Puchar Polski mężczyzn - sezon 2008/09

alimak
Posty: 437
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: alimak »

Ja myślę, że ta słaba postawa AZS nie może być jakimś wielkim zdziwieniem. Chyba każdy wiedział, że przy takiej ilości rozegranych ostatnio meczy, w końcu musi przyjść jakaś słabsza postawa. Z jednej strony szkoda, że nastąpiło to właśnie wczoraj, bo mimo że kibicuję K-K, to też liczyłam na bardziej zacięty mecz, ale z drugiej może akurat lepiej, że wypadło to w PP, a nie w LM, bo kto wie, jeśli wrócą do ostatniej dyspozycji, to z ich nieobliczalnością mogą coś zwojować, czego bardzo im życzę. A wiadomo jaka jest różnica pomiędzy rangami obu tych imprez. ;)
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Puchar Polski mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Klugenhammer »

Statystyki z meczu ZAKSA-AZS Częstochowa można przeglądać pod adresem:

http://www.mostostal-azoty.pl/show.php? ... ats&id=223
jacek05
Posty: 189
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: jacek05 »

no te statystyki wiele mówią o formie Zaksy. Novotny i Ruciak po 30% w ataku z tak słabą Czewą.. Wreszcie Martin ponad 50%.

Bartman też tylko 30% w ataku, a atakujący 45 i 47.. nie ma gdzie odrobić takiej skuteczności
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Puchar Polski mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: maksik »

14 błędów Czewy z zagrywki przy jednym asie a w Zaksie 10 byków ale 5 punktów z tego elementu. I po raz kolejny zwracam uwagę na kiepskie przyjęcie Zatorskiego - 20% ---sory w polu to może on i gra nieźle przez co jest postrzegany za superowego na tej pozycji ale musi poprawić przyjęcie jesli ma być następcą Igły czy Gato w kadrze bo śmiało można powiedzieć że jest mizernie. Dziwią mnie komentatorzy jak po jego przyjęciu na 3-4 metr i potem ciągle dwu-trzy-blok wystawa a oni: "świetne przyjęcie". Nie porównuję się do ich fachowości ale czasami to...mydlenie oczu. Mierzej 38% a też nie grał rewelacyjnie ale ogólnie jest pewniejszym punktem w przyjęciu niż Paweł.. A jeśli chodzi o % w ataku to ogólnie pociągnął grę w trudnych momentach w Zaksie ten kto miał pociągnąć. Martin najlepiej ale ogólnie procent lepszy od Czewy i to wystarczyło. Jedne w bloku więcej mniej bykow i to wystarczyło. To co mówił Stelmach na czasie. Dać im piłkę a sami dadzą nam punkt.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: lucass90 »

maksik pisze:14 błędów Czewy z zagrywki przy jednym asie a w Zaksie 10 byków ale 5 punktów z tego elementu. I po raz kolejny zwracam uwagę na kiepskie przyjęcie Zatorskiego - 20% ---sory w polu to może on i gra nieźle przez co jest postrzegany za superowego na tej pozycji ale musi poprawić przyjęcie jesli ma być następcą Igły czy Gato w kadrze bo śmiało można powiedzieć że jest mizernie. Dziwią mnie komentatorzy jak po jego przyjęciu na 3-4 metr i potem ciągle dwu-trzy-blok wystawa a oni: "świetne przyjęcie". Nie porównuję się do ich fachowości ale czasami to...mydlenie oczu. Mierzej 38% a też nie grał rewelacyjnie ale ogólnie jest pewniejszym punktem w przyjęciu niż Paweł.. A jeśli chodzi o % w ataku to ogólnie pociągnął grę w trudnych momentach w Zaksie ten kto miał pociągnąć. Martin najlepiej ale ogólnie procent lepszy od Czewy i to wystarczyło. Jedne w bloku więcej mniej bykow i to wystarczyło. To co mówił Stelmach na czasie. Dać im piłkę a sami dadzą nam punkt.
1. W tym meczu każdy zawodnik AZS-u zagrał gruuubo poniżej oczekiwań.
2. Zatorski może i ma słabe statystyki w tym meczu, ale trzeba spojrzeć kto na niego serwował - Novotny, Martin, Ruciak... Kaźmierczak może i nie posiada zbyt mocnej zagrywki, ale jego floty bywają zabójcze.
3. Opisując formę Pawła posiłkowałbym się raczej statystykami z całego sezonu, niż pojedynczego meczu, każdy może mieć gorszy dzień, nie uważasz... ?
4. Z całym szacunkiem, ale zauważyłem, że ostatnio czepiasz się dosłownie każdej okazji, by umniejszyć klasę Zatorskiego :)
Powtórzę jeszcze raz, oceniając go, nie powinieneś patrzeć na pojedyncze mecze, tylko brać pod uwagę cały sezon. Statystyki Paweł ma naprawdę dobre - lepsze od Gacka i niewiele gorsze od Najlepszego Libero Świata i Okolic - Michała Dębca.

