Liga Dolnego Śląska Męska

Jan Solarek
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2008, o 23:49
Płeć: M

Liga Dolnego Śląska Męska

Post autor: Jan Solarek »

Turniej Finałowy "A" III ligi mężczyzn

14-15.02.2009
14.02. 4 mecze
15.02. 2 mecze

Sala ZSTiE, Worcella 20-26. Dojazd z dworca PKP bardzo szybki, jest to też dystans do przejścia (ok. 15').

Z tego co wiadomo z rozmów z sędziami, zespoły weszły do finału z zaliczeniem punktów z rozgrywek. Powstała sytuacja, w której wyniki meczów finałowych nie mają większego znaczenia dla końcowej kolejności drużyn. Z Dolnego Śląska do walki o II ligę wychodzą Burza Wrocław i KS Bester Bielawianka Bielawa (info nie potwierdzone).

Mecz 1
KS Burza Wrocław - TKKF Razem Wołów
3:0 (25:19, 25:17, 25:23) 70'
Sędziowali:
1. G. Guzal, 2. P. Kłapkowski, sekr. G. Gałka
Składy zespołów:
Burza Wrocław:
3 Andrys R., 4 Migut P., 5. Łyczywek T., 6 Lasik M., 7 Gajek T. (k), 8 Karauda M., 10 Mor M. (lib), 11 Uliński M., 12 Pawluk Ł., 13 Stasiak Ł., 14 Kwieciński L., 16 Nowakowski R.
Trener: D. Friester
TKKF Razem:
1 Kudyba W. (lib), 2 Babiński Z., 3 Ślipieńczuk W., 4 Baranowski J. (k), 5 Józefowicz T., 6 Kozakiewicz Z., 7 Auguścik B., 8 Tęsiorowski J., 9 Cerwiński Ł., 10 Surtel J., 11 Łapszyński L., 12 Dacko P.
Wyjścia:
Burza 7, 16, 12, 11, 8, 4
Razem 12, 3, 5, 10, 6, 8

Mecz 2

KS Bester Bielawianka Bielawa - KS Gwardia II Wrocław
2:3 (26:28, 25:23, 21:25, 26:24, 12:15) 150'
Sędziowali
1. P. Kłapkowski, 2. G. Gałka, Sekr. G. Guzal
Składy zespołów:
Bester Bielawa:
2 Michalik R., 4 Małasiewicz D., 5 Stryczniewicz K. (k), 7 Polakowski M., 8 Sidor P., 9 Zemanek P., 12 Budziński J (lib), 13 Świgoń B., 15 Pacioch D., 16 Malczewski W, 18 Zieliński W.
Trener: A. Zemanek
Gwardia:
1 Superlak M., 4 Baran K., 5 Lubaczewski Ł., 6 Głód N., 7 Pętelski Mariusz (k), 8 Szuliński R, 9 Gniewek P., 10 Skup P., 11 Stachowiak M., 12 Pętelski Michał (lib)
Trener: T. Pajor, Asystent R. Gryszkiewicz
Wyjścia:
Bielawa: 5, 8, 2, 15, 7, 16
Gwardia: 8, 4, 10, 9, 7, 6


Mecz 3
KS Bester Bielawianka Bielawa vs TKKF Razem Wołów
3:1 (22:25, 25:21, 28:26, 25:20) 115'
Sędziowali:
1. G. Guzal, 2 P. Kłapkowski, sekr. G. Gałka
Wyjścia:
Bielawa: 5, 13, 2, 15, 7, 16
Razem: 3, 5, 10, 6, 11, 12

Mecz 4
KS Gwardia II Wrocław vs KS Burza Wrocław
0:3 (22:25, 18:25, 17:25) ok 75'?
Sędziowali:
1. P Kłapkowski, 2. G. Guzal, sekr. G. Gałka
Sędzia główny i obserwator I dnia turnieju: J. Hojka

Składy:
Gwardia: 1. Szuliński R., 2 Baran K., 3 Lubaczewski Ł., 6 Pętelski M. (k), 9 Petelski Mi. (lib), 11 Stachowiak M., 14 Superlak M., 16 Głód N.
Trener: T. Pajor, Asystent R. Gryszkiewicz
Burza: 1 Kolankiewicz M. (lib), 2 Andrys R., 4 Migut P., 5 Łyszywek T., 6 Lasik M., 7 Gajek T. (k), 8 Karauda M., 9 Jakubowski T., 11 Uliński M., 12 Pawluk Ł., 14 Kwieciński L., 16 Nowakowski R.
Wyjścia
Gwardia: 11, 1, 2, 16, 3, 6
Burza: 4, 7, 16, 12, 11, 8

