Puchar Polski kobiet 2017/2018

Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: Artek1967 »

W PP kobiet dwie pierwsze drużyny Orlen Ligi po I rundzie będą miały już miejsce w ćwierćfinale, a drużyny I i II ligi o grę w kolejnych rundach zagrają w czterodrużynowych turniejach.W rozgrywkach Pucharu Polski kobiet i mężczyzn w sezonie 2017/2018 nastąpią znaczące zmiany. W PP kobiet dwie pierwsze drużyny Orlen Ligi po I rundzie będą miały już miejsce w ćwierćfinale, a drużyny I i II ligi o grę w kolejnych rundach zagrają w czterodrużynowych turniejach.
Puchar Polski kobiet w tym sezonie wystartuje w nieco zmienionej formule. W rundzie wstępnej zmierzą się ze sobą 23 września NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki i WTS Włocławek. Zwycięzca awansuje do kolejnej rundy, która będzie rozgrywana… turniejowo. 16 zespołów utworzy cztery grupy, w dniach 29.09-1.10 rywalizacja będzie przebiegać w formie turnieju a do kolejnej rundy awansują zwycięzcy grup.

Grupa A:
Wisła Warszawa, AZS AWF Warszawa, Enea Energetyk Poznań, MKS Polonia Świdnica (gospodarz)
Grupa B:
Joker Mekro Energoremont Świecie, E.Leclerc Radomka Radom, SMS PZPS I Szczyrk, ESPES Sparta Warszawa (gospodarz)
Grupa C:
WTS Solna Wieliczka, UNI Opole, Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR, KS Murowana Goślina (gospodarz)
Grupa D:
KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, Grupa Azoty PWSZ Tarnów, MKS Calisia Kalisz, NOSiR Nowy Dwór Maz./WTS Włocławek (gospodarz)

W kolejnej rundzie do gry włączą się cztery zespoły Orlen Ligi z miejsc 11-14 po I rundzie fazy zasadniczej i utworzą ze zwycięzcami grup cztery pary. Drużyny, które wygrają znajdą się w następnej rundzie wraz z zespołami z miejsc 3-10 Orlen Ligi po I rundzie fazy zasadniczej. Drużyny te utworzą sześć par, które walczyć będą o grę w ćwierćfinale. Na tym etapie dopiero dołączą drużyny z pierwszych dwóch miejsc tabeli Orlen Ligi po I rundzie. Turniej finałowy z udziałem czterech zespołów zaplanowano wstępnie na 10-11 marca 2018 roku
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
T-volley
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2018, o 14:08
Płeć: M

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: T-volley »

W najbliższą środę 17.01 odbędą się mecze IV rundy PP siatkarek. Czy będzie można w TV, albo w internecie ( YT ), obejrzeć jakieś spotkanie ?
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: Artek1967 »

raczej sie nie spodziewaj jakiejkolwiek transmisji bo wyłączność na prawa do transmisji (także internetowej) rozgrywek o Puchar Polski Kobiet 2018 ma posiada tylko TV Polsat Sport... a maja chyba do pokazywania jakąś LM :) to chyba PP kobiet odpuszczą
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: Gierek »

I poznaliśmy pary V rundy Pucharu Polski:

Wisła Warszawa – Developres SkyRes Rzeszów
Trefl Proxima Kraków – Pałac Bydgoszcz
Enea PTPS Piła – Impel Wrocław
Legionovia Legionowo/7R Solna Wieliczka – BKS Profi Credit Bielsko-Biała
Grot Budowlani Łódź – Polski Cukier Muszynianka Muszyna
E.Leclerc Radomka Radom – KSZO Ostrowiec Św.

i później ćwierćfinałów:

ŁKS Commercecon Łódź: – Wisła Warszawa /Developres SkyRes Rzeszów
Trefl Prosima Kraków/Pałac Bydgoszcz – Enea PTPS Piła/Impel Wrocław
Legionovia Legionowo/7R Solna Wieliczka/BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź/Polski Cukier Muszynianka Muszyna
Chemik Police – E.Leclerc Radomka Radom/KSZO Ostrowiec Św.

Myślę, że raczej w V rundzie mamy mecze "do jednej bramki". Jedyną ciekawą parą może być mecz Trefl Proxima Kraków - Pałac Bydgoszcz. Ale z tego co widzę to Piła ma fajną drabinkę do półfinału.

* mecz drużyn z Wieliczki i Legionowa zostanie rozegrany 24 stycznia, temu nie wiadomo jeszcze na jaką drużynę trafi drużyna z Bielska w V rundzie.
T-volley
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2018, o 14:08
Płeć: M

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: T-volley »

Czy jest już wyznaczone miejsce gdzie zostaną rozegrane półfinały i finał PP siatkarek ?
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: Gierek »

Półfinały i finał Pucharu Polski kobiet odbędą się w dniach 10 - 11 marca 2018 roku w Nysie.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: Gierek »

A tymczasem... mamy ogromną sensację, i myślę, że po części też wstyd dla zawodniczek Chemika Police - drużyna z Polic... przegrała z drużyną... Radomki Radom 3:2, i dzięki temu to dziewczyny z Radomia pojadą w przyszłym miesiącu na finały Pucharu Polski do Nysy. :)
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: phil »

