finalistek właściwie nie jestem w stanie wskazać (bo chyba takiej nie ma) drużyny która wyraźnie górowałaby nad rywalkami.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sezon 2011/2012 grupa 1

Post autor: Pontek »

W barażu Perła Złotokłos po zaciętej walce uległa 1:3 (20:25,23:25,25:22,22:25) drużynie Akademia Pomorska Czarni Słupsk
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga kobiet”