PLKS Pszczyna

Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

PLKS Pszczyna

Post autor: Alferek »

Zakładam temat.
Póki co filmik z pięknego zwycięstwa z KSZO:
http://www.youtube.com/watch?v=gg4zSZe-G90

Jak się gra to się wygrywa. Nareszcie agresywna zagrywka, dobre własne przyjęcie i urozmaicony atak.
brunonz
Posty: 177
Rejestracja: 15 lis 2009, o 20:30
Płeć: M

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: brunonz »

Wielkie gratulacje! mała sensacja zaliczona:)dopadnijcie Spartę i będzie Wialka sensacja:)
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: precedens »

brunonz pisze:Wielkie gratulacje! mała sensacja zaliczona:)dopadnijcie Spartę i będzie Wialka sensacja:)
8+3=12
13-12=1
Cóż to za wielka sensacja kiedy 10 wygrywa z 9.
Tym bardziej, że po następnych kolejkach to Pszczyna będzie faworytem w meczu ze Spartą.
3x3+8=17 - stawiam na Pszczynę.
brunonz
Posty: 177
Rejestracja: 15 lis 2009, o 20:30
Płeć: M

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: brunonz »

precedens pisze:
brunonz pisze:Wielkie gratulacje! mała sensacja zaliczona:)dopadnijcie Spartę i będzie Wialka sensacja:)
8+3=12
13-12=1
Cóż to za wielka sensacja kiedy 10 wygrywa z 9.
Tym bardziej, że po następnych kolejkach to Pszczyna będzie faworytem w meczu ze Spartą.
3x3+8=17 - stawiam na Pszczynę.
Nie chodzi o tabelę!Pszczyna nie wiele pokazała jak dotychczas!gleba za glebą!oprócz ostatniego meczu i tu gratulacje!natomiast nie ma co wpadać w samozachwyt:)Jak ogracie Spartę będzie Sensacja ,może nie tak wielka jak napisałem ,ale to będzie sukces dla dziewczyn,i mam nadzieję że odrodzenie:)wiara w siebie, a nie w tabelkę:(
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: precedens »

brunonz pisze: Nie chodzi o tabelę!Pszczyna nie wiele pokazała jak dotychczas!gleba za glebą!oprócz ostatniego meczu i tu gratulacje!...(
No to podobnie jak Sparta w poprzednim sezonie - w pierwszej rundzie "gleba", w drugiej metamorfoza.
Można?
Tym razem Sparta nie uniknie play-out, a Pszczyna jest dla mnie cichym faworytem na miejsce nr 7.
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: Alferek »

Pszczyna gra o niebo lepiej niż na początku sezonu, ale straty będą trudne w lidze do odrobienia. Wczoraj PLKS przegrał wygrany mecz PP z Eliteskami po tie-breaku, mając w 4 secie aż 3 niewykorzystane piłki meczowe!
Ja widzę główny problem zespołu na środku siatki. Szkudlarek mając 193 cm wzrostu przegrywa przepychanki na siatce wczoraj czterokrotnie. Weszła na boisko za Pyrek młodziutka Kubiczek i rozegrała bardzo dobry mecz. Lepiej funkcjonuje przyjęcie, parę zawodniczek ma niezłą zagrywkę. Problemem całego zespołu jest budzenie się dopiero po przegranym secie.

Ale co z tego skoro przegrały. Mecz oglądało może z 50 osób...
W sobotę mecz z Chemikiem.
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: precedens »

Alferek pisze:...Wczoraj PLKS przegrał wygrany mecz PP z Eliteskami po tie-breaku, mając w 4 secie aż 3 niewykorzystane piłki meczowe!
Pszczyna wyraźnie wychodzi na prostą, nie bez przyczyny, przed sezonem dziewczyny wygrywały z mocnymi przeciwnikami.
Teraz czas na zbieranie owoców wytężonej pracy i czas przełamania długich tygodni ligowej niemocy.
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: Alferek »

Jakby ktoś chciał obejrzeć anatomię porażki to proszę: http://youtu.be/7GmHNUNFFO0
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: Alferek »

Dziś zwycięstwo w tie-breaku w wiceliderem - Chemikiem Police. Pszczynie chyba Chemik naprawdę leży, ale to raczej statystyka niż realne porównanie, bo PLKS jest zupełnie inną drużyną niż przed rokiem czy dwoma.
Tym razem mieliśmy potwierdzenie, że jest to inny zespół niż w pierwszej rundzie.