I partia

(Pierwsze punkty Burzy)
Zapowiadający się w I częsci partii jako jednostronny pojedynek (15:8), poprzez serię błędów zawodników Burzy zmienił swój obraz (17:13, 18:15). Błędy głownie w ataku. Dobry moment gry nr 3 z Gwardii, który daje punkty atakiem z II linii i blok jednego z zawodników tego zespołu dają wynik 18:17 i trener Burzy prosi o przerwę. Ustrzelony libero i kolejna kontra skończona przez 3 dają remis. 19 pkt dla Burzy zdobywa 5 z prawego ale 2 z Gwardii blokuje przechodzącą na drugą stronę siatki piłkę po nieudanym przyjęciu i 20 pkt dla młodzieży. Przy 19:21 przerwa dla Burzy. Dwa błędne ataki 2 z Gwardii i przerwa dla tego zespołu. Po przerwie 1 z Gwardii wyrzuca zagrywkę w aut a 16 z Burzy bije asa i setowa. Partię kończy minięcie 8 z lewego. 25:22

II partia

Przebieg: 3:2, 5:3, 7:4, 7:6, 12:8, 14:9, 16:11, 17:15, 18:17, 20:17, 22:18, 25:18

Przy 12:9 ładna, klasyczna podwójna krótka Burzy skończona przez 16. Burza kontroluje grę ale w pewnym momencie powtórka z I partii: zaczynają się błędy własne. Po pojedynczym bloku ataku w III strefie, przy 18:17 czas dla Burzy. Przerwa źle wpływa na zawodników Gwardii i teraz oni popełniają błędy. Po ataku w aut 3 przy 20:17 czas dla Gwardii. Po przerwie długa, ładna akcja zakończona zablokowanym atakiem Ulińskiego (16, 2). Jednak 2 kolejny raz myli się w ataku i przy 22:18 czas dla Gwardii. Żółta kartka dla Gwardii daje Burzy piłkę setową, którą w postaci zagrywki kończy 16.

III partia

Przebieg: 2:0, 4:0, 5:1, 10:8, 13:9, 15:13, 20:14, 22:16, 23:17, 25:17

Trzecią odsłonę Burza zaczyna z trzema nowymi graczami na boisku. Natomiast Gwardia nie "wchodzi" w grę. Nie ma przyjęcia, obrony, asekuracji a atak jest w aut lub siatkę, co odzwierciedla wynik I fazy gry. I punkt Gwardia zdobywa z autowej zagrywki 14. Pomimo serii 6 lub 7 pod rząd straconych zagrywek przez zawodników Burzy, prowadzą oni 13:9. Piłki wystawiane przez 1 Gwardii nie dają atakującym tego zespołu szans na powodzenie nawet na pojedynczym bloku. Jednak nie tylko jeden zespół popełnia błędy stąd wynik 15:13. Jednak moment lepszej gry wystarcza Burzy, by odjechać. Mocno pomaga w tym "zaspana" 16 z Gwardii. Jego błędy dają Burzy kluczowe punkty w końcówce partii. mecz kończy ładnym atakiem z lewego nr 6. 25:17

Uwagi

Turniej finałowy jako forma przygotowania do rundy centralnej kwalifikacji do II ligi.
W obserwowanym meczu młodzież z Gwardii grała z zespołem zgłaszającym aspiracje do II ligowego awansu. W meczu, który nie ma znaczenia dla układu tabeli, trudno o motywację i jakieś ładne granie. Choć oba zespoły mogły sobie urządzić coś jakby trening taktyczny, bo przecież i jednych i drugich czekają dalsze rundy rozgrywek centralnych. W Gwardii najbardziej aktywny wydawał się być szkoleniowiec...

Trzeba przyznać, że mecz, obserwowany przez około 25 widzów, miał ładną oprawę w postaci 14 "pomponiar"! Prezentowane przez nie układy ani nie są zgrane ani skoordynowane ale jednolite stroje, uśmiech na twarzach, spontaniczność robią wrażenie. Te dziewczyny cały czas skandują imiona zawodników zespołu który wspomagają, stoją w rzędzie wzdłuż boku boiska, jest ruch, no coś naprawdę ładnego i myślę, że znacznie ponad III ligowe standardy. Gospodarze zasięgali opinii sędziów na temat organizacji i widać, że przełoży się to na turniej o awans do II ligi, który już za trzy tygodnie.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 164
Rejestracja: 17 wrz 2008, o 13:55
Płeć: M

Re: Liga Dolnego Śląska Męska

Post autor: Losiek »

no jesli uwazasz ze 25 kibicow i niezgrane "czirliderki" jest ponad standardy to ja nie wiem co Wy macie za lige:P
Jan Solarek
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2008, o 23:49
Płeć: M

Re: Liga Dolnego Śląska Męska

Post autor: Jan Solarek »

Przypisałem sobie tę ocenę ale w rzeczywistości tak mówili sędziowie (chodzi o Dolny Śląsk). Jak dla mnie, to co prezentuje ta grupa dziewcząt, jest ładne i pasuje do sportowej rywalizacji. To siatkarze muszą być dokładni i precyzyjni. One mogą, nie muszą. Ale muszą być cheerleaderkami i nimi były (patrz: źródłosłów).
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 164
Rejestracja: 17 wrz 2008, o 13:55
Płeć: M