Pozdrawiam
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Puchar Polski mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: maksik »

lucass90 pisze:
maksik pisze:14 błędów Czewy z zagrywki przy jednym asie a w Zaksie 10 byków ale 5 punktów z tego elementu. I po raz kolejny zwracam uwagę na kiepskie przyjęcie Zatorskiego - 20% ---sory w polu to może on i gra nieźle przez co jest postrzegany za superowego na tej pozycji ale musi poprawić przyjęcie jesli ma być następcą Igły czy Gato w kadrze bo śmiało można powiedzieć że jest mizernie. Dziwią mnie komentatorzy jak po jego przyjęciu na 3-4 metr i potem ciągle dwu-trzy-blok wystawa a oni: "świetne przyjęcie". Nie porównuję się do ich fachowości ale czasami to...mydlenie oczu. Mierzej 38% a też nie grał rewelacyjnie ale ogólnie jest pewniejszym punktem w przyjęciu niż Paweł.. A jeśli chodzi o % w ataku to ogólnie pociągnął grę w trudnych momentach w Zaksie ten kto miał pociągnąć. Martin najlepiej ale ogólnie procent lepszy od Czewy i to wystarczyło. Jedne w bloku więcej mniej bykow i to wystarczyło. To co mówił Stelmach na czasie. Dać im piłkę a sami dadzą nam punkt.
1. W tym meczu każdy zawodnik AZS-u zagrał gruuubo poniżej oczekiwań.
2. Zatorski może i ma słabe statystyki w tym meczu, ale trzeba spojrzeć kto na niego serwował - Novotny, Martin, Ruciak... Kaźmierczak może i nie posiada zbyt mocnej zagrywki, ale jego floty bywają zabójcze.
3. Opisując formę Pawła posiłkowałbym się raczej statystykami z całego sezonu, niż pojedynczego meczu, każdy może mieć gorszy dzień, nie uważasz... ?
4. Z całym szacunkiem, ale zauważyłem, że ostatnio czepiasz się dosłownie każdej okazji, by umniejszyć klasę Zatorskiego :)
Powtórzę jeszcze raz, oceniając go, nie powinieneś patrzeć na pojedyncze mecze, tylko brać pod uwagę cały sezon. Statystyki Paweł ma naprawdę dobre - lepsze od Gacka i niewiele gorsze od Najlepszego Libero Świata i Okolic - Michała Dębca.

Pozdrawiam
Lucass a coś czułem, że Cię ruszy. Spokojnie. Nie czepiam się wszystkiego co się tyczy Pawła. Tak samo ja mogę odbijając pałeczkę wycytować posty które świadczą o Twoim czepianiu się Dębca. I tak bez końca. Napisałem wprost, że Paweł gra świetnie w obronie i na pewno lepiej i efetkowniej i efektywniej niż Dębiec i nie mam zamiaru dalej ich porównywać bo wbrew temu co piszesz statystyki w przyjęciu z dużą przewagą są na korzyść Dębca. Nie w tym rzecz. Chodzi mi o to, że jak na kogoś tak reklamowanego i w pierwszej kolejności branego pod uwagę przez znaczna wiekszość forumowiczów i oczywiście fanów tego wspaniałego klubu jakim jest AZS Cz-wa powinien znacznie popracować nad przyjęciem. I nie chcę umniejszać jego klasy. Zresztą czy jest ktoś kto chce?? Mnie bynajmniej na tym nie zależy. Patrzę obiektywnie i oceniam to co widzę. Nie porównujmy go już do innych libero ani do Dębca bo choć wg mnie na tą chwilę bardziej się nadaje do reprezentacji niż Paweł tylko że z racji na w/w większość oraz na barwy klubowe może mieć marne szanse. Ale jeszcze raz nie w tym rzecz. Na pewno nie biorę pod uwagę jednego meczu. Jak już chyba spostrzegłes jestem uczulony specyficznie na zawodników z pozycji libero i analizuję każdego w tej lidze i nie tylko. A jeśli argumentem jest "zobacz kto na niego serwował" - to w barwach biało-czerwonych jak Pawel będzie grał chyba wszystko będzie szło w buraki. Teraz przesadzam, ale widzę go już powoli jako tego 2-go libero ale powtarzam - nie z tym przyjęciem. Jeszcze raz - nie jest to moja ocena po tylko tym meczu. Naprawdę życzę mu jak najlepiej.
od Najlepszego Libero Świata i Okolic - Michała Dębca.
...a to już zupełnie niepotrzebnie. Mnie niczym nie uraziłeś (i sądzę że chyba nie miałeś nawet zamiaru ;) ) a po raz kolejny w stronę kogoś innego kto śmie być porównywanym do (specjalnie nie użyję epitetu choć i tak nie byłby on tak ironicznie skierowany ) Pawła Zatorskiego lecą dziwne kwasy.. Bez napinki Lucass. 8-)
pozdrawiam Cię ;)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar Polski mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: KChudz »

Nagor napisał
Jako, że w PP nie liczy się drugie miejsce, to wolałbym żeby przeszedł KK, ciekawszy finał z szansą na udupienie skry.
Najpierw to skra musi przejść Resovię w sobotę, a później ZAKSA AZS. Wg mnie w finale będą Resovia i AZS
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Nagor »

Chciałbym taki finał :D Resovia faktycznie się rozkręca, ale patrząc jak ich Skra rozpykała, to może być ciężko mimo wszystko...
...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Polski”