Link do obejrzenia całego meczu: http://www.youtube.com/watch?v=4QEoi-Os18k
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: precedens »

Pszczyna na koniec fazy zasadniczej może mieć 25-27 pkt. Przy odrobinie szczęścia to wystarczy na ugranie bezpiecznego 7-go miejsca - o ile Luks i s-ka przywiezie do Pszczyny skalp Silesii :)
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: precedens »

precedens pisze:.... o ile Luks i s-ka przywiezie do Pszczyny skalp Silesii :)
Jednak nic z tego, Luks nie przywiezie do Pszczyny skalpu Silesii.
Po transferze trenera do Trefla Gdańsk: http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... flu-gdansk
Pszczyna, niestety, niemal pewnym kandydatem do spadku, szkoda:(
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: Ted »

Dość odważna teza biorąc pod uwagę, że zespół ma przed sobą grania, a grania w tym sezonie. Nadmienię, że drużyna wyraźnie się obudziła pod koniec rundy, o czym najlepiej mogli przekonać się faworyci do awansu, że nie wspomnę, iż Legionovia też lekko na Śląsku nie miała.
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: precedens »

Pszczyna musiała mocno "wspinać się na palce", żeby zawalczyć w ostatnich meczach (bez względu na klasę przeciwnika).
Czy utrzymają ten kurs bez sternika - Luksa? Wątpię.
Obym się mylił.
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: Alferek »

Dziś byłem na pierwszym dniu turnieju o puchar rektora UEK w Krakowie (jutro będę na drugim dniu rzecz jasna :) )
Pszczyna nie wyglądała na rozbitą z powodu odejścia trenera Luksa. Wygrały 2 mecze, co prawda z II ligowcami, ale i Szóstka Biłgoraj, jak i Piast Szczecin nie należą do słabeuszy przecież. Co prawda oba mecze skończyły się wynikiem 2:1 dla PLKs, ale te sety oddane były raczej po własnych błędach niż po dobrej grze przeciwniczek. W tych setach co PLKS wygrał to zwycięstwa nie podlegały dyskusji i widać było różnicę między I a II ligą (brak emocji, choć z całym szacunkiem dla rywalek).

PLKS miał z konieczności rezerwowego trenera - Dariusza Parkitnego. oraz nowe zawodniczki - Natalię Kurnikowską (wypożyczenie z Dąbrowy, jedna z najlepszych juniorek w kraju), oraz młodą libero Paulinę Czekajską (SMS Edu B-B). Obie zagrały obiecująco. Kurnitowska miała niezły atak, a libero wyciągnęła wiele ważnych piłek (takie żywe sreberko ;)), tak więc Pszczyna kadrowo jest wzmocniona. Nie grała dzis Matusiak - mam nadzieję, że nie podziękowano tej młodej ale obiecującej zawodniczce.

Jutro (piszę posta przed północą) trudniejsze zadanie przed PLKS: Eliteski i Silesia.

Wszystkie mecze nagrywam i będą na youtube w całości (mniej więcej w Sylwestra)
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: Alferek »

W drugim dniu turnieju Pszczyna również poradziła sobie z Eliteskami 2:1 i z Silesią, także 2:1. Zagrała dziś także Matusiak, tym razem na swojej nominalnej pozycji a nie na libero. Mecz z Krakowiankami był wyrównany i wydawało się, że jednak to gospodynie wygrają, jednak w końcówce decydującego seta PLKS się bardzo sprężył. Mecz Silesią był nieco nudnawy, przewaga Pszczyny była wyraźna, a przegrany set nastąpił po dwóch wygranych, gdy trener wpuścił na parkiet nieco przemeblowany skład dając odpocząć m.in. Mitrędze.