Re: Liga Dolnego Śląska Męska

Post autor: Losiek »

nie no spoko spoko :) ja do siatkarzy absolutnie nic nie mam, poprostu napisales ze taka grupka i te dziewczyny sa ponad standardy co mnie zdziwilo.. a tym bardziej ze sedziowie ktorzy jezdza po wielu spotkaniach do roznych miejscowosci mowia takie rzeczy to juz szok :P dam Ci taki przyklad: w zeszlym sezonie, jak jeszcze Krispol Wrzesnia grala u nas w 3 lidze, bedac u nich na meczu zawsze byly pelne trybuny (ponad 800 osob) plus niesamowity uwazam fanklub (o ile dobrze pamietam liczyl sobie 120 osob) ktory bardzo glosno zawsze dopingowal swoja druzyne robil niesamowite widowisko i jezdzil nawet na kazdy mecz wyjazdowy. Dodatkowo na meczu inaugurujacym lige zaprosili sobie Pawla Papkego.......
ja to uwazam za ponadstandardowe na 3 lige :) pozdrawiam
Jan Solarek
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2008, o 23:49
Płeć: M

Re: Liga Dolnego Śląska Męska

Post autor: Jan Solarek »

Myślę, że sprawa zależy od innych czynników. Czym innym jest mecz III ligi piłki siatkowej we Wrocławiu na szkolnej hali bez trybun (ławki gimnastyczne przy ścianach sali i na balkonie) a czym innym we Wrześni. Patrząc na wpisy w tym wątku forum nie ma wątpliwości, że liga wojewódzka w wielkopolskiej siatkówce jest czymś istotnym dla tego środowiska. Może ktoś z Wrocławia przeczyta nasze posty i nabierze motywacji do dorównania?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 164
Rejestracja: 17 wrz 2008, o 13:55
Płeć: M

Re: Liga Dolnego Śląska Męska

Post autor: Losiek »

zycze Twojej lidze jak najlepiej :) niech sie rozwija.. tylko na naszym "wielkopolskim" forum wypowiadaja sie glownie zawodnicy, a nie kibice :) to jest tylko kwestia zalogowania sie i checi:D pozdro!
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Liga Dolnego Śląska Męska

Post autor: mAt »

Panie Janie w Burzy nie gra Łyszywek. Poprawne nazwisko to Tobiasz Łyczywek. Jego brat gra w III lidze Wlkp. w Siatkarzu Jarocin. Pozdrawiam.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
sunrise
Posty: 54
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 17:33
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów WLKP

Re: Liga Dolnego Śląska Męska

Post autor: sunrise »

Ano zgadza się! Pozdro Mati ;)
... stara gwardia ... wraca
Jan Solarek
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2008, o 23:49
Płeć: M

Re: Liga Dolnego Śląska Męska

Post autor: Jan Solarek »

->mAt
Zgadza się. Za literówkę przepraszam zainteresowanego ale nie mogę tego postu już poddać edycji.

Pozdrawiam
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Liga Dolnego Śląska Męska

Post autor: mAt »

Nie ma za co przepraszać. Wiem, że z edycją krucho tutaj. Chciałem tylko aby nazwisko moich znajomych z Ostrowa było poprawnie zapisywane.
sunrise pisze:Ano zgadza się! Pozdro Mati ;)
Wzajemnie! ;)
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
majku
Posty: 7
Rejestracja: 4 mar 2009, o 09:04
Płeć: M

Re: Liga Dolnego Śląska Męska

Post autor: majku »

Panie Janku,
tak sobie czytam opis kolejnych setów i czegoś nie rozumiem:
w wyniku meczu Burza - Gwardia napisał Pan "KS Burza Wrocław - TKKF Razem Wołów 3:0 (25:19, 25:17, 25:23) 70'"
w opisach setów napisał Pan: "I partia (...) Partię kończy minięcie 8 z lewego. 25:22" Jak mogło być do 22 jak skończyło się do 19?
"II partia (...) Po ataku w aut 3 przy 20:17 czas dla Gwardii. Po przerwie długa, ładna akcja zakończona zablokowanym atakiem Ulińskiego (16, 2). Jednak 2 kolejny raz myli się w ataku i przy 22:18 czas dla Gwardii. Żółta kartka dla Gwardii daje Burzy piłkę setową, którą w postaci zagrywki kończy 16." Jak to mozliwe - czyżby Gwardia brała czas po zakończeniu meczu?"

Liczę, że z półfinału relacja będzie bardziej precyzyjna ;-)
majku
Posty: 7
Rejestracja: 4 mar 2009, o 09:04
Płeć: M

Re: Liga Dolnego Śląska Męska

Post autor: majku »

majku pisze:Liczę, że z półfinału relacja będzie bardziej precyzyjna ;-)
Relacja ze spotkań półfinałowych na stronach: http://www.burza.org.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ligi wojewódzkie”