W końcu jakaś niespodzianka w tym Pucharze Polski. W sezonie 17/18 Chemik bez Superpucharu, bez Pucharu Polski. Pozostaje im walka o MP.
Oczywiście gratulacje dla drużyny z Radomia.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: Gierek »

Podstawowe pytanie jest takie: Jakim składem grał Chemik? Wystawił najmocniejszy skład czy raczej rezerwy? Jeżeli najmocniejszy to wielkie brawa dla drużyny z Radomia, a jeżeli rezerwy, to w sumie... też wielkie brawa dla drużyny z Radomia.
Ciekawe co pokażą ciekawego dziewczyny z Radomia w Nysie.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: phil »

Gierek pisze:Podstawowe pytanie jest takie: Jakim składem grał Chemik? Wystawił najmocniejszy skład czy raczej rezerwy? Jeżeli najmocniejszy to wielkie brawa dla drużyny z Radomia, a jeżeli rezerwy, to w sumie... też wielkie brawa dla drużyny z Radomia.
Są już statystyki. Grały w podstawowym składzie. W sumie u nich nie ma za dużego pola manewru w tym sezonie :D Holston i Mirković nie pojawiły się boisku.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: Gierek »

To znamy już pary półfinałowe Final Four w Nysie:
ŁKS Łódź - PTPS Piła
Grot Budowlani Łódź - Radomka Radom

@phil : Jak myślisz - drużyna z Radomia ma szanse z drużyną z Łodzi? Co do drugiego półfinału, to myślę, że faworyt jest raczej znany, ale Piła może sprawić niespodziankę (niedawno Piła grała z ŁKS Łódź w lidze i wygrała z nimi 3:1)
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: phil »

Zobaczymy co zostanie z Budowlanych do marca :D Podobno Kąkolewska może odejść do Modeny jeszcze w tym tygodniu.
voice
Posty: 142
Rejestracja: 16 lut 2018, o 10:00

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: voice »

I trener Chemika odwolany...
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: dezerter »

Ja mam takie pytanie, mecze będą transmitowane w tv?
Znachor1
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2018, o 09:21
Płeć: M

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: Znachor1 »

Mam pytanie odnośnie Finału PP Kobiet, nie wiecie gdzie i kiedy będzie można kupić bilety.
Bo pozostał niecały miesiąc i cisza wszędzie piszą tylko że finał w Nysie i nic więcej.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: phil »

Nie mam pojęcia co z biletami. Na oficjalnie stronie ligi jest informacja, że sprzedaż rusza wkrótce.

Odnośnie transmisji. Polsat Sport jest patronem medialnym, więc sądzę, że i w tym roku pokażą nas swojej antenie oba półfinały i finał PP.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: dezerter »

Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: Gierek »

I jesteśmy po pierwszym meczu półfinałowym. ŁKS w finale, a dziewczyny z Piły w końcówce frajersko zagrały - prowadziły 21:16 w 4 secie, i przegrały seta do 25. Zobaczymy co ciekawego pokaże drużyna z Radomia w drugim meczu półfinałowym.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Dodajmy, że w i trzecim miały setbola.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Szkoda Muhlsteinowej :< I to teraz, kiedy mogła zdobyc medal i puchar grajac...

Ja wiem, że byłoby to dziwne, ale przeciwko Karolinie Rózyckiej zakazałbym skakania do bloku jesli piłka nie jest na siatce. podejrzewam, ze miałaby wielkie trudności z konczeniem takich ataków. Miałem kiedyś kolegę, który mówił, ze jesli nie ma bloku, to jest przerazony...

tak ogólnie, to moementami poziom beznadziejny.

kowalińskiej nigdy nie rozumiałem i juz chyba nie zrozumiem.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: TommyLeeJones »

Z perspektywy kamery telewizyjnej kontuzja sypaczki ŁKS-u nie wyglądała tak źle, nie było widać takiego kompletnego "puszczenia" kolana. Ale nawet nie próbowała się podnieść, od razu wsadzono ją na nosze.

Tymczasem Radomka urwała seta Budowlanym Łódź, mogą już powiedzieć, że bez walki się nie poddały. Bohaterska przygoda Radomianki jest dla mnie alegorią upadku polskiej siatkówki kobiet. Przykre to.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

A smaczku tej "alegorii" dodaje fakt, że Radomka walczy z nie całkiem niemożliwym zestawieniem przyjmujacych i libero reprezentacji...
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: Re_soviaczka »

Czy ktoś orientuje się, dlaczego w PP panów wybrano zagrywającego i broniącego, a w PP pań takich nagród nie przyznano?
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Puchar Polski kobiet 2017/2018

Post autor: Pele »

Re_soviaczka pisze:Czy ktoś orientuje się, dlaczego w PP panów wybrano zagrywającego i broniącego, a w PP pań takich nagród nie przyznano?
Może nie znaleźli się sponsorzy??

A po obejrzeniu finałowych meczów uważam, że z naszą kobiecą siatkówką nie jest tak źle. Niektóre panie siatkarki mają niezłe tyłeczki :]
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Polski”