Najśmieszniejsze, że PLKS wygrał wszystkie mecze a został sklasyfikowany dopiero na II miejscu w turnieju, bo liczyły się sety a nie zwycięstwa.


Końcowa kolejność:
1. Armatura Eliteski AZS UEK 10:2 (3 zw)
2. PLKS Pszczyna 8:4 (4 zw)
3. Silesia Volley 6:6 (2 zw)
4. Piast Szczecin 4:8 (2 zw)
5. Szóstka Biłgoraj 2:10 (0 zw)

Wyniki:

cawartek
Armatura Eliteski AZS UEK - Silesia Volley 3:0
PLKS Pszczyna - Szóstka Biłgoraj 2:1
tutaj mecz do obejrzenia: http://www.youtube.com/watch?v=uXDHq--V64s
Piast Szczecin - PLKS Pszczyna 1:2
tutaj mecz do obejrzenia: http://www.youtube.com/watch?v=-pJGr6AjWyw
Szóstka Biłgoraj - Silesia Volley 0:3
Piast Szczecin - Armatura Eliteski AZS UEK 0:3

piątek
Armatura Eliteski AZS UEK - PLKS Pszczyna 1:2
tutaj mecz do obejrzenia: http://www.youtube.com/watch?v=DV4KB9IMr_c
Piast Szczecin - Silesia Volley 1:2
PLKS Pszczyna - Silesia Volley 2:1
tutaj mecz do obejrzenia: http://www.youtube.com/watch?v=fRQKV-_Dnmk
Piast Szczecin - Szóstka Biłgoraj 2:1
Armatura Eliteski AZS UEK - Szóstka Biłgoraj 3:0
Ostatnio zmieniony 31 gru 2011, o 16:28 przez Alferek, łącznie zmieniany 3 razy.
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: precedens »

Alferek pisze:... Najśmieszniejsze, że PLKS wygrał wszystkie mecze a został sklasyfikowany dopiero na II miejscu w turnieju, bo liczyły się sety a nie zwycięstwa.
Najśmieszniejsze, że w lidze jest tak samo: AZS UEK jest przed Chemikiem, chociaż ma mniej zwycięstw i porażkę w meczu bezpośrednim. Coś trzeba z tym zrobić, gdzie tu sprawiedliwość? :)
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: Alferek »

Odpowiedź jest prosta: trzeba w lidze unikać grania tie-breków, tylko wygrywać za 3 pkt. Wtedy można mniej razy wygrywać ;) a ma się więcej punktów. Taki pozorny paradoks, który też dotyczy PLKS w lidze - 2 wygrane mecze były właśnie dopiero po 5 secie. Z SMSem to akurat goniły wynik, bo było już bardzo źle. Z kolei z Chemikiem miały rywalki na talerzu i dopuściły do tie-breaka.

Patrzę na jeszcze jedną ciekawostkę - w chwili obecnej PLKS ma największą sumę małych punktów (zdobytych i straconych) w całej lidze - aż 2121. Znaczy to, że mecze z ich udziałem są najbardziej zażarte (mecze trwają ponad 2h).


...info z dziś po południu:
Wiktor Krebok i Dariusz Parkitny poprowadzą PLKS. Kreboka nie trzeba przedstawiać, a aktywna postawa Parkitnego podczas turnieju mi się bardzo podobała - na bieżąco korygował pozycję zawodniczek i ich błędy, a nie tylko w chwili jak brał czas. Poza tym zamieniłem z nim kilka zdań jak ładował dwoją komórkę obok mojej kamery i wydał mi się dość sympatyczny.
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: precedens »

Z Kurnikowską, PLKS ma szansę zabrać punkty jeszcze niejednemu faworytowi. Takiego ogniwa w tym zespole brakowało.
Żal, że do tej pory wolała grzać ławę w ekstraklasowym czubie niż walczyć na parkiecie niższej ligi.
Pewnie jej menago patrzył tylko za czubkiem swojego nosa, a w innej części ciała miał sportową karierę dziewczyny.
Na wejście Pszczyny do czwórki już za późno, ale w meczach u siebie z osłabioną Murowaną, nierównym Aleksandrowem
i dołującą Warszawą mogą zgarnąć komplet punktów.
Przebudzenie nadeszło zbyt późno, ale "lepiej późno niż wcale".
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: precedens »

brunonz pisze:Wielkie gratulacje! mała sensacja zaliczona:)dopadnijcie Spartę i będzie Wialka sensacja:)
Stało się, i to z przytupem (16, 23, 16). Czekam z niecierpliwością na video produkcję Alferka pt. "Anatomia sukcesu". :)
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: Alferek »

Mecz ze Spartą nagrałem i jest już dostępny pod tym linkiem:
http://www.youtube.com/watch?v=b8anOw2xIa4


Mecz pewnie wygrany przez Pszczynę.
Pierwszy set pod dyktando PLKS, Sparta starała się doganiać na początku seta, ale potem przewaga Pszczyny systematycznie się powiększała. Jedynie drugi set praktycznie łeb w łeb. Pszczyna wychodziła na 2-3 pkt prowadzenia a Sparta doprowadzała do remisu. Końcówka jednak dla PLKS. Trzeci set - wysokie prowadzenie gospodyń od początku, ale Sparta doprowadziła do styku. Potem na zagrywkę weszła Sikora i chyba 5 punktów nabiła i to już wystarczyło by podłamać warszawianki.

Bardzo duża ilość błędów własnych z obu stron, ale Sparta (którą po raz pierwszy w życiu widziałem) przechodziła chyba samą siebie jeśli chodzi o ten element gry. Pozytywy w PLKS: Sikora, Matusiak, Kurnikowska, ogólnie blok. W Sparcie nie wiem kogo wyróżnić, "Łomża" chyba nie wytrzymała meczu (mimo bardzo miłego jej przyjęcia), bo pamiętam ją ze znacznie lepszej gry w Pszczynie.

Dodam jeszcze, że cholernie się cieszę :) ze zwycięstwa w meczu o 6 pkt.
MVP solenizantka z tego tygodnia - Sikora
Ostatnio zmieniony 14 sty 2012, o 23:22 przez Alferek, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: Ted »

Weź pod uwagę, że wróciła do treningów po Nowym Roku, a miała trzymiesięczny rozbrat z siatkówką.
brunonz
Posty: 177
Rejestracja: 15 lis 2009, o 20:30
Płeć: M

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: brunonz »

[quote="Alferek"]Mecz ze Spartą nagrałem i jest już dostępny pod tym linkiem:
http://www.youtube.com/watch?v=b8anOw2xIa4
jeśli chodzi o filmik to trochę mojej skromnej sugestii:proszę byś w czasie nagrywania nie "biegał" kamerą za piłką,ponieważ to utrudnia oglądanie meczu,dostaję się oczopląsu.efekt jest taki że się widzi wszystko i nic:(szczególnie w przypadku odczytu filmu w sieci.
To wspaniałe że są pasjonaci którzy swój czas poświęcą nagrywaniu ,obróbce i udostępnieniu w sieci filmu z meczu siatkówki za co bardzo ci dziękuję.Myślę że nie obrazisz się za moją drobną uwagę:)
Co do meczu to gratuluję Pszczynie za wygrany mecz!Gratuluję Sikorze za dobry mecz,myślę że dziewczyna się "spełniła" za swoje dole i niedole w Sparcie:)Kutikow niestety nie mogła tego uczynić,szkoda:)
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: Alferek »

@Brunonz dzięki za cenne uwagi, mam nową kamerę i powinienem ze statywu filmować, tak jak to już robiłem podczas turnieju w Krakowie. Generalnie takie filmowanie z ręki to udręka, bo ręka mdleje pod koniec meczu.

Kutikow była obecna wczoraj, ale w stroju "cywilnym" - nie sądzę by w tym sezonie zagrała, choć mogę się mylić. Powoli do zdrowia wraca Iza Placek. W meczu trener Parkitny nie zrobił żadnej zmiany - to chyba pierwszy mecz w tym sezonie, gdzie grała tylko wyjściowa szóstka.

Może lekki offtop zrobię, ale moje życie to albo damska siatkówka albo męski hokej, więc zapraszam przy okazji na to drugie: www.youtube.com/watch?v=G59i4FLUFwQ
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: Alferek »

Bardzo zdegustowany jestem po dzisiejszym, przegranym niestety, meczu z Jedynką Aleksandrów Łódzki. Sądząc po tabeli, aleksandrowianki osłabione brakiem Mieszały powinny byc w zasięgu pszczynianek. Niestety różnica była widoczna na parkiecie, ale to raczej za sprawą bardzo słabo grającej Pszczyny. Owszem, można powiedzieć, że Jedynce wszystko wychodziło, ale też można powiedzieć, że poszczególne zawodniczki PLKS zawiodły grając znacznie poniżej poziomu. Jadąc po kolei: Szkudlarek z krótkiej to chyba tylko raz skutecznie punktowała i dwa razy wbiła w parkiet piłkę będącą na siatce. I to wszystko. Resztę krótkich miała nieskutecznych. Pyrek tylko minimalnie lepiej na środku. A skoro nie było środka to blok latał do skrzydeł. A na skrzydłach Mitręga - słaby mecz naszej kapitan, Sikora - nieco gorzej niż zwykle, ale jeszcze dawała jakąś nadzieję. Rozegranie Staniuchy dziś też bez zaskoczenia dla rywalek. Nadal z uporem po 2, a nawet 3 razy ten sam schemat w jednej akcji. Duże rozczarowanie dziś po Matusiak. W meczu ze Spartą rewelacja, a dziś zupełny brak wyczucia kiedy aut i brak porozumienia z drużyną. Kurnikowska przeciętnie w ataku i chyba 4 zepsute zagrywki! Jedyny pozytyw to Kluza, która weszła za Mitręgę i miała najtrudniejsze zagrywki. Poza tym plus dla niej za wolę walki, której zabrakło dziś koleżankom. Wynik 1:3 nieco złudny, owszem jeden set Pszczynie się należał, ale wyniki w tych przegranych nieco "statystyczne", bo przewaga Jedynki była większa niż rzeczywisty wynik.
A Jedynka zaimponowała blokiem, czy choćby wyblokiem. Do tego naprawdę dobre ustawienie się w obronie. Atak w większości przypadków po skosie, i aż dziw, że Pszczyna nie zareagowała skutecznie na ten schemat.

Byłbym zapomniał ;) , cały mecz tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=s1m2ppTfaKU :( :< :<
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: Alferek »

Dziś porażka z Piecykami 0:3, ale styl gry znacznie lepszy niż poprzednio z Jedynką. Świetnie zagrała Kurnikowska, solidnie Sikora. Słabiej Mitręga (spadek formy) i już tradycyjnie Szkudlarek, której naliczyłem zaledwie 4 zdobyte punkty. Po kontuzji wróciła Placek, z kolei nie grała kontuzjowana Pyrek. Jako ciekawostka podam, że grano na dwie libero.

Po drugiej stronie siatki szalała Strządała, MVP meczu. Do tego skuteczna gra z krótkiej i wykorzystywanie przestojów PLKS. Szacun dla Archangielskiej za grę nie wypominając wieku.

Na trybunach była Magdalena Śliwa, która obserwowała córkę na parkiecie, oraz trener Tauronu - Kawka, który przyglądał się zapewne Kurnikowskiej i na pewno mógł być zadowolony z jej gry.

Mecz tutaj: www.youtube.com/watch?v=0k1Ygk52wXI (powinien być dostępny za ok godziny od napisania tego posta, czyli ~23:30)
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: Alferek »

Po kilku meczach padliny jestem bardzo miło zaskoczony zwycięstwem za 3 pkt w Krakowie. Skala przewagi PLKS w wygranych setach sugerowała jakby odwrotne pozycje w tabeli.
Bardzo ładne statystyki Kurnikowskiej, Kluzy, Sikory i... Szkudlarek, co dla mnie jest także zaskoczeniem.
Obrazek
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: Alferek »

Dziś całkiem łatwe zwycięstwo 3:0 z Gaudią, ale poziom nie zachwycił. Widać było dwie rzeczy: Gaudia jeszcze musi się sporo uczyć i raczej jest bez szans z KSZO w play-oucie. Natomiast Pszczyna ma bardzo szczupłą ławkę rezerwowych (dziś brak Sikory). Gdy wchodziły rezerwowe, to Gaudia zdobywała punkty.
Z drugiej strony zaczynem też rozumieć łatwą porażkę PLKS w Ostrowcu. Lepiej grać o utrzymanie ze Spartą niż z KSZO.

MVP meczu - Marta Kluza. Nieco słabiej dziś Kurnikowska, ale to zrozumiałe, bo po chorobie. Z drugiej strony siatki zaskoczył mnie brak w podstawowym składzie Szafraniec, która rok temu grała w PLKS i to całkiem nieźle. Dziś weszła w III secie, ale niewiele pokazała.

Meczu tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=P9AEUDllkQw
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: precedens »

Alferek pisze: ...Z drugiej strony zaczynem też rozumieć łatwą porażkę PLKS w Ostrowcu. Lepiej grać o utrzymanie ze Spartą niż z KSZO ...
Alfer, zlituj się. Z premedytacją gloryfikujesz własne podwórko kosztem uznania klasy zwycięzców.
Równie dobrze mógłbyś napisać, że Kraków oddał mecz Pszczynie, bo ustawiał się na Legionowo.
Jak ci to smakuje? Mniejsza o to jak smakuje, na pewno śmierdzi "wiochą".
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: Alferek »

Z tą wiochą to koleś przesadziłeś, takie teksty to na inne fora proszę. :x
Przytoczny przez Ciebie argument podłożenia się Pszczynie przez Eliteski by grać z Legionovią był totalnie nielogiczny. Kto by chciał się spotkać od razu z liderem w półfinale PO? :-o

Po prostu analizuję kto byłby wygodniejszym przeciwnikiem. Oglądałem mecz przeciw KSZO i oglądałem mecz przeciw Sparcie rozegrany w Pszczynie i stwierdziłem, że KSZO ma więcej atutów. Choć nie twierdzę, że PLKS jest faworytem mając w perspektywie dwa początkowe spotkania na wyjeździe. Ale na korzyść PLKS może przemówić większe doświadczenie poszczególnych zawodniczek takich jak Sikora i Mitręga (Szkudlarek nie liczę, bo nie jest przekonywująca) plus dwie młode, będące w wysokiej formie Kluza i Kurnikowska. Po drugiej stronie atutami są Toborek i Wawrzyniak.


W bieżącym sezonie było tak:
Sparta Warszawa PLKS Pszczyna 3:1 25:23, 19:25, 26:24, 25:18
PLKS Pszczyna Sparta Warszawa 3:0 25:16, 25:23, 25:16
precedens
Posty: 82
Rejestracja: 24 lut 2010, o 21:43
Płeć: M

Re: PLKS Pszczyna

Post autor: precedens »

Alferek pisze:Z tą wiochą to koleś przesadziłeś, takie teksty to na inne fora proszę.
Przytoczny przez Ciebie argument podłożenia się Pszczynie przez Eliteski by grać z Legionovią był totalnie nielogiczny. Kto by chciał się spotkać od razu z liderem w półfinale PO?
Tu od początku mamy takie samo zdanie - to byłoby nielogiczne.
Ale podkładanie się Pszczyny w meczu z Ostrowcem,
po to żeby zagrać w play out na Spartę, która ograła u siebie Legionovię,
jest równie nielogiczne.

Jeśli "wiocha" cię uraziła, to może wolisz "trzepak"?
ODPOWIEDZ

Wróć do „II liga kobiet”